Kézi és az Olimpia

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

kaloz174
#41823
Egyébként meg szomorú vagyok, bár - látva ugyan a csapat összezuhanását Sanela távozása után - reálisan 3 esélyre vettem ezt a meccset. De akkor is; bíztam a csodában, bíztam abban, hogy a csapatnak is fontos ez a gyõzelem. Biztosan fontos is volt. Valahol mégis kevesek voltak hozzá, hogy ezt megvalósítsák. <#szomoru1> Pedig még a kapusteljesítmény elmaradására sem lehetett panasz, a meccs talán egyetlen pozitívuma, hogy "találtunk" egy kapust, legalábbis erre a meccsre biztosan.
Mátéfi Eszti csapata történelmi gyõzelmet aratott...Grat. nekik!<#taps>
Eszti egyébként, számomra, szívbemarkolóan nyilatkozta a Sportnak, hogy az egyik szeme sír, a másik nevet.
Nem tudom, jelen volt-e valaki a csapatvezetésbõl, Kocsis Böbén kívül...

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#41822
Vannak, akik ennek jelét is adták: a csapatoldal fórumában

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Grave Digger
#41821
Sajnos 45 percig bírtuk erõvel, aztán vége volt a dalnak. Balogh betegsége és Laluska gyenge játéka már túl sok volt. Ez a vereség már a szurkolóknál is kiverte a biztosítékot, nem a csapat felé, hanem a vezetés irányába. Maximálisan meg tudom érteni...

Ki a kicsit nem becsüli, az én vagyok...

Isthy
#41820
Örülök, hogy sikerült kellemes perceket szereznünk neked <#wink><#vigyor>

Jó kis meccsek lesznek ma este:

Dunaferr-Békéscsaba
Fehérép-DVSC

Remélem az elsõn hazai, a másodikon pedig vendéggyõzelem születik. Na ez utóbbiért biztos kapok majd Msetõl <#wink> De a Dunaferrnek most ez kellene.

DUNAFERR FOREVER!!!

Táncos ETO
#41819
Remek olvasni a beszélgetéseteket.. 😄D

Per aspera ad astra - Küzdelmeken át a csillagokig

Isthy
#41818
Gondoltam, hogy az lehetett a kiváltó ok, de mivel ide írtad voltak kételyeim. Ezért kérdeztem rá, hogy biztos legyek benne.
Úgy látom az "életmû" láttán felment benned a pumpa, pedig ezek csak egyes darabok, bár kétségkívül nagyon jellemzõek. A reakciódat megértem, sokan vagyunk így ezzel akik ezt tudjuk.

DUNAFERR FOREVER!!!

Duby
#41817
Azt hittem egybõl tudni fogod. <#wink>
Nem itt írtad. Ímélben. Csak még nem higgadtam le eléggé, hogy érdemben válaszolni tudjak... <#kuss>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Isthy
#41816
Azt gondoltam, hogy a dánok megszorongatják majd a franciákat, de nekik sem sikerült. Az elsõ félidõ közepétõl a franciák akarata és játéka érvényesült ismét.

Remélem az esti horvát-lengyel izgalmasabb lesz.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41815
Azt kérdezném meg tõled, hogy ezt mire válaszolva írtad? Mert nem látom az utalást.

DUNAFERR FOREVER!!!

Duby
#41814
<#worship>
zsíííír! köszike!!! <#eljen>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

kaloz174
#41813

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41812
http://atdhe.net/
Duby
#41811
Isthy: <#wow1>
<#violent><#violent><#gun><#boxer><#boxer><#gunyos1>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Duby
#41810
Nincs valahol live stream a vébérõl? Eltûnt a s2-m. <#falbav><#violent>

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

Táncos ETO
#41809
Köszi a választ. Értettelek, hidd el.. A válaszodból ítélve elbeszélünk egymás mellett. Ettõl függetlenül a mocskolódást én is utálom és abban is egyetértünk, hogy nagy baj van ebben az országban.. 😞

Per aspera ad astra - Küzdelmeken át a csillagokig

Duby
#41808
Gyõzhettünk volna. De nem harcoltunk. Hogy ennek mi volt az oka, nem tudhatjuk, nekem süket duma egy utolsó meccsen a fáradtság, kimerültség. Há, basszus, utolsó meccs, helyosztó, most ami a csövön kifér, menni elõre ész nélkül. Ezt nem lehetett látni.

Tulajdonképpen Hajdú kényelmes helyzetben van, mert fõleg a segítõinek hála, nem bõgtünk le, kijött az az eredmény, ami a csapatba volt. Az elõrelépés ugyan nem sikerült, mert egy nálunk nagyobbat sem sikerült magunk mögé utasítani. Ettõl hiányérzetem van. A három nagyobb közül nem tudtunk borsot törni senki orra alá, pedig pont a legvégén, a németek ellen, ez sikerülhetett volna. Így sajnos az elvárható minimumot érte el a csapat, nem sikerült egy bravúr sem, és az elõrelépés, presztízs-szerzés.

Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

kaloz174
#41807
Igaz. Ma is kiakasztott. Elõször a meccselésével - nem ment sokaknak, mégsem változtatott. <#boxer><#falbav> Másodszor a dumájával, amit aztán nem is hallgattam végig.
" ...nem láttam mentális problémát...". Na én igen! Mégpedig nála. <#levele> Mert aki ennyire nem tud reagálni egy ilyen helyzetben, az ne menjen kapitánynak!
Ezek az öntelt, leszerepelt németek verhetõ csapat lehettek volna.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#41806
Azért szövetségi Jánosnak koncepciót tulajdonítani sztem barokkos túlzás <#wink> Ha jól emlékszem meg is mondta, hogy õ nem akar az elõdjéhez képest igazából változtatni. Nem is nagyon tette.

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#41805
Éljen a sportbarátság! = Éljen... a sportbarátság!
<#circling>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#41804
Köszi a "mázli" megszervezését! <#worship>
Egy élmény volt! <#nevetes1>
Éljen a sportbarátság! <#eljen>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#41803
Szia!
Köszi a képeket. <#worship>
ELlentmondásos érzéseim vannak a képeket látva, de örülök, hogy láthatóan jó vannak.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41802
Kicsit bõvebben akartam reagálni Kindl, de látom Isthy megtette és tökéletesen egyet értek a hozzászólásával, szerintem Kindl nem egyszerû, de nagyon helyes döntést hozott, én nagyon sok sikert kívánok neki a montenegrói válogatottban!

U.I.Sajnálatos, hogy egy országot ilyen mélyre süllyesztettek, és még süllyesztik a mai napig is!<#szomoru1>
kaloz174
#41801
Nem biztos, hogy csak õ tehet róla, hogy nem válogatták be. Sõt! Biztosan nem. Változtak a kapitányok, de egyiknek sem fért bele a koncepciójába, a jelek szerint, sajnos. Akkor pedig mégsem vált válogatottat. Szerintem.
Mivel semmiképpen nem ismerhetem minden szempontját, viszont nagyon rendes, szimpatikus embernek, sportembernek ismertem meg, Tisztelem és elfogadom döntését.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

Isthy
#41800
Nekem sem tetszik a helyzet, pedig más a véleményem a dologgal kapcsolatban, mint neked. Én azt szerettem volna 2005 után is, ha a magyar válogatottban látom még sokat játszani. De a helyzet az idõk folyamán a körülmények következtében másként alakult.

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41799
Látom fogalmad sincs mire gondoltam. Nem arról van szó, hogy vannak akik másképp gondolják és látják a dolgokat, hanem azzal ahogyan errõl megnyilvánulnak és ami emögött van. Ez az ami jellemzõ erre az országra. Nem képesek olyat elfogadni - még csak belegondolni sem - ami nekik nem tetszik, hanem egybõl jön a "minõsítés" és az egyebek. Mert az nem olyan, mint amit õ képzel a dologról. Fogalmuk sincs igazából a valós dolgokról, de már kapásból -zsigerbõl- megy a sajnos már szokásos megnyilvánulás. Na ez az ami jellemzõ erre az országra. A másik, tõle eltérõ vélemény, mentalitás, esetleg cselekedet azonnali elitélése és legyalázása. Amint a cikk megjelenésérõl tudomást szereztem, azonnal tudtam, hogy ez lesz, mert ebben az országban sajnos nem várhatunk mást. Sajnos az ország nagy részét ilyenné tették és nem véletlenül...

Tehát nekem nem azzal van bajom, hogy neked is és másoknak más a véleményed. Te az információid és az egyéb kötrülményeid által meghatározott módon alkotsz véleményt a dologról és én is ezt teszem. Te másként véleményezed ezek alapján a dolgot, mint én. Ezt én tudomásul veszem és nem okoskodom és nem gyõzködlek illetve nem nyilvánítok véleményt rólad. Mert képes vagyok belátni azt, hogy te másként láthatod a helyzetet. Na ebben az országban ez nem jellemzõ és ennek láthattuk a példáját ismét, már sokadszor.
Elég sokat tudok a döntés hátterérõl, meg a folyamatról ami ide vezetett és ezért én már jó ideje számítottam is erre. Sokaknak fogalmuk sincs, hogy kedves országunkban a sportban is ugyanaz megy, sõt vastagabban, mint máshol. Néha majdnem felfordul a gyomrom azoktól a dolgoktól amik tudomásomra jutnak. Itt most ne szûkitsük a dolgot erre a mostani ügyre, hanem sokkal szélesebb körben áll fenn ez a helyzet.
Egyébként nem ringatom magam komoly illúziókba a jövõt illetõen a kedvenc sportágunkkal kapcsolatban. Már most meg kell emelnünk a kalapunkat a kevesebben lévõk elõtt, akiknek köszönhetõen még itt állunk. Csak nehogy már Londonban komolyan szembesülnünk kelljen a következményekkel...

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41798
Sajnos csak most értem haza és így nem láttam a fiúk meccsét. Gondolom sem fejben, sem fizikailag már nem bírták a kezdõjátékosok és így a németek behúzták.
Azért összességében én gratulálok a fiúknak a 6. helyhez. A jelen helyzetben sztem ez a 6. hely jó eredmény és lehet örülni neki.

DUNAFERR FOREVER!!!

#41797
Hát, ha Zsiga Gy. számit rá, akkor meg mi a bajod vele?
#41796
no igen, csak éppen tessék mr megnézni a fiukat! Hajdu mi a fenének vitte ki Puticsot és Katzirtot, amikor akkor se küldi be õket amikor Nagy vagy Ilyés ki van mint a liba?
Ugyanezt csinálta a nõi válogatottal is. Hornyáknak bérelt helye volt.
A mai mecsen ki jött az "állatorvosi ló" minden baja, minden hibája. Védekezésben az ellenfél szélsõi és beállósai élnek mint hal a vizben, miközben a balszélünk nincs megjátszva, beállóban meg Gál többet hibázik mint jót tesz. Átlövõnk tk.csak egy van, a többiek lövõ-%-ka nagyon gyenge. A távoli lövéseket meg a kapusaink nem tudják védeni.
Ami meg a birókat ilelti, ezt a lengyel párost nem szeretném kapni egy tétmeccsen sem. Ma is sorozatban tévedtek ellenünk. Apróhibák, de mindig ellenünk.
Táncos ETO
#41795
Pedig válogatottat vált.. Azért egyet tisztázzunk: az elmúlt években több szövetségi kapitányunk volt, egyikük sem számított Kindlre. Talán nem véletlenül.. Mivel a magyar válogatottba nem sikerült beküzdenie magát, maradt az egyszerûbb megoldás. S nyilván anyagilag sem jár rosszul. Ha ez neki belefér, ám tegye. Ettõl nekem biztosan nem lesz szimpatikusabb, ennyi..

Per aspera ad astra - Küzdelmeken át a csillagokig

Táncos ETO
#41794
Nagyon egyetértek, pontosan azt fogalmaztad meg, amit magam is gondolok. Köszi! 😊

Per aspera ad astra - Küzdelmeken át a csillagokig

kaloz174
#41793
Na igen. Lehet ezzel szimpatizálni, lehet elutasítani. Én egyszerûen tisztelem a döntését.
Sokkal inkább bosszant az, hogy ki kerülhet be és milyen elvek alapján, a magyar válogatottba.

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41792
Ezt én is jól tudom, ez már értelemzés kérdése. El kellene fogadni másét is, ha a fröcsögõktõl különb kíván lenni az ember. Egykori magyar válogatott játékosból montenegrói válogatott lesz, ennyi. Megértem, hogy zavarta a mellõzöttség, nem is fújok rá emiatt, de nem tetszik ez a helyzet.
kaloz174
#41791
"...esete az utolsóhoz áll a legközelebb (de nem ugyanaz), hiszen szimplán karrier kedvéért vált válogatottat."

Csakhogy: NEM vált válogatottat. Mivel jelenleg - már 3 éve - nem tagja a magyar nemzeti csapatnak. Az utóbbi idõben arra sem emlékszem, hogy megemlítették volna, mint jelöltet.
Max. a lehetõséggel leszünk kevesebbek. (Sajnos.)

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41790
Szerintem a hangsúly azon van, hogy nem midnen fekete vagy fehér, és ebben egyet is értek Táncossal. Ezek eleve mind különbözõ helyzetek, aligha ha kifogásolható, ha egy máshol született, de magyar vagy bármilyen nemzetiségû sportoló a nemzetisége szerinti nemzeti válogatottban játszik. Az is telejs természetességgel megérthetõ, ha valaki a születése szerinti helyhez is erõsen kötõdik, és akár vérségi kötelék nélkül is kettõs identitással rendelkezik. Az is más kategória, ha valaki letelepszik egy országba, családot alapít, és a helyi válogatottban képzeli el a jövõjét. És az is, amikor leigazolnak egy csapat kanadait a jégkorong-válogatottba vagy egy csapat bolgárt a súlyemelõkhöz, esetleg kenyaiakat futni. Lehet csinálni ezt is olyan mértékben, amit személy szerint már visszataszítónak tartok, mint jelenséget, de a sportolókat és az ambícióikat valahol mégis megértem.

Gabca esete az utolsóhoz áll a legközelebb (de nem ugyanaz), hiszen szimplán karrier kedvéért vált válogatottat. Õt is megértem, szorítani is fogok érte (holott sose volt a személyes kedvencem), de a döntése akkor sem szimpatikus. Nem is kell annak lennie. Én egyszerûen gondolkodom, azt szeretem, ha magyar válogatottban magyarok játszanak, a lengyelben lengyelek, és így tovább. De ettõl tudok szorítani az esetéeges honosított játékosainknak is.

Szóval a lényeg: valóban nem fekete-fehér téma, értelmes ember módjára is ki lehet fejezni az elelnérzést, mely bárkinek joga van (és egyáltalán nem ildomos elvitatni ezt), a mindig felbukkanó fröcsögõkkel pedig nem is érdemes foglalkozni. (Bár az is igaz, hogy nmezetiségi kérdést egyébként kulturált emberek is tudnak hevesebben kezelni. Ez van, ilyenek az emberek, de nem csupán a magyarok.)
#41789
ugyan, mikor az egész vilûág ezt teszi, mi miért kellene kivételt jelentsünk?
1. ugyabár vannak a magyar sporotolók a környezõ országokban. Õk miért ne szerepelhetnének magyar szinekben? (pl.Ilyés Feri, Orbán AM, Gergely István, stb)
2. vannak olyan magyar sportolók akik valamilyen oknál fogva nem tudnak bekerülni a magyar válogatotba, viszont tudásuk nemzetközi szintû. Õk miért iródjanak le? (ld. Kindl, stb.)
3. vannak nem magyar származású de kiemelkedõ képességû sportolók, akiknek a maygar válogatot biztosithat kiugrási lehetõséget, válogatotbeli szereplést (Janics Natasa, Puljezevics, Eklemovics, Perez, Diaz, stb).
4. vannak olyan sportágak amelyben Mo-on nincs lehetõség a kiugrásra (Hunyadi Emese,stb), miért ne legyen meg ez egy magyarnak más nemzet szineiben?
s még ottvannak a családi kötõdés miatt eltávozók (férjhezmenés, pl. Király Hajnalka) vagy éppen ide kerülõk, stb.
Tehát ne vessünk követ senkire, mert egyrészt a válogatotba behivják a sportolót (nem õ jelentkezik be!) s ha nem teszik, azért nem õ a hibás, másrészt ahány személy annyi eltérõ eset.
Táncos ETO
#41788
Ezzel most nagyon nem értek egyet. Bár tény, hogy összetett a kérdés és nem lehet csak fehéret, csak feketét mondani, de ebben a témában való állásfoglalás, vagy éppen a Tiéddel ellenkezõ vélemény még nem minõsít senkit, sem az országot.. Én pl. úgy látom, hogy a válogatottba sem kellenek "külföldiek", ahogy más ország válogatottjában sem szívesen látok magyarokat. Legyen az vívó, vizilabdás, evezõs, kézis.. Kindl a könnyebb utat választotta, szerethetitek, szurkolhattok neki, de azért nem árt kicsit a dolgok mögé is látni..

Per aspera ad astra - Küzdelmeken át a csillagokig

Duby
#41787
Egy régi ismerõs, akirõl már hosszú ideje nem hallottam:






Sztori szemle (http://sztoriszemle.wordpress.com)

#41786
örültem én is, legközelebb elõbb gyertek, mi meg továbbmaradunk 😄
Kalóz is otthon van már, elõbb hazaért mint mi, a mázlista 😄DDD

Slakta jó lesz, jól lát a pályán, gratula neki!! Meg a csapatnak is, hogy még kitartanak!

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

#41785
😊 ne viccelj, amit Edina kapott, ahhoz képest ez semmi 😄
ilyen világot élünk, sajnos 😞

Sok sikert Gabcának, ezentúl a montenegrói válogatottnak is szurkolok! 😄

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

Isthy
#41784
A körülmények ismeretében várható volt ez a döntés.

Ami pedig ezzel kapcsolatban a "szokott színvonalon" megy egyes fórumokon az hû tükörképe ennek az országnak. Elolvasva nyilvánvalóva válhat mindenki számára, hogy miért vagyunk ott, ahol...

DUNAFERR FOREVER!!!

Isthy
#41783
A mai meccsen érvényesült a papírforma és az ETO simán jutott tovább az MK-ban. A jó dolog, hogy Reni egész jól védett és a 10-en belül maradás.

Meg persze a legjobb, hogy végre sikerült újra találkozni és egy jót beszélgetni egy-két itteni topiktárssal <#wink>

DUNAFERR FOREVER!!!

Breki33
#41782
Kindl Gabriella montenegrói válogatott lesz
MTI - [email protected]
2009. január 28., szerda 19:03 | Frissítve: 2 órája
Kindl Gabriella, a Buducnost Podgorica 86-szoros magyar válogatott kézilabdázója a jövõben a montenegrói színeket képviseli - adta hírül a handball.hu címû honlap. A 29 éves, mohácsi születésû átlövõ elmondta: döntésének hátterében az áll, hogy a magyar nemzeti csapatban három éve nem kap lehetõséget, ráadásul a montenegrói válogatottat - amelyben szinte az összes klubtársa szerepel - Zsiga Gyula irányítja. Kindl - akinek még meg kell kapnia a montenegrói útlevelet - legnagyobb sikereit a Dunaferr-rel érte el: kétszeres magyar bajnoknak (2003, 2004) és egyszeres kupagyõztesnek (2004) mondhatja magát, a magyar válogatottal 2000-ben Európa-bajnok volt.
#41781
ez is arról szólt 😄
Elég régóta tudott, sõt bejelentett, hogy Nándi hazajön, csak az NS most fedezte fel magának a hírt 😊))
A veszprémi fan club oldalra fel is raktak egy interjút vele, amit a vasárnapi csinált, akit érdekel itt van:

Nándi hazatér

Mindegy, hogy mekkora embernek érzed magad, hogy mit értél el, a temetési meneted hosszát az időjárás határozza meg. Nyugodj békében Pinokkió!

Isthy
#41780
Errõl szólt az én üzenetem is Msenek <#wink>

A németekkel játszunk az 5. helyért csütörtökön.

DUNAFERR FOREVER!!!

kaloz174
#41779
Nem volt ma jó a csapat, annál értékesebb ez az eredmény. Le a kalappal minden csapattag elõtt, mert látszott, hogy minden erejüket megfeszítve küzdenek a gyõzelemért. Különösen Nagy Laci esetében éreztem ezt tapinthatónak.<#worship>

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

kaloz174
#41778
Egy jó hír: 😊

Fazekas...

MINDÖRÖKKÉ DUNAFERR!!! HAJRÁ MAGYAROK!!! HAJRÁ MAGYAR KÉZISEK!!!

#41777
no megvan a lehetõség az 5-helyhez!
#41776
s mivel a németek gólkülönbsége sokkal jobb....
#41775
a másik csoportban a dánok már elõdöntõsök, de ha a legyel-norvég döntetlen, akkor 4 csapat lesz 5 ponttal! Amelyik nyer az viszont elõdöntõs és a német-szerb közül kerül ki az ellenfelünk. mert ez a szlovák csapat kb. nem fogja 4-5-el verni ezeket a svédeket.
#41774
na a fiuknak is sikerült a frászt ránk hozni! Szerencsére a végére csak bejött! Gratula!
De ma csapatjáték gyakorlatilag nemigen volt, már nagyon fáradt a társaság. Nándi nagyon leült mára, még szerencse, hogy Puki tudott védeni.
Remélem a svédek nem fekszenek le a szlovákoknak, elvégre õk is inkább szeretnének a 7-ik helyért játszani, mint a 9-ért.