61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • smith09 #61584
    Az igazi sportemberi magatartást szerintem a Csurgó csapat tanúsította, szerintem a híreket mindenki olvasta.

    Kirsner Erika nyilatkozatával csak tetőzte ezt az egész helyzetet.
  • Gabess8
    #61583
    Szerintem ti zoval ezt fejből vágjátok: mi vár jövőre a csapatra? (elolvastam terjedelmes zó írást azért kérdezem, tudom hogy zsúfolt a program, de részleteket nem)
  • Zóanagyvarázsló
    #61582
    Nem a te a hozzászólásodra gondoltam, hanem az egyetlen minősítő jellegűre. Az egész hangulatkeltés a legrosszabb az egészben, és ugye éppen olyan nyilvánvalóan elfogult, de vitatható képességű sportújságírók is fűtik, mint Ágai Kiss András és Egri Viktor. Gratulálok nekik.

    Szerintem jelenleg a BL és a kvalifikációs torna menetrendje is nehezen megjósolható, de a március az mindig tömény szokott lenni. Idén az lett volna, bár számunkra egyébkénr is éppen véget ért a BL. Nagyon remélem, hogy amikor majd újraindulhat kéziélet, az új kerettel tényleg lehet majd rotálni. A bejelentett játékosanyag lehetővé tenné Háfra és Klujber terhelésének optimális szintre csökkentését, inkább sérülések veszélyeztethetik a teher egyenletes eloszlását.
  • Isthy
    #61581
    Rasmussen perli az MKSZ-t
  • Isthy
    #61580
    Engem igazából hidegen hagy a dolog, mivel nem vagyok érintett. Nem is írtam itt mást csak tényeket idéztem. Tehát talán elmondhatjuk, hogy van itt semleges álláspont is, nem csak a siófokiakat sajnáló (mondjuk nem éppen a szívem csücskei, tehát nem nehéz a sírámaikon kívül maradnom)

    Egy dolog még lehet problémás. Ha ismét márciusban lenne a kvalitorna - ami azért esélyes - akkor a BL szereplés még negatívan is elsülhet. Mert a BL legkomolyabb része január-március lehet és ne feldjük, hogy szeptembertől elvileg változik a lebonyolítási rendszer, több meccse lesz a csapatoknak. Majd nehogy a keményebb meccsek fáradtsága visszaüssön valamilyen módon. Soktényezős dolog ez, nem egyszerű.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.04.13. 20:06:38
  • Zóanagyvarázsló
    #61579
    Én nem sok reális és érdemben különböző alternatívát látok, de egyet mégis.Te nyilván olvasod máshol is a véleményemet, de mások kedvéért, talán jobb, ha ide is bemásolom, itt is legyen más álláspont a Siófok-sajnáláson kívül. Mivel hosszadalmas, inkább elrejtettem a spoiler tag mögé.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Azt nyilvánvalóan nem tartom elképzelhetetlennek, hogy a különböző klubok lobbiztak volna a saját érdekükben, nyilván az ETO és a Siófok is ezt tette a saját kisebbségi álláspontja érdekében. Hogy az érdekérvényesítés mértéke elért-e morálisan vállalhatatlan szintet részünkről, illetve az MKSZ döntése mögött ez állna-e, azt én a mindent is tudókkal szemben nem tudom biztosan eldönteni, legfeljebb találgathatok, ezt inkább kihagyom. Ugyanakkor elsőre nekem azért nem tűnt feltétlenül büdösnek a döntés, mert az érintett kluboktól függetlenül nem tudok elképzelni végeredményében eltérő verziót, ami elfogadható lenne.

    Azon lehet vitatkozni, hogy le kellett-e zárni a bajnokságot, illetve meddig lehetett volna még lebegtetni. Valószínűtlennek tartom, hogy a hátralévő sok meccs belefért volna még (korosztályos) válogatottak, nemzetközi kupák mellett és következő szezon megkezdése előtt, ráadásul a BL-hez hasonlóan az új szezon kereteivel történt volna. Személy szerint ennek örültem volna, hiszen annak a híve vagyok, hogy a pályán dőljenek el az események, a Magyar Kupában pedig már az eddigi kerettel is nagyon vártam a javítási lehetőséget (vagy a Siófoknak vagy az ETO-nak visszavágva), és a jövő évivel sem hangzott volna rosszul. De hiába örültem volna ennek a szívem szerint, elfogadhatónak tartom, hogy nem ez volt a realitás, a csapatok többsége sem nyűglődött volna a folytatással.

    Csonka szezon esetén szerintem két okból nem lehetett volna más döntést hozni:

    1. Mivel hiszen a sport szellemében és az utolsó percig való küzdelemben, nem értelmezhető számomra, hogy sok-sok meccsel a vége előtt (nem is azonos meccsszámmal) teljesnek kelljen tekinteni egy bajnokság állását. Ha belegondolunk, hogy 8-8 meccse volt még hátra a Fradinak és a Siófoknak is, miközben két meccs volt a különbség, ez akkor is nonszensz, ha már én is közel biztosra számoltam a harmadik helyet. A szurkoló számolgathat, odaadhatja minden szezon előtt előre a bajnoki címet a csapatának, vagy elkönyvelheti, hogy úgyis gyengén szerepel, az MKSZ nem. Vérlázító lett volna a szövetség Siófokot preferáló döntése, akármennyire dőlt el a versenyfutás lelkileg.

    2. A fentebbiek miatt jogilag is megkérdőjelezhető a csonka bajnokság elfogadása és teljes értékűként kezelése, de ha már töröltük, akkor végképp értelmezhetetlen, hogy kizárólag az alapján kellett volna ítélni. (A felmerülő, több bajnokság átlagát néző alternatíva nem hozott volna változást, így kár is vele külön foglalkozni.)

    Éppen ezért az, hogy a sportszerűség csúcsa a Siófok lábai elé borulás, számomra egyáltalán nem egyértelmű. Ugyanakkor azt gondolom, hogy az előző szezonban a Siófok bizonyított ellenünk, érthetőek az erőviszonyok alakulása miatti elvárások. A két csapat egyoldalú preferáló álláspontok helyett elméletileg igenis létezne sportszerű kompromisszum, nem is értem, hogy aki fair playt vár fel, abban ez miért nem merül fel. A megoldás egyszerű lenne: a két csapat küzdjön meg a pályán az ETO mögötti helyért, bármit is jelentsen az (második szabadkártyát a BL-be vagy "utcák-terek kupát"). Ez megtörténhetne akár az EHF (amennyiben a rendkívüli helyzetben belemennének egy rendkívüli BL-selejtezőbe, volt már rá példa a Hamburg BL-győzelme után, de a Fradi-Érd selejteződöntő is hasonló volt), akár az MKSZ égisze alatt (miért ne lehetne akár az elmúlt szezonok hazai és nemzetközi eredményei alapján a kialakult helyzetre való tekintettel egy efféle rájátszást, minibajnokságot létrehozni), de a két klub szervezésében is (ez esetben a vesztes nem jelezné a szabadkártyára az igényét az MKSZ felé, ha tisztázásra kerülne, hogy tényleg csak egy megy az EHF-hez).

    Igen, ez a megoldás is érdeksérelmet okoz a Siófoknak, ha azt vesszük, hogy ők már kivívták ezt a szereplést, azon túl is, hogy a Fradi jövő évi kerete erősebb (bár egyik csapat sem lenne még összeállva, lutri lenne a végeredmény, az EHF is az új keretekkel fejezné be a szezont stb.), de ha a csonka szezont nem fogadjuk el, akkor ez nem is szempont. Tudomásul kell venni, hogy ebben a helyzetben nincs tökéletes megoldás. Én örülnék, ha így dőlne el, mert igazságosabbnak tartanám, és nem szennyeződne be a csapatom neve sem, bármi is a véleményem a Siófokról, de illúzióim nincsenek.

    Természetesen ha három magyar csapat indulhat a BL-ben, netán elmarad egy teljes nemzetközi szezon, akkor ez az egész szinte alig bír jelentőséggel. És ezeknek is van realitása (sőt annak is, hogy a kettő egyszerre történne meg). Éppen ezért is értelmezhetetlen a lemondás és a túlzott hőbörgés a témában.

    Hozzátenném még, hogy nem vagyok BL- vagy EHF-kuparajongó. A Fradié vagyok, bárhol is játszik. Szurkolóként pedig az elérhető legnívósabb kupába kívánom a csapatot, amihez a keret eddig is adott volt, a most látható keret alapján adott is lesz. Tehát sosem fokoztam volna alacsonyabb szintre a csapatot, mondván, nyerjünk legalább valamit, de oda is követtem volna a csapatot, és az új impulzusokat is tudtam volna értékelni. Számomra ez nem a BL-hez való görcsös ragaszkodásról szól. Ugyanakkor a újkori KEK-győzelmünk azért volt fantasztikus, mert közben BL-szintre értünk, és esélyesebb ellenfeleket is legyőztünk, ez jelenleg a BL alatt kevésbé tűnik rekonstruálható, legfeljebb egy fiatalabb, "magyarabb" csapattal.



    A válogatott szempontjából az utóbbi évek EHF-kupáinak a színvonala szerintem megfelelne, de a BL többet hozna a konyhára. Látjuk, hogy Noniék készek a legmagasabb szintre. Ráadásul ahogy a következő BL-szezonról és annak színvonaláról nem tudunk semmit, úgy azt sem tudhatjuk, hogy alatta mennyire lesz Challenge-kupát idéző a második számú sorozat. Nincs garancia semmire, nem lehet arra alapozni, hogy a BL alatt is biztosan komoly színvonal lesz. Az viszont több mint valószínű, hogy BL még lesz valaha, és az lesz a legnívósabb nemzetközi kupa.

    Végezetül idézném a most éppen sokat emlegetett 2019-20-as versenykiírást egy - a korábbi években is rendre helyet kapó - félmondat kiemelésével:

    "A bajnokság célja:

    A legjobb magyar kézilabdacsapatok folyamatos, színvonalas versenyeztetése, az elért eredmények alapján a bajnokság győztesének, helyezettjeinek és kiesőinek megállapítása, a nemzetközi kupákban való indulási jog eldöntése. A nemzetközi kupaindulásról az Magyar Kézilabda Szövetség (a továbbiakban MKSZ) Elnöksége dönt az NB I. és a Magyar Kupa helyezések alapján az EHF által megadott kvóta szerint. A bajnokság célja továbbá a válogatott csapatok eredményes szereplésének folyamatos segítése, a mérkőzések nézőinek kulturált szórakoztatása, sportágunk népszerűsítése. A bajnokság a sporttörvény 31. § (1) bekezdés c) pontja szerinti vegyes versenyrendszernek minősül."
  • Isthy
    #61578
    Mától naponta leadja az M4 a 2018-as hazai női junior vb magyar meccseit egészen jövő vasárnapig a döntőig.
  • Isthy
    #61577
    Pálinger szavai a napnál világosabbá tették a döntés hátterét.

    "Ha viszont a női szakág felelőseként azt nézem, hogy jövőre mi minden vár a válogatottra, bevallom, az olimpiai kvalifikáció szempontjából hasznos, hogy a keret jelentős részét adó Ferencváros játékosai esetleg edződhetnek a legrangosabb kupában.”

    Sztem nem is érdemes tovább ragozni.
  • smith09 #61576
    A nyilatkozatokból azért szépen kitűnik hogy kinek az érdekeit szolgálja ez a döntés.
    a magyar női válogatottét aki az olimpiára készül és elsősorban a fradira épül, mert így megtudják mérettetni magukat nemzetközi szinten a világverseny előtt. Főleg ha ki se jututnk elnézve a pár játékosunk teljesítményét a decemberi világversenyen.
    Nekem aztán totál mindegy ki hányadik, de az hogy valaki legyőzi az 1000 éve veretlen és mindent többszörösen megnyerő bajnokot és x el a fradival, aztán azt mondják, hogy bocs de levagytok 0 va, elég aggasztó szerintem.
  • Isthy
    #61575
    A siófokiaknak ugye nem a lezárással van a bajuk, hanem a nk-i kupaindulással kapcsolatos döntéssel. Meccsekre esély nem sok volt a nyárra, így a bajnokság lezárása elfogadható. A nk-i kupanevezéseknél azonban lett volna pár alternatíva de az MKSZ ezt választotta.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.04.10. 19:12:26
  • smith09 #61574
    Ha siófoki lennék nekem se tetszene.
    Lehet hogy értelmes döntés de semmiképpen sem fair.
    Viszont arra semmi esély sem volt hogy egy meccset is lejátsszon bárki a szezonban épkézláb körülmények közt.
  • Gabess8
    #61573
    No comment EHF, tudjuk az náluk a pénz az úr, nem az egészség!
  • Gabess8
    #61572
    Az egyetlen értelmes döntés született, még akkor is ha ez a Siófoknak nem tetszik.
  • Isthy
    #61571
    Bartha interjú

    "Elmondása szerint az európai szövetség (EHF) mindenképpen szeretné megrendezni a férfi és a női BL négyes döntőjét is, de áprilisban nem lehet megmondani, hogy a női torna lejátszása a módosított időpontban, szeptember 5-6-án reális lesz-e Budapesten. Az EHF a minap azt közölte, októberben, novemberben, sőt decemberben is sor kerülhet a négyes döntőkre, amelyeken azoknak kell játszaniuk, akik éppen akkor a klubokhoz tartoznak."
  • Isthy
    #61570
    Kellemes Húsvéti Ünnepeket minden fórumtársnak!

  • smith09 #61569
    Márciusban többször írtam, hogy nem lesz itt folytatás, sajnos igazam lett.
    Nem volt b terv, eleve nem is lehetett mert erre senki nem számított.
    Várható volt szerintem hogy így végződik a szezon.
  • Isthy
    #61568
    Az MKSZ bejezettnek nyilvánította az idei szezont

    Mintha nem is lett volna. A nk-i kupákban a tavaly elért eredmények szerint indulhatnak a csapatok.
  • smith09 #61567
    Értem, pedig azt hittem a jegybevétel is meghatározó.

  • Isthy
    #61566
    Golovin az utánpótlásról
  • Gabess8
    #61565
    "az érintettek mohóságát pedig csak sejtem." itt a pont, amire gondolsz képzelj hozzá egy 0-át...
  • Zóanagyvarázsló
    #61564
    Az olimpiát és a Final Fourt egyaránt elhalasztották. Az EHF számára a következö komoly lépcsöfok a szezon befejezéséröl való lemondás. Márpedig az olimpia ejtése érdemben fel sem merült.

    Persze "EHF-szezon" van minden évben, olimpia meg nincs. Az EHF költségvetését nem ismerem, az érintettek mohóságát pedig csak sejtem.
  • Gabess8
    #61563
    Szerintem a szurkolói jegybevétel az ehf-t nem érdekli, megkockáztatom még Kölnben sem max arra jó hogy legyen hangulat, meg marketting szöveg. Ahogy Isthy írta, az egyéb bevételek a tétel. Mondjuk ha egy eb-t, olimpiát elhalasztanak, ahol szerintem lényegesen nagyobb a tét, akkor az ehf nem tudom mit szórakozik. Nyilván az NOB és IHF, de szerintem egy kutya...
  • Zóanagyvarázsló
    #61562
    10 ezres a legolcsóbb, 55 a legdrágább. A szurkolói jegyek 30 ezresnek rémlenek, de idén a sima 35 ezres is felment 40 ezresre.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Tavaly semmi komolyan vett ülésrend nem volt, mindenki odaült, ahová sikerült. Én nem bántam.
  • Isthy
    #61561
    Asszem annyi a legolcsóbb jegy volt itthon a FF-ra, amiből ráadásul nem sok van, talán a helyek 5 %-a. Ha minden igaz 10.500 férőhely van létrehozva az Arénában. A férfiaknál kb. 20.000 hely van Kölnben és az árak is drágábbak. Nyilván nem kevés bevétel ez sem, de a már említett egyéb pénzek nagyobb volument képviselek.
  • smith09 #61560
    Igen. Mondjuk ha 20000 ft egy jegy kb. nem tudom hány ember fér be abba az arénába, de az is szép kis összeg
  • Isthy
    #61559
    A jegybevétel csak egy dolog, de sztem sokkal nagyobb hányadot tesz ki az EHF kasszájában a reklám és egyéb szponzori bevételekből származó összeg.
  • smith09 #61558
    Én is így gondolom. A jegybevétel elmaradása nagy kiesés lenne.
    Addig húzzák amíg nézőket benem engedtethetnek.
  • Isthy
    #61557
    Az EHF bevételeinek nagyon komoly része a Final Fourok bevételeiből van. Sztem ezért erőltetik annyira, mert ha ezek elmaradnak az durva anyagi helyzetbe lökné őket. Még az is lehet, hogy csak magukat a négyesdöntőket fogják megrendezni a jelenlegi eredménylista alapján. Simán kinézem belőlük a további halasztást őszi rendezéssel.
  • smith09 #61556
    Olvastam én is.
    Kíváncsi leszek hogy mit hoznak ki belőle. Csak mondjuk közel sem az ehf en múlik hogy milyen viruveszély lesz majd ebben az időben.
    De lehet nem is érdekli őket, ha annyira játszani akarnak. Zárt kapus meccseknek meg az ég világon semmi értelme nincs ebben a sportágban sem.
  • Isthy
    #61555
    EHF nk-i kupák

    Valahogyan mindenképpen be akarják fejezni, ez érdekes lesz.
  • Gabess8
    #61554
    Sterbik is ezzel így gondolja.
  • Isthy
    #61553
    Semmi értelme már annak, hogy nyáron játszanak. Inkább kezdjék meg a felkészülést a következő idényre, ahogyan szokták.
  • smith09 #61552
    Hát srácok, ez hosszabb lesz mint egy uborka szezon.
  • Isthy
    #61551
    Ezt az idényt itthon és a nk-i kupákban is el kellene már engedni. A többit leírtam a #61535-ben.
  • Isthy
    #61550
    Svájci orvos naplója

    Az elmúlt két hetet öleli fel. Érdekes olvasmány, én már követem egy ideje. A leírtakhoz linkek tömege mellékelve. Az elején nyelvet is tudsz váltani. Ha angolra vagy németre váltasz már van mai bejegyzés is.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2020.03.28. 20:14:56
  • smith09 #61549
    Ámen,

    az jutott eszembe hogy az eto vajon megvédte volna e a bl címet ebben a szezonban? ezt már soha nem tudjuk meg,
    bár sok kétkedő volt egész évben hogy ez a csapat gyengébb mint a korábbi évek etó - ja, de szerintem megnyerte volna.

    Akkor a magyar bajnokságban is ugy lesz szerintetek hogy eto a bajnok siófok második fradi harmadik?
    vagy lesz még meccs esetleg a bajnokságból?
  • Gabess8
    #61548
    Majd eljön a pillanat amikor az érdekek azt kívánják, hogy hirtelen rend legyen...
  • smith09 #61547
    Köszi,

    Hát ez szépen átírja az életet, nem csak a kézilabdát.
    Kíváncsi leszek rá hogy alakulnak a dolgok nyáról.
  • Gabess8
    #61546
    Tényleg, ez eszembe sem jutott, lesz itt kalamajka...
  • Gabess8
    #61545
    Majd szép lassan