61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #45190
    Nagyobb volt a füstje, mint a lángja. Utána megbeszélték. Meccsen ezerrel pörögtek mindketten.
    Egyébként meg a pályán egyiket sem kell félteni, ezt tudjuk. :)
  • Mse
    #45189
    Temes-Bulath párharc érdekes volt... a válogatottban is ilyen jól vannak? :)))
  • Isthy
    #45188
    DVSC-Váci NKSE 31-26 (12-11)

    Gratulálok a Lokinak a győzelemhez és a döntőbe jutáshoz!

    Megérdemelten nyerte a Loki a meccset. Náluk több jó teljesítmény is volt, csapatként jobbak voltak. Valamint komoly volt a kapusok közötti külömbség, a váciak alig védtek valamit, míg Kiss Éva jól teljesített. A Vácot az első félidőben Sopi, a másodikban Temes Berni cipelte a hátán. Klivinyi még dícsérhető, de a többiek haloványak voltak. A DVSC-nél többen tettek sokat a győzelemhez a játékukkal a mezőnyben, Buli, Mörci, Kazai, Bognár.

  • Gabess8
    #45187
    Csatlakozom!
  • Gabess8
    #45186
    Gratulálok a Győrnek, hogy ilyen messzire eljutottak, azért a négybe benne lenni az szép eredmény, még akkor is ha többet szeretünk volna.
    Az egész szezont nézve szerintem várható volt az Etó kiesése, teljesen megérdemelten jutott tovább a Valcea.
    Ez van dolgozni kell tovább, jövőre reméljük kevesebb problémával, még jobban összerázódva tálán még tovább jutnak.
  • Isthy
    #45185
    Szomorúan kell megállapítanom, hogy győri illetőségű régi topiktársunk mostanában igencsak hanyagol minket... Pedig az elmúlt 4 hónapban rengeteg Győr meccs kapcsán nem kevésszer lett volna lehetősége leírnia a véleményét. Engem igencsak érdekelnének az ő meglátásai is. Kár, hogy nem olvashatom őket...
  • Mse
    #45184
    hehe :) úgy legyen :D
  • Isthy
    #45183
    Ahogy látom a hétvégi program beírása távollétemben elmaradt. Most akkor beírom a mai programot:

    Sportklub
    18:00-tól Kézimagazin
    19:00-tól DVSC-Vác női NB I elődöntö 2. mérkőzés
  • Isthy
    #45182
    Majd együtt kiszurkoljuk a FinalFourt
    Mivel az ETO nem lett döntős, így ez az egy veszprémi találkozásunk maradt. Reméljük minden szempontból emlékezetes lesz
  • Mse
    #45181
    na igen, én is szurkolok neki :)

    azért egyetlen magyar csapatként -igaz ffi csapat- még áll a Veszprém! :)
    nagy dolog lenne, ha sikerülne, és miért nem sikerülhetne bejutni a 4 közé. :))
  • Isthy
    #45180
    Más:

    Ahogy látom, a Viborg nagyon simán lett BL döntős. A Larviknak esélye sem volt a meccsen, csak a legvégén vezettek 15 mp-ig, a Viborg uralta a meccset. Nem lennék meglepődve, ha megvédenék a címüket.
    Egy kicsit magyar vonátkozású örömhír: A Buducnost a múlt heti hazai 28-21-es győzelme után, tegnap este Metzben is győzött 28-27-re. Így kettős győzelemmel jutottak a KEK döntőjébe, ahol a dán KIF Vejen csapata lesz az ellenfél. Remélem május közepén legalább az egyik nagy kedvencem nemzetközi kupagyőztes lesz Kár, hogy nem magyar csapatban...
  • Isthy
    #45179
    Persze, hogy nem felejtik el, de ahhoz a többieknek is úgy kell mozogniuk, hogy vigyék az embereket. Na most ez az ami a jelenlegi újabb emberekkel (Amorim és Misi) nincs rendesen újra gyakorolva. Mert ugye Görbe csak most szállt be. Sztem ez a gond, nem az, hogy elfelejtették Az egy-egyezés sem mindegy, hogy milyen pozícióban vállaja be. Nem sok értelmes lehetősége volt erre, értelmetlenséget meg bevállalni még nagyobb hiba.
    Igen, az edzőnek is nem kis szerpe van a támadójáték milyenségében...
  • Mse
    #45178
    azért csak nem felejtette el Görbe és Vérten ez alatt a pár hónap alatt,amit már évek óta játszanak... Egyet vállalt egy-egyben, többet nem.
    de én is azt mondom, hogy nem használják ki a széleket, pedig van 2 jó szélsőjük. hogy miért, azt az edző tudja...
  • Isthy
    #45177
    Igen, hiányoznak az indításgólok, mert jobban figyelnek már rá az ellenfelek. Egy-egyezni is csak labdával lehet és nem mindegy milyen pozícióból. A befutásos figurákat Görbével nagyon tudták, de ugye Görbe szinte alig volt. Ha nincs figura, normális széles és dinamikus támadójáték akkor esélytelenek a szélsők. Ma is vállalt egy-egyet b2-nél beljebb jőve a meccs elején és gólt is lőtt belőle, most sem értem miért nem adták meg...
  • Isthy
    #45176
    Igen, erre a Hajdú B. megjegyzésre én is emlékszem (nehéztüzért mondott), mi is felhördültünk, majd felröhögtünk Akkor még volt kedvünk az utóbbira. Az ismerősöd megjegyzésével egyet kell, hogy értsek. Gros érkezésével sztem fel fogják vállalni a cseréjét. Azután ha megtanult védekezni, már a csere sem nagyon kell.
  • Mse
    #45175
    annyiban kiegészíteném, hogy ahogy Gergő /Gulyi/ is, úgy Orsi is egyéni akcióinak, lendületes,a falat egy-egy az egyben támadó játékának, befutásainak, indításainak köszönheti a góljai nagyrészét. talán azért mondják többen, hogy mostanában gyengébb a játéka, mert most talán kevesebbet vállal egyénileg. (de lehet hogy ez Konkoly utasítása...)

    ahogy pl. a felsegítés a 2-esnek.
  • Isthy
    #45174
    Na, igen, az MKB is valóban előadja sokszor ugyanezt támadásban...

    A tavalyi Tomori valóban nagyon hiányzott, elsősorban a támadójátékban.
  • Mse
    #45173
    ja, még valami, társaságban néztem a meccset, olyanokkal akik leginkább csak kiemelt meccseket néznek,válogatott , néha ETO.

    Hajdú B. valamikor a meccs közepén eleresztett kb. egy ilyen mondatot: most Amorim és Hornyák van fent a pályán, a két nehézbombázónk/nehéztüzérünk...(valami ilyesmi)
    (igen elkerekedett a szemem, tátva maradt a szám, hogy Hornyákot nehézbombázónak nevezi HajduB?! wtf?!)

    szóval erre az egyik ismerősöm megjegyezte, "max. nehezen lövő..."

    támadásban dupla nulla volt a teljesítménye... védekezésben elment...
    miért nem vállalja fel a Győr, ahogy az MKB is pl. hogy Lapcevicet és Zsenyát csak védekezni tartják, mikor már gálázunk akkor mehetnek fel támadni?! így szinte feladják azt az oldalt. :SS
  • primavis
    #45172
    ez várható volt az utóbbi hetek, sőt hónapok teljesitménye után. nemcsak egyes játékosok, hanem - főleg - a csapat nincs formában már jó ideje! Igen, jobbátlövő és szélső játék nélkül, no meg az ellenfél szélsőinek semlegesitése nélkül nem igen lehet nyerni egy Valcea vagy Viborg ellen! A cserepad ezeken a meccseken nagyon rövid, ezen változtatni kell a nyáron, ha tényleg Bl-t akarnak nyerni! S jövőre esély let rá, az eddigi kettőn kivül még két erősitássel (beállós és balszélső).
  • Andreeew
    #45171
    Egyetértek. A támadójátékunk nagyon visszafejlődött. Széleket nem használjuk, figurális játék nem nagyon van. Mindent középen erőltetünk.
  • Mse
    #45170
    hát ez nem sikerült...

    mondjuk 2 +1 (névleges) átlövővel elég nehéz... Bradeanu elég halvány volt, így aztán maradt 1 veszélyes lövő. Ez igencsak megkönnyítette a románok dolgát.
    Szegény Spiridont sajnálom, az a gyors 2 kiállítás őt is visszavetette eléggé. (ráadásul nem éreztem jogosnak az egyik kiállítását!)
    A meccs végén meg azt nem értettem miért nem hozta előbb vissza Konkoly őt is, meg Amorimot is -ott már jóval hamarabb kockáztatni kellett volna.

    Orsinak max. a védekezése volt kicsit halványabb - arról az oldalról amúgy is megfeledkeztünk néha. :( - de ha nem kap labdát, nem is tud jól/rosszul játszani.... mintha az MKB-t látnám, mindent középen... :(

    mindenesetre szép teljesítmény volt idáig is eljutni, gratulálok a csapatnak!

    (Tomori hiányzott!)
  • Isthy
    #45169
    Köszi az infókat!
    Azért vissza fogom nézni a meccset mindenképpen.
    Az 5. hely problémánk - amiről írtál - pedig az ETO kiesésével sajnos megoldódott. Mert csak akkor indulhattunk volna esetleg nk-i kupában, ha ők BL-t nyernek. A Fradi viszi a KEK helyet. Az ETO BL győzelmével még a 6. is lehetett volna EHF résztvevő, feltéve, hogy a Fradi az 5. Így 6 csapatunk lett volna a nk-i kupákban és lehet a Siófok - mint esetleges 6. - is játszhatott volna az EHF-ben.
  • Isthy
    #45168
    Úgy nehéz eredményesen játszani, ha nem kap labdát...
    De ugyanez igaz Mravikovára is, őhozzá sem sűrűn jut el a labda. Csak Orsinál kontrasztosabbnak tűnik a dolog az éveken át mutatott kiváló játéka után. Sajnos egyre inkább mindent középen akarnak megoldani támadásban a középső emberek. Tehát ebben a helyzetben vastagon benne vannak ők is, meg Konkoly is, aki ezt nem oldja meg, hogy ne így legyen. Ráadásul ugye Görbe is rengeteget hiányzott mostanában, így az ő és Orsi szuper kapcsolata sincs meg ugyanúgy.
  • kaloz174
    #45167
    Biztos a Cunder is ismételni fog, de kedden a Sió TV is szokott. Neten is megy.
  • kaloz174
    #45166
    BB játszott... A Siófok azonban, kielemezve a Fradi elleni meccsünket, eredményesen vette ki a játékból. (Pedig én szóltam!)
    Ő volt az egyik, akinek a góljai nagyon hiányoztak, sajnos. Ezen a napon valamiért a fiatalok, Barbi kivételével, mind betliztek. 4-5 használható emberrel nehéz meccset nyerni.
    Ez van. A Siófok kihasználta a hazai pályát, valamint hosszabb kispadját.
    Nem is lenne ezzel gond, de Dettiék nagyon szerettek volna nyerni végre ellenük, így a csalódás is nagy.
    Mint tudjuk, előfordul, hogy nem a jobbik csapat nyer. Most ez történt. Sajnos. Bár úgy is mondhatnám, hogy a jobbik csapat veszített.
  • Breki33
    #45165
    Vérten Orsival mi van mostanában, nem úgy játszik mint megszoktuk tőle sérülése előtt.

    Nagyon sajnálom az itthoni mecset szerintem itt rontottuk el.
    Most hallgathatjuk megint a nagyképű román dumát...
  • Isthy
    #45164
    Remélem a Cunder szokásához híven a jövő héten megismétli majd a meccset és így megnézhetem majd. Az eredményből úgy tűnik a védelmünk sajnos ismét hozta a szokásos formáját... A statisztikából meg az vehető ki, hogy a fiatalok szinte semmit sem tudtak hozzátenni eredményben a játékhoz. BB nem játszott?
  • Isthy
    #45163
    Oltchim Valcea-Győri Audi ETO 24-20 (11-10)

    A vereség okát elsősorban a gyenge támadójátékban látom. Nem húzzuk szét a falat, nem használjuk a szélsőket, mindent középen erőltetünk. Ráadásul az emberelőnyökkel sem tudtunk mit kezdeni. A románok minden előnyüket simán nyerték, még gólt sem kaptak, mi mindegyikből gólt kaptunk. Csak 1 előnyt nyertünk 2-1-re, a másik hármat döntetlenre hozták a románok. Az első félidőben elöl még Görbe tartotta a csapatot, de a másodikra már ő is belehibázgatott. A végén Kovacsicsnak volt pár villanása elöl és ennyi.
    Hátul Kati 45-50 percig tartotta a csapatot, azután ő is elfáradt. A védelem összességében nem volt rossz, bár a baloldalunk sokszor nagyon lyukas volt, főleg a 2. félidőben. A kapott 24 gól nem sok, elöl a 20 a nagyon kevés... Ezen múlott a döntőbe jutás.
    Gratulálok az ETO-nak az elődöntőbe jutáshoz! Elég viszontagságos volt az idei évük, sérülésekkel, problémákkal, így nem rossz ez az eredmény. Persze többet szerettünk volna, de jövőre megerősödve tovább kell lépniük.
  • Breki33
    #45162
    Női kézilabda: Abramovics kétéves szerződést írt alá a Ferencvároshoz
    Kétéves szerződést írt alá a Ferencváros női kézilabda-csapatával Alena Abramovics, a fehérorosz válogatott kapusa.

    A négy éve Magyarországon védő, a Hódmezővásárhelytől érkező játékos célja, hogy a magyar bajnokság elitjében és a nemzetközi kupákban szerepelhessen a zöld-fehérekkel.
  • kaloz174
    #45161
    Na, ez a nap csalódás volt. Sajnálom a csajokat, mert nagyon szerettek volna visszavágni, na és a Fradi elleni győzelem és jó játék után ennek volt realitása is.
    Azonban pár jó teljesítmény kevés egy olyan rakkolós csapat,mint a Siófok ellen.
    Kár érte, bár ha esetleg elcsípjük az 5. helyet, akkor abból csak gond lett volna.
    Ez van, sajnos.
    Siófok előlépett mumussá.
  • kaloz174
    #45160
    Megyek, megteszem azt a 200 m-t. :)
    Hajrá Újváros!
  • kaloz174
    #45159
    Természetesen, ez nem is kérdés.
  • Gabess8
    #45158
    Nincs más lehetőség, ez van, első a biztonság!
  • kaloz174
    #45157
    Füstbe ment terv
    Nem szerencsés körülmény, enyhén szólva sem.
  • Gabess8
    #45156
    Megkavarta az állóvizet az biztos.
  • Gabess8
    #45155
    "Ez jól mutatja egyrészt azt, hogy milyen igénytelenségben nő fel nemzedékek sora,"

    Én ezzel a mondatnak ezzel a részével nem értek egyet, miért mutatná?
  • kaloz174
    #45154
    Lehet, hogy lehetőség. De nekem olyan örök ígéretnek tűnik. Na de majd a Fradi-vezetők eldöntik ezt a fogas kérdést. Na meg Gabica, hogy szeretné-e ezt. Ha nem csak szóbeszédről van szó.
    (Ha jól láttam egyébként, egy kedves ismerőse dolgozik ott, mármint a Fradinál.)
  • Breki33
    #45153
    Hogy miért kéne?

    Szerintem vele egész jó kis védelem lehetne Szűcs, Tomori, kicsit magasodnánk is :-)))
  • kaloz174
    #45152
    A Hírlap írása Bokiról

    (Sok új nincs benne, de az igyekezetet értékelni kell, na és a fénykép is jól sikerült, szerintem. )
  • kaloz174
    #45151
    Bár már vehetjük azt is egy pozitív dolognak, hogy egyáltalán: bekerült ez a kérdés a többi közé.
    Talán egy másik játékos tudta volna. :)