61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Breki33
    #46273
    Saját szavaimmal első félidőben jól tartottuk magunkat a kislányoknak kinéző bírók elég érdekesen fújtak én még nem láttam ennyi sárga lapot női meccsen kb 5-10 percig szinte minden támadásnál volt, volt olyan hogy felmutatták a sárgát aztán zsűriasztalnál szóétak, hogy ez már a második a játékosunknak, szerintem már ők se tudták követni

    A fradi tábor mellett ültünk én fradi sállal, de Szekszárdnak szurkolva a szoros erdményért. Az első félidőben 14:12-re is feljöttünk. A második félidő elejét viszont ugyanúgy kezdtük mint a fehérvár ellen és elis mentek körülbelül 10 góllal ezt tudtuk már tartani.

    Voltak érdekes jelenetek én még ilyet se láttam, hogy támad a fradi erre egyik játékosunk elkezd rohanni a kispad felé mondom hová rohan ez ilyenkor kell cserélni mikor már a falunknál vannak, a kispadon is mindenki felállt és ordította a lejönni készülő játékosnak, hogy menjen vissza tehát elfutott a szerencsére közelebbi kispadig majd onnan vissza. Kicsit fura volt.

    A csapatunk viszont jobbnak tűnt mint Gyór ellen kezdünk összeállni remélem legközelebb sikerül győzni is a következő meccsünkön.

  • Breki33
    #46272
    UKSE Szekszárd-FTC Jógazdabank 28:38 (16:21).

    Szekszárd Városi Sportcsarnok. 800 néző

    Vezette: Pech, Vágvölgyi.
    Kiállítások: 16 perc, illetve 18 perc+1 kizárás (Balogh).
    Hétméteresek: 7 /5, illetve 8/5.
    UKSE Szekszárd: Kurucz – Jankovics, Fauszt 7(1), Gulya 5, Kovács 2, Szekerczés 4(1), Hegyi 1, Mizsák. Csere: Mészáros, Pap (kapusok) – Beck, Kopecz 1, Samu, Weigel 5(3), Vranes 1, Horváth P. 2. Edző: Kovács Jenő

    FTC Jógazdabank: Pastrovics – Szádvári 1, Tomori 10(1), Szucsánszki 10(1), Szamoránsky P.2, Kovacsicz 4. Csere: Andrási, Abarmovich (kapusok) – Bari Nagy 3, Trufán, Szarka 2, Deáki, Dajka 2(2), Németh 3, Balogh 1, Szamoránsky A. Edző:Elek Gábor

    A semleges szemlélő joggal hihette volna, hogy a mérkőzést az FTC pályán játsszák. A lelátón ugyanis a Fradi zászló Szekszárd (!?) felirattal díszelgett. (Vélhetően ők azok, akik egy külföldi, és magyar csapat összecsapásakor is képesek lennének a külföldieknek szurkolni. Mi a magunk részéről nem tartjuk sportszerű magatartásnak a hazaiakkal szembeni szurkolást! A szerk.). A pályán a Pech, Vágvölgyi páros jelezte jó néhány ítéleteivel, hogy tiszteli a Fradit. Jellemző, hogy percekig csak a hazaiaknál akadt két perces büntető, és Kovacsicz is bátran lőhetett gólt a vonalra lépve. Mindezekkel együtt is egészen jól alakult az eredmény. A kezdeti Fradi lendületet tartani tudta a hazai gárda, és ha nem hibáznak ezúttal is több helyzetet Kopeczék, még szorosabb is lehetett volna. (14.perc 6:9). Elek Gábor nem igazán volt elégedett az övéivel, hamar lerakta az időkérőlapot az asztalra. Ennek ellenére sem indult el a várt henger, a zöld-fehér gólokra mindig jött hazai válasz. (22.perc 12:15). Kurucz a ziccereket remekül védte, de Tomori és társai átlövéseivel védőtársaival együtt sikertelken volt. A válogatott átlövő vezérletével a hajrában ellépett egy kicsit a vendégcsapat a kék-sárgáktól, de ekkor még úgy tűnt szoros mérkőzést láthatunk.

    A félidei szünet azonban elaltatta Fausztékat. Egymásutánban hat gólt lőtt a Fradi, különösen Szucsánszky villogott, Kovács Jenő időt kért. Karmozdulataiból is látszott, hogy egyáltalán nem elégedett játékosai produkciójával. (37.perc 16:27). Úgy tűnt használt a feddés, Weigel és Fauszt góljaival közelebb került az UKSE a vendégekhez. Erre az előnyre azonban már vigyázott a Fradi. Kovács edző emberfogással is próbálkozott, Horváth P.kísérte Tomorit, de jelentősen nem sikerült megszorítani a vendégcsapatot. A tavalyi Magyar Kupa meccshez, ahol 17 gólos vendéggyőzelem született, sikerült előrelépni, a többség hozzáállása dicsérhető, de az első sikerhez mindenkinek megfelelő lelkesedéssel, és teljesítménnyel kell előrukkolnia.



    Kovács Jenő: A szünetet követően bennmaradtunk az öltözőben, és csak akkor játszottunk egyenrangú szerepet, amikor már jelentősre nőtt a különbség.

    Elek Gábor: Az első félidőben nagyon gyenge védekezés mellett fogadtuk a hazaiak szimpatikus, és korszerű kézilabda játékát. A második játékrész elején ütközött ki a csapatok közti különbség. A végjátékban ismét leültünk, a lelkes hazaiak éltek a lehetőséggel, így nem tudtuk növelni a különbséget. A szimpatikus hazaiaknak sok sikert kívánok, megérdemlik.
  • kaloz174
    #46271
    Női NBI, 6. forduló:
    SZEKSZÁRD-FTC-JÓGAZDABANK 28-38 (16-21)
    (Várjuk a beszámolót. :) elég szépen teljesített, a gólarány szerint, a Szekszárd.
    BUDAPEST-BANK-BÉKÉSCSABA-VESZPRÉM-BARABÁS 26-20 (15-8)
  • kaloz174
    #46270
    Egy kis olvasnivaló:
    A Cunder hírei és egyebek:)

    Holnap is megyek tudósítani.
  • kaloz174
    #46269
    Nagyon sajnálom. Szerettem volna a véleményedet hallani, ugyanis Köstner végig reklamálta az ellépéseket, szerintem, na és már azért mondom, mert célirányosan meg is néztem 2x, indokolatlanul.
    (Ha igaza lett volna, mondjuk akkor sem lett volna sportszerű, etikus dolog az, amit csinált. Különösen bosszantó volt, hogy a sporik, ezt külön meg fogom kérdezni, belefújtak a ziccerhelyzetbe, ahelyett, hogy a támadás után adták volna meg a 2 percet. Ezzel elvettek + 1 gólt tőlünk, nagy eséllyel.)
    Annyi vitám volt egyébként most, hogy ezt a meccset egyszer külön ki fogom kockázni, már csak kíváncsiságból is. Szerintem a bírók ítéletei nem kedveztek nekünk az elején. Pedig ha nagyobb előny tudunk szerezni, akkor a végén is javultak volna az esélyeink.

    Na mindegy. Egyébként jó meccs volt. Nagyon örülök, hogy szinte végig "partiban" voltunk. Remélem, ez nem keseríti el a csapatot, sőt, hitet ad a továbbiakra nézve.
  • Isthy
    #46268
    A hétvégi TV-s menü:

    MKB Veszprém KC – Montpellier Agglomeration HB (francia)
    Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 3. forduló - Veszprém
    2010.10.09. 17:10 Viasat3

    DVSC-Korvex – Hypo Niederösterreich (osztrák)
    Női Bajnokok Ligája, B-csoport, 1. forduló - Debrecen
    2010.10.09. 20:10 Viasat3

    Zvezda (orosz) – Győri Audi ETO KC
    Női Bajnokok Ligája, D-csoport, 1. forduló - Csehov / Chekhov
    2010.10.10. 14:55 Viasat3

    Pick Szeged – AaB Handball (dán)
    Férfi Bajnokok Ligája, C-csoport, 3. forduló - Szeged
    2010.10.10. 17:10 Viasat3

    Azt kell mondjam, hogy nem fogunk unatkozni Főleg, ha valaki még a neten is akar nézni meccset, ott is lesz hazai bajnoki illetve BL meccs is.
  • Isthy
    #46267
    Így járnak azok, akik olyan helyen laknak, ahol van NBI-es női kézicsapat Azért nem baj ugye, ha nem sajnállak benneteket és Mse-t meg Csucsut?
  • Isthy
    #46266
    Persze nem tudtam megnézni, mert csak most értem haza a melóból...
  • kaloz174
    #46265
    Sorstárs.
  • Breki33
    #46264
    Hello

    Igen már megvan a jegy, ami tulajdonképpen karkötő, pont most akartam megnézni, hogy jól tudom az időpontot, de akkor ezek szerint jól :-)

    Csak még nem tudom Szekszárdi Fradistaként hová üljek és vigyem-e a Fradi sálam. Lehet, hogy a szoros izgalmas meccsnek fogok drukkolni.
  • Isthy
    #46263
    Breki!

    Ma este 6-tól sztem neked kötelező programod van a Sportcsarnokban.
  • Isthy
    #46262
    Én holnap nézem visza majd délután a Sportklubon. Pár dologra én is nagyon fogok figyelni, éppen a sporik kapcsán is.
  • kaloz174
    #46261
    Piga csak egy van!
    Csalók
  • kaloz174
    #46260
    Visszanéztem a meccset ma este.
    Először is: ez az Újváros már régen nem az a csapat, amelyik 1 évvel ezelőtt elindult egy úton. Sokkal tudatosabb, gyorsabb játékot játszik. TV-ben is kimondottan jó meccs volt ez.
    (előtte, teljesen véletlenül, beleakadtam a neten egy - egyébként akkor megnyert - meccsbe. Mit mondjak: az még amatőr együttes volt, ehhez képest.
    Rendben, még nem a bajnokságra esélyes a Csapat, de jó volt látni a különbséget.

    (A sporikkal pedig még fogok beszélgetni, azt hiszem. Mert vannak észrevételeim, amit már bizonyítani is tudok. Az pl., hogy Boki ellépné, messzi nem igaz...)
  • kaloz174
    #46259
    Érdi hírek

  • kaloz174
    #46258
    Ma este az Alföld TV ismétli a meccset. 20,15-kor.
    (A Sportklub holnap du. 3-kor, ha jól emlékszem.)
  • Isthy
    #46257
    A Sportklub miatt lett ez az időpont. Kár, hogy nem jöttél, lehetett volna egy komoly fórumtali is, ami már nagyon régen nem volt
  • Mse
    #46256
    jó nektek, hogy a helyszínen lehettetek, duplán is, mert így legalább nem hallottátok Kocsis Böbe kicsi fiát Benit szakkomentátorkodni... :))
    nekem is jó lett volna a tegnap, ha nem 18.45kor kezdődik a meccs, hülye egy időpont :(
  • kaloz174
    #46255
    Igen, term. így gondoltam én is. :)
  • Isthy
    #46254
    Pumiék pont akkor érkeztek a csarnokhoz, amikor mi. Melit meg a meccs után láttam hátul az öltözőknél. Ha még hozzávesszük a Lokiban játszó volt újvárosiakat is, akkor tényleg komoly Kohász tali volt
  • kaloz174
    #46253
    Igen, nem esik jól a vereség, de egyértelműen vannak jó dolgok is - amikre aztán remélhetőleg sikerül alapozni a köv. meccseken.

    (egyébként az Alcoa számos tajga, így Vincze Meli és Tilinger is, ott voltak a meccsen, így nagy Kohász-tali volt, tul.képpen:))
  • Isthy
    #46252
    Igen, talán a kevés pihenő is közrejátszhatott. Valóban, határozottan jobb a védekezésünk a tavalyihoz képest. Persze ahhoz képest nem nehéz De viccet félretéve tényleg sokat fejlődtünk. Amin viszont még nagyot kell javítani, hogy ne hagyjuk az ellenfelet lendületből ránkjönni. Mert ez ma sokszor hozott eredményt a Lokinak a középkezdések után is. Meg kell fogni a labdát hozó játékost, hogy ne tudjon passzolni a szintén lendületből érkező társainak. De gondolom ezt a Mester is látja és remélem ebben is előre fogunk lépni a tavaszra.
  • Isthy
    #46251
    Sajnos eléggé unikum volt ez a mai. Szerencsére úgy alakultak a dolgok, hogy végre nem volt semmi a melóhelyen az este, így eljöhettem Kiskőrösről. Ritka, mint a fehér holló az ilyen hétköznap. Remélem legközelebb már a meccs után tudunk közösen értékelni is. Ez ma még elmaradt, de talán ez lesz a következő lépcsőfok 30-án.
    A Vác elleni meccs szombaton lesz, ami növeli az esélyeimet
  • kaloz174
    #46250
    Mint minden, nagyon kevésen múló, vereség, csalódást okozott nekem is a végeredmény.
    Természetesen a csajok miatt vagyok ilyenkor a legszomorúbb, mivel tudom, hogy mekkorát küzdenek, így szinte 6-7-en. Na jó, max. 8-an.
    Nagyon szorítok nekik, hogy sikerélményük is legyen ebben a sorozatban.
    Mire hazaértünk, azért kicsit sikerült lehiggadnom, és azokat a dolgokat is észrevennem, amik egyáltalán lehetővé tették ezt a szoros eredményt.
    Egyetértve értékeléseddel, én még azt tenném hozzá, hogy az is csökkentette az esélyeinket, hogy a csajoknak, különösen az idősebb generációnak, kevés volt a pihenő a szombati, szintén húzós, meccs után.
    Azonban az, hogy egyáltalán ilyen jól tartottuk magunkat a meccs nagy részében, szerintem annak köszönhető, hogy igen! a védekezést már nagyszerűen sikerült összerakni.
    Ez sem kis eredmény, ha megnézzük a tavalyi szezont.
  • kaloz174
    #46249
    A mai estén legalább a csarnokban találkoztunk. Ez már egy jó dolog volt.
  • Isthy
    #46248
    Dunaújváros-DVSC 29-33 (17-16)

    Végre a helyszínen tudtam szurkolni a csapatnak. Sokáig úgy tűnt sikerül a bravúr, de az utolsó 10 percre teljesen elfáradt a csapat és Loki ekkor simán behúzta a meccset. Tulajdonképpen ugyanúgy érvényesült a "papírforma" a játékoskeretekből adódóan, mint vasárnap a Fradi-ETO meccsen. Az első sorunk addig tudta tartani magát, mert a cseréink nem nagyon kaptak komolyabban lehetőséget.
    Azt kell mondjam, hogy a Loki sem alkotott nagyot és emiatt kicsit egy elszalasztott lehetőséget érzek, sztem elkaphatóak lettek volna. Ahogy hallottam Köstner sem volt egyáltalán elégedett a csapatával.
    Alapvetően nem játszottunk rosszul, de rengeteg hibát követtünk el és ajándék gólokat adtunk a Lokinak. Többször is előfordult a meccsen, hogy 2-3-4 gólos vezetésünknél labdát szereztünk, majd elkezdtünk eszetlenül rohanni előre és kapkodva eladtuk a labdát, ebből a Loki visszatámadott és gólt szerzett. Legalább 5-6 ilyen esetre emlékszem. Nem becsültük meg a labdákat, nagyon sokat a kapkodás és rohanás közepette elszórtunk, ebből a Loki mindíg felzárkózott, majd az 50. perc után is ugyanígy lépett meg döntetlenről. 26-26 után 3x adtuk oda nekik a labdát rossz passzal és ebből lerohanva gólokat szereztek. Tulajdonképpen itt dőlt el a mérkőzés. Detti és Ivett is sokat hibázott, rég láttam ennyit rontani őket. Főleg Dettinél volt ez feltűnő...
    Talán sokszor feleslegesen erőltettük a bejátszásokat is, amikor nem kellett volna. A széleket meg felállt fal ellen nagyon keveset használtuk. Ettől függetlenül Takács Dusmátának gratulálok, szépen és eredményesen játszott. A cserékkel jobban operálhatott volna a Mester, főleg amikor már nagyon látszott, hogy Ivett elfáradt. Nem merte Erdősit játszatni, csak 3-4 percet kapott, azután már jött is vissza Ivett. Majd a végén 2-3 percre megint becserélte, de akkor már mindegy volt. Ugyanígy lehetett volna többet pihentetni BB-t is, mert sztem Takács Lili szintén jól megoldotta volna. A Kulcsi emléktornán nagyon szépen játszott. Sajnos Nóri még nem nagyon terhelhető, csak 10-15 percet tud rendesen játszani, így belül sem tudunk tehermentesíteni hosszabb időre. Látszott első félidőben, hogy Nóri még nincs összeszokva a védekezésben a többiekkel, sok gólt kaptunk nála. Velky Viktória az első 10 percben jól megoldotta a posztot és a szünet után is jól teljesített, ott nem nagyon kaptunk gólt, sőt labdákat is szerzett. Amiket sajnos azután el is szórtunk...
    Azt gondolom, ha nem rontunk ennyit - már az 50. perc előtt is szórtuk el a labdákat - akkor összejöhetett volna a bravúr, mert a Loki ma nem volt acélos. Ezért kicsit bosszantó a dolog, hogy sikerülhetett volna kiküszöbölni a fehérvári eredményt. Talán a Mesternek is bátrabban kellett volna nyúlni a fiatalabbakhoz, elsősorban Erdősi és Lili esetében. Persze gondolom attól félt, hogy így már korábban elmegy a meccs és ki tudja mennyi lesz a vége... Talán látta, hogy a Loki sem az igazi és azt gondolta, hogy esetleg kibírjuk. Mondjuk a fiatalokkal a szekszárdiak elleni meccs miatt lehet van még kis bizalmi problémája.
    Azért az is hozzátartozik a meccshez, hogy Kiss Éva jól védett a szünet után, Triffa viszont gyenge volt az első félidőben. Nálunk Vivi a szünet előtt még jól teljesített, utána már nem ment neki. Áginak volt pár védése, ami segíthetett volna, de elöl sokatt rontottunk és a lerohanás ziccerekkel ő sem tudott mit kezdeni.
    Az első félidőben a 2 sípmester finoman szólva sem a mi oldalunkon állt... Erről gyönyörűen tanúskodott, hogy Köstner nem nagyon reklamált náluk egyszer sem. Pl. Dusmáta kiállítása egyenesen nevetséges volt. Meg a 3 gólunk, amit visszafújtak szabaddobásra... A szünet után kicsit kiegyensúlyozottabak voltak az ítélelteik és a hibáik, ekkor már ő is hangosabb volt feléjük. De nem a bírókon múlott, csak magunkat okolhatjuk a vereségért a felesleges rohanásban és kapkodásban elkövetett sok hibánk miatt. A Loki könnyedén büntette őket és tulajdonképpen egy talán közepes játékkal kivárta amíg teljesen elfáradunk és kényelmesen megnyerte a végjátékot.
    Remélem a hibákat tudjuk majd csökkenteni a jövőben és a következő itthoni meccsen a Vác ellen ennek meg is lesz az eredménye.

    Hajrá Újváros!
  • Isthy
    #46247
    Remélem én is, hogy azért sikerül valami jót alkotni a csapatnak.

    Hajrá Újváros!
  • kaloz174
    #46246
    Remélem, a csajok kipihenték magukat. Fizikailag és fejben is.

    Hajrá Újváros! A Loki ma szerintem esélyesebb, több okból, de remélem, a Mester azért kitalált nekik valami meglepőt, amit a videóban nem láthattak.:)
    Hajrá csajok!

    (Csucsu! tudsz jönni?:))
  • Isthy
    #46245
    Sajnos Spiridon kiesése elég komoly veszteség...

    Elöl is, de leginkább hátul. Gondolom Bradeanu lesz helyette Amorim mellett. Így viszont elöl nem tud majd annyit segíteni. Talán Gros is több lehetőséget kap majd ebben a kényszerhelyzetben támadásban. Most mondjam azt, hogy milyen jó lenne most Tomori...
  • Isthy
    #46244
    Csatlakozom a reményeidhez, én is várom majd Csucsu véleményét is.
  • kaloz174
    #46243
    "Cunder Hírlevél:

    Kedves Kézilabda Rajongó!

    Mai hírlevelünk tartalmából:
    Néznivaló: Heti műsor a Cunderen
    Olvasnivaló: Szurkolói blogbejegyzések, beszámoló szombatról, vasárnapról
    Játék: Cunder bajnokság eredmények
    Jó szórakozást, szurkolást kívánunk!

    Üdvözlettel,
    A Cunder.HU csapata
  • kaloz174
    #46242
    Akkor majd együtt drukkolunk - és véleményezünk. Remélem.
  • Csucsu33
    #46241
    Sziasztok!

    Sajnos szombaton nem leszek itthon, így csak tévén keresztül fogok szurkolni.
    Remélem, hogy a csajok jól fognak szerepelni
  • kaloz174
    #46240
    Végül papírforma lett. Bár jól tartotta magát a Fradi. Az ETO-nak még van dolga, szerintem a BL meccsekig, a védekezéssel.
    De a hosszabb kispad megint érvényesült. Viszont most a tesók elég jól vezettek, ha nem is hibátlanul.
  • Isthy
    #46239
    Fradi-ETO 23-30 (13-12)

    Gratulálok az ETO-nak a győzelemhez!

    Tulajdonképpen az jött be, ami várható volt. Amíg bírta a Fradi addig partiban voltak, az utolsó 10 percre azután az ETO simán felülkerekedett. Az első félidőben Abramovics, Szádvári és Piros vezetésével még vezettek is. A szünet után agresszívabb lett a győriek védekezése és ezzel lassan felőrölték a Fradit. A minőségi cserék a hosszabb kispaddal érvényre juttatták a papírformát. Ugyanúgy az utolsó 10 percben hozták a meccset, mint ellenünk Győrben 3 hete. Úgy gondolom jó felkészülés volt ez nekik a szombati BL meccsre. A Fradinak is jár a gratuláció, amíg bírták nemes ellenfelek voltak.
  • Isthy
    #46238
    Legyen mindkét helyen és mindkét helyen hazai győzelem szülessen

    A Fradi-ETO meccsre hangolásképpen megnéztem a Kiel-Barcelona BL meccset. Nem semmi felvezetés volt, a spanyolok döntetlenre mentették a legvégén a mérkőzést (28-28). A Kiel nem bírta el Narcisse, Ilics és Anderson hiányát.
  • kaloz174
    #46237
    Lehet, hogy szerdán viszont Újvárosban?
  • Gabess8
    #46236
    Én főleg a második félidőt láttam, nem akármilyen meccs volt, nagyon nagyot játszottak a fiúk, a hangulat pedig még így tévén keresztül is brutális volt, hát még ott az arénában...
    Végét kicsit elcseszték, de az elképzelés jó volt, alakulhatott volna akár fordítva is. Ezzel együtt minden dicséretet megérdemelnek a fiúk!
  • Gabess8
    #46235
    ÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁÁ nem is az euró, vagy dollár milliókról szól az egész, áááááááááá.
    Egyébként szerintem a plusz időkérés tönkre teszi a játékot, a másik kettő szerintem is rendben van.
  • Gabess8
    #46234
    "Sinka úr és MKSZ figyelnek?"
    Ezek szerint nem aludtad ki magad, mert tudhatnád, hogy ezek ilyet nem tudnak!(biztos nagy volt a táska tartalma...)