Kézi és az Olimpia

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

kaloz174
#41722
+ mai eredmények:

Debrecen–Kiskunhalas 46–19 (20–10)
Békéscsaba–Fehérép 23–22 (15–12)

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#41721
A mai teljesítményre nem találom az igazi magyarázatot.
Ha belegondolok, a szakmai munkának nincs akadálya. A játékosoknak meg valahol az az érdeke - sajnos - hogy jól eladhatóak legyenek ebben a helyzetben. (Ha a rideg valóságot nézzük, ez az igazság.)
Lala ma Nagy Lacit utánozta.😞 A hatosról is visszapasszolt.
Egyedül Pisák Reni és Slakta Petra az, akit dícsérni tudok, legalábbis a többiekhez hasonlítva.

Mindenesetre ez az egész nem arról árulkodik, hogy valami is megoldódni látszik a csapat körül. <#szomoru1><#schmoll2> Pedig lassan február...

ps: az, hogy a szpíker megfeledkezett arról, hogy nem csak gyõriek hallgatják, csak fokozta nem túl rózsás hangulatomat.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#41720
Egyet kell értsek veled, ma nem nagyon lehetett komoly akarást látni a csapaton. Úgy tûnik a csapat küzdõszelleme is kezd hanyatlani. Lala valóban végig nagyon gyenge volt, pedig tényleg neki kellene lennie az egyik vezéregyéniségnek. Szerencsénkre az ETO sem erõlködött különösebben így csak 15-el kaptunk ki (22-37). Egyre mélyebbre kerülünk sajnos...

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#41719
A múlt héten igazságtalanul bántották a kohászos csajokat, akkor megvédtem õket. Most viszont én sem értem, miért játszanak ilyen hitehagyottan, amikor senki nem vár tõlük mást, mint hogy küzdjenek a saját becsületükért.
Nem egészen értem, mert tény, hogy kapus téren nem állunk jól, de az nem magyarázza, különösen még a meccs elején, a gyenge támadójátékot.
Különösen vonatkozik ez Lalára, sajnos. Neki kellene hátára venni a csapatot, de valahogy ma sem jön ez össze.

A bírók pedig érdekes felfogásban vezetnek. A belül védekezés szerintük nem hetes. (Nem azt akarom ezzel mondani, sajnos, hogy õk befolyásolják az eredményt.)

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41718
valóban Harsányi küzd, elszánt és jobban védekezik mint Totó -aki számomra eddig a legnagyobbcsalódás-, de sajnos a csapatjátékban annyit ér, mintha nem lenne szélsõnk, marhára látszik, hogy nincs összhangban, összeszokva,a csapattal, hogy is lenne mikor hirtelen húztuk elõ a kalapból....

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

#41717
persze, de ha megverjük Koreát és jobblesz a gólarányunk mint a szlovákoknak, akkor már a 7-helyért játszhatunk! A svédek és a koreaiak ellen nekünk van több esélyünk a szlovákokkal szemben.
Ami a csapatot illeti, Nagyra ráfér a pihenés, a ziccereket meg illene jobban megbecsülni és értékesitani (fõleg Gál, Iváncsik T., Törõ).
Harsányi jobb formában van mint IT, érdekes, hogy mégis alig játszik.Egy jó Puticsra támadásban, Katzirtra védekezésben nagy szükség lenne.
#41716
sajnos ezt a meccset sem láttam 😞 ez a mostmár természetesnek mondható állapot, már csak keddig tart, aztán TV elé ülök, vagy Zágrábba vonulok 😄D Melbournbe sajnos nem 😄

kíváncsi leszek a kapitány cserél e embert, és ha igen kit kire. Gulyás behívása indokolt lenne, IT nem élete formájában van, hogy finoman mondjam, Harsányi meg lelkes, de kevés szerintem, ráadásul a kapitány nem is bízik benne. (csak tudnám akkor minek vitte ki) Szóval én Harsányit cserélném Gulyira. (Gulyit még vészlövõként is be lehetne vetni 😄)

Sokakkal ellentétben nem gondolom, hogy Puticsot haza kellene küldeni, szerintem az végképp megtörné a srácot, én ma is neveztem volna, esélyt adva neki. Katzirz védekezésben ugyan hozzá tud tenni a cspat játékához, de szerintem támadásban nem, viszont Barna igen, fiatal, szemtelen, és eszméletlen jó keze van, viszont bizalom kell neki, ha nincs, akkor azt a flegma srácot látjuk, aki a heteseket lövöldözte a szlovákok ellen.
Én Katzirzot viszont cserélném Grebenárra.
hát kb ennyi, bár Mocsai sincs formában.
(túl sok a formán kívüli játékos, vajon az edzõurak mit csinálnak a csapatmellett, túúúúúúúristáskodnak?)

Laluskával ki tudja mivan, elkezdett már edzeni?

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

kaloz174
#41715
Valahogy nem éreztem a hitet a csapatban. Pedig nem volt veszítenivaló. Támadásban, elismerve, hogy a franciák nagyon jól védekeznek, nem láttam igazán a harcosságot, az ötletességet. Vagy legalábbis csak a meccs bizonyos szakaszaiban. De pontosan azért gondolom, hogy lett volna keresnivalónk, mert idõnként egészen szép dolgokat tudtunk csinálni.
Persze, ehhez gyorsabban kellett volna gondolkozni, na és játszani.

Igen, innen nehéz lesz. Kérdés, mennyire tudunk megújulni.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41714
hát én 4-9 nél néztem és nem értem hogy miért nem fazekas védett !
látva az utolsó perceket és amikor beállt onnantól kezdve sokat fogott!
a másik kapus az lesõszámú olyan karakter mint gál aki nemigen mozgékony rugalmas fazekas az argentínok ellen hova felemelte a lábát a fejénl magasabbra! ezzel szemben a másik csak derékig tudja!

ha fazekas véd nyerhettünk volna HAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAAA de a HAAA
Isthy
#41713
Az elsõ negyedórában volt esélyünk, amikor Puki elképesztõen védett illetve a 2. félidõ elsõ 5 percében amikor visszajöttünk 3-ra és 2-3 percig tartani is tudtuk ezt a 3 gólt. A fennmaradó 40-et a franciák uralták és simán nyertek.
Nagyon nehéz 3 meccsünk jön, nem vagyok túl optimista az 5-8. hely elérhetõségével kapcsolatban, mert ez az 1 pont nagyon kevés amivel indulunk.

DUNAFERR FOREVER!!!

#41712
Ezek szerint tényleg "ért" ahhoz amivel jelenleg foglalkozik! Legalább egyszer lepõdnék meg egy ilyen nyilatkozat után! (asszem erre még sokat kell várnom)
kaloz174
#41711
Ne mondjam, hogy ezt olvasva mennyire nem vagyok optimista. <#falbav>
Ez még annál is nagyobb csalódás, mint amit eddig gondoltam a szövetség mindenesérõl.

A románok ma nagyon kiábrándítóak voltak, szemben a szlovákokkal, akik számomra meglepetésszerûen okosan és éretten játszanak eddig. Persze, ha kicsit odafigyelûnk, mi azért vertûk volna õket. De nem így történt, sajnos.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#41710
A szlovákok 28-23-ra verték a románokat. Ahogy várható is volt a románok kb. 40-45 percig bírták, ahogy ellenünk és a franciák ellen is.

Úgy tûnik 1 ponttal megyünk tovább. A franciákat nem fogjuk legyõzni, mert a meccs végére minket is fel fognak õrölni, ahogy azt eddig is tették a többiekkel. A "mesterünk" 8-9 emberes "taktikája" a végjátékra kevés lesz a gallok ellen.
Ilyen körülmények között óriási csodára lenne szükségünk... Mindenkinek 100 %-ot kellene nyújtania és nem elfáradnia... De hátha...

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41709
"A franciák ellen sok cserére nem lesz alkalmunk, meggyõzõdésem, hogy 8-9 alapembernek végig kell tudnia játszania egy meccset, az igazi jó játékos meccsrõl-meccsre egyre jobb. Tizennégy embert rotálva egyszerûen nem lehet szoros derbit nyerni. Aki a pályán van, annak körömszakadtáig kell küzdenie, az edzõi stáb felelõssége eldönteni, hogy kit mikor cserélünk le. Valljuk meg, ez egy világbajnokság, a sportág legnagyobb versenye, nem pedig jótékonysági szervezet, ahol rászorultsági alapon kapnak a játékosok lehetõséget."

Sztem nem kell mondanom, hogy kitõl idéztem. Nem is kommentálom...

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#41708
Indokolatlan szabálytalanködásai, a másik testi épségének veszélyeztetése, valamint könnyelmû megoldásai azok, amik nálam kiverik a biztosítékot.
Nyilván van egy személyisége, egyénisége. Azonban ezt a személyiséget is kordában lehetne tartani a cél érdekében.
(Gondolom én.😊)

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#41707
Nekem a tegnapival - amiért leginkább támadják - nincs gondom, önmagában. Ez már a mai kézi része; lélektani hadviselés, amit szinte minden támadó alkalmaz.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41706
én meg azt, hogy ha nem csinál semmit, akkor is mindig megtalálják 😊
(tegnapi meccset nem láttam, arról nem tudok nyilatkozni!)

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

Duby
#41705
Na, tegnap nálam is lerombolta az eddigi vb-nimbuszát.

Ma gyõzünk!

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Isthy
#41704
Gratulálok a fiúknak a sima gyõzelemhez! <#taps>

Az elején elléptünk az argentínoktól és ez valszeg megtörte õket, nem volt már energiájuk szorosabbá tenni a meccset. Most nem aludtunk bele a meccsbe és végre játszottak a cserék is, pihenthettek holnapra kicsit a kezdõk.

Most 4 sorsdöntõ meccs következik, amely eldönti a helyünket a világban. Remélem sikerül annyi pontot szerezni, hogy bejussunk a 8-ba. Nagyon nehéz lesz, iszonyúan oda kell tennie magát mindenkinek.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41703
Pont errõl beszélt Mse is a mondat végi szmájlival

DUNAFERR FOREVER!!!

#41702
"aztán nevezzük ki az MKSZ élére, majd aztán lehet még IHF elnök is, mindenhez ért a mi Janink 😞(("

Na ez még viccnek is rossz, mindenhez=szóval semmihez!
Isthy
#41701
Jogos! <#eljen>

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#41700
Ok, kedveled Gál Gyulát. Én viszont rosszul viselem fegyelmezetlenségeit.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41699
Szerintem a Podgorica jövõre a BL-ben indul és nem a KEK-ben. 😊

A BL ezen a csoportkörébõl már nem kerülnek át csapatok a KEK-be.

A 2. BL selejtezõbõl kiesõk az EHF kupába az 1. csoportkör 3. helyezettjei a KEK-be kerülnek.

Hajrá Magyar Kézilabda!

Isthy
#41698
Végül az egyes verzió jött be, a középút.
Ha minden jól megy lesz nosztalgiaút Ljubljanába <#wink> meg persze Gyõrben is ott a helyem. Kíváncsi vagyok a Tivoli büfése mit szól majd ha újra megjelenik az általa elnevezett kis csapatunk <#wink><#vigyor>

AZ ETO mindenképpen elõdöntõ esélyes és remélem a Podgorica kiharcolja a KEK részvételt.

DUNAFERR FOREVER!!!

#41697
én nagyon örülök neki 😄D kíváncsi vagyok milyen csapatot épít, nagyon bízom benne, meg a Londonig felépülõ csapatban 😊)

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

#41696
nem volt abban semmi sportszerûtlen, mindketten mentek a labdáért... és ez külön öröm, hogy Gyula felszántja a pályát, birkózik 4 emberrel ha kell, nagyon nagy akarás van benne, végre. Csak sajnos õ is nagyon elfáradt a 2. félidõ felére 😞(( Utána már odajárt Sulc gólt lõni 😞 Hajdunak észre kellett volna vennie, meg még mást is 😞(( nem baj, hátha itt is lesz egy mázlis meccse.... aztán nevezzük ki az MKSZ élére, majd aztán lehet még IHF elnök is, mindenhez ért a mi Janink 😞((

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

Breki33
#41695
A Gyõri ETO középdöntõs ellenfelei: Valcea, Buducsnoszt, Krim Ljubljana

A Gyõri Audi ETO KC megnyerte a csoportját a nõi Bajnokok Ligájában, így az elsõ kalapból várhatta a kedd délelõtti középdöntõ-sorsolást az Európa Kézilabda-szövetség (EHF) bécsi székházában. A sors keze a középdöntõben a román Oltchim Valceát, a montenegrói Buducsnoszt Podgoricát és a szlovén Krim Mercator Ljubljanát sodorta a Gyõri ETO útjába. A csoportból két csapat jut az elõdöntõbe

http://www.nemzetisport.hu/cikk.php?cikk=217678
Táncos ETO
#41694

Per aspera ad astra - Küzdelmeken át a csillagokig

Duby
#41693
mint pl a románok ellen is, igaz? <#ravasz1><#ejnye1>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

#41692
Igazi öröm látni, hogy mennyien támogatják a csapatot kint a helyszinen.
HAJRÁ MAgyarország!
#41691
Egyserüen nem igaz, hogy a végén mindig kiengednek a fiúk, de ez igaz a lányokra is. Most is volt a végén 2 gól fórunk. nincs egy hideg fejû ember se a csapatban, se a padon. Szerintem kipróbálhatnák a Csoknyai Pistát. úgy gondolom megedzõdött a veszprémi kispadon.
A Hajdú Mester mûvelt már az olimpia alatt is néhány érdekes dolgot, amivel nem csak magát minõsitette. És a szakmai tudását is megkérdõjelezném. Más elõadni a kézilabdát, és más játszani, játszatni.
kaloz174
#41690
+ 1 videó errõl:

A szurkolókon nem múlik...

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#41689


Kulcsi 4 éve már csak a szívünkben él! <#sir> Mindig hiányozni fog.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#41688
Azért talán nem kellett volna beleszállni az ellenfél kapusába. Ez sportszerûtlen volt.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#41687
Teljesen egyetértek. Hajduról, a nõi csapat mellett végzett munkája alapján, egészen pozitív véleményem lett. Úgy tûnik, ez nem volt indokolt. (Talán akkori segítõié a nagyobb érdem.)
Ez a meccs egyértelmûen az õ rossz bizonyítványa, én is azt gondolom. Egyszerûen elfogyott a fiúk ereje a végére, amit nem meglepõ. A románok szerint az elõzõ meccsen az döntött, hogy nekünk erõsebb a cseresorunk. Ez, ezen a meccsen, egyszerûen nem volt lemérhetõ. <#confused> Vajon miért? A duma, hogy a õ (mármint Hajdu) ismeri a játékosok állapotát, nagyon rossz szöveg volt. Ahogy írtad, nem kirándulni mentek a többiek sem.
A kapusokhoz: igen, indokolt volt a csere. De amikor tapasztalható volt Puljezevics indiszponáltsága, Fazekas Nándit vissza kellett volna küldeni, némi pihenés után.

Ez így, különösen az I. félidõ alapján, csalódás volt. Remélem, sikerül felrázni a csapatot - valakinek.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Duby
#41686
Sztem fõ a higgadtság és a hideg fej. Tegnap bravúros meccs volt, ma kb annyira el..sztuk. Ez legalább visszahúzza a földre a társaságot vezetõstül, hogy az az út a jó, amin a román meccs elõtt/közbe jártunk. Szerény szorgalmas brusztolás.
Nagy baj nincs, a szlovákok nekünk köszönhetik, a románok nagy csatában le fogják õket nyomni.

Gál tényleg Gála lesz így a végére, ha így fog játszani, a szezonba még ennyire jó nem volt. <#taps>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Táncos ETO
#41685
Teljesen mértékben igazad van. Annyi a különbség, hogy én nem tudtam volna ilyen higgadtan fogalmazni..

Per aspera ad astra - Küzdelmeken át a csillagokig

Isthy
#41684
A fiúk 2. félidõ eleji lazításának és Hajdú "zsenialitásának" köszönhetjük a pontvesztést. Azt hitték a félidõben, hogy már magvan a meccs. Elkezdtek lazábban védekezni, elöl meg eszetlenül, könnyelmûen lövöldözni a kapura az amúgyis jól védõ Stocholnak. Ezen a szlovákok felbátorodtak és visszajöttek a meccsbe. Az õ védelmük felkeményedett, a miénk pedig csak néha jött vissza, mert nem bírták már a pályán lévõk a tempót. Hajdú úgy gondolta végig lehet játszatni a meccset 8-9 emberrel. Még akkor is nyúzta õket, amikor már látszott a 45. perc körül, hogy nem bírják már. De még csak védekezésben sem cserélt, hogy legalább ott pihenhettek volna. Nem tudom a többi játékost minek vitte ki, kirándulni? A fáradtság azután kijött a végjátékban a rossz lövéseknél és rossz döntéseknél. Iváncsiknak minek kellett egyáltalán berohannia középre... Még 20 mp volt hátra és bíróknak fenn sem volt keze.
A meccs folyamán kihagytunk 4 büntetõt és vagy tucatnyi ziccert Stochlt nagggyá téve az ész és koncentráció nélküli lövéseinkkel. Jó kapus, de nem ennyire. Mondjuk a végén kihagyott ziccereknél ez még érthetõ is valamennyire, mert a teljesen kifacsart játékos már nem tud jól gondolkodni és dönteni.
Azt hiszem mind a játékosoknak, mind Hajdúnak el kell nagyon gondolkodni ezen a meccsen. Lehet sokba került ez a második félidei betli...

DUNAFERR FOREVER!!!

Táncos ETO
#41683
Megköszönhetjük Hajdunak is..

Per aspera ad astra - Küzdelmeken át a csillagokig

green6k
#41682
Grat a válogatottnak.Ilyen egy szerencsétlen bagázs.Remélem egész éjjel fosik az egész keret.

#41681
Ezt jól megnyertük szeretett szomszédunknak! Meccset így elcseszni, simán nyerhettünk volna pár góllal!
#41680
Szerencsére Görbicznek nincs komoly baja további sok sikert neki (nem bánom ha ez a siker az elkövetkezõ másfél hétben nem következne be) és jó egészséget, mert ugye ez a legfontosabb kívánok neki!
#41679
Fenntartom tegnapi véleményemet, de a korrektség miatt annyit hozzátennék, hogy egyetértek az óvással! ( kicsit volt idõm utánajárni a dolgoknak)
Gartula a fiúknak a tegnapi meccshez, legalábbis ahhoz a 35 perchez amikor jól játszottak!
Isthy
#41678
Félidõ: 12-6 ide

Eddig kiváló a védekezésünk és a kapusteljesítményünk. Elöl is jól ment az elsõ 10-12 percben, utána azonban túl sokat próbálkoztunk egyénileg és ezek ritkán jöttek be. Sajnos Stochlt nagyon belõttük, 2 büntetõt és 5 ziccert hagytunk ki. A lábai alá kellene lõni ziccerben. Gyula azért viszafoghatta volna magát...

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41677
Nyugodj Békében Drága Kulcsi! Sohasem feledünk <#sir>

DUNAFERR FOREVER!!!

Breki33
#41676
#41675
Sajnos már 4-éve nincs köztünk, akit soha nem feledünk!😞((

KULCSÁR ANITA

Matthew Prosac
#41674
10 perc múlva Magyarország - Hontaland-- csapni kell õket!

Örök favorit: Manchester United ||| Erős szimpátia: Chievo, Zaragoza, Rayo Vallecano. ||| Mérsékelt szimpátia: Barcelona |||

#41673
na a románok 30-26-ra megnyerték , a macedónok meg egy góllal megverték a lengyeleket! Lazarov 13 gólt dobott (16 lövésbõl), 3 7-bõl!