61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #46394
    Nem kedvelem Szabó Edinát. Mint írtam, sosem fogom, mert egy olyan eseményhez kötődik, ami nekem nagyon fáj. Be is vallom, hogy mindez teljesen szubjektív, érzelmi alapú dolog nálam, viszont ez már csak így marad. Gondolom, ő is tudja, hogy sokan vangyunk így, magyarok.
    Egyet azonban el kell ismerni. Játékosait jól tudja fanatizálni, ami azért sokszor átlendít nehéz helyzeteken. (Most pl. Érden figyelhető mindez meg, egy szinte nevenincs keret esetében.) Nem tudom, hogy pl. Konkoly Csaba esetében ez működik-e? Mert eddig úgy tűnt, igen, most azonban mintha porszem került volna oda, ahova nem kellett volna. Persze, lehet, hogy egy kis takarítás (a fejekben:)) megoldja mindezt.
    Kiderül pár hónap múlva.
  • Duby
    #46393
    Na akkor belekotnyeleskedek már én is, ha ekkora nagyra nőtt ez a téma. Tény a csapat nem játszott legjobb formájában. Ám azzal szemben, hogy mindenki csak küzdött, senkinek se ment, mégis győztek. Senkinek se volt most sok, de amije volt, azt mind beletette. Tehát minden tőlük telhetőt megtettek. A forma az ingadozó - bár minimális ráhatása van az edzéseknek - főleg női kéziben. A torna nagyon hosszú, aki az elején ellövi a puskaport, annak a végére esélye se lesz, ebből a mezőnyből nem lehet már annyira kiemelkedni.

    Az egyszeri birka szurkoló meg persze, hogy felajzott állapotba került ilyen Hajdúbés közvetítés után. Bár az átlag magyar bérletes "nyugdíjas" is egy elégedetlen seggfej folytoncsakbíráló-gép. Visszatérve a kommentátorra általában nagyra értékelem, de a vasárnapi közvetítése botrányos volt. Állandóan csak hergelte a nézőt, állandóan csak hurrogták a csapatot. Lehet bírálni, kell is, de ez még véletlenül sem a kommentátor feladata!!! Főleg élőben. Azt mondja mi zajlik, kinél van a labda, mit ítélt a bíró! Ennyi a feladata. Se több, se kevesebb. Szabó Edina "szakértősködése" meg már nagyon régóta nemhogy értékelhetetlen, hanem végtelenül idegesítően ostoba, a szakmaiság szikrája nélkül.

    Csak a fantáziálás kedvéért kérdezem, vajon hogyan milyen hangnemben és hangulatban kommentálta volna ezt pl egy dán kommentátor, ha egyik csapatuk így győz? De még a szakmai elemzésnél a meccs után is az kapott volna hangsúlyt, hogy mekkorát küzdöttek fogcsikorgatva és kilátástalan formában is kiharcolták a győzelmet.

    Szerepeljen itt egy ilyen aspektus is.
  • Isthy
    #46392
    Akkor rendben vagyunk
  • Isthy
    #46391
    A második részével nem is volt gondom, csak az elsővel. Azt értettem, mert az adott beírásomra rendben volt. Így ezért arról nem is szóltam.
  • kaloz174
    #46390
    Most aztán tényleg sikerült felcserélni a mondatokat.:)
    Egyébként nem vitatkozni akartam, hanem inkább hozzáfűzni még. Legalábbis ez volt a szándékom.
  • kaloz174
    #46389
    Az első rész viszont tényleg az előző beírásodra volt reakció. Annak szellemében, ahogy látom és érzem az eto-fanok jelenlegi viselkedését.
    "...de tudjuk, hogy sokszor egyik pillanatról a másikra óriási változások tudnak történni. Főleg a női kézilabdában." ->"De legyen igazad."
  • Isthy
    #46388
    Ezt most nem értem... Mire írtad?
    Mert amire hivatkoztál ahhoz nem passzol. Ha az eggyel korábbira, akkor meg valamit rosszul érthettél. Én pont azt írtam ott, hogy ilyen állapotok és mentalitás anno Hegéék idejében nem volt.
  • Gabess8
    #46387
    "Hogy oda el is kell jutni? Igen, ez igaz, de ne 2 meccs alapján ítéljünk ennek a lehetőségéről."

    Lehet egy kicsit félreérthetően írta, természetesen nem erre a két meccsre értettem, szerintem simán odajut a Győr, ezt általánosan gondoltam, hogy oda kell eljutni.
  • kaloz174
    #46386
    Nem tudom. Én ilyen acsarkodásra nem emlékszem. De legyen igazad.
  • Isthy
    #46385
    Való igaz, tényleg régen láthattuk az ETO-t ilyen gyengén játszani. De emlékezzünk rá, hogy tavaly ugyanez volt. Elgondolkodtató vereség a Zvezdától, majd egy szinte ugyanilyen halovány meccs az Itxaco ellen. Utána összekapta magát a csapat és az elődöntőig jutott. Többek között ezért is csak a csoportmeccsek után alkotnék véleményt. Azért 6 BL meccs majd már mutat valamit. Jelenleg tényleg haloványnak tűnik a csapat esélye a BL végjátékra, de tudjuk, hogy sokszor egyik pillanatról a másikra óriási változások tudnak történni. Főleg a női kézilabdában.
    Ellenfelek vannak, de azért a Larvikon kívűl azok sem muzsikálnak valami fényesen. Lásd a Valcea és a Viborg eddigi eredményei. Főleg az utóbbi csapatra jellemző, hogy meglepő eredményeket "ér el" az elején, azután tavasszal megnyeri a BL-t. Ezt az elmúlt 2 évben 2x is eljátszották, tehát a lényeg valóban tavasszal dől el. Hogy oda el is kell jutni? Igen, ez igaz, de ne 2 meccs alapján ítéljünk ennek a lehetőségéről. Ha a 6 meccs után nem jutnak tovább a csoportból, akkor valóban lehet véleményt megfogalmazni és kérdéseket feltenni. Legalábbis én ezt gondolom és szurkolok az ETO-nak, hogy erre még véletlenül sem kerüljön sor.
  • Isthy
    #46384
    Az tényleg lehangoló, ami most megy arrafelé, de nem hinném, hogy ez az esetleges BL győzelem hangulatát befolyásolná. Napjaink valósága és annak "termékei" erőteljesen bekerültek a kézilabda körforgásba. Mennyire más volt ez anno Hegével és akkori "csapattal".
  • Isthy
    #46383
    Így van, örüljünk, hogy így alakult.
  • Gabess8
    #46382
    Az nem kicsit volt furcsa, lehet nem jó szó rá, de én nagyképűnek éreztem, nem is tudom hová tenni, olyan mintha nem ezen a meccsen járt volna, az nem igaz szerintem, hogy egy ilyen rutinos játékos ne érezze, hogy szart sem ért a játéka a csapatnak, még akkor is ha ő benne volt a legjobb háromban!
    Régóta nézem a kézilabdát de ilyen szarul játszani a Győrt én még nem láttam, vagy nagyon régen volt. Én nem érzem úgy, hogy idén megnyerhetik a BL-t sőt jelenleg még a négyet is soknak érzem, aztán ne legyen igazam!!! (erről Isthy tudna most többet írni mert ő figyeli a többi bl mecset is, milyenek az ellenfelek)
    Persze a nagy dolgok a tavasszal dőlnek el, csak oda kell érni.
  • kaloz174
    #46381
    Ezt nem értem:
    "Kézilabda
    Magazin (felvételről)"
  • Gabess8
    #46380
    Mielőbbi gyógyulást!
  • kaloz174
    #46379
    Nagyon szomorú olvasni azt, ami a különböző fórumokon megy, a magyar bajnokcsapat szurkolói között.
    Egyik okosabb, mint a másik, személyeskednek, nagyarcoskodnak.
    Nem irigylem azokat, akik ma az ETO-t jelentik.
    (Azon gondolkodom, vajon lehet-e egy ilyen előzmény után egy igazi örömünnep, ha nyerik a kupát, ahogy megfogalmazták célként.)Lehet, hogy megint bennem van a hiba, de valahogy elég elkeserítő, ami most zajlik.
  • kaloz174
    #46378
    A lényeg, hogy szerencsésen megúszta.
  • Breki33
    #46377
    Kórházba került autóbalesete után a Loki kézilabdázója


    Debrecen – A körülményekhez képest szerencsés kimenetelű autóbalesetet szenvedett Csáki Viktória, a DVSC-Korvex női kézilabdacsapatának szélsője. A Kenézy Gyula kórházban kötött ki.

    A dvsckezilabda.hu beszámolója szerint Csáki éppen Hajdúvid és Hajdúdorog között autózott, amikor megtörtént a baj.

    – Egy őz ugrott elém az útra, körülbelül öt méterre az autótól – elevenítette fel a történteket a jobbszélső. – Mindenképpen megpróbáltam elkerülni az ütközést, fékeztem és el is rántottam a kormányt, így az autó az út szélére sodródott, majd megpördült. Két betonoszlop és fa között kötöttem ki, azonnal kikapcsoltam az övet és kiszálltam. Nagyon sokan megálltak, hogy segítsenek, végül egy fiatalember hívott mentőt. A pörgés közben kicsit bevertem a fejem az autó tetejébe, ezért bevittek a Kenézy Kórházba, ahol az alapos kivizsgálás után kiderült, hogy nincs semmi bajom, így hazaengedtek - mesélte Csáki Viki, aki szerencsére megúszta a balesetet, és készülhet a csapattal.
  • kaloz174
    #46376
    Meglepően biztos idegenbeli győzelem. Grat. Gabcának!
  • kaloz174
    #46375
    A Podravkát mi, igaz, felk. meccsen 7 góllal vertük. Egyáltalán nem tűntek acélos gárdának, szerintem ma sem nyújtottak semmi átlagon felülit.
    Ezért biztos voltam a nagy gólarányú győzelemben. Tévedtem.
  • kaloz174
    #46374
    Elég nagy talány most ez az ETO.
    Azért vannak pozitívumok is. Vérten Orsi újra régi önmagát idézte. (A nyilatkozat ezzel szemben kicsit fura volt.) Gros nagyon bátran és többnyire eredményesen lőtt át.
    Azonban az egész csapat gyenge teljesítménye számomra most is felveti az edző felelősségét. Ez pedig újra csak csalódás.
    Ettől függetlenül a 2 pont megvan. Más kérdés, hogy a BL-győzelemhez ez most kevésnek tűnik. Sokat kell javulni még a következő meccsen való jó szereplés érdekében is, ami elég gyorsan következik időben.
    Fejben kell ezt megoldani, azt gondolom.
    Mindenki többet várt ettől a már szinte tökéletes helyzetben lévő gárdától. Kiderül, képesek-e végre rátalálni a kellő BL formára.
  • Isthy
    #46373
    Viborg-Buducnost 25-34 (16-18)

    Aki nem látta a meccset, annak nem csodálom, hogy elkerekedik a szeme Én is így jártam, miközben a meccset néztem. Nem nagyon hittem a szememnek. Az elején a Vibrog még jól kezdett, 3-1-re és 8-5-re vezettek, de azután a Buducnost fordított 13-9-re. Ekkor a spanyol bírók még visszahozták a dánokat a meccsbe a szünetig. Fordulás után fokozatosan húzott el Popovics és Bulatovics vezérletével a Podgorica. Az utolsó negyedórában már nagyon idegesnek tűnt a Viborg, látszott, hogy nincsenek hozzászokva, hogy otthon esélyük nincs a győzelemre. A végére egyre jobban nőtt a hátrányuk és egy méretes zakót kaptak. Nem voltak boldogok a meccs után, látszott rajtuk az eredmény. A Buducnost előtt le a kalappal, kiválóan játszottak, gratulálok Gabiéknak a győzelemhez!
  • Isthy
    #46372
    ETO-Podravka 27-25 (18-15)

    Mit is írhatnék... A győzelem megvan, egyelőre ez a lényeg. Mert a játék az elég gyatra volt. Vérten Orsinak és Ginnek jár a gratuláció! Ők hozták ezt a meccset. Talán Spiridon említhető még és Gros támadásban. A többi néma csend... Jövő hétre Ljubljanába nagyon össze kell kapnia magát a csapatnak, mert ez így nagyon kevés lesz. Bízzunk benne, hogy felébrednek a játékosok és feledtetik ezt a mai "produkciót".
  • Isthy
    #46371
    Gratulálok a győztes csapatainknak! Meg a Picknek is a helytálláshoz!

    Nem voltam itthon, csak ma délután értem haza., így nem láttam egyetlen meccset sem tegnap. Ahogy olvasom az MKB a végén megint leengedett az utolsó 1,5 percben és 6 gólról visszajöttek a dánok. Csakúgy, mint a Hamburg... Remélem nem fog sokba kerülni ez a végén... A Pick szépen helytállt, ez bíztató eredmény a jövőre nézve.
    A női csapataink simán hozták a papírformát, nem lehet gond a továbbjutásuk.
  • kaloz174
    #46370
    A Szeged végül is egészen jól helyt állt.
    VALLADOLID-PICK SZEGED 26-23 (13-11)
    Kicsit több hittel talán még jobb eredményt is elérhetett volna.

    Sem a Békéscsabának, sem a Vácnak nem jutott ma acélos ellenfél, az eredmények alapján. A Csaba meccsét láttam, de túl sok izgalom nem volt benne.
    BUDAPEST-BANK-BÉKÉSCSABA-OLIMPIJA LJUBLJANA 32-23 (16-8)
    LACZPOL GDYNIA-SMYA-VÁC 32-40 (18-20)

    Mindenesetre grat. a győzelmekhez.
  • kaloz174
    #46369
    Grat. a Veszprémnek a győzelemhez, de kár volt elrontani a gólarányt.
    Kicsit szétszórtak voltak a fiúk fejben. Perez megint fantasztikus volt. Az ő ősereje kellett ehhez a sikerhez, úgy gondolom.
  • kaloz174
    #46368
    Most úgy tűnik. De messzi még a bajnokság vége.
  • Breki33
    #46367
    Most nem

    Hát jó lenne jövőre is bent maradni, lehet, hogy pont a Siófokkal harcolunk a bent maradásért?

    Hány csapat jut fel a másodosztályból 2?
  • kaloz174
    #46366
    Köszi!
    Gondolom, ezen a meccsen nem voltál ott.

    Sajnálom a szekszárdi csajokat, mert nem sok sikerélményük van ebben a bajnokságban. Tény viszont, hogy első osztályú csapat. Hogy ennek van-e így értelme, ezt nem tudom eldönteni. (majd kiderül)
    Szabó Edina előtt viszont újra elismerésem. (Más kérdés, hogy ettől még szeretni sosem fogom.)
  • Breki33
    #46365
    2010.10.15.- NB I felnőtt. UKSE Szekszárd-ÉTV Érdi VSE 22:30 (12:14).

    Szekszárd Városi Sportcsarnok. 600 néző

    Vezette: Natkai, Szalai.
    Kiállítások: 8 perc, illetve 6 perc.
    Hétméteresek: 2/2, illetve 3/3 .

    UKSE Szekszárd: Kurucz – Beck 1, Jankovics, Fauszt 8, Gulya, Hegyi 2, Szekerczés 2, Csere: Mészáros, Pap (kapusok) – Kovács 2, Kopecz, Samu, Weigel 7(2), Vranes, Mizsák. Edző: Kovács Jenő

    ÉTV Érdi VSE: Oguntoye – Balog 1, Wolf 8(3), Kisfaludy, Gyetván 4, Kovács 1, Tamás 6. Csere: Megyes, Schnek (kapusok) – Ferencz, Burai, Pádár, Őri, László, Kuridza. Edző: Szabó Edina

    Hazai szempontból rémálomként indult a mérkőzés, szinte alig melegedett be a közö9nség, máris 7 góllal vezetett az Érd. Különösen Tamás Krisztina volt eredményes. A junior válogatott jobbszélső sorozatban lőtte góljait, szinte hátán vitte csapatát. (13.perc2:9). Nem is sokat várt Kovács Jenő az időkéréssel, már a percben igyekezett tanácsaival megállítani az ellenfél lendületét. Aztán amit kevesen hittek még ebben a pillanatban, megtörtént. Weigel, és Fauszt góljaival egyre felzárkózott az UKSE. (22.perc 9:10). A következő percekben is bénultság jellemezte Wolfékat, az UKSE pedig mindezt kihasználva a két prímás Weigel, és Fauszt góljaival egyenlített. Hihetetlen hajrá sokat kivett a hazaiakból, ezt kihasználva ismét növelni tudta előnyét az Érd. Ennek ellenére a szünetben Szabó Edinának biztosan volt néhány figyelmeztető szava tanítványaihoz.

    A második játékrész elején sokan aggodalommal figyelték, hogy vajon miként folytatja a játékost az UKSE. Az első percben úgy tűnt, ezúttal elmarad, hisz Hegyi röviddel a kezdés után betalált. (31.perc 13:14). Óriási buzdításba fogott a szekszárdi „B” közép, ennek ellenére a vendégek tovább növelték előnyüket. Wolf átlövéseit sem a védők, sem Kurucz kapus nem tudta hárítani. A HKNC-től a nyáron átigazolt átlövő még 11 méterről is betalált. (37.perc 13:19). Lassúnak, fáradtnak tűnt a Szekszárd, a csereként beállt játékosok sem tudtak jelentősen változtatni a játék képén, s ezúttal az időkérés is elmaradt. Csak Fauszt és Weigel voltak képesek egyenrangú partnerként kézilabdázni, hozzájuk időnként Kurucz csatlakozott. Utóbbi azonban a ziccerek hárítása mellett az átlövésekkel hadilábon állt. Sajnos ezekben a percekben az utóbbiakból volt több, így rövid fellángolás után ismét a vendégek percei következtek. (52.perc 17:26). A jelentős különbség elkedvetlenítette a szekszárdiakat, hamarosan ki is számolták őket a vendégszurkolók. (54.perc 18:28). A hajrában visszavett az Érd, Fauszt ismét villant, egy keveset szépítve az eredményen.

    A mérkőzés eleji hátrány ledolgozása felőrölte az UKSE erejét, így a második félidőben ezúttal sem tudott komoly ellenállást kifejteni a csapat. Az eredeti célok közül Kisfaludy semlegesítését sikerült ugyan megoldani, de a Wolf, Kuridza, Tamás trióval szemben hatástalannak bizonyult a hazai gárda.



    Kovács Jenő: Védekezésünkkel elégedett vagyok, de a felállt fal elleni játékunk hatástalanra sikeredett.

    Szabó Edina: A mérkőzés, és a második félidő elején nyújtott jó játékkal biztos, és fontos győzelmet arattunk.
  • kaloz174
    #46364
    Eredmény már van: 22-30.
    (Ahogy várható volt, mondhatni: papírforma, pedig nagyon drukkoltam a szimpatikus szekszárdiaknak.)
  • Gabess8
    #46363
    Segítség

    Ez mind szép dolog mert szerintem mi el sem tudjuk képzelni mekkora a baj(szerencsére)!!
    Én egy dolgot eddig nem hallottam, de lehet én vagyok figyelmetlen, hogy ez a három gerinctelen milliárdos, kiállt volna a nyilvánosság elé, bocsánatot kérni, vagy netalán tán azt mondták volna, hogy ők is zsebbe nyúlnak!!
    Azt viszont hallottam, mondták, hogy ők nem hibáztak, nem érzik magukat felelősnek!
    Persze mit is várok én három milliárdostól ma...
  • kaloz174
    #46362
    A szekszárdi oldalon találtam:

    "2010.10.13. – NB II Dél-Nyugati csoport. Sikerek mindkét fronton!

    Negyedik NB II-es mérkőzésén a GO-NA LENTI csapatát fogadta a Szekszárdi Városi Sportcsarnokban az UKSE Márker. A vendégcsapat, amelynek edzője, és névadó szponzora az egykori legenda Gódorné Nagy Marianna, jelenleg a tabella utolsó helyén áll, míg a Márkeresek - a Hévíz és a Fekete Gólyák után- harmadik helyezettek."
  • kaloz174
    #46361
    Így kiegészítik egymást a beírások.

    És?:) Lengyelországi tudósításomat olvastad?
  • Isthy
    #46360
    Éppen ez lett volna az én következő beírásom is, de megelőztél. Remélem kapunk!
  • kaloz174
    #46359
    Mai meccs:
    Női NBI, 8. forduló:
    18:00 SZEKSZÁRD-ÉTV-ÉRD

    (Vajon kapunk beszámolót? )
  • Isthy
    #46358
    Ja, azok ha jól emlékszem voltak.
  • Isthy
    #46357
    A hétvégi menü:

    MKB Veszprém KC – KIF Kolding (dán)
    Férfi Bajnokok Ligája, B-csoport, 4. forduló - Veszprém
    2010.10.16. 16:15 Viasat3

    Vistal Laczpol Gdynia (lengyel) - SYMA Vác
    Női EHF Kupa, 2. forduló, 1. meccs - Gdynia
    2010.10.16. 17:00
    Nincs semmilyen közvetítés!

    CR BM Valladolid (spanyol) – Pick Szeged
    Férfi Bajnokok Ligája, C-csoport, 4. forduló - Valladolid
    2010.10.16. 18:00 Viasat3

    Békéscsabai Előre NKSE - RK Olimpija (szlovén)
    Női EHF Kupa, 2. forduló, 1. meccs - Békéscsaba
    2010.10.16. 18:00 cunder.hu

    Győri Audi ETO KC – HC Podravka Vegeta (horvát)
    Női Bajnokok Ligája, D-csoport, 2. forduló - Győr
    2010.10.17. 15:25 Viasat3
  • kaloz174
    #46356
    Elkapott üzenet:
    "megérkeztünk Gdyniába!csomagok megvannak,minden zökkenőmentesen ment...nem megszokott:)"
  • kaloz174
    #46355
    Gondolom, azért voltak viszont hétközi bajnokik, közöttük rangadók is, a nk.kupaszereplés miatt. (Erre céloztam.)