61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #47516
    Pffff... Azért bámulatos, hogy Ágaiék bevállalták a szlovákoknak is a közvetítést... Bámulhatjuk őket egyfolytában a VB eleje óta, miközben vannak ezerszer jobb és érdekesebb összecsapások. Remélem az Elnöki kupában folytatják majd és így a középdöntőkre megszabadulunk tőlük.
    Olvasgatom a rendezés színvonaláról a helyszíni beszámolókat és igencsak lehangoló amit írnak. Persze az IHF-et ismerve nem is várhattunk mást, ők más prioritások mentén gondolkodnak...
  • Isthy
    #47515
    Azért sztem te is tudod, hogy, ha mindenki egészséges ez nem így történt volna. Igen, előre elhatározott volt, csak következményként.
  • Isthy
    #47514
    Ma a mi meccsünk mellett lesz egy norvég-osztrák összecsapás, melynek eredménye sztem nem kicsit befolyásolja majd Perez bevetésének időpontját. Én a norvégoknak fogok szurkolni, mert a győzelmük esetén az ellenük szerzett 2 pont már továbbvihető lesz. Az osztrákok pedig még Izlandtól is minden bizonnyal ki fognak kapni, ezzel nekünk már nem lesznek vetélytársak az utolsó meccsen. Így elég a brazilok és a japánok ellen nyerni, Perez pedig ráér a középdöntőkre érkezni.
    Tatait ki helyett vitted volna? Gondolom nem Mikler helyett Harsányi helyett Ancsint nevezted volna?
  • kaloz174
    #47513
    "Azt gondoltam a fiatalság több lehetőséget fog kapni. Nálunk kapott, persze leginkább kényszerből."
    Mivel előtte beszélgettem erről a legilletékesebbel, konkrétan tudom, hogy a fiatalok szerepeltetése ezen a meccsen teljes előre elhatározott és tudatos volt.
    Cca. ennek az elvnek az alapján:'látni kell, mit tudnak ilyen helyzetben, jelenleg'.
  • Mse
    #47512
    én már az elején azt mondtam, hogy csak a középdöntőre vetjük be (miután az biztossá vált, hogy az első két meccsen nem!). Gondolom megnézzük mi a csoportunk sorrendje az osztrákok elleni meccs előtt,bár úgy tűnik a többi meccset megoldják a srácok Csárli nélkül is. Aztán kialakul az A csoport sorrendje, eldől a középdöntős meccseink sorrendje is(mikor játszunk a németekkel, spanyolokkal, franciákkal) és aztán választunk ki ellen akarunk Perezzel felállni, kit kell megvernünk, és ki ellen lehet esélyünk. Akár elképzelhető az is hogy még a helyosztón (elődöntőn :D) is játszik, ha nem kell (felesleges) bevetni mindhárom középdöntős meccsen.

    én legalábbis így csinálnám, Brazília, Japán és Ausztria ellen nem vetném be Carlosunkat. (mondjuk én nem Harsányit neveztem volna, meg Tatait sem hagytam volna otthon, meg egyéb, de hátha most így gondolkodik a mester :D)
  • primavis
    #47511
    igen, a japánok belekavartak az előzetes elképzelésekbe! A norvégok meg nem engedhetik meg maguknak az osztrákok elleni fiaskót! Ha megnyerjük a következő két meccset, az utolsónak, lehet,hogy már nem is lesz jelentősége!
  • Isthy
    #47510
    Így, hogy az osztrákok kikaptak a japánoktól, lehet már az ellenük játszandó találkozó sem lesz ki-ki meccs. Lehet majd csak a középdöntőkre jön Perez?
  • Isthy
    #47509
    Azért a fiát megint elég sokaáig hagyta a pályán. Miután lejött jobban is ment a csapatnak.
  • Isthy
    #47508
    Igen, láttam hátul a meccs után a kijáratnál. Meg szerencsére hosszú idő után végre tudtam pár szót váltani Katival is. Kapott tőlem egy jókívánságot, amire Áment is mondott A háttérben megnyilvánuló "baráti fujjolás"-t elkövetők meg le vannak ejtve
  • Isthy
    #47507
    Lehet annak tűnik, de már az X-edik dolog az MKSZ számláján...
  • Isthy
    #47506
    A sporikkal nem igazán szoktam foglalkozni és most sem tértem ki rájuk. De ha már így szóba került, tényleg elég "érdekesen"tették a dolgukat. Nem mondhatom, hogy jól ténykedtek...
  • Isthy
    #47505
    Mivel az elmúlt 1,5 napban nem voltam ithon, így csak most tudok gratulálni: Szép volt fiúk!

    Gyalázatos kezdés után kezdtünk felébredni hátul és elöl is, végül pedig az elfáradó norvégok ellen sikerült megfordítani a meccset. Mikler nagyot alakított a kapuban, óriási része volt a győzelemben. Feci az első félidőben volt jó, a két Iváncsik is hozzátette a magáét, a szünet után pedig Csaszi és Zubai voltak a nyerő cserék. Néha borzasztó dolgokat csináltak (lásd kettős előnyben a szerencsétlenkedéseink) de végül kiharcolták a győzelmet. Remélem az 1 nap pihenő elég lesz a regenerálódáshoz. Szntúgy remélem, hogy Nándi is feldolgozza végleg az elmúlt napok eseményeit és mentálisan tud majd teljesen a játékra koncentrálni. Mert kell majd nagyon az ő kiváló teljesítménye is. Viszont Gyula nagyon halovány... Lehet eljött az idő, hogy a fiatalok átvegyék tőle beállóban a stafétát?
  • Mse
    #47504
    tényleg azért? LOL ...és Harsányi helyett nem lehetett volna Ancsint nevezni? (erre vonatkozott a miért maradt ki... vagyis, hogy nem értek egyet a döntéssel ... ha így sem érted, sorry :D)
    Bármikor lehet a VB alatt cserélni 2-t, vagyis egy játékos ki a 16 benevezettből, Perez be és már be is fért, akár a csoportkörben akár utána, akár bármikor.
  • Breki33
    #47503
    ja most nézem lehet félreértettem a kérdést sorry
  • Breki33
    #47502
    A 39 esztendős Perez Carlos itthon marad, ő - a hivatalos megfogalmazás szerint - tervezett csere. Mocsai Lajos szövetségi kapitány a vb-t felvezető sajtótájékoztatón elmondta: mivel Perez már nem fiatal, klubja, az MKB Veszprém csak megkötésekkel engedte el a fontos tornára, melynek elején még itthon marad. A rutinos kubai születésű átlövő a megállapodás értelmében három mérkőzésen játszhat.
  • Breki33
    #47501
    Ez a klub kérése volt

    "- Örömmel elengedjük játékosunkat erre a fontos tornára, de nem szeretnénk, ha minden meccsen pályára lépne, s utána kifacsartan térne vissza hozzánk. Nem szabad ugyanis elfeledkezni arról, hogy a negyvenedik évében járó Pérez meghatározó alapembere csapatunknak, amely nem titkoltan szeretne eljutni a Bajnokok Ligája négyes döntőjébe - mondta Magyarády Péter (57), a veszprémiek operatív elnöke."
  • primavis
    #47500
    Szerintem azért, mert eddig már 16-an a pályára léptek! Én meg azt nem értem, hogy Perez hogy férhetne be a csoportkör előtt a csapatba?
  • Mse
    #47499
    milyen jó hogy megtettem Csaszit is, mindjárt jól is játszott :)) végre :)

    na ha a tegnapit Lajos elcseszte, akkor ezt most megnyerte :), jó felállásban kezdtünk, jó időben történő cserékkel operált, szóval szép volt Lajos :) szép volt fiúk!!! (Ancsit azért továbbra sem értem, miért maradt ki)
  • SZT
    #47498
    Hatalmas GRATULAAAAAA...a srácoknak!!!!!!

  • Breki33
    #47497
    szép volt Roland !!!!!!!!!!!
  • Breki33
    #47496
    embereeeeeEEEEEEEEEk honnan nyertük ezt meg :P
  • ricsa008
    #47495
    ez már jobban teccik :D
  • ricsa008
    #47494
    ez már égés!!!!
  • Mse
    #47493
    az a két nő (csaj) katasztrófa szerintem, legutóbb mikor meccsen voltam Vp-ben, ők fújtak minősíthetetlenül. A copfos játékos volt valaha, állítólag tehetséges volt, csak sérülés miatt nem folytathatta, a másikról nem tudok semmit, de igen, főleg a göndör szokott ámokfutni. :))

    Nézd a ffi VB-t, és ne legyél ennyire durci, nem személyes sértés,hogy bénák ;)))
  • ricsa008
    #47492
    nem soká kezdődik a meccs tudna valaki szolni akkor amikor vonulnak be a csapatok?
  • Gabess8
    #47491
    Hát engem baromira nem leptek meg a tegnapi eredmények. A férfi válogatott hozta amire gondoltam, egy percet sem láttam belőle és nem is fogom megnézni, de az sem lep meg, hogy Mocsai ismét elcseszte a dolgokat legalábbis az itteniek alapján.

    A Dunaújvárosi meccsen is az történ amire számítottam, Isthy jól összefoglalta, ez a realitás. Amin ezen a meccsen meglepődtem, hozzáteszem nem ezen múlt, az a két, de főleg a göndör (végig vigyorgó) szőke liba hozzá nem értése, hogy fentről kiadták nekik vagy saját elhatározásból fújták a náluk lévőt ilyen szarul azt nem tudom, de, hogy miért kell egy klasszisokkal jobb csapatott ennyire támogatni az qurvára nem vágom...
  • Mse
    #47490
    Az eredmény nem meglepő, azért 2008-as olimpiai ezüstérmesről, 2010-es EB bronzérmesről van szó.
    A mi játékunk -főként a rutinos játékosaink gyenge játéka- volt inkább meglepő, de még jó játékkal sem mi lettünk volna az esélyesek.
  • kaloz174
    #47489
    Még annyit, hogy Mátéfi Eszter is ott volt a csarnokban.
  • kaloz174
    #47488
    Ez egy jó edzőmeccsnek tűnt nekem. Túl sokat, a mostani helyzetben, nem lehetett várni, ez be is igazolódott. De nem is ezen a meccsen kellett nekünk igazán odatenni magunkat.
    Nagyon értékeltem a Mester szándékát, hogy mindenki pályára léphessen egy ilyen szintű csapat ellen, egy tétmeccsen. Nincs más lehetőség, meg kell tenni mindent, hogy a fiatalok felnőjjenek a feladathoz. Ez pedig csak akkor lehetséges, ha tényleg megkapják az ehhez szükséges terhelést. (Szakvezetőnk egyébként szándékosan tesztelte is őket.)
    Aminek örültem, azok Jókai Nóri góljai. Nagy szükség lesz rá, hogy visszaszerezze a formáját, nagyon kevesen vagyunk. (Ifiben azért már, most először, játszott Takács Lili, aki majd BB-nek lehet a cseréje, tanítványa.)
    Igen, nekem is feltűnt, hogy azért az ETO-ban végig ott voltak a pályán a legjobbak. Ha váltották is egymást. A fiatalok elég kevés lehetőséget kaptak. Megbecsültek bennünket, amit nem is bánok. Ezt a meccset sokak figyelmébe ajánlanám, Újvárosban! (Lépni kellene!)
    Boki ott ült a nézőtéren - legalább...
  • Mse
    #47487
    nem akarom megbántani Lajost, de ez nekem ma csak kifogásnak tűnik. :(
    egyszerűen túl sokat játszottunk érthetetlen összeállításokban, Mocsai Tomi 40. percig szenvedett a pályán, Ancsin kihagyását sem értettem, annak tükrében meg végképp nem, hogy Harsányit szélre cserélte be...

    Császár viszont nagy talány nekem, dupla nulla mostanában :(((
  • kaloz174
    #47486
    Lehet, hogy azért olvasom megdöbbenve a fiúk vereségét, mert nem vagyok annyira képben a ffi csapatokat illetően?
    Vagy tényleg meglepő eredmény született? Nekem legalábbis...
    Remélem, a folytatás jobb lesz!
  • Isthy
    #47485
    A prof értékelése:

    „Nehezen éltem meg ezt a találkozót – nyilatkozta Mocsai Lajos a mérkőzést közvetítő Sport Tv-nek –, az izlandi csapat frissen pályára lépve már az elején más dimenzióban játszott. Ellenfelünk szerdán érkezett, egy nappal korábban, mint mi. Csapatom fáradtan kezdett, amit én leginkább annak tudom be, hogy csak csütörtökön érkeztünk meg, az edzésünkért oda-vissza nyolcvan kilométert kellett utaznunk, a péntek délelőtt pedig kevésnek bizonyult a regenerálódáshoz."

    Most akkor lenne pár megállapításom, többek között az MKSZ felé is... De nem teszem meg őket, mert csak ismételnem kellene magamat a tevékenységükkel kapcsolatban. Ahogy olvasom tőletek is meg máshol is, Mocsai sem tündökölt a kispadon...
  • Isthy
    #47484
    Ez a számolás bizony simán benne volt, már a meccs előtt is. Arról beszéltünk mikor elindultunk, hogy jó lenne ha nem kapnánk ki 10-nél többel. Végülis ez bejött (22-32) és valahol ez a realitás. Főleg annak fényében, hogy Boki nem játszhatott és a 4 balkezes játékosunkból 3 sérült. Volt olyan időszaka a meccsnek, amikor nem is volt balkezes játékosunk a pályán. Detti és BB hozta magát, Nórinak is volt jó időszaka a szünet után és Viviennel is elégedett voltam a kapuban, ahogy Ági is jó volt, miután váltotta Vivit. Sajnos a többiek nem nagyon tudtak hozzátenni elöl, leginkább Ivett játéka volt komoly csalódás, tőle sokkal több kellett volna. A fiataljaink pedig az ETO ellen még elég kevesek.
    Igazából azt hozta a meccs amit várni lehetett a jelen helyzetben, bár csodálkoztam, hogy milyen sokat játszottak a meghatározó emberek az ETO-nál. Azt gondoltam a fiatalság több lehetőséget fog kapni. Nálunk kapott, persze leginkább kényszerből. Összességében azt kell mondjam az eredmény tükrözi a jelenlegi erőviszonyokat.
    Remélem a következő 2 meccsünkön idegenben megszerezzük a 4 pontot, azután jöhet a Fehérvár elleni kulcsfontosságú meccs 27-én otthon. De, hogy miért csütörtökön? Egyre cifrábbak ezek a meccsidőpontok.
  • Mse
    #47483
    de jó neked, bár ott meg ránk számoltak :(
    hát nem tudom melyik meccs volt felemelőbb élmény :)
  • Mse
    #47482
    egyetértünk, Lajos ezt elcseszte :(
    Zubait mint beállóst azért talán megdicsérném, de leginkább a védekezésbeli harcossága miatt, de támadásban is megtaláltuk párszor.

    amúgy is híján vagyunk lövőerőnek, és láttuk a csajoknál is: átlövő nélkül nehéz -erre Lajos Harsányit nevezi,pff...
  • primavis
    #47481
    no ez egy csúnya fiaskó eddig! s sajnos Mocsai (edző) lelkén szárad, mivel nem akarta lecserélni a fiát,no meg Császárt, viszont lecserélte Gulyást, Törőt, akik jól játszottak. Beállós játék nulla, védekezés a II. félidőben úgyszintén. Átlövő gólt meg szinte nem is lőttünk, ellentétben az izlandiakkal. Ancsin miért van kinn, ha ki sem próbálja? Ilyés, Katzirz, szintén nullák. Gál meg a két gólja után nem játszott. Teljes kudarc a fejekben!
  • Zóanagyvarázsló
    #47480
    Abban szerintem is egyetértünk, hogy egyetértünk ;)
  • Isthy
    #47479
    Akkor szurkolj helyettem is a tv előtt, mert én többedmagammal akkor már Újváros felé utazom Általában jól szokták kezdeni a fiúk a világversenyeket, remélem az érzéseidben nem kell csalatkoznunk.
  • Isthy
    #47478
    Akkor tévedtem, nem 2004-ig, hanem 2002-ig volt a sztem normális rendszer. Bokinál pedig valszeg a 2001-es - 2000-es év legjobbja - megválasztására emlékeztem. Ezzel együtt sztem továbbra is fennáll amit írtam a rendszerrel kapcsolatban.
  • Zóanagyvarázsló
    #47477
    Én is szavaztam Bokira. Lásd itt a szavazási arányt. Hozzáteszem, akkor ezzel az aránnyal is megérdemelte, tényleg nagyon jó éve volt - ami az ő klasszisával mérten nem akármit jelent.

    Itt meg konkrétan írják, hogy a 2002-es év legjobbja volt az első közönség által megválasztott. Általában jobb szeretek hivatalos, eredeti nyelvű forrást használni mindenhez, de azt hiszem most a handball.hu is megteszi, semmi kedvem az IHF honlapján turkálni.

    Azzal természetesen nem vitatkozom, hogy ebben a formában rossz ez a szavazósdi, de az tény, hogy jól jöttünk ki belőle, ha legalábbis Boki nyert volna egyébként is.