61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #47917
    Az utolsó bekezdésedben van a lényeg.
  • kaloz174
    #47916
    El kell fogadnom az érveidet. Valamint, sajnos, azt is be kell látni, hogy míg a Fehérvár megverte a Vácot hazai pályán, mi kikaptunk tőlük, na és még sorolhatnám. Aztán: nem igazán volt szerencsénk, több esetben sem. (hirtelen: Fradi pályán még Elek Gábor ellen is a szerencsésebb csapat nyert, Siófokon ott hagytunk 1 pontot, miután a brazilok nagyon bizonyítani akartak az első meccsükön, stb...) Sok sérülés, betegség zavarta a felkészülést a szezonban. Az ellenfelek pedig rendre tudtak erősíteni, szezon közben is.
    (Ezzel kapcsolatban: egyébként én ezt nem éreztem sosem igazságosnak. Régebben ilyen eléggé elképzelhetetlen volt. Az én időmben osztályozót kellett játszani magasabb osztályba lépéshez. Ott pl., úgy emlékszem, volt olyan szabály, hogy csak az vehetett ezen részt, aki bizonyos idővel, talán fél évvel a döntő jelentőségű meccsek előtt, tagja volt a csapatnak.)
    Na de ez van. Még a szezon előtt tényleg többesélyesnek éreztem én is a helyzetet. A középmezőny annyira megerősödni látszott, már akkor, hogy bizony annak elérését is szép teljesítménynek gondoltam a mi csapatunktól, igaz, közben látszott, hogy Kiss Szilárd munkája nyomán komolyabb eredmény sem tűnik elérhetetlennek. (Akkor még a Fradiban nem volt ott Zácsik, a brazilok sem érkeztek meg, a mi felkészülésünk elég jól sikerült.)

    Ennek a csapatnak, bár egy csoda, hogy így újra láthatjuk őket, mégis a legfőbb feladata, hogy megadja az esélyt a jövőnek. Detti nyilatkozta, hogy a legfontosabb a csapat helyzetének stabilizálása jelenleg. Na és valóban így van, sajnos, mint láthatjuk. Ez ma fontosabb a helyezésnél, még akkor is, ha természetesen jó lenne minél jobb eredményt elérni.
  • Isthy
    #47915
    Ja, ennek kapcsán felmerült egy-két érdekesség. Mivel a Pick 3. lett a csoportjában és ha jól tudom a Barcelona is, így összejöhet egy MKB-Pick vagy egy MKB-Barcelona nyolcaddöntő. Hacsak az MKB holnap nem hajt végre egy komoly bravúrt Montpellierben.
  • Isthy
    #47914
    Azért gondolj bele a támadójátékunkba. Az ellenfelek is ezt fogják tenni és Detti meg fogja kapni biztosan az emberfogását a nekik szükséges ideig. Akkor igazi átlövő nélkül maradunk (mert azért Nóri nem igazán az) és ezt nem lehet tartósan ellensúlyozni a jelenlegi keretünkkel. Ezért írtam, hogy jelenleg nekünk a 7. hely tűnik reálisnak.
    Mindemellett én az év elején a 6-7. helyet gondoltam egy jó célkitűzésnek, éppen a riválisok erősödése miatt. Egyelőre a csapat ezt úgy tűnik teljesíteni fogja.
  • kaloz174
    #47913
    Sajnos, így van. Egy gyenge színvonalú meccsen nyert a Fehérvár, de azt hiszem, ez őket nem nagyon zavarja, számukra a lényeg a 2 pont.
    Szerintem a valószínűség, papírforma 1 dolog. A másik, hogy ténylegesen mi történik. Ma is a Vác tűnt esélyesebbnek.
    Boki kiválásának, bármennyire dühítő és szomorú, megvan az a hatása, hogy a többiekben tudatosul, nekik kell jobban odatenni magukat.
    A tegnapi meccs erre jó példa. Látni kellett volna a csapattagok arcát, ahogy harcoltak, szinte a szó szoros értelmében, a második félidőben. A Mestert is sokkolta kicsit, szerintem Boki sérülése, mert nyilván a taktika jelentős részben épült rá, de már a második félidőben olyanokat húzott, amire azt mondtam volna, minek, de nyerő lépések lettek.
    Ott volt pl. a kapuscsere. Vig Vivi egészen jó volt a kapuban, az elején neki is köszönhetően tudtuk korrigálni a védekezési hibákat. Aztán a második félidőben Kiss Szilárd, nekem váratlanul, beküldte Renit. Mint már több helyen olvasható volt, Reni több ziccer kifogásával nagyon jól teljesített. Később ugyan visszatért Vivi, aki talán kipihente magát, és nyertük a végjátékot, valamint a meccset.
    A másik: balkezes szélsőnk ugyan van 2, de Boki megsérült, Lili pedig beteg lett, sajnos. BB-nek beljebb kellett lépni, erre a Mester beküldte a fürge, ügyes Berta Nikit. Aki aztán, jobb kezes létére, dobott 2 gólt, az egyiket átejtésből!

    Szóval azért, szerencsére, vannak tartalékok, amiket ilyenkor aktivizálni lehet, mégha nálunk nagyon hiányzik is a kényszerűségből eltávozott generáció. De szerintem erre jó példa akár a Vác is, de a Fehérvár is, ahol nevenincs játékosokból főszereplők lettek.
    Meglátjuk. A legfontosabb cél, a középházba való bejutás az idén kisebb izgalmak mellett sikerült, mint tavaly. Pedig az ellenfelek nagyon sokat erősödhettek.
  • Isthy
    #47912
    A férfi BL-ben: Valladolid-Schaffhausen 35-26

    Ezzel a Pick a holnapi meccs eredményétől függetlenül a csoport 3. helyén végzett.
  • Isthy
    #47911
    Nem a kedvező eredmény született, mert az Alcoa 35-34-re nyert.
    Ezzel és Boki kiválásával azt gondolom az 5. helytől elérésétől messze kerültünk. Elképesztő bravúr lenne, ha mégis ott végeznénk. Inkább a 7. hely néz most ki nekünk a hátralévő meccseket tekintve.
  • kaloz174
    #47910
    Köszi az alapos beszámolót, nagyon hálásan olvastam, mivel egy másik meccsen voltam éppen. (Amit nem is bántam meg! )
    Azok közé tartozom, akik azt gondolták, a Lokira rossz hatással lesz a náluk kialakult helyzet. A Fradi esetében viszont pontosan az ellenkezőjére számítottam.
    Úgy tűnik, tévedtem. Elismerés a Loki csapattagjainak, hogy függetleníteni tudták magukat az éppen zajló történettől. A lehetséges távozók közül engem is Orbán Anna szándéka döbbentett meg leginkább. Remélem, sikerül legalább őt megtartani, aki azért Debrecenben már eléggé emblematikus alakja a kézis világnak. (Gondolom én.)
  • kaloz174
    #47909
    Ezen vajon miért is nem lepődtem meg.
  • Isthy
    #47908
    Köszi a beszámolót, értékelést!

    Nekem teljesen jó és kedvező eredmény lenne, ha ma a Vác nyerne Fehérváron.
  • Isthy
    #47907
    A női BL-ben:

    Dinamo Volgograd-Larvik HK 23-32 (11-16)

    Az oroszoknak Kocsetova és Levina nélkül semmi esélyük nem volt. A norvégok végig kézben tartották a meccset.
  • Zóanagyvarázsló
    #47906
    Alighanem az a Debrecen elleni derbi meccs pozitívuma, hogy a mutatott játékkal is szoros eredményt értünk el. Amúgy szeretem az ilyen jó iramú, rangadó-hangulatú összecsapásokat, ha a színvonal nem is mindig verdesi az eget.

    A játékvezetőket ugyan lehet kritizálni (sőt kell is, bár nem feltétlen az edzőknek), fújtak össze-vissza, a vége felé kiküldték Szabó Valit indokolatlanul, majd pár másodpercre rá nem merték befújni az egyértelműt. A hazai csapat kettős emberhátrányát nem merték bevállalni, vagy kompenzálni akarták a hibájukat? Mindkettő elfogadhatatlan hiba, ha számszerűség szempontjából igazságos volt is az ítélet. Összességében semmiképp nem a sípmestereken múlt az eredmény, bár valóban kaptunk rossz ütemben kellemetlen ítéleteket (pl. Kovacsicz kiállításával ment el a hajó, Zizi korai két büntetése pedig az egész tegnap estét megalapozta), de azokat jogosnak éreztem. Nyilván lehetne utólag elemezgetni a képkockáról képkockára, mint írtam, nincs miért dicsérni a sporttársakat, de ilyen iramú meccsen ritkán fújnak sokkal jobban idehaza, és ez nagyon szomorú. De mit mondjon az ember, ha látja, hogy világversenyeken is olyan nem létező szabályokat érvényesítenek, hogy az utolsó percekben már méltányosságból nem állítanak ki! A milliószor nagyobb bevételt hozó foci vb-k balhéjairól nem is beszélve. Vagy jó példa lehet akár a Viborg elleni csoda is, ahol az első, egyértelmű hetest nem merték befújni, majd a végül megadotthoz éppen ez az előbbi eset és a hazai pálya is kellett - idegenben talán másodjára is néma marad a síp.

    Hosszabb, részletesebb vélemény helyett (félek, rövid így sem lesz), inkább tömören írnám le a meglátásaimat. Úgy érzem, hogy a következők döntöttek:

    1. Már az első félidei gólváltás során is többnyire mi futottunk az eredmény után, egyszer pár góllal el is nyúlt a Debrecen, a második félidőben ezt még a hamarabb és könnyebben tette. Az egyenlítési lehetőségeknél rendre megremegett a kezünk, a Loki pedig mehetett utána kettővel, küzdhettünk újra és újra, csökkenő lövőkedvvel.

    2. Az említett, nem részrehajló ítéletek rosszkor jöttek, Zizit már az első játékrészben pihentetnünk kellett védekezésben, nehogy kipontozódjon, holott nála akaratosabb védi játékosunk nem igazán van kettesben, pláne Szani nem tudta pótolni.

    3. Na nem mintha vele lett vagy lehetett volna védekezésünk, de semminél a minimális is több. Ugyanez mondható el a Baba és Németh Csilla közötti minőségkülönbségről is. A kapusaink se nagyon hozták magukat, általában be szokott jönni, hogy a csereként beálló kapus jól teljesít, ezúttal nem így volt, vissza kellett hozni pasit, akinek végül is volt pár védése, de Kiss messze túlszárnyalta, és az első etapjában is volt egy két védésnyi lemaradása a gyenge napot kifogó Triffa ellen. Persze ilyen "védelem" mögött nincsenek irigylésre méltó helyzetben.

    3. Bogdanovics tegnap a mezőny főlé nőtt. Persze egy valódi (vagy legalább ál)védekezésbe beletörhetett volna a bicskája, de a miénkébe nemigen. Egyébként az esetleges távozók közül éppen őt szemeltem ki, hogy irányító-átlövőként mennyire jó lenne a sérülések miatt is rövid kispadunkra, egy esetleges többfrontos harc során aranyat érne. (Azért remélem és valószínűsítem, hogy lesz jövőre jó csapata a hajdúságiaknak, és mint régi motorosuk, ő is marad.)

    4. Sajnos nálunk senki nem tudta megközelíteni sem Bogdanovics játékának szintjét, elszántságát támadásban. Zizi nem volt túl eredményes, tompa is volt (talán a kiállításai is megzavarták), nem is tudom, hogy mikor láttam így játszani, szerintem Csabán és Győrben betegen is többet tudott hozzá tenni a támadásainkhoz. Szaninak eleinte volt kedve lőni, és jól is menti neki, de ezt gyenge védekezéssel és eladott labdákkal egyensúlyozta (mondjuk ez cseppet sem volt váratlan), később már nem is igazán próbálkozott. Móni jó volt, de most többet lőtte a ziccert a kapusba, mint szokta az utóbbi időben a fontos meccseinken, ez sem segített, a kiállítása pedig végképp nem. Elsősorban Tomorit tudom dicsérni, bár ő is szokott sokkal jobb lenni, de ő még összeszedettebb volt a többiekhez képest, Zácsiknál pedig jobban lát a pályán. Sajnos a hetesekkel továbbra is hadilábon állunk, ezúttal csak Zsuzsi nem hibázott. Le kéne igazolnunk Gróz Kittit? Vagy reaktiválni Farkas Ágit erre az egy célra?

    Természetesen szó nincs arról, hogy az esetlegesen negatívan kiemeltek gyalázatosan játszottak volna, ez egy nagy iramú rangadó volt, a kulcsembereink pedig állandóan terhelés alatt állnak - a többiek pedig sérültek. Bizony, Dajka Betti nagyon jól jöhetett volna! Szanit viszont még továbbra is csiszolni kell a csapatba, mert bár fantasztikusak a bombái, a támadások felépítéseben és a védekezésben következetesen hozza az elvártnál gyengébb teljesítményt. Persze az elvárás magas, és biztos vagyok benne, hogy ez idővel sikerülni fogok.

    Szóval sok összetevője van a tegnapi eredménynek, melyek egy része régi betegségünk, más része várható volt, mégis apróságokon múlott, és ez annyiból bizakodásra ad okot, hogy ha nem is megy igazán a játék, talán nem futunk bele Toulonban sem a késbe. A Loki volt tegnap a jobb csapat, Bognár és Sopronyi nélkül, egy sérült, de a játékot vállaló Bulathtal és nem létező balszéllel is, megérdemelten nyertek, az alapszakaszban a két ellenünk meccs alapján is őket hoznám ki győztesnek. Gratulálok nekik!

    Remélhetőleg az elődöntőben vissza tudunk vágni nekik, ha a Vác segít, akkor talán idegenben nem is kell nyerni. Nem tudom, hogy ma mi lenne a kedvező eredmény, ha a Vác nyer Fehérváron, és így komoly tétje lesz a Loki elleni hazai meccsüknek, vagy ha kikapnak, és a negyedik helyre lecsúszás miatt már nem kell aggódni. Nincs semmi veszve, bízom a lányokban, de jelenleg legalább akkora esélyét látom, hogy az ETO kaparja ki nekünk a BL-indulás jogát, mint saját magunk.
  • Breki33
    #47905
    Most nem voltam kint elkapott a Kalici vírus

    Tudósítás a meccsről

    Bánhatja az UKSE, ez a Veszprém verhető lett volna
  • Isthy
    #47904
    A női BL-ben:

    Krim Ljubljana-Buducnost T-Mobile 36-40 (19-23)

    Ez a meccs felért egy flúgos futammal. Nagy rohanás, sok gól, nulla védekezés és kapusteljesítmény. Gabi hiánya nagyon meglátszik a hátsó alakzat "teljesítményén". Sajnos ő már a csoportkörben nem játszhat, így nélküle kell az elődöntőbe jutniuk.
  • Isthy
    #47903
    Szekszárd-Veszprém 25-31

    Remélem Breki kinn volt a csarnokban és lesz képes beszámoló.
  • Isthy
    #47902
    Sajnos csak most értem haza, így nem láttam egyik meccs közvetítését sem. Gratulálok a Lokinak a győzelemhez!
    Most ők kerültek lépéselőnybe. De Vácott még nehéz dolguk lesz és újra megfordulhat a sorrend, ha ott kikapnak.
    Óriási gratuláció a csajoknak az Érd elleni a győzelemhez!
    Ahogy hallottam, az első félidőben megsérült Boki nélkül fordították meg a meccset az utolsó negyedórában. Infóim szerint a szünet utáni védekezés és Pisák teljesítménye jelentette a kulcsot. Nagyon kellett ez a 2 pont a biztos középházhoz. Sajnos Boki nélkül nagyon nehéz lesz az utolsó 2 meccs és a harc a minél jobb pozícióért. Mihamarabbi gyógyulást neki!
    Szép volt lányok, nagyasszonyok!

    Remélem kapunk majd beszámolót a meccsről.
  • primavis
    #47901
    a DVSC nyert 29-26-ra a fradi ellen, nem éppen enyhe birói hátszéllel! Mikor veszi észre a Debrecen, hogy ez fajta a durva védőmunka csak az itthoni biróknál érvényesül, a külföldiek nem tolerálják? ezért is esik ki simán minden kupából, ahol elindul.
  • Gabess8
    #47900
    "Jó lett volna bejutni a 4-es döntőbe, ennek ellenére. Mivel pénzt is kaptunk volna érte"

    Ez a díjazás egyébként, hogy működik? Gondolom a legjobb 4 visszakap valami aprópénzt. A rendező által kifizetett összeg egy részét természetesen Sinkáék és bagázsa szépen szétlopnak. Maga a MK annyit ér mit az egész MKSZ tehát semmit, engem akkor sem érdekel mikor az újvárosi csapat benne van.
  • Gabess8
    #47899
    Perez Carlos
  • Isthy
    #47898
    A hétvégi tv-s menü:

    DVSC Korvex - FTC Rail Cargo Hungaria
    Női NBI, 20. forduló - Debrecen
    2011. 03.04. 18:00 SportKlub

    HC Leipzig(német) - Győri Audi ETO KC
    Női BL, középdöntő II. csoport, 4. forduló - Lipcse
    2011.03.06. 14:30 Viasat3

    AaB Handball(dán) - Pick Szeged
    Férfi BL, C csoport, 10. forduló - Aalborg
    2011. 03.06. 15:50 Viasat3

    Montpellier Agglomeration HB(francia) - MKB Veszprém KC
    Férfi BL, B csoport, 10. forduló - Montpellier
    2011.03.06. 17:30 Viasat3

    A cunderen:

    Dunaújvárosi NKKSE - ÉTV Érdi VSE
    Női NBI, 20. forduló - Dunaújváros
    2011. 03.04. 18:00

    Alcoa FKC Rightphone - Syma Váci NKSE
    Női NBI, 20. forduló - Székesfehérvár
    2011. 03.05. 17:00
  • kaloz174
    #47897
    Most találtam ezt az összeállítást. 2005. Az oldalt ismertem, de ezeket a képeket, pl. nem.
  • kaloz174
    #47896
    Már évek óta írjuk, hogy ez az egész MK már régen valahol nem az igazi. Nem történik semmi, mert a pénz dominál itt is.
    Ráadásul szerencsénk sem szokott lenni benne, mert állandóan kikapjuk a "nagy" csapatok valamelyikét, így eléggé irritál már az egész.
    Jó lett volna bejutni a 4-es döntőbe, ennek ellenére. Mivel pénzt is kaptunk volna érte, ami most különösen jól jött volna, valamint nem ártott volna a csapatunknak egy kis sikerélmény sem, de ez nem jött össze. (Szokás szerint kikaptunk olyan ellenfeleket, akikkel szemben nem sok esélyünk volt, igaz, a Csaba ellen idegenben mégis sikerült, de a Loki már sok volt.)
    Innen már nem nagyon érdekel, mi is történik, előttem nincs értelme és rangja az egésznek. (Az ismert okok és nem feltétlenül a saját kiesésünk miatt.)

    A lényeg, hogy az ETO-nak még mindig voltak olyan támogatói, akik erre is adtak pénzt.
  • Zóanagyvarázsló
    #47895
    Ahogy az várható volt, ismét a Győr rendezheti a Magyar Kupa négyesdöntőjét. Jelen helyzetben ennek viszonylag kevés jelentősége van, úgyis ők nyerik, hadd tehessék ezt a saját szurkolóik előtt, hadd legyen minél kényelmesebb a haladásuk a remélhetőleg a harmadik magyar női BEK/BL-győzelmet eredményező útjukon. De már ez sem teljesen sportszerű hozzáállás, hiszen abból kell kiindulni: a sportban bármi megtörténhet, nem helyes tehát úgyis mindegy alapon segíteni sem az erőset, sem a gyengét.

    A kritikám nem az ETO-nak szól, hanem a szabálynak. Szörnyű belegondolni abba, hogy félévtizeden át más csapatok szurkolóinak esélyük sem volt hazai pályán élvezni a sorozat végső összecsapásait, ahogy abba is, hogy egy játékerőt tekintve kiegyensúlyozottabb, de anyagilag még lemaradottabb élmezőny is arra lenne ítélve a jövőben, hogy Győrbe vagy Veszprémbe - vagy ki tudja hova, az aktuális jövőbeli pénzes csapat oroszlánbarlangjába kellene járni.

    Az szerintem is fontos, hogy a rendezéshez szükséges pénz elő legyen teremtve, de ezen felül mindenképpen a rotációnak kellene lennie a vezérelvnek. Persze a csarnok mérete mellett, nyilván egy tornaterem szűkös lenne hozzá, de még a Fradi csarnoka is.
  • Isthy
    #47894
    Az ugandai bányásztársaság úgy fest adja a lóvét rendesen.

    Másvalaki viszont úgy fest a Veszprémet választotta. Alilovics érkezik a kapuba. Ezzel szinte biztosnak mondható Perics év végi visszavonulása.

    Mse!
    Liszkaival és Paul Teodorral vajon mi lesz jövőre?
  • kaloz174
    #47893
    Nem Veszprémet választotta

    Érdekes, már a második hír arról, hogy neves ffi kézis lengyel csapatot választott.
    Eddig ez nem volt jellemző, vagy legalábbis én nem hallottam ilyet.
  • Gabess8
    #47892
    Szerintem sem a bíráskodásról szól, de az ötletet jónak tartom ebben a fel gyorsult kézilabdában.
    Mondjuk ezen vizsgálgatni nem tudom mit kell, a két megfelelő helyre el kell helyezni a kamerákat, ha olyan helyzet van akkor a bírónak jelezni kell, hogy felvétel megtekintése után van vége a meccsnek.
    Ehhez persze az is kell, hogy a két érintett csapaton belül egy-egy személynek legyen lehetősége ez kérni, ebben az estben pedig kötelező legyen megtekinteni a felvételt.
  • Isthy
    #47891
    Egy kis off:

    Elindult a szegedi kajak-kenu VB honlapja

    A cikkben benne vannak a döntők időpontjai, meg a weboldalon a program menünél. Jegyértékesítés 2011. májusától várható, így jegyárakat csak akkortól tudunk majd.
  • Isthy
    #47890
    Nyilvánvaló, hogy nem, de nem is arról szól. Sztem videóbírót akarnak bevezetni ilyen vitás esetekre. A meccs után rögtön lenne idő megnézni a felvételt, már nem zavarná a játékot.
  • Isthy
    #47889
    OK, de az öltözködésre figyelj!
  • kaloz174
    #47888
    Egy másik fórumban olvastam:
    "A február 20-i Rhein-Neckar Löwen - Barcelona meccs nyomán az EHF úgy döntött, hogy megvizsgálják annak lehetőségét, hogyan lehetne technikai eszközök segítségével dönteni az utolsó másodpercben esett gólok kérdésében. Április 8-án fogják beterjeszteni a vizsgálatok eredményét."

    Bár az ötlet szimpatikusnak tűnik, úgy általában ez nem javítja, sajnos, a bíráskodás színvonalát, véleményem szerint.
  • Mse
    #47887
    sajnos azon nem, de 20án bármi lesz, én ott leszek!
  • Isthy
    #47886
    Nyilvánvaló. Ezek szerint nem voltál az ETO elleni meccsen. Viszont remélem március 20-án kinn leszel és kapunk beszámolót
  • Isthy
    #47885
    Csatlakozom.
  • Gabess8
    #47884
    Mióta a Dunaferr női csapata tönkrement körülbelül 2-3 éve, már akkor is ezen véleményen voltam mint most. Dunaújvárost marhára nem érdekli a kézilabda.
  • Gabess8
    #47883
    Ááááááááááááááááááá itt nálunk ilyen...
  • Mse
    #47882
    arról!
  • kaloz174
    #47881
    No comment :(
  • kaloz174
    #47880
    Heti Cunder program

    Már holnap(ma!) meccs lesz.
  • Isthy
    #47879
    Sztem bizony arról...
  • Isthy
    #47878
    Úabb közlemény

    Most már "csak" Házirend(bontó)... Buli kicsit elegánsabban intézte a dolgot. Véleményem szerint nem igazán ő volt az, aki most sokat rontott a csapat "arculatán"...