61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #47837
    Én úgy látom, hogy a hullámzáshoz az Újváros által diktált nagy iram vezetett, valahogy egyik csapat sem bírta. Őszintén szólva úgy éreztem, hogyha tudja is tartani az tempót a Kohász, akkor abba "halnak bele", ha nem, akkor pedig a Fradinak lesz lehetősége összeszednie magát a kapkodás helyett. Nyilván szükség volt a jó egyéni teljesítményekre is, az említetteken kívül én még Baba szokásos védelembeli második félidei beugrását, és Szádvárit a nagyon akaró, de a kaput ezúttal kevésbé érző Szarka helyett is hasznosnak éreztem, Kriszta ugye még az első félidei rohanás során segédkezett sokat, nélküle nagyobb lehetett volna a hátrányunk a szünetben.

    Lényegében a Boki által említett hosszabb kispadot is csak cseréink jobb beugrásaként tudom értelmezni, mert több mezőnycsere ferencvárosi oldalon sem volt, alapvetően a szokásos kulcsemberek kapták most is a nagy terhelést, minden értelemben - ez pedig mindkét csapatnál visszaüthet, a Fradi helyzete kedvezőbb, de cserébe ott a kupa és a nemzetközi kupa, sűrű tehát a program.

    Piros és Móni jó formájának nagyon örülök (az utóbbi megtáltosodása már a győri rangadó óta tart), nagy szükség van rájuk a Fradiban és a válogatottban is.
  • Zóanagyvarázsló
    #47836
    Éppen ezért is magasztaltam a Győr második félidejét, mert minden körülmény ellenére jól teljesítettek, és így is maradtak ki helyzetek, Leganger védett nagyot abban az időszakban, illetve két magyar gól esetében is közbesípoltak. (Mondjuk sanszos, hogy legalább az egyik nem lett volna érvényes, de gyakran megadnak hasonló gólokat.)

    A védekezésük szerintem látványosan keményebb lett, addig elég tessék-lássék ütköztek, az első félidőben már-már az volt az érzésem, hogy aki arra sétál, az gólt tud lőni. Az sosem véletlen, ha egy Leganger és egy Rantala szinte nem is találkozik labdával.
  • Isthy
    #47835
    Ja és még egy kis kiegészítés a 32. és a 47. percben történtekhez:
    Ebben a részben kaptunk 3 db 2 percet, tehát 6 percig emberhátrányban játszottunk, ebből 4 percet zsinórban. Valamint a cseh sporik megadták a lehetőséget a Larviknak, hogy feljebb jöjjön, mert elég sokat megengedtek nekik védekezésben. Ezekkel együtt én nem mondanám, hogy akkorát javult a védekezésük. Azért összességében sztem a bírókra nem lehetett panaszunk.
  • Isthy
    #47834
    A tegnapi meccsről:

    Dunaújváros-FTC 32-37 (20-18)

    Sajnos bejött a meccs előtti tippem, hogy 4-5 góllal nyer a Fradi... Bár én úgy gondoltam, hogy a végén nyerik majd meg, nem a közepén...
    Az első félidőben nagyrészt mi vezettünk, bár kicsit hullámzott a játékunk. Voltak jó és rossz periódusaink is (3-2, 4-5, 8-6, 14-10, 15-15, 20-18). Egyik oldalon sem volt kapusteljesítmény, talán nálunk kicsit jobban védett Vivi. A szünet utáni első 10 perc azután sajnos mindent eldöntött. Nem voltunk képesek gólt dobni, míg ezidő alatt a Fradi 5 gólt szerzett és megfordította a meccset. Kihagyott ziccerek, 7-es, kapufák illetve Pastrovics védései jellemezték ezt az időszakot. Sajnos itt el is dőlt a meccs. Ezután 15 percen keresztül még tudtuk tartani a 2-3 gólos hátrányt, de a végére egyre jobban elfáradtunk és 5 gólos vereség lett a vége. Mondhatnám azt is, hogy a szünet utáni kapusteljesítmény döntött. Pastrovics jól védett, nálunk csak 1-1 fellángolás volt, ami vajmi kevés. A védekezésünk is messze volt a megszokottól, nem is tudom Szilárddal kaptunk-e ennyi gólt az idényben. Szokás szerint Detti és Boki "húzták" a csapatot, a többieknek csak néha volt egy-egy fellángolása.
    A Fradinál Piros és Kovacsicz vitte a prímet illetve a szünet után Zácsik és Pastrovics. Pirosnak gratuláltam is a meccs után, miközben felidéztük a tavaly májusi podgoricai emlékeinket. Szóba is került most, amit akkor mondtam neki. Mármint hogy majd a Fradival megvédheti a KEK címét, amit akkor frissen szerzett a Buducnosttal. Azt mondta reméli a KEK döntőn idén is találkozunk majd. Megígérte, hogy szombaton nyernek otthon az FKC ellen, ha már így alakult.
  • Isthy
    #47833
    Nagyjából egyetértek, óriási gratuláció az ETO csapatának!!!

    A védekezés végig nagyon jó volt, mögötte egy világklasszis kapusteljesítménnyel (63 %!!!). Persze utóbbihoz azért kellett az előbbi is. Azt csinálták védekezésben, amit kell. Lökét nem engedték labdához jutni, néha 3-an is "betakarták." Ez az egyetlen eredményes játék ellene, mert ha megkapja a labdát akkor vagy gól vagy 7-es. Inkább engedték lőni a lövőket, akik tényleg nem igazi lövők. Lunde pedig őket simán megoldotta. Konkoly kidolgozta a jó taktikát hátul, a csapat pedig magas szinten megoldotta, gratula nekik. Ugyanezt mondhatom el a visszafutásokról is. Nem nagyon adtak nekik lehetőséget rá, talán 3 gólt szereztek lerohanásból. Így hatástalanították a Larvik 2 nagy fegyverét (Löke és a lerohanások), meg is halt a Larvik támadójátéka. A 16 kapott gól ékesen bizonyítja ezt!
    Elöl a meccs 3/4-ed részében szintén nagyon jól játszottak, a szünet után sokszor inkább taktikusan. Az első félidőben szétszedték a norvégok falát, Leganger meg azt se tudta hol van. Talán 2x találkozott a labdával. A 32. és 47. perc között volt elöl egy kis üresjárat. Tény, hogy a Larvik védekezése valamit javult, de ne felejtsd el, hogy ekkor is megvoltak a ziccereink. De kihagytuk mind a 6-ot és ebből Leganger csak 2x védett. Azután az utolsó 13 percben már belőttük a helyzeteink nagy részét és újra növeltük az előnyt.
    Az valóban tény, hogy Groval elöl és hátul is valószínűleg jobbak lettek volna. A norvégok szerint hátul jobban hiányzott, főleg az első félidőben. Ha jól emlékszem ide írtam be annak idején, amikor Löke eligazolt tőlük, hogy egyes larviki szurkolók ennek kicsit örülnek is. Mert a csapat játéka annyira köré épül már, hogy nagyon egysíkúvá válik és ha őt leveszik akkor nagy baj lehet. A többiek nem kapnak elég szerepet elöl és nem fejlődnek. Leginkább éppen Riegelhuthot említették, hogy "elveszett". Átlövőjátékuk alig van, a szélsők is nagyon kevés szerepet kapnak. Nos, az ETO megmutatta, hogy nem volt alaptalan az aggodalmuk. Lökét kivették és a Larvik támadójátéka "meghalt".
    Most a larviki norvégok láthatták testközelből, hogy milyen is a kiválóan védekező és a klasszis Lundéval felálló norvég válogatott ellen játszani. Csak most a másik oldalról szemlélhették mindzet, szenvedő félként. Nem sokra mentek... Megmondom őszintén nekem nagyon tetszett
    Óriási lépést tett a csapat a csoportelsőség felé. Persze ettől még az itthoni meccs továbbra is 3 esélyes, de ezt már tényleg csak az ETO ronthatja el.
    Gyönyörű volt lányok, asszonyok!!!
  • Isthy
    #47832
    Na nekünk nagyon nem hiányzott a Loki fehérvári fiaskója... Így még nehezebb lett a helyzetünk a versenyfutásban az 5. helyért. A Veszprémnek jól jött a 2 pont a 8. helyért folyó párharcban.
  • Isthy
    #47831
    Mondjuk én csak az ETO meccsét láttam, de az alatt is végig a veszprémi csarnok hangja volt hallható. Az még csak elmegy, hogy onnan kommentálták végig mindhárom meccset, de azért a háttérhangot minimum lett volna, hogy levegyék...
  • Isthy
    #47830
    Sajnos még mindig fáj a bordája, csak a legvégső esetben lépett volna pályára.
  • Isthy
    #47829
    Köszi a képeket!
  • Isthy
    #47828
    Megemlítette, egyből ki is szúrtam a beszélgetésben.
  • Zóanagyvarázsló
    #47827
    Érdekes volt ez a larviki meccs. Megmondom őszintén, ha a tévé elé természetesen úgyis ültem le, hogy nyerünk és kész (máshogy nem is tudnék), előzetesen egy 5 gól körüli győri vereségre tippeltem volna a góltotón. Szerencsére vesztettem volna.

    Amellett, hogy az ETO végig remekül játszott, és nagyon jól, mondhatni tökéletesen sikerült felkészülni az ellenfélből, azért más tényezők is kellettek a sikerhez. A Larvik első félidei játékával ugyanis nagyon szépen megalapozta mindezt, nem csupán a támadásaik voltak erőtlenek, illetve a győri lányok által zseniálisan elfojtottak, de a védekezésük is olyan volt, hogy többet ilyet talán az életben nem látunk tőlük. Sok volt a technikai hiba is, Riegelhuth ziccere a jéghegy csúcsa, nem is emlékszem, hogy mikor láttam ezen a szinten hasonlót.

    Emellett régi meggyőződésem, hogy két gyengepontjuk van: egyrészt Hammerseng kivételével nincs más, aki a kézbe tudja venni a csapatot, ő fantasztikus munkával tudja a háttérből építeni a csapat játékát épp úgy, mint ahogy a lerohanásokban, betörésekben, átlövésekben is csodafegyver lehet, a védelemről nem is beszélve. A másrészt nincs igazán világklasszis bombázójuk, nincs Popovicuk, Bulatovicuk, Jurackuk, de talán "még" egy Neagujuk vagy csúcsformáját hozó Zácsikjuk sincs. Na nem mintha Riegelhuth vagy Mörk ne férne a magyar válogatottba akár jobbátlövőként, de alighanem érthető, hogy mire gondolok: a klasszikus átlövőkre.

    Bár a második félidőt sikerült elveszíteni egy góllal, de azt hiszem, hogy az ott mutatott játék legalább annyira dicséretes, mint az elsőben. A hosszas gólcsend ellenére is végig hozták az elvárható szintet, és őszintén szólva inkább a Larvik védelmének drasztikus javulását láttam (melynek köszönhetően Legangernek is sikerült védenie), nem pedig a magyar csapat visszaesését, ami az első félidő után mondhatni törvényszerű lett volna, más csapat akár bukhatott volna a szenzációs első játékrész után is Norvégiában, de nem az ETO! Az mindenesetre valamilyen szinten mulattató, hogy a Győrnek már nem kellett volna gólt szereznie a szünet után a 2 ponthoz :) (Félreérét ne essék, ez pusztán algebra, valójában nyilván elbuktak volna úgy.)

    Szerencsére ez mérkőzés is megerősítette, hogy Spiridon személyében milyen fantasztikus távozik Győrből, simán a mezőny egyik legjobbja volt, elöl és hátul is. Bradeanu is kiváló volt védekezésben, támadásban már sok hibával játszott, de ezt fontos gólokkal ellensúlyozta. Most direkt csak velük foglalkoztam, mert nyilvánvaló okokból az ő szép BL-búcsújukért is szurkolok a magyar klubcsapat végső sikere mellett, másrészt elcsépelt lenne Lunde-Haraldsen védéseit magasztalni.

    A győri meccs nyilván más lesz, alighanem háromesélyes meccs, de ha nagy butaságot nem csinál az ETO, innen ők már hozni tudják a csoportelsőséget. Persze nem azt mondom, hogy a Lipcse vagy a Volgográd azt ingyen fogja adni, de a Győr egy klasszissal jobb csapat náluk.

    A Fehérvár Debrecen elleni hazai sikerét csak néhány órája olvastam, és be kell vallani: meglepődtem. Nagy esélyt kapott ezzel a Fradi, mert ha a Vác is segít, akkor egy hiba - legnagyobb valószínűség szerint éppen Debrecenben - még beleférhet.
  • Gabess8
    #47826
    Tegnap nem akármilyen meccsekben volt részünk, az Veszprém hozta a kötelezőt, a Szeged is jól tartotta magát, de sajnos a végén szétesett, amit a Győr művelt az első félidőben arra nehéz jelzőt találni, a másodikban is remekelt, de az első az látványosabb volt, de ez legyen a legnagyobb gondunk. Szóval bravó!!!!

    Amit nem hagyok szó nélkül az a tetves viasat3 közvetítése, ha nem tudnak közvetíteni akkor mi a f.szanak veszik meg???? Nem elég, hogy elmegy a kép, de a meccs vége felé miért nem lehet levenni a Veszprém hangot, talán már technikusra sem telik vagy mi az szart csinálnak ezek???
  • kaloz174
    #47825
    Született ma pár meglepő eredmény, imponáló győzelem, valamint olyan, ahol érvényesült a papírforma. Gratulálok a győzteseknek.
    Magam részéről a Siófok-Veszprém meccset láttam. Kapkodó játék (Siófok), nagyon gyenge játékvezetés, nagy küzdelem, sok hiba jellemezte a találkozót.
    Sajnáltam a siófoki csapatot, mert tényleg nem sokra voltak tőle, és nagyon rájuk fért volna egy siker. Ehhez azonban legalább egyenlő elbírálás kellett volna a sporik részéről, a hazai csapattól viszont kicsit jobb védekezés és higgadtabb játék.
  • SZT
    #47824
    MKB Veszprém-Tatran Presov 33 - 22
    Nagy GRATULA a srácoknak!!!!
  • Breki33
    #47823
  • SZT
    #47822
    BRAVÓÓÓÓÓÓ GYŐR!!!!!!!!
  • Breki33
    #47821
    Csodálatos női hétvége folytatódik.

    Larvik lealázva, Katrine úgy védett, hogy most Katira szükség sem volt



    És én még a múlt heti meccsük után féltem kicsit a mai meccstől

    Tudnám miért? !!!!

    Ez ma egyszerűen tökéletes volt, szinte a Norvég válogatottat így elverni egyszerűen FANTASZTIKUS!!!!!!!!!!!

    BRAVÓ CSAJOK
  • kaloz174
    #47820
    A cunder.hu hétvégi műsora
  • banok
    #47819
    Ma három magyar klub is játszik a Bajnokok Ligájában

    16.00 Kadetten Schaffhausen-Pick Szeged tv : Viasat3
    17.45 Larvik HK - Győri Audi ETO KC tv : Viasat3
    19.15 MKB Veszprém KC-Tatran Presov tv : Viasat3

    streamek
  • Gabess8
    #47818
    Pedig szinte biztos voltam benne, hogy akkor még BEK nek hívták.
    "'92-es győztes Barca volt az utolsó BEK-győztes" mikre nem emlékszel, én csak a remélem jó a dátum '94 döntő eredményére emlékszem amikor a Milan lenullázta a Barcelonát ha jól rémlik.
    Egyébként a Fradit én sem követem, de ez a hír nagyon szem előtt volt. Sosem kedveltem semelyik csapatát, de tény egy jó Fradira szükség lenne. Egyébként magyar focimeccset 15 percél többet kb 15 éve nem láttam. Na tényleg OFF
  • Breki33
    #47817
    Az bár Bajnokok Ligája volt, akkoriban még nagy meccsre, járók voltunk sok Fradi meccsre felmentünk, szinte az összeset nagyobbat megnéztük

    A kizárás és az angol éra óta nem nagyon követem annyira már a focicsapatot vhogy ezt az idegenlégiósoktól hemzsegő focicsapatot nem érzem magaménak úgy mint a korábbiakat.
  • Breki33
    #47816






  • Breki33
    #47815
    Szekszárd - Vác

    Sajnos az elejétől sima volt 1-0-ra még vezettünk de aztán talán 5-1-nél az első öt perc után időt kellett kérni, aztán még 6-9-re feljöttünk de aztán 8-2-es sorozat jött a Vácnak

    Második félidőben már Eráék a kispadon ültek főleg a cserék játszottak
    Váci játékosok szülei között ültünk így tőlük tudom, hogy a második félidőben játszó jobbszélső 16 éves

    Era az első félidőben nagyon megszórta magát Herr Orsi aki nagyon jól védett, sokszor egyből indította már a mi térfelünkön, nagyon gyorsnak tűnt, mondtam is neki pacsizáskor, hogy gyorsabb vagy mint a fradiban.
    Erre nagyon mosolygott :)









  • Zóanagyvarázsló
    #47814
    Nekem nem sok véleményem van róla, de még az is messzire vezetne, ezért nem fejteném ki részleteiben. Röviden: van abban igazság, amit mondasz, de szerintem az csak egy kis szelete az egésznek, amely túlságosan is fel van fújva.

    Ugyanakkor a focicsapatot már évek óta csak a sajtóból követem, ha egyáltalán... A jogtalan kizárásunk óta összesen másfél NB I-es meccshez volt szerencsém tévében (válogatottból is körülbelül ennyi), és az is a miénk volt, a visszajutásunk óta. A másodosztályú meccsekre annak idején bérletet is akartam váltani, a Jászapáti ellen még kinn voltam, aztán elkezdték olyan időpontokba tenni az összecsapásokat, hogy vidékiként esélyem se legyen időben hazaindulni, és őszintén szólva a csapatonként ~10 légiós sem tetszik. Eltaszítottak a focitól (bár a szívem csücske sosem volt), vidékiként éppen elég egy szerethetőbb szakosztályt alaposabban követnem (sajnos ebben is voltak kihagyások), amelyhez sokkal több emlék fűz, mellesleg a kedvenc sportágamat és a szebbik nemet képviselik :) Azért remélem, hogy megoldódnak a dolgok (nem más szakosztályok kárára), és nekem is lesz még kedvem, pénzem és időm más sportág rendezvényeimen tiszteletemet tenni, de korántsem biztos, hogy az a kézi mellett feltétlen a foci lenne.

    Egyébként '92-93 óta már BL a legrangosabb sorozat neve (amelyben a '95/96-os szezonban szerepeltünk), sőt kézilabdában is egy évvel később váltottak. Őszintén szólva csak arra emlékeztem, hogy a '92-es győztes Barca volt az utolsó BEK-győztes fociban, a kézilabdát illetően puskáztam, mert kíváncsi lettem. Valamiért ugyanis azt hittem, hogy a Kohász még BEK-et nyert, noha arra jól emlékszem, hogy csoportokban folytak már akkor is küzdelmek - a Hypo ellen :)
  • SZT
    #47813
    Na....
    "Reélem", Remélem!
    Ugye a prof megmondta!
  • SZT
    #47812
    Üdv Mindenkinek!

    Isthy!
    Reélem a MOTIVÁCIÓS BÁZIST (mint a fórum, egykori szállóigéjét) is megemlítette!!!!!!!!!!
    Bocs!
  • Gabess8
    #47811
    Ez mind szép és jó és reméljük rendeződik a gazdasági háttér. A döntés hátteréről, hogy mi vezettet idáig, arról is szívesen tájékozódnék szegedi beszállítónknál, de ez egy darabig most nem fog menni.
  • Gabess8
    #47810
    Jól riport szerintem, számomra sok új dolgot mondott, jó tudom én a kevésbé tájékozottak közé tartozom!
    Nem akármilyen életpályája van neki és remek adottsága szerintem.

    "A pálfordulás - szemléletváltás - tényleg szükséges lenne, ha csak házunk táját is nézem. A Prof. kapcsolatait tekintve nem tartom ezt teljesen lehetetlennek, de most elég elkeserítő a sportág általános helyzete, az biztos, pár kivételt leszámítva, úgy látom."

    Nem lehetetlen a dolog de egyedül szerintem Ő ehhez kevés, persze valakinek el kell kezdenie, reméljük fent előbb-utóbb nyitott fülekre talál.
  • Gabess8
    #47809
    Foci: Fradi

    Nagyon OFF, de leírom.
    Úgy tudom vannak itt Fradi szurkolók, ha igen kíváncsi lennék a véleményükre, már ha ők még bírják követi ezt a végtelenített szappanoperát.
    Nem tudom jól gondolom e, hogy ott a probléma, hogy a Fradi 1995-ben (talán jó a dátum)csodák csodájára bejutott az akkor BEK nek hívott sorozatban, ahol elég jól is szerepelt, utána valószínűleg a mai napig tartó folyamat, hogy a Fradiból csak a pénzt szeretnék kivenni, na meg persze az ott lévő állítólag sokat érő ingatlant?
    Költői kérdés lehet jobb lett volna BEK nélkül...
  • kaloz174
    #47808
    Szegedi hírek
  • kaloz174
    #47807
    A tájékozottságom forrása leginkább az, hogy olvastam ezeket - a Vasas archívumban, fórumokon, ebben az esetben. Na meg, bár a kor nem érdem, hanem állapot, van némi előnyöm is abból, hogy már elég régen követem a kézis világ eseményeit.
    A pálfordulás - szemléletváltás - tényleg szükséges lenne, ha csak házunk táját is nézem. A Prof. kapcsolatait tekintve nem tartom ezt teljesen lehetetlennek, de most elég elkeserítő a sportág általános helyzete, az biztos, pár kivételt leszámítva, úgy látom.
  • Isthy
    #47806
    Kézi EB selejtezők

    Azt gondolom az EB szereplés simán megoldható lesz.
  • Isthy
    #47805
    Nem mindenki olyan tájékozott mint te, Szemi és a többiek révén. Mi egyszerű halandók vagyunk, nekünk mondott új és érdekes dolgokat is
    A koncepció megvalósulásában meg csak reménykedhetünk. Persze ehhez kellene komoly pálfordulás...
  • kaloz174
    #47804
    Érdekes beszélgetés volt, bár számomra tényszerűen sok új nem derült ki belőle. (Még az Amál-féle történetet is ismertem.)
    Nagyon örültem viszont, hogy a köztv-ben végre szerepelhetett a sportág egyik legismertebb, legtekintélyesebb szakembere. Szeretném hinni, hogy az, amiről az elején beszélt (utánpótlás nevelés), valóban reális lehetőséggé válik.
  • Andreeew
    #47803
    Jövőre meglátjuk. Reméljük Konkoly forgatja majd rendesen a belső embereket (is). Mondjuk az nem lenne jó, ha többnyire csak mint Görbe védő cseréje szerepelne.
  • Andreeew
    #47802
    Handball is felrakta. Valóban tartalmas beszélgetés. Nem véletlenül övezi külföldön is nagy tisztelet.
  • Isthy
    #47801
    Tegnap este az m2 Záróra című műsorában Mocsai Lajos volt a beszélgetőpartner. Megnéztem a beszélgetést és elég sok érdekes és figyelemre méltó dolgot mondott. Sztem érdemes lenne visszanézni aki nem látta. Az mtv videotárban megtalálható itt.
  • Isthy
    #47800
    Ejha, ezek szerint kb. jól gondolkodtam a csapat várható helyzeétről
    Én azért kicsit félek, hogy Misi kevesebb szerepet fog kapni Lekics mellett. Ezt azért gondolom, mert Lekicsnek többet kell majd játszania, hogy beilleszkedjen a csapatba. Bradeanunál erre nem kellett gondolni.
  • Andreeew
    #47799
    Nagyjából úgy ahogy Te :) Ennyi év után biztos furák lesznek a meccsek Bradeanu nélkül, de sajna ez az élet rendje.
    Szerintem így, hogy Mika is megy, Kovacsics helyzete nem nagyon változik majd.
  • Gabess8
    #47798
    Na most már leírom, nem akartam de leírom, hozzátéve, hogy Detti az egyik legszimpatikusabb ember a csapatánál!
    Arra a két meccsre ne jöjjön vissza, ha utána nem lesz válogatott, minek, hogy esetleg vele harcoljuk ki a rész vételt??? Utána meg hátra dőlve, itt minden rendben van???? Ha ezen műlik akkor inkább bukjunk el, hátha adna az is egy ki lökést a változásoknak, ja illúzióim nincsenek...