61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #45792
    Ez a sztori egyre érdekesebb nekem.
    Ennek a mondatnak az eleje igaz lehet, a többi részén már nem biztos...
    "Hajdu Jánosról ugyanis köztudott, hogy szereti a játékosait és kétség kívül érti is a szakmáját, még ha talán akadnak is, akik ezzel nem értenek egyet."
  • kaloz174
    #45791
    Na, a link érdekes lett, de nekem működik.
  • kaloz174
    #45790
    Újra meccs a Cunderen!

    DNKKSE-Békéscsaba élő felk. találkozó.
  • kaloz174
    #45789
    Szép akadémaiai célok

    Azt mondom: megvalósítható. Most azonban én is úgy gondolom, hogy a fejekben kell hozzá rendet tenni.
  • Andreeew
    #45788
    Kommentek is érdekesek..
  • Isthy
    #45787
    Mit mondhatnék.. Talán ha elfogadja azt a fantasztikus iráni szerződést mindenki jobban járt volna.
  • kaloz174
    #45786
    Egy érdekes történet Siófokról:

    Hajdu (le)lépett
  • kaloz174
    #45785
    Biztosan ilyen is van, de feltételezem, nem csak ilyen van.
    Nyilván mert érzékelhetően megnőtt a szélsőséges időjárási helyzet veszélye, meggondolják az újjáépítést. Mint ahogy máskor is megtették, emlékszem. (Az akkori várható változásoknak megfelelően.) Nyilván nem mindenhol és nem mindenki.
    Ezt azonban megítélni nem hiszem, hogy módunkban áll.

    A sportolók és a szervezők jó szándékában én pedig nem kételkedem. Ők megtették, amit egy ember megtehet, ha módjában áll, egy másik, éppen szerencsétlen sorsú, emberért. Részemről ezért elismerés illeti őket.
  • primavis
    #45784
    bocs, de ha ugyanoda, ugyanolyan gynege épitményeket fognak felhúzni, akkor tényleg csak szinjáték az egész! Elfogadom, hogy jórészt beépitették már az ártereket is, csak hát egyrészt az áradásokat nem igen lehet visszatartani/megakadályozni, másrészt amedig nem oszlopokra fogják épiteni az ilyen helyeken levő házakat, addig ez folytatódni fog a végtelenségig! Persze, drágább, csakhát sokkal olcsóbb , mint évente-tiz évente újra épiteni mindent! Ezt eleink is tudták s a világ minden részén tudják, ahol ilyen veszély fenyeget!
  • kaloz174
    #45783
    Szerintem egyáltalán nem off.
    Viszont nagyon furán látod a dolgokat, úgy gondolom. Sok gyanús dolog van ebben a mai világunkban, de ez azért erős túlzás, ahogy ezt beállítottad.
    Azt már meg sem merem kérdezni, miért is volt borítékolható - ilyen mértékben - ez az árvíz...Meg azt sem, hogy ki is keresett itt vajon jól??
    Abban viszont egészen biztos vagyok, hogy nem dobott ki senki sem még 1 forintot sem, hiszen önkéntes volt a felajánlás, valamint a licit is. Inkább nyertesei vannak ennek az akciónak. Nem csak a megsegítésre váró családok, hanem azok is, akik erkölcsi bizonyítékát adták, milyen nagyszerű emberek, egy egyébként morálisan tényleg alulteljesítő társadalom, egy közösség példát mutató tagjai. Valamint mi is, akik tanúi lehettünk annak, hogy nem csak erkölcsi 0-ák vannak ebben az országban.
  • Gabess8
    #45782
    Nem ide tartozik, de írok pár mondatot, aztán OFF
    Önmagában semmi, csak ez ettől jóval mélyebb dolog. Egyrészt eljut e a pénz oda ahova kell, vagy ez is eltűnik? Egyébként remek példa, hogyan kell adakozással viszonylag jól keresni.
    Ez az árvíz már régen borítékolva volt csak az idő volt kérdés mikor "dobja be a postás" és nem is fog semmi változni amíg az emberek fejében nem érünk el változást, mert saját maguk is jócskán benne vannak abban, hogy ez megtörtén. Megint ott tartunk, hogy kidobtunk x milliárd forintot a semmiért, holott ez ennek a töredékéből is megúszható lett volna, más mentalitással mindenki részéről!
  • Isthy
    #45781
    A cunder fogja adni a holnapi meccset. Kár, hogy nem leszek itthon... Így nekem kell majd a tudósítás
  • kaloz174
    #45780
    Ezt nem egészen értem. Ha elmagyaráznád esetleg...

    Miért gond az, hogy nagyszerű sportemberek sora próbál meg a maga módján segíteni a bajba jutottakon???

    Itt a teljes licitlista!
  • Gabess8
    #45779
    Szegény diákok, persze ki tudja...
  • Gabess8
    #45778
    Másként nincs is értelem szerintem, mert csak lenyúlják, ha csak nem valami oknál fogva, teljes fejcserét hajtanak végre a szövetségeknél. Persze akkor is a kluboknál való landolás a jó megoldás.
  • Gabess8
    #45777
    Ez mind szép és jó, de nekem ezekkel egy bajom van, teljesen értelmetlen. Először a fejekben kellene rendet tenni, legalábbis elkezdeni végre.
  • Isthy
    #45776
    Ma volt még egy sorsolás

    A 4 csoportgyőztes csatlakozik a 12 európai csapathoz és 8 párban küzdenek a részvételért 2011. június elején. A párok győztesei jutnak ki a VB-re. Az EB-ről közvetlenül kikerül a VB-re a 3 érmes csapat vagy ha ebben benne lesznek az oroszok, akkor a 4. helyezett is (mivel az oroszok címvédőként már kinn vannak). Az alábbi 15 csapatból kerülhet ki a 12 selejtező csapat (értelemszerűen a 3 közvetlenül kijutó kiesik közülük):

    Croatia
    Denmark
    Spain
    France
    Germany
    Hungary
    Iceland
    Montenegro
    Netherlands
    Norway
    Romania
    Slovenia
    Serbia
    Sweden
    Ukraine
  • Isthy
    #45775
    Némi válasz a kérdésedre

    A 2. oldal érdekesebb inkább. Azért jó lenne arra törekedni, hogy nem a szövetségnél hanem elsősorban közvetlenül a kluboknál landoljanak a támogatások.
  • Isthy
    #45774
    Remélem lesz aki tud majd tudósítani
  • Isthy
    #45773
    Vannak benne ismerős nevek, Görbe újra felléphet nálatok. Meg Ibi is, csak más csapatban. Meg sajnos van aki már soha semmilyen pályán nem léphet fel...
    Mondjuk a játékvezetői páros is említésre méltó. Sajnos a mostaniak fényévekre vannak tőlük...
  • Isthy
    #45772
    Mi lesz így Jolly Joker nélkül veletek?

    Nem figyeltem és elmentem a linkre Ha már odakerültem jót röhögtem szundi hozzászólásán. Nevéhez méltóan álomvilágban él
  • kaloz174
    #45771
    Egy nagyszerű sportemberekhez igazán méltó felajánlás!

    az árvízkárosultakért!

  • Isthy
    #45770
    Nemzetközi kupák sorsolása

    Mindhárom csapatunknak tovább kell jutnia, legyőzhető ellenfeleket kaptak.
  • Isthy
    #45769
    A junior VB-n:

    Magyarország-Montenegro 16-20 (8-9)

    Sajnos ismét elrontották a lányok a 2. félidő elejét és 3 góllal elengedték az ellenfelet. Ezután végig futottak az eredmény után, többször is felzárkóztak 1 gólra. Úgy tűnik ebbe bele is fáradtak, mert a végét a montenegróiak bírták jobban.

    Az 5. helyért a hollandokkal játszanak majd a lányok.
  • kaloz174
    #45768
    Sajnos, -4 lett a vége :(

    Ez bizony csalódás.
  • kaloz174
    #45767
    Meghívó Dunaújvárosból :)

    (Annak, akit érdekel, valamint ideje és lehetőségei engedik.)
  • Breki33
    #45766
    A teljes cikk Július 17.-i újságból

    10 évvel ezelőtti meccs képpel érdemes megnézni az akkori Győri összeállítást

  • Breki33
    #45765
  • kaloz174
    #45764
    Szóval: Hajdu
    (bocs! :))
    (Pedig éppen most beszéltem a csapat átlövőjével, aki 2 hét után nagyon elégedetten nyilatkozott róla.)
  • kaloz174
    #45763
    Éppen készültem egy kis kíváncsiskodásra. Tegnap nem értem rá...Így jártam.

    Hajrdú el...
  • Isthy
    #45762
    Nem volt az, de a holnapi talán még nehezeb lesz. A tét az elődöntőbe jutás és az éremszerzés lehetősége.

    Holnap délben nagyüzem lesz kéziben. Pontosan 12-től játszanak a junior lányok Montenegróval és eközben Bécsben lesz a nk-i kupák (KEK, EHF és Challenge) sorsolása mindkét nemnél. Valamint ugyanekkor sorsolják a 2011-es brazíliai női vb kvalifikációs menetrendjét.
  • kaloz174
    #45761
    Alakul ez. Gratulálok a győzelemhez! Nem lehetett könnyű meccs.
  • kaloz174
    #45760
    Egy biztos: nagyon ráférne a játékvezetésre a változás, akár a hazai sporikat, akár a nk. közreműködőket nézzük.

    A címben megfogalmazott törekvéssel (játékosok testi épségének védelme) teljesen egyetértek. Más kérdés, mi valósul meg belőle a gyakorlatban.
  • Gabess8
    #45759
    Andorka "úrról" kb két képet láttam eddig, arról is nyilvánvalóvá vált számomra, hogy nem normális, de most is bizonyította, ide értve a csapatát is!

    A beállós részt kivéve az egész egy agyrém szerintem, ettől semmivel sem lesz jobban védve a játékosok egészsége. Isthy véleményéhez csatlakozva kíváncsian várom majd a beállós és egyéb lökés, mezhúzás megítélését, na meg, hogy mondjuk egy keményebb női vagy férfi bl meccsen a végén hány játékos marad a pályán??? A kapus szabály na az meg dupla agyrém, ekkora marhaságot...
  • Isthy
    #45758
    Szabályváltozások

    A lökések, visszahúzások, nem labdára irányuló mozgások megítélése igencsak "érdekes" dolgokat fog eredményezni. Beállósban kíváncsian várom Loke és Stanca "alakításainak" megítélését A kapus dolog gondolom csak a gyors indításokra vonatkozik. Az "edzői zóna" is érdekes dolog, azért időt gondolom kérhetnek a megszokott módon.
  • Isthy
    #45757
    A mai meccsen:

    Magyarország-Svédország 28-25 (16-14)

    A végig kiélezett meccsen szerencsére a csajok bírták jobban a végét. Gratulálok nekik a győzelemhez! Holnap pihenjék ki magukat, azután kedden jöhet a montemegróiak elleni meccs az elődöntőért. Győzni kell, mert a montenegróiak ma nyertek a brazilok ellen, így megmaradt a pontelőnyük.
  • kaloz174
    #45756
    Úgy adódott, hogy ma nem követtem a kézis eseményeket, ezért most olvasgattam, mi is történt a junior VB-n.
    Sajnálom a vereséget, de közel sem tudok azonosulni azokkal, akik világ vége hangulatot ütnek meg egy ilyen meccs kapcsán.
    Ma jobb volt az ellenfél, nekem úgy tűnik. Reméljük, hogy fiatal játékosaink okulnak a történtekből, rövid- és hosszútávon egyaránt. Végül is juniorokról van szó.
    (Vajon mennyien lehetnek a fórumozók közül hozzátartozók? A kérdés költői, term.)

  • Isthy
    #45755
    A koreai női junior vb-n:

    Oroszország-Magyarország 26-23 (13-14)

    Sajnos a 2. félidőben nagyon kevés gólt dobtunk (9 gól), amivel nem lehet az oroszokat megverni. A kapusaink pedig (29,7 %) ma sajnos nem tudták felvenni a versenyt Fominával aki 55 percet játszva 47 %-al védett.

    Szerencsénkre a spanyolok legyőzték Montenegrót (24-23), így segítettek nekünk és a saját kezünkbe maradt a sorsunk az érem elérését illetően. De ehhez holnap a svédeket és utána a montenegróiakat is vernünk kell.
  • Gabess8
    #45754
    Szerintem megindulhat tőle valami talán, de nem most lesz, sok idő kell neki s kérdés nem fullad e ki.
    De én egy dolgot hiányolok a cikkből, valamelyik reggel, arról beszéltek, hogy adómentessé tennék/teszik, illetve kedvezményt kapna az szponzort aki a kiemelt sportágakban szereplő csapatot támogat. Ettől indulhatna el valami igazán, de nem tudom, hogy csak elképzelés, vagy meg is szavazták tegnap. Elképzelhető, hogy a nemrégiben megjelent sportkoncepció része.
  • Isthy
    #45753
    Nem tudok hinni abban, hogy komoly hasznot fog hozni a hazai "körülményeket" ismerve...