Kézi és az Olimpia
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Jobbátlövõben meg Sopronyi nagyon remélem, h. megmutatja, nem véletlenek a nyíradonyi góljai, neki és nekünk is nagy szükség lenne rá!!
Bulinak én is nagyon szurkolok, mikor elment Dunaújvárosból akkor nagy jó formában volt,ha azt látnám tõle a válogatottban, nagy boldog lennék!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Számomra nem feltétlen pozitív a névsor, de inkább azt tudom, hogy kit nem vinnék most, azt már kevésbé, kit vinnék helyettük. <#vigyor2>#vigyor2>
Nem vinném pl. Herr Orsit, mert nincs meccsrutinja jelenleg. Hornyák neve mintha egyszerûen kitörölhetetlen lenne.
Jelenleg Gabica formája sem tûnik nagyon acélosnak, de lehet, hogy csak nem láttam eleget játszani, mint ahogy Csáki esetében is ezt gondolom. Bulinak pedig szorítok, hogy ne okozzon csalódást.
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Mintha kicsit túlzottan objektív lenne a Kapitány, de tisztelem a véleményét. <#wink>#wink>
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Kapusok:
Pálinger Katalin (Gyõri Audi ETO KC)
Herr Orsolya (Gyõri Audi ETO KC)
Pastrovics Melinda (DVSC-Aquaticum)
Mezõnyjátékosok:
Vérten Orsolya (Gyõri Audi ETO KC)
Vincze Melinda (Dunaferr NK)
Szûcs Gabriella(CS Oltchim Rm. Vâlcea)
Bulath Anita (RK Podravka Vegeta)
Görbicz Anita (Gyõri Audi ETO KC)
Szucsánszki Zita (Budapest Bank-FTC)
Tomori Zsuzsanna (Gyõri Audi ETO KC)
Hornyák Ágnes (Gyõri Audi ETO KC)
Sopronyi Anett (Tajtavill-Nyíradony)
Kovacsicz Mónika (Viborg HK)
Bódi Bernadett (Randers HK)
Csáki Viktória (DVSC-Aquaticum)
Szamoránsky Piroska (Budapest Bank-FTC)
Szabó Valéria (DVSC-Aquaticum)
Balogh Barbara (Dunaferr NK)
Ha emlékeim nem csalnak, akkor 16 játékos mehet az EB-re, így ketten fognak kimaradni. Ha bevállalja Vili a 3 kapus kivitelét, akkor sztem 1-1 ember marad ki jobbszélrõl és beállóból. Ha csak 2 kapust visz - ahogyan mostanában szokás nálunk - akkor sztem jobbszélrõl marad ki valaki.
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
tisztességgel helytállt a csapat, de sajnos kiütközött Sesum játékhiánya, illetve hogy Perciet nem merte Lajos cserélni -se most, se máskor. (illetve ha Markovic játékban lenne, talán õt is behoztam volna az elsõ félidõ bizonyos periódusaiban Vujin helyett!)
Gulyi játékának nagyon örültem, remélem a következõ meccsen itthon õ kezd!!
Egy baj volt, de az elég nagy: igazából nem nagyon volt aki a a csapatot mozgassa, nem is volt csapatjátékunk, mindent az átlövõkre bíztunk szinte, sajnos pl. Nikolán kívül a többiek nem nagyon tudják vagy merik megjátszani Cozmát, hiába áll és kéri a labdát.
Szélre se ment labda. 😞
Talán Lapac volt az akitõl én többet vártam volna, sokszor megverték lábbal, ott változtattam volna! Elleben Zsenya nagyon jól védekezett, neki külön dícséret!!!
Összességében nem csak egy picit vagyok csalódott, mert gondoltam, hogy ha Nikola nem játszik nagyon nehéz dolgunk lesz, és ahhoz több extra teljesítmény szükséges hogy nyerjünk. Nem jött össze.
Majd itthon a Haukar ellen! 😊 nincs tragédia, megyünk tovább!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Sajnos a 2. félidõben a németek kapusa parádézott, Perics pedig már nem tudott annyit hozzátenni. A sok emberhátrány is közrejátszott abban, hogy nem sikerült. De az is, hogy 19-17-es vezetésünknél elkezdtünk meggondolatlanul átlövögetni nem tiszta helyzetekbõl sorozatban 3-4-szer is. Ezekbõl leindultak a németek és 4 gólt lõve fordítottak 21-19-re. Sztem itt ment el a meccs, ezzel a könnyû fordítással, ez volt a fordulópont. Innen már mindig csak üldöztük a hazaiakat és nagyon középen erõlködtünk, mintha szélsõink nem is lennének.
Arról azért ne feledkezzünk meg, hogy Eklemovics még mindig nem játszhatott és így igazi irányító nélkül kellett játszania az MKB-nak.
Marad az izlandiak legyõzése és a 2 ponttal történõ továbbjutás.
DUNAFERR FOREVER!!!
Hajrá Veszprém!!!!!!
Anja csapata Legangernek köszönheti elsõsorban a pontot, aki kb. 50 %-al védett. Meg a jv-k is megadták a hazai pályát. Bár végig vezetett az FCK, a végén a Podgorica támadott a gyõzelemért, de elkapkodták. A montenegróiak kiválóan védekeztek, Gabi is kiválót nyújtott a falban. Mind lábmunkában, mind blokkolásban. A dánok támadójátékát kiválóan blokkolták, alig tudtak valamit kezdeni felállt fal ellen. Támadásban még mindig sok az egyénieskedés, kevesebb a csapatjáték a Buducsnosztnál. Van még sok tanulnivalója a sok fiatalnak, kell a tapasztalat. A megmaradt beállójuk sajnos nagyon halovány, Mocsalina távoztával ez még nagyobb gond. Az utolsó 8 percre Gyula bevitte Gabit beállóba és ez nyerõ húzásnak bizonyult. 17-21-rõl kiegyenlítettek 21-21-re, többek között Gabi góljának és zárásainak köszönhetõen. A montenegrói riporter meg is jegyezte, hogy Gabi sokkal jobb, mint az eredeti beállós. Mi ugye ezt játékát már ismerjük a Dunaferrbõl <#wink>#wink> Lövõként kb. 6-8 percet kapott az elsõ félidõ végén, volt egy kapufája, egyszer blokkolták.
Anja csapata egyáltalán nem meggyõzõ, azt kell mondjam ezzel a játékkal, nem biztos, hogy továbbjutnak a csoport 2. helyén.
DUNAFERR FOREVER!!!
Igen, ez most belefért egy nagyon halovány, tulajdonképpen 3 emberes (Szuszlina, Poltorackaja, Poljenova) Zvezda ellen.
Ez nem az oroszok napja, a Lada nagy verést (24-35) kapott Larvikban.
DUNAFERR FOREVER!!!
Gratulálok, szép gyõzelem!
akkor jöhet a Veszprém! 😄
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Gratulálok a Gyõrnek a gyõzelemhez!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Viszont a Vásárhelyben legalább megbecsülik, a csapatnak is jót tesz egy ilyen rutinos, azon a szinten még mindig kiemelkedõ, csapattag.
Kicsit általánosítva a témát: sokszor egy-egy játékosegyéniség nem csak a góljai számával mérhetõ. (Erre Piga olimpiai részvétele az egyik legjobb példa. Hiányzik is a mai Kohászból nagyon. Õ is.)
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Engem meglepett a Fradi gyõzelme, elég gyengén játszott a Loki, Fanni ellen meg elfelejtettek védekezni, amit õ köszönt szépen, és megnyerte a meccset 😄
mondjuk én Bakó helyében többet játszattam volna Ziát, akinek láthatóan ment a lövés, valamint Lulut a második félidõben beállóban -és nem irányítóban.
A Fehérépre már nem tudok mit mondani, sajnos úgytûnik Só sem tudja megfegyelmezni a játékosokat, a klubvezetés meg még mindig nem veszi észre, hogy nem edzõcsere a megoldás, hanem a játékosokat kellene megregulázni. Sajnos Krista nincs fejben itt -gondolom megkeresték Gyõrbõl...
A Vásárhely-Csaba meccsrõl csak annyit, hogy sajnos a Csaba nem tudja idegenben hozni magát, Szekeres a stat alapján elég gyenge lehetett, meg hát a védekezésükben benne van, hogy bírói felfogástól függõen vagy emberhátrányban szenvednek -és sorra lövi az ellenfél a heteseket-, vagy ha engedik neki a keményvédekezést akkor fut a szekér.
Bár amit láttam a Fradi-Csaba meccsen, hogy talán túlságosan is elkönyvelik õket durva csapatnak, és néha olyanokért is kiállítanak tõlük, amit másoknak simán elengednek. Plusz Esztinek néha kicsit higgadtabbnak lenni.
ma pedig hajrá ETO, és HAJRÁ VESZPRÉM!
mindkét csapatnak nehéz dolga lesz, meglátjuk a gyõriek mennyire kapták össze magukat, ha most is csak Görbének megy a játék, meg Ginnek a kapuban, akkor felejtõs. Ha végre legalább 1 átlövõ hozza magát, akkor már van esélyük. (persze ha a védekezésük a szokott színvonalon mûködik, mennek a leindítások)
Veszprémnek meg meglátjuk hogy jön ki a lépés, remélem Peric jobban van már, meg Nikolára is számíthatunk!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Viasat3 15:15-tõl: ETO-Zvezda nõi BL és 17:25-tõl: Flensburg-Veszprém férfi BL
Mindkét csapatunknak nagyon nehéz dolga lesz, talán a Veszprémnek nehezebb. A Gyõrnek nyerni kell mindenképpen a BL remények életben tartásához. Nagyon össze kell kapniuk magukat, mert az elmúlt 1 hétben gyengén muzsikáltak. Reméljük mára idõzítették a formájukat. Még szerencse, hogy a Zvezda komolyan gyengült tavaly óta, mert Karejeva és Romenszkaja abbahagyta, Andrjusina és Sipilova meg sérülés miatt nem játszhat. Az esélyt megkapták, élni kell vele.
A Veszprémnek brutálisan nehéz dolga lesz, mert legalább 1 pontot kellene szerezni a csoportelsõséghez. Szinte mindenkinek a maximumot kell hoznia, hogy ez meglegyen. Ha kikapnak marad a 2. továbbjutó hely amihez majd meg kell verni az izlandiakat itthon. A 2 továbbjutó viszi magával az egymás elleni eredményt, tehát nagyon fontos a mai meccs ebbõl a szempontból is.
Remélem a mai nem lesz olyan szörnyû vasárnap, mint a múlt heti...
DUNAFERR FOREVER!!!
Igen, Fanni vitte a hátán a Fradit oroszlánrészt vállalva a gyõzelembõl. Azt gondolom, hogy sajnos neki is már csak ilyen fellángolásai vannak...
DUNAFERR FOREVER!!!
Loviról megint kiderült, hogy nem felejtett el kézizni, nem is tudtuk eddig róla ráadásul, hogy heteslövésben is ilyen jó. <#taps>#taps>
A meccseket nem láttam, mert Szentendrén szurkoltam a Siófoknak. (sikerült nyerni😊) Viszont a Fradi-Loki statját nézve elég gyenge teljesítményekrõl árulkodik, Loki részrõl. Pl. Crap: 2 gól. Úgy tûnik, neki is ellenünk ment jobban. Kenyeres viszont megtalálta önmagát?
Szerencsére a HunNet ismétel, így láthatom majd a felvételt. <#vigyor2>#vigyor2>
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Na ezért az eredményért biztos nem haragszanak Veszprémben az ukránokra, igaz Mse? <#wink>#wink><#vigyor>#vigyor>
DUNAFERR FOREVER!!!
A Metz pedig nyert otthon 32-24-re a Nürnberg ellen.
DUNAFERR FOREVER!!!
A Fradi Fanni vezérletével nyert és ezzel már nincs veretlen csapat.
Vásárhely-Békéscsaba 24-21 (11-9)
DUNAFERR FOREVER!!!
Grat. a gyõzteseknek.
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
A Fradi után a Fehérép is kikapott, mi van mostanában Halason?
DUNAFERR FOREVER!!!
Fradi-DVSC 16-17
Vásárhely-Békéscsaba 11-9
Kiskunhalas-Fehérép 13-10!!! <#wow1>#wow1>
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
Elképesztõ mekkorát betlizett a 2. félidõben a Podravka...
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
Eurosport2(nemzetközi) 14:20-tól: Ikast-Kometal nõi BL (a magyar sajnos angol focit ad)
EHF TV 16:00-tól: Podravka-Oltchim nõi BL
Viasat3 17:00-tól: Pick-Plock férfi BL
Hunnetmedia 18:00-tól: Fradi-DVSC illetve Vásárhely-Békéscsaba
DUNAFERR FOREVER!!!
A csoportmeccsekre a napijegy 300 kunába kerül. (3-4 meccs)
A zágrábi elõdöntõre 500 kuna, a bronzmeccsre és a döntõre 700 kuna a jegy.
Hajrá Magyar Kézilabda!
Ez a szezon, sajnos, errõl szól. A sok egyéb mellékkörülmény, valamint az, hogy hirtelen kellett alapemberekké elõrelépniük azoknak a játékosoknak, akik eddig inkább másodhegedûsök voltak, ezt hozta, ezt is hozza magával.
+ Vili megpróbált mindenkinek lehetõséget adni. Azoknak is, akik még ennek a csapatnak is a tartalékai.
Ez lett belõle.
Volt egyébként pár dolog - nagyon tisztelve Imre Vilit - amit ma nem értettem a taktikában. Látható, hogy Berni a jobb irányító. Õt mégis gyakran lekapta, szemben a ma megint gyengébben teljesítõ Lalával. (Aki egyébként egy nagyon szimpi emberke, csak elfelejti, hogy "vért kellene innia" meccsek elõtt.😊)
Valamint az sem értem, miért nem kap Ivett, aki egyébként amikor pályán volt, nagyon csipkedte magát, több szerepet. Ebben a helyzetben azért õ egy rutinos játékos, akinek a játéka egy kihasználatlan lehetõség jelenleg, pedig most minden erõnkre nagy szükség lenne. Mintha még mindig nem állt volna össze teljesen a csapat.
Most jó hosszú pihenés jön, miközben elég sok kérdés megoldása várat magára.
Mint megtudtam, a MK-meccsünk január 28-án lesz, az ETO ellen. Közvetlenül a bajnokit követõen. Ezt sem tartom túl szerencsésnek, de nyilván ezer oka lehet, nem akarok ezek ismerete nélkül kritikát megfogalmazni.
Még annyit egyébként a felmentéstõl: láttam én a "nagy" Dunaferrt is a gyatrán játszani Szpari ellen, pl. Az akkori folytatásban most is kiegyeznék. (Csak abban nem, ami akkor is a háttérben zajlott.)
+ Van egy olyan dolog, hogy nehéz egy eleve gyengébb csapat ellen felpörögni. (Ezt nem mentségként írom, term.)
Reménykedjünk. Mást nem tudunk. Az ugyanis már biztosnak tûnik, hogy erõsítésre nem számíthatunk, ami a játékoskeretet illeti.
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
Vasas - Dunaferr
(Bár nyilván jobban szeretnél ott lenni Te is.)
Hajrá Csajok! Hajrá Imre Vili! <#eljen>#eljen>
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Ez az idei utolsó bajnoki. Sajnos, bár a Vasasnak felajánlotta annakidején a HunNet a közvetítések lehetõségét, õk (csv.) nagyon rövidlátóan álltak hozzá.
Pedig még az akkori szakmai vezetés (Lajos, Samy) is támogatta a dolgot. Mind hiába.😞 Így, sajnos, nem lesz lehetõséged nézni a meccset. Hiába, õk is egy BEK-gyõztes csapat.<#eplus2>#eplus2>
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
HAJRÁ DUNAFERR!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!