61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #46233
    Hahóóó Csucsu!

    Remélem jövő szombaton este kötelező programod lesz a Főnixben!
  • Isthy
    #46232
    Szerbia rendezheti a 2013-as női VB-t. Ha minden igaz a helyszínek ugyanazok lesznek, mint a férfi EB-n. A mi meccseink minden bizonnyal Újvidéken lesznek, ami igazán baráti távolság nekünk (Kiskőrös-Újvidék kb. 170 km)
    Azért nem semmi, hogy a 2012-es férfi EB után a következő évben kaptak női világversenyt is (Korea ellenében nyertek). Sinka úr és MKSZ figyelnek?
  • Isthy
    #46231
    Nagyon durva ez az 1-13... Főleg, hogy első 15 percben 11-7 volt nekünk. Totális betli az egész csapattól... Sajnos néha van ilyen szinte minden csapatnál. Mondjuk tényleg rosszkor jött, mert sztem is ez volt a leginkább nyerhető meccsünk a hónapban. De hátha okoz pozitív meglepetést is a csapat még októberben Túl kell lépni rajta gyorsan, levonva a tanulságokat, mert szerdán még komolyabb ellenfél jön.
  • kaloz174
    #46230
    A meccs beharangozójában volt olvasható az ellenfél edzőjének nyilatkozatában, hogy az Újváros fejben a legjobb csapat. Ami úgy általában szerintem is igaz, de tegnap valami olyan történt, ami pontosan az ellenkezőjéről szól:

    A Alcoa oldalán megjelent beszámoló, 1-13!!!

    Pontosan az nem működött, ami máskor olyan szép játékot eredményezett. Itt most kell egy nagy levegőt venni csapatnak, edzőnek egyaránt, mivel egyébként is nehéz időszak következik. A 4 októberi meccsből a Fehérvár elleni volt a leginkább nyerhető...
    Az egyetlen vigasztaló az egészben, hogy a Fehérvár tényleg verhető lehet számunkra, ha azt a játékot mutatja a Csapat, amit tud. Ez most bebizonyosodott, bár ez a csajokat jelenleg nem vigasztalja; borzasztóra el voltak keseredve a meccs után.

  • kaloz174
    #46229
    Sajnos, az történt, hogy az álomszerű kezdés után a csajok érthetetlen módon egy csomó technikai hibát követtek el. Szinte mindenki. Ez eddig nem volt rájuk jellemző, így nem is értem. Mondhatni: megvertük magunkat ebben az időszakban.
  • Isthy
    #46228
    Dinamo Minszk-Pick Szeged 33-29 (13-16)

    Sajnos a szegediek egy szép első félidő után nagyon gyengén játszottak a szünet után. Kár érte, mert egy győzelemmel nagyot léptek volna a csoport 4. helye felé. Fiatal és nagyon hullámzó még a csapat teljesítménye.

    MKB Veszprém-Hamburg 33-30 (15-13)

    Gratulálok a veszprémi fiúknak, ez nagyon szép győzelem! Végig vezetve, nagyon jó játékkal verték a Hamburgot. Kicsit féltettem őket a meccs előtt, mert még nem nagyon tudtak összeszokni hátul, de szépen megoldották. Ráadásul úgy nyertek ma, hogy Eklemovics egy percet sem volt pályán. Tulajdonképpen mindenki hozzátette a magáét, de Vujin kiemelkedett a csapatból, világklasszis játékot mutatott be. Kár, hogy az utolsó 2 percet kicsit lazábbra vették és így 5 helyett "csak" 3 lett közte. Mondjuk a meccs előtt mit meg nem adtam volna az 1 gólos sikerért is! Csak így tovább a franciák ellen is jövő szombaton!

    SYMA-Vác-Siófok 46-21 (22-8)
    ÉTV-Érd-Budapest Bank-Békéscsaba 24-29 (13-15)
    Újbuda-Veszprém-Barabás 24-31 (12-17)
    Alcoa-FKC-RighPhone-Dunaújváros Regale Energy Klíma 32-27 (20-13)

    Sajnos a fehérvári meccsből csak az utsó 6-7 percet láttam. Azt olvastam, hogy jól kezdtünk, azután a félidő közepétől szakadékba kerültünk. Sajnos úgy látom a szünetre el is dőlt a meccs. Bokinak gratulálok, sajnos a többiek nem tudtak felnőni mellé. Kíváncsian várom majd a beszámolót, hogy vajon mi történt a csapattal a 15-30. perc között...
  • Isthy
    #46227
    Az IHF várható újításai:

    "A televíziós közvetítések kiszolgálása kapcsán három újítási javaslat került nyilvánosságra, amit 2011-től kezd el tesztelni az IHF. Más sportágakhoz hasonlóan próba jelleggel kipróbálnák a videóbíró rendszerét, amellyel nemcsak azt lehetne megállapítani egy-egy lövésből tényleg gól született-e kérdéses szituációkban, hanem sportszerűtlen jelenetek visszajátszására is lehetőséget adna. Felvetődött továbbá, hogy megnövelnék a félidőnként kikérhető csapatidők számát, ami alatt a televíziótársaságok akár reklámokkal vagy egyéb képi anyagokkal színesíthetnék a közvetítést. A harmadik nézőbarát újítás az eredményhirdetésekre vonatkozik: a későbbi döntők lefújása után maximum tíz perccel már megkezdődne az érmek átadása, a bronzérmeket pedig a bronzmérkőzés után adják majd át."

    A videóbíró és eredményhirdetéses dolog még rendben is lenne. De azért legyen plusz időkérés, hogy alatta reklámokat bámulhassunk? Musztafa úr és bandája ismét megmutatja igazi énjét. Ezt a pofátlan harácsolást...
  • Gabess8
    #46226
    Ezek szerint Mocsai sem normális, nálam legalábbis nem, végén még egy Győri játékos sorsára jut... Nem venném a lelkemre ha nem ő lenne a válogatott élén.
  • Isthy
    #46225
    A hétvégi menü:

    Dinamo Minszk (fehérorosz) – Pick Szeged
    Férfi Bajnokok Ligája, C-csoport, 2. forduló - Minszk
    2010.10.02. 15:30 Viasat3

    MKB Veszprém KC – HSV Hamburg (német)
    Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 2. forduló - Veszprém
    2010.10.02. 17:25 Viasat3

    FTC – Győri Audi ETO KC
    Női NB I., 5. forduló - Budapest
    2010.10.03. 18:30 SportKlub

    A neten pedig a cunderen élőben:

    Alcoa FKC-Dunaújváros
    Női NB I., 5. forduló - Székesfehérvár
    2010.10.02. 17:50
  • Isthy
    #46224
    EB selejtező keret

    Mocsai még mindig teszteli Laci "gerincproblémáit"...
  • Isthy
    #46223
    Én sem teljesen véletlenül emlékeztem meg róla

    Persze a nagy kérdés, hogy mennyien tudnak eljönni és játszani. Egy valaki sajnos biztosan nem... Mondjuk ezért érdemes lenne elmenni és megmézni. Csak sajnos ott van mellette 2 óra "szánalmas médiaprogram" amitől mindig hányhatnékom van...
  • kaloz174
    #46222
    Hallottam már ennek hírét, de most megosztom veletek is, mert eszerint hivatalos:

    Megismétik...

    Érdekes ötlet. Jó lenne csak a szépre emlékezni.
  • Isthy
    #46221
    Holnap lesz a 10 éves évfordulója egy nevezetes mérkőzésnek. Emlékszem a kajakosok miatt szinte átvirrasztottuk az éjszakát itt nálam (viharos idő miatt többszöri halasztás), majd néztük korán reggel a vizilabdás fiúkat és a csajokat. Sokáig csodálatosnak tűnt minden, azután az utolsó 12 perc rémálommá vált...
  • Gabess8
    #46220
    Szerintem te az első sorban az eredményt elírtad.
  • Isthy
    #46219
    Nicsak, új nickkép!

    Az első sorban az eredménynél valami összecsúszott egy korábbi meccsel
  • Breki33
    #46218
    2010.09.30. – NB I felnőtt. DVSC Korvex-UKSE Szekszárd- Alcoa FKC 26:31 (18:14).

    Debrecen, Hódos I. Sportcsarnok. 600 néző

    Vezette: Szegedi, Unyatinszki.
    Kiállítások: 4 perc, illetve 14 perc+1 kizárás(Gulya).
    Hétméteresek: 6 /6, illetve 2/0.

    UKSE Szekszárd: Pap (kapus) – Horváth P. 1, Fauszt 5, Horváth Sz., Weigel 6, Szekerczés 1, Hegyi 2. Csere: Mészáros, Kurucz (kapus) – Jankovics, Beck, Vranes 2, Kovács 1, Gulya, Mizsák. Edző: Kovács Jenő

    DVSC-Corvex: Triffa – Juhász 3, Bulath 5, Szabó 1, Sopronyi 6(2), Hornyák 3, Csáki 6. Csere: Pácz, Kiss É. (kapusok), Bogdanovics 3, Slakta 2, Bognár 4(3), Dakos 2(1), Borbás, Karalyos, Kazai.

    A hazaiak meglepetésére az UKSE kezdett jobban, Hegyi és Fauszt találatával gyorsan előnyhöz jutott. (3.perc 0:2). Köstner Vilmos tanítványai pár perc alatt fordítottak, de mindez nem bizonyult tartósnak. Fauszt mellé betársult Weigel, és újra a vendégek kerültek forba. (11.perc 3:5). Ebben ez időszakban szemre is tetszetősen, és ami a lényeg eredményesen játszott a kék—sárga gárda, Horváth Sz. középen jól szervezte a játékot. Neki, és a beállók zárásainak köszönhetően különösen átlövésekből voltak eredményesek a szekszárdiak, akik közül a kék-sárga színekben először pályára lépő Vranes is betalált. Szoros volt a mérkőzés, pedig a vendégek kapujában sem Pap, sem Mészáros nem tudott maradandót alkotni. (22.perc 11:10). A Debrecen csupán a játékrész hajrájában talált magára, és a lefújásig megnyugtató előnyre tett szert.

    A szünetet követően mintha másik csapat jött volna ki a szekszárdi öltözőből. 10 perc alatt mindössze 1 gólt sikerült szerezniük Fausztéknak. Ismét sok elhibázott lehetőség, technikai hiba jellemezte játékukat. Teljesen érthető volt, hogy Bulathék szigorúan büntettek minden hibát, és fokozatosan növelték a különbséget. (40.perc 25:15). Őrült rohanás folyt a pályán, Kovács edző többször is megállásra, nyugalomra ösztönözte játékosait, nem túl sok sikerrel. (50. perc ). Teljesen szétesett a társaság, ekkor már védekezésben is kapkodás volt a jellemző, így nemcsak szabálytalanságok, de rossz csere miatt is hátrányba került az UKSE. Kovács Jenő hiába forgatta csapatát, senki nem tudott felnőni a feladathoz. Mindössze Kurucz néhány védése volt értékelhető. A végén a hazai publikum vastapssal jutalmazta övéit, amit a második félidei játékukért meg is érdemeltek. Az UKSE remek első félidőt produkált, azt követően azonban sem játékban, sem fejben nem tudta felvenni a versenyt a Debrecennel. Amennyiben az első félidei produkciót sikerül még legalább húsz percre kinyújtani, meg lehet a siker, egyenrangú ellenfelekkel szemben.

    A 2. félidőben csak Kurucz produkciója dícsérhető

    Kovács Jenő: Gratulálok a Debrecennek a BL főtáblára jutáshoz.

    Köstner Vilmos: Az első félidőben a nagyon jól játszó Szekszárd ellen szenvedtünk, védekezésben sok hibát vétettünk. A második félidőben már jobban játszottunk, bár a sok gól ellenére támadásunk nem volt az igazi.
  • Gabess8
    #46217
    "„Mivel sajnálatos módon nem kaptuk meg a 2014-es férfi Eb rendezési jogát, eleve foglalkoztunk volna azzal, hogyan tovább” – jegyezte meg Sinka, aki hozzátette, a női Eb-re nem kellene társulni senkivel.

    „A férfi Eb-re legalább 15 ezer, a nőire minimum 10 ezer férőhelyes csarnok szükséges. Előbbi nincs az országban, ezért pályáztunk közösen a horvátokkal. Tízezer néző befogadására a budapesti Papp László-aréna megfelel” – tette hozzá Sinka."

    Ezt a PR szöveget, azé jó, hogy legalább egy létesítményünk van...
    Szerintem az lehet a gond, hogy még nem tartottak idén próbafűtést a székházban és fáztak, másra nem tudok gondolni...,de még egy odaért a válság biztos, úgy gondolják ha már nagyot nem tudnak szakítani jó lesz a kicsi is, vagy gondolják, hogy addigra beindul valami így több szponzor lesz nagyobb szakíthatnak...
  • Isthy
    #46216
    DVSC-Szekszárd 35-18 (18-14)

    Papírforma eredmény, bár a félidőig még szoros volt. Azért az elgondolkodtató, hogy a szünet után a Szekszárd mindössze 4 gólt tudott lőni...
  • Isthy
    #46215
    Naja! Bár akkor sem pályáztunk (2004-re), hanem beugrók voltunk az EHF felkérésére.

    Úgy döntöttek, hogy pályáznak
  • Andreeew
    #46214
    10 évente egyszer belefér :)
  • Isthy
    #46213
    Nocsak, mit lehet olvasni a mai hírekben a portálokon

    Női EB pályázat?

    Mi történt az MKSZ-ben? Persze ha ló nincs akkor a szamár is jó... De legalább olyanra költik a pénzt, amire esély is van és akkor a rendezéssel a sportág itthon is jobban jár. Azért kíváncsi leszek, hogy mire jutnak holnap. Mert ugye itt nincs komoly pénz és könnyen lehet, hogy nyerünk és akkor dolgozni is kell majd. Persze lehet, hogy nagynéha ez is belefér...
  • Isthy
    #46212
    Való igaz...
  • Isthy
    #46211
    Ahogy olvastam, elég könnyedén játszott a csapat, egy edzőmeccsnek megfelelően.
  • Gabess8
    #46210
    Pásztor
  • Gabess8
    #46209
    Nehéz lesz feldolgozni, mind két esetben.
  • kaloz174
    #46208
    Nagyon sajnálom:
    Szerencsétlen dolog

  • kaloz174
    #46207
    Mai felk.meccs:
    Újváros - Siófok 34:22
  • Isthy
    #46206
    "Női eb-t, de akár vb-t meg akkor rendezhetnénk amikor akarunk. Csarnokok adottak, csak megrendezni kellene."

    Pontosan erről beszéltem én is, de valahogy az MKSZ-nek ez nem jelent semmit...
  • Andreeew
    #46205
    Na igen, ennyit az MKSZ realitás érzékéről.. Férfi eb.. társrendezésben.. ráadásul a horvátokkal akik vb-t rendeztek tavaly..
    Gondolom komoly felelőségre vonás lesz a feleslegesen elszórt milliókért..
    Női eb-t, de akár vb-t meg akkor rendezhetnénk amikor akarunk. Csarnokok adottak, csak megrendezni kellene.
  • Duby
    #46204
    Ezzel együtt, hogy ez dícséretes volt, egyelőre úgy tűnik, hogy sokat gyengült a Veszprém. Csaszi, Laluska és Nagy Kornél nagyon keményen oda kell, hogy tegye majd magát, mert piszok erős csoport ez.
    A profnak is van meló dögivel.
  • Isthy
    #46203
    Gratulálok a Veszprémnek a sima győzelemhez!

    Az első félidőben még akadozott a gépezet hátul, látszott, hogy nincs Lapcsevics, még nem szokták meg egymást az új fiúk. A szünet után hátul is rendbejött a csapat, volt kapusteljesítmény is, így nagyon sima lett a vége. A kezdősor pihenhetett is, mindenki lehetőséget kapott az utsó 10-15 percben. Elöl alapvetően jól teljesített a csapat, bár voltak kisebb kihagyások, de ez most belefért.
  • Gabess8
    #46202
    Egyet értünk. Ez a döntés szerintem borítékolható volt. Ahogy írtad is gyakorlatilag nincs egy normális EB szintű csarnokunk, mint ahogyan BL szintű is alig... Így nem is értem, hogy akarnak rendezni, azt pedig mindannyian tudjuk, hogy pénz a férfi kézilabdában van a női szakág az csak zsebpénz, gondolom ezért is szarnak rá nagy ívben a MKSZ "urai".
    Addig nem is lesz semmi változás ameddig az egész MKSZ-t picsán nem lesz rúgva, mert mindenki oda vissza hatszor le van már fizetve, az MKSZ pedig úgy táncol ahogy az EHF, IHF kilóra fizeti...
    De most gondolj bele mennyivel jobb sorod lenne neked is, ha munka nélkül annak a pénzek csak a tizedét megkapnád meló nélkül ami ők elbasznak, há nem????????????????
  • Isthy
    #46201
    Gratulálok a Picknek a győzelemhez!

    Ha már a fiúk vannak most porondon... Ismét sikerült elherdálnia feleslegesen az MKSZ-nek egy rakat pénzt. Mert természetesen a dánok kapták a 2014-es férfi EB rendezési jogát. Amikor elkezdték a pályázatot én már akkor mondtam, hogy nem mi fogjuk kapni. Ugyanez volt az előző férfi verseny pályázatunkkal is, akkor is igazam lett. Nincs 15000-es csarnokunk, tehát csak valakivel közösen rendezhetnénk, akinek van. Mindkétszer olyan időpontban akartunk rendezni valakivel, amikor a térség tele volt világversenyekkel, esélytelen volt, hogy idehozzák... De az MKSZ csak szórta a súlyos tízmilliókat a pályázatokra... Közben meg egyfolytában sírnak, hogy kevés a pénz... Ami meg van azt elszórják... Sinka és csapata, bravo...
    Tudomásul kéne már venni, hogy ami nem megy azt ne erőltessük Kidobva tízmilliókat, amit a sportág fejlődésére is lehetett volna sokkal hasznosabban fordítani.
    Közben meg a női szakágra szarnak nagy ívben... Pedig itthon legalább olyan népszerű, mint a férfi, de sztem még népszerűbb is. Akkor női világversenyre miért nem pályázunk tisztelt MKSZ? Ja, hogy azt elnyernénk és dolgozni is kellene? 2004-ben is csak azért rendeztünk EB-t beugróként, mert az eredeti rendező lemondta és az EHF minket kért fel. Az 1995-ös VB óta nem pályáztunk női világversenyre... Elgondolkodtató... Miközben a 2009-es VB-t Kína egyedüli pályázóként kapta (olimpia után közvetlenül jobb híján), csakúgy mint a brazilok a 2011-es VB-t. Szintúgy a hollandok a 2012-es EB-t. A 2013-as VB-re csak Korea pályázik és talán a szerbek. A 2008-as EB-t a macedónok is meg tudták rendezni... Nagyon érdekes, hogy 15 év alatt nekünk egyetlen pályázatra sem futotta...
  • kaloz174
    #46200
    Győzelemmel rajtolt...

    Gratulálok a Szegednek, na és elsősorban Mikler Rolinak!
    Nagy meccs volt.
  • kaloz174
    #46199
    Hétvégi kézis program:
    TV-s meccsek:
    2010.09.25. 17:25
    Pick-Szeged-Kadetten Schaffhausen
    Férfi BL-csoportmérkőzés

    2010.09.26. 17:30
    Tatran Presov-MKB-Veszprém
    Férfi BL-csoportmérkőzés

    2010.09.26. 18:45
    Tatabánya-Carbonex-Dunaferr
    Budapest Bank Liga

    + VK neten
    (Első meccs: 14,15-kor Románia-Franciaország)
  • kaloz174
    #46198
    Sajnos, jól sejted. Megint világ végét vizionálnak egyesek...:)
    Nem képesek felfogni, hogy a 75 nap múlva aktuális EB lesz az igazi fokmérő.
    Mások pedig természetesen mindenhez jobban értenek, mint azok, akik éppen a csapatok mellett dolgoznak, nem kis szaktudással és tapasztalattal.
    Ibi esete jellemző. A VK előtt szinte egyöntetű volt a vélemény, hogy igen, a válogatottban a helye. Most azonban nem tudják neki megbocsátani, hogy nem volt csúcsformában. Semmi türelem...
    Csak a szélsőségek. Nem irigylem Esztit, mert bármennyire tudja, hogy nem kell ezt mellre szívni, az is közismert, hogy beleolvas a szurkolók véleményébe.
    Ez a hangulat volt az oka, hogy azt írtam, amit - a handball.hu fórumába.

    (Volt egy esély, hogy felmegyek a találkozóra, de most néztem, hogy nem szombaton, hanem pénteken lesz. Akkor pedig nem érek fel, sajnos...)
  • Isthy
    #46197
    A VK-t így írták ki, így bonyolítják. Nem emlékszem, hogy valaha is lettek volna alsóbb helyosztók.

    Azt pedig, hogy mi miért utazunk haza és miért nem maradunk ott a többi kiesett csapattal felkészülési meccseket játszani, talán az MKSZ vezetésétől kellene megkérdezni... Minden bizonnyal olcsóbb...
  • Isthy
    #46196
    Köszi!

    Ma már sikerült addig eljutnom, hogy legalább az eredmény alakulását tudtam követni. Úgy tűnik a franciák végig uralták a meccset és nyertek is.

    Gondolom megint olvashatod a handball-on az önjelölt zseni hozzáértők magvas okosságait... meg a játékosok és Eszti "jellemzését"...

    Ez egy felkészülési állomás volt, nem több. Ahol komolyabb ellenfelek ellen láthattuk a csapat játékát, próbálgathatott Eszti kül. játékosokat és csapatszerkezeteket. Kiderültek a hiányosságok, ahol fejlődni kell az EB-re. Ráadásul olyan ellenfelekkel szemben akikkel az EB-n is találkozunk (franciák, németek). Remélem, hogy sikerül is kamatoztatni decemberben a tapasztalatokat és Eszti azért tudja majd fejben is hasznosíttatni mindezt a társasággal
  • kaloz174
    #46195
    Ez, szerintem, teljesen rossz kifejezés, ebben az esetben. Milyen rövidzárlat? Gyakorlatilag a franciák vezettek egész meccs alatt, azt hiszem, csak egálig jutottunk max.
  • primavis
    #46194
    nos igen, kb ez lenne a mai meccs mérlege. Az erőnlétet és egyesek formáját látva, talán jobb is, hogy ha most nem játszunk elődöntőt a románokkal. Ibi-ben benne maradtak a gátlások a válogatottbeli szerepléseknél és kétlem, hogy ettől könnyen fog tudni megszabadulni. Pedig hát tegnap láttuk, hogy mennyit jelenthet egy jó, balkezes jobbátlövő! (Dalby).