61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #46635
    Azért nagyon ne sikerüljön még a soraik rendezése szombatig
  • Breki33
    #46634
    kétkarú óriás :)

    De az egale klima se semmi
  • Mse
    #46633
    meg milyen irigykedve néz :)az egyfejű két testű Kékes :D
  • Mse
    #46632
    nem voltam, a múltkori Alcoa elleni kupa meccs után amúgy sem volt kedvem nézni a szenvedéseiket :)
    de remélem rendezték a soraikat, mert ahogy hallottam volt egy kisebb megingás a csapaton belül, így úgy amúgy...
    meglátjuk a továbbiakban hogy megy kell e komolyabb szankció ;)
  • Isthy
    #46631
    Gyorsabb voltam
  • Isthy
    #46630
    Tudtok valamit arról, hogy a holnapi csabai meccsünkről lesz valahol valamiféle eredménykövetés?
  • Gabess8
    #46629
    Ez jó duma
  • Gabess8
    #46628
    Tolinger: fél év

    Van róla fogalmam milyen lehet most neki. Mihamarabbi gyógyulást, felépülést neki.
  • Isthy
    #46627
    Féléves kihagyás...

    Nagyon sajnálom Pumit... Mihamarabbi teljes gyógyulást kívánok!
  • Breki33
    #46626
    nekem az, hogy aki nem lép egyszerre nem kap rétest estére :P

    tényleg jó kép szerintem is

  • Isthy
    #46625
    Nálam nem verte ki semmi. Annyit jegyeztem meg neki, hogy a jelenlegi kötülmények között lehet túl sokat vár el mentálisan a széthajtott és sérült debreceni lányoktól. Nem szoktak ők ehhez a terheléshez, főleg ilyen szinten. Ezért csinálnak látszólag érthetetlen dolgokat... Én ezt tolerálom náluk és ennyi.

    A veszprémi meccsről nem írsz nekünk? Vagy nem voltál ott?
  • Isthy
    #46624
    Tényleg jó kép! Nekem is egyből feltűnt rajtuk a harisnya, lehet nem bírják már a gyűrődést
  • Isthy
    #46623
    De jó, hogy ezt csak ma írták fel... Sikeresen lemaradtam róla...
  • primavis
    #46622
    nem azt írtam, hogy ők a legbutábbak! Miért, náluk nem lehetnek butább csapatok? Arról már nem is beszélve, hogy pl. a magyar élmezőny jó fele képzetlenebb játékosokból áll, a félprofi-fél amatőr csapatokról már nem is szólva! Őket "bután " is könnyen lehet verni! DE ha neked/nektek a tegnapi ténykedésük különlegesen magas intelligencia színtről szól, lelked/tek rajta4 nekem más a véleményem!
    Nem kellene a fizikai adottságokat, a technikai felkészültséget összetéveszteni a jáétékintelligenciával!
  • Andreeew
    #46621
    DVSC-KORVEX 31 (16) - KIF Vejen 20 (9)

    Itt nem voltak buták? Hogy van ez?
    Alapból kevesen vannak, ráadásul most tele vannak sérültekkel. Bravúr hogy egyáltalán ilyen szoros meccseket tudnak játszani.
  • primavis
    #46620
    elfogadom, sőt törvényszerű, hogy a fáradsággal, kimerültséggel párhuzamosan romlik a koncentráció képesség, lassulnak a reflexek (azok is idegpályákon jönnek létre4), ahogy a döntések is lelassulnak! No de, ha az ember az első percektől kezdve ugyanazt a fáziskésést tapasztalja a ténykedésben, akkor azt nem lehet a fáradtság rovására írni! Márpedig a Loki esetében ezt nemcsak tegnap, hanem rendszeresen lehet tapasztalni! Nemhogy a szélsők, átlövők követnek el bosszantó hibákat (nem csak technikaikat, hanem döntésbelieket is), hanem főleg az irányitók! Igaz, Bogdanovicson kivül ilyen nem is igen van a csapatban. Ahol nincs, ne keress!
  • Mse
    #46619
    még egy gondolat: az hogy rossz döntést hoz valaki, nem feltétlenül és kizárólag játékintelligencia kérdése. (lsd zágráb utolsó 5 perc, ott sem tűnt el hirtelen mindenki játékintelligenciája, mégis sorozatosan rossz döntést hoztak a játékosok...)
  • primavis
    #46618
    persze, OK!
  • Mse
    #46617
    én nem arra a reagáltam, a többieknél nem tudom mi verte ki a ......(biztosítékot? :D), és hidd el nem hívom fel őket nap mint nap egyeztetni a véleményünket :)

    szerintem lezárhatjuk, úgyis érted mit írtam :D
  • Mse
    #46616
    a többi fórumozó minősítésére gondoltam mint személyeskedésre, ha nem egyértelmű!
  • primavis
    #46615
    + ha nem tévedek, "buta csapatot" írtam elsőre is! Ez verte ki nálatok a ........ Márpedig a butaság az összjátékra, a helyzetmegoldásokra vonatkozik! És az biza a tegnap nem mutatta a játékintelligencia halvány jelét sem!
  • primavis
    #46614
    mellesleg, mivel személyesen nem ismerem a debreceni játékosokat, a civil életbeli intelligencia szintjükről nem is mernék nyilatkozni, viszont arról amit a pályán művelnek ( s nem első látásra!), már lehet konzekvenciákat levonni, nemde?
  • primavis
    #46613
    ugyan, sportról van szó és a sportbeli intelligencia-unintelligencia (butaság) nem ugyanaz mint a civil életben! Képzelj el pár akadémikust a pályán, illetve Puskást vagy Görbét az Akadémián!!
  • Mse
    #46612
    jó kép :)Kékeséken mi az a "lábszárszorító harisnya", dagad a lábuk?
    LOL
  • kaloz174
    #46611
    Na és egy kis kellemes meglepetés a Cundertől:

    Heti műsor
  • kaloz174
    #46610
    Kedvenc képem az érdi meccsről; avagy egy nagy találkozás:

  • Mse
    #46609
    egyébként a személyeskedést meghagyhatod nyugodtan más fórumokra, tudsz te érvelni is, ha akarsz, meg pontosan fogalmazni :)
  • Mse
    #46608
    csak hogy te nem ezt írtad, hogy a játékintelligenciája alacsony, vagy hagy kívánni valót, hanem hogy buta, és unintelligens...
    örülök, hogy végre kijavítottad magad :)
  • primavis
    #46607
    na akkor vegyünk pár példát: Borók Rita, vagy újabban Sutka, de Putics is, kiváló adottságaik ellenére miért nem lettek kiváló játékosok is? De ilyen példákat bármelyik edző tucatjával tud mondani! A játékintelligencia az agysejtek működésében ott jelentkezik, hogy a legkevesebb szinapszissal sikerül megoldani a legjobb helyzetfelismerést. Ez időben is, de eredményben is sikert hoz. Ha viszont ez az ingerpálya egy bonyolult utat ír le, akkor bár a végeredmény jó lehet, de az időveszteség miatt már elkésett! A hétköznapi életben ez rendszerint nem okoz sok gondot, s ha van elegendő időd, akár akadémikus is lehetsz, de ott ahol a helyzetfelismerés az idő függvényével egyenes arányban eredményes, ott már a lassú az "buta" (unintelligens) is! A játékhoz, nem úgy általában!
  • primavis
    #46606
    játékintelligenciáról van szó! Akinek nincs, az fizikai adottságai ellenére sem válik kiváló játékossá! Csak hazai éljátékosokat vegyünk ( ráadásul azt a posztot, ahol a legfontosabb kellék: az irányitóét): Görbicznél a játékintelligencia kiváló, Szucsánszkinál legfeljebb jó, mig Kovacsicsnál még azt sem éri el, ahogy a férfiaknál is Eklemovicsé jóval nagyobb mint a Császáré, viszont Lékaié sokat a igérő! Hogy te/ti mik és milyenek vagytok játékintelligencia területén azt nem tudhatom, de hogy az evidenciákat is vitatjátok, háát az....elég szomorú!
  • Mse
    #46605
    "áltehetségek" =tehetségtelen? nálad ez egyenlő az unintelligenssel?... (akinek van 8 általánosa,nem bír 2 értelmes mondatot egymásután fűzni, de a pályán kiválóan lát,jól passzol, és gólokat lő, az intelligens vagy unintelligens (buta)?)
  • Duby
    #46604
    Teljesen következetlen, megalapozatlan, és ésszerűtlen a magyarázat, amivel ragaszkodsz a butázáshoz, de nem vitatkozom. Buták a Lokis csajok, mint a tök, és mi is valamennyien.

    Csak emberek vagyunk mi is, ők is.
  • primavis
    #46603
    Senki- én sem - állitja, hogy a Debrecen jobb csapat lenne mint a Lipcse, s azt sem, hogy a BL elitjei közé tartoznának. De ettől még lehet okosan, intelligensen játszani. Ti az edzőjüknek mondtok ellent, mikor velem vitatkoztok. Mert minek lehet nevezni, ha nem butaságnak, hogy időkérés után pont az adott utasításoknak az ellenkezőjét csinálják sorozatban? A labdakezelési hibák, a jószándékú de rosszul sikerült megoldások nem butaságok, azokat lehet az izgulás/véletlen/balszerncse számlájára írni, de azt már nem, hogy faltörőkosként nekirontok a felállt falnak, mig máskor visszafordulok és passzolok, s közben méteres rés van a falon! Ez már helyzetfelismerési probléma s ez már az intelligencia területe. Ahogy az is, hogy mikor játszom meg az üresen álló társamat, illetve miért akarom megjátszani, amikor 3-4 ellenfél veszi körül.(Tegnap pl.2-3 ilyen helyzeten ment el meccs!). Az is intelligencia kérdése, hogy két -három védés után nem ugyanúgy és ugyanoda lövöm a labdát.
    A kézilabda rettenetesen felgyorsult játék, veletek ellentétben én láttam még élőben nagypályás kézilabdát, s a kispályásnak a kezdeteit is. Az más sebességen zajlott. Aki ma nemképes megfelelő gyorsan jól kezelni a labdát, megfelelő időben és pontosan passzolni és lőni, annak lehetnek bármilyen fizikai/technikai adottságai is, nem fog érvényesülni. Számos példa van erre csak az utóbbi évtized sikertelen áltehetségeiből. Az meg, hogy gyorsan felismerem-e, hogy mit kér az adott helyzet, az biza intelligencia kérdése és aki nem képes rá, az bizony unintelligens. Magyarul buta! S aki ezt nem veszi észre és a pártjára áll, úgyszintén! Sorry...
  • Duby
    #46602
    Persze nagyon drukkol az ember és savanyú a szőlő egy ilyen elszalasztott lehetőség után. De a Lokinak most a rutinszerzés a legfontosabb, mert van mit felszedni e téren. Fiatal gárda, ígéretes gárda.
    Tanulás, alázat, türelem! A csapat részéről, és a közvélemény részéről is!
    A lényeg, hogy jövőre ugyanitt! És utána, és utána ...
  • Mse
    #46601
    sok köze (mondhatni semmi) nincs az intelligenciának ahhoz, hogy másodpercnyi idő alatt milyen döntést hozol, hova passzolsz, mit vállalsz el... főleg a meccs végén, fizikailag-szellemileg fáradtan, téthelyzetben...

    (persze lehet te mást értesz intelligencia alatt mint én...)
  • Isthy
    #46600
    Sztem az alábbi 4 csapat juthat az elődöntőbe:

    Audi ETO
    Buducnost T-Mobile
    HK Larvik
    Oltchim Valcea

    (Talán még a Dinamo Volgogradot lehetne ide sorolni, de ők idegenben nem elég acélosak. Bár most a Valcea sem, de úgy gondolom ők be fognak jutni.)

    Januártól persze még sok minden változhat, jöhetnek sérülések, formahanyatlások és akkor borulnak a jelenlegi erőviszonyok. Most sztem a fenti négy csapat az esélyes.
  • kaloz174
    #46599
    Hogyan ítéled meg? Bár messzi még a vége, a mai formájuk alapján melyik csapatok esélyesek a végső győzelemre?
  • Isthy
    #46598
    Mert a Loki BL szinten nem ugyanaz, mint a németek? Sztem semmivel sem erősebb a Lipcsénél jelenleg a BL-t tekintve. Tény, hogy sokszor hibáztak kritikus helyzetben a debreceni lányok, de a Lipcse is rontott sokszor. Amúgy meg rontottak a Lokis lányok nem kritikus helyzetben is eleget. Ma a kevesebbet hibázó csapat győzött 1 góllal.
    Egyébként meg teheted a mércét ahová akarod, csak figyelni kell a realitásokra. Mert azok néha nem felelnek meg az általad elgondoltaknak.
  • Isthy
    #46597
    A többi mai BL eredmény:

    Randers-Larvik 20-38 (13-20)
    Toulon-Valcea 22-26 (13-13)
    Savehof-Volgograd 30-35 (17-16)
    Buducnost-Viborg 32-24 (16-17)

    A Larvik és a Buducnost már továbbjutott.

    Gratulálok Gabiéknak a győzelemhez és a továbbjutáshoz!
    Az első félidőben a védekezésük gyenge volt, így a Viborg egyenrangú ellenfél volt. A szünet után 20 perc alatt mindössze 5 gólt kaptak, összerakták a védekezést. Elöl pedig hozták a kreatív játékukat és el is döntötték a meccset. A Viborg pedig - mint BL címvédő - ezzel elköszönt a BL-től, marad nekik a KEK szereplés.
  • primavis
    #46596
    talán ha arra gondolunk,. hogy a lipcseiek 11 mezőnyjátékosal érkeztek, semmivel sem álltak jobban mint a debreceniek kerete!