61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #47797
    Szerintem Dettit akkor érdemes szerepeltetni a németek ellen - azon túl, hogy természetesen vállalni tudja -, ha az a cél, hogy a reménybeli vb-n és olimpián is a csapat tagja legyen, vagy ha megint sérüléshullám sújt minket, mint az EB előtt, illetve előtte. Megkockáztatom, inkább a sorozatmeccseken jönne jobban a klasszisa, a jelenleg egészséges játékokkal bőven ki lehetne állni a németek ellen, nincs vészhelyzet, ha nem is lesz könnyű.

    Különben meg a szokásosnál csak egy kicsivel hatékonyabb felkészülés többet érne, mint az elmúlt 20 év összes klasszisának válogatottbeli reaktiválása. A félreértések elkerülése végett: nagyon szívesen látnám Dettit Londonban is, és nem csupán azért, mert ez már eleve jót jelentene :)
  • Isthy
    #47796
    Egyelőre a csapat oldalán is csak egy egymondatos hírként szerepel a dolog az érdi meccsről írt cikk legalján. Lehet később lesz még bővebb írás, amiben erről is esik szó.
  • Isthy
    #47795
    Nyilvánvaló, hogy nem mindenáron. Mondjuk a 3 utolsó meccs lesz az inkább meghatározó nekünk, azokon sztem fontosabb lenne a jelenléte és a játéka.
  • kaloz174
    #47794
    Biztos igyekeznek Vanyusék megfelelően, a lehető legjobban, felépíteni a csapatot, Konkoly elképzelései szerint. Végül is neki kell "megalkotni" a lehető legjobb, legeredményesebb gárdát.

    Ennek ellenére emberileg kicsit meglepett, hogy a bejelentést nem kísérte egy olyan kiegészítés, hogy Bradeanut valahol ott szeretnék tartani a győri csapat mellett. Végül is szerintem Győrben ő egy emblematikus figura. (Mint ahogy felénk is van ilyen, sok, szerencsére. A szurkolók kötődnek ezekhez a játékosokhoz, akik nagyon sok örömet, sikert okoztak nekik.) Na de talán nem tudhat az "egyszerű nép" mindent.
  • kaloz174
    #47793
    Szükség lenne rá - de nem mindenáron. Mint ahogy a válogatottban is. Ezt azonban majd annakidején megbeszélik a szövetségi kapitánnyal, abban biztos vagyok. Mint ahogy az normális helyzetben és emberek között illik és célszerű.
  • Isthy
    #47792
    Ahogy látom kavart is némi "vihart" a bejelentés. A védekezés komolyan meg fogja érezni Spiridon és Bradeanu távozását. Egyetlen 3-as védő maradt (Amorim) a csapatban. Ugyan a helyére érkező játékos ( nem hivatalosan Lekics) is 3-as poszton védekezik, de ugye neki még be kell illeszkednie, ami nem kevés idő. Amorimnak is kellett hozzá jóval több, mint 1 év. Gros és Löke inkább 2-es védő, bár Grost lehet fogják használni 3-asban is. Mondjuk neki kell még fejlődnie ahhoz, hogy jó védő lehessen. Azt gondolom az ETO védőjátéka jövőre meg fog változni. Az új keretet nem gondolom még jövőre alkalmasnak arra, hogy ugyanazt a kiváló védőmunkát képes legyen a pályára tenni, ami az ETO-nak mindig is nagy erőssége volt. Biztos, hogy lesznek más formációk és variációk a védekezésben.
    Talán ezt a gyengülést ellensúlyozza majd a támadójáték erősödése. Mert Löke és Lekics(?) elöl komoly erősítést jelentenek majd. Ha minden igaz jobbszélen sem gyengül majd a csapat Mravikova távozásával. De úgy gondolom az ETO támadójátéka is változni fog, mert Löke potenciálját ki kell használni. Mind a bejátszások terén, mind annak fényében, hogy ő azért nagyobb teret tud majd teremteni a lövőknek is.
    Összegezve talán elmondhatjuk, hogy egyensúlyba kerül a dolog elöl és hátul. Meg azért ne feledjük, hogy a kapuban olyan kapusok vannak, akik tudják ellensúlyozni a védelem esetleges gyengébb voltát. Bár Kati plusz 1 évéről (ami most nyáron kezdődne) még nincs információm.

    Azért nagyon kíváncsi lennék mi a véleményük a néha ide is irogató ETO szurkolóknak? Ők, hogy látják ezt? Valamint, ha tényleg Lekics érkezik, akkor Kovacsics Anikó játéklehetőségei vajon milyenek lesznek jövőre?
  • Isthy
    #47791
    Remélem vasárnap már tud rendesen játszani a többiekkel együtt. Szükség lesz rá, hogy érdemi ellenfelei legyünk a Fradinak.
  • Breki33
    #47790
    Bradeanu nem marad a Győri Audi átlövője

    A szerdai Győr–Érd bajnoki találkozót követően a bajnokcsapat vezetői bejelentették, hogy a román Aurelia Bradeanu elhagyja az egyesületet.

    Mivel Aurelia Bradeanuval, a válogatott irányító-balátlövővel nem tudott megegyezni a folytatás feltételeiről a Győri Audi ETO KC vezérkara, a kitűnő játékos az évad végén távozik az egyesületből.
    Hirdetés

    A 31 éves, gólerős, védekezésben is kitűnő klasszis a Rapid Bucuresti-ből érkezett, és hét évet töltött Győrben.

    Az ETO tagjaként öt bajnoki címet szerzett, s tagja volt a BL-döntős (2009), a KEK-fináléba jutó (2006) és az EHF-kupa-döntőt játszó (2005) csapatnak.
  • kaloz174
    #47789
    Riport az Elnök asszonnyal!:)

    Szép dolog a handball.hu-tól, hogy nyilvánosságot biztosított a témának...
  • Isthy
    #47788
    Nem is rá gondoltam, mint elkövetőre
  • J u c u s
    #47787
    Ivett nem iszik :)
    Szóval tényleg várom a lehetőségeket. Egyelőre én tervezem az utat, de szerintem lesznek követőim :)
  • kaloz174
    #47786
    Végül is végigolvasva a véleményeket, valamint látva az előző fordulót, meglepő módon mindkét (mindhárom?) csapatunknak esélye van egy egészen szép kupaszereplésre.
    Ami a magyar kézilabda jelenlegi helyzetében nem várt fejlemény. Remélem, nem vezet félre senkit, bármi is lesz a légkifejlet!
  • Isthy
    #47785
    Mindnyájan? Akkor abból durva bulik lesznek és álmatag nappalok!
  • kaloz174
    #47784
    Sok dologban egyet lehet vele érteni, de összességében mintha kicsit elkapta volna a hév a fiatal szakembert.
  • J u c u s
    #47783
    Azt én sem igazán értettem. Pláne, hogy Kati már elég sokszor "jött vissza" segíteni....
  • J u c u s
    #47782
    Szuper, előre is köszönöm. Vagy szólok Ivettnek, hogy mennénk hozzájuk lakni :)
  • Gabess8
    #47781
    Má rosszul kezdődik...
  • Gabess8
    #47780
    Ezt elnéztem, mindegy jobb kétszer mit egyszer sem.
  • Gabess8
    #47779
    Interjú Elek Gáborral

    "Sok emberen érzem azt, hogy a válogatottság megszűnt divatnak, rangnak lenni, és ezt nem csak a játékosokra értem, hanem a klubokra is. Nem szívesen adjuk oda a játékosokat, mert olyan a világon nincs, hogy egy vállalkozásból ingyen elvisznek valakit, akit mi finanszírozunk."

    "A másik pedig az, hogy nem láttam olyan kapitányt, akit ne hurcoltak volna meg, a válogatott semmilyen segítséget nem kap, még a saját vezetőségétől sem, rossz a kommunikáció, az Eb előtt például az 1-8. helyet tűzték ki célnak, amiből a laikus azt gondolja, hogy az első hely is elérhető, és hajlamos már egy bronzérmet is kudarcként kezelni."


    Na végre valahára valaki ki merte mondani a lényeget!!!
  • Isthy
    #47778
    Vagy lenn kell maradni az egész hétvégén péntektől vasárnapig. Bennem már felmerült ez a gondolat, pedig én még közelebb is vagyok, mint ti. Szerezni kellene egy olcsó szállást és ennyi. Majd érdeklődöm a szegedi ismerőseimnél.
  • Isthy
    #47777
    Elek Gábor interjú

    Sok jó dolgot elmond illetve kimond a válogatott és sportág helyzetével kapcsolatban. Mondjuk a Pálinger féle "tatai kapufás" célozgatása a kifogásokkal kapcsolatban (NL ügy részben) elég érdekes párhuzam.
  • J u c u s
    #47776
    Na tessék...ez benzin költségben nem lesz szerencsés :S
  • Isthy
    #47775
    Igen, lehetett volna nehezebb is és könnyebb is. Mindkét csapatunknak megvan az esélye, ráadásul itthon lesznek a visszavágók. Kemény párharcok lesznek, de megoldhatónak tűnnek.
  • Zóanagyvarázsló
    #47774
    Kellett nekem itt hosszan gépelnem! :)
  • Zóanagyvarázsló
    #47773
    Sorsoltak a nemzetközi kupákban.

    A Toulon kemény ellenfél lesz, de mivel - nem is annyira - titokban mindenki a kupagyőzelemről álmodik, úgyis le kell tudnunk győzni bárkit. A második meccs lesz itthon (keménynek és izgalmasnak ígérkezik), az oroszokat elkerültük, sőt kis szerencsével talán az egyik ki is esik, és egy továbbjutás esetén még mindig lehet reménykedni egy könnyedebb elődöntőben, a Lugi-Blomberg párharc továbbjutóját kihúzva.

    A Vác szerintem örülhet,a leggyengébbnek tűnő dán csapatot húzták, és ők is itthon zárhatják a párharcot.

    Egyik csapatunk sem egyértelmű esélyes (ahogy az várható volt), de mindkettőjüknek a jók a kilátásai. Nem bánom ezt a sorsolást, remélhetőleg ugyanezt mondhatom március 19-20. körül is.
  • Isthy
    #47772
    A mai sorsolás eredménye:

    Női KEK:
    Toulon-FTC
    Zvezda-Metz
    Alicante-Rosztov
    Lugi-Blomberg

    Női EHF kupa:
    Team Tvis Holstebro-Vác
    Team Esbjerg-FC Midtjylland
    Sagunto-Lada Togliatti
    KIF Vejen-Oldenburg

    Azt kell mondjam mindkettő megoldható feladat. A Vác a leggyengébb dán csapatot kapta, a Fradi pedig a gyengébbik franciát. Ráadásul az utazás sem vészes anyagilag.
  • Isthy
    #47771
    OFF:

    Jucus és a többi érdeklődő figyelmébe!

    Kajak-kenu VB Szeged

    "A múlt heti végrehajtó bizottsági ülésen eldőlt, hogy az eddigiektől eltérően, igazodva a 2012-es londoni olimpia programjához, három naposak lesznek a döntők: pénteken férfi 1000 méter és női K-4 500 m fináléit, szombaton a női 500 méteres számok, a kenu páros 1000 méter és a férfi 1000 négyes, míg vasárnap a 200 méterek, az 5000 méter és a váltó kerül megrendezésre."

    Tehát nincs mese, 3 napos programra kell készülni az eddigi 2 napos helyett.
  • Isthy
    #47770
    Nem is láthattad őket, mert nem játszottak. Sanela beteg volt, Gabinak meg sajnos kiújult az egyik sérülése.
  • Isthy
    #47769
    Azért az elég durva lenne, ha a csabaiak otthon buknának a Siófok ellen... Amúgy egyetértek az általad leírtakkal.
  • Isthy
    #47768
    Na igen, a hely nem mindegy... Meglátjuk mi lesz a beszélgetés eredménye.
  • kaloz174
    #47767
    Mondjuk egyik idei meccsünkön nálunk is volt pénztárszalag bedobálás.
    Azt sem volt egyszerű összeszedni...
  • kaloz174
    #47766
    Csak belenéztem a meccsbe. Mintha sem Sanelát, sem Gabcát nem láttam volna...
  • kaloz174
    #47765
    "Mondjuk beszédes hogy hol van fent ez a beszélgetés :))"
    Jogos. De legalább azt is tartalmazza az írás, hogy végre nem üzengetés, hanem valós párbeszéd zajlott.
  • Zóanagyvarázsló
    #47764
    Próbáltam hangsúlyozni, hogy nehéz lesz érvényesíteni az általam vélt papírformát, talán nem sikerült eléggé. Való igaz, a Kohász áll nehezebb széria előtt, és nekik több lehetőségük van megbicsaklani a hozhatóbbnak tűnő meccseken is. Ettől függetlenül én megszavaznám nekik azt a nehéz 4 pontot, és a Vác vagy Fradi elleni pontszerzést sem tartom teljesen elképzelhetőnek, míg a Csabából is kinézem a Siófok elleni kellemetlen meglepetést - legalábbis elég hullámzó tud lenni a teljesítményük, ha januárban össze is kapták magukat. Maradjunk annyiban, hogy szerintem ki-ki meccs lesz, és végül meglesz az alapszakasz ötödik helye, legalábbis inkább tenném erre pénzem, mint a Csabára vagy a Tilingert nélkülöző Fehérvárra.

    De mint mondom, ez csak egy általam elképzelt és valószínűsített menetrend, inkább csak játék. Úgyis minden azon fog múlni, hogy a kulcsmeccseken melyik csapat melyik arcát mutatja, esetleg elfogy-e az Újváros a sorozat végére, kit sújtanak sérülések, egyéb külső körülmények. Szóval azt feltétlenül osztom, hogy nincs kőbe vésve semmi, és természetesen lesz még egy rájátszás is.
  • Andreeew
    #47763
    Tényleg hülyeséget csinált.

    Egyébként meg: Mátéfi Eszterrel beszélgettünk

    Mondjuk beszédes hogy hol van fent ez a beszélgetés :))
  • Isthy
    #47762
    Én már amúgyis odavaló vagyok
  • Isthy
    #47761
    Nem unatkoztak, volt dolguk Csúszott is a meccs, nem 19:30-kor, hanem 19:45-kor kezdték.
  • Gabess8
    #47760
    Na az még aztán baromira szép lett volna, ha azok után mindjárt behívja, különben nem volt itt semmilyen büntetés, ő csinált egy hatalmas baromságot.
  • Gabess8
    #47759
    Brutális, ezek nagyon tudnak valamit. Nem akarok senkit megbántani, de ezek mellet szerintem mi mindannyian elmehetünk a nyugdíjas szektorokban.
  • Andreeew
    #47758
    "Pályamunkásokat" nem irigylem :))