61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Andreeew
    #45350
    Nem semmi! Nálunk szinte csak a Hódosban van hasonló.
    Pedig mennyivel jobb hangulata van egy ilyenek mint pl. a veszprémi káosznak..
  • Duby
    #45349
    Isthy!

    Ez a beszámoló volt a szezon írása itt az sg-n. Köszönöm!

    Hej, hogy mennyire emlékeztet ez az egész még azokra az időkre mikor megszerettem ezt a sportot és a szurkolást. Gyönyörű volt.

    Jól látszanak, hogy mik tűntek el azóta.
  • kaloz174
    #45348
    Ma simán közzé tettek egy olyan hírt, ami már hetekkel ezelőtt elavult. Csak el kellett volna olvasniuk társ oldalukat, vagy meg kellett volna kérdezni a siófoki vezetést, pl.
    (Arra gondolok, hogy Víg Vivi Siófokra megy. Pedig már ez régen nem volt igaz.)
    Szaklap!
  • Breki33
    #45347
    Nemsemmi gratulálok.

    De ezt tudod, hogyha leejtetted volna akkor mi történik veled? :P

    Mint részben onnan származó, illetve nyaraló ebbe nemis gondolnék bele
  • Isthy
    #45346
    Annyira jellemző a cikk címe az NS szinvonalára...
  • kaloz174
    #45345
    Na igen, az is nagyon kedves fotó. :)
  • Isthy
    #45344
    A negyedik kép a Melis után. A nevezett képen az újvárosi csapat tagjai állnak egymás mellett sorban felemelt két kezükkel olléznak, kezükben egy szál virággal. A sor végén pedig BB mellett az "utánpótlás" is ugyanezt teszi, de még virág nélkül
  • kaloz174
    #45343
    Újbuda, a feltörekvő csapat.
  • kaloz174
    #45342
    Nem tudom, mi van a 123. képen, én Melisre gondoltam.:)
    A többi részlet a képen érdektelen.:)
  • Isthy
    #45341
    Futólag átnéztem a képeket, esetleg a 123-asra gondolsz?
    Nekem a 119-es is tetszik, Meli az újvárosi tábornál. Meg a táborban vehemensen szurkoló-kiabáló(?) piros pólós hölgy
  • kaloz174
    #45340
    A képek.:)
    Van egy nagyon aranyos köztük, várom a tippet, hogy melyikre gondolok!
  • Gabess8
    #45339
    Na f.sza csávó vagy, fürdesz az Adriában, itthon meg újra indult a fűtésszezon!!, hiába élni tudni kell!
    Én is köszönöm a részletes beszámolót, biztosan nagy élmény volt, amiért nagyon megérte.
    Nálam szaggat a videó, de amit ki tudtam venni belőle az is brutális, valamit nagyon tudnak a szurkolásról, mi szerintem elbújhatunk mellettük, pedig szerintem mi is az jó helyen állunk szurkolás tekintetében.
  • kaloz174
    #45338
    Nagyon szépen köszi a részletes, színes beszámolót!
    Tényleg nagy élmény lehetett.
    Mivel Te már részese voltál egyéb nagy döntőknek is, annakidején , szeretném megkérdezni, milyen volt akkor, na és milyen most?

    Nagyon örülök neki, hogy van, aki többre tartja a normális, emberi szurkolást a zajkeltésnél.
  • kaloz174
    #45337
    Visszanézve a meccset, ami nagyon jó érzéssel töltött el utólag különösen, az a céltudatosság és magabiztosság, ami a csapatot, na és szinte minden csapattagot, jellemezte. Nem játszottak hiba nélkül, sőt. Mégis valahogy egyértelmű volt, hogy azon a napon csak mi nyerhetünk Fehérváron.
    A Fehérvárban egyébként Laima sérülten vállalta búcsúmeccsét, fájt a válla, ezt még hozzá kell tenni.
    Angéla, sajnos, eü. okokból befejezi kézis pályafutását, valamint Gabnai Melinda is elköszönt a csapattól.
    Kicsi nagyon szomorú volt a vereség miatt, nem is tartott sokáig a bűcsúztatás alkalmával rendezett buli.
    Azt viszont megtudtam, hogy BB is marad +1 évet, na és kap egy ígéretes tanítványt maga mellé, ha minden a terv szerint alakul.
    A csajok nagyon boldogok voltak a meccs után. Érthetően.
    Érdemes megnézni V-Man képeit a meccsről. Köszi neki!
  • Isthy
    #45336
    A közönségről:

    Nagyon kíváncsi voltam a szurkolásra, mert a Moracsa hírneve elég komoly. Az elődöntőn történt incidens miatt az első 3-4 sort lezárták és reklámokat tettek rájuk, a lelátók előtt körben biztonsági őrök álltak 4-5 m-enként. Így a közönség egy része a lejárati lépcsőket is megtöltötte a meccs kezdetére. A felső sorok mögötti korlátoknál is végig álltak a szurkolók. A mecsekre a belépés ingyenes a csarnokban, tehát nem csoda, hogy szinte mindig sokan vannak. Kb. 1 órával a meccs kezdete előtt már szinte telt ház volt, csak a VIP szektorban voltak üres helyek, amik a kezdetre elfoglalásra kerültek.
    A csarnok nézőtere U alaku és a B-közép a lelátó kapu mögötti kanyarában szurkol. Elfoglalják a teljes szektort, mert nem kevesen vannak... Mintegy 5-600 ember alkotja a B-közepet a Varvarik (Barbárok) vezetésével. Elképesztő hangerőre képesek és végig éneklik, szurkolják az egész meccset. Nem dudálnak eszetlenül és nem használnak egyéb "hangos" eszközöket. Van 4-5 dobosuk és 3-4 vezénylő szurkolójuk megafonnal, az utóbbiak irányítják a szurkolást. Képesek betölteni a szurkolásukkal a nem kicsi csarnok légterét. A szektoruk tetején 8-10 óriási (kb. 4x4 m-es) zászlót lengetnek szinte végig az egész meccsen. Használnak élőképet, óriás drapit és feliratokat. Van több daluk és szurkolói rigmusuk, amiket az egész meccsen végig "nyomnak". A felelgetős rigmusaik egy részét először a szektor 2 fele önmagában adja elő, nem kis hangerővel. Majd a csarnok két hosszanti lelátó oldalát is bevonják egymás után, akik szintén kiválóan együtt dolgoznak velük. Nagyszerűen szurkolnak végig az egész meccsen, komoly hangerővel és ha kell füttykoncerttel. Komoly támogatást képesek adni a csapatuknak. A meccs utáni sajtótájékoztatón mindenki kiemelte őket, még a dán edző is. Ők tényleg "a 8. játékos" akik iszonyatos nyomást képesek gyakorolni a pályán lévőkre. Azt kell mondjam, hogy megértem Anja Andersen szavait, amiket az FCK tavalyi sorsdöntő BL meccsekor mondott. Arról beszélt, hogy a Moracsa Európa talán legfélelmetesebb csarnoka a vendégcsapatok számára. A mostani helyszíni tapasztalataim alapján maximálisan megértem, hogy miről beszélt. A meccsen semmilyen rendbontás, bedobálás nem volt, a szurkolók végig sportszerűen tették a dolgukat.
    Gratulálok a szurkolótábornak és megemelem a kalapom előttük!

    Egy kis izelítő abból, amit előadtak, érdemes végignézni!


  • Isthy
    #45335
    A montenegrói KEK túra:

    Május 9-én délután indult 3 fős kis csapatunk Podgoricára és hétfőn délelőtt meg is érkeztünk. Szerencsére szombat reggelig végig napos idő volt így tudtunk kirándulgatni a városban és a környéken. Természetesen a tengerpart sem maradhatott ki és az Adria sem maradt "szűz" tőlem. Az egyik kirándulásunk alkalmával összefutottunk Pirossal és édesapjával. Volt egy közös ebéd és fényképezkedés velük is.
    Szombat reggeltől azután egészen hétfő estig esős-borongósra váltott az idő, így beltéri programokat rendeztünk magunknak és készültünk a vasárnap esti meccsre. Szerencsére hideg nem volt, 18-20 fok volt ekkor is.
    A meccsre ketten VIP belépővel mentünk, egyikünk (Pumi) pedig fotózhatott a pályán a kapuk mögött. A csarnokban totál telt ház volt, 4500 szurkoló bíztatta a csapatot. A dán szurkolók mintegy 15-20-an voltak. A hangulatról és a szurkolásról majd később külön írok, mert van miről. A meccs végig izgalmas és szoros volt. A védekezések és a kapusok nagyon jók voltak, támadásban sokat hibáztak a csapatok, nem volt magas szinvonalú a játék. A 45. perc után a dánok 3 perc alatt zsinórban szereztek 3 gólt és 16-13-ra vezettek, ledolgozták a otthoni hátrányukat. A hátralévő 12 percben azután a Buducnost elképesztőt alkotott védekezésben Gabi irányításával és Sanela védéseivel. Gabi irányítja a csapat védekezését, ő a felelős a védelem működéséért. Az utolsó 12 percben a KIF egyeteln gólt sem tudott szerezni. A szurkolóik által hajtott montenegrói csapat egy 5-0-ás sorozattal megfordította a meccset és 18-16-ra győzött. Az utolsó 2 percben a közönség felállva ünnepelte a csapatát.
    Az örömtánc és a kupaátadás is kiváló hangulatban zajlott, a játékosok és a közönség részéről is. Szerencsére Gabi segítségével mi is le tudtunk menni a pályára a kupaátadás után rögtön, így sikerült közelebbről megismerkednem végre a KEK serleggel is a három közül utolsóként Akkor még nem tudtam, hogy később "folyékony" randevúnk is lesz Készítettünk sok képet az ünneplésről és a játékosokról is. Piros nem játszott a meccsen, de az ünneplésnél természestesen ő is ott volt és megkapta az érmet is. Azt beszéltük, hogy neki most már "csak" a BL győzelem hiányzik a háromból.
    A meccs után hazamentünk, majd Gabi a bankettről hazajőve közölte velünk, hogy mehetünk vele a csapat éjszakai bulijára. Nem tudtunk ellenállni a kísértésnek A buliban azután Pirossal is találkoztunk ismét és igencsak jól éreztük magunkat. A kupába pezsgő került és természetesen nem maradhattam ki az általános ivásból A bulin ott volt Arslanagic is a dánok legjobb és leggólerősebb játékosa. Ugye ő horvát és Sanela meg Lidija elhozták őt és bizony jól érezte magát ő is. A buli végén hajnali 3-kor a kupa tartalma megváltozott és Jack Daniels került a pezsgő helyére, amiből szintén mindenkinek kötelező volt kortyolni Azután fél 4-kor sikerült hazaindulnunk és Gabinál még kicsit ünnepelni és beszélgetni. A hétfő délután az aklimatizációval telt, majd késő este indultunk hazafelé.

    Szuper túra volt és örök emlék!
  • Isthy
    #45334
    Gratulálok az újvárosi lányoknak és nagyasszonyoknak!

    Szépen fejezték be a rájátszást és a megszerzett 6. hely nagyon értékes. Főleg annak fényében, ahogyan ez az idény indult. Le a kalappal a csapat előtt!
    A fehérvári győzelem a csapat diadala volt, hiszen ma többen is sokat tettek a 2 pont megszerzéséért. A fiatalok is ismét hozzá tudtak tenni mind játékban, mind eredményességben.
    Remélem a következő idényben sikerül megtartani a helyünket a középházban és megalapozni egy későbbi még jobb szereplést.
  • Mse
    #45333
  • Isthy
    #45332
    Akkor most pihenésként igyekszem is megnézni a meccset
  • Isthy
    #45331
    Közben szerencsésen hazaértem egy 17 órás út után. Kisebb fáradtság miatt a beszámoló kicsit csúszik.

    A leglényegesebb képet azért berakom Ha valaki nem tudná a kezemben a KEK serleg látható

  • kaloz174
    #45330
    "Talán még lesz alkalom megnézni ezeket a meccseket: 5 ismétlést rendeltem."

    Ebből mindjárt +1 meg is valósul ma. Cunder műsor
  • Mse
    #45329
    :)))
    így kell videót választani :taps:
    mostanában nem látok ilyen pimasz megoldásokat hetesnél Görbétől, hiányzanak :))) kapusokat igencsak demoralizálta, élmény volt nézni az arcukat egy-egy ilyen gól után :D ez igencsak "piszkáld ki" kategória :)
    LOL
  • Breki33
    #45328
    próbaképp nézz meg másik fórumot is itt a futó felirat nagyon kicsit lassíthatja, bár szerintem nem az okozza
  • Gabess8
    #45327
    Mozilla Firefox, én 95% ban a kézis fórumot használom így csak erről tudok véleményt írni. Lehet akkor, hogy kicsit lassabb mint más webhely és ilyenkor mivel nem tökéletes a netem ezért még rátesz egy lapáttal.
  • Breki33
    #45326
    Nemcsak lehetne lehet is :)

  • kaloz174
    #45325
    Nicsak:) Már videót is lehetne...
  • Breki33
    #45324
    Szokott néha lassú lenni de most nem tűnik annak

    Milyen böngészővel nézed?
    Általában lassú vagy a kézis fórum csak?
  • Gabess8
    #45323
    Mindenkitől, Brekitől is kérdezem, hogy nekem lassú mostanában az SG fórum vagy másnak is?
    A többi oldal sem gyors tehát a net sem tökéletes, de az Sg az főleg lassú.
  • Gabess8
    #45322
    Én ezt annak alapján írtam amit eddig tapasztaltam, természetesen én nem bántani akarom őt, miért is tenném.
    Nem tudom ki mondta és nem is érdekel, nyilván az illető véleménye a mérvadó. De egy dolgot nem felejtsünk el, én nem vitatom, hogy "nagyon sok van a fejében", de azt tudni kell átadni is a játékosok felé, ami nem vagyok benne biztos, hogy meccsekkel javítható (elképzelhető nem tudom), de az is lehet, hogy erre születni kell.
    Természetesen kívánom, hogy tanulható legyen és további sok sikert kívánok neki.
  • kaloz174
    #45321
    Miután sikerült kihagyni, akkor újra:

    17:30

    Alcoa Fehérvár KC - Dunaújvárosi NKKSE
  • kaloz174
    #45320
    Várjuk a beszámolót. Na és mégegyszer grat!!!

    Ha csak este érsz haza, akkor viszont nem biztos, hogy látod a mi "kis" győzelmünket. Ami még nem nk.kupagyőzelem, de már annak az alapja lehet, na és nekünk nagyon kedves.

    A Cunder ma du. műsora:

    Alcoa Fehérvár KC - Dunaújvárosi NKKSE

    A 2010. május 15-én lejátszott mérkőzés ismétlése. NB1. Arany Ászok Rájátszás 5-8.helyért - VI.forduló

    19:30

    Váci NKSE - Mondi Békéscsabai Előre NKSE

    A 2010. május 15-én lejátszott mérkőzés ismétlése. NB1. Arany Ászok Rájátszás 3.helyért

    (Talán még lesz alkalom megnézni ezeket a meccseket: 5 ismétlést rendeltem.

  • Isthy
    #45319
    Nyertek bizony!

    Nemrég ébredtünk fel a hajnali 3-ig tartó buli következményeként Holnap délutánra leszek otthon, este talán majd lesz rövid beszámoló
  • kaloz174
    #45318
    Nyertek Gabcáék! :)

    Grat.nekik!
  • kaloz174
    #45317
    "Rapatyi Tamás emberileg szimpatikus, de szerintem nem edző típus, legalábbis nem az első osztályban ez már bebizonyosodott."

    Ezzel szemben a csapat egyik legprominensebb tagja mondta nekem, hogy "nagyon sok van a fejében"...Még meccselni kellene megtanulnia. Azt hiszem, ezt a véleményt, mivel több szempontból alátámasztott, mindenképpen mérvadónak kell tekinteni.
    Szorítok Rapatyi Tamásnak, hogy szerezze meg a hiányzó képességeket, tapasztalatot, mert szükség van az edző-utánpótlásra is.
    Szerintem nagyon sokat profitálhatott az elmúlt hónapokból, azt gondolom, van jövője az első osztályban, annak ellenére, hogy én is többször kritizáltam őt a bajnokság során.
  • Gabess8
    #45316
    Szerintem is jó meccs volt a végére ahogy szerintem várható volt elfáradt a Szeged, amely kár, hogy csak egy két meccs erejére képes összekapni magát.
    Teljesen megérdemelten nyert a Veszprém szerintem, bár voltak hibák végig jól játszottak. Mse neked mi a véleményed?

    Rapatyi Tamás emberileg szimpatikus, de szerintem nem edző típus, legalábbis nem az első osztályban ez már bebizonyosodott. Alacsonyabb szinten ettől még érhet el szép eredményeket talán.

    Közben tegnap este a Viborg teljesen megérdemelten megnyerte a meccset és ezzel a Bl-t is.
    A Győrnek alaposan fel kell készülni a következő szezonra amennyiben a döntőt szeretne játszani vagy közelében szeretne kerülni, mert a Valcea ellen sem volt esélye, a Valceanak a Viborg ellen meg semmi, vagy a Viborgnak kell jelentősen gyengülnie, és akkor a többi csapatról még nem beszéltünk.
  • kaloz174
    #45315
    A vége felé a Szeges mintha kicsit elfáradt volna, de a találkozó tényleg jó propagandája volt a sportágnak, szvsz.
    Grat. a Veszprémnek!
  • kaloz174
    #45314
    Nagyon jó a meccs.
  • kaloz174
    #45313
    ez off kicsit :)

    Szeretném egy másik, számomra szintén nem idegen, sportág, szerintem, világra szóló teljesítményéről szóló hírt megosztani veletek. Olvasva 1-2 ilyen témájú írást, elképesztő nagy teljesítmény ez egy 16 éves lánytól. Látva a szülőket (szintén szülőként), nagyon meg tudtam érteni őket, amikor fogadták a lányukat érkezéskor.
    Egyébként meg: elismerésem.
  • kaloz174
    #45312
    Én is sajnálom, jó lett volna együtt nézni a meccset. (Max. döntetlen lett volna, amiért Kicsi miatt kicsit drukkoltam.:)) Szerencsére, bár tartottam tőle, de igazából végig a kezünkben volt a győzelem, ugyanis végig az történt, hogy sikeresen uraltuk fejben a meccset. Na és akaratban, ami ugye meghatározó. Tul.képpen örömjáték lett belőle, a meccs után ünneplő, sugárzó, boldog arccal közlekedő játékosokkal.
    Azóta kiderült: Rapatyi Tamásnak ez volt a búcsúmeccse. Remélem, legalább az ifi csapatnál marad, mert nekem egészen szimpatikussá vált emberileg, még akkor is, ha egyébként és kül. meccsek alkalmával sokszor bíráltam. Szerintem ifi szinten megállná a helyét, ráadásul tanulhatna a felnőttek mellett köv. szezonban dolgozó mestertől is, így visszatérve egy felnőtt csapat mellé egészen szép karrier előtt állhatna.

    Akkor most: I. meccs!:)
    (Du. a Dunaferr meccsét is közv. a Sportklub, azután pedig: Nadal-Federer.:))
  • Mse
    #45311
    sajnálom, hogy nem tudtam ott lenni, egy félórán múlt :( meg az időjáráson, ha a tanár nem késik, én is időben el tudtam volna indulni :(
    na sebaj, majd a következő szezonban!

    gratulálok a csapatnak! szép teljesítmény! jó pihenést nekik!
    jöhetnek a vezetők "meccsei", remélem abban is legalább ennyire jól helytállnak :)

    ma pedig szegedi győzelemre fel! hajrá Veszprém!

    (Nándinak eddig is Balatonalmádiban volt a háza, mikor a bundesligában védett, szóval szerintem ez nem tartaná vissza, inkább a srácai miatt vállalja a másodhegedűst, szvsz.)