61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • [HUN]FaTaL
    #48078
    Ez így van, semmi baj, így is a Győr fogja nyerni a BL-t. :)))
  • Isthy
    #48077
    Így van.

    Buducnost-Itxako 30-22 (15-13)

    A Buducnost pedig a Larvikkal játszik és a visszavágó a Moracsában lesz. Jó kis párharcnak nézünk elébe a másik elődöntőben, bár ma a norvégok elég erősnek mutatkoztak. Az ETO pedig meg kell, hogy oldja a döntőbe jutást.
  • primavis
    #48076
    ez igaz, de hogy megverették az is! gyakorlatilag csak az ETO elen tévedtek! Görbe leütésért mindenütt piros jár s a méteres belül védekezésért meg hetes!
  • primavis
    #48075
    na, bejött az előrejelzésem! Az Itxako a Győr ellenfele!
  • Isthy
    #48074
    Köszi a beszámolót!
    Sajnos amit jósoltam Boki sérülése után az bejött. Persze nyilvánvaló volt, hogy ez a jó taktika ellenünk és eredményes is.
    Remélem a Békéscsaba ellen már játszhat Boki és akkor a 6. hely még elérhetővé válik egy győzelemmel.
  • Mse
    #48073
    ja igen, nem szeretem ezt a két szöszi bírót, szerintem igen sokat tévednek és rossz felfogásban fújnak!
  • Mse
    #48072
    szomorú vagyok, feketében mentem, de nem segített :(
    az első félidő rendben volt, még úgyis hogy Boki nem volt ott, és Dusmáta meg kipontozódott.
    de a második félidőben Gyuresz meghúzta amit ellenünk győzelemre hajtó csapatnak meg kell: Dettit kivették emberfogással, így onnantól kezdve tanácstalanok voltak az újvárosiak támadásai. Sári elhagyott egy csomó labdát, kritikus pillanatban BB is ziccert rontott. :(
    Szilárd szerintem későn kért időt, 31:28nál még 5 perc volthátra, de megvárta míg 5 lett közte és 2,5 perc hátra. A csajok elfáradtak, senkit nem tudott Szilárd a padról behozni, míg a Veszprémben az uccsó 10 percre beálló Gertsmár, Emberovics, és a támadásban visszaálló Ábrahám sokat hozzátettek! Ja és igen, a kapuban Lengyel Edit szépeket védett! Persze a többiek, Ibi -aki még az első félidőben szépen lepofozta Gabót, sőt akit ért, szerintem neki is bőven kijárt volna a 3x2 perc, de a bírók nem így látták :(- , Farkas, Koroknai -a hetesei- is kellettek a Veszprém győzelemhez, összességében elég összeszedetten játszottak a második félidőben!
    Gratulálok a Veszprémnek, sajnálom a csapatom :( Detti még mindig fantasztikus, sajnálom, hogy ezt kell mondanom, de megérdemelne egy jobb csapatot!
  • Isthy
    #48071
    Ez a két spori úgy tűnik nem szereti a csapatot. Ahogy hallottam, anno Trondheimben is a Byasen elleni meccsen a végén sikeresen megverették az ETO-t.
    Mindettől függetlenül nem ők adták el a labdákat és hagyták ki a ziccerek tömkelegét. Sajnos a mai meccsen jobb volt a Larvik. Idejében jött a figyelmeztetés, remélem a csapat ezt hasznosan fel fogja majd használni a BL végjátékban.
  • Isthy
    #48070
    Győri Audi ETO-Larvik 18-24 (9-12)

    Azt kell mondjam, ma szinte ugyanaz történt, mint anno Larvikban. A hazai csapatnak nem sok minden sikerült, a vendégeknek meg bejöttek az elképzeléseik.
    Az ETO töménytelen ziccert rontott és tucatnyi kapufát lőtt. Elöl a rontásaikat kihasználták a norvégok és rengeteg lerohanásgólt lőttek, érvényesült az ő játékuk. Még jó, hogy Kati és Katrine elég jól védtek, mert még csúnyább is lehetett volna.
    A lényeg, hogy megvan a csoport elsőség, ehhez gratulálok az ETO-nak! A mai meccsből meg le kell vonni a tanulságokat a továbbiakra vonatkozóan.
  • [HUN]FaTaL
    #48069
    Undorító már mennyire a Győr ellen fújnak...
  • Gabess8
    #48068
    Egy jól játszó Váccal igen, de ma esélytelenek voltak sajnos, persze az is szép, hogy ide eljutottak!

    #48064 re, érdekes meglátás, maradjuk annyiban, hogy az egész az előfizető igényén és pénztárcáján múlik, (néhol akadhatnak kivételek) ha érdekel a véleményem privátban folytathatjuk.
  • Isthy
    #48067
    Kittit leigazolhatnátok 7-es lövőnek
  • Zóanagyvarázsló
    #48066
    A Holstebro meglepett, kevesebbet vártam tőlük, a Váctól pedig többet. Utólag is azt mondom, hogy a magyar csapat volt a párharc esélyese, ráadásul a mutatott játék alapján az egygólos vereség még jó eredmény is. Sajnos senkinek nem sikerült a hátára venni a csapatot. Gróz Kitti hetesei és Barján Bianka játéka viszont biztató volt, illetve Juhász Edina is jó cserének bizonyult.
  • Isthy
    #48065
    Vác-Holstebro 28-29 (13-16)

    Sajnos ma láthattunk egy gyengén játszó Vácot és egy ezt jól kihasználó dán csapatot. Igazából nem volt esély a továbbjutásra, az első 5 perc kivételével végig a dánok vezettek és az ő elképzeléseik érvényesültek. Rengeteg hibával, pontatlanul és néha bátortalanul játszott a Vác és a dánok éltek az ebből adódó lehetőségeikkel.
    A váciaknak az eddigiekért jár a gratuláció! Sajnos ma nagyon nem ment nekik és így esélyük sem volt az elődöntőre.

    Egyébként közben kiderült, hogy a Metz és a Lugi mellett a spanyol Alicante jutott még a KEK elődöntőbe. Azért az már nagy pofátlanság lenne, ha a sorsoláson a Fradi a franciákat kapná...
  • Zóanagyvarázsló
    #48064
    A UPC és a T-Home szinte minden városban elérhető, viszont számos faluban még mindig nem, helyettük inkább a kisebb szolgáltatók a jellemzők - ezért indultam ki abból a feltételezésből, hogy ahol 4-5 éve vitte be egy kis cég a kábelt, ott kisebb a sansz a digitális kábeltévére is.

    Én legalábbis így tapasztalom, hallom visszajelzések alapján, de nyilván a "felmérésem" nem reprezentatív, erről konkrétan nem olvastam statisztikát.
  • [HUN]FaTaL
    #48063
    thx :)
  • Gabess8
    #48062
    "Tulajdonképpen a falvak jelentik a problémát, hiszen a tányéros tévé náluk is elérhető a nagy kábelszolgáltatók viszont gyakran egyáltalán nincsenek jelen, nemhogy digitális lehetőséggel."

    Ez nem igaz, semmivel nem nagyobb probléma mint egy városban, egyébként óriás káosz van ezzel kapcsolatban a fejekben, itt nem rád gondoltam elsősorban.

    Gratulálok a Fradinak, reméljük ma is hasonló sikerek lesznek!
  • Breki33
    #48061
    Női kézilabda
    Kupagyőztesek Európa Kupája 2010/2011
    FTC - Toulon
    2011.03.19.
    SportKlub | Magyar komm. | AVI | 720 × 540



    1. félidő: http://www.multiupload.com/UXRP5NBOTO
    2. félidő: http://www.multiupload.com/KG0PKOKIPH
    interjúk: http://www.multiupload.com/87OHTG5NPN
  • Zóanagyvarázsló
    #48060
    Én egyenesen egy szűk érdi győzelemre számítottam. Ez nem jött be.
  • Zóanagyvarázsló
    #48059
    A tegnapi meccshez talán sok mindent már nem is érdemes hozzáfűzni, de ennyit mindenképpen: köszönöm csajok, fantasztikusak voltatok!
  • Zóanagyvarázsló
    #48058
    Elnéztem, az összes digitális előfizetés arányát néztem, úgy többségben van az analóg, kábeleseknél viszont még valamivel kevesebb mint feleannyian vannak az analógokhoz mérten. Tulajdonképpen a falvak jelentik a problémát, hiszen a tányéros tévé náluk is elérhető a nagy kábelszolgáltatók viszont gyakran egyáltalán nincsenek jelen, nemhogy digitális lehetőséggel.
  • Isthy
    #48057
    Megnézhető, többször is fogják ismételni, pl. ma 11:30-tól is a Sportklubon. Valamint hétfő hajnalban is 2:45-től, meg kedden délelőtt 10:45-től.

    Azért érdekes az idei KEK végjátéka. Mind a 4 BL-ből idekerült csapat már kiesett és nem jutottak még a 4 közé sem. Kettőt (Viborg és Toulon) a Fradi vert ki, kettőt (Zvezda és Hypo) pedig a Metz. Könnyen lehet, hogy ők vívják majd a döntőt is, hacsak a sorsolás közbe nem szól.
  • kaloz174
    #48056
    Szerintem a Sportklub szokott ismételni.
  • [HUN]FaTaL
    #48055
    Fenébe, nem láttam a meccset, nem voltam itthon. :( Esetleg valahol megnézhető?:)
  • Isthy
    #48054
    Azért én reménykedtem benne, hogy az Érd nyerni fog. Sajnos csak kicsit tudtak segíteni nekünk. Holnap este eldől, hogy lesz-e esélyünk még küzdeni az 5. helyért, ami csodálatos eredmény lenne.
  • Isthy
    #48053
    A férfimeccs nagyon egyértelmű volt, a Pick az első negyedórában tartotta magát, azután az MKB ellépett és komoly verést mért a Szegedre. Az utolsó negyedóra már jutalomjáték volt csak a hazaiaknak.

    Mse!
    Remélem holnap este is ott leszel a csarnokban és kapunk majd beszámolót. A pólóra figyelj!
  • kaloz174
    #48052
    Gratulálok a Fradinak. Elismerésem a mai teljesítményükért.
    Nem csak az eredményesség, hanem maga a játék is nagyon szép volt, ami nekem külön tetszett. Külön öröm, hogy a most is elég nagy arc franciákat sikerült rendesen oktatni.
    Az Újváros elleni meccs után beszélt arról Elek Gábor, hogy imádja az újvárosi csapat játékát - csak ne ellenük mutassák be. Most ez eszembe jutott, mert bizony ma a Fraditól hasonlóan szellemes, ügyes megoldásokat lehetett látni. Nagyon jól jártak Zácsik visszatérésével. Ők Szucsánszkival nagyon jól megértik egymást, Tomorit pedig sikerült magukkal húzni. Most is állítom: hasznos dolog, hogy Tomori nem kapott most behívót a válogatottba. Profitálni fog belőle, remélhetőleg ő is, de a válogatott és a magyar női kézilabda is.
    (Egyébként mint látható volt, a kapitány ott volt ezen a meccsen is.)

    Az Érd döntetlent játszott a Fehérvárral. Érdekes módon az elég sok, egyénileg egészen jó játékos most szinte mind egy embertől, Tóth Timitől várta a megoldást, így a Fehérvár mérsékelt játékkal is döntetlent tudott elérni. (Bár én inkább fehérvári győzelemre számítottam.)
  • Isthy
    #48051
    FTC-Toulon 37-26 (19-13)

    Ez gyönyörű volt lányok!

    A meccs elején az 5-1-es pazar kezdés megalapozta a meccs hangulatát és menetét. A franciáknak igazából semmi esélyük nem volt. A szünetig biztosan tartotta a Fradi a 3-4 gólos előnyt, ami 6 gólra nőtt a félidőre. A fordulás után maradt ugyanez a forgatókönyv és a 4-6 gólos előny. Azután amikor az utolsó 10 percre elfáradtak a franciák teljesen bedarálták őket és komoly verést mértek rájuk.
    Igazából alig volt hullámvölgye a Fradinak, talán mindkét félidőben max. 3-4 perc. Elöl végig jól ment a csapatnak, főleg a belső hármas nagyon villogott. Hátul voltak problémák a szünet után, de nem volt igazából jelentősége a kihagyásoknak, mert elöl nagyon ment a szekér. Amikor pedig a franciák kijöttek emberfogásra Tomori szépen megoldotta a dolgot.

    Gratulálok a Fradinak, ez pazar teljesítmény volt!

    Ami pedig számomra külön öröm, hogy ennyire elkenték a csigazabálók száját!
  • Gabess8
    #48050
    Konkrét adataim természetesen nincsenek, de ez egy baromság amit a média próbál közvetíteni. Idehaza a digitális sugárzás még bébi cipőben van, ha tényleg többen lennének és minden készen áll akkor miért tolták el a határidőt???
  • [HUN]FaTaL
    #48049
    Analóg előfizető még mindig sokkal több van.
  • banok
    #48048
    Többen fizetnek elő digitálisra.
  • Gabess8
    #48047
    off, de, kíváncsi vagyok
    "Az azóta kisebbségbe került "analógosok""

    A mondatnak ezen részét pontosan, hogy érted miért vannak kisebbségben?
  • Zóanagyvarázsló
    #48046
    Emlékszem, és én is így vagyok vele. Viszont azóta már szerintem nagyobb lett a Viasat6 lefedettsége, már csak a digitális szolgáltatás felfutása miatt is. Például az engem érintő UPC-nél másfél éve a legnagyobb digitális csomagban sem volt elérhető, most viszont már a legkisebben is benne van - ami a kézilabdát kedvelők számára szintén releváns Sportklubra már nem áll. T-Home-nál szintén. A nagyok közül egyedül a Diginél kell hozzá nagyobb csomag, de náluk az sem drága, és a Digi Sport Plus is azon lesz - ha a magyar meccseket mindenképpen a simán is adják. Az azóta kisebbségbe került "analógosok" számára nem elérhető, illetve a műholdas szolgáltatóknál kell az alapcsomagnál nagyobb. El tudom képzelni, hogy a Digi Sport pillanatnyi lefedettsége egy árnyalatnyival esetleg jobbra jöhet ki, de hogy macerásabb rá az ország nagy részén váltani, az nyilvánvaló. Ennek megfelelően az EHF álláspontját is furcsállom. A Viasatot sem kedvelem éppen, de az ő szemszögükből érthető, hogy a sportot át akartak mozgatni a férfiasabbnak pozicionált adójukra, különben is, az ő profiluk alapvetően más.

    Tényleg csak az bosszant, hogy itt van a drága kábeltévés csomag, nem kis részben éppen a sportadók miatt, de nem megyek vele sokra.
  • Isthy
    #48045
    Ezt a Viasat6-os dolgot már egyszer eljátszották, hogy áttették oda a meccseket. Volt is cirkusz rendesen, mert szinte senkinek nem volt elérhető akkor ez a csatorna. A BL meccseket kihasználva akarták a kábelszolgáltatókkal megvetetni a csatornát, ráadásul nem kis pénzért adták. Azután a cirkusz hatására idővel kénytelenek voltak visszatenni a Viasat3-ra. Te erre nem emlékszel?
    Sztem egyértelműen nyűggé vált nekik ez a BL sportközvetítés dolog és szabadulni akartak tőle. Meg is látszott az utóbbi időben a közvetítéseik "minőségén".
  • Zóanagyvarázsló
    #48044
    "VIASAT3 megválik a közvetítési jogaitól

    Tegnap megszületett az írásbeli megállapodás arról, hogy az EHF Bajnokok Ligája mérkőzéseit március végétől nem a VIASAT3 sugározza. Bár a csatorna az érvényes licenszerződése alapján további egy évig közvetíthetné még a sorozat mérkőzéseit, úgy döntött, hogy a jogokat visszaadja a jogtulajdonos Európai Kézilabda Szövetségnek (EHF). A döntés a férfiak mérkőzései tekintetében azonnali hatályú, míg a női mérkőzések esetében a csoportkörök után válik esedékessé. A sorozat televíziós közvetítésének további sorsáról az EHF határozott. A döntésre azt követően került sor, hogy bár a VIASAT3 szerette volna a továbbiakban a testvércsatornáján, a VIASAT6-on sugározni a Kézilabda Bajnokok Ligája mérkőzéseit, ehhez nem sikerült megnyernie a jogtulajdonos Európai Kézilabda Szövetség beleegyezését.

    ”Büszkék vagyunk arra, hogy az elmúlt négy évben a VIASAT3 juttathatta el a magyar nézők otthonába az egyik legnépszerűbb nemzetközi sporteseményt, a Kézilabda Bajnokok Ligája mérkőzéseit.” – mondta Farsang Péter, a Viasat vezérigazgatója.

    A szezonban utoljára a VIASAT3 csatornán női kézilabda mérkőzést (Győri Audi ETO KC – Larvik) március 20-án láthatnak a nézők."

    Forrás

    Nekem ez új. Mármint a közlemény, pletykaszinten korábban is hallottam. Nem tudom, hogy Viasat6 jelenleg hány háztartásban elérhető, de hogy minden releváns szolgáltatónál elérhető valamely csomagban, az egyértelmű. Nekünk éppen van is, de még soha nem néztem rajta semmit. Alighanem egy darabig ezután sem fogok.
  • Zóanagyvarázsló
    #48043
    Pedig van benne ráció, ami nem azt jelenti, hogy a tökéletes döntés, azt viszont igen, hogy érthető. A közvetlen és kortárs riválisaihoz képest jobban védekezik, ráadásul kettesben is lehet rá számítani. A többi fiatal ebből a szempontból kockázatosabb lenne Szarkát viszont érdemes lehet kipróbálni Zizi mellett a védősorban, van ebben perspektíva. Tény, vannak neki hiányosságai is, például egy kicsit lehetne fürgébb, már a csak a visszarendeződések miatt, ha a támadójátékot nem is nézzük. Mindenesetre komoly csapatban, komoly mérkőzéseken jut lehetőséghez, ugyanakkor nincs kizsigerelve, felszállóágban van stb.

    Azt ugye eleve nem tudni, hogy esetleg másoknak vagy a klubjaiknak volt-e arra okuk, hogy ezt az összetartást kihagyják (mondjuk Vincze esetében csodálnám, ha erről lenne szó, és sérülésről sem hallottam), vagy a kapitány döntéséről van szó. Mindenesetre én nem tartanám tragédiának Adrit a németek elleni szűk keretben sem, hiszen egyrészt úgyis az a trend, hogy Orsi mögött nem lehet lehetőséghez jutni, másrészt ha nem jön közbe semmi rendkívüli, akkor lesz három irányító a keretben, aki szükség esetén "lezavarható" a balszélre. Ezen a poszton amúgy sűrű a mezőny, sokak válogatottba hívása mellett vagy ellen lehet érvelni, így egy jó formájú Vérten mögött szerintem igazán drasztikus különbségekről nincsen szó. Valószínűleg a lehető legerősebb keretnél Vinczével számolnék ebben a pillanatban, de az eddigiek, illetve az összetartás mivolta miatt nem tulajdonítok ennek igazán komoly jelentőséget.

    Őszintén szólva nekem nincs is nagy problémám ezzel a kerettel - ezt pedig azért tartom fontosnak leszögezni, mert azóta látom, hogy egyes helyeken mekkora hörgés megy miatta. Tény, Szarka meghívása meglepett, Kisfaludyé is, ha kevésbé is, de szerintem ennyi próbálgatás ezen az úgymond félösszetartáson belefér, örülök ennek a fordulatnak. Ahogy Soós Viki behívásának is, az idei teljesítménye alapján megérdemelte.

    Aminek nem örülök, arról már írtam. Én örülnék a legjobban, ha Tomori nélkülözhető lenne, de jelenleg a hármas védő pozíciója annyira hiányposztot, hogy szobrot is állítottak neki - melyet Szekeres Klárának neveztek el. Persze szorítok neki, hogy belőle is legyen még valaha jobb játékos, már csak azért is, mert jobb lenne, ha nem tizedelné minden kerethirdetésnél szívinfarktus a kézirajongókat. Persze csak rosszmájúskodom, de éppen azért, mert láttam én már sok keretet, de utoljára akkor voltam ennyire tanácstalan, amikor Sydney-be a komoly sérülés után úgy ahogy visszatért Lőwyt vittük Kirsner helyett. De ez csak egy összetartás, ha a Szekeresnek szavazott bizalom jelzésértékűnek is tűnik.

    Egyébként azóta egy Elek Gábor-interjúból kiderült, hogy Eszter nem tartott igényt Zsuzsira ezúttal, tehát az említésének az elmulasztása nem rossz kommunikáció, ahogy az sejthető volt. Én azért bízom benne, hogy legközelebb vagy lehetőséget kap, vagy Szanival és Kisfaludyval csodát tesz hátul a kapitányunk. Kisfaludynak már csak azért is örülnék, mert Szabó Vali helyett nem ártana egy támadásban nemzetközi szinten is használható beállós - idővel. Ehhez persze kellő mennyiségű és minőségű kettes védő is kell. Viszont minden próbálgatás csak akkor fog érni valamit, ha egy olyan keret áll össze, melynek a játékosaira is számít a mindenkori "főnök"; az nem járja, mint az EB-n, hogy úgy megyünk ki, mindenkire nagy szükség van, nincsenek is húzóemberek, majd úgy jövünk vissza, hogy a játékosok fele - ha erős és szándékolt túlzással élve - csak a létszám miatt utazott.

    Egyébként a németek elleni párharcot tekintve egyre optimistább vagyok. Úgy látszik, hogy számíthatunk Pálingerre és Ferlingre, Görbicz magához képest is ígéretesen játszik, az EB-n gyengébben teljesítettek közül azóta többen is határozottan jobb formában vannak (pl. a Fradi lányai közül mindenki, leszámítva Zizit, aki már akkor is nagyon jó volt) Szani is egyre jobb, amiben akkor még nem lehettünk biztosak, a germánoknál várhatóan nem lesz Jurack, és még a két csapat felkészülése között sem ígérkezik első ránézésre akkora különbség, mint amitől esetleg tartani lehetett. Nem írom le a németeket, de jelen pillanatban egyértelműen magunkat érzem az esélyesebbnek, ha egy szervezett német csapat sztárok nélkül is kellemetlen ellenfél.
  • kaloz174
    #48042
    Mocsai Lajos
    Ehhez kapcsolódik ez a régi írás, a 2000-es olimpiához kapcsolódóan, ha valaki nem ismerte volna: Sydney
  • Gabess8
    #48041
    Olvasgatom a hozzászólásokat, látom kiverte a biztosítékot. Szerintem kár mindenféle koncepciót keresgélni, találgatni mert az már régen, kapitánytól függetlenül nincs!!! Olyan keret úgy sem lesz amely mindenkinek jó, az meg, hogy most nem ez az időszak van tök mindegy, itt már régen minden ilyen esemény előtt tűzoltásról van szó semmi másról. Azt meg nem részletezem, hogy egy két névnél, szokott e csörögni a kapitány telefonja...
  • primavis
    #48040
    Én sem nagyon értem pár poszton az elképzeléseit, de mivel ez csak egy felkészülési összeröffenés, nem kellene túl nagy jelentőséget tulajdonitani neki.
    Érdekes hirek a valcea jövőjéről. 1. elküldenek 8 játékost ( három légióst: Szűcs, Ozel, Pidpalova + Mayer-Farcau, Han vagy Stanca, Luca, Bese és Ungureanu). 2. 4-5.000 euróra maximálják a maradók fizetését. Kérdés, hogy az amúgy vállsérüléssel bajlódó Neagunak vagy a kivánt Bradeanunak ez elég lesz-e?
  • Isthy
    #48039
    A hétvégi tv-s menü:

    MKB Veszprém KC – Pick Szeged
    Budapest Bank Férfi Liga, 23. forduló - Veszprém
    2011.03.19. 18:00 SportKlub

    FTC-Rail Cargo Hungaria – Toulon Saint Cyr Var Handball (francia)
    Női KEK, Negyeddöntő visszavágó - Budapest
    2011.03.19. 20:15 SportKlub

    SYMA-Váci NKSE – Team Tvis Holstebro (dán)
    Női EHF Kupa, Negyeddöntő visszavágó - Vác
    2011.03.20. 14:45 SportKlub

    Győri Audi ETO KC – Larvik (norvég)
    Női Bajnokok Ligája, Középdöntő, 2. csoport, 6. forduló - Győr
    2011.03.20. 18:15 Viasat3

    Azt gondolom nem fogunk unatkozni, izgalmas meccsek várnak ránk.