61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #45510
    Talán most sikerült belinkelni
  • Gabess8
    #45509
    Ugyan az kicsit másképp, megbízható portálról
  • Gabess8
    #45508
    Hogy te milyen újságokat nem olvasol...
  • Gabess8
    #45507
    Túl sok különbség valóban nincs a két cikk között, nekem a DO írás egy kicsit szókimondóbbnak tűnik. Nagyrészt egyet értek a véleményeddel, azzal a különbséggel, hogy szerintem Újvárosban a döntéspozícióban lévő embereket baromira nem érdekli a város sportja, értem ez alatt, hogy jó lenne talán ha működne valami, de nekik egy kanyi vasba se kerüljön, inkább valaki más szponzorálja a klubokat.
    Nem tudom, de nekem az a véleményem, hogy ha ezek az emberek mattolni akarnának, vagy akartak volna azt már jóval ezelőtt is meg tudták volna tenni.
  • Isthy
    #45506
    Jót mosolyogtam azon a "híren"
  • Isthy
    #45505
    Én azt gondolom várjunk még azzal a mattal.
  • kaloz174
    #45504
    Úgy tudom, még csak vitaanyag, viszont van, miért drukkolnunk.

    Íme, egy kis sportpolitika
  • kaloz174
    #45503
    Az sem érdektelen, hogy az ETO-nál Bakos is hosszabbított. Korábban voltak hírek, hogy esetleg nem így lesz. Bár meglepődtem volna, ha Gint magára hagyja.
    (Ugyan én örömmel vettem volna, ha "haza" tér.:))
  • Breki33
    #45502
    Női kézilabda: Kamper Olíviát sikerült megszereznie a Békéscsabának

    Női fronton is erős lesz a veszprémi kézilabda
    Mehlmann Ibolya a Veszprém-Barabásban folytatja

    Hosszabbított vezetőedzőjével a Győri Audi ETO
  • kaloz174
    #45501
    Pedig van.:) Szerintem.
  • Duby
    #45500
    Nekem egyik kutya, másik eb. Semmi lényeges különbséget nem vélek felfedezni a DO részletesebb írása és az NSO hír között.

    A lényeg, hogy jól át lettek b..va a sportklubok városi szinten a sportkoncepcióval, mert abból vagy nem lett semmi, vagy útközben öltönyösök lenyúlták.

    A vasgyár megfullad, és az, hogy valaki(k)nek rettentően fáj a foguk arra a komplett Duna-parti területre, ahol a stadion, kézicsarnok, jégcsarnok, vidámpark és erdő van, már jóval Pigáék távozása előtt ismert tény volt.

    Egy évek óta tartó sötét ördögi sakkjátszmában most húzták be a mattot. Ha a tendenciát nézem, nekem ez a szomorú véleményem.
  • kaloz174
    #45499
    Figyelmedbe ajánlok egy másik megközelítést:
    A DO írása, ugyanarról
  • Duby
    #45498
    Nagy a baj Újvárosban: "Ha fizetnünk kell, megszűnik a klub"

    Komoly anyagi gondban van a Dunaújváros férfi kézilabdacsapata, s még az is elképzelhető, hogy nem nevez be az NB I-be - írta szerdai számában a Dunaújvárosi Hírlap.


    Imre Vilmos vezetőedző szerint olyan a helyzet, mintha egyesek tudatosan akarnák ellehetetleníteni a szakosztályt. Úgy érzi, személyi ellentétek állnak a háttérben, de reméli, a város vezetői tartják magukat ahhoz, hogy a férfi kézilabdára szükség van.

    Hangsúlyozta: június 30-ig kell nevezni az élvonalbeli bajnokságba, és noha több kulcsjátékos is távozott a nyáron, az utánpótlás van olyan erős, hogy a középmezőnyt meg lehet célozni. Ehhez mintegy 80 millió forintra lenne szükség.

    "Két lehetőség van. Elindulunk az NB I-ben, vagy visszalépünk, utóbbi esetben utolsóként bemegyek a csarnokba, és lekapcsolom a villanyt" - jelentette ki a tréner.

    Dorkota Lajos városfejlesztési alpolgármester a lapnak elmondta: a sportegyesület kapott 50 millió forintot, de ezt az összeget a közgyűlési szavazás alapján vissza kell téríteni. Mátyás Gábor, a Dunaferr SE ügyvezető igazgatója ezzel kapcsolatban megjegyezte, a tartozást június 30-ig kell rendezni, és várják a fejleményeket.

    "Ha fizetnünk kell, megszűnik a klub" - fogalmazott.

    forrás: NSO


    Na ilyen környezetben küzdenek Dettiék a fennmaradásért!!!
  • Isthy
    #45497
    Bizony voltak homokszemek, remélem hétvégén ezekből nálunk lesz kevesebb.

    Most ismétlik a meccset a Sportklubon.

    Ahogy néz(t)em a meccshelyszínt, nekem szép emlékeket idéz(ett)
  • Breki33
    #45496
    Férfi kézilabda: A döntetlen reálisabb lett volna - Mocsai Lajos
    Mint ahogy arról korábban beszámoltunk, a magyar férfi kézilabda-válogatott 27–25-ös vereséget szenvedett Szlovéniától világbajnoki selejtezőn. Mocsai Lajos szövetségi kapitány szerint a végjátékban nem mértek egyenlő mércével a játékvezetők, Gál Gyula a veszprémi közönségben bízik a visszavágón.

    „Majdnem sikerült maradéktalanul végrehajtani, amit elterveztünk. Sajnos a végjátékban nem egyenlő mércével mértek a játékvezetők, reálisan döntetlennek vagy egy-két gólos magyar győzelemnek kellett volna születnie. Voltak hibáink is, ziccereket rontottunk, ám arról nem mi tehetünk, hogy amikor átmegyünk a védelmen, nem kapunk meg jogos hétmétereseket. Kedd déltől Veszprémben maximálisan arra készülünk, hogy egy hét múlva kiharcoljuk a továbbjutást” – mondta Mocsai Lajos szövetségi kapitány.


    „Nagyon jó mérkőzés volt, az utolsó negyedórában a bírók megfújták a hazai pályát, de ilyen éles szituációban ezen nem kell csodálkozni. Persze bízom benne, hogy otthon a fantasztikus veszprémi közönség előtt mi is hasonló bíráskodást kapunk. A ziccereket be kell lőni, kevesebb labdát kell eladni” – vélekedett Gál Gyula.

    „Nagyon jól éreztem magam, úgy vélem, nem ment rosszul a játék. A bírók nem voltak jók, de most a kétgólos hátrány tudatában kell otthon játszanunk. Ezt az egy hetet már kibírom, ha vállaltam a fontos két meccset” – nyilatkozta a válogatottba visszatérő Pérez Carlos.
  • kaloz174
    #45495
    Egy tipikus "első meccs" volt a mai, szerintem. Hogy értsétek, mire gondolok, bár a szereplők nagyon is jól ismerték egymást, mégis, a helyzet más volt.
    Ebből adódóan azért időnként közbeszóltak azok a homokszemek.

    Veszprémben lehet javítani, na és nyerni, mindenképpen.

    (Végre láthattam egy kézimeccset. )
  • Isthy
    #45494
    Az csoda lenne ha nem mondana Ennyi telik tőle...

    Szlovénia-Magyarország 27-25 (12-12)

    Az első 45 percben szépen játszottak a fiúk, ők irányították a meccset. Majd jött egy kis holtpont és fordítottak 17-19-ről a szlovénok. Az utolsó 3 percet sikerült elrontani, így 3-ra nőtt a hátrány, amit a legvégén sikerült 2-re csökkenteni. Nándinak és Gergőnek külön gratulálok!

    Veszprémben ez - remélem Csaszival kiegészülve - simán behozható. De végig figyelni kell és koncentráltan játszani, nehogy úgy járjunk, mint 1999-ben.
  • primavis
    #45493
    illetve márcsak volt! de mi lenne ha az IHF nem kisérletezgetne a biróküldésekkel, noname országok (kézilabda szempontból) niemand biróival?
    egyébként nem játszott rosszul a csapat az utolsó tíz percig, de a lazaságok megbosszulták magukat. ennyi ziccert nem szabadna kihagyni!
    a két gól behozható, pláne ha Zvizejt nem engedik játszani a piros lapja miatt!
  • kaloz174
    #45492
    Mi lenne, ha a szpíker nem mondana akkora zöldségeket?
    Na de ne legyünk elégedetlenek, mert végül is legalább van közvetítés.
  • kaloz174
    #45491
    Semmi közvetítés!
    Jellemzően olyat sem találok, ahol legalább az eredmény alakulását lehetne követni.
  • Isthy
    #45490
    Azért ne feledkezzünk meg róla, hogy ma a férfi válogatott létfontosságú vb selejtezőt játszik Ljubljanában.

    Sportklub, 17:45
    Szlovénia-Magyarország vb selejtező 1. mérkőzés
  • Gabess8
    #45489
    Valóban igazad van AZ nem fontos most per pillanat. Valóban valami nincs rendben, bízzunk benne, hogy lejátszódnak a háttérben zajló, általunk nem tudott dolgok és minden rendben lesz.
  • Gabess8
    #45488
    Ezekben a dolgokban is minthogy másban is mindig különböző gazdasági érdekcsoportok vannak, természetesen itthon is, nálunk is természetesen szintén doppingolnak, csak az említett okok miatt egész más feltételekkel...
  • Gabess8
    #45487
    Na ja így ahogy írtad.
  • kaloz174
    #45486
    Szegény Vasas!
    Nem tudom, mi zajlik, mert csak egy személyeskedő vitát lehet olvasni a kül. fórumokon, közben viszont nekem és csendben az jut eszembe: mi lesz így a nagy hagyományokkal rendelkező egykori kézi szakosztállyal?? Mintha EZ nem lenne olyan fontos. Persze, lehet, hogy nincs igazam. Remélem!!!
    Sz.T-nek biztosan lenne véleménye a helyzetről. Félek, nem valami hízelgő.
  • primavis
    #45485
    no, Marion Jones-től pl.jópár érmet elvettek s az "istálójába " tartozóktól is. Viszont ehhez azt is tudni kell, hogy egy konkurens társaság dobta fel őket! Ugyanis a WADA - NOB- Gyógyszergyártási lobby megkerülhetetlen és kiválóan szerveződött egylet! S láthatóan benne van CAS- is (Bubka olvtárssal az élen!). Olyan nagyságrendű pénzekről van szó, amelyben az USA és pár gazdag ország szintén csak pénzen tud védettséget szerezni. A többiekkel meg kedvük szerint játszadoznak.
    Az úszódressz mizéria is konkurens lobbyk hatalmi harca volt s végén a sok lúd disznót győzött. Azt meg tapasztalatból tudhatjátok, hogy az IHF vagy az EHF sem áll távol ezektől a machinációktól, amelyeknek mindig pénz szaga van....
  • Duby
    #45484
    Ők nem doppingolnak.
    Ők nem csalnak, nem fizetnek le, nem bűnöznek, a rosszaság apró szikráját sem ismerik.
    Ők a világ fejlesztői, az egyetemes jólét letéteményesei, ők viszik a demokráciát, ők a földi paradicsom zálogai.

    Ők a jó fiúk.

  • Gabess8
    #45483
    Felháborító, de semmi meglepő nincs benne sajnos. Tiszeker Ágnes pedig jobban teszi ha befogja!
    Baromira egyszerű ilyen semmit érő szar sportdiplomáciával mint ami nekünk van, nem is várhatunk más eredményt, egy két normális ember van (volt köztük) de az semmit nem ér.
    Addig nem is lesz változás amíg a senkiházi férgek a saját zsebüket tömik, jól elvannak az olimpián, az pedig a kutyát nem érdekli mi van a sportolóval.
    Kicsit gondoljuk utána hány nagy hatalmú országot vagy mondjuk USA-tól fosztottak meg érmet, mert nekem ne mondja senki, hogy ők nem doppingolnak ezerrel!
  • kaloz174
    #45482
    Samy (Farkas Andi) újra tervezi a nyári kézis tábort, ha valakit érdekel.

    Idõpont: 2010.07.05-07.11.
    Helyszín: Balatonszemes

    Kicsit több infó
  • kaloz174
    #45481
    Bezzeg annak idején a mi dobó atlétáinkra simán, a magyar sportdiplomácia asszisztálása mellett, ráhúzták a vizes lepedőt! (Talán csak Gyulai próbált nekik segíteni.)

  • Breki33
    #45480
    kicsit off viszont sztem elég felháborító

    Pars Krisztián mégsem olimpiai ezüstérmes
    A Nemzetközi Sportdöntőbíróság 22 hónappal a pekingi olimpia kalapácsvető döntője után elfogadta a két doppingvétségen ért fehérorosz fellebbezését.

    http://sportgeza.hu/sport/2010/06/10/pars_krisztian_vegre_olimpiai_ezustermes/
  • Gabess8
    #45479
    Hihi, pont ő, na ez eddig nálam a hónap vicce
  • Gabess8
    #45478
    Igen az örök ígéretben igazad lehet. Egyébként erről néhány hazánkat elhagyó játékos is tudna mesélni szerintem...
  • Isthy
    #45477
    Attól, hogy esetleg KP lesz az edző (amúgy még nincs aláírva semmi) nem hinném, hogy Gabi sok lehetőséget fog kapni. Még mindig sok ott a dudás a csapatban és a háttérben is...
  • Isthy
    #45476
    Úgy fest elfogyott a türelme, Kopco meg már nem kellett.
  • Isthy
    #45475
    Most ezt miért? Az eredményei nem ezt igazolják?
  • kaloz174
    #45474
    Sőt! Kopco is megy. Oka: nem is akarták megtartani. Lehet, hogy küldték. Az biztos, hogy nem hozta, amit vártak tőle, ebben a szezonban.
  • Mse
    #45473
    Mikler szerződést bontott a Dunaferr SE-vel

    mégsem jön a megváltás Újvárosban? Vagy csak elfogyott a türelem?
    Vili rosszul döntött, hogy kivárt? :S
  • Duby
    #45472
    "sokoldalú szakember"
  • kaloz174
    #45471
    Meglepő hír:

    "Immár biztos, hogy a Siófokról távozó Varga József lesz Éles József utóda az élvonalból kiesett Kiskunhalas kispadján, ám továbbra sem tudni, ki lesz a Balaton-parti egyesület trénere.
    - Tárgyalok a Siófokkal, de más ajánlataim is vannak, így egyelőre nem egyeztünk meg, folytatjuk a megbeszéléseket - mondta el érdeklődésünk Hajdu János korábbi szövetségi kapitány, aki a siófoki kispad egyik esélyese. - A jövő héten minden bizonnyal pont kerül az egyeztetések végére és kiderül, velem vagy nélkülem kezdi a felkészülést a Siófok. "

    Ehhez képest már hetekkel ezelőtt biztosnak tűnt a szerződéskötés. A csapatoldal is megírta. Hajdú kedvére alakították a játékoskeretet, a "sokoldalú" szakember jelen volt a Siófok számtalan meccsén, még idegenbe is elkísérte a csapatot. (Újváros ellen.)