Kézi és az Olimpia

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#41572
Triscsuk valóban erõsítés lenne, nem véletlenül akarjuk leigazolni. Zácsiknak szerintem kell még pár év.
#41571
Húzásnál a jobblövõ a feltolódott 1-es és 2-es védõt "rántja" össze és "közülük" egy "kicsit" egyszerûbb jobb kézzel kipattintani a szélsõnek mint ballal a védõk elött. Ballövõk sem véletlenül passzolnak gyakran inkább a hát mögött a szélsõknek.
Nem vettem észre, hogy a válogatottban rosszabb labdákat kapnának, csak van amikor mindent belõnek, mint Kovacsics a románok ellen, meg van amikor szinte mindent belevágnak a kapusba.
kaloz174
#41570
Köszönöm szépen! <#circling><#eljen>
Pedig voltak csapattagok, akiknek ez presztizsmeccs lehetett volna, a Fehérépben is.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41569
Akkor nézd meg a szombati meccset. Kb két klasszikus szélsõziccere volt, a többit mind magának harcolta ki, vagy lerohanás volt.
Kovacsics, Herr odaérhet.
#41568
én is folytatok tárgyalásokat amerikai befektetõkkel, az egyik felajánlott egy floridai utazást a családomnak, az angolok meg egy hétvégét a buckingham palotában ;DDDD nekem jó lesz, de a csapatnak :SSSSSS

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

#41567
😄 Dunaferr drukker, aki a Fehérvárral is szimpatizál jó lesz? 😉)
Bár nem bírtam végignézni a meccset,mert a kommentálás sem tetszett,de a játék mégkevésbé 😞((
Ezt tudja a Fehérép, egy "jó" elsõfélidõ, aztán megünneplik az öltözõben ezt és elvesztik a meccset 😄 vagy nem tudom, elfáradnak, a "bagófüst" ellepi a tüdejüket 😄D
Gyenge meccs volt, sajnálom Sótonyit, hogy odaszerzõdött 😞 nem tudom ki kellene oda, tán Trefilov és pár atyai pofon 😄DDD

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

Isthy
#41566
Vaskor?

Biztosan komoly tárgyalások folynak az amerikai meg angol befektetõkkel...

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41565
Inkább 30-19-re.

Végignéztem tegnap a meccset élõ közvetítésben és Gabi játékáról még tegnap este egy násik fórumba már beírtam a véleményem:
"Védekezésben jó volt Gabi, de sajnos támadásban nagyon haloványan lõtt. Kb. 45 percet támadott, 6 lövésbõl 1 gólt ért el, 1 fölé, 1 mellé illetve 3-at a kapus védett. Reméltem õ is úgy teljesít majd mint Tomori és Buli, ezért figyeltem külön is."

Rita pedig szinte alig volt pályán, talán 3-4 percet. A formájáról én így nem tudok nyilatkozni.

DUNAFERR FOREVER!!!

#41564
a jobbkezes balátlövõ a bal oldalról a középen és elõtte levõ beállónak adhat könnyen labdát, de ez ugyanaz, mint amikor a másik oldalon a balkezes és jobboldalon álló átlövõ passzol elõre. Itt nem a technikai bravurokról van szó, hanem a már ifjusági korban kötelezõ módon automatizmussá fejlesztendõ készségekrõl! Álmából felkeltve is végre kell tudni hajtani. No az irigyelt/megcsodált északiak pont ezt csinálják, ezért tünik a csapatjátékuk szinte komputerizáltnak.
#41563
nem kell azt átgondolni, próbáld meg szimulálni , vagy saját magad kipróbálni! Másrészt ne téveszd össze a könnyedén odadobott labdát és a lõtt paszt (márpedig a mai kézilabdában csak az mûködk!).Jobbkézzel csak elõre lehet lõni , a csukló/váll mozgékonyságának megfelelõen kisebb vagy nagyobb szögben, egyvonalban oldalra vagy kicsit elõbbre már nemigen. Ne feledd, a jobbszélsõ rendszerint balkezes és azzal a kezével kell biztosan megfogja a passzt! No pont emiatt van annyi rossz átadás a jobboldalon a Gyõrnél és a válogatottnál!
#41562
Akkor gondold át mégegyer ezt a jobb- és balkézzel való passzolást.

A balkezes átlövõ - kapuval szembenrõl kell beszélni - a jobbátlövõ pozicióban áll. Tõle inkább az irányító tud labdát kapni. Azaz balra passzol. A jobbkezes - pl.Hornyák - jobbátlövõ pedig le tudja adni jobbszélre.

De a jobbkezes balátlövõnek is kényelmesebb jobbra, azaz az irányítófelé passzolni.
Azaz egyik sem a teste elõtt szeret passzolni. A jobbkezes irányító, pedig jobbra passzol, pl. a jobbszélsõnek, és a jobbátlövõnek. Õ sem a teste elõtt.

Az ETO-ban sokszor egy-egyezik Orsi, sokszor befut középre, vagy az egyes-kettes védõ közé - az egy figura. Hangya inkább a gyors lábára támaszkodik, illetve kis szögbõl lõ.

#41561
a fene tudja, mivel oktattam biomechanikát, nem igazán tudok egyetérteni vele. Azért jobb/balkezes valaki, mert eleve az annak megfelelõ (ellenkezõ oldali) agyféltekéjének a mozgásközpontjai a fejlettebbek. Ha arccal áll a kapu fele a balkezes jobbátlövõ, számára mindenképpen természstesebb ha jobbfele passzol balkézzel, csak ha háttal áll a kapunak akkor tudja csak kifacsart helyzetbõl a jobbszélre adni a labdát. Ekkor viszont a tõle balra állóknak tud jobban passzolni (pl. a beállónak is).
Azt csak a férfiválogatottunk engedheti meg magának, hogy balátlövõben is esetleg balkezest használjon (Gulyás, Nagy, Laluska, Mocsai), a nõknél nem fenyeget ez a bõség. Sajnos...
SomogyiG
#41560
Valóban kézre esne neki, de arra képtelen, hogy használható labdát adjon Neki. Pedig Hangya számtalanszor bizonyította, hogy a lehetetlent bármikor megoldja, igaz, a csodákra kicsit várni kell. Soxor láttuk/láttam játszani, nem véletlenül merek ilyet kijelenteni róla. Tény, az idõ Neki sem használ, de még mindig ott van a szeren, ha kicsit is használható labdákat kap.

A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.

SomogyiG
#41559
Nem akarok sem Trischuknak (talán jól írtam) sem Zácsiknak rosszat, de az a gyanúm, hogy bármelyikük hozzá tudna tenni BL meccshez. Még ha a fiataloknál drágábbak is, a diszpolgárnál bizonyosan nem, az értéküket meg nehéz lenne egy napon említeni. Ha Rotis és a diszpolgár bérét vesszük alapul, bõven kijönne belõle a szükséges fedezet.

A számítógép segít azon problémák megoldásában, amelyek nélküle be sem következtek volna.

Duby
#41558
Elvileg szakmailag az a mondás a jobbátlövõre, hogy ha bal kezes, akkor egy kapuralövéshez jobb szöge van, elvileg nagyobb eséllyel lõ gólt, mint egy jobbkezes, mert az ugye eleve kisodródva lõhet csak a kaputól távolabbi kezével.
De éppannyira jó is egy jobbkezes jobblövõ, mint rossz - mondja a szakzsargon - mert mivel a jobb keze a jobb - az ügyesebb - sokkal pontosabban tud passzolni a jobb keze felé esõ jobbszélsõ felé, sokkal többször sokkal kedvezõbb helyzetbe hozhatja, mint egy balkezes, mert az csak a "suta" kezével tudja letenni a labdát a szélre.

..ugyanez lenne a helyzet egy jobbkezes-kontra balkezes balátlövõvel, csak fordítva. Már ha látott valaki balkezes balátlövõt. Gecc, mekkora taktikai poén lenne, buta vikingek csak meresztgetnék a szemeiket, miközben hamuvá aláznánk õket <#nyes><#mf1>
...elmegyek szövkapnak.

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

#41557
a Valcea meg legázolta a Ladát 25-16-ra. Sajnos Borbásnak továbbra se megy a játék, Szücs meg csak a védekezésben volt jó, egyébként körbelõdözte a kaput. (1 gólt lõtt, ha jól olvastam).
#41556
érdekesen esik Hornyáknak kézre, õ ugyanis sajna jobbkezes. Mravikova meg balos. S nem véletlen,hogy a balkezes jobbátlövõ az ideális.....
ha esetleg megfigyelted, hogy mifelénk mind a válogatottban, mind a klubcsapatokban a jobbszélre adott passzok a legsirkertelenebbek (maygarul ott rontanak el a legtöbbet belõlük!).Mert nincs balkezes átlövõnk!
#41555
érdekes, abból a 2-bõl hogy dob 5-6 gólt átlagban.....? az ellenféltõl kap labdákat, vagy hogy gondoltad?
ami meg a felhozatalt illeti, az az edzõk dolga, hogy keresgéljenek benne. Õk kell tudják, hogy milyen a nyersanyag és mit tudnának belõle faragni. Persze, válogatottszintû játékos egyrészt nemigen van, másrészt kötve hinném, hogy ne tudnák, hogy megérné a BL-ben kispénzért is próbálkozni s utána jópénzért elszerzõdni! Mondj már legalább egyet a Gyõr tartalékai közül, aki 2-3 év múlva biztos tagja leheta kezdõcsapatnak? S nincsenek, akkor meg mit akarnak velük?
te a klub pénztárosa vagy annak valakije vagy? -😊)
#41554
No errõl a nagy fába vágós témáról egy pár hazai klub tudna mesélni...
Egyébként mondj már olyan érettebb játékost a hazai piacról aki közel annyiból kijön mint a fiatalok és érdemben hozzá tud tenni egy BL meccshez!
#41553
😊)) Vérten aztán rengeteg jó labdát kap, talán van egy meccsen 2 db is. Hornyák éppen hogy meg tudja játszani, hiszen kézre esik Neki.
#41552
kicsi költségvetéssi tételekkel ne akarjuk nagy fába vágni a kis fejszénket! Bár kötve hiszem, hogy a jelenleg a kispadot koptatóknál nem lehetne jobbat találni az olcsóbb hazai piacokon. Rotis pl. jó vásárlás volt?
#41551
egyszerû és prózai okai vannak: mert borzasztóan kevés jó labdát kap Vértenhez képest! Hornyák nem tudja megjátszani, Görbe meg Vértent vagy a beállót preferálja labdákkal. S mivel megvan benne a teljesitéskényszer, a kevés jó labdából is sokat elront.
kaloz174
#41550
Vagy esetleg a Fradi-szurkerek?<#circling>...

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#41549
II- félidõt, hang nélkül, vendégségben. <#vigyor2>
Nem biztos, hogy hiteles lenne a beszámolóm. <#nyes>
Talán a Fehérép-drukkerek...<#wink> Ha erre járnak.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41548
Passz... Elvileg csak a BL-re kell koncentrálnia, itt a körülmények is adottak a nyugodt munkához, rutinja is meg van, nem tudom miért stresszeli el a helyzeteit...
Isthy
#41547
Tegnap volt egy MK meccs is a Népligetben: FTC-Fehérép 31-24 (14-15)

Elég kontrasztos a két félidõ eredménye. Nézte valaki a Hunneten? Mondhatna pár szót a meccsrõl.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41546
Abban sajnos eléggé igaza van, hogy Mravikova valahogy nem tud csak nagyon ritkán jól teljesíteni a Gyõrben. Vajon mi lehet az oka?

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41545
Szinte biztos voltam benne <#wink> Gondolom egy elég lesz és majd szétmásoljátok.

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#41544
Gratulálok az ETO-nak. <#worship>
Nagyon jól esett, hogy a megint nagyképû dánokat sikerült megverni. <#taps>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41543
Isthy, dvd rendel 😊
#41542
Ilyen nehéz felfogni, hogy ennyit enged a költségvetés?
#41541
😄

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

Isthy
#41540
Egyébként ezen a meccsen ma totál magyar feeling lehetett Podgoricán. Volt olyan amikor 7 magyar (3 játékos, 2 edzõ és 2 bíró) volt a pályán egyszerre (idõkérésnél). A meccset a Dobrovits, Tájok bírópáros vezette. Biztos nem voltak nyelvi nehézségeik az edzõkkel <#wink> Kíváncsi leszek majd NA véleményére a ténykedésükrõl.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41539
A Krim is nyert a Metz ellen idegenben 33-29-re.

Azt hiszem elmondhatjuk, hogy Balkán hétvége volt most a BL-ben (Kometal, Krim, Buducsnoszt, Podravka gyõzelmek) <#wink>

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41538
Buducsnoszt-Hypo 26-25 (13-17)

Milyen 2. félidõ lehetett... Holnap meg fogom nézni az ehftv.com-on.



DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41537
Podravka-Larvik 32-27 (11-14)

Gratulálok Bulinak, jól játszott, különösen a 2. félidõben.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41536
A Viborg nagyon simán hozta a papírformát: Nürnberg-Viborg 28-42 (16-23)

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41535
Gratulálok a Gyõrnek a gyõzelemhez! <#taps>

Vérten Orsi és Tomori vezérletével sikerült hozni a bravúrt. Gin is amikor kellett sokat segített, bár voltak "levente" góljai is. Az Ikastot Hammerseng ás Aamodt tartotta életben a meccs végéig.
Ami viszont már nagyon idegesítõ, hogy megint ugyanúgy elrontották az utolsó 2-3 percet, mint az elsõ félidõ végén. 27-23-ról engedték vissza a dánokat a fegyelmezetlenségeikkel... Lehet ezen fog múlni a csoportelsõség. Kéne már kezdeni ezzel a meccs végi rendszeres töketlenkedéssel valamit a honi kézilabdában.

DUNAFERR FOREVER!!!

#41534
no, a gyõzelem megvan, ha megverik otthon a Skopljet, akkor a továbbjutás is biztos, sõt már döntetlennél is az! Ez alényeg. Egyébként, sajna, amit jó egy hónapja irtam: ilyen tartaléksorral sajnos nem lehet sokkal többet remélni. Az elõs sor felveszi a versenyt bárkivel, de H.Orsolyán kivül más tartalék nincs, aki tartani tudná a szinvonalat. Herr A, Mayer, Rotis, Kovacsicz, meg a többiek sajna csak pár percre küldhetõek be. Fogalmam sincs, hogy a gyõri vezetõk mit akarhatnak....ui. ez a helyzet lassan felõröli az elsõ sor tartalékait is. Látható Görbe formáján, Vérten sérülékenységén, Pállinger idõnkénti kedvetlenségén is...Mravikova is árnyéka saját magának...
Isthy
#41533
Félidõben 16-13 a Gyõrnek, eddig jó. Sajnos a félidõ végét megint elrontottuk, 15-10-rõl jöttek fel a dánok. A legvégén 5 mp alatt kaptunk gólt emberelõnybõl középkezdés után... No comment...

Nagyon nem lenne jó, ha Orsi megint rásérülne...

DUNAFERR FOREVER!!!

banok
#41532
az a sörsátor WestEnd tetején volt. Oda jártam akkor... iskola helyett. 😄

https://www.facebook.com/ferfiklubb/

Breki33
#41531
És máig emléxem a norvégok elleni elõdöntõ után amit megnyertünk volt egy kinti kapcsolás a nézõkhöz akik kivetittõn nézték a meccset szakértõkkel és akkor Németh András felállt a színpadra elemezte a mérkõzést majd azt mondta, hogy szerinte a Dán válogatott gyengébb a most éppen megvert Norvégnál és ilyen játékkal a döntõben nagyon jók az esélyeink.

Nagyon nagy üdvrivalgás fogadta szavait természetesen
Breki33
#41530
Ezt az öltönyös úriembert más is megemlítette rajtad kívül szinte szórol szóra ugyanígy, mintha a könyvben olvastam volna.

Nekem a Sydney-i döntõs részt volt rosz újra nézni
Ott csak egy dolog ami nálam kompenzálja kicsit, hogy az osztrákok elleni meccset honnan hoztuk vissza.
Isthy
#41529
Bocsánat, de most egy kis nosztalgia következik, ha már a film kapcsán a múltról esett szó.

Tegnap délután sikerült végre elég jó minõségben dvd-re digitalizálnom a zágrábi döntõt. Megvan végig az egész mûsor elejétõl végéig, stúdió szakértõstõl, díjátadásostól. Még most is beleborzongtam miközben csináltam...
Csak most tudatosult bennem, hogy a meccs folyamán 4 gólunkat nem adták meg. Pedig 2 tisztán szabályos volt és ezek között nincs Görbe vitatott gólja. Mindezek mellett azt kell mondjam, hogy nagyon eszetlenül játszottunk az utolsó 5 percben 26-20 után és ez volt az egyik legfõbb ok, ami a vereséghez vezetett.
Persze volt más ok is, de az sztem kevés lett volna... Ha jól azonosítottam be a dolgokat, akkor az általam korábban már említett sötét öltönyos úriember, aki a szünetben "ténykedett" a sporiknál, Raymond Hahn volt, az IHF francia fõtitkára.
Nem is emlékeztem rá, hogy Gin ennyire brutálisan védett. 5-bõl 3 hetest fogott a meccsen és az 55. percben is még bõven 50 % felett volt a mutatója (a szünetben 60 volt, a hosszabbítás végére leromlott 40-re). Egy VB döntõben, közel 39 fokos lázzal szinte végig köhögve a meccset... A "Nagy" Nicholas meg valahol 29-30 %-on végzett... A VB-n összességében mindkettejük mutatója 42-43 % volt és ezek fényében még pofátlanabb volt az a bizonyos döntés...

A Gyõrnek ma is szüksége lesz egy hasonló Ginre és akkor meg lehet a pontszerzés szilárd alapja.


DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41528
Megnéztem én is ezt a mûsort, nem volt rossz, voltak benne érdekes dolgok. Ennyi idõbe ennyi fért bele, gondolom megvoltak aszempontjaik ami szerint válogattak és súlyoztak.

Tegnap esti BL eredmény: Kometal-Zvezda 28-22 (18-12)

Ez igen kedvezõ eredmény az ETO szempontjából. A Zvezda sérültjei nélkül elég közepes csapat, sok technikai hibával és rapszodikusan játszik. Egy esetleges mai pontszerzéssel a Gyõr nagy lépést tenne a továbbjutás felé. A hazaiak esélyesebbek, de a labda gömbölyû.
Ma 16:05-tõl a Viasat 3 élõben adja a meccset, csakúgy, mint az Eurosport2.

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#41527
Nagyon értékeltem a régi idõkrõl szóló részt. Jó lenne, ha ezt feltennék az MKSZ oldalára, valamiféle videótárba.
Olyan kiemelkedõ eredményeink voltak, amire büszkék lehetünk, valamint amelyek érdekesek lehetnek azoknak a korosztályoknak is, melyeknek tagjai talán még nem is hallottak ezekrõl.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41526
megnéztem 😊 (némelyik rész átugorva) érdekes összeállítás, de elég sok minden hiányzik belõle, és az utolsó képkockák is hosszabb terjedelmet érdemeltek volna. lesz majd jobb is, mikor kijön DVD-n 😛 ;DDD

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

#41525
nem láttam, de ha az általad említettek kimaradtak úgyhogy az összeállítás "errõl a korról" is szólt, akkor az totál gáz -finoman szólva. Persze ha olyan megközelítésben volt szó a nõi kézirõl, hogy a kapuban "elbukunk", akkor az alábbiak nem illettek a sorba, mert ott gyõztesen hagytuk el a pályát 😄DDDD
persze ezt így látatlanban, mindjárt megnézem mirõl is írok 😉))))

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

kaloz174
#41524
Köszi, hogy szóltál. Már csak a videótárban tudtam megnézni, de legalább ott sikerült. Nagyon érdekes anyagokkal kezdõdik a film, a folytatás is tûrhetõ, de az a rész, ami napjainkat érinti, bizony összecsapott, hiányos, úgy gondolom. Pl. hiányozik belõle, ha jól látom, az 1996-os nõi olimpiai bronz, a Dunaferr minden kupagyõzelme.
Másrészt pedig: tényleg nagyon fájnak az elvesztett döntõk, de nem gondolom, hogy ezek merítenék ki a "tragédia" fogalmát.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Breki33
#41523
M2 MOST aki teheti nézze !!!