Kézi és az Olimpia
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Azt meg kerüli, mint macska a forró kását, hogy Sopronyit miért már csak a végén próbálta ki. Pl. a románok ellen a második félidõben miért nem küldte be?
Érdekes , dicséri Herr-t, de nem Pastrovicsot. Mikor benn volt, jól védett, s akkor? kitõl függött, hogy bemenjen?
Adott egy ostoba vezetés,plusz a magyar edzõk - közöttük a legnagyobbak is - alkalmatlanok a nagy sikerek elérésére.Ugyanis folyamatos megalkuvással,handabandázással nem lehet nyerni semmit hosszútávon.
A játékosok szintjérõl meg mindent elmond,hogy a kabalaállat pozícióját jó ideig nem fenyegeti veszély,elnézve ezt az EB-t.
Orbánnál a puding próbája...ha ott folytatja ahol abbahagyta, talán...Temesben, akár Juhászban, sajnos nem látok extrát. Zizi fejlõdhet, de szerintem látszik a jó pszihológusi háttár hiánya a keretnél. Ugyanis - szakmámba vág - tudom, hogy a személyiség nem változik meg gyökeresen. Aki labilis, az labilis marad, legfeljebb nagyobb odafigyeléssel, önfegyelemmel elkerülhet hibákat. Ez viszont rendkivül fárasztó és a spontanietás kárára történik.Jó irányitó meg pont ebben jeleskedik, mivel ez kiszámithatatlan, nem lehet videózással felkészülni belõle. Viszont ehhez összeszokotság is kell, mert ha nem, túl sok lesz a rossz pasz....
Zácsiknál mi van a honositással?
Persze, a legbiztosabb reménység Tóth-nak a visszatérése lenne. DE akkor is még csak a kezdõ hetesnél tartunk és hol vannak még az azonos értékû tartalékok?
Plusz irányítóban Temes odaérhet, és Orbán Anna is hamarosan visszatér. Így négyen -Görbe, Zizi -õt azért nem írnám le-, Temes, Orbán már meg fogják oldani az irányítót, sokkal jobban mint a mostani EB-n.
a lövõk kérdése már nehezebb, Szûcs nekem nagy talány, én mindig amellett voltam, hogy támadhasson is, de most azért kapott lehetõséget, mégsem sikerült neki bizonyítani.
Tomorinak mentálisan nagyon sokat kellene fejlõdni, persze akkor sem lesz egy Boki szintû lövõ, de mivel a védekezése jó, így benne mindenképpen van lehetõség.
Ide jöhet majd Zácsik -bár õ is elég rapszódikus.
Sopronyit meglátjuk, én látok benne lehetõséget.
kíváncsi vagyok az edzõtriónk mit tud belõlük kihozni, és kit tudunk még beépíteni.
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
De akkor kérdés, hogy kivel, mert látható, hogy a keret jórésze csak ennyire - s a véletlenek szerencsés összejátszása esetén - egy-egy dobogós helyre képes.
1, kapusok: a Rácz/Farkas/Sudár/Sirina/Pálinger sort nem látszik követni senki, sem Herr sem Pastrovics jelenleg nem mutatja ezt a perspektivát, bár csalódnék...
2. szélsõk: csupán Vérten fér be a nemzetközi élmezõnybe
3. beálló: Szamoránszky nem eléggé erõs hozzá, Balogh még talány...de ha fejlódik...
4. irányitó: Görbicz még sokáig birhatja, de kellõ csere hiányában folyamatosan nem fog tudni bizonyitani. Szucsánszkitól jóval többet vártam, más meg nincs a láthatáron
5. átlövõk: nevralgikus pont, eddig a jobbátlövõ, de már a bal is. Kb. azt tudják teljesiteni amit Farkas Ági vagy Radulovics a leszálló ágában: néha-néha, egyikük másikuk. DE azt nem lehet lefogadni egyküknél sem, hogy a minimumot teljesiti e. Ráadásul a védõ és támadó feladatot is egyenlõtlenül látják el s mióta nem lehet folyamatosan cserélni a támadókat a védõkkel, ez már nagy luxus. Hornyáknak és Tomorinak nem áll oda/nem elég az esze, Szûcs nem fejlõdött semmit Valcean, sõt..., Bulath védelemben jónak igérkezik, támadásban bizonytalan (s persze nincs is öszeszokva a többiekkel), Sopronyi egyelõre csak igéret...
Ha ezt a helyzetet öszehasonlitjuk a norvég, orosz, német, román, spanyol, sõt dán és svéd kerettel, akkor bizony nem rózsás a jövõnk.
Igaz, az orosz és a román csapat várhatóan kicserõlõdik ebben az olimpiai ciklusban, de a dánok csak erõsödnek, a svédek úgyszintén, feljövõben van a horvát, montenegrói, francia csapat, mig a norvég, spanyol, német meg a csúcscson lesz még évekig.
Nem volt balátlövõnk és jobbszélsõnk, és a túlértékelt csapattal szemben túlzottak voltak az elvárások Imre Vilmos szövetségi kapitány szerint. A macedóniai nõi kézilabda Európa-bajnokságon 8. helyen végzett válogatott vezetõedzõje szerint nincs tragédia, vannak pozitívumok, jó az utánpótlás. Csak dolgozni kell tovább, és lesz eredménye.
http://sportgeza.hu/kezilabda/2008/12/13/imrevilmos_interju/
Az oroszok, a norvégok és a spanyolok már ott vannak a VB-n.
DUNAFERR FOREVER!!!
Ritka sok hibával játszott mindkét csapat.
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Sztem jó a PR-juk, mert ugye mindnyájan tudjuk, hogy ebben az MKSZ verhetetlen.
DUNAFERR FOREVER!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
Persze ez is belefért, mert védekezésben hozták a kiváló szintjüket és Lunde ismét pazar volt.
A döntõvel kapcsolatban sem látom teljesen esélytelennek a spanyolokat. Lehet nem volt véletlen az a 21-21, mert a spanyoloknak van olyan lábmunkájuk amivel képesek voltak lekövetni õket. Kérdés mennyire fáradtak el ma, tudják-e hozni ezt a mai játékukat. Mert azzal lenne esélyük.
DUNAFERR FOREVER!!!
Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
DUNAFERR FOREVER!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Nekem az feltûnõ nagyon, hogy Juracknak szinte mindent megengednek. Ma is odanyúlt a ziccerben beugró játékos lövõ kezére, úgy, hogy az még hátra is feszült és semmit nem kapott érte. Ezt már többször megfigyeltem az elmúlt 2-3 évben, hogy ezeket neki simán elnézik.
DUNAFERR FOREVER!!!
Egyébként az õ 2. félidei pazar átlövõjátéka volt a sikerük egyik kulcsa.
DUNAFERR FOREVER!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
DUNAFERR FOREVER!!!
Ugye mondtam, hogy nyerhetsz Mse <#wink>#wink> Látom végigizgultad, gratulálok a nyereményedhez! <#eljen>#eljen>
Úgy tûnik nem volt véletlen az a döntetlen a norvégok ellen az elsõ meccsen. Vajon ki gondolta volna akkor, hogy a döntõben ismét összekerülnek? Ez sztem olyan meglepetés, mint a fiúknál az izlandiak olimpiai döntõje, de ez is megérdemelt.
Egyetlen dolgot mondanék velük kapcsolatban: LÁBMUNKA!!! Ez az alapja a korszerû védekezõ és támadójátéknak.
DUNAFERR FOREVER!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
De jobb, ha nem idézek klasszikust, ajánlom az ismétlésben meghallgatni. Érdemes.😊
(Motívációs bázis nem volt, de elõvételezés igen.😊)
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Lehet, hogy a németek (is) azt hitték, a spanyoloktól nem kaphatnak ki.
(Azért mégis úgy gondolom, mi megverhettük volna ezt a spanyol csapatot - akkor.)
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
nekik van lábmunkájuk 😄
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
mit szakértett Mocsai?
nyernek a spanyolok? 😊)
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
DUNAFERR FOREVER!!!
Ha a spanyolok nem a kapufát célozzák <#wink>#wink>, akár vezethenének is.
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!
DUNAFERR FOREVER!!!