61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #45470
    Elég sokat láttam én őt...
    Egyébként: legyen.
    Csak azt unom, hogy sokan abban az illúzióban ringatják magukat, hogy ő hiányzik a válogatott kispadjáról. Hát nem. Ő biztosan nem!
    Egyébként meg: jó helyen van ott, a románoknál. Most megmutathatja. Tegye.
    Ennyit róla. (Még sok is volt.)
  • kaloz174
    #45469
    Az, hogy nem a hazai környezetben biztosabbnak gondolt szakmai fejlődést választotta. Ezzel valószínűleg marad örök ígéret. Anyagi gondjai viszont valószínűleg nem lesznek.
  • Gabess8
    #45468
    Nem a legjobb választás:((
  • Gabess8
    #45467
    Az tény, hogy az utolsó Dunaferres időszaka az nem sikerült, és a végén elszakadt a cérna, ettől még másik akár női akár férfi csapatnál lehet sikeres egy más közegben. Nálam sem a legszimpatikusabb edző, de ezzel vannak így egy páran, hátha most is sikeres lesz.
  • Gabess8
    #45466
    Ebben mi a csalódás?
  • primavis
    #45465
    ennek 3 oka is lehet:
    1. Kovács érkezése
    2. Voina távozása, aki ne igen bízott benne
    3. a barátja a kolozsvári CFR focistája
  • kaloz174
    #45464
    Mit mondjak: ez csalódás - de nem meglepetés, sajnos.
  • kaloz174
    #45463
    A handball.hu-n Tóth Timi válaszolt a szurkolók kérdéseire.
    Ő is szimpatikusan és reálisan.
    Dettihez hasonlóan 2-3 évet tervez még. (Kicsit meglepődtem, amikor olvastam, hogy ő is már jogosan és érthetően tervezi ezt, az idő eljárt.)
  • Breki33
    #45462
    Női kézilabda: Szűcs Gabriella szerződést hosszabbít a Valceával

    Szerződést hosszabbít a román Oltchim Valcea együttesével Szűcs Gabriella: a válogatott átlövőt Debrecenből, illetve Dániából és Franciaországból is keresték, ám ő végül úgy döntött, marad a Bajnokok Ligája-döntős együttesnél, amelynek Kovács Péter személyében magyar vezetőedzője lehet.

  • kaloz174
    #45461
    Kovács Péter nálunk "elefánt volt a porcelánboltban". Utolsó meccsén ráadásul sportszerűtlenül viselkedett, amivel nálam végképp kiverte a biztosítékot.
    Az tény azonban, hogy Törökország is, Románia is más világ.
    Ennek ellenére érdeklődve várom, mire jut a Valceánál. Többesélyes dolognak gondolom.
  • primavis
    #45460
    nem lesz bukta, ha a célok elérhetőek lesznek. BL-t nem fognak tudni nyerni, az elődöntő az viszont biztos lehet számura, bár kérdés, hogy tudnak-e erősiteni. Luca viszavonul, de Bese és társaik sem éppen ifjak.Lehet, hogy így marad Szűcs Gabi is és nagyobb szerep jut neki is.
  • primavis
    #45459
    háát a török nőket elég szépen felhozta mindössze pár év alatt!
    Szerintem menni fog neki a románokkal is. Pont azért, amiatt itthon nem tudott próféta lenni....
  • Duby
    #45458
    Igen, itt van a szaklap híre is: Kovács Péter lesz a Valcea új vezetőedzője - sajtóértesülés

    Gyerekek, hatalmas bukta, óriási botrányok lesznek ebből. De hát ha ez kell mind a Valceának, mind Kovácsnak, mind a törököknek...
    ...én szóltam.
  • kaloz174
    #45457
    Kovács Péter lesz a román Valcea edzője. (ha szerződést tud bontani a törökökkel) Sokan látták volna újra magyar színekben, én nem. Az utolsó Dunaferres időszaka nagyon nem volt szimpatikus, a pálya széléről nézve.
    A szakmai tudását nem ismerem behatóan, így azt nem vitatom. Azonban nem való női csapat mellé, szerintem.
  • kaloz174
    #45456
    Igen, nekem is elnyerte tetszésemet - a duma.
  • Isthy
    #45455


    A végén volt a csúcspont a: "Csússzatok hason!"
  • bakkerman
    #45454
    jó ágra kerültünk,fiatal a csapatunk,megkockáztatom,hogyha nagyon szépen összeállna ez a keret,és Görbe is a régi lenne ott lehetnénknk a 4 között,de ígyis van esély azért :)
  • kaloz174
    #45453
    Egy kis "nyári munka":
    Bajnokcsapat :)

  • Gabess8
    #45452
    Szerintem is jobbik csoportba kerültünk, ne fanyalogjunk már állandón valami hülyeségen, inkább örüljünk neki, a csoportnak!

    Bocsi mindenkitől nem ide tartozik, de nem bírom ki, falábú fc-t kegyetlenül hazaküldték... OFF
  • Isthy
    #45451
    Ezért írtam, hogy az elődöntő lehetőségéért játszunk a franciákkal.
  • Isthy
    #45450
    Sztem az orosz-montenegrói duó sem lett volna könnyebb. Ellentétben sokakkal, én láttam a montenegrói-orosz meccset tavaly októberben, ahol a teljes világbajnoki orosz csapat éppen csak pontot mentett. Azóta a montenegróiak az EB-re erősödnek Szaviccsal és Bulatoviccsal, sztem fognak meglepetést okozni, ne becsüljük le őket.

    Ha minden igaz először a szlovénokkal játszunk, majd jönnek a franciák és végül a norvégok.
  • primavis
    #45449
    az elődöntőhöz mindenképpen meg kell verni a franciákat (min. egál), s persze a németeket is.
  • primavis
    #45448
    szó se róla, ágként sokkal jobb ez. Csoportként viszont a C-t preferáltam volna. A B csak csoportként lett volna elfogadható.
  • Isthy
    #45447
    Sztem meg éppen ne panaszkodjunk, mert a könnyebbik ágra kerültünk.

    A csoport:
    Spanyolország
    Dánia
    Románia
    Szerbia

    B csoport:
    Montenegro
    Horvátország
    Oroszország
    Izland

    C csoport:
    Németország
    Ukrajna
    Svédország
    Hollandia

    D csoport:
    Norvégia
    Magyarország
    Franciaország
    Szlovénia

    A franciákkal kell megküzdenünk a továbbviendő 2 pontért és a későbbi elődöntő lehetőségéért. Minden csoportból 3 jut tovább a középdöntőbe, ahová viszik az egymás elleni eredményeket. Ha a másik ágra kerülünk a B csoportba, akkor a dán-román-spanyol hármas a középdöntőben brutális lett volna. Sztem az elődöntőre innen sokkal nagyobb esélyünk van.
  • primavis
    #45446
    háát, túl nagy szerencsénk nem volt a sorsoláson, talán a B vagy főleg a C csoport jobb lett volna. Igaz a C-ből csak ösekerültünk volna a norvégokkal és a franciákkal, a B-ből meg a halálcsoport két legjobbjával. Ergo, meg kell verni a franciákat (gondolom velük kezdünk) és a szlovénokat. A többit meg majd meglátjuk.
  • Isthy
    #45445
    A Sport1-en lehet élőben nézni ma a dán-norvég jubileumi meccset 16:15-től, melynek a szünetében lesz a sorsolás.
  • Isthy
    #45444
    Holnap 16:55-től itt lehet majd élőben követni az EB csoportok sorsolását.
  • sb1
    #45443
  • Breki33
    #45442
    #45431
  • sb1
    #45441
    Sziasztok!
    Elöljáróban, nem értek a kézilabdához, a szabályokkal tisztában vagyok, szeretem nézni, kb. ennyi!
    Viszont amit itt már művelnek ezzel a Nagy László-val már nagyon dühítő!

    Miért nincs a csávóban annyira gerincség, hogy kiálljon, és megmondja, köszönöm, de NEM akarok a magyar válogatott tagja lenni, ennyi, nem kellene mindig kifogásokat találni, időt húznia. Mert ki ő? Oké, egy nagyszerű fizikumú és képességű játékos, de akkor is, ha valaki a magyar válogatottba szerepelhet, az egy nagyon-nagy megtiszteltetés, és nem csak kéziben, bármiben, labdarúgás, jégkorong, mondom, bármi!
    Itt születte, itt élt sokáig, ha ez számára nem jelent semmit, nehogy már mi könyörögjünk neki!
    Úgy ahogy Gera is ki tudott állni a nyilvánosság elé, vállalva a sok negatív kritikát, hogy köszöni,,de jelenleg nem kér a válogatottságból, benne miért nincs ennyi?

    Na, elnézést, ha valakinek ez nem tetszett, de szerintem ez az igazság, szép napot mindenkinek:) !
  • Breki33
    #45440
    Vannak itt érdekes dolgok Kirsner Era is oda szerződött :)

    A Váci NKSE a Syma Sport és Rendezvényközpontban tartotta meg szezonértékelő sajtótájékoztatóját. Az eseményen bemutatták az együttes friss igazolásait, valamint vázolták a csapat jövő évi célkitűzéseit – írja a handball.hu.

    A gárda trénere és egyben klubigazgatója, Németh András így nyitotta meg a sajtótájékoztatót:
    „Tavaly új munkát kezdtünk, komoly erősítésekkel vágtunk a szezonnak. Célkitűzésünk az első négy hely egyike volt. Eleinte ebben kevesen hittek, nehezen is kezdtük a szezont, ám a csapat fokozatosan javult, ősszel már feljöttünk a negyedik helyre, majd a második helyen vártuk a rájátszást. Egyre inkább érzékeltük, hogy folyamatosan nő irántunk az érdeklődés, és Magyarország egyik meghatározó együttese lettünk. A rájátszás második helyét nem tudtuk megtartani, mert a Debrecen elleni első és második, valamint a Békéscsaba elleni első találkozón rossz szériát fogtunk ki. Az utolsó meccsen magabiztosan szereztük meg a harmadik helyet. A megtorpanáson elég hamar túlkerültünk, egész évben folyamatosan tudtunk dolgozni, Tóth Tímea sérülését kivéve nem sújtott minket jelentősebb sérülés.

    Sikerült bekapcsolódni a kézilabdaéletbe, két komoly tornát tudtunk Vácon rendezni, és jelentős meghívásokat is kaptunk, folyamatosan fel tudtuk mérni, hogy hol tartunk az európai élmezőnyhöz képest. Válogatottak ellen is megmérettettük magunkat. A magyar nemzeti csapatokat felnőtt és utánpótlás korú játékosokkal is segíteni tudtuk. A bajnokságban elért harmadik helyet megfelelőnek tartjuk, örülünk, hogy a csapat nagy részét meg tudjuk tartani a következő szezonban. Ez is volt a célunk, hiszen az elkezdett munka feléig sem jutottunk még el, rengeteg tartalékunk van, még jobbak lehetünk. Az elvárások továbbra sem változnak: a magyar bajnokság élmezőnyében, az első négy hely egyikén szeretnénk végezni. A Dunakanyar-övezetnek feltétlenül kell egy olyan élcsapat, amely a régiót országosan képviselheti.

    Az utánpótlás-nevelés területén is szeretnénk tovább lépni. A ’94-es csapatunk a harmadik helyen végzett az országos versenyben. Szeretnénk még hasonló eredményeket felmutatni a jövőben. Próbáljuk tovább építeni az utánpótlásunkat, több kisváros és község iskolájában is jártunk, mindenhol szeretettel fogadtak minket. Saját rendezésű tornákat tartunk nekik, onnan választunk még ki kétszáz gyereket. Nem csak szakmailag várjuk az utánpótlásunk előrelépését, hanem azt is szeretnénk, ha a környéken még jobban megnőne az érdeklődés a sportág iránt.

    Tehát a csapatot próbáltuk minél jobban megtartani, persze ezt lehetetlen százszázalékosan: Farkas Vera és Bagócsi Barbara távoznak tőlünk. Döntő volt, hogy valaki mennyire akar itt maradni, vagy mennyire szeretne innen elmenni, hiszen szeretnénk megőrizni a csapatkohéziót. Akik maradtak, nem kellett őket győzködni, akik pedig jöttek, szerintünk nagyon szívesen érkeztek közénk. Szeretnénk egy olyan vállalkozást, amelyet a legkisebb serdülő játékostól kezdve a legnagyobb válogatott kézilabdázóig mindenki a magáénak érezne”.

    Németh András bemutatta a csapat új szerzeményeit is:

    Fülöp Andrea (HNKC) – beálló: „Az fogott meg benne, hogy védekezésben komoly kvalitásokkal rendelkezik. Kettes és hármas pozícióban komoly segítsége lehet a csapatnak a védelemben, és Uhrakovának is nagy segítséget tud adni, aki az előző szezonban rengeteget volt a pályán”.

    „Nagy örömmel fogadtam a Vác felkérését, hiszen elég későn kerülten az NB I-es osztályba. Eddig a HNKC-ban játszottam, akikkel a középső mezőnyben, majd sajnos lent végeztünk, de a kiesést szerencsére elkerültük. Megtiszteltetés, nagy kihívás, megmérettethetem magam, hogy mire vagyok képes ebben a sportágban. Remélem, hogy fejlődni tudok, és segíteni szeretném a csapattársaimat, akik remélem, szintén segítenek engem” – nyilatkozott Fülöp Andrea.

    Gróz Kitti (Szentendre) – balszélső: “A mindössze tizenhat éves játékos az NB I/B Nyugati csoportjából érkezik hozzánk, ahol ilyen fiatalon máris a góllövőlista hetedik helyén végzett. Ez azért jelzi, hogy milyen képességei vannak. Emellett az országos döntőben a legjobb játékosnak választották. Kitti egyébként már január óta velünk edz”- ismertette a játékost a tréner.

    „Nagyon örülök a meghívásnak. Úgy érzem, hogy NB I/B-ből feljőve rengeteget tudok fejlődni. Eddig a Szentendre együttesében szerepeltem, amellyel a kilencedik helyen végeztünk, kemény meccsek vannak a hátam mögött. Fizikálisan még sokat kell fejlődnöm” – vélekedett a fiatal balszélső.

    „Tápai Szabinát kevésbé kell bemutatnom. Két éve Dániába ment, egy évet ott, majd egy évet Franciaországban játszott. Amikor a Hypóval Viborgban jártunk, mondtam neki, hogy sokkal többet látok benne, mint amit elért a kézilabdában. A lehetőség most jött el. Hiszek benne, hogy ebben a közegben bebizonyítja, hogy komoly értéke a magyar kézilabdának. Temes Berninél is láthatjuk, hogy olyan fejlődésen ment át ebben az évben, hogy be tudott kerülni a magyar válogatottba. Szabinával kapcsolatban is ezt reméljük” – mondta Németh András.

    „Őszintén elmondta András a véleményét rólam, amikor Viborgban találkoztunk. Abban maradtunk, hogy ha adódik egy olyan lehetőség, amikor közösen tudunk dolgozni, akkor megpróbáljuk. Elég volt a légióskodásból két év után. Remélem, hogy hasznára lehetek a klubnak, és jó közös munkával a „régi” Tápai Szabina tudok lenni” – osztotta meg gondolatait Tápai Szabina.

    A Váci NKSE két felkészülési tornán vesz részt a nyáron: Győrben, ahol a Hypo, a Valcea és az ETO csapataival találkozik, majd Vácon a Fradi, a Debrecen és a Podgorica ellen, a Szabella-kupa keretében.

    A klub marketingvezetője lesz a jelenleg még a Hypo játékosa, az egykori magyar válogatott balszélső, Kirsner Erika.

    Szántó András elnök, a Syma tulajdonosa: „Mindent elkövetünk, hogy a csapat a következő szezonban nyugodtan tudjon készülni. Amit eddig vállaltunk, hitelesen teljesítettünk. Ha ez továbbra is így lesz, nyugodt szívvel teljesíthetjük a kitűzött céljainkat. Szerencsére a magyar női kézilabda egyre erősebb, hiszen a klubok egyre több jó játékost tudnak szerepeltetni, egyre erősödik a bajnokság. A klub háttere a polgármesteri hivatalra, az önkormányzatra támaszkodik, akik eddig is megadták az ígért támogatást, sőt, mivel jövőre az EHF-kupában indulunk, még a pluszt is tudják biztosítani. Kisebb helyi cégek is beszálltak a szponzorációba. A Syma továbbra is ott áll a csapat háta mögött. Az évi költségvetés a tavalyi évben 100 millió Ft körül volt, jövőre ezt a nemzetközi szerepléssel ezt kinőttük, 120-130 millió Ft-tal számolunk.

    A következő idényben az együttes „Syma Váci NKSE” néven indul a magyar bajnokságban.
  • Breki33
    #45439
    Mocsai: a Nagy László-ügynek vége

    Játékosai előtt pontot tett a Nagy Laci-akta végére Mocsai Lajos, a magyar válogatott szakmai igazgatója - elfogadta nemleges válaszát.



    Nyilvános edzést tartott szerda délelőtt a magyar kézilabda-válogatott: Mocsai Lajos vb-selejtezőre készülő kerete a Veszprémi Arénában tréningezik. A huszonöt fős csapatból egyelőre hiányoznak a külföldi légiósok, hiszen Ilyés Ferenc és Mocsai Tamás a Lemgo csapatával, Császár Gábor a Chambéryvel, Gál Gyula pedig a Zágrábbal teljesíti bajnoki és kupa-kötelezettségét. Igaz, a szerda délelőtti edzésről Nagy Kornél is igazoltan maradt távol, hiszen a Veszprémbe igazolt átlövő évzáró ünnepségre utazott vissza Dunaújvárosba.

    Az eredetileg bővebb keretből viszont van egy név, ami most már mindig hiányozni fog, hiszen Nagy László gerincsérülésére hivatkozva lemondta a vb-szereplést a kapitánynál. Mocsai Lajos, a válogatott szakmai igazgatója tájékoztatta játékosait a klasszis döntéséről, és azt mondta: a Nagy László-ügynek vége.

    - A nemleges válasz is válasz. Nem szabad, hogy a csapat tagjainak erkölcsi tartását és önbecsülését megzavarja ez a történet. A válogatotthoz méltó hangulatban és koncentráltsággal kell dolgozzunk.

    A szakmai igazgató ugyanakkor kiemelte az idei csapat kellemes meglepetését, Carlos Perezt, aki 39 évesen is vállalta a szereplést a válogatott érdekében. A kubai származású átlövő napi egy edzéssel készül a csapattal, s a tréner szerint remek erőben van, így a játékban és hozzáállásban is segítheti majd a gárdát.

    A nemzeti együttes szombaton Szerbiában játszik edzőmérkőzést, majd egynapos pihenőjük után hétfőtől a 13-i, Szlovénia elleni vb-selejtezőre gyakorolnak.

    A vb-selejtezőre készülő keret:
    Kapus: Fazekas Nándor (MKB Veszprém), Liszkai Szilveszter (Pick Szeged), Mikler Roland (Dunaferr), Szente Gábor (Tatabánya).
    Jobbszélső: Gulyás Péter (MKB Veszprém), Harsányi Gergely (Tatabánya), Iváncsik Tamás (MKB Veszprém).
    Jobbátlövő: Balogh Zsolt (PLER), Laluska Balázs (Koper), Mocsai Tamás (Lemgo),
    Irányító: Császár Gábor (Chambery), Nikola Eklemovic (MKB Veszprém), Lékai Máté (PLER), Nagy Kornél (Dunaferr).
    Beálló: Gál Gyula (Zagreb), Herbert Gábor (Pick Szeged), Schuch Timuzsin (Constanta), Zubai Szabolcs (Pick Szeged).
    Balátlövő: Grebenár Gábor (Aragon), Ilyés Ferenc (Lemgo), Carlos Perez (MKB Veszprém).
    Balszélső: Halász Máté (Tatabánya), Iváncsik Gergő (MKB Veszprém), Pálos Gábor (DKSE), Törő Szabolcs (Arrate)

  • Duby
    #45438
    gondoltam, hogy nem ilyen egyszerű...
    na nem szórakozok
    itt a videó linkje:
    http://www.pixter.hu/video?id=21108
  • Duby
    #45437
    Tápai Szabina Vácon folytatja

    Németh András és a friss igazolás, Tápai Szabina mesélt a Syma-Váci NKSE jövő évi terveiről.

    jó-e lesz? :
  • kaloz174
    #45436
    Tehát sikerült összeszedni elég sok, Edinának megfelelő szintű, játékost. (Ez volt a feltétel.)
  • Breki33
    #45435
    Női kézilabda: az EHF-kupa-győztes Szabó Edina irányítja az újonc Érdet
    A Nemzeti Sport Online információi szerint Szabó Edina lesz az NB I-ben újonc Érd női kézilabdacsapatának vezetőedzője. A Cornexivel 2005-ben EHF-kupát nyerő szakember érkezését holnap jelentik be.

    A Nemzeti Sport Online úgy értesült, hogy a jelenleg a francia női válogatott menedzsereként dolgozó Szabó Edina lesz az NB I-be feljutó Érd szakvezetője a következő szezonban, munkáját a csapatot tavasszal játékos-edzőként irányító Németh Helga fogja segíteni.

    Szabó érkezését és a következő szezon keretét holnap sajtótájékoztató keretében jelentik be az érdi vezetők.
  • Gabess8
    #45434
    Persze, hogy ennyire hülyének néz minket, egyrészt hagyják neki, másrészt mit várunk egy ekkora beképzelt baromtól?
  • Gabess8
    #45433
    Szerintem Brekinek van, lehet igaza. jóhiszeműségnek helye szerintem itt már nincsen, ez nem balfaszság, nem tudom láttad e Barcelona itthoni meccsén mit művelt?
    De azt is hozzáteszem, hogy ha kijutunk, és akkor igent mond, Mocsai lesz a kapitány, amennyiben behívja róla is meg lesz a véleményem!
  • Duby
    #45432
    Tény, hogy Nagy Laci ezzel a rétestésztaként húzódó szappanoperával emberileg sosem látott mélységekbe süllyedt, és a tendencia tovább folytatódik.
    Én - jóhiszeműségem folytán - csak balfaszságára gondolok, hogy képtelen eldönteni, hogy mit akarjon. Ám, ha benne van ez is, amit Breki ír - miért ne lehetne - akkor az viszont igazi kőkemény aljasság, csúszómászó féreg mentalitás.
  • Breki33
    #45431
    Számomra egyértelmű, hogy kívárásra játszik
    ha kijutunk a VB-re és olimpiára akkor magyar gerince lesz ha meg nem akkor nem "szúrja el" egy meccsel a spanyol gerincét.

    Más esetben nem ködösítene hanem egyértelműen kijelentené hogy spanyol vagy magyar. De tényleg ennyire hülyének néz minket?