61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #47757
    Tegnap megint alkotott a Moracsa közönsége:



    Már tapasztaltam tavaly, hogy mit tudnak, de most megint mutattak valamit. A szokásos hangorkán mellett kicsit újítottak. A közepétől - 1 perc után - érdemes leginkább nézni a videót, tisztára mint egy dél-amerikai fociderbin.
  • Andreeew
    #47756
    Mondjuk hogy azóta nem hívta be a válogatottba.
    "akkor kapjon meghívót a válogatottba, ha olyan jó, minden szempontból, hogy oda befér"
    Ok, ennek így kellene lennie, csak ugye rögtön felmerül a kérdés, hogy pl. Szekeres akkor mit keres a válogatott környékén?
  • kaloz174
    #47755
    Nem egészen értem, mi volt a bűntetés, amit említesz, de nem is érdekes.
    Továbbra is fenntartom: akkor kapjon meghívót a válogatottba, ha olyan jó, minden szempontból, hogy oda befér. (Szerintem nem. De ez persze nem jelent semmit.) A szövetségi kapitány és a nevezett játékos közötti kommunikációt nem minősítem, mivel csak ők ketten tudják, hogy mi és hogyan zajlott le ezen a téren; a visszamondáskor és az azóta eltelt időszakban. Így nem is értem, hogy mások milyen alapon teszik ezt meg. Talán az érintett felekre kellene ezt bízni.

    (Lehet, hogy Kisvárdáról indult, de Dunaújvárosban is ismerik, mivel ott is megfordult, pályafutása elején.)
  • Andreeew
    #47754
    "Objektív" kis írás. Nem kell itt telefonálgatni senkinek. A büntetés már megvolt. Ha Mátéfi úgy látja, hogy szüksége van Hornyákra védekezésben akkor küldjön neki ugyanúgy meghívót mint a többi játékosnak.
    Egyébként ha az ETO-ban a védelem alapembere tud lenni igen komoly meccseken, akkor talán a válogatottba is beférne. Valószínűleg sokkal több hasznot hozna a válogatottnak mint mondjuk egy harmadik beálló a keretben.
    A kis Mocsai is lemondta az EB előtt a válogatottságot, aztán a januári vb-n az egyik legjobbunk volt..

    Mellesleg Hornyák Kisvárdáról indult.
  • Isthy
    #47753
    Valóban igaz, hogy emócionálisan ezt nevezhetjük "szerencsés" sorsolásnak is, persze csak így utólag

    Meglátjuk, hogy miként tud gazdálkodni majd a csapat ezzel a "töltettel". Remélem, vasárnap még kicsit "bennük lesz" a meccs és ez esélyt ad majd nekünk. Egyezzünk meg abban, hogy a Fehérvár ellen ne kelljen a mi kárpótlásunkra játszanotok, hanem nyerjetek csak simán, a papírformát igazolva.

    A mi helyzetünkben én nem érzem, hogy a papírforma a mi 5. helyünket ígéri. A Fehérvár ellenében a sorsolást nézve talán valóban jobbak lehetünk, ráadásul egymás elleniben mi vagyunk a jók. A Békéscsaba sorsolása azonban jóval könnyebb, lesz 3 simán behúzható meccsük (Újbudán illetve otthon Siófok, Szekszárd). Nekünk Vácott nem igazán van esélyünk pontra, a Fradi ellen otthon sem lesz könnyű. Az Érdet otthon meg lehet verni és Veszprémben kellene nyerni, ami ugye szintén nem könnyű. Ha 4 pontot szerzünk a 4 meccsen, akkor lesz pontegyenlőség. Nem lesz egyszerű ez a 4 pont, a Csaba 6 pontja ennél sokkal könnyebb. Az utolsó fordulóban azután otthon lehet a ki-ki meccs. Kérdés, hogy addigra mennyire "amortizálódnak" le a "nagyasszonyok". Sajnos egyre több gondjuk van... Ahogy hallom egyelőre szeretnék még jövőre is folytatni, de Boki és BB esetében - az egyre több problémájuk miatt - nem tudok optimistán tekinteni a jövőbe ezügyben.
  • Zóanagyvarázsló
    #47752
    Előre nehéz okosnak lenni. Ugyanis másik oldaláról szemlélve a dolgokat minden meccs más, és bár lehetett volna olyan szerencsénk, hogy nem kiemeltként kihúzzuk a Viborg helyett a Blomberget, ennél tökéletesebben nem alakulhatott volna, más ellenfelek ellen pedig más meccsek lettek volna.

    Szóval bizonyos értelemben nagyon is szerencsénk volt, már csak azért is, mert egy ilyen siker őrült nagy muníció lehet a továbbiakra, és "teltházközelibb" állapotot jelenthet egy következő, esetlegesen gyengébb ellenfél ellen is. (Na meg ezt a katarzist a világon semmire nem cseréltem volna el.) Persze nyilván egy ekkora fizikai, mentális igénybevétel hullámvölgyet is vonhat maga után, meglátjuk, bízom benne, hogy a következő roppant fontos sorozat során inkább építkezni tudunk mindebből.

    Fura kimondani, pláne leírni, de a Fehérvár elleni hazai derbi a többihez képest szinte edzőmeccsnek ígérkezik, és ezzel a megfogalmazással véletlenül sem az ellenfél lebecsülés emiatt élek. Az a meccs is lehet még nagyon-nagyon nehéz, a Vác tudna mesélni. Azért azon meccsen mindenképpen igyekszünk kárpótolni titeket az esetlegesen Újvárosban jutott pontokért, ha úgy alakul ;)

    Egyébként érdekes a Kohász helyzete, szurkolok, hogy legyen meg az ötödik hely, és azért is, hogy ez nemzetközi kupát érjen - a papírforma ezt is ígéri, ha ehhez sokat is kell még dolgozni, harcolni. De vállalja még jövőre is az összes "nagy öreg"? Különösen a sorozatterhelés hangzik rosszul, elvégre a sérülések és a fiatalok rutintalansága miatt idén is a tapasztalt játékosok vállán "nyugszik" a teher nagy része.
  • Isthy
    #47751
    OK, remélem veszi a lapot

    Sajnos Stanleyt már sehol sem látom a neten az utóbbi időben, nagyon eltűnt...
  • Breki33
    #47750
    Nem mertek odanézni Zácsik hétméteresénél
    Kirsner Erika: Az ilyen győzelmek bearanyozzák pályafutásom ezen szakaszát

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/nem-mertek-odanezni-zacsik-hetmeteresenel-2064563/
  • Isthy
    #47749
    Annyit olvastam, hogy rengeteg (állítólag 15-öt) lerohanás gólt lőtt a Larvik az egyre többet hibázó és egyre jobban elkedvetlenedő oroszoknak.
  • Breki33
    #47748
    Igen rá gondoltam közben őt ezzel szeretném ösztönözni arra, hogy többet írjon ide :-)

    Mint ahogy Stanley Connor is nagyon keveset írt mostanában

  • Breki33
    #47747
    Erről a meccsről van bővebb infótok, hogy alakult így?
    Elég nagynak tűnik a különbség főleg a félidei eredményt is nézve

    LARVIK-VOLGOGRÁD 41-20 (24-9)
  • Isthy
    #47746
    Na de Breki! És Gábor?
  • Isthy
    #47745
    A véleményemet ismered róla, szót sem vesztegetek rá. Legfeljebb annyit, hogy kell megint valami cirkusz a médiának. Szánalmas...
  • Isthy
    #47744
    Egyetértek az esélylatolgatásoddal a lehetséges ellenfelek tekintetében. A 2 orosz és a 2 francia csapat lehet nagyon veszélyes. Holnap délben meglátjuk melyik jut a csapatnak. Az a sejtésem - ismerve az utóbbi időben a "szerencséteket" - hogy folytatódnak a hagyományok a keleti túráitokat illetően. Azért jó lenne, ha most nem jönne be a megérzésem. Mondjuk menjetek inkább Németországba!

    De előbb még vasárnap randevúzunk veletek Újvárosban. Remélem egy szoros és jó meccset látunk majd és tudunk ponto(ka)t szerezni tőletek.
  • Isthy
    #47743
    Csatlakozom én is: Gratulálok mindhárom magyar csapatnak a győzelemhez illetve a továbbjutáshoz!
    Igen, mikor olvastam a meccsekről tegnap este - csak a győrit láttam - nekem is eszembe jutott az a csodás 2005. márciusi hétvége. Ez már majdnem azt idézte
    Az ETO hozta a kötelezőt, ami néha nehezebb, mint sokan gondolják. A védekezésük a meccs 3/4-edében jól működött (kivéve a 2. félidő első negyedóráját), elöl azonban sok volt a hiba, a pontatlanság. Ezért alakult a vártnál szorosabban a meccs.
    A Fradi és a Vác meccsét nem láttam, így azokról írni nem tudok, csak gratulálni mindkét csapatnak. Terv szerint ma délután és este meg fogom majd nézni mindkét meccs ismétlését.
  • Breki33
    #47742
    Örülök, hogy újra van itt rajtam kívül is Fradis :)







    FTC - Viborg 33-32 (FTC továbbjutás): aulába ünneplés :)
    http://www.youtube.com/watch?v=nnAAqnMx-HM&feature=related
  • Breki33
    #47741
    Nemsemmi hétvége volt !

    Vitéz lányaink győzedelmes harcairól...

    http://hatosfal.blog.nepsport.hu/archives/2011/02/13/Vitez_lanyaink_gyozedelmes_harcairol/
  • kaloz174
    #47740
    Nevetséges ügy

    Már lassan "NagyLacis" magasságokba(:)) emelkedik Hornyák ügye. Ez is nayon unalmas már.
    Egy dolgot azonban nagyon szeretnék: a szövetségi kapitány még akkor is csak abban az esetben válogassa be, ha posztján egyértelműen és nélkülözhetetlenül ő a legjobb!
    (Szubjektív véleményem szerint ilyes soha napján lesz csak. Vicc, hogy mekkora arcot adtak neki.)
  • Zóanagyvarázsló
    #47739
    Mellesleg a szombati hősök egyike az akkori menetelés során is kapott némi szerepet.

    Csacskaságokat beszélek. Kettőjükre is igaz ez az állítás.

    A béna gépelésemből következő szórendi és névelőhibákért pedig elnézést kérek, az én szemeimet nagyon bántják, de szerkeszteni ugye nem tudok.
  • Zóanagyvarázsló
    #47738
    Azóta lejátszották az összes meccset, szóval az eredményeket ismerhetjük mindannyian. Egyetértek abban, hogy a legjobb csapatot verte ki a legjobb CSAPAT, ráadásul a Viborgra sem lehet panasz, a BL-ben nyújtottak ennél rosszabbat is, és küzdöttek ők is tisztességgel, nem estek szét egy jó első félidő után a másodikra, mint Podgoricán.

    Persze messze nem volt tökéletes a játékuk, és egy Popovic vagy Lunde talán a kispadról ki/beüvölt egy gólt, de ezen nem érdemes lamentálni - a Larvikon, az ETO-n és talán a Podgoricán kívül jelenleg bármely, a BL-ben legjobb nyolc közé jutott csapat ellen legalább egyenlő esélyekkel vághatna neki egy párharcnak - meggyőződésem, némelyiknek esélyesként is.

    Ugyanakkor én a Zvenyigorodtól nagyon tartanék, erősek is, messze is vannak, oroszok is (ha engedik az erőkézit, az ugye további előny lehet nekik. Hasonló okokból a Rosztov Don sem lenne kellemes ellenfél, és a két francia csapat is a Fradiéhoz hasonló játékerőt képvisel papírforma alapján. Megvan nagy a skalp, de várhatóak további nagy csaták, és a potenciális ellenfelek többségével szemben nem is szégyen kiesni. Azt úgyis tudom, hogy szégyenről itt szó sem lehet, mert a lányok küzdeni fognak. Hogy ez mire lesz elég, az majd kiderül, szombat óta tudjuk: a felső határ csillagos ég. Tény, a Fradi az egyik esélyes a kupára, de ezt őszintén szólva így gondoltam a mostani párharc előtt is - ha a bajnokik el is bizonytalanítottak, de azokat hiba teljes egészében egy kalap alá venni a nemzetközi szerepléssel.

    Annyit szólnék még tegnapi csodálatos meccsről, hogy magamban sikerült így utólag számos párhuzamot vonni egy közel 6 éves, szintén örökké emlékezetes magyar-Viborg párharccal, mely során szintén egy fantasztikus CSAPAT hajtott végre óriási tettet. Mellesleg a szombati hősök egyike az akkori menetelés során is kapott némi szerepet.

    Végezetül pedig gratulálok az összes nemzetközi kupákban a napokban érdekelt csapatunknak, ez egy igazán varázslatos hétvége volt, sok-sok örömkönnyel! Kézidrukkernek lenni mindig jó (én az FTC-ETO után is büszke voltam az első 45 perc miatt, alighanem egyedüli fradistaként távoztam mosolyogva), de most különösen az volt.
  • kaloz174
    #47737
    Gratulálok minden magyar csapatnak. Már majdnem mint a régi szép időkben.
  • primavis
    #47736
    kb.4 dán (3 már biztos), egy-egy német,orosz, spanyol és magyar csapat alkotja a 8-ast!
  • primavis
    #47735
    +a Győr győzelme, ez egy igazán jó hétvége volt!
    A sorsolástól is függ, hogy a Győr mellett lesz -e még csapatunk a legjobb négy között!
  • primavis
    #47734
    Katasztrófa, hogy nem tudnak a csapataink játszani a lehető legcsúnyább kézilabdát játszó Lipcse és Itxako ellen!Nem könnyű, de meg kellene találni egyszer már az ellenszerét.
  • SZT
    #47733
    Tegnap a Fradi, ma a Vác!!!!!!!
    Bravóóóóóóóó Csajok!!!!!!
  • primavis
    #47732
    OK, csak ara vagyok kiváncsi, hogy a következő körben kit fognak majd ki? tudsz valamilyen más eredményt? Az fix, hogy a Viborgnál jobb, de még hasonló sincs a többiek közt.
  • Zóanagyvarázsló
    #47731
    Szenzációs volt a tegnapi Fradi-Viborg. Tegnap a helyszínen, minden ideg- és hangszálamat bevetve éppúgy, mint ma könnyes szemmel, csendes nyugalommal keveredett izgalommal visszanézni.

    Még mindig kész vagyok, nehéz bármi "értelmeset" is írnom róla. Csak annyit tudok mondani: köszönöm csajok, hogy vagytok nekünk!
  • Gabess8
    #47730
    Minden gratuláció a Fradinak, a győzelemért és a továbbjutásért. A játékon még bőven van javítani való, de a lényeg, hogy továbbjutottak!
  • loki61
    #47729
    Gratula a Fradinak! Azt gondolom, hogy ez a győzelem elsősorban az akarat diadala volt! Csináltak buta dolgokat de egy pillanatra sem adták fel!
  • primavis
    #47728
    A múlt heti kinkeserves egygólos győzelem után a Buducnost ellen, a Valcea kikapott az Itxako-tól! vezetet a félidőben 14-10-re, majd a másodikban 6 góllal is s végén kikapott eggyel! Ha nem nyer Ljubljanában vagy Podgoricán, akkor biza Andersenestől kiesik az elődöntőbe kerülésből!
  • Breki33
    #47727
    Huh hát ez nemsemmi volt.
    Ennél izgalmasabbat kitalálni is nehéz lenne.

    A FRADI SZÍV ÚJRA DOBBANT !!



    SZÉP VOLT !!!!!!!!!!!!!!!!
  • kaloz174
    #47726
    Akkor elsőnek is: gratulálok a Fradinak.
    Azt hiszem, nézve az egész szezont, nagyon nagy sokat nyertek Abramoviccsal. Pedig Pasi sem rossz kapus. Zácsik Szandra is nagy nyereség, de a kapusposzton legalább akkorát nyertek ebben a szezonban.
  • kaloz174
    #47725
    Köszi!
    Na és ha még nem lenne elég, fanatikusoknak ajánlanám, hogy a Loki-Újvárost megismétli, szintén ezzel egyidőben, ma az Alföld TV.
  • Isthy
    #47724
    A hétvégi menü (női nemzetközi kupadömping):

    FTC-Rail Cargo Hungaria – Viborg HK (dán)
    Női KEK nyolcaddöntő, visszavágó - Budapest
    2011.02.12. 18:00 SportKlub

    Byasen (norvég) – SYMA-Váci NKSE
    Női EHF Kupa, 4. forduló, 1. mérkőzés - Vác
    2011.02.12. 18:00 cunder.hu

    SYMA-Váci NKSE – Byasen (norvég)
    Női EHF Kupa nyolcaddöntő, visszavágó - Vác
    2011.02.13. 18:00 SportKlub

    Győri Audi ETO KC – HC Leipzig (német)
    Női Bajnokok Ligája, Középdöntő, 2. csoport, 2. forduló - Győr
    2011.02.13. 18:15 Viasat3

    Hajrá csajok!
  • Gabess8
    #47723
    Micsoda újdonságok vannak itt. De ahogy olvasgatom zajlik az élet a sportágban is.
  • Isthy
    #47722
    Na igen, az a büntető Legangernek és az a mozdulat felé miután átejtette
  • Isthy
    #47721
    Nyilvánvalóan jó döntés volt. Meg az is, hogy kb. a 40. perctől (24-14) már szinte csak a fiatalok voltak a pályán.
  • Isthy
    #47720
    Lehet, hogy mozdul, de hogy merre... Az pedig, hogy jönne egy politikus, hááát... Sztem inkább ne ez legyen a megoldás.
  • kaloz174
    #47719
    Na és videó - amit nem lehet megúnni. Hála neked, V-Man-nek, na és persze Bokinak, valamint az akkori csapatnak, amiben annyian ott tüsténkedtek még, akik ma máshol is megmutatják, milyen jó nevelést kaptak.
  • kaloz174
    #47718
    Azóta megtudtam: Detti nem játszott. Nagyon helyes.