61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Duby
    #46113
    Infarktus miatt visszavonult a válogatott pólós

    A 32 éves center augusztusban még Kemény Dénes szövetségi kapitány meghívására az Európa-bajnokságra készülő nemzeti csapat bő keretének tagja volt.



    Szívinfarktusa miatt bejelentette visszavonulását Bárány Attila, a ZF-Eger válogatott vízilabdázója.

    A 32 éves center augusztusban még Kemény Dénes szövetségi kapitány meghívására az Európa-bajnokságra készülő nemzeti csapat bő keretének tagja volt, ám másfél héttel ezelőtt az egyik edzést követően rosszullétre panaszkodott. Id. Halmos Péter csapatorvos előbb az egri, majd a miskolci kórházba küldte vizsgálatra, s az eredmények szívinfarktust mutattak ki. A legújabb vizsgálatok szerint a szívizom sérülése miatt a játékos nem folytathatja a profi élsportot.

    "Nem volt előzetesen semmi panaszom - nyilatkozta Bárány Attila. - Mindig komolyan vettem az orvosi ellenőrzéseket, még külön terheléses vizsgálatra is jártam, mert édesapámnak is voltak szívproblémái. A vizsgálatok szerint a bal kamra falánál volt elzáródás, egy közepesnél enyhébb szívelhalás. Extrém terhelésnél bármikor előfordulhatna ritmuszavar és szívleállás. Nincs illúzióm. Javulhat az állapot, de jól tudom: az élsport kizárt. Nem szabad kockázatot vállalnom, két gyerekem van. Szeretnék a vízilabda közelében maradni. Készültem a civil életre, három diplomám van, informatikus, mérnöktanár és programtervező matematikus, igaz, az elmúlt években minden energiámmal a vízilabdára koncentráltam."

    Halmos R. Péter a klub ügyvezető elnöke hozzátette:

    "Sajnáljuk, ami történt, de annak örülhetünk, hogy nem történt nagyobb baj, és az élsport nélkül Attila rendes életet élhet."


    (forrás)

    Nagyon sajnálom, gyógyulást kívánok, és hosszú boldog civil/félcivil életet!
  • kaloz174
    #46112
    Holnapi meccsek:

    Férfiak - 3. forduló
    Sep. 15. 18:00: Csurgó - Balatonfüred
    Sep. 15. 18:00: Mezőkövesd - FTC
    Sep. 15. 18:00: Szeged - Dunaferr
    Sep. 15. 18:00: Tatabánya - Kecskemét

    Nők - 4. forduló
    Sep. 15. 18:00: Békéscsaba - Vác
    Sep. 15. 18:00: Dunaújváros - Újbuda
    Sep. 15. 18:00: Siófok - FTC
    Sep. 15. 18:00: Szekszárd - Alcoa
    Sep. 15. 18:00: Veszprém - Érd

    A Cunder, élőben, a csabai meccset közvetíti.
  • Isthy
    #46111
    Nem lesz egyszerű ez a BL selejtező a Lokinak. A Zajecar verhető kategória, a lengyelek otthon lesznek és jobb csapat is a szerbeknél, de talán őket is lehet verni egy jó játékkal. Én igazán a KIF Vejentől féltem a Lokit. Elképesztően jól védekeznek és támadásban sem rosszak. Láttam őket májusban a KEK döntőkön és nagyon jó csapat. Bár idénre talán gyengültek kicsit, de még így is nagyon jók. Sztem ellenük dől el a BL-be jutás kérdése. Nagyon össze kell kapnia magát a Lokinak, mindenkinek oda kell tennie magát maximálisan végig a meccsen és akkor meglehet.
  • Isthy
    #46110
    Igen, ezt írják a kézis portálokon. Azért kíváncsi leszek rá, hogy a jövő héten fog-e védeni a norvég válogatottban.
  • kaloz174
    #46109
    Részletek itt, pl.
  • kaloz174
    #46108
    Sérült, nem akarják kockáztatni, hogy nagyobb gond legyen, ha jól olvastam.
  • Breki33
    #46107
    ez kérdés akart lenni
  • Breki33
    #46106
    Lunde megint nem fért be: :)O
  • kaloz174
    #46105
    Nagyon hullámzó teljesítményt hozott ez a meccs, mindkét részről.
    Voltak jó teljesítmények, pl. Mayer Szabinát is azok közé sorolom, akik kiegyensúlyozott teljesítményt nyújtottak, de feltűnően sok hibával játszott mindkét együttes, szerintem.
    Ginnek sokat köszönhet most is csapata. Az elején nagy szükség volt védéseire, hogy sikerüljön az ETO-nak biztos vezetést szerezni.
    Remélem, a Loki a BL-ben kicsit higgadtabb játékot mutat, kevesebb hibával játszik, mert akkor lesz valós esélyük a továbbjutásra. Valahogy hiányzik a csapatból egy vezéregyéniség, nekem most, ebből a meccsből ez jött le. Pedig Bogdanovicsról azt gondolnám, meg tudja oldani ezt a feladatot.

    Én is sok sikert kívánok a Lokinak a BL-ben!
  • Isthy
    #46104
    Már tavaly is ez volt a helyzet és idénre Piros érkezésével várható volt, hogy nem fog változni.
  • Isthy
    #46103
    Jó szurkolást szerdára és várjuk a személyes észrevételeket a meccsről
  • Isthy
    #46102
    Győri Audi ETO-DVSC 32-26 (17-11)

    Az első negyedórában tartotta a lépést a Loki, azután az ETO védekezést váltott, Kati is elkezdett védeni és meglépett a Győr 6-7 góllal a szünetre. Több is lehetett volna az előnyük, ha 16-9-nél 1,5 perc alatt nem hagynak 3 abszolút ziccert lerohanásból. A szünet után növelte az előnyét az ETO egészen 10 gólosra. Az utolsó 10 percben még közelebb zárkózott a DVSC, de 5 gólon belülre nem tudott kerülni. A hazaiak megérdemelten nyerték a rangadót, 15 perc után felvették a ritmust és utána magabiztosan tartották az előnyüket a végéig. A Lokinál a kapusok szinte semmit nem tudtak hozzátenni.

    A Lokinak sok sikert a BL selejtezőben a hétvégén!
  • kaloz174
    #46101
    Baba, számomra érthetetlen módon, nagyon mostoha gyerek támadásban. Szerintem ennél többre hivatott. Sajnálom ezért.
  • Mse
    #46100
    nem voltam és nem is láttam sajnos
    az FTC- Békéscsaba meccsből láttam "1,5időt" :) Babát hiányoltam támadásban, Pirosnak nem voltak zárásai...(illetve egyre emléxem mikor 2 védőjátékost húzott vissza kézzel :D)

    a szerdai Veszprém-Érd meccsre megyek legközelebb! Kíváncsi vagyok Edinára és Helit is régen láttam! :)
  • Isthy
    #46099
    Igen, nehéz meccsekkel kezdik az évet. A mérkőzést a Cunder adja is majd szerdán 18-tól élőben.

    De előtte holnap 18:30-tól a Sportklubon élőben a Győri ETO-DVSC rangadó.
  • Breki33
    #46098
    Vác?

    Nemsemmi sorsolásuk van
  • Isthy
    #46097
    Igen, javuló teljesítményt mutatnak. Kérdés mire lesz elég ez szerdán a Vác ellen.

    Közben nézem a kézimagazint, de már a férfiak vannak
  • Isthy
    #46096
    Az utolsó 10 percben nyerték meg a meccset, 50 percig jól tartotta magát a Békéscsaba.
  • Isthy
    #46095
    Nekem is korai, mert 4-ig meló és mire hazaérek pont vége lesz. Olvastam Tomi írását és egyetértek a véleményeddel. Ahogy a Mester is mondta, tanult a dologból Erről az előbb a kézimagazinban is megemlékezett.
  • Breki33
    #46094
    Azért izgalmas mecs volt.

    Békéscsaba kezd javulni.
  • kaloz174
    #46093
    Meggyőzőbb volt a Fradi. Számomra nem volt kérdés, hogy ők nyernek, meccs közben sem.
  • Breki33
    #46092
    Remélem a Fradi újra nyer :-)
  • kaloz174
    #46091
    A meccsről én sem tudtam volna sokkal többet írni. Viszont akkor láttad már, hogy holnap 3-kor ismétlik. Sajnos, nekem ez korai, de mondjuk én már láttam élőben. (A hírlapban van galéria is, Tamás pedig megírta a DO-n szintén a beszámolóját, amiből egy mondat (záró) nagyon jellemző volt. Örültem is neki, meg nem is.


    Most viszont ismétlik a tegnapi meccset a Sportklubon, utána pedig Kézimagazin.
  • Isthy
    #46090
    Elolvastam, ahogy a múltkorit is. Így belőle választ is kaptam a kérdésemre. Meg elolvastam a fehérvárit is, de azért kíváncsi lennék Mse véleményére is
  • kaloz174
    #46089
    Önkritikát kell, hogy gyakoroljak.
    Nem volt igazam, a szexárdi beszámoló is elmondja a lényeget, csak nem olvastam figyelmesen.

    Szeretném felhívni a figyelmet a Cunder oldalán megjelent újabb beszámolóra is. Igazán megérdemli, szerintem.
  • kaloz174
    #46088
    Köszi a beszámolót, ellenfél szemmel.

    Itt egy másik rövid beszámoló a meccsről:
    "A Dunaújváros gyakorlatilag az első félidőben eldöntötte a meccset, Radulovicsék ugyanis 11 gólos előnyre tettek szert harminc perc alatt. A biztos előny tudatában Kiss Szilárd sűrűn forgatta csapatát a folytatásban, ennek is köszönhető, hogy a Fauszt Éva vezérletével derekasan küzdő újonc elkerülte a kiütéses vereséget."
    Csak azért másoltam be, mert ebből jobban kitűnik, miért is nem lett nagyobb a különbség.
    Nagyon szimpi csapat a Szekszárd, de még erősen tanulják az első osztályt.
    Az újvárosi lányok kedélyesen elkézizgettek ezen a napon, az az igazság. Jó volt ez így, semmi feszültség, semmi izgalom. Néha lazítani is kell kicsit.
    A hivatalos nézőszám egyébként 600 fő volt, a 300 tényleg kevés.

    Ezzel együtt sok sikert a szekszárdi kézibarátoknak továbbra is. Edzőjükkel beszélgetve kiderült, talán +1fő (Vasas Edina irányító, aki tavaly a Siófokban játszott, bár kevés lehetőséget kapott) szintén rendelkezésre áll nemsokára.
    A szurkolók pedig tényleg végig biztatták csapatukat, még -14-15 gólos különbségnél is.

    Talán kicsit korán jött ez a lehetőség, de tapasztalatszerzésre jó lehet.
    Remélhetőleg kitart a lelkesedés.
  • Breki33
    #46087
    Ma a rangadó vendége Rácz Mariann 19 órakor a digisporton !
  • Breki33
    #46086
    Gratulálok nektek !
  • Breki33
    #46085
    2010.09.11. – NB I felnőtt bajnoki mérkőzés. Dunaferr NKK – UKSE Szekszárd 36:23 (20:9).

    Dunaújváros, Dunaferr Sportcsarnok – 300 néző

    Vezette: Bóna, Miskei
    Kiállítások: 8 perc, illetve 12 perc.
    Hétméteresek: 7/5, illetve 7/5.
    UKSE Szekszárd: Mészáros (kapus) – Jankovics, Fauszt 9(1), Kopecz, Weigel 5(4), Gulya, Szekerczés 2. Csere: Pap, Kurucz (kapusok) – Beck, Hegyi 3, Kovács 2, Horváth Sz.1 , Horváth P. 1, Mizsák. Edző: Kovács Jenő

    Dunaferr NKK: Vígh – Nagy 4, Ferling 9(1),Takács D. 4, Gáspár 2, Radulovics 9(4), Balogh B. 2. Csere: Győri, Pisák(kapusok) - Sári 2, Velky, Erdősi 3, Takács L. 1., Vadász, Gera. Edző: Kiss Szilárd

    Alig telt el néhány perc, máris jelentős előnyre tett a hazai csapat. Ez jó rész annak volt köszönhető, hogy az UKSE játékosai megilletődöttek voltak, különösen támadásban. (11. perc 6:1). A későbbiekben sem tudták felvenni a mérkőzés ritmusát a vendégek, míg a Dunaferr együttesében különösen Radulovics, és Ferling játszott eredményesen. A Kiss Szilárd által vezényelt nyitott védekezését nem tudta áttörni a Szekszárd. A bejátszások pedig vagy nem jutottak el Gulyához, vagy a beállós maradt le rendre a lehetőségekről. A félidő utolsó harmadába érkezve már ki is számolhatta volna az UKSE-t a hazai szurkoló gárda, de nagyon sportszerűen, a győriekhez hasonlóan, ezúttal ők sem tették. A végjáték is hazai gólokat hozott, nagy Dunaferr előnnyel vonultak pihenőre a csapatok.

    A második harminc perc elején is tartotta az iramot a Dunaferr, a szekszárdiak közül csak Fauszt tudott lépést tartani. Talán annyit változott a játék, hogy Hegyi révén több támogatást kaptak a lövők beálló pozícióban. (43.perc 26:10). A hazai közönség gyakran jutalmazta tapssal az övéit később is, bár az idő múltával mintha a kék-sárgák is higgadtabban, ennek következtében eredményesebben játszottak. Sőt a félidő végéhez közeledve sorozatban szerezték a gólokat, és sikerült faragni a jelentős hátrányból. (55.perc 30:20). Igaz ehhez az is kellett, hogy cserejátékosait is pályára küldje a hazaiak trénere. Dicséretére legyen mondva Fausztéknak, éltek is lehetőséggel, és így a vége tisztes vereség lett. Értékelte ezt a szekszárdi szurkoló csapat is, hiszen szép volt lányok köszönéssel búcsúztak kedvenceiktől.

    Fauszt, különösen a második félidőben felvette a versenyt az ellenfél ászaival.

    Kovács Jenő: Gyermeteg hibákat követtünk el, és ennek következtében a Dunaferr átgázolt rajtunk.

  • Isthy
    #46084
    Tegnapi eredmények:
    Alcoa FKC-Győri Audi ETO 23-34 (11-17)
    DVSC-Siófok 38-25 (20-13)
    Vác-Veszprém 31-26 (19-11)
    Újbuda-Érd 18-35 (10-17)
    Dunaújváros-Szekszárd 36-23 (20-9)

    Gratulálok a csapatnak a várt sima győzelemhez!
    Ahogy látom a 2. félidőnk jóval gyengébbre sikerült, gondolom a fiatalok kaptak több szerepet. A vendégség miatt egyik meccset sem tudtam nézni a cunderen, remélem mindkettőről írtok majd beszámolót
  • kaloz174
    #46083
    Hétvégi bajnokik:

    2010.09.10:

    Budapest Bank Liga
    18:00 Balatonfüred-Pick Szeged
    18:00 Dunaferr-Orosháza
    18:00 PLER-MKB Veszprém

    2010.09.11:

    Budapest Bank Liga
    18:00 Csurgó-Kecskemét
    18:00 FTC-Sporek-Tatabánya-Carbonex

    Női NBI
    18:00 Alcoa-FKC-RightPhone-Győri AUDI ETO
    18:00 DVSC-Korvex-Siófok
    18:00 Dunaújváros-Szekszárd
    18:00 SYMA-Vác-Veszprém-Barabás
    18:00 Újbuda-ÉTV-Érd

    Ma ismétli a Győr-Újváros találkozót a Cunder. (Az oldalon sok egyéb érdekesség, újdonság is van, erre is szeretném felhívni a figyelmeteket.)
  • Isthy
    #46082
    Sztem is helyes!

    A Világ kupa csak pár nap nem 2,5 hét mint az EB. Lehet most próbálja ki a távollétet a kisfiától, hogy milyen lenne az EB idején.

    Köszi az Ibi játékáról írtakat!
  • Mse
    #46081
    úgy látszik, hogy Ibi mégis vállalta már most a válogatottságot :)
    nagyon helyes :))
  • kaloz174
    #46080
    De nem a legeslegújabb.
    Mert nem Bódi, hanem Orbán szerepel végül.

    handball.hu
  • kaloz174
    #46079
    Legújabb válogatott keret:

    "Kapusok: Herr Orsolya (SYMA-Váci NKSE), Pastrovics Melinda (FTC), Pálinger Katalin (Győri Audi ETO KC)
    Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Budapest Bank-Békéscsabai ENK SE), Kovacsicz Mónika (FTC)
    Jobbátlövők: Bulath Anita (DVSC-KORVEX), Mehlmann Ibolya (Veszprém Barabás KC)
    Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC), Szucsánszki Zita (FTC), Temes Bernadett (SYMA-Váci NKSE), Tilinger Tamara (Alcoa FKC RightPhone)
    Beállók: Ábrahám Szilvia (Veszprém Barabás KC), Szabó Valéria (DVSC-KORVEX), Szamoránsky Piroska (FTC)
    Balátlövők: Tomori Zsuzsanna (FTC), Tóth Tímea (SYMA-Váci NKSE)
    Balszélsők: Vérten Orsolya (Győri Audi ETO KC), Vincze Melinda (Alcoa FKC RightPhone)"

  • kaloz174
    #46078
    Ott nem ment. Viszont ment a Fehérvár TV-n.
    Eléggé flúgos futam volt, Vilinek még sok munkája lesz.
    A Fehérvár viszont lövőben a bőség zavarával küzd, máris. A tavalyihoz képest szerencsés helyzetben vannak.
    Azt hittem, Triscsuk nem játszott, de tévedtem. Gólt ugyanis nem dobott, viszont heteseket harcolt ki.
    Az új igazolások máris jól illeszkednek a játékukba.
  • Mse
    #46077
    igen, megint végig támadta és védekezte (3-asban) az első félidőt, de azért látszott rajta hogy erőnléte még nem 100%-os, főleg a második félidőben látszott rajta, technikai hibák száma is megnőtt, bár a második félidőben is ő volt általában lövőben, de akkor már cserélte többször Gyuresz, védekezésben is.

    ami még feltűnt, csak tegnap kifelejtettem, Míra nem játszott, ma se, Debrecen ellen se, nem tudom minek igazoltuk akkor le, szerintem 3-asban simán védekezhetne és támadhatna néha Veszi helyett... (de lehet van valami sérülése, nem tudom...)
  • Mse
    #46076
    mert suliból hazafelé az esik útba (és ha éppen van BP-VP vonalra szóló bérletem akkor még külön anyagi ráfordítás nélkül is megúszom :)), sajnos Dunaújvárosba iszonyat sz.r a közlekedés (anyagilag is) :(((

    ráadásul nagyon nagyon sajnos az fkc-dunaújváros meccsre sem tudok elmenni, mert akkor játszik az MKB a Hamburg ellen, hogyaza... pont egy napon :(((
  • Isthy
    #46075
    Mert adig még esetleg eljut
  • kaloz174
    #46074
    Akit érdekel egyébként, az ma megnézheti a Siófok-Fehérvárt, a Sió TV-n. (18,30) Neten is megy.