61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #47877
    Ez csak természetes, nem is a légióspolitika megfeddésének szántam a megjegyzésemet, hanem egyfelől a jövés-menés miatt szomorkodtam, másfelől annak örültem, hogy az ETO akár úgymond végállomás is lehet a világsztárok számára, nem csupán egy köztes állomás, netán egy szép pálya levezetése.

    Ettől függetlenül meggyőződésem, hogy néha hajlamosak vagyunk túlságosan is lesajnálni magunkat, egy Pálinger-Kovacsicz, Radulovics, Szamoránsky, Görbicz, Zácsik, Vérten kezdőcsapattal (természetesen támadásban) "papíron" a négy közé lehetne jutni a BL-ben (bár Orsi az EB óta valahogy nem az igazi), ha mondjuk Boki ebben a listában kissé sántít, nem a jövő embere (de most még ő a mezőnyben a legjobb), le lehet cserélni mondjuk Rédei Soósra. Persze a jelenlegi ETO-nál ez az összeállítás sem feltétlen erősebb, a játék alapja pedig a védekezés, amely két világklasszis kapussal csak könnyebben megy. De ez csak játék, az sem lenne jó, ha a legjobb magyar játékosok mind egy klubban összpontosulnának. Ugyanakkor ha a bajnokságban nem is az ETO-ért szorítok, bizonyos szempontból mégis izgatottan várom az új igazolásokat, alig várom, hogy láthassam Lökét egy magyar csapat színeiben játszani.
  • Zóanagyvarázsló
    #47876
    Na igen, kíváncsi lennék, hogy a kézilabdában is arról szólnak ezek a szerződések, mint az oly csodálatos magyar fociban: a járulékok befizetésének megkerülésére.

    Egyébként lehet azon rágódni, hogy kinek van igaza, de az egész szankcionálás módja inkább árt a csapat "arculatának", mint használ. Kíváncsi leszek, mennyire fog a továbbiakban csapatként jól működni a Loki.
  • Duby
    #47875
    "arculat átviteli szerződés"
    Aztamindenit, hát itt nem sz.rral gurigáznak, kérem. Hiába, ez a profizmus, sőt a "vérprofizmus".
  • kaloz174
    #47874
    Buli szerződésszegése

    Jó lenne Csucsu véleményét ismerni. Mindenesetre érdekes csapat lehet az, ahonnan annak ellenére elvágynak a játékosok, hogy látszólag minden rendben van.
  • Isthy
    #47873
    Ahogy olvasom folytatódik a "problémakeltés", most a "durcás csendben ülés" került terítékre Veszprémben az ETO szurkolótábor levelet író részétől. Sok közöm ugyan nincs hozzá, de túl kellene már lépni ezen. Leginkább a csapat érdekében.
  • Isthy
    #47872
    Köszi a beszámolót!
    A hátralévő 3 meccs nagyon fontos lesz és azért ezeken jobbak az esélyeink, mint az elmúlt kettőn voltak. Remélem összekapja magát mindenki és akkor újra örülhetünk a csapat eredményességének.
  • Gabess8
    #47871
    A Veszprém úgy gondolom hozta a kötelezőt, bár én kicsit nehezebb győzelemre számítottam. Szeged nem akármilyen játékot nyújtott, gyakorlatilag esélyt sem adva ellenfelüknek.

    A hazai meccsekből a Fradit láttam egyedül, ezt tudnám kommentálni, de inkább azt mondom no comment, a többi meccs eredménye úgy szintén önmagáért beszél...

    Most gondolkodom, hát tegnap szombat volt, mi a fészkes fenne történt elnézték a naptárat vagy mi a búbánat???...
  • kaloz174
    #47870
    Aki látta...Igen, én láttam. Azt is, hogy valamiért a csapatunk nem tudja túltenni magát azon az időszakon, amikor sérülések, betegségek hátráltatták az edzésmunkát. Pedig a Fradi elleni meccs első félideje reménykedésre adott okot. Legalábbis számomra.
    A 6 gólos vereség tényleg nem rossz, viszont ebben a meccsben több volt. Nem azt mondom, hogy a Vác érdemtelenül nyert (az egyik legfegyelmezettebb, legszervezettebb csapat, szerintem), na és nem is feltétlenül a vereséggel van a gondom, hanem azzal, hogy ma figyelemben nem voltunk ott, sajnos. Vagyis leginkább fejben vertek meg bennünket - ez pedig nekem csalódás, a gyenge védekezéssel együtt.
    Úgy kezdődött, hogy még fel sem ocsúdtunk, de a Vác már 6-0-ra vezetett. Kiss Szilárd kénytelen volt időt kérni. Aztán lett 8-2, ha jól emlékszem. Ekkor kezdtük el a meccset. Meg is lett az eredménye, mivel egész szorossá tettük az eredményt, de mikor egyenlíthettünk volna, kimaradtak a ziccerek, a Vác viszont gyors gólokkal újra elhúzott.
    4 gól volt nekik az első félidőben. Aztán jött a második félidő eleje, amit szintén, mint a Fradi ellen is, álmosan kezdtünk. Így a hazai csapat biztosan növelte előnyét, lassan számítani lehetett, hogy elhúznak akár 10 góllal is. Ez azonban nem történt meg, mivel sikerült valamennyire összekapni magunkat, így csak az történt, hogy a Vác őrizte biztos vezetését, amit meg is tartott egészen a lefújásig.
    A történethez hozzátartozik, hogy már az első félidőben sikerült Gáspár Gabinak 2x2 percet összeszedni (a végén ki is kellett állnia, a 3. után), valamint Detti, a más sokadik - nem éppen sportszerű - ellene elkövetett szabálytalanság után elvesztette a türelmét, ezért végleg kiállították.
    Volt 1-2 meg nem adott hetesünk, de összességében, sajnos, nem a bírók miatt ment el a meccs. A Vác, annak ellenére, hogy hétközben kupameccset játszottak, frissebb csapat benyomását keltette, így megérdemelten nyert.
    Feltűnő volt Tápai egészen jó támadójátéka. Érdekes módon ő kapott több lehetőséget b2ben, nem Klivinyi, de ez bejött NA-nak.
    Az Újvárosban BB-t és Jókai Nórit emelném ki, aminek örülök, mivel többek között Jókai Nóri jó játéka nagyon kell ahhoz, hogy javuljon az egész csapat teljesítménye.
    Sajnos, Ivett ma gyenge volt, miután Erdősi Ildit ma még pihentettük, nem volt cseréje. Ami még zavart, az a kapusaink betlije. Nem egészen értem, miért is van ez. (Bár talán Győri Ági több bizalmat is kaphatott volna.)
    Jó lett volna egy meglepetés eredmény, de ma erre nem volt esélyünk, így a papírforma beigazolódott.
    Ennyit a meccsről, így hirtelen.

    Gratulálok a Veszprémnek és a Szegednek, amint látom, mindkét csapat kitett magáért.
  • Isthy
    #47869
    A bajnokság esti meccsein papírforma eredmények születtek:

    Vác-Dunaújváros 37-31
    Békéscsaba-Siófok 31-23
    Veszprém-Győr 22-35
    Érd-Szekszárd 39-22
    Újbuda-DVSC 23-35

    Sajnos a mi meccsünket nem láttam, mert a Pick meccsét néztük nálam. De ahogy látom a védekezésünk ismét nem állt a helyzet magaslatán, ahogy a Fradi ellen sem. Pedig a dobott 31 gól Vácott nagyon szép teljesítmény. Úgy fest kicsit szétestünk hátul az utóbbi 2 időben, pedig előtte már egész jól összeálltunk és jó volt a védőmunkánk. Mindettől függetlenül a 6 gólos vereség Vácott nem annyira rossz eredmény. Aki látta, remélem majd ír a meccsről. Meg azt is, hogy az ETO veszprémi meccséről is ír majd valaki, aki a helyszínen láthatta.
  • Isthy
    #47868
    Gratulálok mindkét férficsapatunknak!

    Kolding-MKB Veszprém 29-34 (11-16)
    Pick Szeged-Valladolid 30-25 (17-13)

    A Veszprém végig uralta a meccset és tulajdonképpen végig vezetve biztosan nyert. Volt az első félidőben egy 6-8 perces hullámvölgy, de utána újra elléptek a dánoktól és biztosan hozták a meccset. Ezzel már biztos a csoport 2. helye, jövő héten a franciákkal lehet harcolni a csoportgyőzelemért.
    A Pick nagy bravúrt hajtott végre a spanyolok legyőzésével, ezzel számukra is megvan a továbbjutás. Az első félidő utolsó 10 percében elléptek a spanyoloktól és a szünet után végig megtartották az előnyüket. Szerencsére harmadszor már nem rontották el a végjátékot és ez egy szép győzelmet eredményezett nekik.

    Szép volt fiúk!
  • Isthy
    #47867
    FTC-Alcoa 37-24 (23-15)

    Gratulálok a Fradinak a sima győzelemhez!

    Mintegy 20 percig tartotta magát az Alcoa, azután a szünetre a Fradi eldöntötte a meccs sorsát. Az első félidőben a védekezés és a kapusteljesítmény mindkét oldalon elég halovány volt. A szünet után sok lehetőséget kaptak a fiatalok mindkét csapatban, a hazaiak tovább növelték az előnyt és végül nagyon sima győzelmet arattak.
  • Isthy
    #47866
    Sajnos úgy fest, hogy egyelőre nem tudunk komolyabban megállni a lejtőn. Egyre több helyen derül ki, hogy van probléma bőven... Pedig ugye a kézilabda Magyarországon a második legnépszerűbb sportág.
  • Isthy
    #47865
    A hétvégi tv-s menü:

    FTC-Rail Cargo Hungaria - Alcoa FKC Rightphone
    Női NBI, 19. forduló - Budapest
    2011.02.26. 12:55 RTL Klub

    KIF Kolding (dán) - MKB Veszprém KC
    Férfi Bajnokok Ligája, B csoport, 9. forduló - Kolding
    2011.02.26. 16:10 Viasat3

    Pick Szeged - Cuatro Rayas BM Valladolid (spanyol)
    Férfi Bajnokok Ligája, C csoport, 9. forduló - Szeged
    2011.02.26. 17:55 Viasat3

    Tatabánya Carbonex KC - Naturhouse La Rioja (spanyol)
    Férfi EHF Kupa, nyolcaddöntő, visszavágó - Tatabánya
    2011.02.26 18:00 SportKlub

    Balatonfüredi KSE - Tremblay en France (francia)
    Férfi KEK, nyolcaddöntő, visszavágó - Balatonfüred
    2011. 02.27. 18:00 SportKlub
  • Isthy
    #47864
    Ezzel maximálisan egyetértek. Veszprémben ugye nincs senkiházi labdakergető NB I-es csapat, így talán ezért is jut több pénz a kézilabdára.
  • Isthy
    #47863
    Egyelőre a selejtezőre és az arra történő felkészülésre mondott határozott igent. A többit majd meglátjuk később. Az biztos, hogy jelenleg szükség van rá a válogatott keretben.
  • Gabess8
    #47862
    Nekem sem tetszenek a légiósok ekkora számban. De azt sajnos tudomásul kell venni, hogy a jelenlegi hazai közegből ilyen szintű eredményt elérni lehetetlen, az MKB és az Audi pedig azért nem fog évi százmilliókat adni, hogy a bajnokság 2-3 helyén töketlenkedjenek. Gondolom az MKB is megmondta a vezetésnek, hogy BL 4, az Audi meg BL trófeát szeretne, ez sajna másként nem megy...
  • Gabess8
    #47861
    "Hogy lehet ennyire bebetonozva ez az MKSZ-nek hazudott dilettáns zsebtömőhorda?"
    Ezt pontosan kikre érted?
    De a nagytakarítás segítene, de természetesen nem azonnal. Az, hogy folytatódik az elszegényedés, illetve a vegetálás az nem kérdés, a színvonal kérdést szerintem inkább hagyjuk.
  • Gabess8
    #47860
    Én meg ugyanezt csak más szavakkal, amennyiben erre a két meccsről van szó akkor pusztán tűzoltásról van szó semmi másról, azt meg ismerjük már kis hazánkban...
  • Duby
    #47859
    Azóta:
    Bulath Anita után Mörtel Renáta is távozik Debrecenből >>

    Sőt a cikkben van még játékos említve bőven.
    Mi történt Debrecenben? Elapadt a bőségszaru? Vagy ha hozzávesszük a közelmúltbéli váci eseményeket, akkor egy országos szintű jelenségre következtethetünk? Tovább szegényednek a csapataink? Folytatódik, sőt ha így megy végleg be is fejeződik az évek óta tartó szigorúan monoton színvonal-visszaesés? Hogy lehet ennyire bebetonozva ez az MKSZ-nek hazudott dilettáns zsebtömőhorda? Lehet már az sem érne semmit, ha most azonnal nagytakarítás lenne, és elindulhatna valami tűzoltó jellegű szakmai munka. Az egykor élete teljében szikrázóan virágzó magyar női kézilabda haldoklik. Állapota válságos.
  • Zóanagyvarázsló
    #47858
    Annak nagyon örülnék, ha Veszprémben is kinőné magát egy új fellegvár. Annak viszont nagyon nem, ha a Debrecen és a Vác jelentősen visszaesne. Rövid távon pedig pláne nem, mert a jövő évi kupacsapatainkról van szó.
  • Zóanagyvarázsló
    #47857
    Továbbra is azt mondom, hogy amennyiben csak a párharcra térne vissza, nem feltétlenül rá kellene építkeznünk - ha sírni semmiképp nem is fogok amiatt, mert besegít. Persze a keretbe mindenképp jól jön, mert ha Szani és még egy két lövő megint rosszkor sérül meg, akkor nagy baj lehet a germánok ellen.
  • Zóanagyvarázsló
    #47856
    Az egyértelmű, hogy a levél kicsit naiv, ráadásul elég szerencsétlenül fogalmazott pár helyen. A játékosok felé való kiállás persze abszolút pozitív dolog, de annak vannak más, helyénvalóbb módjai is. A szurkolók fájdalma természetesen érthető.

    Egyébként kissé elszomorított a távozásuk híre. Ha az ember azt látja, hogy egy nagyszerű sportoló, sőt elsőrangú sportember, aki már adott klub színeiben játszik valahol X éve, hajlik arra, hogy azt karrierje végállomásának tekintse, akkor mindig rossz látni, ha nem tartanak rájuk igényt. Ezt persze általánosságban mondom, a konkrét hátteret nem ismerem (ez Vanyusék dolga), a döntés sportszakmai, üzleti oldalról megalapozottnak is tűnik. Viszont Löke és Lekic mellé megtartani mindkettejüket pedig elég sajátos húzás lenne, persze nyilván ki lehetne sakkozni, hogy minden játékos csak 5 percet meccsenként...

    Őszintén szólva túl konzervatív vagyok én ehhez a "sportbiznisz"-hez, és csak a számat húzom, amikor látom, hogy a Veszprémi sztárcsapathoz sorra jönnek a légiósok, és túlnyomó többségük számára az csak egy ugródeszka. (Persze a Veszprém és az ETO másképp aránylik a nagy nyugati klubokhoz.)

    Érdekes a két játékos kapcsán a Fradi felvetése, de azt már tudjuk, hogy erre nem kell számítani. Az biztos, hogy a keret sokat erősödne velük, szimpatikusnak találom őket, de a mi jövőnket nem bennük látom. Különben is: mint mondottam konzervatív vagyok a témában, Görbe leigazolásának sem örülnék felhőtlenül, az ő helye Győrben van, nagyon remélem, hogy legalább 20 eredményes szezont lehúz még a Rába partján játékosként :)
  • kaloz174
    #47855
    Buli Veszprémbe tart

    Azért érdekes ez a Loki. Valami nagyon nem kerek, ha egy bajnoki második, BL-sorozat előtt álló csapatból el akarnak menni a játékosok.
    (De jó is lenne, ha egyszer hazatalálna ez a korosztály. Nagyon hiányoznak, ezt meg is beszéltem egyikükkel éppen. )
  • Gabess8
    #47854
    Érdekes dolog, és szerintem elég nagy hiba. Sokan mondják, de igaz is fejben kellene már felnőnie ennek az országnak!
    Szerintem ebből is látszik, hogy sok egyesületnél nem a megfelelő emberek vannak vezető beosztásban.
    Miért kell egy olyan tételt betervezni a költségvetésbe ami cseppet sem biztos, hogy lesz, illetve hogy mikor??? Vagy két költségvetést kell csinálni.
    Egyébként szerintem várjuk ki a végét, ha tényleg van kormányzati szándék akkor megtalálják a megoldást.
  • kaloz174
    #47853
    Kiszúrtak magukkal a kormány ötletére ráharapó sportegyesületek

    Akkor most mégsem lesz az a nagyon várt lehetőség?
  • kaloz174
    #47852
    2 dolog volt zavaró nekem ezen a meccsen, bár már mindegy.
    A második félidő elején tapasztalható lendületvesztés, valamint a védekezés - egész meccsen tartó - hatástalansága a fradi szélsők és beállós ellen.
    (A Cunderen is erről "panaszkodom".)
  • Isthy
    #47851
    Nem akartam erről szólni, mert bennem is felmerült, de ha már te is megemlítetted... Kissé hihetetlen, hogy egy ilyen meccs után ebben a helyzetben ezt csinálják bizonyos csoportok...
  • kaloz174
    #47850
    Heti műsor és újabb érdekességek a Cunder oldalán.

    Ma pl. Vác-Fradi!
  • Isthy
    #47849
    Sajnos ez már hetek óta kering, hogy baj van náluk. Az idényt még be akarják fejezni, de állítólag még ez is kérdéses.
  • Isthy
    #47848
    A női válogatott idei programterve

    Nicsak, ezek szerint végre lesz több felkészülés is a selejtezőre. Állítólag Detti igent mondott Mátéfinak és ott lesz a felkészülésen a válogatottban.
  • Gabess8
    #47847
    Ez egyre érdekesebb, pláne ha tudnánk mi van a háttérben. Szerintem őt elsődlegesen a dolog ingatlan része érdekelte, persze ahhoz, hogy jól működjön kellene egy normális stabil csapat. Na meg persze jött a sokat emlegetett válság, mely az ingatlanokra is kihatott...
    OFF
  • Gabess8
    #47846
    Vanyus válasza

    Szerintem valami hasonló válaszra lehetett számítani.
  • Andreeew
    #47845
    Na igen, jó dolgában hülyül meg az ember...
  • kaloz174
    #47844
    Ez kicsit off, de szerintem érdekes:
    a foci és a Fradi világából
  • kaloz174
    #47843
    Bradeanu esetében megértem a győrieket, mint ahogy már meg is írtam itt. Spiridon, szerintem, még nem annyira ikon ott. (Na és verekedős is volt, ha jól rémlik:)) Gondolom én, bár semmi közöm hozzá, max. véleményem van.
    Egyébként meg: feléjük most ez a gond....
    Ma olvastam, hogy az Újbuda a Hunnia sorsára jutott, valószínűleg...
  • Gabess8
    #47842
    Én bármelyik magyar csapatban el tudnám képzelni őket, de szerintem a Fradi mez nem állna nekik jól, a kohászban kitűnő helyük lenne szerintem!
  • Gabess8
    #47841
    Szép gesztus az biztos, azon kívül akik írták ők megnyugodtak tőle. Ezen kívül szerintem másra nem jó, az tény legalábbis szerintem, hogy két nagyon szimpatikus játékosról van szó, egy két Győri játékos tanulhatna tőlük!
    Az jutott eszemben vajon ez a levél akkor is megszületett volna, ha a Larvik elleni meccs nem így alakul...
  • Isthy
    #47840
    Ilyen érzések mindig lehetnek minden csapatnál, mikor valaki olyan távozik, akit nagyon szerettek a szurkolók. Mégsem irogatnak nyílt leveleket, főleg nem már eldöntött kérdések ügyében. Arról nem is beszélve, hogy van benne olyan is, ami elég mellbevágó lehet mondjuk Vérten Orsi és Görbe számára.
    Valahol olvastam, hogy Köke és Spiridon beszélgettek a dologról, de gyors véget ért az ügy. Ami számomra nem meglepő. De erről sztem Gábor tudna leginkább mondani valamit.
  • Breki33
    #47839
    Én megértem őket, kicsit olyan érzés lehet mint mikor hangyáék mentek el tőlünk.

    pont azon filóztam pár napja, hogyha távoznak győrből jó lenne ha akkor Magyarországon maradnának játszani. Akár a Fradiban is el tudnám képzelni mindkettőt :-)
  • Isthy
    #47838
    Nyílt levél

    Nem is tudom... nem biztos, hogy ez kellett ebben a formában. Felülvizsgálni biztosan nem fogják a döntésüket.