61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #46073
    Miért pont Fehérvár?:)
  • Isthy
    #46072
    Én is ezt gondolom. Ha az öszi idényben hozza ezt a formát, jövőre ott a helye.

    Azt írtad cserélni kellett volna, tehát sokat játszott. Védekezésben is?
  • Isthy
    #46071
    Köszi a beszámolót! Szombaton Fehérvár?
  • Mse
    #46070
    a handball.hu-n 200 nézőt írnak... DE a veszprémi meccsre is csak 500-at írt a jkv vezető, holott szerintem annál bőven többen voltunk, én kb. 1000 körül tippeltem... szóval ennyit ennek az adatnak a hitelességéről :)))
  • Breki33
    #46069
    2010.09.07. – NB I-es bajnoki mérkőzés. Újbuda TC - UKSE Szekszárd 32:27 (16:13).

    Budaőrs, Városi Sportcsarnok – 100 néző

    Vezette: Bujdosó, Tomecsko.
    Kiállítások: 14 perc, illetve 16 perc+ 1 kizárás (Jankovics).
    Hétméteresek: 8/7, illetve 5/3.
    Az Újbuda TC legeredményesebb játékosa: Bagócsi 11(2) gól.

    UKSE Szekszárd: Mészáros (kapus) – Horváth P., Fauszt 5(1), Gulya 4, Jankovics 1, Hegyi 2, Szekerczés 3. Csere: Pap, Kurucz (kapusok) – Kopecz 7, Beck, Kovács, Horváth Sz., Weigel 5(2), Samu, Mizsák. Edző: Kovács Jenő


    "Kopecz meghálálta a bizalmat, de mégsem sikerült a bravúr.



    Győzelem volt a célja Kovács Jenő csapatának, és sokáig úgy is nézett ki, hogy reális esélye van a kék-sárgáknak az idegenbeli győzelemre. Az alacsony színvonalú mérkőzésen azonban a kevesebbet hibázó hazai csapat szerezte meg a győzelmet, tegyük hozzá megérdemelten. Ugyanakkor, ha az UKSE játékosai a következő találkozókon kevesebbet hibáznak, még sok örömet szerezhetnek szurkolóiknak, akik ezúttal is sokan kísérték el kedvenceiket. Egy sikerhez azonban még arra a lendületre is szükség lesz, amit a Győr ellenében láthattunk. "



  • Mse
    #46068
    és a bulvár része :)
    találkoztunk és beszélgettünk Ibi férjével és megkérdeztük hogy Ibi hogy áll a válogatottsággal. :) Azt mondta hogy Ibi nem zárkózik el attól hogy visszatérjen, már beszélgettek is erről (szerk. a kapitányra gondolt! :), de konkrét meghívás még nem volt, idén decemberben már szinte biztos nem lesz válogatott, meg még kicsit korai a kissrác miatt is...
    (és találkoztunk a kisfiával Olivérrel is, aki egy gyönyörű szép tündéri kissrác :D, de sajnos jobbkezes ;))))

    szerintünk Ibi az elmúlt két meccsen mutatott játékával, és ha az elkövetkezőkben is így fog játszani, hamarosan helyet követel magának a válogatottban! :)
  • Mse
    #46067
    bocs, hogy ilyen későn, de beültünk még Malomba meccs után...

    a meccs... hát a múltheti debrecenihez képest gyengébb színvonalú meccs volt, ahol mind gyorsaságban mind pontosságban fényévekkel jobbak voltunk...

    lassan, körülményesen, sok labdakezelési hibával és teli gatyával támadtunk a Fradi ellen, az előző meccsel ellentétben ma Gerstmár Reni kezdett irányítóban, hát nem igazán találta a formáját, szerintem még kicsit későn is jött a félidő 15-20. perce körüli cseréje...
    a védekezésünk katasztrófa volt, semmi kilépés vagy ahogy Lajos mondaná elővételezés nem volt, állva vártuk az embert a hatoson. De Király Annamária fogott párat, ezzel meccsben tartva minket, illetve elől Ibi remekül lőtt.
    Aztán jött egy kihagyás, illetve bírói segédlet és a nem különösebben jól játszó Fradi elhúzott.
    Érdekesség hogy az első félidőben Tomori igen gyenge volt, ahogy szokta, kihagyta az első lövést aztán már semmi sem sikerült, bíróra legyintgetett (2 percért), reklamált stb., második félidőre ő jött ki utoljára Elek Gabival... valamivel sikerült megnyugtatni, mert azért 9 gólig eljutott, bár sokat köszönhet beállósainak meg a magukat leszorítani hagyó veszprémi védőknek, akik megették egymásután párszor ugyanazt a figurát.
    A második félidőben kicsit pontosabb lett a Vp játéka, de mindig mikor ott volt a lehetőség, hogy már csak 3 gól volt a különbség, akkor kihagytunk ziccert, elvették a bírók a labdát, vagy eladtuk, szóval nem sikerült áttörni a kritikus határt.
    Sajnos Gyurka nem nagyon mer cserélni, így aztán pl. a támadásban egészen jó Koroknai, akiről viszont Mónika vígan lőtte a góljait végig pályán maradt, a fáradó kapus helyére sem hozott be senkit... így nehéz lesz...Ibit sem ártott volna 1-2 percre leültetni...
    összességében szerintem gyenge játékot mutattunk, és még így is jól tartottuk magunkat.

    Az FTCből Kovacsicz játéka tetszett, azért látszik milyen csapatból érkezett, sokkal dinamikusabb volt mint a többiek -igaz a lába szinte mindig lent volt :D Na és Tomori ahogy összekapta magát!
    de előzetesen azért többet vártam a Fraditól ilyen kerettel!

    ----
    örömmel láttam hogy a lányok és nagyasszonyok nagyon jól helytálltak, gratulálok!
  • kaloz174
    #46066
    Végül is, mondhatni, papírforma...
    Persze, ha a meccseket nézzük, sokkal változatosabb lehet a kép.
  • Isthy
    #46065
    A többi mai eredmény:

    Békéscsaba-DVSC 21-22 (11-13)
    Siófok-Alcoa FKC 29-32 (14-17)
    Érd-Vác 26-33 (15-15)
    Újbuda-Szekszárd 32-27 (16-13)
    Veszprém-FTC 34-37 (15-21)

    Kíváncsian várom Mse beszámolóját a veszprémi meccsről.
  • kaloz174
    #46064
    Mindez hitet adhat a Csapatnak!
    Azt hiszem, ennyira "partiban" már régen voltunk az ETO-val.
    Ez a Csapat még ma is megmutatta!
  • Isthy
    #46063
    Védett, de nem sokat mutatott, le kellett cserélni.

    GYŐR: Pálinger, Lunde (kapusok), Amorim 6, Bradeanu 1, Görbicz 12 (4), Gros, Hornyák 1, Kovacsics 1, Mayer, Mraviková 1, Orbán 2, Spiridon, Szegedi 3, Vérten 5. Edző: Konkoly Csaba.

    DUNAÚJVÁROS: Vig, Pisák, Győri (kapusok), Balogh B. 5 (2), Erdősi 1, Felső, Ferling 3, Gáspár 5, Gera, Nagy I. 10, Radulovics 2 (1), Sári, Takács D. 2, Takács L., Vadász, Velky. Edző: Kiss Szilárd.

    Kiállítások: 6, ill. 12 perc.
    Hétméteresek: 5/4, ill. 4/3.
  • Isthy
    #46062
    Akkor lehet nem tudtunk volna így játszani, szinte tét nélkül. Én inkább azon gondolkodtam, hogy mi van ha teljesek vagyunk Nórival és Fruzsinával. A plusz 2 játékossal lehet nem így alakul az utolsó 10 perc, nem fáradunk el. De a "ha" nem játszik...

    Igen, így is nagyon szép volt!
  • kaloz174
    #46061
    Ilyenkor azon gondolkodik az ember: mi van akkor, ha nem eleve vereségnek könyveli el a Csapat ezt a meccset.
    Persze: "volna meg a bár, mindig hátul jár".

    Nem baj, ez így szép volt! Gratulálok a csajoknak!
  • kaloz174
    #46060
    De igen!:)
    Csak LE KELLETT CSERÉLNI a győzelemhez az ETO-nak.
  • Breki33
    #46059
    Lunde nemis védett?

    Van részletesebb lista a gólszerzőkkel?
  • Isthy
    #46058
    Győri Audi ETO-Dunaújváros 32-28 (14-13)

    Gratulálok a csapatnak a mai teljesítményhez! Szép volt lányok és nagyasszonyok!

    Az első félidő második felében Kati elkezdett jól védeni és ugyanígy a 2. félidő második felében is. Sokat köszönhet neki az ETO. Görbe nőtt még fel mellé igazán és így ketten tkp. megnyerték a meccset a hazaiaknak.
    A csapat előtt megemelem a kalapom, szépen helytálltak és nem voltak messze a nagy bravúrtól. Csak így tovább!

    Hajrá Újváros!
  • Isthy
    #46057
    A Siófok meg szépen ráfaragott a visszatáncolására... Elvesztegettek egy csomó időt a felkészülésből mire Vili elkezdhetett dolgozni a csapattal. Jobb az nekünk ha a "Jolly Jokerünk" minél messzebb van a hazai kézilabdától.
  • Isthy
    #46056
    Még a múlt héten olvastam erről, de nem akartam itt kommentálni. De ha már szóba hoztátok: visszament az arabjaihoz, mert ugye dolgozott ő már Kuvaitban korábban. Nem fog hiányozni, maradjon ott nyugodtan jó sokáig, megvagyunk nélküle.
  • kaloz174
    #46055
    Ez az egyik fele...Méginkább érthető, ha azt mondom: abban is van valami, tapasztalatom szerint, amiről beszél, egyik indokként. (Igaz, ezt előbb is tudhatta volna, mivel rendszeres vendég volt a meccseken.)
  • Duby
    #46054
    A "szakembert" egyszerűen kivásárolták az arabok, mint a huzat. Kilóra.
    A "szakember" hülye lenne itt küszködni, mikor láblógatva megkeresheti a nagyságrendekkel többet. Hiába, ekkora szakmai tekintéllyel már dúskál az ember a jobbnál jobb ajánlatokban.
  • kaloz174
    #46053
    Siófoki "kis színes":)
    "Hajdu János megmagyarázta: a klub ügyvezetője miatt távozott nem egészen kétheti munka után Siófokról. A szakembert annyira megviselték a történtek, hogy elkeseredettségében gyorsan el is vállalta a finoman fogalmazva semmilyen szakmai kihívást sem jelentő Egyesült Arab Emirátusok férfi kézilabda válogatottjának irányítását, ..."

    (Úgy különben nem kommentálnám a hírt, mert nem ismerem a történet részleteit. Így aztán az sem biztos, hogy - az egyébként siófoki oldalról való - híradás teljesen objektív...)
    A tény azonban tény...
  • Isthy
    #46052
    A holnapi kéziműsor:

    A cunder.hu-n 18.00-tól:

    Győri Audi ETO-Dunaújváros

    A Sportklubon 18.30-tól:

    Békéscsaba-DVSC
  • Isthy
    #46051
    "voltak nem szimpatikus megmozdulásai ha erre gondolsz, reméljük azokat kinőtte -szoftver frissítéssel megoldották :)" Lehet nem hiszed el, de nekem is pont ugyanez jutott eszembe a 2 hozzászólást egymás után elolvasva

    A 2005-ös VB-n viszont jól ment neki, na az az Ibi nagyon kellene most. Ráadásul most már upgradelve is van
  • Isthy
    #46050
    Ezt örömmel hallom és a beszámolókat is örömmel olvasom majd
  • Mse
    #46049
    voltak nem szimpatikus megmozdulásai ha erre gondolsz, reméljük azokat kinőtte -szoftver frissítéssel megoldották :)

    a játéka nyilván nem Boki szintű, sosem volt és nem is lesz, Boki kivételes játékos minden tekintetben, de a többiektől viszont bőven jobb.
    (ne a francia VB-t vedd alapul, ott nagyon nem volt formában + NA meg még egy kicsit önbizalomilag is lenyomta a kedves kritikáival. Na meg a többi ismert sztori arról a VB-ről, cseppet sem volt ideális a közeg!)
  • Mse
    #46048
    igyekszem, sőt mivel úgy néz ki bérlettulajdonos leszek, így majd a többi meccsről is írok pár sort, ha lesz időm :))
  • Mse
    #46047
    hát ez hatalmas volt
  • Isthy
    #46046
    Sztem is, bár várjunk vele még pár meccset. Mondjuk holnap te mindjárt meg is nézhetnéd élőben a Fradi ellen. Legalább első kézből beszámolónk is lenne a meccsről
  • kaloz174
    #46045
    Én is reménykedem, de bennem azért van némi bizonytalanság, kétkedés...
    (Visszagondolva pár jelenetre, az újvárosi időkből.) Nagy szükség lenne rá a válogatottban.
  • Duby
    #46044
    szvsz ott is lesz nem sokára. Az anyasággal a szoftver is frissült, a hardver meg mindig is szinte tökéletes volt.
  • Mse
    #46043
    egészen jól mozgott, bár még a felugrásain látszik hogy kihagyott.
    És ami üdvözítő volt, Gyuresz nem cserélte védekezés-támadás között, az első félidőben végig 3-as védő volt, és azt kell mondanom megoldotta kisebb hibákkal. (erőnlétileg is bírta, első félidőt végig nyomta csere nélkül, najó egyszer 2 percre lepihenhetett :DD)

    ellenben Sopronyi kapura nem igen volt veszélyes az első félidőben -bár kiharcolt egy hetest és két percet, de lövései vagy mellészálltak, vagy blokkolták.

    előbbinek inkább van helye a válogatottban! :)
  • Mse
    #46042
    szerintem semmi túlzás nincs, ennyi különbség simán volt azon a napon a két csapat között, és még hozzá lehet tenni azt is, hogy a mérkőzés első félidejében igencsak megtámogatták a csabát fehérvári kiállításokkal, de ezzel sem tudtak élni.

    a fehérvár meglepően kombinatív és szemre tetszetős játékot mutatott néha, és volt kapusa és védekezése, ellentétben a csabával.
    Tilinger és Triscsuk pedig egyszerre fogtak ki remek napot -remélem az idény nem utoljára :D az új igazolások is jók voltak.
    Amíg bírja az első sor erővel, jó eredmények várhatók tőlük!
  • kaloz174
    #46041
    Nem is csoda, hogy az ifik is nyertek. Ilyen szakértő drukkolás mellett.


    Egyébként pedig: sok-sok boldogságot kedvenc fotósunknak névnapja alkalmából!
  • Isthy
    #46040
    Ehhez annyit magyarázatképpen, hogy a kiskőrösi férfi csapatról van szó, amelyik a 2000-es évek legelején felkerült az NB I-be és annak okán nálunk is hasonló "láz" tört ki. Mindenki rózsaszínben látta a világot akkor errefelé. Mondjuk a csapat a nagy hármas (Veszprém, Szeged, Dunaferr) mögött 4. lett a bajnokságban és az EHF kupában is indulhatott. Azután 2-3 év alatt lecsengett minden és ma már ismét a harmadik vonalban játszanak a fiúk.
  • Isthy
    #46039
    Majd a Loki meccs után rögtön mennek a Fradihoz és a Vácot fogadják. Mindegyik kőkemény rangadó lesz, Eszternek fel van adva a lecke, hogy összekapja a csapatát.

    Más: látom blogíró lettél
  • kaloz174
    #46038
    Bele kellett beszélnem a "Bokit a válogatottba" c. illuzórikus eszmecserébe, a handball.hun.
    Boki érdekében tettem.
  • kaloz174
    #46037
    Sajnáltam Esztert, valamiért nagyon tompa volt a csapata.
    Azt hiszem, nehéz Csabára játékosokat igazolni, mégha rendben is vannak anyagilag.
    Ráadásul az egyik legnagyobb fogásuk, Kudor Kitti egyből meg is sérült. Kamper Olcsa egyébként, aki hasonló szerepkörben van, nagyon jó volt.
    De tény: a védekezés eredménytelensége a legnagyobb talány most arrafelé, mert bár jó volt a Fehérvár, azért ez mégis túlzásnak tűnik.
    Ráadásul a Loki a köv. ellenfelük, igaz, otthon.
  • Gabess8
    #46036
    Nekünk valóban kicsit sok, de nekik szerintem nem, mivel teljesen természetesen rózsaszínben látják a világot most, majd szépen lassan le fog csengeni, (nálunk is hasonlóan zajlott amennyire emlékszem amikor elsőnek jött a Fotex KC Veszprém, annyi különbséggel, hogy nem a legelső meccs volt, a Győri drukkerekkel pedig szerintem semmi gond nincs.
  • Isthy
    #46035
    Én nem láttam a meccset és meglepetés számomra az eredmény. Főleg a Békéscsaba kapott góljainak száma. Nem is emlékszem mikor kaptak ennyit, tavaly a jó védekezésükről voltak híresek. Lesz dolga Eszternek, hogy összerakja a csapatát és a dobogóra pályázhassanak.

    A másik tegnapi eredmény:

    Vác-Újbuda 43-20 (16-8)
  • Isthy
    #46034
    Te kis telhetetlen
    Igen, van még javítanivaló, ahogy én is írtam a rövidke beszámolómban. Azok amiket te is írtál (meg én is), valamint a visszarendeződéssel is vannak még problémák. A felállt falas védekezés egész jól működött, a fiatalok szépen dolgoztak benne. Meglátjuk mire lesz elég ez komolyabb csapatok ellen. Elöl még nagyon hiányolom a szélsők használatát, túl sokat akarunk középen. Azért látszik a Mester munkája a csapaton, lehet tovább fokozni és haladni előre. A szeptemberi 4 forduló sorsolása viszonylag kedvező számunkra, hiszen most könnyebb ellenfelek jönnek, lehet önbizalmat szerezni. Persze az ETO ellen szerdán csak a tisztes helytállás a cél, de a másik 2 meccset meg kell nyerni. Október elejére a kisebb szünet után már Nóri is ott lesz a csapatban, ami újabb segítség. Kár, hogy Fruzsina még nem lesz játékra kész, mert onnantól fontos meccsek jönnek.

    Hajrá Újváros!