61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #47236
    Nem mi vagyunk az esélyesek, de nem is írnám le magunkat, arról meg még sejtésünk sem lehet, hogy milyen összetételű csapatok csapnak össze, az valószínű, hogy a miénket több sérülés nem sújthatja, ráadásul a sorozatterhelés is kevésbé lesz gond. Komoly esélylatolgatás még korai.

    Talán Sinkáék is érzik, hogy világbajnoki és olimpiai szereplés nélkül nekik sem áll a legjobban a szénájuk, és hatékonyabban mímelik majd, hogy támogatják a csapatot...
  • kaloz174
    #47235
    Ennyit a VB-ről.
    A németek ellenünk fognak bizonyítani, sajnos. Mert nekik még nagyobb csalódás lehet az EB, mint nekünk.
  • Isthy
    #47234
    Mondjuk a spanyol jobbátlövő az elég durva...
  • Breki33
    #47233
    Akkor megkaptuk
  • kaloz174
    #47232
    Na, ezt megkaptuk!:( Németország!!
  • Isthy
    #47231
    Nos, íme a sorsolás eredménye:

    Németország - Magyarország
    Horvátország - Szerbia
    Izland - Ukrajna
    Franciaország - Szlovénia
    Lengyelország - az Eb 4. helyezettje
    Csehország - Montenegró
    Spanyolország - Macedónia
    Hollandia - Törökország

    Mit is mondtam itt nem is olyan régen? Az lett...
  • kaloz174
    #47230
    Igazából ez csak egy érdekesség. Sokszor kerülnek be olyanok, akik valamiért szimpik, szerintem. Na és sokszor nem, olyanok, akiknek ott lenne a helyük.
  • Isthy
    #47229
    Az EB All Star csapata:

    Kapus: Katrine Lunde Haraldsen (Norvégia)
    Balszélső: Mie Augustesen (Dánia)
    Balátlövő: Cristina Georgiana Neagu (Románia)
    Irányító: Gro Hammerseng (Norvégia)
    Beálló: Heidi Löke (Norvégia)
    Jobbátlövő: Nerea Pena (Spanyolország)
    Jobbszélső: Maibritt Kviesgaard (Dánia)
    Védőjátékos: Johanna Wiberg (Svédország)
    Legértékesebb játékos (MVP): Linnea Torstenson (Svédország)
    Gólkirálynő: a mai mérkőzések után lesz biztos a személye
  • kaloz174
    #47228
    Fogalmam sincs. Ez egy szűk körre tartozik, nem ránk, kis senkikre.
  • Isthy
    #47227
    Mi ez a siófoki csarnoképítős sztori?
  • Isthy
    #47226
    Nemsokára - ha jól olvastam 12:30-tól - kiderül a dolog.

    Az EB győztes meg automatikusan kvalifikálja magát az elkövetkezendő 3 világversenyre (2011-es VB, 2012-es olimpia, 2012-es EB). A mostani érmesek meg automatikusan kvalifikálnak a 2011-es VB-re, tehát a dán-románnak is lesz tétje. Valamint ha a mostani győztes nyeri a 2011-es VB-t is, akkor a mostani ezüstérmes is automatikusan ott lesz Londonban.
  • Isthy
    #47225
    Nicsak, megint egyetértünk
  • Isthy
    #47224
    Na kb. erre utaltam én is a #47222-ben.
  • Isthy
    #47223
    Ezzel viszont egyetértek! Nagyon régi problémájuk már ez ennél a generációnál.
  • Isthy
    #47222
    Sztem meg nem feltétlenül. A másik ág csapatai komolyabb meccseken "őrlődtek" a sűrűbb mezőnyben és ez is kihathatott a helyosztók eredményeire.
  • Isthy
    #47221
    Sztem is szorosabb döntő lesz és én sem gondolnám, hogy a miénk lett volna az erősebb ág.
  • Isthy
    #47220
    Röviden és tömören a véleményem: ez jó vicc volt Ha jól tudom sosem volt edző, legalábbis én nem hallottam róla.
  • Isthy
    #47219
    Nekem is tetszenek, ahogy utaltam is rá délután a #47195-ben
  • Mse
    #47218
    Borsos? van egyáltalán edzői tapasztalata? (én nem nagyon hallottam róla?!)
    mert azért anélkül ne legyen szövetségi kapitány valaki, hogy legalább azt meg ne tapasztalta volna, milyen egy szezont végig dolgozni a csapatával. (csapatot építeni, meccselni, válogatni, alapozni, stb.)

    egyébként nekem szimpatikus, jó meglátásai vannak, de ez még édes kevés akár egy edzősködéshez is, nem hogy szövetségi kapitánysághoz.
  • Zóanagyvarázsló
    #47217
    Persze, de elég sokat voltak ők ketten támadásban együtt is a pályán, mivel az eleve jobbátlövő Geiger és Soit jóval kevesebb lehetőséget kapott, ami főleg az utóbbi esetében abszolút érthető.

    Egyébként mindenben egyetértek, de éppen Neagu visszaesései miatt mondom, hogy jól jött volna még valaki, ha már nincs nekik Görbiczük, se sérült, se ép. Csak egy megjegyzés volt, párhuzamos vélemény, semmi több. Ez meg egy túlmagyarázás.
  • primavis
    #47216
    Neagu rendszeresen leereszt a második félidőre, de Fieraval tudják cserélgetni, jobb átlövőben még rosszabbul állnak. Bradeanu ebben a csapatban támadásban nem igen találja a helyét, Geiger még tapasztalatlan, Soit meg nem nagy szám.
  • Zóanagyvarázsló
    #47215
    Borsos Attilától már hallottam, olvastam sok jó meglátást, de a diagnózis önmagában kevés, a problémákat aligha egyedül ő látja, annyira pedig nem ismerem a szakmai múltját, hogy egy általában azt tudjam, kapitányként mit várhatok tőle, mennyire tud meccselni.

    Mátéfi esetében a kisebb nagyobb hibákkal helyett inkább azt kifogásolom, hogy a jövőre nézve ő ad a legkevesebb támpontot azon kívül, hogy mit kellene kezdenünk. Persze nem azt várom, hogy szövetségi kapitányként nekiessen az MKSZ-nek, és neki a csapattal kellett foglalkozni, nem "okoskodni". Ezzel együtt az ő szavai nem világítják meg számomra a fényt az alagút végén, még ha Zácsikkal, Görbével - és egy egészséges Sopival - valóban sokat erősödhetünk.
  • Zóanagyvarázsló
    #47214
    Ezzel nem vitatkoztam, csak kiemeltem, hogy számomra az volt a leglátványosabb, hogy Neagut nem tudták meccs közben lecserélni valakire, aki megbízhatóan pótolhatta volna. Lungujuk ugye lett volna, irányítót viszont nem tudom, honnan akasztottak volna le, legalábbis most nem ugrik be egy nagy nevű játékos sem erre a feladatra.
  • primavis
    #47213
    a lényeg az, hogy holnap kit kapunk ellenfélként a Vb selejtezőre! Bár a németeken kivül, talán csak a szerbek veszélyesek ránk.
  • Zóanagyvarázsló
    #47212
    Ugyan, egy a torna végére elfogyott Montenegró állt szemben egy éppen addigra feljavuló Franciaországgal szemben, már emiatt sem teljesen fair az összehasonlítás. Jelen esetben pedig ez éppen azért releváns, mert az kérdés, hogy a csoportban ki lett volna a nagyobb ellenfél. Ugyanakkor az általunk alig legyűrt Ukrajna esélytelen lett volna a másik ágon a pontszerzésre is, és ahogy mi, úgy Hollandia is bármelyik csapattal bajban lehetett volna. A tényeket persze elfogadom, de a körülmények figyelembevétele nélkül hamis tanulságokat lehet levonni belőlük. És még egyszer: nem a norvégok, a svédek, netán a feljövő franciák játékerejét vitatom, hanem azt, hogy melyik ág volt jobban felöltve "ballaszttal".

    Tulajdonképpen a mi águnk egy kezdettől fogva izmos francia válogatottal és egy komoly, egységes német csapattal lehetett volna hasonlóan erős középdöntő szintjén. Ez esetben alighanem 12. lettünk volna.

    De már sok a "ha", az pedig a sportban nem létezik, csak a fórumokon.
  • primavis
    #47211
    szerintem pedig egy jó irányitó! De holnap a dánokkal megint nehéz dolguk lesz.
  • Zóanagyvarázsló
    #47210
    Ez igaz, de a mai meccsen egy biztosabb kezű nehéztüzér Neagu mellé aranyat érhetett volna.
  • primavis
    #47209
    a tényekkel nehéz szembeszállni! Az hogy eddig minden helyosztót ez az ág nyert vitathatatlan! Holnap kiderül az igazság a norvég-svéd relációban is.
  • Zóanagyvarázsló
    #47208
    Szerintem viszont a svédekben több lehet, mint a dánokban, a döntőre kisebb különbséget várok. Ha pár nagy egyéniségük (Löke, aki a svédek ellen hiányzott, és Hammerseng) nem tesz hozzá oly sokat, akkor mai is lehetett volna szoros meccs, főleg ha nem 0-5-ről indul. Emellett egy elődöntőre vagy döntőre máshogy megy ki egy csapat, mint egy jóformán tét nélküli csoportmérkőzésre kissé elszálltan.

    Ezzel együtt a stúdióban elhangzottakat, hogy a miénk lett volna az erősebb ág, nem tudom komolyan venni, amott jóval sűrűbb volt a mezőny, bár a franciák hendikepes startja nélkül más lehetett volna a helyzet.
  • Isthy
    #47207
    Norvégia-Dánia 29-19 (14-10)

    Tükörsima norvég győzelem, a dánoknak egy másodpercig nem volt esélyük. Érvényre jutott a realitás, a dánok nem tudtak felnőni a feladathoz.
  • primavis
    #47206
    na kezdek meggyőződve lenni, hogy a norvégok lefeküdtek a svédeknek s holnap őket is úgy verik , mint ma a dánokat!
  • kaloz174
    #47205
    Mi a véleményetek? Baráti beszélgetés során felmerült, hogy Borsos Attila jó lenne szövetségi kapitánynak...
    Én kicsit meglepődtem az ötleten.

    (Ez csak, újra hangsúlyozom, hogy elméleti okoskodás. Mert! Leírom újra, hátha használ a ráolvasás.:) 'A feltételek gyökeres változtatásának szükségességét semmi más nem semlegesíti.')
  • primavis
    #47204
    a román csapatnak a legnagyobb baja, hogy nincs megfelelő szintű irányitója! átlövői bőven vannak (Neagu, Fiera, Geiger,Bradeanu, Soit+Lungu), emiatt hibáznak rengetegszer támadásban.
  • Zóanagyvarázsló
    #47203
    Ami számomra elképesztő a három skandináv csapatban, hogy szinte hullámvölgy nélkül teljesítenek a tornán (ha ki is kaptak a dánok Montenegrótól, a svédek pedig a franciáktól). Ebből a szempontból még leginkább a norvégok lógnak ki, mert őket éppen az őket nagyon jól ismerő svédek győzték le, az ág másik erős csapatát, a franciát a lehető leggyengébb formájában csípték el, így nem kellett megerőltetniük magukat.

    További tanulság, hogy ez a három gárda csapatként is jól működik, és éppen a svédek példája mutatja azt, hogy jó képességű, megfelelően felkészített és összeszoktatott játékosokból is lehet erős csapatot építeni, egy-két egyéniség is elég lehet (meg kell hagyni, ez a Thorstenson mindig tudja, mikor kell gólt szerezni...), ha van CSAPAT, nem feltétlen szükséges sztárok tömkelege. Ez számunkra azért érdekes, mert lesajnált junior és kevésbé junior játékosaink ide vagy oda, az utánpótlásunk ellenére sem lehetetlen küldetés, hogy lehessen akár pár éven belül olyan csapatunk, melytől "reális bravúr" lenne a négy közé jutás egy világversenyen, mint a mostanitól. Persze már ehhez is változások kellenének, és nyilván nem jelenti az utánpótlás kérdésének fölöslegességét.

    Az elődöntőn egyébként Voinában csalódtam a legnagyobbat, nem éreztem úgy, hogy eleget hozzá tud tenni a csapatához a döntéseivel. Akármekkora sztár is Neagu, egy 10 percre le lehetett volna kapni a második félidőben, annak reményében, hogy hajrára frissebben nyerőemberként tér vissza. Legalábbis engem a félidő derekán már nagyon idegesített az állandó szerepeltetése. Lungu nagyon hiányzott most.
  • kaloz174
    #47202
    handball.hu videók

    Nagyon tetszenek.
  • primavis
    #47201
    az apja vére dolgozott benne! -:))) tipikus asszimilálódott. vegyes házasságból származó,ahogy Tivadar is.
  • kaloz174
    #47200
    Ez a svéd győzelem azért a magyar és a svéd csapat eredményét is kicsit más dimenzióba helyezi.
    Most inkább a románoknak drukkoltam, mert kezd nagyon dominálni a skandináv kézilabda. Nagyon eredményes, nagyon következetes munka van mögötte, de maga a stílus kevésbé áll hozzám közel.
  • Isthy
    #47199
    Nem. Lesz még egy VB kvali meccs valakikkel (holnap lesz a sorsolás) oda-vissza és azután a VB-n dől majd el jövő decemberben Brazíliában.
  • Isthy
    #47198
    Nem csalódtam bennük, szinte biztos voltam benne, hogy megint elbuknak. Fogadtam is a svédekre a bwin-en és bejött Bár Tolnai sokat tett érte, hogy ne nyerjek.
  • primavis
    #47197
    már miért? a vb-n fog eldőlni, arra meg két mérkőzés lesz egy kisorsolt ellenféllel! A 7 lehetségesből a németek a legjobbak, a többit vernie kellene egy ennél jobb magyar csapatnak!