61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #47636
    Két vetélytárs maradt

    A kérdésem továbbra is az MKSZ felé: miért nem egyedül pályáztunk? (persze a kérdés költői...)
  • Isthy
    #47635
    Amint látom nagyjából egyetértünk. Örülök, hogy másnak is eszébe jutott leírni a meglátásait. Kár, hogy csak ketten vagyunk...
  • Isthy
    #47634
    Bocs, ez szerkesztési hiba. Kornél esetében irogattam ilyet, hogy Veszprémben játszatni kell támadásban és valahogy ide is belekerült amikor szerkesztettem a hozzászólást és nem vettem észre.
  • kaloz174
    #47633
    Valovics Nóri....:(
  • Zóanagyvarázsló
    #47632
    Na, azért szólnék pár szót a férfi vb-ről. Először is a magyar csapatot csak dicsérettel szabad illetni, hoztuk az összes mérkőzést, melyen mi számítottunk esélyesnek, hoztuk a kétesélyeseket (bár vita tárgya lehet, hogy itt jogos-e a többes szám vagy csak a magyar-norvég volt ez a kategória), és két nálunk erősebb válogatottat is legyűrtünk - ráadásul az utolsó csoportmeccset leszámítva mindannyiszor komoly volt a tét is, sosem léphettünk pályára nyugodtan, ahogy a legyőzöttek sem.

    Egyedül az Izland elleni nyitány lehet a fájó, mert amellett, hogy gyengén játszottunk (na jó, a japánok elleni második félidő borzalmasabb volt), utólag elmondható: ideális esetben őket is megcsíphettük volna, nem voltak igazán meggyőzőek, és a fiúk későbbi játékából kiindulva az első meccs mellényúlásai és gyengébb teljesítményei (köztük a szövetségi kapitányé) talán tényleg a késői érkezéssel is magyarázható. A vereségek és mértékük szerintem vállalható volt, a spanyolok elleni végjáték lehet ugyan fájdalmas, de az ellenfél volt a jobb, a különbség nem számított, így nem tragédia, hogy kockáztattunk és túlpörögtük a végét - legalább küzdöttünk.

    Ugyanakkor én még sem érzem azt, hogy ez a magyar válogatott tényleg bárkit elkaphat, legalábbis nem a vb alapján. A nagyhalak elkapása szép volt, de mind a németek, mind a lengyelek kiábrándítóak voltak, ami elég volt ellenük, az a négy közé jutott csapatok ellen legfeljebb a tisztes helytállásra elég, hacsak nem fognak ki ők is gyengébb napot. (Bár a lengyeleknél és a németeknél alighanem a "napnál" mélyebb gondok vannak.) Ezzel persze nem akarom kisebbíteni senki érdemét, a CSAPAT egyértelműen erőn felül teljesített, mondhatni, ez egy éremmel felérő hetedik hely. SZÉP VOLT FIÚK! Természetesen Mocsai Lajosnak is kijár a gratuláció.

    A csapat sikeréhez a legtöbbet a két kapus, Mocsai (az első két meccset leszámítva folyamatosan maximum közelében teljesített, nélküle pedig gyakran vált tehetetlenebbé a támadójátékunk), Ilyés, Császár, az Iváncsik fivérek és Zubai tette hozzá (természetesen Schuch is meghatározó volt a védekezésben), de többnyire az epizódszereplők is hozták magukat, Lékai a kevesebb szereplés ellenére is fontos eleme volt a gépezetnek, csak úgy, mint a BL-ben, ezúttal is roppant hasznos és fontos villanásai voltak, a jövőt illetően talán ő volt a legbiztatóbb momentum a vb-n, ha én eleve ezt vártam is tőle. Még Pérezt sem bántanám, elvégre a németek elleni sorsdöntő győzelem valószínűleg nem jött volna össze nélküle, a korát és a világversenyre való beesését tekintve pedig aligha a 2003-as produkció megismétlése volt várható.

    Pár apró dolog azért erősen zavart a vb kapcsán. Már közvetítések színvonala is hagyott maga után kívánnivalót (lásd a hallhatatlan időkéréseket), de a durván felgyorsított Himnusz (miért kell a külföldieknek mindig bántaniuk szegényt?), valamint a közel használhatatlan hivatalos honlap sem járult hozzá élményhez. Legalábbis míg a női EB honlapján mindent megtaláltam, kedvemre böngészhettem statisztikákat, ezúttal ebbe beletört a bicskám. Talán türelmetlen lettem volna?
  • Zóanagyvarázsló
    #47631
    Schuh csak védekezett, de azt hasznosan. Őt Veszprémben játszatni kell támadásban, mert kell Zubai mellé elöl a jövőben.

    Veszprémben? Miért, visszatér? Lemaradtam valamiről?
  • Zóanagyvarázsló
    #47630
    Szádvári szerintem határeset, a mérkőzés elején szerzett három gólja után már csak egyet szerzett, ellenben elég sok labdát vesztett el, a második félidőben pedig lehetősége se nagyon akadt. Persze négy gólt szerezni Győrben sosem hangzik rosszul, de szerintem jobb játékos (lehet?) ő annál, hogy 5 perc jó játék miatt érdemes legyen kiemelni. Kovacsicz Móni "visszatérésének" viszont nagyon örülök, hónapok óta árnyéka volt önmagának, és most nem akármilyen kapusok ellen nyújtott jó teljesítményt. Az ETO első félidei vezetése pedig Mravikova nem kis mértékben érdeme is, rajta kívül kevesen tudtak kifogni Abramovicson. Zizit egyszerűen nem lehet eléggé méltatni, nem csupán azért, mert a betegsége ellenére nagyon küzdött, és a csapat egyik legjobbja volt, de már-már hihetetlen, hogy szinte mindig 110%-ot nyújt, ha egyszer-kétszer mégse, akkor sem az akaratával van a baj.

    Ugyanakkor számomra aggasztó volt ez a meccs is, a Győrt a halovány játéka ellenére sem féltem a BL-től, de a Fradi sorozatos harmatos játéka ijesztő. Nagyon közel van már a Viborg elleni párharc, és nincs normális lövő, az ETO ellen (is) a beálló megjátszása is reménytelennek bizonyult. Csak abban lehet bízni, hogy felszívjuk magunkat, és a Viborg megveri magát, ahogy a BL-ben az ősszel folyamatosan művelte. (Legalábbis a podgoricai második félidejük szintje, már-már a Fradi csabaiét idézte, szóval legalább vonható párhuzama két csapat közé.) Szamoránsky is igazán magára találhatna, mert meggyőződésem, hogy szinte semmivel nem nyújt többet most, mint amikor bekerült a Fradiba és a válogatottba. Sosem vártam, hogy Pádár vagy Kulcsi szintjére jut, de akkoriban még a többi magyar beálló előtt járt.

    Egyébként érdekes az RTL Klubos/Sportklubos szélsőséges "bulvárhozzáállás", most Szujó próbálta azt magyarázni szünetben, hogy akár nyerhet a Fradi (szerintem sajnos látszott, hogy a valószínűleg a Győr a minimumát nyújtva is be tudná húzni a meccset idővel, de egy-két villanással mindenképp), az ETO debreceni fellépése után pedig arról faggatták Görbét, hogy nem kellene-e inkább más bajnokságban szerepelnie a Győrnek a magyar helyett...
  • Isthy
    #47629
    A VB döntő kiváló meccs volt, jó propagandája a kézilabdának. A franciák ismét nyertek, de a dánok is minden dícséretet megérdemelnek. Talán most már elég lesz a franciákból, nyerjenek jövőre mások az EB-n. Ami talán nekünk sem lenne rossz.
  • Isthy
    #47628
    Győri Audi ETO-FTC 33-21 (13-11)

    Az ETO a szünet utáni jobb játékával végül biztosan verte a Fradit. Bár még messze volt a játékuk a BL szinvonaltól, de a szünet után már voltak jó periódusaik. Görbét és Grost lehet dícsérni leginkább, a szünet után Amorim is belejött. Meg persze a kapusok is jók voltak. A Fradiban Abramovics nagyot teljesített az első félidőben, a szünet után már nem ment neki. A 2 szélső szintén dícsérhető (Kovacsicz és Szádvári) és természetesen a betegen játszó Zizi.
  • [HUN]FaTaL
    #47627
    Meg is nyerték :(
  • [HUN]FaTaL
    #47626
    Sajnos vezetnek a franciák :(
  • Breki33
    #47625
    nagy meccs

    hajrá Dánok
  • [HUN]FaTaL
    #47624
    Micsoda döntő, hosszabbítás :)
  • kaloz174
    #47623
    Utánpótlás hírek - Diákolimpia 2011.

    Gratulálok a győzteseknek!
  • banok
    #47622
    FÉRFI KÉZILABDA-VB, DÖNTŐ Malmő, Svédország

    17.00 Franciaország-Dánia
    tv: Sport1 hu/sk, Sport1 de, Dolce Sport, TW1, RTS2, HRT2

    streamek:
  • primavis
    #47621
    háát igen, viszont a lengyelek ellen 10-en játszottak és nyerték meg a meccset! Ezt sorozatban, de akár két egymásutáni napon sem bírja senki! s a kapusokon és a szélsőkön kivül nincs is olyan aki velük egyszínten lenne/lehetne! No ezt kell valahogy megoldani a közeljövőben!
  • primavis
    #47620
    Ez igaz, a 2. csoportba kerülve! A könnyebb 3-ikba eleve nem juthatunk be!
  • Gabess8
    #47619
    A hazai szurkoló meg a csapat, az fent kibaszottúl senkit nem érdekel, szükséges rossz. Ebből a szempontból kár, hogy így sikerült ez a torna és nem buktak a fiúk egy kibasztott nagyot, persze itthon a balhét mindig másnak kell elvinni. A lényeg minden szép és jó Sinkáék meg lophatnak tovább munka nélkül
  • Gabess8
    #47618
    Szinte biztos voltam benne, hogy ha valaki te lecsapod a labdát az utolsó mondatra
  • Isthy
    #47617
    Akkor egy kis értékelés a VB-ről:

    Ez a csapat minden dicséretet megérdemel, erőn felül teljesített. Azokat a személyi és minőségi hátrányokat amik sajnos vannak, fantasztikusan pótoltuk csapatjátékban és Mocsai érdemei is elévülhetetlenek, többnyire remekül felkészítette ezt a gárdát fizikálisan, taktikában, morálisan. Ő is mindig kiemeli, hogy rendkívül kivételes szellemiségű csapatról van szó, tisztességesen dolgoznak és bármit megtennének a másikért és ez tökéletesen le is jött. Az a 12 pont nagyon jó ötlet volt.
    A kapusok közül a VB elején Mikler hozta a meccseket, amíg Nándi egy kicsit dekoncentráltabb volt. Szerencsére, Fazekas éppen időben "érkezett meg" a VB-re és a német-lengyel meccsen fantasztikusan védett. Ő még egész biztos pár évig véd, de azért a fiatalokkal is jól állunk, Miklerre és Tataira lehet majd számítani.
    Balszélen elvileg rendben voltunk, Törő és Iváncsik is elég jól értékesítette a helyzeteit, utóbbi jó lenne, ha maradna csapatkapitány a jövőben is.
    Balátlövőben Ilyés volt a csapat egyik legjobbja, ha nem a legjobbja. Elképesztő munka védekezésben és még a támadásokra is maradt energiája. Bár az elején néha túlpörgött és sok 2 percet kapott. Perezt a németek elleni második félidőért volt érdemes becserélni. Nagy Kornél epizódszerepeket kapott, sajnos nem sok pozitívumal. Sztem jobban járt volna, ha ő is Szegedre igazol az év elején, sajnos úgy látom nem fejlődik Veszprémben, mert nem nagyon játszik és úgy nehéz. Katzirz Dávid a kificamodott két ujjával Mocsai megfogalmazásában "hősies" munkát vállalt, tűrhetően védekezett hármasban, ha bent volt.
    Irányítók. Ez a legbiztatóbb poszt, sztem egy pályája csúcsának közelében lévő Császár Gábor, aki a támadásaink szellemi vezére volt és egy kis fiatal zseni, Lékai Máté, akiből elképesztő nagy játékos lehet, ha alázattal dolgozik így tovább. Úgy fest jó helyen van Szegeden, edződik a BL-ben, szép jövő előtt áll.
    Jobbátlövőben az általam korábban sokat bírált Mocsai Tamás a képességeihez képest kiváló volt, le a kalappal előtte, dicséretet érdemel. Hosszú távon talán nem megoldás, de ott van még a fiatal Ancsin és Laluska.
    Beállóban Gál Gyuláról sajnos túl sok jót nem tudok írni, sztem vele már nem kellene számolni, a mostani bírói felfogás nagyon nem kedvez neki. Zubai Szabinak a fizikai paraméterei ellenére a küzdeni tudása elképesztő, támadásban és védekezésben is példaértékű. Schuh csak védekezett, de azt hasznosan. Őt Veszprémben játszatni kell támadásban, mert kell Zubai mellé elöl a jövőben.
    Jobb szélen Iváncsik Tomi gyorsindításai nagyon sokat jelentettek, az ő gyorsasága aranyat ér. Néha a védekezésében láttam problémákat. Harsányi remekül lőtte a heteseket, amiért talán elsősorban kivitték. Gulyás teljesítménye volt ezen a VB-n Gál mellett a leghaloványabb, de ennél ő tud sokkal jobbat. Sztem a 3 jobbszélső felesleges volt, inkább Ancsint kellett volna szoktatni a világverseny légköréhez a könnyebb meccseinken szerepeltetve. Így egy kicsit a jövőnek is dolgozva. Ráadásul ugye pont jobblövőben voltunk a legkevesebben.

    Még1x leírom, mert megérdemlik: SZÉP VOLT FIÚK!!!
  • Isthy
    #47616
    Ismét csak megkérdezném, miért nem egyedül???
    Így a döntő meg a bronzmeccs nem nálunk lesz, hanem a horvátoknál. Ez ám a szurkoló és csapatbarát hozzáállás... Ne jöjjön nekem senki a csarnokproblémákkal, mert az süket duma. A macedónok 2008-ban KETTŐ!!! csarnokban rendezték az EB-t. Egy 6000-es és egy 3500-as csarnokban. Nekünk ennél jóval több lehetőségünk van. Igaz, akkor dolgozni is kéne rendesen... Így meg csak feleannyit és a másik felén meg lehet reprezentálni meg egyebek... A hazai szurkolók és a csapat meg másodrendű dolog. Bravo...
    A nincs pénz szövegről meg annyit, hogy nézzék meg a szegedi kajak-kenu VB ügyét. Ott lett pénz egy szuper rendezésre, mert a szakági szövetség normálisan teszi a dolgát és dolgozik a sportág érdekében. Szponzorokat gyűjt és az állammal is megoldja a támogatás kérdését. Van is 800 milliójuk a rendezésre. De az MKSZ-nél kicsit mások a prioritások...
  • Isthy
    #47615
    Ez még változhat a jövő évi EB győztes függvényében.
  • Isthy
    #47614
    Persze, hogy örült... Lesz mivel takarózniuk megint, hogy nincs is probléma, ott vagyunk a világ élvonalában...
  • Breki33
    #47613
    Magyarország három év múlva nőikézi-Eb-t rendezne

    http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20110128-magyarorszag-harom-ev-mulva-noikeziebt-rendezne.html
  • primavis
    #47612
    Gratula a csapatnak! Egy-egy meccsre ez a csapat bárki ellen jó, csak sorozat meccseket nem bírja. Megvannak kb. az ellenfelek is a kvalifikációs torna első csoportjában: Vb2 (Dánia/Spanyolország), a legjobb Eb résztvevő a már kvalifikáltakon kivül+ a 2. afrikai csapat (Algéria/Tuniszia/Egyiptom). Nem lesz könnyű, hiszen a legjobb Eb résztvevő lehet Lengyel o, Német o., Szerbia, Norvégia, + a többiek közül valamelyik sötét ló.
  • Breki33
    #47611
    Magyarország - Lengyelország 31-28 (16-14)
    Kristianstad, 1000 néző
    v.: Lazaar, Reveret (franciák)
    gól: Iváncsik G. 11/7, Ilyés 6, Mocsai T. 6, Iváncsik T. 4, Császár 3, Lékai 1, illetve B. Jurecki 6, Zaremba 3, Jurkiewicz 3, Kuchczyski 3, Bielecki 3, Grabarczyk 2, Tluczynski 2, Rosinski 2, Jurasik 1, Tomczak 1, Jaszka 1
    hetes: 7/7, illetve 0/0
    kiállítás: 14, illetve 6 perc





    Mocsai Lajos szövetségi kapitány: "Fantasztikus, hogy sikerült a kitűzött célt elérnünk. A lengyelek elleni meccset uraltuk, kilenc-tíz ember is tudott lendíteni a játékon. Jó volt a futóteljesítményünk, fizikálisan tudtunk a világsztárokból álló lengyel csapat fölé kerekedni. Nagyon nehéz két hét van mögöttünk, találkoztunk az elmúlt évek világbajnokaival, az olimpiai aranyérmessel többek között, és mégis ott lehetünk az olimpiai selejtezőben. A következő feladat, azon túl, hogy az egy év múlva sorra kerülő Eb-re ki kell jutunk, hogy a 2012 áprilisi olimpiai kvalifikációs tornára ütőképes csapatot építsünk. Most a vb-n a maximumhoz közel, olykor azon túl tudtunk teljesíteni. Ez erre volt elég. Büszke vagyok rá, hogy egy ilyen morálú, és küzdeni képes csapatot vezethetek."

  • Gabess8
    #47610
    Hehe, ez jó, miért szerinted van még olyan igazi normális riporter, mert szerintem ritka mint a borravaló..., te nem tudom mennyit kapnak érte, de annyiért szerintem bármelyikünk lenne szakértő, elvégre túl nagy hülyeséget nem tud mondani, maximum beszél a semmiről 10 percet, aki csak ilyenkor nézi, azt hiszi milyen okos, aki meg nézi rendszeresen az időnként jót derül rajtuk. Egyébként nem vagy finnyás így igaz.
  • Gabess8
    #47609
    Egyébként mi történt a Németekkel, vagy csak engem lepett meg, hogy egy nagy nullák voltak, mert én előrébb gondoltam őket, bár lehet ezt csak a Bundesliga miatt gondoltam.
  • kaloz174
    #47608
    Kicsit off:
    Néha elég nehéz elviselni egyébként a riporter amatőrségét, valamint Borsos Attila álszakértelmét!
    Azt sem nagyon értem, már a sokadik skandináv rendezés kapcsán, hogy a helyszíni műsorközlők miért nem képesek megtanulni a játékosok, szakvezetők neveit.
    Lehet, hogy finnyás vagyok, de nagyon bántó volt hallani, amennyire nem tudják kimondani még több nap múltával sem a magyar neveket. Tudom, nem egyszerű, de talán gyakorolni kellene.
  • kaloz174
    #47607
    A legfontosabb ma azonban:
    Gratulálok a fiúknak a 7. hely megszerzéséhez!
    Kicsit nehezen ment, annak ellenére, hogy mi többször és több góllal vezettünk. Viszont néha túlpörögtük talán, de bosszantó hibákkal, meggondolatlansággal nehezítettük saját dolgunkat.
    Számomra ezzel együtt ez a Magyar Válogatott erkölcsi győztes. Minden elismerésem nekik.
    Szép volt fiúk! Csak így tovább!
  • Gabess8
    #47606
    Na ezt megnyertük, az első félidő utolsó 10 percétől láttam, szerintem jó meccs volt, jól játszott a csapat, szerencsére semmi kapkodásba nem mentünk belel, bár az eredmény nem is szolgált rá.
    Szerintem a csapat elérte a maximumot amit lehetett ezen a tornán, megvan a 7. hely ez a lényeg. Gratula a csapatnak!
    Azt nem tudom figyeltétek e Sinka mennyire örült a végén...
  • Isthy
    #47605
    Gratulálok a fiúknak a győzelemhez és a 7. helyhez! Szép volt fiúk!

    Azt gondolom ez a csapat dícséretet érdemel a szerepléséért. Nem igazán hittem a VB előtt, hogy sikerül elérni a kitűzött célt. Szerencsére a fiúk rámcáfoltak, gratulálok nekik!
  • kaloz174
    #47604
    Talán kicsit azért vagyok megengedőbb, mert láttam a csajokon a készülődést, az elszántságot, minden bajuk ellenére, valamint láttam örömüket a végén, mert valahol nekik ez a győzelem most nagyon fontos volt.
    Egészen biztosan ők tudják a legjobban, hogy a játék színvonala egyébként elég alacsony volt. Most van egy "csúnya", de nagyon fontos győzelmünk, de inkább ez, mint egy "szép" vereség.
  • Isthy
    #47603
    Én sem csodálkoztam, le is írtam a hozzászólásomban, hogy sajnos a sérülések, betegség miatti kihagyások és az eddzettségi állapot nagyon meglátszott a csapat játékán. Ettől függetlenül a szinvonalat érintő megjegyzésemet akkor is le kellett írnom, mert ez az igazság.
  • kaloz174
    #47602
    Na igen. Nem volt magas színvonalú a meccs. Azonban egyrészt én ezen egyáltalán nem csodálkoztam, mivel gyakorlatilag folyamatosan sérülések és betegségek rombolták szét pl. az újvárosi csapat szinte teljes téli felkészülését. (Szemben a nyárival, melyet követően érződött is a csapaton, hogy bárkinek egyenrangú ellenfelei.)
    Azonban volt ennek a meccsnek, a 2 pont megszerzésén túl is, szerintem más pozitív vonása. Egyrészt: szinte mindenki játszott (na és játszani akart!). Azok is, akik betegek voltak, vagy kisebb-nagyobb sérüléssel küszködtek. A csajok nagyon akartak, nagyon harcoltak - leginkább nem az ellenféllel, hanem önmagukkal - ebben az állapotban - na és nagyon tudtak örülni 1-1 jól sikerült megoldásnak, végül a megérdemelt győzelemnek.
    Tény: az ellenfélnek sok hiányzója volt. (Jobbulást nekik!) Egyszer végre az történt, hogy nem minket sújtottak jobban ezek a gondok...(Ez egyáltalán nem káröröm, csupán ténymegállapítás.)A többi pedig a "volna meg a bár" kategória. Azaz mégsem talán, és ebben szeretnék hinni inkább. Ősszel volt jó játékunk - és peches pontvesztéseink. Most - van egy újabb fontos győzelmünk. Bár nincs most alapozásra idő, de mégis jó lenne, ha ez egy jó alapot adna a felkészülés kiegészítésére, pótlására. Sokaknak lenne szüksége rá a csapatban.
    Remélem, a Mester, akinek láthatólag tetszett, hogy mindenki mennyire pályára szeretett volna ma lépni, kitalál valamit erre.
    Grat. a Csapatnak a győzelemhez.
  • Isthy
    #47601
    VB helyszinek

    Egyik sem meglepetés nekem. A dánok a mostani női EB után 2014-ben férfi EB-t rendeznek, majd 2015-ben női VB-t. Na igen, 5 év alatt 3 világverseny... Katarnál pedig nyilvánvalóan kilóg a lóláb bizonyos egyéb vonzatok irányában...
  • Isthy
    #47600
    A jelen és a jövő az egész hazai kézilabdában nem túl rózsás, nem csak itt... De ezt már rengetegszer kitárgyaltuk ezen a fórumon is. Most nem írnék ehhez a bejegyzésedhez semmit, mert én a véleményemet majd a VB szereplésünk vége után fogm beírni ide.

    Egy mai eredmény a VB-ről:

    A 11. helyért: Németország-Argentína 40-35 (13-12, 27-27) Kétszeri hosszabbítás után!!!

    Szenvedtek a németek rendesen és nem sokon múlott az újabb blama.
  • Isthy
    #47599
    Sztem ez az egész kiemeléses szabály nonszensz, a kupában ne legyen ilyen. Nem is tudom van-e ilyen más országban. Én nem hallottam róla. De ugye az MKSZ fenomenalitását nem kell itt ecsetelnem. Most, hogy ezt ki lobbizta ki és kivel karöltve inkább hagyjuk, mert messze vezetne és hosszú lenne. Persze rávilágítana egy újabb "eltakarítandó" hazai állapotra...
    Ez is egy módja a figyelemfelhívásnak és a tiltakozásnak, de sztem nem a legjobb jelen helyzetben. Nem tudom a pénzbüntetésen kívül lesz-e még retorzió, de sztem várható egy eltiltásos is a csapattal kapcsolatban. Mindenestre ezt a kiemelést meg kellene szüntetni és akkor nem lennének ilyen ügyek.
  • Isthy
    #47598
    Dunaújváros-Alcoa FKC 29-22 (15-11)

    Gratulálok a csapatnak a győzelemhez és ahhoz, hogy többel nyertek itthon, mint amennyivel kikaptak anno Fehérváron!

    Ahogy Tomival is beszéltük a meccs után, rég láttam Újvárosban ilyen alacsony szinvonalú meccset. Sajnos sikerült többször is lesüllyedni a nagyon gyengén játszó Fehérvár szinvonalára... Az ellenfélből hiányzott a Triscsuk-Tillinger-Amorim hármas, ami komoly veszteség volt számukra. Az elején még jól kezdtünk (5-2, majd 11-5), de ezután mintha megállt volna a csapat. Töménytelen hiba, rengeteg elrontott helyzet, kapkodás, rossz megoldások sora... A tartalékos Fehérvár fel is jött 13-11-re, szerencsére a végén sikerült 2 gól lőnünk. A szünet után megint jól kezdtünk (18-11, majd 21-14) de újra komoly mélységbe zuhantunk hosszú percekre és ismét visszajöttek a vendégek 22-18-ra. Szerencsére most hamarabb ébredtünk és sikerült Erdősi szép góljaival elhúzni 26-19-re és ezt az előnyt a végjátékban megtartani. Nagyon meglátszott a csapat játékán, hogy többen sérülésekkel küzdve játszottak, finoman szólva sem 100 %-os állapotban. A mai meccs pozitívuma a 2 pont és a 7 gólos győzelem, amivel egy esetleges egymás elleni összevetésben mi lehetünk majd a jobbak. A sérülteknek és a betegeknek gyógyulást!
  • primavis
    #47597
    belépő=belső, bocsi