61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #47396
    Nicsak, mit csinál az IHF!

    Játékosok biztosítása

    Az első értelmes húzás tőlük az utóbbi években.
  • Isthy
    #47395
    A februári női BL meccsek vajon hol vannak? Eltűnnek az éterben? Most mondjam azt, hogy jellemző ez is az MKSZ-re? Még egy műsoroldalt sem képesek rendesen megcsinálni...
  • Isthy
    #47394
    Én is arra alapozva gondoltam rá, hogy anno Győrben nem játszott rosszul. Bár a pletykák szerint Manaharova és Radicsevics is lehet az érkező. Mondjuk az utóbbit erősen kétlem
  • Gabess8
    #47393
    Tényleg érdekes helyzet vajon mit látnak kiugrási lehetőséget.
  • Gabess8
    #47392
    Az egész dopping szabály úgy szar ahogy van, pofára (nemzetiségre) és pénzre megy az egész. Mondjuk az tényleg jó kérdés, hogy az illetékesek itthon a f...t csináltak eddig....?
  • Gabess8
    #47391
    Te én bírnám a Brazil csajokat is, vannak köztük nagyon csinosak és szépek
  • kaloz174
    #47390
    Itt egy TV-program a szövetség oldaláról:
    íme

    (Csak hogy valami hasznuk is legyen.)
  • primavis
    #47389
    közvetiti a sportklub a lengyelországi versenyt vagy sem, a programban szerepel, még az ismétlés is, a képernyőn meg foci!
  • kaloz174
    #47388
    Meglepne. Szerintem nem mutatja azt a nagy formát mostanában, hogy ebben gondolkodjon az ETO.
    Bár ki tudja. Valaha nagyon ígéretesnek látszott. (A Győrben, konkrétan, szerintem.)
  • Isthy
    #47387
    Erről írtam én is nemrég a #47369-ben. Megvannak a kiszemeltjeik ez nyilvánvaló, lesz munkájuk majd beilleszteni a csapatba az új játékosokat a nyáron és ősszel. Netán Bódi visszakerül?
  • kaloz174
    #47386
    No comment
  • kaloz174
    #47385
    Nekem viszont az a fura, hogy - ebben a gazdasági helyzetben - célország lettünk, a jelek szerint. Ha még hozzávesszük a handball.hu cikkében Kurtovic-csal kapcsolatban megjelenteket, akkor + külön érdekes ez.

    Közben: hír a győri változásokról. Nem tudom, vajon Mravikova esetében kiben találják majd meg az utódot.
  • Isthy
    #47384
    Végülis Siófokon van "tengerpart", igaz nem a Copacabana, de több, mint a semmi Bocs, de ezt nem bírtam kihagyni.
  • kaloz174
    #47383
    3 új brazil a siófoki csapatban:
    íme
  • Andreeew
    #47382
    Köszi!
    Igen, Riegelhuth is 176 cm aztán..
    Valóban jó lenne ha ezeknek a tehetségeknek az útját központilag irányítanák, támogatnák, terveznék..
  • Gabess8
    #47381
    A kézilabdával egyébként nem nagyon foglakozó M1 ma déli sporthírekben vezető hír volt a Debrecen terve. Úgy látszik ez kell, hogy foglalkozzanak a sportággal.
    Reggel nyolc után szintén az M1-en Gyárfás "úr" műsorában pedig Nagy Laci volt a téma.
  • Isthy
    #47380
    Reméljük nem jut az utóbbi években oly gyakorivá vált elkallódó tehetségek sorsára. Persze ehhez kellene sok minden megváltoz(ta)ása.
  • kaloz174
    #47379
    Én leginkább a szélen láttam játszani. 175 cm, de állítólag nem igazán szélső alkat. Egyébként balkezes. 16 éves korához képest, nekem úgy tűnt, meglepően jól képzett technikailag.
    Azt írta valaki a handball.hu fórumában, aki tájékozott ezen a téren, hogy korosztályában inkább átlövőként lép pályára. Talán, ha más készségekkel tudja pótolni relatíve alacsony termetét, hasznos átlövő is válhat belőle. Van erre több példa is.
    Egy felkészülési meccsen láttam először, úgy emlékszem, pár hónapja. Akkor kimondottan kitűnt a mezőnyből.
    Egyrészt abban látnám a jövő válogatottjának eredményes, hatékony felépítését, ha ezeket a fiatalokat kiemelt figyelem kísérné, egy - a szó jó értelmében vett - átgondolt menedzselés mellett.
  • Andreeew
    #47378
    Nagyon szimpatikus nyilatkozat. Ő szélső?
    16 évesen egy 10-est vágni egy ilyen éles kupameccsen igencsak kivételes tehetségre utal.
  • Breki33
    #47377
    most nem voltam kint ez számomra is kellemes meglepetés

    2010.12.05. Magyar Kupa – UKSE Szekszárd- Siófok KC 31:28 (13:15).

    Szekszárd, Városi Sportcsarnok. 300 néző.
    Vezette: Pech, Vágvölgyi
    Hétméteresek: 7/6, illetve 3/2.
    Kiállítások: 10 perc +1 kizárás (Hegyi), illetve 10 perc.
    Siófok legeredményesebb góllövője: Bloj, és Pinheiro 9-9 gól.

    UKSE Szekszárd: Kurucz – Horváth P., Hegyi 1, Gulya 3, Jankovics 4, Weigel 8(2), Szekerczés 10(4). Csere: Pap, Mészáros, (kapusok) – Szabó 3, Kopecz 2, Kovács N., Beck, Samu. Edző: Kovács Jenő

    Siófok KC: Lajtos – Szepesi 4(1), Pinheiro 9(1), Bloj 9, Tóth Zs. 3, Kovács A., Hosszu 2. Csere: Hrankai, Sholztz (kapus) - Szalai, Kiss 1, Varga, Takács, Hanczvikkel. Edző. Imre Vilmos

    Hazai szempontból nem jól indult a találkozó. A vendégek két gyors góllal jelezték, győzni jöttek Szekszárdra. (4.perc 0:2). Ugyanennyi idő elteltével fordított az UKSE, és csak azért nem nőtt a különbség, mert közben jó néhány helyzet is kimaradt. (11.perc 6:4). Siófoki időkérést követően zsinórban 5 gólt szereztek a Balaton-partiak, a lelátón többen a szívükhöz kaptak. (16.perc 6:9). A félidő hátralévő perceiben is több hibával játszott a Szekszárd, és ekkor még nem igazán állt össze a védekezés. Szerencsére a játékrész jelentős részében Kurucz parádésan védett, mellette Weigel is húzóembernek bizonyult. Így a lefújáskor táblán lévő a kétgólos hátrány ellenére is életben maradtak a hazai remények.

    A szünetet követő néhány perc még a vendégeké volt (4.perc 14:18), aztán parádés szekszárdi pillanatok következtek. Különösen az elmúlt év legjobb serdülő játékosa, Szekerczés volt elemében, egymás után lőtte a szebbnél szebb gólokat. (39.perc 19:18). Ettől kezdve fej-fej mellett haladtak a csapatok, fokozódtak az izgalmak, a közönség remekül szórakozott. Ebben az időszakban stabilizálódott a Szekszárd védekezése, amit Kurucz ismételt pályára lépése csak tovább erősített. Keményen küzdött a Siófok, látszott, hogy Imre Vilmos csak a győzelmet tartja elfogadható eredménynek. Így aztán a félidő közepéhez érve még semmi nem dőlt el. (45.perc 23:23). A lelátó is izgalomba jött, a csapattal együtt a hazai szurkolók megérezték az esélyt. Nagy akarással játszott a gárda, Jankovics többször is labdát szerzett, Hegyi vetődött védekezésben, Gulya, Kopecz, és Szabó a legjobb pillanatokban biztos kezű végrehajtóknak bizonyultak. (54.perc 28:25). Ezúttal nem vált be Imre Vilmos időkérése, bár csapata még veszélyesen megközelítette a Szekszárdot (59.perc29:28), de Jankovics, és Gulya találata végleg megpecsételte a Siófok sorsát.

    Az UKSE különösen a második félidőben játszott jól, és teljesen megérdemelt, remélhetőleg önbizalom növelő győzelmet aratott.

    Kurucz, Weigel,és Szekerczés produkciója a sok jó teljesítményből is kiemelkedett

    Kovács Jenő: Nagyon taktikusan és hatalmas szívvel kézilabdáztunk a mai napon. Éppen ezért minden játékosunkat dicséret illeti. Bízom benne, hogy ennek a győzelemnek hosszú távon is jó hatása lesz.



    Imre Vilmos: Sokszor kezünkben volt a továbbjutás lehetősége, de elsősorban támadásbeli hibáink miatt ez nem valósult meg. Gratulálok a hazai csapatnak.
  • kaloz174
    #47376
    Ezt találtam viszont a szekszárdi oldalon:
    Figyelmetekbe ajánlom!
    Többször láttam őt játszani, nagyon figyelemre méltó játékos.

    +Hallottam már, hogy ott elég tudatos az utánpótlás nevelés. Ez a csapatoldalon is nyomon követhető.
  • kaloz174
    #47375
    Szerintem kisebb meglepetésre a Szekszárd nyert. Grat. nekik.
    Ez azért is érdekes, mert a Siófokban már játszott az egyik új brazil játékos (elég gólerős volt), igaz, nem volt ott Valovics Nóri, aki sajnos egész szezonra kiesett, sérülés miatt. A Szekszárdban viszont nem játszott Fauszt Éva, aki ott a helyi gólkirálynő.
    Siófokon ez az eredmény egyértelmű csalódás, ők a 4-be szerettek volna kerülni.
  • Isthy
    #47374
    Nem hiszem, hogy így gondolta, de azért kíváncsi lennék kiről beszélt.
  • Isthy
    #47373
    Reméljük kapunk. Ráadásul hazai győzelem született, ami gondolom feldobja majd a beszámolót írót.
  • Gabess8
    #47372
    Hehe, ez az ő szemszögéből kurvára egyszerű, szerintem rájött, hogy az olimpia necces, ezért kiszámolta ha minden évben kijutnak a csapatok az aktuális versenyre akkor kb annyit össze tudnak lopni mint apránként mit ott egyszerre...
    Egyébként ahogy írtad is etesd a jó népet szép lassan, beveszi az van akkora birka, nagyon más téma, de gondoljunk csak az üzemanyag árakra, már most elkezdtek etetni a 400ft-al, majd a végén benyomják, hú kurva jók voltunk mert csak 398ft lett... OFF
  • Gabess8
    #47371
    Ezek szerint ez az illető is olyan sokat ér mint Sinka...
  • kaloz174
    #47370
    Vajon ma kapunk-e helyszíni beszámolót a Szekszárd-Siófok MK-meccsről?
  • Isthy
    #47369
    Nos, a történtek fényében várható volt. Majd jöhet nyáron az élettársával Győrbe, nem szakad szét a család.

    Mondjuk engem sokkal jobban érdekel Spiridon és Bradeanu további sorsa. Mert, ha egyikükkel sem hosszabbítanak az az ETO védekezését komolyan gyengíteni fogja. Mert a Löke és esetleg Lekics páros nagyon nem ugyanez a szint hátul. Az összeszokás idejéről nem is beszélve... Hangya is befejezi, kell jobbszélső is. Meg ugye van akinek a plusz 1 éves dolog is nemsokára aktuális lesz. Bár erről nagy a csend, lehet már eldőlt, hogy vállalja, csak még nem került nyilvánosságra.
  • Isthy
    #47368
    Ha már Sinka szóba került: az NSO-n ismét bizonyított... Érdemes megnézni azt a 4 perces videot.

    Vazz, már ott tart, hogy álomszerű lenne, ha legalább az egyik csapatunk kijutna a londoni olimpiára. Most akkor mi is van? Nálunk nem mindig az olimpia a fő cél? Ettől volt mindig hangos minden vagy nem? Most már egyre lejjebb visszük a szintet igaz elnök úr? Adjuk be a népnek szép lassan, hogy egyre kisebb célok kellenek. Vajon ki a felelős azért, hogy egy évtized alatt ide jutott a sportág? Rengeteget költ az MKSZ az utánpótlásra? Mi van? Hová? Mert nagyon nem látszik ebből semmi... Bezzeg a sírás megy, hogy kevés a pénz, nehezebb szponzorokat szerezni, stb. Persze dolgozni is kellene a sportágért és nem az MKSZ apparátust duzzasztgatni és elfolyatni a pénzt haszontalan dolgokra...
  • Isthy
    #47367
    Na igen, Szimonetta is hiányzik.

    Sztem okkal nem vagy optimista vele kapcsolatban.
  • kaloz174
    #47366
    Kirúgták...
  • kaloz174
    #47365
    Miért szidnálak le?
    Nem tudhatod, ha nem láttad a kézimagazint, amit kivételesen nem felejtettem el megnézni az első perctől, lehet, hogy nem kellett volna ennyire odafigyelnem rájuk. Akkor nem lettem volna olyan bosszús.
    A lényeg, hogy a riporter úr:) elmesélte az esélyeket, csapatról csapatra. Többé-kevésbé reálisan. Inkább biztatta a gárdákat. Aztán következett az Újváros. Kb. abból az alapállásból, hogy mi - ha már visszatért a Mester - kötelezően érem-közeli helyen kellene, hogy végezzünk. Majdhogynem azt mondta, hogy számunkra égés hátrébb lenni a tabellán. Erre gondoltam, hogy egyrészt megtisztelő, hogy ezt gondolja, másrészt nem sok realitás érzékre vall ez a vélemény. Szerintem nagyon is dicséretes hely az 5. is, a csapat jelenlegi helyzetében.
    Mindezt tetézte az a beszélgetés, amit én előtte folytattam valakivel, aki igencsak járatos a női kézi világában. El tudnám képzelni Sinka helyett! (Nem merem megnevezni, mert még az ötletért is többen nem állnának velem szóba.)
  • kaloz174
    #47364
    Hatalmas gratuláció a csajoknak! Pedig nagyon szépek voltak a Csaba felkészülési meccseinek eredményei. Boki nélkül enyhén szólva sem magunkat tartottam esélyesnek. (Igaz, mindig bízom titkon az újvárosi szívben. )
    Sajnálom, hogy a másik oldalon pontosan egy olyan edző szenvedett a csapatával vereséget, aki ennek kiemelkedő képviselője volt.
    Szorítok neki, hogy a továbbiakban meg tudjon felelni kissé váratlanul nyakába szakadt feladatának.
    Bokinak mielőbbi gyógyulást!
    Nem csak 2, hanem 3 fiatal játékosunk sérült, rajta kívül, sajnos. Jelenleg 4 balkezesből, 3. Na és pontosan azok az ifik, akiknek be kellene épülni a csapatba, hogy kicsit levegyék a terhet az idősebbek válláról.
    Igen, nehéz meccs lesz Siófokon. Én is erre számítok.

    (Mellesleg olvastátok tanmese-blogomat?:)Vajon érti-e az, akinek értenie kellene? Nem vagyok optimista.)
  • Isthy
    #47363
    Békéscsaba-Dunaújváros 24-25 (14-14)

    A végén feljött a Békéscsaba, de sikerült nyerni. Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és a továbbjutáshoz! A győzelem értékét növeli, hogy mindezt a sérült Boki nélkül vitte véghez a csapat! Mihamarabbi gyógyulást Bokinak! Ráadásul Fruzsina és Lili sem tud még játszani, még kevesebben vagyunk. Nehéz meccs lesz szombaton Siófokon.
  • Gabess8
    #47362
    Így van az eredmények magukért beszélnek. Bizony bizony nagyon sok mindenben igaza van, tényleg sokat változtak az emberek... Iszonyat kemény ember, tipikus edző vagy ha úgy tetszik főnök típus, szerintem ezt másképp nem is lehet csinálni.
  • Isthy
    #47361
    Az 51. percben 24-20-ra vezetünk. Mostantól pedig jön a szokásos kérdés: vajon bírjuk-e végig?
  • Isthy
    #47360
    A félidőben: Békéscsaba-Dunaújváros 14-14

    Végig fej-fej mellett haladtak a csapatok, csak 1-1 góllal vezetett egyik vagy másik gárda.
  • Gabess8
    #47359
    Na erről most (is) lemaradtam, miért volt/van esélyünk a 4-be kerülésre, mert ha igen az engem nagyon meglepne. Mielőtt leszidnál ez inkább kérdés volt, van aki úgy látja igen???
  • Gabess8
    #47358
    Ezt most nem biztos, hogy értem pedig azt gondoltam egyre gondolunk??
  • Isthy
    #47357
    Na ez az aminek én sem sok esélyét látom (átfogó helyzetelemzés és összefogás, majd pedig munka és munka), pedig égető szükség lenne rá...