61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #45712
    Végül is nem tudom, olvastad-e, a portál miatt:
    GiN ott lesz...Megígérte Esztinek.
    (Igen, a régi barátságok...)
    (Egyébként meg valahol azt olvastam, hogy Vanyus Attila szerint cél a BL-győzelem. Ha jól értem, Gin szerint is. Ezzel a játékosállománnyal szerintem is egyértelműen esélyes erre az ETO.)
  • Isthy
    #45711
    Köszi!

    Újvárosban is elkezdődött

  • Gabess8
    #45710
    Erről nem hallottam, de ez érdekes kérdés, hogy ki járt jobban, a Siófok vagy az MKSZ... lehet az utóbbi, bár van ott szerintem még elég balfék..
  • Mse
    #45709


    Csapatépítő tréningen járt a Veszprém Barabás
  • Mse
    #45708
    Veszprémben is elkezdődött már a felkészülés, és mivel innen kevesebb hír jön, itt egy link az új csapattagok bemutatásáról:

    Érkezők -Veszprém Barabás KC

    Ibi már egészen jó formában van :D
  • kaloz174
    #45707
    Valóban, a Szövetség "sokoldalú szakembere" lett a Siófok edzője. Majd kiderül, mi lesz ebből. (Nem volt benne meglepetés számomra, mert állítólag voltak "vitás kérdések", de végül a felek megegyeztek. Úgy tűnik, a Viborg mégsem jelentkezett be. (Állítólag voltak más ajánlatai is a volt kapítánynak, ő maga nyilatkozta.)
    Azt viszont biztosan tudom, hogy bár a csarnok kisebb átépítés alatt van, a siófoki csapat is elkezdte, Bogláron, a felkészülést.
    Újvárosban viszont holnap kezdik a csajok.
  • kaloz174
    #45706
    Csatlakozom. Minden szépet és jót Ferling Dettinek. Jó érzés ismerni őt, látni csodálatos teljesítményét a pályán, valamint a pályán kívül is.
    Sajnos, nem látjuk már ebben a mezben, tétmeccsen:


  • Isthy
    #45705
    A múlt héten amíg más sportágban kirándultam megjelent egy hír, amit azt hittem itt kommentálni fogtok. Főleg egyvalaki Azt írták, hogy véglegesen megvan a Siófok új edzője, aki egyúttal lemond az MKSZ-ben betöltött tisztségéről. Vajon mi lesz a szövetséggel a Jolly Jokere nélkül?
  • Isthy
    #45704
    Üdv, újra itt

    Köszi a hírt. Mondjuk ez számomra nem volt meglepő, ez a divat nálunk mostanság, ahogy Gabesz is írta. A cél szép - sporttámogatás - kár, hogy így kell csinálnia. Nem ártana tényleg már egy normális sporttörvény.
  • Csucsu33
    #45703
    Gellén szlovák cégén keresztül is támogatja csapatát

    A DVSC honlapján múlt héten megjelent hír szerint a vezetőség újabb támogatót szerzett a csapat mellé. "A kassai reklám-marketing cég, a HRAD 1964 s. r. o. a következő 3 évben évi 100 + 11 millió forinttal fogja segíteni céljaink elérését. A háromszor 11 millió forint bónusz csak bajnoki cím esetén jár. BL-főtáblára jutás után idegenbeli kupameccsre utazást fizetnek" – áll a közleményben, ám amikor rákerestünk a cégre a neten, kiderült, az ügyvezető igazgató nem más, mint Gellén András, aki a DVSC-Korvexnek is többségi tulajdonosa.


    "Nincs ebben semmi meglepő, reklámtevékenység miatt a Korvexen keresztül nem igényelhetem vissza az áfát. A szlovákiai cég azonban nem áfás, hiszen külföldi" – mondta az [origo] érdeklődésére Gellén, aki hozzátette, reménykedik abban, hogy végre születik egy jó sporttörvény.


    "Nem vagyok én se Fidesz-, se semmilyen párti, egyszerűen szeretném, ha végre születne egy olyan sporttörvény, amely kimondja, ha egy cég támogatja a sportot, akkor azt az összeget év végén elszámolhatja. A mostani helyzet igazi káosz."
  • Isthy
    #45702
    Közben mégiscsak sikerült a nagy fogás a Larviknak. Leganger hozzájuk igazolt a megszűnt FCK-ból. Ezzel elmondhatjuk, hogy nekik is lesz 2 kiváló kapusuk. Ráadásul más posztokon is erősítettek és nem is akárkikkel (Hammerseng, Riegelhuth, Nyberg). Úgy fest nagyon hajtanak a BL-re, komolyan kell majd számolni velük a végküzdelmekben.
  • Isthy
    #45701
    Kiegészítés:

    Időközben kiderült, hogy elsődlegesen a Lublin rendezheti a selejtezőt. Ha ők nem vállalják, akkor a Loki következik. A dánok szerencsére csak a 4. számú jelöltek

    Boldog Születésnapot Kívánok Ferling Bernadettnek!
  • Isthy
    #45700
    A BL sorsolás eredménye:

    A-csoport: Viborg (dán), Dinamo Volgográd (orosz), Buducsnoszt Podgorica (montenegrói), 3. selejtezőcsoport győztese
    B-csoport: Hypo (osztrák), Lipcse (német), Itxaco Navarra (spanyol), 4. selejtezőcsoport győztese
    C-csoport: Valcea (román), Larvik (norvég), Toulon (francia), 1. selejtezőcsoport győztese
    D-csoport: Győr, Krim Ljubljana (szlovén), Podravka Koprivnica (horvát), 2. selejtezőcsoport győztese

    A selejtező csoportok:

    1. csoport: Randers (dán), Bayer Leverkusen (német), HC Szmart (ukrán), Milli Piyango (török)
    2. csoport: Zvenyigorod (orosz), Elda Prestigio (spanyol), Patrasz (görög), előselejtező torna 2. helyezettje
    3. csoport: U Jolidon Cluj (román), Byasen Trondheim (norvég), Metalurg Szkopje (macedón), előselejtező torna győztese
    4. csoport: Debrecen, Vejen (dán), Lublin (lengyel), Zajecsar (szerb)

    Lehetett volna jobb is meg rosszabb is...

    Az ETO-nak a csoportgyőzelem lehet a reális cél, még akkor is ha a Zvezda vagy az Elda kerül a csoportba. A DVSC-nek itthon kell rendeznie a selejtezőt, akkor megnyerheti és továbbjuthat a csoportkörbe. A KIF Vejen nagyon masszív csapat, láttam őket. Ugye Gabiék ellenük nyertek most a KEK döntőben. Ha Dániában lesz a selejtező akkor brutálisan nehéz lesz a Lokinak...
    A továbbjutás esetén a Hypo csoportja sem lenne reménytelen, a többi nehezebb lett volna.

    Gabiék jól belehúztak, megint a Dinamo és mellé a Viborg. Meg valszeg a Byasen negyediknek. Popovics egyből játszhat volt csapata ellen. Kemény feladat lesz a 2. hely megszerzése a továbbjutáshoz.
  • Isthy
    #45699
    Amit leírtál azzal tkp. egyetértek.

    A nosztalgiához kapcsolódva: micsoda véletlen, ez volt Boki utolsó meccse a válogatottban
  • kaloz174
    #45698
    Egyrészt tényleg sokat letett az asztalra. Másrészt viszont, mint írtam az előbb is, többet is tudott volna tenni, ha hagyták volna...
    Hogy miért vagyok + szomorú? Mert én már csak olyan vagyok, hogy nem mindegy, milyen egyéniségek játszanak a Magyar Csapatban.
  • kaloz174
    #45697
    Igen, amikor elkezdődött a válogatott átalakulása, neki még mindenképpen helye volt ott, a szöv.kapitányok és a szurkolók szerint is. Azonban ez az átalakulás kissé elhúzódik, Detti életében pedig közben - nagyon helyesen - egyéb fontos dolgok is kiemelt hangsúlyt kaptak. Sajnálom, hogy azokat az éveket, amiket még mint válogatott játékos, sikeresen tölthetett volna, a magyar kézilabda és aktuális vezetői nem tudták igazán kihasználni. Bár így is voltak kiemelkedő meccsei, szerencsére, amire jó szívvel gondolhatunk.

    Ennek kapcsán kicsit nosztalgiáztam: De szép is volt! (2004.)
  • Isthy
    #45696
    Ez nem más, mint a munka jól megérdemelt gyümölcse
  • Isthy
    #45695
    Ha jól tudom holnap Bécsben női BL csoportkör sorsolás.
  • Gabess8
    #45694
    Miért közülünk itt valaki látott már olyat?????
  • Gabess8
    #45693
    Nem értem miért vagy szomorú, én akkor lennénk meglepve, ha nem így lenne, ez az élet rendje, Ő már letette az asztalra amit lehetett!
  • Gabess8
    #45692
    Hiába aki tud helyezkedni,annak nem csak a szája jár, hanem szabi is!!
  • Isthy
    #45691
    Várható volt, már egy ideje mondta, hogy neki most már elsőbbséget élvez a család. Jöjjenek a fiatalok!
    Neki pedig köszönet mindenért! Zágrábban nagyon nagyot játszott, nem kis érdeme volt neki is abban az eredményben.
  • Isthy
    #45690
    Csak 3 nap volt a szabi (szerda-péntek), kedden csúsztattam
  • kaloz174
    #45689
    Szomorú vagyok. De természetesen megértem. Köszönet és elismerés neki az eddigiekért is.
  • Breki33
    #45688
    Ferling többé nem lesz válogatott

    A következő szezonban is Dunaújvárosban kézilabdázik a szülés után visszatérő Ferling Bernadett, aki már nem másodedzőként, kizárólag csapatkapitányként irányítja az újvárosiak fiatal gárdáját. A régiek közül Radulovics Bojana is elígérkezett a következő évadra.

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/ferling-tobbe-mar-nem-lesz-valogatott-2036645/
  • kaloz174
    #45687
    Ennyi szabit kaptál? Irigylésre méltó.
    Egyébként grat. Áginak.
  • kaloz174
    #45686
    Várom az infókat. Ami azonban sokkal fontosabb: mindentől függetlenül örülők, hogy végre jelentkeztél.
  • Csucsu33
    #45685
    Szia!
    Nem ismerem a céget, mert még nem hallottam róla, majd biztosan megtudom, ha beindul a bajnokság.
  • Isthy
    #45684
    Remélem nem következik majd. Tudom, hogy önző vagyok, de ez van
  • Isthy
    #45683
    Viszonylag jó csoport , de nehéz ág.
    Az olimpiai kvalihoz legalább a 7. hely kell, amihez a középdöntőben legalább 1 bravúr kellene, hogy a helyosztón ezt elérhessük. Meg a fiúknak is fel kell nőni a nem kis feladathoz, mert jelen állapotban a 12-be jutást sem látom biztosítottnak. Azért nehogy már a President Cupban kelljen játszanunk...
  • Isthy
    #45682
    Tudom, hogy nem szép dolog több napi távollét után mindjárt offolni, de:

    Gratulálok Áginak a címvédéshez!

    Kedd óta Budapesten voltam és napjaimat a Római Tenisz Akadémián töltöttem a 220 ezer dolláros WTA teniszversenyen. Ági szerencsére végig menetelt és ma a tavalyi döntőhöz hasonlóan ismét Patty Schnydert legyőzve nyerte meg a tornát. Szuper élmény volt a Fan Clubbal végigszurkolni a hetet majd esténként ünnepelni a győzelmeket.
  • kaloz174
    #45681
    Felénk nem tűnik fel, ha egy autónak nem magyar a rendszáma, igaz, már nem olyan domináns ez az arány.
    (Egyébként nyilván, sajnos, jogos, amit írsz.)
  • kaloz174
    #45680
    Komoly "Pannon" kupa következhet augusztus végén, ha még semmi hír róla, pedig már ez a is megjelent:

    "A magyar női kézilabda-válogatott a házigazda Dániával, a vb-ezüstérmes Franciaországgal, valamint Németországgal került egy csoportba a szeptemberi GF világkupán.

    A másik kvartettben Norvégia, Oroszország, Románia és Svédország küzd meg egymással. A nyolcas tornát szeptember 21. és szeptember 26. között bonyolítják le az aarhusi NRGi Arenában."
  • Gabess8
    #45679
    "Nekem viszont az a fura az egészben, hogy aki ennyire ragaszkodik ahhoz, hogy csak magyar játékosai legyenek, az hogyan fogadja el egy szlovák cég szponzorációját."

    Furcsának lehet furcsa, írásodból ítélve nem kevés zsetonról van szó, akkor pedig nagyon is érdemes megfontolni, ettől simán lehet csak magyar játékos benne. Egyébként simán lehet mögötte csak magyar pénz.

    Én sem vagyok szakértő, de simán lehet, és még csak azt sem kell rá mondani, hogy ügyes, ha tetszik ha nem ez majdnem napi dolog az adótörvények miatt.
    Nem tudom felétek, hogy van de nyugodtan figyeld meg merem állítani, hogy a féltek járó autók szlovák rendszáma mögött kivitt magyar cégek állnak nagy többségben.
  • kaloz174
    #45678
    Újabb nagyvonalú támogatót "talált" a Loki. (Vajon mi erreől Csucsu véleménye?? Vagy mi lenne...)
    Az érdekessége, hogy egy szlovák cég az.
    (Más kérdés, hogy vannak, akik azt mondják, hogy a tulaj kint alapított egy céget, és ezen keresztül szponzorálja, kintről, a csapatát.
    Nem vagyok szakértő, nem tudom, ez lehetséges-e, de van, aki azt mondta erre, hogy "ügyes".)
    Nekem viszont az a fura az egészben, hogy aki ennyire ragaszkodik ahhoz, hogy csak magyar játékosai legyenek, az hogyan fogadja el egy szlovák cég szponzorációját.
    Mindenesetre nem kevés pénzről van szó, így maga a csapat, ha teljesíti az elvárásokat, legalább jól jár. (is)
  • primavis
    #45677
    a halálcsoport az A: Franciaország, Spanyolország, Németország, Tuniszia, Egyiptom, Bahrein
    C: Horvátország, Szerbia, Dánia, Románia, Ausztrália, Algéria
    D: Lengyelország, Svédország, D-Korea, Szlovákia, Argentina, Chile
    Csak azért "mondhatnám májzli", mivel ha az A-csoport 3 legjobbja következik, az már nehéz dió lesz!
  • primavis
    #45676
    mondhatnám, hogy májzlink volt a Vb- sorsoláson: Izland, Norvégia, Ausztria, Brazilia és japán az ellenfelek!
  • kaloz174
    #45675
    Visszatérve a Főiskolás VB-re:



    (Köszi Viktor!:))
  • kaloz174
    #45674
    Azóta született egy újabb győzelem, amivel sikerült csoportelsőként továbbjutni.
    Valamint sajnos ma egy vereség eddig, az oroszok ellen.

    A mai nap másik izgalmas híre, hogy megvan a köv. szezon bajnoki menetrendjének első változata.

    A szövetség oldalán a hivatalos verzió.:)
    Érdekesség, hogy a női mezőnyben ott van Vásárhely neve is, bár csak ideiglenesen. 15-ig kaptak haladékot, hogy megfeleljenek a követelményeknek.

    Ma jelent meg először az is, biztosnak írva, hogy Hajdu végül mégis a Siófok edzője lesz.
  • kaloz174
    #45673
    Az ifik 2x nyertek ma.

    Ez volt a 2.:)

    Szigorúak a bírók. Planéta Szimonettát kiállították. Holnap nem is játszhat.