61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #48038
    Igen, én sem látom teljesen a szándékot. Pl. nem általában, de most nem értem, miért kellett behívni egy teljesen tapasztalatlan embert, Szarkát.
    Csak remélni lehet, hogy amit akar, sikeresen meg is tudja valósítani, a szó minden értelmében.
  • Andreeew
    #48037
    Nem tudom mit akar Mátéfi. Most a fő cél hogy Zácsikkal, Ferlinggel és Görbével kiegészülve összerakjon végre valami támadójátékot.
    A védelembe 1-2 év durci után ismét behívja Hornyákot, ugyanakkor azt a Tomorit akihez még akkor is ragaszkodott amikor igencsak mély ponton volt, kiteszi a keretből, pedig most a Fradiban aránylag jól játszik, valamint ő az egyetlen komoly 3as védőnk, s talán erre a két meccsre ő is fel tudna pörögni.
    Kíváncsi vagyok mi sül majd ki ebből..
  • kaloz174
    #48036
    Belegondolva: most nem annyira a kísérletezés időszaka van, mert túl közel van a "nagy feladat" a németek ellen. Minden felkészülési percet nagyon jól ki kellene használni. (Úgyis kevés van.)
    Igen, kellett változtatni, de nem biztos, hogy így. Most kicsit aggódom, de remélem, ez csak laikus aggodalmaskodás.
    Pedig nagyon szorítok a kapitánynak. (Ez nem feltétlenül szubjektív álláspont. Jó lenne, ha végre egy olyan helyzet alakulna ki, amiben a nemzeti csapatnak is meglennének a feltételei egy optimálishoz közelítő felkészüléshez. Vagyis: önálló kapitány, megfelelő felkészülési idő és a felkészítést segítő szakmai stáb és technikai feltételek.) Na és a válogatottnak, de ez nyilvánvaló.
  • Andreeew
    #48035
    Mikor valamelyik nő világversenyt adták, akkor pár meccset egy régi rádiós riporter kommentált akinek nem jut eszembe a neve. No kb olyan hangulata volt a közvetítésnek mintha egy afgán bajnoki összefoglalót kommentálta volna.
    Reméljük nem ő lesz ismét..
  • Andreeew
    #48034
    Hihetetlen, hogy akárhogyan is alakulnak a dolgok, Szekerest csak nem tudja kihagyni.
    Mindegy lenne ha Szűcsöt hívná be a Valceai lelátóról..
  • [HUN]FaTaL
    #48033
    Jajjne :D

    Amúgy nem tudom ki közvetítette (hogy hívják) a sport 1-en a férfi kézi vb-t, de egész korrekt volt.
  • Isthy
    #48032
    Azt gondolom EV (Egri Viktor) esélyes. Meg ez esetben nálam is a hang levétele.
  • Isthy
    #48031
    Na azért reméljük a női döntőt mindenképpen adniuk kell majd
  • [HUN]FaTaL
    #48030
    Értem, köszi. :)

    Remélem az élő adások tényleg maradnak a sima digisporton, plus egyelőre nincs. Azért kiváncsi leszek ki lesz a kommentátor, mert Hajdú B sokkal jobb, mint a digisportos kommentátorok (már akik fociban vannak, a többit nem ismerem).
  • Zóanagyvarázsló
    #48029
    A női döntőt vagy a férfi Final Fourt szerintem mindenképp adják. De ez csak az én fantazmagóriám.
  • Zóanagyvarázsló
    #48028
    Nem, a Digihez. A Eurosport 2-n eddig is adtak ismétléseket, ezután is fognak. Viszont a nyolcaddöntők odavágóiból semmit nem fognak közvetíteni élőben ők sem, a mi régiónkban felvételről is csak a magyar érdekeltségűeket.
  • Zóanagyvarázsló
    #48027
    Én kedvelem a játékát, de inkább "ligajátékosnak" tartom, mint potenciális nemzetközi klasszisnak. Továbbá elnézve a keretet, hogy kik vannak helyette, érthető, hogy nem fért be. Van három irányítónk, egyértelmű, hogy a poszton velük érdemes elsősorban számolni, lövőben pedig ott van Szani, és elsősorban idevehetjük Dettit is, akit aligha irányítóéhség okán mozgósítottunk. A jobblövő megoldására pedig vannak alkalmasabbak.

    Azért remélem, hogy a bő keretben befér, és valamilyen formában kipróbálja Mátéfi Eszter. De remélem, hogy nem azért kerül erre sor, mert az elődöntőben is megszór minket :)
  • [HUN]FaTaL
    #48026
    A férfi BL az Eurosport 2-re kerül? Csodás, az nincsen. :(
  • Isthy
    #48025
    Valóban volt szó "egyéb" meccsekről is, de majd kiderül, hogy azokkal mi lesz. Ha jól emlékszem azt mondták, hogy akkor is adnak meccseket, ha már magyar csapatok nem lesznek érdekeltek. Meglátjuk mit értettek ez alatt.
  • Zóanagyvarázsló
    #48024
    Az én logikám ott hibázik, hogy abban bíztam, majd adnak nem magyar érdekeltségű meccseket is, és azok mennek majd a Plusra. Talán a következő körtől. Bár őszintén szólva a férfiak meccseinél (melyeket a Eurosport 2 sem ad, ők is csak s Szeged és a Veszprém meccsét ismételgetik majd) érzékenyebben érintene, ha egy reménybeli Larvik-Podgorica párharcról csúsznék le. Mondjuk Digi híján mindegy.
  • Zóanagyvarázsló
    #48023
    Ezzel csak tovább kavarod a dolgot, mert ez még inkább felveti Szekeres kérdését ;) Egyébként az alapján, hogy a kontinensviadalon mennyire ragaszkodott az amúgy kisebb sérüléssel is bajlódó Tomorihoz, nem az jött le, hogy vele volt problémája. Nyilván keveset nyújtott, de így kívülről nem tűnik logikusnak amiatt kihagyni.

    Különben is, ez az én szemeben logikusan egyébként is csak úgymond jobb híján bevetett játékosok kapcsán értelmezhető (illetve mentális, hozzáállásbeli problémák kapcsán bárkire, de akkor miért játszott a svédek ellen?), nem egy olyan valaki kapcsán, aki amúgy elvileg "régi oszlop" lenne, azóta jobban teljesít a klubcsapatában, és hosszabb távon is megoldás lehet. Ezen az alapon a szintén nem teljesen egészséges Kovacsicz Móni is se kép, se hang volt az EB-n, de már régóta fontos láncszem, és azóta a Fradiban is szárnyal.

    Persze a kapitány biztos tudja, hogy mit és miért tesz, és idővel ez számunkra is világos(abb) lesz.
  • Isthy
    #48022
    Sztem az utolsó bekezdésedben van a lényeg. Nem kell ezt túlragozni. Sikerült 3 plusz napot kialakítani a válogatottnak és ezt próbálja Eszter egy elképzelése mentén kihasználni.
  • Isthy
    #48021
    Ez sztem egyértelműen arról szól, hogy a normál csatornán adják élőben a meccseket. Ennek megfelelően a Digi oldalán már ott is van a műsorban a két férfi BL meccs:

    Digi Sport március 26-27. műsor

    Ha pedig megnézed a Digi Sport Plus műsorát, ott az ismétléseket láthatod. Ebből nekem úgy tűnik, hogy az lesz amit leírtak az általam kiemelten idézett részben.
  • kaloz174
    #48020
    Nekem leginkább a végig kiegyensúlyozott, jó formát mutató Bogdanovics hiányzik.
    Szekerest nem értem.
  • banok
    #48019
    Mátéfi megmondta az év elején, hogy egy-két játékossal nagyon nem volt megelégedve így azok kimaradnak a jövőben.
  • Zóanagyvarázsló
    #48018
    Nem is tudom, szerintem rossz ennek az időzítése. Amikor győzködjük Pálingert, hogy vállaljon újabb világversenyt, amikor mozgósítjuk Ferlinget a németek ellen, mert mindenkire szükség van, és amikor tisztázzák Hornyákkal a helyzetet szintén hasonló nyomás hatására, akkor ez nem tűnik logikusnak. Már csak azért sem, mert ha az EB-n és utána kiállt a játékosa mellett, azóta viszont más súgókra hallgatva kihagyta, az minden csak nem következetesség, ergo nem éppen jó pedagógiai módszer.

    Ettől függetlenül én még mindig valószínűbbnek tartom, hogy Tomori is inkább kimenőt kapott, elvégre játszik eleget 60 perceket, így addig ki lehet próbálni mást is. Viszont kicsit zavar, hogy éppen az ő vitatott nevéhez nem kapcsolódik magyarázat, mert ez így kombinálásra ad okot. Mondom ezt úgy, hogy a válogatottban sosem pártoltam, de el kell ismerni, papíron mind a legerősebb összeállításra van szükség, mind a hosszú távra kell építkezni jelszavaknak megfelel a személye, ráadásul a válogatott védelmében több klubtársával szerepelhetne együtt. Nagyon remélem, hogy a Fradinál valóban sikerül nyugvópontra jutnia, és aláírja - vagy aláírta - az új szerződést is, mert ez jelenleg szerintem mind a klub, mind a válogatott érdeke.

    Ez deklaráltan nem a legerősebb keret, hanem amelyet erre az söseztartásra hívtak össze, alapembereken és a nagy visszatérőn kívül tehát újakat is ki lehet próbálni. Ehhez képest szerintem lehetbe bővebb, de nyilván megvannak az okai, hogy miért ekkora a létszám. (Pl. így sikerült megegyezni a rájátszásra készülő klubokkal, vagy egyszerűen úgy véli, hogy a kisebb létszám mellett az összetartás céljai jobban teljesíthetők.)
  • kaloz174
    #48017
    Nyilván van egy elképzelése a kapitánynak, és ahhoz válogatott. Nem valószínű, hogy mindenki kedvére.
  • kaloz174
    #48016
    Van, aki hiányolja Tomorit. Az az igazság, hogy legfőképp pedagógiai okokból én nem. Érdekes keret.
  • Zóanagyvarázsló
    #48015
    Persze Szádváriról sem feledkeztem meg. Turcsányinak viszont az első osztályban kellene játszani, hogy egyáltalán látszódjon, ilyen feladatok megoldására mennyire képes. Ahhoz képest, hogy a junior válogatottba még úgymond Kriszta helyett került be, mostanában lemaradni látszik. Persze még fiatal, nem is azért mondom.
  • Zóanagyvarázsló
    #48014
    Érdekes a friss válogatott keret.

    A százhalombattai összetartásra meghívott játékosok névsora:
    Kapusok: Herr Orsolya, Pastrovics Melinda, Triffa Ágnes
    Mezőnyjátékosok: Bulath Anita, Csáki Viktória, Ferling Bernadett, Görbicz Anita, Hornyák Ágnes, Kisfaludy Anett, Kovacsics Anikó, Soós Viktória, Szabó Valéria, Szamoránsky Piroska, Szarka Adrienn, Szekeres Klára, Szucsánszki Zita, Vérten Orsolya, Zácsik Szandra.

    Nagyon remélem, hogy az említetteken kívül még több kérdéses esetben is csak speciális okokból való hiányzásról van szó, legalábbis elég sok név jutna még az eszembe. Egy jó Tomorira szüksége van a válogatottnak. Hozzáteszem, én megértem a Laurencz-féle felfogást is, de ha már eddig kiállt Mátéfi Zsuzsi mellett, akkor most van a legkevésbé ok mellőzni. Remélhetőleg nem is erről van szó.

    Szarka szerintem inkább a jövő lehet a posztján Kazai mellett, de voltak mostanában jó meccsei, egy összetartásra behívást megér. Bár én egy 4-5 fővel bővebb keretet képzeltem el ebben a fázisban.
  • Zóanagyvarázsló
    #48013
    Igazság szerint eddig is arról volt szó, hogy ha nincs azt indokló ütközés a sportesemények között, akkor a sima Digi Sport adja a kézilabdát, csak ugye a bejelentésben sikerült annál is jobban összemosni az új adót a szerzeményükkel, mint akár ők maguk szerették volna.

    Számomra még továbbra is kérdéses, hogy ez pontosan mit fog jelenteni, mert egyébként még ma is azt olvastam a Digitől, hogy mindkét sportadón lesz kézilabda BL, hogy ez az egy időben lejátszandó mérkőzésekre, az ismétlésekre vagy a nem magyar vonatkozású találkozásokra, netán ezek mindegyikére vonatkozik- e (mármint hogy Plusra kerülnek), az még mindig nem egyértelmű.

    Mindenesetre ennek a tisztázásnak elsősorban azok örülhetnek, akik valamely kis kábelszolgáltató révén fogják a Digi Sportot, mert náluk még nem egyértelmű, hogy mikor és milyen csomagban lesz Plus, bár erre aligha kell sokat várniuk. Akinél nincs Digi, az nem nyert ezzel semmit. Sőt, szerintem az is másodlagos, hogy az új csatorna eggyel nagyobb csomagban kapott helyett, lévén, aki a Viasat 3-on - és az RTL Klubon - túl kézilabdát akart nézni a Diginél, annak úgyis legalább akkora (Sportklub, Eurosport 2), vagy akár még nagyobb (Sport TV) csomagra volt szüksége.
  • [HUN]FaTaL
    #48012
  • Isthy
    #48011
    Kicsit off, de:

    "A Magyar Televízióval és a nemzetközi tv-társaságokkal egyeztetve kialakult a 2011-es szegedi kajak-kenu-világbajnokság döntőinek végleges programja.
    Ezek szerint augusztus 19-én, pénteken 16 órától az 1000 méteres, szombaton 14 óra 30 perctől az 500 méteres, míg vasárnap 12 óra 30 perctől a 200 méteres számokban csatáznak majd az érmekért a sportági legjobbak."
  • Breki33
    #48010
    reméljük tényleg így van
  • Isthy
    #48009
    Egy mai hír:

    "DIGI Sport és DIGI Sport Plus - azonos feltételekkel mindenki számára

    A jelenleg országosan már közel 33%-os elérésű DIGI Sport csatorna 2011. március 14-én elindította társcsatornáját DIGI Sport Plus néven. Az idén második évfordulóját ünneplő DIGI Sportot bár futballprofilú sportadóként ismerhették meg a nézők, mostantól azonban a DIGI Sport Plus révén lehetővé válik, hogy más sportágak élő közvetítései is tágabb teret kapjanak mindkét csatornán. Így a DIGI Sport Plus indításával megduplázott platformmal, műsorra kerülhetnek a tenisz, a motorsportok vagy akár az atlétikai illetve egyéb, hasonlóan nagy érdeklődésére számot tartó sportesemények is.

    Az újonnan induló tévécsatorna - hasonlóan elődjéhez - ugyanazon feltételekkel érhető el bármely hazai műsorelosztó számára. A DIGI Sport 2009-es indulása óta megduplázott eléréssel, a DIGI csatornakínálatán kívül már több, mint 100 további szolgáltató hálózatán található meg, amely jelenleg 1 200 000 háztartás lefedését jelenti. Következésképpen a tévécsatorna értékesítési politikáját tekintve környezete felé nyitott, így adva szabad teret kivétel nélkül minden szolgáltató számára. Célja ugyanis, hogy az akár társadalmi összekovácsoló erőként is hatással bíró sport iránti elhivatottságát megossza és mindenki számára széles körben eljuttassa.

    A sport mindenkié alapelv tehát nem csak a programkínálat tartalmi és szerkesztési vonatkozásaiban, hanem a terjesztési feltételek tekintetében is igaz. Minden szolgáltató számára - háztartásszámtól függetlenül - azonos feltételekkel érhető az UEFA Bajnokok- és Európa Ligája, a Ligue1, a Liga Zone Sagres Portugál bajnokság, a Barclays Premier League, az olasz TIM Serie A valamint a MOTO GP közvetítési jogait birtokló DIGI Sport illetve az új, változatos tartalmakkal rendelkező DIGI Sport Plus is.

    Az új tévécsatorna indulásával szinte egyidejűleg a DIGI Sport a férfi-női kézilabda BL közvetítését is műsorára tűzi, melyet a nézők - a mostanra már sokak által elérhető - első DIGI Sport csatornán kísérhetnek figyelemmel.

    DIGI Sport

    2011. március 17."

    Azt gondolom ez egyértelműen azt jelenti, hogy nem a Pluson adják a meccseket, hanem a "régi" sima Digi Sporton.
  • Breki33
    #48008
    Női kézilabda
    Bajnokok ligája 2010/2011
    Győri Audi ETO KC - Dinamo Volgográd
    2011.03.13.
    Viasat 3 | Magyar komm. | AVI | 720 × 540



    1. félidő: http://www.multiupload.com/HVZ595JWYK
    2. félidő: http://www.multiupload.com/8KVG1BC5MM
    interjúk: http://www.multiupload.com/QAQIZDE0PZ

    forrás innen:
    http://sport-video.hu/index.php?/topic/5169-gyori-audi-eto-kc-dinamo-volgograd-20110313/page__pid__41564#entry41564
  • Isthy
    #48007
    Kicsit pontosítanék ezen. Ha 5 góllal vagy annál többel nyernek, akkor csoportelsők. Ha ennél kevesebbel vagy ponto(ka)t veszítenek, akkor a második helyen végeznek. Az első meccset 31-26-ra nyerték a spanyolok.

    Az EHF BL kiírása a csoportkörben 2 vagy több csapat azonos pontszáma esetére:

    After completion of the matches of the group:

    a) results of all teams directly involved by points;
    b) results of all teams directly involved by goal difference;
    c) results of all teams directly involved by greater number of plus goals;
    d) goal difference in all matches of the group;
    e) greater number of plus goals in all matches of the group;
    f) higher ranking in Group Matches (Main Round only)
    g) greater number of points in Group Matches (Main Round only)
  • Isthy
    #48006
    Igen, ők is gáláztak már a szünet után, öröm volt nézni ezt a meccset!
    Gabi szerencsére mégsem játszott, nem kockáztattak. Mutatták is a közvetítésben a nézőtéren. Igen, Anának 3x2 perc után kellett elhagynia a pályát.
  • Isthy
    #48005
    Ahogy az eredményből látom az ETO a szünet után már tényleg gálázott. Majd visszanézem, mert nem tudtam nézni. Gratulálok a sima győzelemhez a csapatnak!
    Most már nagyon úgy fest, hogy meglesz a csoport elsőség. Nem hiszem, hogy a Larvik 10 góllal képes lenne nyerni Győrben.
  • Isthy
    #48004
    A meccset nem láttam, de a lényeg, hogy a fiúk nyertek és ott lesznek az EB-n. Szép volt fiúk!
  • Isthy
    #48003
    Toulon-FTC 24-23 (16-14)

    Gratulálok a Fradinak!
    Ez nagyon jó eredmény, minden esély megvan az itthoni továbbjutásra. Szép volt lányok!
  • primavis
    #48002
    ezzel az utolsó meccsen fog eldőlni az ETO ellenfele! Ha 5 góllal nyer a budocnost, akkor ők az elsők. Ha csak 3-al, akkor az Itxako, négynél, hogy melyikük lőtt több gólt idegenben. Az általános gólkülönbség a Buducnostnak kedvez.
  • kaloz174
    #48001
    Ők is gálameccset rendeztek, akárcsak az ETO. Lemosták a románokat.
    Végül is Gabca nem játszott, Sanela nagyon jól védett, Djokic-ot viszont kiállították (3x2 perc, ha jól láttam).
  • primavis
    #48000
    Na, a Buducnost alaposan elverte a Valceat! tizen felüli vereség nem akármi!
  • kaloz174
    #47999
    Külön gratulálok a magyar ffi válogatott fiataljainak, akik biztosan hozták azt, amit vártunk tőlük.
    MAGYARORSZÁG-MACEDÓNIA 29-25 (16-13)

    "...a magyar válogatott kijutott a jövő évi szerbiai Európa-bajnokságra."