61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Mse
    #47036
    mindenáron meg akartok győzni :DD
  • Mse
    #47035
    azért ilyen merész álmaim nincsenek :DD
  • Isthy
    #47034
    Nem én lihegem túl
  • Isthy
    #47033
    Voina 3 kapust vitt.
  • primavis
    #47032
    talán mégsem olyan súlyos a dolog!
  • Mse
    #47031
    túl van ez lihegve :D majd a meccsek alapján kiderül :)
  • primavis
    #47030
    bocs Paula!
  • primavis
    #47029
    Laura komolyan megsérült! Egy kapussal maradnak a románok a középdöntő másik két meccsére!
  • Gabess8
    #47028
    Gratulálok a csajoknak a győzelemhez, máshoz nem tudok mert pocsékul játszottak, lehet nem heverték ki a zakót teljesen!
    Igen így volt, egyébként tipikus északi fejük volt, mondjuk ettől nem kell hülyén fújni, bár szerintem nem ezen múlott.
    Azért Tóthot ne értékeljük már ennyire túl, tény volt pár jó lövése, de legalább annyit el is cseszett.
    Azt egyébként nem értem, hogy Melinda miért nem kap több lehetőséget a kapitányoktól, más meg kap akinek helye sem lenne a környéken!
    Nem láttam, de szerintem nem volt bunda, egyébkén mi magyarok még ehhez sem értünk. Szerintem ebben a királynak nincs szerepe, tök mindegy ott van e vagy nem, attól akár még benne is lehet, ha az eredmény úgy kívánja, de lehet ezt csak az itteni közeg mondatja velem.
  • Isthy
    #47027
    Abból sztem nem fog semmi sem kiderülni, mert minden meccs más. De sztem ezt te is tudod. A svédek tudnak a norvégok ellen játszani, ezt már bizonyították máskor is az idén.

    Úristennnn Paulaaaa....
  • primavis
    #47026
    Ha holnap este az ukránok megtáltosodnak és pontot vesznek el a norvégoktól, az az elődöntőbe kerülésükbe kerülhet! Nagyon tudnám élvezni!
  • Mse
    #47025
    rövid oldalon sem vállalja be nagyon.

    én cseréltem volna Katit -már korábban-, meg is lepődtem, hogy ilyen jó hatékonysággal védett, mert sokkal gyengébbnek tűnt, persze magához képest.
  • Mse
    #47024
    ki fog derülni, amint lejátszottuk a svédekkel mi is és a franciák is a meccsünket, hogy miről is volt szó.

    én nem kesergek ezen, sőt hihetetlen hogy ennyire "csúnya" játékkal ott vagyunk ahol, de attól még utálom a sportszerűtlenséget.
  • Isthy
    #47023
    Egy fórumra, ahol szintén ment az "osztás". De ahogy pár perce olvastam, valaki más is megemlítette ezt az indexen.
  • kaloz174
    #47022
    Ezt beírtad már egyéb oldalakra is?
    Bár teljesen jogosnak érzem a párhuzamot, én is. Azokkal értek egyet, akik azt mondják: foglalkozzunk a saját csapatunkkal, meccseinkkel.
  • kaloz174
    #47021
    Szerintem nagyon "langyosak" a románok, a horvátok jól teszik a dolgukat.
    Szerencséjük a románoknak, hogy Manea egészen kiváló, na és Paula is egészen jó.
  • Isthy
    #47020
    A horvátok szépen tartják magukat a románok ellen (12-14), annak ellenére, hogy Paula kiválóan véd. Eddig egész jó meccs, remélem így lesz a szünet után is. Ráadásul szerencsére nem Ágai közvetít, hanem Méhes, így normális hangerővel nézem a meccset
  • Isthy
    #47019
    Tényleg elég "érdekesen" adták elő. De én náluk már semmin sem csodálkozom.
  • primavis
    #47018
    Érdekes volt Kékesiék vezetői stílusa! Magyarul.,, előre kiszámithatatlan!-:))) DE tisztesen helytálltak egy ilyen nehéz meccsen!
  • Isthy
    #47017
    Valóban elég keményen és veszélyesen játszanak. A montenegróiak többször is eladták a 3 gólos előnyüket, de a végén csak behúzták 22-20-ra. Sok hibával tarkított, gyenge közepes szinvonalú meccs volt.
  • primavis
    #47016
    54 perces bikaviadal után, sikerült két vállra fektetni a még félholtában is öklelő spanyol bikát! (bocs tehenet). Ezeket a spanyol kézis lányokat fogadom, hogy beiratták vagy torreádor iskolába vagy gyakran viszik bikaviadalokra őket! Amit a pályán müvelnek az ön és közveszélyes!
  • Isthy
    #47015
    Egy icipici adalék (emlékeztető) a svéd-norvég meccsért "lázongóknak":

    2003-as VB, Zágráb
    A középdöntő utolsó csoportmeccse volt a magyar-ukrán meccs. Előtte úgy állt a csoport, hogy az ukránoknak és a norvégoknak 7-7 pontja volt, nekünk pedig 5 pontunk. Számunkra egyetlen eredmény jelenthette az elődöntőt, ha elverjük az ukránokat, akik addig még veretlenek voltak a VB-n. Azután a meccsen 12 góllal elvertük az ukránokat. Akiknél a legjobbjuk nem is lépett pályára (Olena Csigica, aki 2. lett Boki mögött a góllövőlistán) és a kezdők sem vitték túlzásba a játékot a meccsen, inkább a második vonal játszott sokat. Ez meg is látszott a végeredményen. Ezzel mi és az ukránok bejutottunk az elődöntőbe, a norvégok pedig mentek a levesbe, mert ennek következtében nem jutottak ki a 2004-es athéni olimpiára. Vajon mit gondolhattak akkor ők rólunk és az ukránokról?
  • Isthy
    #47014
    Biztos voltam benne, hogy kapni fogsz, mert elég provokatív megjegyzés volt tőled

    Ma jó kis meccsek lesznek és 18:30-tól a román-horvátot, majd a dán-oroszt is adni fogja a Sport1. Utóbbi igencsak nagy csemegének ígérkezik.
  • kaloz174
    #47013
    Szerintem nekik, mindent összevéve (vírus, ellenfelek, stb.) sem jut eszükbe, hogy nem nyerhetnek ezen az EB-n. Kiderül, visszaüt-e a túlzott magabiztosság, ami eddig teljesen megalapozottnak tűnt.
  • kaloz174
    #47012
    Kaptam...
    Csak az a gond, hogy lefelejtetted a végéről ezt: . (Én nem.)

    Amúgy: mi a véleményed a válogatott esélyeiről, eddigi szerepléséről?
  • Andreeew
    #47011
    Igen, nyilván mindenkit arra tanítanak Győrben, hogy ha egy mód van rá akkor osszanak ki egy váratlan gyomrost az ellenfélnek. Azért nehogy már Temes hülyeségei miatt is az ETO legyen a hibás..
  • Isthy
    #47010
    Esélyünk még most is van az elődöntőre, csak jóval kevesebb. Már nem csak a mi kezünkben van a sorsunk, hanem leginkább a franciákéban. Egészen tegnap estéig minden a mi szájunk íze szerint alakult az egész EB-n. A franciák biztosan mindent meg fognak próbálni, nekünk meg a svédeket akkor is meg kellett volna vernünk az elődöntőhöz, ha tegnap kikapnak. Nekik is lesz olyan meccsük, amikor nem fog menni a játék és akkor máris más lesz a helyzet. Tegnap minden összejött nekik, nem lesz ez végig így. Meg amúgyis a labda kerek, ráadásul nőből vannak, bármi megtörténhet! Lásd német-ukrán meccs!
  • Isthy
    #47009
    Igen, Sopronyit csak akkor játszatja Eszti, ha a rövid oldalon tudjuk cserélni, nem vállalja be a hosszú oldali cseréjét. Én sem küldtem volna be Herr Orsit, mert Kati 45 %-al védett. Bár én láttam rajta, hogy valami mégsem stimmel vele (ennek itt a többiek előtt hangot is adtam) és lehet ezt Eszti is észlelte. Mindenesetre ez megint egy jó húzásnak bizonyult tőle. Jár érte neki a gratuláció! Ugyanúgy, ahogy a rosszalás az elbaltázott idő előtti játékos visszaküldésért.
  • Isthy
    #47008
    Nyugodtan szólj bele, itt véleményszabadság van és mindenkit meghallgatunk. Ja, és nem hülyézzük le, ha valamiben más a véleménye, nem úgy mint más helyeken.
    Egyébként meg mindhárom dologban egyetértek veled. A svédek azt játszották amit kell és idén már nem először tréfálták meg a norvégokat. Ők sem gépek, ráadásul sztem fizikailag sem voltak rendben többen is, nem csak a hivatalosan bejelentettek. Löke hiányát én is megemlítettem, mint komoly hátráltató tényezőt. Valamint teljesen igazad van abban is, hogy bizony 2007-ben a szuperesélyes, teljes csapatukat az oroszok ugyanígy elintézték.
    Persze nyilván kényelmesebb egyből csalást kiáltani, ha valami nem úgy alakul, ahogy nekünk kellene. Mert valljuk be, eddig minden a kezünkre játszott, a jó sorsolás, a többiek meccseinek alakulása stb. Most, hogy valami olyan meglepő történt, ami nekünk nem jó, egyből megy a sárdobálás. Ez is olyan jellemző, itthoni mentalitássá vált az utóbbi évtizedekben...
  • Isthy
    #47007
    Én anno 2008. júliusában kinn voltam Larvikban, a norvég-magyar kettős olimpiai felkészülési mecsen. A helyszínen győződhettem meg arról, hogy ez a 2 sporttárs mire képes. Az első meccsen ritka szemét bíráskodással jól megverettek minket, a másodikon már erre is jobban felkészültünk és így kisebb arányban kaptunk csak ki. Meg annyira szemét módon sem fújtak már mint előző nap. Ugye erről a meccsről sehol semmi nem közvetített, így nem nagyon tudnak itthon erről a "produkciójukról". Jah, mindezt jókedvűen és vigyorogva tették.
  • Isthy
    #47006
    Teljesen tipikus hozzáállás, sokan ilyenek ebben az országban...
  • Zóanagyvarázsló
    #47005
    Különben ha a skandináv összeboruláson kívül bármilyen ki kivel számolgatásban gondolkozik az ember, akkor a norvégoknak elsősorban minket lett volna érdemes magukkal vinniük, elvégre velünk melengettek volna legkevésbé kígyót a keblükön, aki veszélyes lehet rájuk.
  • Zóanagyvarázsló
    #47004
    Elnézést, hogy beleszólok, de egyetértek :) Mármint bennem is hasonló gondolatok kavarognak, hogy miután felsejlett egy mázlista négy közé jutás lehetősége, kicsavarták a kezünkből a lehetőséget, és ez nyilván érinti kellemesen a lányainkat sem. Jobb lett volna még pár meccset reménnyel telt szívvel végigjátszani és -szurkolni. Számomra a mai, tehetetlen csalódáshoz hasonló fájdalmat talán utoljára a 2007-es vesztett vb-negyeddöntő utáni lélektelen játékunk formájában okozott a sportág, azelőtt pedig a 2004-es magyar-norvég meccs fájt ennyire az új BS-ben.

    Ezzel együtt kár magyaros kesergésbe menekülni, elvégre eddig tényleg minden a kezünkre játszott, reálisan nézve a jelenlegi csapatunk nem tartozik Európa négy legjobbja közé, akármennyire is jó lett volna (és lenne!) erre rácáfolni. Másrészt sok minden történhet még, ha van is egy olyan érzésem, hogy ezen az ágon már vaskos meglepetés nem várható, a másikon pedig jóformán semmilyen eredmény nem számítana már annak.

    Egyébként személy szerint egyáltalán nem vagyok meggyőződve a bundáról, az pedig önmagában nem is volt meglepetés, hogy a svédek gyorsak, erősek, és tudják mit kell játszani a norvégok ellen, inkább az, hogy mindezt valóban jól is sikerült megvalósítaniuk, és a norvégok ezzel nem tudtak mit kezdeni. Volt már arra példa nem egyszer a sportban, hogy a túl nagy esélyes, ellenfeleit túl könnyen legyőző csapat nem tudott mit kezdeni azzal, ha méltó ellenfelére talált, a norvégoktól pedig Löke nagyon hiányzott, míg a svédek nem tették meg azt a szívességet, mint az eddigi riválisok, nevezetesen, hogy gólpasszok sorával látják el őket, és bizonytalanítják el magukat. Mellesleg a 2007-es vb-döntőben láttam én már egy nagyon erős, de a körülményekhez alkalmazkodni nem tudó, ezért széthulló norvég csapatot.
  • kaloz174
    #47003
    "neveléstetés"=neveltetés
    :)
  • kaloz174
    #47002
    Szerintem Sopronyi a csere miatt kerül csak be 1 félidőre, úgy általában.
    Berni pedig valamiért hirtelen be kellett, hogy menjen. Nála ez már egyébként kezd olyan 22-es csapdája lenni. Bemegy, szeretne bizonyítani, mert tudja, hogy nem lesz sok lehetősége, mert nem alapember.
    Ez most, valahogy, nem sikerül neki. Pedig volt már, hogy összejött.
    Jó lenne egy meccs, amin vissza tudná szerezni a magabiztosságát, de ezen az EB-n erre már nem sok esélye van.
    Sajnos, a neveléstetés meglátszik a védekezésén...(Na, majd ezért kapok.:)Pedig erre megvan az ideológiám.)
    Egyébként én meg Herr Orsit nem küldtem volna be, miközben az egyik nyerő ember lett.
  • Mse
    #47001
    az a baj, hogy ez nem ilyen egyszerű.
    Persze a mi csapatunkkal kell foglalkozni, csak hogy a mi csapatunknak kizárni és feldolgozni ezt a furcsa eredményt, nem lesz egyszerű.

    (egészen skandináv meccsig)szinte reálissá volt az elődöntő elérése, biztos vagyok benne, hogy a játékosok mostmár arról álmodtak, ezt jól keresztbe húzta ez a véletlen vagy összekacsintásos eredmény.


  • Mse
    #47000
    gratulálok a 2 ponthoz! plusz Herr Orsinak minden tiszteletem!!! de...

    jó hogy ott van Tóth Timi -végre voltak átlövéseink-, de azért ő is többet volt fent a kelleténél, ahogy Bulath is... valami lehet Sopronyival, mert különben miért ültette volna ennyi időre őt Mátéfi? Főleg azután, hogy még a Telenor kupán ment is a játék neki az ukránok ellen? rejtély... nem tartom túl sokra Sopronyit, de hogy még a bűn rossz Temes is előbb kerül be...

    na ez is, Temes az őszi szezonban jól nyomta, Telenor kupán is -jó tudom milyen ellenfelek ellen- erre most meg , se kép se hang. Misike meg nem volt formában, de az EB-n megy mint duracell nyuszi. Védekezésben sincs képben Berni,hogy az aljas gyomrosáról már ne is beszéljünk...
    Tomoriról meg már ne is ejtsünk szót.

    el sem hiszem, hogy ennyi formán kívüli (gyenge) játékossal 4ből 3 nyert meccsnél tartunk, és egészen a skandináv összekacsintásig még esélyünk is volt az elődöntőre...
  • kaloz174
    #46999
    És?:) Mit tudunk vele kezdeni?
    Szerintem ezzel nincs értelme foglalkozni. A saját teljesítményünk és csapatunk az érdekes.
  • Mse
    #46998
    szerintem meg elég véleményes a dolog, király ide vagy oda.
  • Mse
    #46997
    nekem is ez jutott eszembe, főleg a szőke fele a párosnak szeret minket nagyon, látszik rajta :)