61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Breki33
    #45592
    Lapcsevics elköszönt Veszprémtől, Schuch érkezhet

    Lezárult a szerb válogatott Ivan Lapcsevics pályafutásának veszprémi szakasza. A 33 éves klasszis a profi sportolás befejezését fontolgatja. Utóda a constantai Schuch Timuzsin lehet.

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/ivan-lapcsevics-elkoszont-veszpremtol-2033846/
  • Duby
    #45591
    Azér a Bába Miska tud élni...
    Műszaki pálya, diploma? Pfff.. Ha újra kezdhetném...
  • kaloz174
    #45590
    A magyar csapat:
  • kaloz174
    #45589
    Találtam egy érdekességet. Igazi nyári program, de kézi:
    június 23. 15:30:
    STRAND KÉZILABDA
    Világbajnokság, Antalya, Törökország: Csoportmérkőzés 1.nap (élő)
    Ráadásul van TV-közvetítés: , na és a magyar csapat is indul. (Győri Ágival a soraiban.)
  • kaloz174
    #45588
    Lapcsevics azt tervezi tényleg, hogy befejezi a pályafutását? Ez helyes infó lehet?
  • Mse
    #45587
    nem egy játékosra építésről van szó, egy védekezési szisztémáról amiből kiesett az egyik legfontosabb láncszem, nehéz megtalálni 3 havonta 2 napos összetartáson a megoldást :)
    a "végy egy jó kapust" után a jó középső védők jönnek :D

    egyébként majd meglátod Veszprémben sem lesz először túl acélos a védekezés Lapac nélkül :) pedig már sokszor lemaradt, stb. de azért az összeszokottság sokat hozzátesz.
  • Gabess8
    #45586
    "Most van idő, van jó hangulat, s gondolom lesz elég forrás is ütőképes csapatot épiteni!"

    Szerinted MOST ugyan mitől lenne?
  • Gabess8
    #45585
    Való igaz férfias csoportban kerültetek, legalább lesznek jó meccsek (bízunk benne).
    Persze a Szlovénok továbbjutása sem lett volna megérdemelt, mert ahogy írtad is az utolsó 10 perc nulla gól, de a meccs nagy részében jobban játszottak, persze az is igaz, hogy a végén kell nyerni.
    Természetesen én is örülök, hogy kint vagyunk, de ahogy ezt tálalták a fiúk azt továbbra is túlzottnak tartom, tény nagyot küzdöttek, de továbbra is fenntartom, hogy jelentős része van benne a bíróknak.
    Nagy Laci nekem abszolút nem hiányzott, egy válogatottat pedig nem egy játékosra kellene építeni...
  • Isthy
    #45584
    Sztem Máté már aláírta a szerződését Nenadics már nincs.

    Oszmajicsban teljesen egyetértek veled. Abban is, hogy a Picknek szerencséje volt, mert sztem is ez az a csoport ahonnan lehet esélyük továbbjutni a 4. helyen.
    A Veszprém szépen belenyúlt, de az A csoport még brutálisabb. Az tényleg jó, hogy végre már most is lesznek kemény megmérettetések. Úgy gondolom, hogy a Hamburg mögött csoportmásodikak lesztek.
  • Isthy
    #45583
    Nem semmi ez a gól.
  • kaloz174
    #45582
    Szerinted senki? Szerintem meg jellemzően és sokan megint átestek annak a pacinak a túlsó oldalára. Nem kellene. Most sem. De már csak így szokott lenni, elismerem.
    Természetesen ez tényleg egy örömteli győzelem , ezt nem vitatom, nem is vitattam. De helyén kell, kellene kezelni.

  • primavis
    #45581
    ezt az utolsó állitásod én is szivesen aláirom, de nem teszem a tűzbe a kezem érte, hogy sikerül is!
  • Mse
    #45580
    lehet Nenadic már nincs, Szeged igazolásaiban annyira nem vagyok képben :)
    Mátés cikket olvastam, de itt még kérdőjeles Nenadic :)
    jobb lövőket meg ugye még nem tudjuk -bár gyanítom nem sztárokat, hanem fiatal feltörekvőket igazolnak, de sikerülhet nekik találni valakit -hátha :)

    Oszmajicsnak még nem volt jó szezonja- szerintem ;)

    Továbbra is tartom, az egyetlen olyan csoport amelyből továbbjuthatnak az ahová sorsolták őket :)
  • primavis
    #45579
    ezt olvastad?
    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/99-szazalek-hogy-lekai-a-szegedben-folytatja-2033658/
  • primavis
    #45578
    a Veszprém esetében egyetértünk, a Szegedében már kevésbé! Miklernek hosszú távon még nem sikerült bizonyitania, mig Tatai mostani formája meglehetősen ködös. Oszmajicsnak most volt egy rossz szezonja, de ettől még nem lesz könnyű pótolni. Zvizej fizetését nem hiszem hogy felvállalja a Pick, Nenadics meg tudtommal már elment (Kopper?).
    Ráadásul megint ott lesznek mint a tavaly: jó/elég jó az első sor, de nincs kispad!
  • Mse
    #45577
    én örülök neki, hogy Veszprém végre nem szotyis meccseket játszik az első körben, és végre mérhetjük magunkat komoly ellenfelekhez képest,de utazás szempontjából azért annyira mégsem örülök, mert így lőttek a jó kis csapatépítő túráknak :)(A továbbjutás meg nem is kérdés)

    Szeged, hmmm, kapusaiak minősége a tavalyit eléri, sőőt, Tatainak sokkal nagyobb rutinja van mint Liszkainak vagy Marjanac-nak, de Mikler is inkább erősítés, ott nincs gond.
    Oszmajics pótlását ugye csak viccnek szántad? :D
    Nenadics, Zvizej még akár maradhat is.

    Egyedül Andjelkovics távozása a nagy veszteség.

    Persze gyengülnek azzal is, hogy új csapatot kell építeni, de pont ezért van hatalmas szerencséjük, mert a legkönnyebb csoportba kerültek, szerintem. Én nem mondom, hogy továbbjutnak, de itt van egyedül esélyük :)


  • primavis
    #45576
    no igen, de a Veszprém csak erősödik, így nem árt ha van két komoly ellenfele, mivel a továbbjutás nem állhat veszélyben!
    Ami a Szegedet illeti, kérdés, hogy az átszervezett/kicserélődött csapat képes lesz-e helytállni? A két kapus távozását, Oszmaics, Adjelkovic, Nenadic, sőt valószinüleg Zvizej távozását nem biztos, hogy az újjonan jöttek képesek lesznek pótolni! Szerintem, gyengültek.
  • primavis
    #45575
    semivel sem nagyobb marhaság mint amit te irsz! A birók ugyanis nem kifejezetten segitetek - mint a lettek a szlovénokat - hanem a fejben, akaratban meggyőzőbb csapatot részesitették előnyben! Látták, hogy a szlovének elgyengültek, nem tudnak mihez kezdeni s nem akarták őket ebből a gödörből kihozni! S minket lökni helyükbe! Ennyi volt a segitség, de ez inkább becsületkérdési dolog volt részükről! Forditott esetben is pont ezt tették volna, szerintem!
  • Mse
    #45574
    :D szlovénok :) és német bírók :) a kettő így jött össze :D

    Nehéz csoportban a Veszprém,a Szegednek szerencséje volt - BL 1. csoportkör
  • Breki33
    #45573
    Nem mindennapi találat született a francia férfi kézilabda-bajnokságban. A Bajnokok Ligájában is szereplő Chambery az Ivry csapatát fogadta, amelynek kapusa, Francois Xavier egy támadás után nagy ziccerben lábbal hárított, a labda pedig úgy pattant ki róla, hogy a másik kapuba esett.
  • Breki33
    #45572
  • Breki33
    #45571


    utolsó támadásuk a németeknek?
  • Mse
    #45570
    na látod ebben viszont nem értünk egyet :) nem volt az akkora hazai pálya. Perezt úgy lökték a levegőben (néha még hátulról is) két kézzel, mindenféle büntetés nélkül, hogy rossz volt nézni, azon aggódtunk nehogy megsérüljön. Viszont az utolsó 10 percben valóban voltak kétséges szituációk mikor a talán mi javunkra ítéltek többször -de ez nem hazai pálya. Az utolsó támadásuk a németeknek meg szerintem simán belemenés volt ott j2-ben, de a bírók nem akartak ítélni semmit -nagyon helyesen utána a kipattanónál is kivártak.

    Azért azt hogy egy csapat 10 percig gólképtelen, a bírókra fogni, mikor még emberelőnyben is voltak 2x is, igen meredek.

    De legyen, hatalmas hazai pálya volt és így jutottunk ki a VB-re, nekem aztán oly mindegy, ott vagyunk és ez a lényeg :D

    egyébként kalóz, szerintem senki nincs elszállva magától -mindenki pontosan tudja, hogy egy hajszálon múlt, de talán ezért is még nagyobb az öröm, meg azért mert tényleg egy hatalmas dolog, hogy a legjobbunkat nélkülözve- mert azért akármennyire is gerinctelen NL, azért mégis rá épült a védekezésünk, és nagyon hiányzott- sikerült kijutnunk egy VB-re és így van esélyünk az olimpiára is. (és nem is akármilyen csapattal szemben, ezt is tegyük hozzá!)
    Tudjuk már megélni a sikereket is, ne jöjjön mindig egy "de"...
  • kaloz174
    #45569
    "Nem vagyunk egyformák." (Írtam kicsit előbb.:))

    A meccs első szakaszában nekem is voltak kifogásaim az ítéletek ellen. (Általában gondom, hogy a bűntetők megítélése nagyon nagy szórást mutat a sporiknál.) Később ide-oda tévedtek, a végén bizony volt egy olyan eseménysor, amit máskor és máshol, sajnos, másképp ítéltek meg nekünk.
    (Hirtelen több ilyen bevillan, sajnos.)
    Véleményem szerint azért tudtunk visszajönni, mert a szlovénok úgy jártak, mint mi, sajnos, olyan sokszor. Fejben leeresztettek. (Azt hitték, mér megvan, eredménytartásra törekedtek.)A végén ez náluk sok hibát eredményezett, amit a mi csapatunknak sikerült kihasználni. (Igen, itt jött Kornél, mint fiatal, friss erő.)
  • Isthy
    #45568
    Én inkább úgy árnyalnám a dolgot, hogy a fiúk visszajöttek nagyot küzdve és hajtva, a sporik jóindulatát és a szlovének visszaesését kihasználva. A 2 német nélkül sztem sem sikerült volna. Az első meccsen a a szlovénok kaptak hazai pályát, most meg mi. Mi jobban tudtunk élni vele és sikerült a továbbjutás.
  • Isthy
    #45567
    A lehetőség már máskor is adott volt nem is egyszer, mégsem éltek vele azok, akiknek talán leginkább kellett volna... Sztem most sem lesz ez másként és Svédországban az Elnöki Kupában fogunk majd játszani a VB második felében.
  • Isthy
    #45566
    Én értettem mire gondoltál, csak gonoszkodtam kicsit. A smiley ott volt a mondatom végén.

    Nemcsak sok munka kellene ahhoz az ütőképes csapathoz, hanem bizonyos helyeken komoly szemléletbeli és személyi változások is...
  • Gabess8
    #45565
    Na ez a nap baromsága nálam! Akkor ezek szerint mi nem egy meccset néztünk, mert egy rossz szavunk nem lehet a németekre, az említett időpontban, pedig baromira de közünk nem volt a meccshez, szaladgáltak mint pók a falon azt sem tudták hol a labda!
    Az pedig, hogy vissza jöttünk egyértelműen az sporik érdeme!
  • primavis
    #45564
    no no, ne kivánjuk már, hogy idegenben és itthon is az ellenfélnek lejtsen a pálya! A németek nem voltak túl jótékonyak velünk szemben, nem az ő érdemük, hogy sikerült a csapatnak talpra állnia! Szerintem nemhogy hazai pályát, de még egyenlőt sem fújtak! Viszont jócskán közreműködtek abban, hogy a szlovének elmentek 5 góllal!Akkor számos beállós megjátszás próbálkozásból úgy tudtak ellentámadást inditani a szlovénok, hogy nem fújták be a faultot! Nem tudsz irni egyetlen olyan itéletükről sem, amely egyértelmüen nekünk kedvezett volna! Legfeljebb olyanokat, amelyeket lehetett volna másként is megitélni!
  • primavis
    #45563
    no igen, de továbbjutás nélkül nincs lehetőség ütőképes csapatot létrehozni! márcsak pénz problémák miatt sem! Most van idő, van jó hangulat, s gondolom lesz elég forrás is ütőképes csapatot épiteni! Tk. csak az átlövők körül van probléma/lehetőség változtatni! Nincs mási Fazekasunk, csak a fiatalok; beálló sincs más mint Gál, Schuch s esetleg Zubbai; irányitóban is csak Nicola, Császár és Lékai/Nagy K jöhet szóba. A szélső párok is adottak. Tehát a két átlövő poszt az ami a kulcskérdés és Achilles sarka is a csapatnak. Ha megoldják, akkor lez ütőképes csapat, ha nem , akkor nem! Persze, a helyzetek kihasználásán és a védekezési kihagyásokon is van jócskán mit javitani.
  • Gabess8
    #45562
    Válogatott meccsről itt mindenki elmondta a véleményét amikkel körülbelül egyet értek így nem írom le ugyanazt.
    Egyedül a küzdeni tudásért gratulálok a fiúknak, illetve a kijutás száraz tényéért.
    Olvastam különböző portálokon játékos nyilatkozatokat, egyedül Perez volt aki reálisan nyilatkozott és bevallotta, hogy szarul ment neki. A többiek a kapitánnyal együtt baromira nagy képűek és el vannak szállva! Szépen vissza lehet jönni a földre főleg, hogy a meccs nagy részén szarul játszottak, a második félidő elején pedig azt sem tudták, hogy hol a labda, úgyhogy nyugodtan meg lehet köszönni a két sporinak, hogy esélyt adtak a felzárkózásra, ami persze lendületet adott utána. Mert ha nem úgy fújnak ahogy tették, akkor más a vége!
  • Gabess8
    #45561
    Direkt megvártam mit reagálsz rá, itt a pont!
  • kaloz174
    #45560
    Lehet, hogy nem fogalmaztam világosan, úgy tűnik. Én egyértelműen szubjektív szempontból fogalmaztam véleményt. Na de mindegy.
    Nem vagyunk egyformák.

    Van vélemény eltérésem a kézis közvélemény jó részével szemben is. (Már amennyit olvastam.) Elképedve olvasom, hogy a minimális különbséggel, mondhatom: szerencsével kivívott továbbjutástól mindenki mennyire odavan, meg még talán 2x vissza is. Pedig szerintem még sok munka kell, hogy ütőképes csapatunk legyen.
    Na és Mocsai meccselésével sem voltam túlzottan elégedett.
    Jobb lenne a földön maradni...Gondolom én.
  • Isthy
    #45559
    Jaja! Valóban, így többek között a nagy női párosunk családi ügyei is háttérbe szorulnak. De majd előveszik őket újra...
  • Isthy
    #45558
    Nyilvánvaló, hogy Gergő volt a nyerő emberünk. A világválogatott meghívás nem véletlen
    Sztem is jöjjenek a fiatalok jobblövőbe, ennyit ők is tudnának. Na igen, nem ártana a kispadnak is felnőni a feladathoz és megfelelően meccselve élni a cserékkel.
  • Mse
    #45557
    vannak érdekes dolgok kajak-kenu körül... most így egy kicsit elterelődik a figyelem a családi botrányokról...
  • Mse
    #45556
    a meccs embere -illetve a 2 selejtező meccs embere. egyértelműen IVÁNCSIK GERGŐ volt! Világklasszis a srác :)

    Ezenkívül Nikola, Nándi, Timuzsin, Kornél emelhető ki, de ők csak egyes szakaszokban emelkedtek ki, ha tudnának nem csak jó 20 perceket hozni a többiek, nem pofozógépek lennénk majd a VB-n.

    Gyula, Mocsai Tomi túl sokat volt pályán, és Lajos a végén Kornélt is minden mindegy alapon rakta be...plusz Nándi is inkább magát cserélte le, ennél több kellene meccselésben a prof-tól is.
    Jobb lövőben pedig a fiatalokat ki kellene próbálni -ettől gyengébbek ők sem lehetnek :)) Rédei, Ancsin, Balogh, Németh, hajrá! :)

    szép volt fiúk!!
  • Mse
    #45555
    nem, hanem más...
    egyébként érdemes "meghallgatni a különbséget" közöttük, persze egy bábunak nem kell értenie a dolgokhoz, mert akkor aki mögötte van, kevésbé boldogulna...

    de ez itt már nagyon OFF :D
  • kaloz174
    #45554
    Azért írtam, hogy számomra volt ő. Természetesen tudom, hogy - objektív mércével mérve - nem ő tette hozzá a legtöbbet.
    Mégis: nagyon örültem bátor, elszánt játékának. Örültem, hogy egyáltalán nem látszott rajta megilletődöttség.
    Többen, sokkal több idő alatt, kevesebbet teljesítettek.
  • Isthy
    #45553
    Én azt mondanám, hogy a szlovénok azért ne reklamáljanak, mert az a csapat, amelyik az utolsó 10 percben egyetlen gólt sem képes dobni, az nem érdemel továbbjutást.