61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #60104
    A Veszprém, ahhoz képest, amit jósoltak nekik, jól teljesített. Nem értem, mi van Iliccsel. Nagyon kellene átlövő teljesítmény a csapatnak, ma nem volt. Talán több volt a hiba is, mint a másik oldalon. 1 góllal kikapni mindig pocsék, kár érte.
  • kaloz174
    #60103
    Ollóztam az NSO-ról:
    "FÉRFI KÉZILABDA BL
    FINAL FOUR (KÖLN, LANXESS ARÉNA)
    DÖNTŐ – JÚNIUS 4.
    Vezeti: Lars Geipel, Marcus Helbig (németek) 18.00 (Tv: Sport1)
    A 3. HELYÉRT – JÚNIUS 4.
    V: Matija Gubica, Boris Milosevic (horvátok)
    15.15 (Tv: Sport1)
    ELŐDÖNTŐ – JÚNIUS 3.
    TELEKOM VESZPRÉM–PSG (francia)
    V: Szlave Nikolov, Gjorgji Nacsevszki (macedónok)
    15.15 (Tv: Sport1 – élőben az NSO-n)
    Vardar Szkopje (macedón)–Barcelona (spanyol)
    V: Václav Horácek, Jirí Novotny (csehek)
    18.00 (Tv: Sport1 – élőben az NSO-n)"
  • Gabess8
    #60102
    Ezzel a mentalitással jobban is járnak a másodosztályban. Nem ismerem a körülményeit de egy ilyen múltú klubnál mint a Vasas várható volt hogy vállalják.
    Kecskemétnél pedig nem volt kérdés, ismerve az elnök Urat, illetve egyéb marketing célokat...
  • Isthy
    #60101
    A Vasas is jelezte az NB I-es indulási szándékát (Vérten Orsi is visszatért hozzájuk), tehát marad nekik a másodosztály. A számunkra legérdekesebb dolgok persze még nincsenek benne cikkben.
  • kaloz174
    #60100
    M.óvári hírek, pár érdekességgel.
    Pl. ha ez igaz, gyorsan lezárul a Skala korszak Csabán...Ahhoz képest, hogy milyen nagy reményekkel indult...!
  • Gabess8
    #60099
    Hümm a régi szép idők, de jó is volt!! Egykor szebb napokat látott Béla szerintem próbálta egyengeti útját ha jól emlékszem. Utána sikerült Újvárosba jó helyre kerülnie szerintem, karrierjéből szerintem kihozta a legtöbbet, amit a lehetőségek engedtek.
  • Isthy
    #60098
    Nem lehet probléma a kijutás. Remélem Sabate távozásával lesz újra normális játékunk, megfelelő balszéllel és jobbátlövőkkel.
  • Isthy
    #60097
    Bizony fog, nem is kicsit, de ez az élet rendje. Eszembe jut amikor először láttam itt Kiskőrösön kézilabdázni a helyi csapatban. Nem ma volt, még a múlt évezredben.
  • Gabess8
    #60096
    Gratuláció mindenképpen jár a csapatnak!! Elérték a legjobb helyezést ami a realitást illeti, bár a táblázat nem ezt mutatja a 3. helyre szerintem nem volt esély. Voltak bosszantó vereségek nagyon gyatra játékkal, de volt bravúr is szép játékkal.
    Csapat építés valóban hagy kívánni valót, de szerintem ennyi idő alatt nem is lehet, ahhoz éveken át tartó stabil keret, rengeteg munka és nagyon sok szerencse kell.
    Mindenkinek jó pihenést, aztán hajrá előre!!
  • kaloz174
    #60095
    Legújabb ffi keret: Íme
  • kaloz174
    #60094
    Számomra várakozás felett sikerült a szezon, de azért az a 3. hely lehetséges elérése érdekes lehetőség volt. Igaz, végül nem volt valódi esély, mert a narancs csapat nem akart Fehérváron is égni...
    A szezon elején volt még egy Loki elleni, idegenbeli meccs, amiért kár volt. De volt helyette kárpótlás. (Fehérvár idegenben, Fradi otthon).
    Az eredmény megfelelő, de a csapatépítés nem mondható túl sikeresnek.
    Kicsit tartok a következő szezontól, mert relatíve gyengülni fogunk. Meglátjuk. Jó pihenést a csajoknak, Rájuk fér! Vincze Meli pedig nagyon fog hiányozni...
  • Isthy
    #60093
    Gratulálok a csajoknak a bajnoki 4. helyhez!
    Nehéz szezont sikerült nk-i kupát érő helyen zárni. Ogu sérülése, Azari és Buli baba projektje, Micijevic majd 2 hónapos kiesése nagyon megnehezítette a dolgunkat, de sikerült megoldani a feladatokat. Az általam várt 4-6. hely közül minden probléma ellenére a legjobbat sikerült elérni, szép volt csajok!
    (az egyetlen rossz emlék az MK bronzmeccs kudarca, az nagyon nem volt szép)
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.05.27. 19:41:01
  • Isthy
    #60092
    Rasmussen a vb selejtezők válogatottjáról

    Ugye Hornyák térdét is műteni kellett, így kell helyette játékos Anna mögé.
  • kaloz174
    #60091
    Ebből a hírből a váci fórumban visszavonulásra is következtettek, jv-k terén. 2 "kedvenc" párosról lenne szó...
  • kaloz174
    #60090
    Remélem, a meccsekig formába jön pár kerettag...Akikről most közel sem mondható el, hogy csúcsteljesítményt mutatnak...
  • Isthy
    #60089
    Rasmussen kerete a vb selejtezőre
  • Isthy
    #60088
    Tegnap játszott, nem örültem neki. Mint ahogy a csapat teljesítményének sem, főleg az első félidőben. A szünet után már jobb volt a játék, de csak szorosabb végeredményt sikerült kiharcolni, a néha tartalékokat is játszató érdiek ellen.
    Mondjuk a fontosabb meccsek most jönnek, mert a bronzérem megszerzése eléggé esélytelen volt. Szerdán és a hétvégén nyerni kell és akkor megvan a nk-i kupaszereplést érő helyezés.
  • kaloz174
    #60087
    Nagyon nem lenne jó, ha felelőtlen döntés születne!
  • Isthy
    #60086
    Nem teljes a szakadás, csak részleges. Remélem hagyják teljesen rendbe jönni. Mert a tegnapi Digis beszélgetésben Hajdú már előrevetítette, hogy mi vár rá a junior világversenyen. Remélem nem nélküle kell majd elkezdenünk a következő szezont...
  • Gabess8
    #60085
    Csatlakozom #60084-hez. Múlt és Jelen kutyát nem érdekli, a lényeg a Májusi X. Amennyiben lesz új csarnok vagy ezt felújítják az késő össz és tavasz között látványosan zajlani. Egy magára hagyott ősi balos városban jövő tavaszig elfelejtenék ha most történne látványos dolog.
    Lassan nyitogatják a csapokat...ez már itt ott látszik.
  • Isthy
    #60084
    Lassan kezdődnek a választási előkészületek, nagy valószínűséggel ahhoz igazodva lesznek érdemi dolgok is.
  • kaloz174
    #60083
    A Vasasnál legalább már mozdul valami csarnok ügyben. Pedig ők csak a múlt...Nekünk múltunk és jelenünk is van, mégsem elég...
  • kaloz174
    #60082
    Ez most nagyon nem hiányzott! Mielőbbi gyógyulást!!
  • Isthy
    #60081
    Hajdú és "csapata" menjen oda ahová gondolom!!!
    Sikerült addig hajtaniuk Ketit, amíg megsérült. Holnap az MRI megmutatja, hogy mennyire.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.05.10. 17:25:09
  • Isthy
    #60080
    Megismerhettük az idei BL All Star csapatát a FF alatt. A szavazás eredménye az edzők, a média szakértők és a szurkolók közös véleménye alapján alakult ki. Én azért érdekesnek gondolom közzétenni, hogy az edzők miként szavaztak.
    Az ő csapatuk: Toft - Schatzl, Neagu, Groot, Mork, Martin és Frafjord. A legjobb védő Amorim, a legjobb fiatal játékos Szabirova (Asztrahanocska), a legjobb edző Mayonnade (Metz).
  • Isthy
    #60079
    A szabálykönyvből:

    "7-metre throw when a court player of the defending team enters the goal area and because of this destroys a clear chance of scoring (14:1a).
    For purposes of this rule, the concept “entering the goal area” does not mean just touching the goal-area line, but clearly stepping into the goal area."

    A védők lába lehet a vonalon. Az már lehet vita vagy értelmezés kérdése, hogy az "érintés" milyen fokú, de sztem ezt nem "méricskélik fejben" a sporik, nem is lehetne. De az egyértelműen szabálytalan védekezésnek az minősül, ha tisztán belép a büntető területre (benn van egyik lábbal vagy "levágja").

    A támadó viszont ugye nem léphet a vonalra.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.05.10. 11:14:11
  • Isthy
    #60078
    Nekem is nagyon kétségessé vált a dolog és egyre inkább úgy tűnik, hogy nem leszek ott Győrben. Pedig még feladatom - fénykép aláíratás Ginnel - is lenne...
  • kaloz174
    #60077
    Már megint most változtattak? Tegnap még komoly esélyem volt rá, hogy ott legyek, útban Bécs felé. Így azonban esélytelen.
  • Isthy
    #60076
    Az M4-nek megint eszébe jutott női kézi meccset közvetíteni és megint mi szívunk miatta. Pénteken a győri meccsünk így nem 18 órától, hanem 19:45-től kezdődik. Annyira jó, hogy emiatt jó esetben éjfélre - de inkább utána - érünk haza. Szombat reggel korán meg indulnom kell Debrecenbe hétvégére. Annyira örülök, hogy csak na...
  • kaloz174
    #60075
    Köszi!
  • primavis
    #60074
    Igy van! No itt a Mörk "belemenés" képe. Látható, hogy mindkét védő egyik lábával a vonalon van!
    uploads.disquscdn.com/images/3979ab04e6b84433bda4b2cf96f411c890a81f96607a41fe7a334fd6da32de51.png
  • Isthy
    #60073
    Az időkérés témához pár gondolat.
    Az edzőknek van egy ún. "coaching zona" nevezetű része, amit csak meghatározott esetekben hagyhat el, ennek egyik esete az időkérés. Van is egy vonal felfestve 3,5 m-re a zsűriasztaltól ennek a zónának a határaként. Ezt a zsűri felé csak ebben a meghatározott pár esetben lépheti át. Az időkérésnél elő van írva, hogy ha a táblával a kezében elindul a zsűriasztalhoz akkor egyenesen oda kell menni és oda kell adnia a táblát. Nem állhat meg közben kénye-kedve szerint és fordulgathat vissza illetve nem tartogathatja az asztalnál állva a kezében a táblát. Régebben rendszeresen ezzel szórakoztak az edzők, hogy ott álldogáltak - zavarva a zsűri tevékenységét és a kilátását a pályára - az asztal lapjától pár centire tartogatva a táblát. Ennek megakadályozására adták ezt az irányelvet ki, hogy oda kell menni és egyből letenni az asztalra illetve az EHF képviselő felé tartani, akinek el kell vennie. Koksarov megállt az asztalnál félig az EHF tag felé nyújtva a táblát és várt. Ilyet csinálni már nem szabályos, ezért az új irányelveknek megfelelően a zsűri EHF tagja kivette a félig felé nyújtott kezéből a táblát.
    Az eset nem egyedi, én is láttam már férfi BL és EB meccsen is ugyanilyet, nem is egyet mostanában.
  • primavis
    #60072
    Hát vagy oda akarja adni a táblát, vagy nem megy oda az asztalhoz vele! Az nem megy, hogy a zsűri orra alá tartjuk!
  • primavis
    #60071
    Erről van szó! Arról már nem is beszélve, hogy előzőleg ha Mörknél belemenés helyett hetest adnak (minimum a vonalon állt a két védő) s Görbicz belövi, már nincs miről beszélni!
  • kaloz174
    #60070
    Gratulálok én is a kupagyőzelemhez. Voltak szubjektív szempontjaim, amik miatt szurkoltam érte. (Pl. az egyik Görbe története. Meccs utáni érzelmes nyilatkozata mutatta, mennyira nagy tüske maradt benne az előző év...Szerintem is jogosan.) Nem néztem vissza a meccset, nem is érdekel annyira. A bírókról viszont azt gondolom; úgy éreztem, hogy az ETO nem tehet nekik szemrehányást...Volt egyébként egy érdekes jelenet, amikor az ellenfél edzőjének kikapták a zsűriasztalnál a kezéből az időkérő táblát...Azt jelenetet, mondjuk, pl. furcsálltam.

    Azt azért el kell, hogy mondjam, hogy biztosabb győzelmet vártam. Volt, aki, pl. Mörk, aki kevesebbet tett hozzá, mint amit gondoltam róla. A lényegen mindez, természetesen, nem változtat.
  • Isthy
    #60069
    Megnéztem az esetet a Youtube segítségével.
    A bírók 59.55-nél a sípjukba fújnak szabálytalanságot jelezve (Tomori és Broch követi el Lekics ellen). 59.57-nél Althaus kilépve a 9-es vonalra rögtön elvégezte a szabaddobást odaadva a labdát Lekicsnek, miközben Tomori rángatja Lekicset. Piros lapról és büntetőről szó sem lehetett. Tomorinak járt volna egy progresszív büntetés (2 perc) és szabaddobás a Vardarnak. Utóbbit meg is kapták. Koksarov a zsűrinél nem is a piros lapot és a büntetőt reklamálta, hanem azt, hogy állítsák vissza az órát 5 mp-et (59.55-re), jól látható ahogyan a kezét felemelve 5 ujját mutatva reklamál. A kérése nem jogos, hiszen Althaus elvégezte 59.57-nél a szaggatott vonalról a szabaddobást. Ha Tomorit rögtön kiállították volna jogosan Lekics rángatásáért akkor max. 1-2 mp lehetett volna hátra a szabaddobásra. Ami egy passz plusz lövés után nem elég hogy szabályos gól legyen tehát időn túli szabaddobás lett volna akkor is.
  • primavis
    #60068
    Gondolom visszaemlékeztek azokra a hibákra amivel előzőleg az ETO-t sújtották! Például mikor Bódi ellen úgy itéltek belül védekezésért hetest, hogy egy arasszal a vonal előtt állt!
  • primavis
    #60067
    Meglepően jól tartja magát az "utánpótlás" válogatott a dánok ellen! DE kapus nélkül nem megy!
  • Isthy
    #60066
    A sporik tévedtek ide-oda, de érdemben nem befolyásolták a meccset. Igyekeztek semleges bíráskodást előadni, ami nagyjából sikerült is nekik. A legvégén az a Tomori megmozdulás tényleg piros lap és 7 m-es gyanús volt.
  • Isthy
    #60065
    Gratulálok a győrieknek a BL győzelemhez!
    A második félidőben 3x volt a kezükben a győzelem, mindháromszor elrontották. A hosszabbításban a 3 gólos előnnyel megvolt a negyedik alkalom is, azt végül sikerült megoldaniuk.