61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #45832
    Ma de. 10-kor kezdődő 3x25 perces edzőmeccsen a Siófok végül talán 6 góllal nyert az Újváros ellen.
    Az eredménynek most sincs túl sok jelentősége, az Újvárosban sok játéklehetőséget kaptak az új játékosjelöltek és a fiatalok, a meccs nagy részében.
    A Siófokot már Imre Vili vezette, igazából még biztosan csak a régi rutinból játszottak a csajok. Az Újváros esetében a védekezés kialakítása játszotta most is a legnagyobb szerepet, van még bőven munka, a Mester szerint kell még legalább cca. 3 hét, hogy igazán le lehessen mérni az eredményt.
    Mindkét csapatból elég sokan hiányoztak, sérülések miatt. A Siófokban nem játszott Valovics Nóri, akinek még a térde nem az igazi műtét után, Szűcs Viki, akinek a derekával vannak gondjai. Az Újvárosban nem lehetett a pályán Gáspár Gabi, a sarka miatt, Jókai Nóri, aki talán majd csak szeptemberben lesz teljes értékű. Valamint voltak hiányzók válogatott elfoglaltság miatt is, szintén mindkét oldalon.
    A magam részéről nem egészen értem, miért lett most olyan nagy divat alapozás közben ennyire sok felk.meccset játszani. Még a Mester szerint is, na és nem meglepően, egyértelműen kihatott a Csapat teljesítményére, hogy tegnap a Szekszárd ellen volt meccsük.
    Ennek ellenére voltak jó teljesítmények, így pl. Detti jól játszott ma.
    A siófoki oldalon most is meghatározó volt, hogy rendelkeznek 2 egészen jó teljesítményű kapussal.
    Levonva a tanulságot:
    Újvárosi részről is nagyon sok munka van még. Látni, hogy sokkal jobban figyelnek a csajok, de ezt még bizony fokozni kell, de azt hiszem, ez természetes, ebben a szakaszban.
    A Siófok viszont, azt gondolom, most kezdi az igazi munkát. (Imre Vilivel is beszéltem, természetesen....:( )

    Az Újváros legközelebb, talán kedden, viszonozza a szekszárdiak látogatását.
  • Duby
    #45831
    Őőő hűha. Nem, de úgy tűnik bár ismernék...
  • kaloz174
    #45830
    Mindig nagy örömmel olvasom az utánpótlás munkáról szóló írásokat, valamint nagyon tisztelem azokat a nevelőket, akik ezen a téren dolgoznak.
    Volt csapattársaim közül is többen foglalkoztak, foglalkoznak ezzel, szerencsére.

    Most egy újvárosi példát találtam, a DO nyomán:
    Íme :)
  • Isthy
    #45829
    Ez olyan tavalyi eredmény

    Jó szurkolást holnapra és várom a beszámolót
  • kaloz174
    #45828
    Támogatom az ötletet.
  • kaloz174
    #45827
    Mai felk.meccsek:
    DNKKSE-SZEKSZÁRD: 39-30 (20-19)
    VESZPRÉM-ÚJBUDA: 36-24 (16-14)




  • Isthy
    #45826
    A Kulcsi emléktornán lehetne eszmecserét rendezni
  • Breki33
    #45825
    nem ismersz ott véletlenül két iker csajt és van egy harmadik lánytestvérük aki szintén nagyon hasonló?
  • kaloz174
    #45824
    "...akartalak keresni, legalább összefutni kicsit, de kegyetlenül gyorsan elrepült az egy hét, esélyem se volt sajnos."
    Sajnálom, hogy nem sikerült, mert már nagyon régen beszéltük meg a "világ folyását".
    Gondolom, azonban, ha így történt, akkor jól érezted és valamennyire kipihented magad, és ennek örülök.
    Nagyon remélem, hogy a többit majd lesz lehetőség bepótolni "otthon". (mint ahogy mondta volt egyik kedvenc játékosom:))
  • Duby
    #45823
    Breki: egyik cimborának az egyik parti utcában van nyaralója, ott lát vendégül minket minden nyáron. Így nekem a nyaralás már hosszú évek óta Sóstót jelenti. Én is nagyon szeretem.

    Kalóz: akartalak keresni, legalább összefutni kicsit, de kegyetlenül gyorsan elrepült az egy hét, esélyem se volt sajnos.
  • Breki33
    #45822
    Ha esetleg ide jöttök majd szóljatok ám :P

    úgyis lógok egy vendégül látással
  • kaloz174
    #45821
    Kár, hogy nem vagy már errefelé, mert holnap akkor átjöhettél volna meccset nézni:
    Érdekes lesz, mert úgy tűnik, Imre Vilivel is találkozhattál volna + az újvárosi csajokkal, na és term. a helyi csapattal.:)

    Ma viszont a Szekszárd fog vendégszerepelni Újvárosban:

    "ma újabb edzőmeccs

    Sz. T.
    Az újonc Szekszárd elleni találkozóval folytatja az edzőmeccsek sorát a Dunaújvárosi NKKSE nőikézilabda-csapata. A két gárda ma délután fél négytől méri össze erejét a sportcsarnokban."
  • kaloz174
    #45820
    Csak történik végre valami, bár a mai hírek nem pozitívak, mivel Imre Vili nem várt tovább, Siófokra szerződik.
    (Ha engem kérdezett volna, én nem javasoltam volna neki, mert itt, több belső és külső körülmény negatív hatását látom érvényesülni, de ő tudja. Nagyon vékonynak látom ezt a jeget most itt...)
  • Breki33
    #45819
    Nemár az a kedvenc gyerekkori nyaralóhelyem.

    Évekig nyaraltam ott első szerelem csajok stb, még ideiglenesen az ottani szabadstrand ugrálójában is dolgoztam ami a vasútállomásnál van :)

    Ott van nyaralótok?
  • Duby
    #45818
    Semmi különös, csak a Balaton-parton, Siófok-Sóstón.
  • Breki33
    #45817
    Igén meg jönnek az úszok pár ha jól tudom szerdán lesz a megnyitó.


    Tegnap Kovács Ági nyilatkozott a TV-ben PR managerként

    Egyébként

    "Az UNICEF Kovács Ágnes olimpiai, világ- és Európa-bajnok úszót a szervezet magyarországi sportnagykövetévé nevezte ki három évre, így olyan „társaságba” került, amelynek tagja például az uruguayi labdarúgó, Diego Forlán, a Manchester United csapata és a spanyol Fernando Alonso autóversenyző is.

    Kovács Ágnes az UNICEF-nek az egészséges ivóvíz biztosításáért és a gyerekek sorsának jobbra fordításáért tett erőfeszítéseit segíti, valamint több korábbi úszónagysággal együtt rajtkőre áll az Eb-n augusztus 14-én versengő UNICEF jótékonysági váltó tagjaként."

  • Breki33
    #45816
  • Breki33
    #45815
    Szia

    Merre nyaraltál?
  • Duby
    #45814
    Sziasztok! Visszatértem a nyaralásból. Húúú de szar volt...

    Nemtom láttátok-e már, de engem ez a hír fogadott Pakson, az egyik kalocsai rádióban:
    "Orbán Viktor miniszterelnök márciusban tett dunaújvárosi látogatása alkalmával arra kérte fel Radulovics Bojanát, hogy segítse egy kézilabda akadémia Dunaújvárosban történő létrehozását és szervezését."
    Bővebben: Kézilabda: szép akadémiai tervek

    Ilyen sokáig voltam nyaralni? Még a végén ez egy értelmes ország lesz?
  • Isthy
    #45813
    Részemről már megtörtént.

    Azt gondolom nem kevés köszönettel tartozunk nekik! Most ebben a formában is megköszönhetjük.
  • Isthy
    #45812
    A sok szép dolog között van egy ami megütötte a szememet: ezek szerint mégis lesz Pannon kupa augusztusban. "Remélem" pont a Kulcsi emléktorna alatt...
  • Isthy
    #45811
    Mondhatnánk olyan igazi hazai történet...
  • kaloz174
    #45810
    Kellene egy kis segítség
    Ha valakinek lehetősége van rá, és úgy gondolja.
    (Szerintem feltétlenül megérdemlik.)
  • kaloz174
    #45809
    A szövetségi kapitány otthon járt :)
  • kaloz174
    #45808
    Ez egy elég cifra történet, mondhatni: ez sem a pr.tevékenység mintapéldája:
    Bradeanuról

    Remélhetőleg csak "tájékoztatási zűr" van mögötte! Egyébként nagyon úgy tűnik, de akkor pedig miért is kellett mindez a keverés?
  • Isthy
    #45807
    Kicsit off:

    Ismét VB Szegeden

    Azt gondolom megint kötelező program, csakúgy mint 2006-ban és 1998-ban 2013-ra megkapták, de így most 2 évvel korábban kell rendezni. Nem vagyok szomorú, hogy nem kell 2 évet várni. Ráadásul ez most olimpiai kvalifikáló VB lesz, ami még nagyobb jelentőséggel bír. Remélem hasonló hangulattal és eredményességgel mint az előző 2 alkalommal
  • Isthy
    #45806
    A női junior vb-n a döntőben:

    Norvégia-Oroszország 30-21 (14-11)

    Már a junioroknál is norvég-orosz döntő, nemcsak a felnőtteknél...
  • Isthy
    #45805
    Köszi!
  • kaloz174
    #45804
    Hazaértem Újvárosból.:)
    Egy nagyon jó hangulatú - mindkét csapat által komolyan vett - felk. meccset láttam, ahol, bár a Csaba nyert, az Újváros játékában egyre több biztató jelet fedezhettem fel.
    A legfontosabb volt, hogy a védekezés már jóval tudatosabb volt, akár az 1 nappal ezelőttinél is. (Hogy valaki olyat idézzek, aki nem erről volt híres: na ugye, mindenki tud védekezni.:)) És igaza volt.:))
    Van azonban még bőven javítani való, hiszen ez csak az első 2 edzőmeccs volt, amit sok fog követni, amint hallom, a bajnokság kezdetéig. Jövő szerdán pl. Siófokra látogat az Újváros, de előtte elmennek Szekszárdra is.
    Mint ahogy tegnap is, ma is mindkét edző megadta mindenkinek a lehetőséget, bár a Csaba új játékosai azért már tapasztalt szereplői a kézis világnak, szemben az újvárosi újoncokkal. (Az Újvárosban voltak ugyan hiányzók, így Jókai Nóri, aki talán csak aug-ban kezdi el a komolyabb munkát, Vig Vivi, Takács Fruzsi, valamint Takács Lili. Ha jól tudom, a Csaba teljes játékoskerettel szerepelt.)
    Az eredmény másodlagos volt ma is, gyakorlásnak viszont nagyon is jó szolgálatot tett a meccs.
  • Gabess8
    #45803
    Szinte biztos voltam benne, hogy lecsapod

    Ezek szerint nem csak én vagyok "jó" véleménnyel róla...
  • Isthy
    #45802
    Szép kis PR duma, megírták neki a média-celeb PR-os haverjai. Persze, szertáros...

    Lehet nemsokára elmondhatjuk, hogy mindig van lejjebb...
  • Gabess8
    #45801
    Interjú Koko-val

    Amit nyilatkozott az szép és jó kérdés mit tudna elnökként megvalósítani, illetve az hogy ez mennyire a helyezkedésnek tudható be...mert mindig valami jó zsíros helyen próbál feltűnni.
  • Breki33
    #45800
    Női kézilabda: Lublinban játssza BL-selejtezőjét a DVSC

    Lengyelországban harcolhatja ki a női kézilabda BL csoportkörébe jutást a DVSC-Korvex, mivel a sorsoláskor kedvezményezett MKS Lublin vállalta a 4. selejtezőcsoport küzdelmeinek megrendezését (szeptember 17–19.).

    A debreceniek a dán Vejen, a szerb Zajecsar és a házigazdák ellen harcolnak a továbbjutást jelentő első helyért
  • Isthy
    #45799
    Köszi a beszámolót!
  • kaloz174
    #45798
    Akkor megvolt az első meccs. (Jó volt újra kézit nézni.) Az eredmény tul.képpen a papírformát tükrözi, bár azt hiszem, teljesen lényegtelen mennyi is lett. (Ha jól emlékszem: 25-29.)

    Igazi felk. meccs volt, még nagyon érződik az alapozás hatása. A csajok enyhén szólva sem mozogtak fürgén. Az is érződött, hogy felpörögni sem tudtak, érthetően, erre a meccsre még.
    A Csaba, mint hagyományosan, most is jól védekezett, na és azt is látni kell, hogy az ő csapatuk, bár ott is volt több változás, azért egységesebb, összeszokottabb. Különösen akkor érződött ez, amikor az újvárosban a fiatalok, új szerzemények is pályára léptek.
    Szilárd igyekezett mindenkinek lehetőséget adni, de Bokit pl. nem cserélte védekezésben. Aki most is nagyon élt, az Ivett volt, Detti is csinált időnként szép dolgokat, valamint Erdősi Ildi is. Bemutatkozott az új fiatal balkezes is. A csabai csapatban több jó teljesítmény akadt, a szélen is jók voltak, valamint beállóban Tóth Kata. A kapusok mindkét oldalon elég közepes napot fogtak ki.
    Bár igazi következtetések levonásának nincs még értelme, de a védekezés már mintha javult volna az újvárosi csapatnál is. Bár még mindig vannak tanulságok ...
    A Csaba sokkal több olyan emberrel rendelkezik, aki potenciálisan gólveszélyes játékos. Ezen a téren van még mit javulni nekünk is. Az újvárosi csapatból hiányzott Vig Vivi, valamint Jókai Nóri, aki még biztosan nem tud teljes értékű munkát végezni. Ne is siesse el, ez nem vezet semmi jóra, mint ahogy ezt, sajnos, több példa mutatja.
    (Ehhez kapcsolódva mondanám el, hogy Laluska Eszti, sajnos, abbahagyta végül a kézilabdát.)

    Ha minden jól megy, holnap kicsit közelebbről nézem a köv. gyakorlást.
  • kaloz174
    #45797
    A média pedig azokat az embereket képes megvezetni - akik hagyják magukat.
  • kaloz174
    #45796
    Na és, bár nem tökéletesek az ismereteim, mivel nem vagyok a téma szakembere, azért olyan helyen dolgozom, hogy valamennyi infóm nekem is van.
  • kaloz174
    #45795
    Szerintem teljesen felesleges itt az árvíz-kérdéseket megbeszélni. Azt, hogy ki mit tud ebben az ügyben, inkább ne vitassuk, mert értelmetlen.:) Itt különösen.

    Most nem ez a fő motívum, hanem az, hogy felkértek embereket arra, hogy segítsenek. Ők, önzetlenül, megtették. Ez pedig - mindentől elvonatkoztatva - egy szép dolog, valamint követendő !!! pozitív példa.
    Erről ennyit.
  • Gabess8
    #45794
    Tőlem nyugodtan véleményt cserélhetünk itt is nekem, nem gond, én arra off-oltam, hogy nem ide való téma.
    Miért is volt borítékolható, mert nyilvánvaló volt, hogy valamikor jönni fog egy csapadékos időszak, a térségben pedig 3! folyó és a franc tudja mennyi kis patak van, illetve vízér. Az pedig egyértelmű már régóta, hogy ezek jelen állapotukban nem képesek ekkora tömegű, hirtelen, vagy folyamatos csapadékot elvezetni, akkor miről is beszélünk????? Az árterek beépítéséről már ne is beszéljünk.... Azt hogy kik jártak jól természetesen nem lehet megmondani, mert végig a háttérben fognak maradni, esetleg majd annyit hallunk róla, hogy megint nem oda került ahová kellett volna! Én pedig biztos vagyok benne, hogy az állam több milliárdot kidobott, mert ugye muszáj volt pénzt adni, meg abban is, hogy csomó önkéntes adománya nem oda kerül ahová gondolta!
    A közös példáról inkább nem beszéljünk, mert amit te meg én a különböző médiákban láttunk hallottunk, az csak a kirakat... én beszéltem nem egy olyan emberel aki volt ott, mesélt egy két dolgot...
    Egyébként ameddig nem változik valami és nem teszi oda magát az új kormány és természetesen az emberek, nem rakják ott rendbe a dolgokat,(meg más ország részeken is) addig ugyan ez lesz a következő csapadékosabb időszakban is legyen az gy vagy akár 5 év múlva.
  • kaloz174
    #45793
    Bár a helyieket sem kell félteni, azért érdeklődve várom, mit kezd most a fregoli szakember...
    Nem szerencsés fejlemény ez egy csapat életében, az biztos. De voltak már mások is nehéz helyzetben.