61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #47196
    a románok megint ellőtték!
  • Isthy
    #47195
    Ildyéknél van interjú Gabival és Anaval, érdemes megnézni őket.
  • bakkerman
    #47194
    így akkor végülis pápá London,nem?...
  • Isthy
    #47193
    Amíg nem lesz teljes nagytakarítás és szemléletváltás addig nem sok esélyünk lesz a jövőbeni előrelépésre.
  • Isthy
    #47192
    Cak egyet tudok érteni a megállapításaiddal.

    Én is megemelem a kalapom Popovics előtt, egyelőre úgy fest rá fogok szavazni a legjobb játékos választáson.
  • kaloz174
    #47191
    Na, akkor "a kevesebb több" alapon:

    "Egészen addig, amíg a feltételek nem változnak, csak tüneti kezelés történhet csak. Annak pedig nem sok értelme van" = Egészen addig, amíg a feltételek nem változnak, tüneti kezelés történhet csak. Annak pedig nem sok értelme van.
  • kaloz174
    #47190
    Sajnos, szabad. Csak egy utánpótlás iskolát lehet vele összefüggésbe hozni mostanában, úgy tudom. De lehet, hogy valami alacsonyabb osztályban szereplő ffi csapatot is.

    Nem a szövetségi kapitány személye a lényeges. Vagy legalábbis nem az az elsődleges, aminek változnia kellene. Egészen addig, amíg a feltételek nem változnak, csak tüneti kezelés történhet csak. Annak pedig nem sok értelme van.
    Max annyi, hogy a sok "foci-drukker" szintű álszakértő drukker elnyugodjon.
    (Egyik nap beleolvastam a nagyon nevetséges színvonalú sportlap fórumába. Azt az elképesztő szélsőséges véleménysort, amit ott láttam...!
    Volt ott minden: olyan sportvezető - valószínűleg valaha elég közel volt a tűzhöz - aki úgy gondolja, a partvonalról bekiabálni, leszólni a kollégát, sportszerű, tisztességes dolog, ismeret nélküli focidrukkerek sora...
    Ezt mind csak azért írtam le, mert azért elég kevesen látják viszonylag tisztán a lényeget. Na és elég kevesen hajlandóak ezt el is fogadni.
    A legtöbben az azonnali eredményt szeretnék. Személyes sértésként megélve, ha ez mégsem történik meg. Egyszerűen nem gondolnak bele, hogy mindennek feltételei vannak. Eléggé elkeserítő volt mindezt olvasni.)
  • primavis
    #47189
    a franciáké az 5.hely, 23-19
  • Breki33
    #47188
    Utóbbi kapcsán jutott eszembe, hogy Zsiga Gyulával mi a helyzet mostanában?
  • Breki33
    #47187
    Mátéfi: Az elnökség dönt arról, számít-e rám

    A tizedik helyen végzett a magyar női kézilabda-válogatott a dán-norvég közös rendezésű Európa-bajnokságon, amelynek végkifejlete még csak ezután, hétvégén jön. De már nélkülünk. Mátéfi Eszter szövetségi kapitány reálisan, higgadtan értékelte az átélteket, és elmondta: tiszta lelkiismerettel utazik haza.

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/matefi-az-elnokseg-dont-arrol-szamit-e-ram-2056951/
  • Breki33
    #47186
    Pálinger Katalin: Nem tudom, folytatom-e

    Pálinger Katalin, a magyar női kézilabda-válogatott kapusa a svédek elleni vereség és az Európa-bajnoki búcsú után a Nemzeti Sportnak adott interjújában elmondta, egyelőre nem tudja, folytatja-e a nemzeti csapatban. A kapus szerint nem lett volna reális, ha az elődöntőbe jutunk, de úgy véli, a 9-10. hely sem tükrözi a valós helyzetet.

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/palinger-katalin-nem-tudom-folytatom-e-2056838/

  • Zóanagyvarázsló
    #47185
    Az alább elhangzott, hogy a dánok ellen a montenegróiak a korábbi magyar válogatottakat idézte, ez esetben ma az első félidőben viszont az aktuálisat. Úgy tűnik a kisebb-nagyobb sérülések, a kulcsemberek nagyobb igénybevétele, illetve a két nappal ezelőtti komoly meccs (egyáltalán az águkon nekik nem túl sok lazítósabb ellenfél jutott) mentálisan és fizikailag is felőrlődtek a végére. Különösen Popovic, akinek a hiánya túl nagy tehernek bizonyult. Félreértés ne essék, a franciák jók voltak, keményen védekeztek, jól rendeződtek vissza, feltudtak mutatni egy kimagasló kapusteljesítményt (Leynaud nagyon jó volt az egész tornán), valamint megvoltak az embereik, akik szállították a nyerő lövéseket.

    Ehhez képest az abszolút pozitív, hogy Montenegró védelme és visszarendeződése nem omlott össze, mint a miénk szinte percek alatt egy Hollandia ellen. És míg a második félidőben, pontosabban annak is inkább a második felében a franciák fáradtabbak voltak, az ő védelmük agresszivitása nem lanyhult, így törvényszerűen jöttek az ellenfelüknél is az elhibázott lövések, és a jobb délszláv kapusteljesítmény. Akár még szoros is lehetett volna, ha a franciák nem csípik el remekül az erőltetett kontráikat, és nem szereznek ezekből, illetve a technikai hibáikból több könnyű gólt. Nagyon szép ez a hatodik hely, mi magyarok most nagyon tudtuk volna értékelni, ahogy a második félidei küzdést is.

    Gabcának természetesen gratulálok a csapat jó szerepléséhez, valamint ahhoz is, hogy ma ő lőtt egyedül 100%-os hatékonysággal a balkáni csapatban! :) Ugyanakkor Popovic előtt csak meghajolni tudok, mert az első félidő után valahonnan még mindig elő tudott szedni annyi erőtartalékot, hogy bár nem brillírozott, de a csapat hasznára vált a góljaival (sőt a lövőszázalék is stimmelt), bejátszásaival, és a kínai figura sem volt éppen csúnya. Az a szomorú, hogy ezzel a teljesítményével szinte bármely magyar meccsen ellenfele lehetett volna a mienknek (vagy inkább Szucsánszkinak) a csapat legjobbja címén folyó "versenyfutásban". Hiába, igazi világklasszis, hatalmas akarattal és rutinnal.
  • Isthy
    #47184
    Sztem is esélytelen, ezt már láthattuk az elmúlt 5 év sikertelensége kapcsán is.
  • Isthy
    #47183
    Na ezt a 6. helyet én is szépnek gondoltam volna magunknak, de másként alakult.

    Azért a szünet után egész jól feljöttek a montenegróiak és ha nem rontanak el annyi lerohanásos támadást rossz passzokkal még esélyük is lett volna. De ugye a mentális és fizikai fáradtság miatti dekoncentráltság közbeszólt... Így csak szorosabbá tudták tenni az eredményt.
    Gabinak gratulálok a 2 szép góljához!
  • kaloz174
    #47182
    Mit mondjak? A franciák azért praktikusabban időzítették a formájukat, mint mi, úgy tűnik. Bár ez is csak egy dolog, ez után az EB után. Ami túl keserű pofont hozott nekünk. Lehet gondolkodni, hogy elég keserű-e ahhoz, hogy gyökeres változások történjenek...Félek, nem.
  • kaloz174
    #47181
    Kb. azon a helyen végeznek, amit én már szép eredménynek gondoltam a magyar válogatott számára is. (Azt azért szerettem volna, ha ott lehettünk volna a legjobb 8-ban, még ezzel a kerettel is. De ez már csak álom maradt.)
  • Isthy
    #47180
    Nem bizony. Töménytelen ziccert hagytak ki és Popovicsnak nagyon nem megy. Azt gondolom ő kihajtotta magát a dánok ellen. A többiek sem tudnak érdemben hozzátenni, úgy látom nagyon elfáradtak. A védekezésük még elmegy, de elöl... A sok sérülés és a fáradtság miatt rontanak sokat. Az edzőjük tegnap nyilatkozta, hogy ha ma nem nyernének ez akkor is szép szereplés nekik az első világversenyükön ezzel a kerettel.
  • kaloz174
    #47179
    Meglepően kevesen vannak ezen a meccsen. Azért ez már egy komoly helyosztó, szerintem.
  • kaloz174
    #47178
    Ez ma nem Montenegró napja, sajnos.
    A francia kapus eddig sem volt rossz, de ma különösen sokat tud hozzátenni a számukra kedvező eredményhez, eddig.

    Ha jól látom, félidő: 5-12
  • kaloz174
    #47177
    Örülök, hogy most azért többször volt kedved és időd elmondani a véleményedet.
  • Zóanagyvarázsló
    #47176
    Sajnos az utóbbi időben a korábban megszokottnál kevesebb időm és pénzem jutott erre a hobbimra (ez nyilván rajtam is múlott), emiatt megnyilatkozni sem volt kedvem. Példának a okáért a kínai vb volt a jéghegy csúcsa, nehézkesen tudtam követni, mert elég lehetetlen időpontban voltak számomra az élő meccsek (munkaidő ugye), hétvégén pedig egy rémálom volt a stream minősége is. Kényelmesebb lett volna kiutazni :)
  • Isthy
    #47175
    Mai program:

    Montenegró-Franciaország 11:30 (EB oldal stream)
    Románia-Svédország 14:30 Sport1
    Dánia-Norvégia 17:00 Sport1

    Balatonfüred-Csurgó 18:00 Sportklub

    A francia-montenegrói meccset Kékesék vezetik, aminek nem tudok örülni...
  • kaloz174
    #47174
    Ma voltam felk. meccsen. Láttam a Siófok új brazil szerzeményét. Egy mozgékony, elég robbanékony játékos, aki társait is jól észreveszi. Erősítést jelenthet.
    A Fehérvár ellen játszottak a helyiek. Nyertek több góllal, de nem volt egy szokványos meccs, mivel nem tartottak a csapatok szünetet.
    A Fehérvár vezetett sokáig, de láthatólag nagyon tartalékos összeállításban játszottak, na és mindenki lehetőséget kapott náluk.
    A Siófok fő szempontja az új játékos beépítése volt.
    Tipikus edzőmeccset láthatott az - ehhez képest - szép számú közönség.
  • Mse
    #47173
    no látom egyetértünk megint, helyreállt a rend :D ;))
  • Mse
    #47172
    ez volt az első jó meccs amit az EB-ről láttam, élvezetes, pörgős, látványos! (jó, eddig szinte csak a mi csoportunkból láttam meccset, ott nem volt nehéz "melósruhás" meccseket találni :D

    Gabcának külön gratulálok!!! szurkoltam, szurkolok nekik!!!
  • Isthy
    #47171
    Régóta itt van ő már, de irogatni keveset szokott. Én örülnék neki - és szerintem mások is - ha ezen a szokásán változtatna

    Nem tudom írta-e már valaki, de végül 10. lett a csapat az EB-n.
  • Isthy
    #47170
    Sztem egész évben ugyanezt a sok "önjelölt zsenit" olvashatjuk, brutális eszmefuttatásokkal, csak most sűrítve kapod, azért érzed többnek.
  • Gabess8
    #47169
    Megmondta a frankót az biztos, magyarra felfordítva az egész MKSZ vezérkar takarodjon a picsába!
  • Gabess8
    #47168
    Én úgy tudtam, hogy te nem szereted a Montenegrói válogatottat!!
  • Gabess8
    #47167
    Az meggyőző belépő volt az biztos, azóta viszont az épp aktuális kapitányoknál valamiért kevesebb lehetőséget kap mit amit érdemel szerintem, persze neki is mint mindenkinek vannak gyengébb periódusai. Nálam minimum második számú, szerintem ketten jól kiegészítenék egymást.

    Egy kérdés amit már korábban akartam kérdezni bár közöm nincs hozzá, eddig hol voltál?
  • kaloz174
    #47166
    Mielőtt valaki véletlenül félreértené, természetesen nem e helyre gondoltam.
  • kaloz174
    #47165
    Hirtelen milyen sok "kéziszakértő" lett a különböző fórumokon.
    Na és ennyi értelmetlen, logikátlan sületlenséget is régen láttam már leírva.
  • Isthy
    #47164
    Sokak szerint - sztem is - a tegnapi dán-montenegrói meccs tényleg az EB legjobb meccse volt eddig. Valóban sok ilyen kellene még, jó propagandája lenne a sportágnak. Lehet, hogy a montenegróiak minket testesítettek meg, de egy kis eltéréssel. Ők nyertek, nekünk meg sajnos nem nagyon sikerült ellenük anno... Persze tudom mire gondoltál
    Sajnos a francia-montenegróit nem adják, így azt nem tudom rögzíteni dvd-re, de a dán-norvégot felveszem neked. Ahogy olvasom a döntőt hétfőn este ismételni fogják, tehát meg tudod majd nézni.
  • Isthy
    #47163
    Ez szép győzelem volt, főleg Boki nélkül. Mihamarabbi gyógyulást neki!
  • Duby
    #47162
    Jókat írtatok, mindenkinél egyet tudok érteni a legtöbb dologban. Kiegészíteni nem tudom, vitatni nem akarok semmit, ismételni meg főleg nem.
    Az EB-vel kapcsolatban az a véleményem,hogy ilyen alacsony színvonalú kontinenstornát én még nem láttam. Vagy ha ez az új stílus, ez a "korszerű" kézilabda, akkor az én érdeklődésem eddig tartott a sportág iránt. Patadobogás, eszetlen rohanás, kapkodás, ütés, rúgás, csípés harapás, iszapbirkózás. Egy nagy fejetlen tusakodássá vált az egész.
    Tegnap a dán-montenegró volt az eb kiemelkedően legmagasabb színvonalú legjobb meccse. Mintha a régi szép időkbeli nagy dán válogatottat láttam volna. Visszatért a klasszikus gyönyörű dán kézilabda, és fájdalom, de Montenegró, mintha minket testesített volna meg. Az egész meccsen borsózott a hátam: ez volt az igazi női kézi.

    Sajnos számomra ez volt az utolsó meccs ezen a tornán, mert vidékre kell mennem a hétvégén, de a francia-montenegrót, a dán-norvégot és a döntőt nagyon szívesen megnézném. Ha esetleg itt valakinek nem jelent problémát archiválni ezeket, annak elmondhatatlanul hálás lennék.
  • kaloz174
    #47161
    Edzőmeccs Veszprémben
    Mielőbbi gyógyulást Bokinak!
  • Isthy
    #47160
    Ha emlékeim nem csalnak, akkor a 2005-ös szentpétervári VB-n elég jól működött a védekezésünk is. De másikat valóban nem tudnék mondani.
  • Zóanagyvarázsló
    #47159
    Jogos, nem figyeltem eléggé. Az imént viszont igen, így nem kell külön utánanéznem, hogy Bulatovic és Dokic mikortól lehet a segítségükre :) Hát, nem szerettem volna ha a második kalapba kerülünk, és őket húzzuk...
  • Isthy
    #47158
    Írtam a #47145-ben, hogy a "tarcsi" játszott, a lényeges játékosok pihentek.

    Azt is hozzátehetjük, hogy ugye a montenegróiak meg is verték az oroszokat, így az is mellettük szól.
  • Isthy
    #47157
    Természetesen én is Montenegrónak szurkoltam Nem is gondoltátok volna ugye?

    A dánokat amúgy sem szeretem már nagyon régen, a másik csapatban meg ugye... Azért képzeljük el ezt a csapatot kiegészülve Bulatoviccsal és Dokiccsal. Nem lesz egyszerű senkinek sem márciustól ellenük. Nem véletlenül szerepelt úgy a Buducnost a BL-ben, ahogy. Ha az EHF nem "meszeli el" kettejüket az utolsó pillanatban, akkor most simán éremért játszhatnának.
    Ezzel a csapattal pedig a legjobb hatban lenni szép siker az ország első világversenyén. Mert ne feledjük az egyetlen megmaradt beállósuk (Dokicsot ugye nem engedték játszani) végig sérüléssel bajlódott az EB-n, ma is csak a szünet után játszott. Az első számú irányítójuk megsérült az Eb első meccsének első félidejében, azóta nem játszhat. Többen is bajlódnak kisebb sérülésekkel és rengeteg a fiatal a csapatban. Popovicson, Szavicson és Gabin kívül a többiek mind 17-24 évesek.
    A franciák ellen nagyon nehéz meccsük lesz, mert Krumbholz nagy mágus és belelendült a csapata. A kérdés, hogy mennyire fogják még bírni a terhelést a rutinosak és mennyit bírnak hozzá tenni a fiatalok. Ma ez jól sikerült, de minden meccs más. Én nagyon szurkolok nekik, hogy sikerüljön, ráadásul a franciák ugye nem a szivem csücskei