61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #48118
    Falábú FC, nagyképű milliárdos tahók klubjához hasonlítani a az ETO-t ez igen, remélem még 7 évig nem nyernek semmit!!
    Csak nehogy nemzetközi szintem tényleg úgy járjon az ETO, mert az szép, hogy ennyi sztár lesz/van, de őket kezelni összerakni is tudni kell.
  • Zóanagyvarázsló
    #48117
    Megvannak a BL-elődöntők pontos időpontjai is
  • Zóanagyvarázsló
    #48116
    A Toulontól azért tartottam egy kicsit, mert afféle jó kupacsapatnak tűnt azáltal, hogy bár az idei francia alapszakaszban sem verik végig mezőnyt, de tavaly is a rájátszásban villogtak, a BL-re azért szépen felszívták magukat, és a Knjaz Milost is elég magabiztosan kapták szét, úgy tűnt, hogy harapnak. Viszont a Toulon Fradin mutatott játékuk alapján várható volt, hogy egy 5-7 góllal el kéne tudnunk kapni őket - végül is ez is történt, ennél nagyobbra a különbség a hajrában nőtt. Összességében az előzetes elvárásaimhoz képest csalódást okozott a francia csapat, bár így utólag érthető, hogy nekik még nagy falat volt egy nemzetközi negyeddöntő.

    A Metz kerete azért erősebbnek tűnik, hosszabb kispaddal, a csapat rutinosabb, és rendelkeznek valamivel, amivel a Toulon nem: egy szenzációs kapussal - ezt pedig a dánok sem mondhatták el magukról. Ha csapatként funkcionálnak, és jól felkészülnek belőlünk, akkor bizony nem biztos, hogy kevésbé veszélyesek a Viborgnál, sőt... De nem féltem a lányainkat, és különben is, az ilyen párharcokból lehet sokat tanulni. Lélektanilag talán még jobban is jöhet, hogy az elődöntőben találkozunk velük, de ez már tényleg olyan része a dolognak, hogy nehéz megítélni.
  • Isthy
    #48115
    Azok már lassan nyílt titkok voltak jó ideje, csak a BL miatt a játékosok kérésére nem jelentették be. Az egyik pedig ma már montenegrói részről szinte hivatalossá is vált.
  • Isthy
    #48114
    Egyetértek minden szavaddal.
  • Isthy
    #48113
    Szinte biztos voltam benne, nem is akart fogadni velem senki
    Nem tartom nehezebbnek, mint a Viborg és a Toulon. Nehéz feladat, de a hazai visszavágóval meg lehet oldani.
  • Zóanagyvarázsló
    #48112
    Egyébként inkább a fejemben összeállt személyes utazási tervek miatt zavar, valamint rangosabb lehetett volna a döntő ezzel a párosítással. A kupák szépségéhez ez is hozzátartozik, a mi célunk pedig a négy közé jutás volt, de most már úgyis a végső győzelem a terv. Ehhez pedig valószínűleg úgyis meg kellene verni a Metzet. Nincs mitől félnünk, "csak" tennünk a dolgunkat.

    Hajrá Fradi!
  • Zóanagyvarázsló
    #48111
    Megkaptuk a Metzet, idegenben kerzdünk.
  • kaloz174
    #48110
    Én is inkább a benne szereplő, köv. szezont érintő, információk miatt tettem be ide.
  • Zóanagyvarázsló
    #48109
    Nyilván én sem arra gondoltam, hogy a sérülése alatt sokat játszik, de az általam látott nem túl sok idei meccs végére sikerült rendesen kifárasztani a régi klasszisokat. Persze nem egyszerű kérdés ez, hiszen nyilván az a sportszerű, ha egy csapat mindent megtesz a győzelemért, és ha rövid a kispad, akkor ennek egy korai, játéktudás alapján indokolatlan csere akár ellent is mondhat...
  • Zóanagyvarázsló
    #48108
    "Jó" kis szenzációhajhász cikk. Már az is nevetséges, hogy koncepció nélkül igazoló klubokhoz hasonlítja a tudatosan építkező ETO-t, de hogy éppen kézilabdás példákat nem hoz, melyek mást mutatnának (Hypo, Slagelse, Viborg), az egy vicc. (Persze itt is van negatív példa is.) Ahogy az is, hogy a távozókkal nem számol, és a Larvik norvég válogatott keretét papíron így leírja.

    Talán kár is volt rá ennyi szót vesztegetni.
  • kaloz174
    #48107
    Igen, ennek kevés a realitása. Ezt gondolom én is.

    [URL=http://www.samsungsport.hu/kezilabda/20110321/a-gyor-lesz-a-kezilabda-real-madridja/]Győri kézis "Reál Madrid"[/URL]
  • Isthy
    #48106
    Már hogyne érdekelne! Reméltem is, hogy ott voltál és olvashatom majd.
    Igen, sajnos ezzel a 8 gólos vereséggel a 7. helyünk is veszélybe került, amire bevallom már nem számítottam. Mondjuk igazából nem hiszem, hogy az 5. helyre hajtó Fehérvár ellen idegenben nyerni tudnának a veszprémiek.
  • kaloz174
    #48105
    Ha érdekel, + 1 beszámoló: Ahogy én láttam.
  • kaloz174
    #48104
    Na de más csapatokról: meglepett a Győr veresége. Különösen Konkoly Csaba előzetes nyilatkozata tükrében. Igaz, nem ezt a meccset kellett megnyerniük, hanem a BL-t.
    A Vác helyzete cifrább. Az anyagi gondok, úgy tűnik, eddig még nem rendeződtek megnyugtatóan. Ráadásul pontosan most betegedett meg a keret egy része, ami nagyon rossz hatással lehetett a visszavágón.
    Sajnálom őket, mert ebben a helyzetben nagy szükségük lett volna egy sikeres nk.kupaszereplésre.
  • kaloz174
    #48103
    Ez most elméleti okoskodás, mert Boki, sajnos, éppen sérült, de nekem az a megoldás tetszene, amit Németh Helga esetén alkalmazott NA.
    Egyébként Boki sem játszott mindig egész meccsen, már régebben sem, amikor Ibi is nálunk volt.
    Ez azért is jó lenne, mert a kevesebb időben nyilván ő is kevésbé fáradna el, na és a fiatalok beépítése is megtörténhetne. Amire egyébként a Mester törekszik, na meg volt is rá alkalom, mert Boki többször volt sérült, v beteg. A tegnapi meccs azonban, mint ahogy azt írtam előzőleg is, pontosan azért volt elszomorító, mert a fiatalok még mindig nem tudnak élni a lehetőséggel. Talán 1-2 kivételtől eltekintve. (Tegnap Berta Niki volt ilyen.)
  • Zóanagyvarázsló
    #48102
    Hivatalosan semmi olyasmi nem hangzott el, ami ennek az ellenkezőjére utalna.
  • [HUN]FaTaL
    #48101
    Köszi. :)

    A KEKet továbbra is a sport klub adja?
  • Zóanagyvarázsló
    #48100
    Április 9-10 az odavágók hétvégéje, rá egy hétre a visszavágók. Ez az össze női elődöntőre igaz, ami a nemzetközi kupákat illeti.
  • [HUN]FaTaL
    #48099
    Valaki meg tudja mondani, hogy mikor játszik BL Elődöntőt a Győr és mikor lesz a Fradi KEK Elődöntő meccse?:)
  • Zóanagyvarázsló
    #48098
    Én nem látok benne kivetnivalót. Egyébként az utolsó mondat még csak nem is szó szerinti fordítás, mert szerintem inkább azt mondja, hogy megmutatták, ők az egyik esélyesek. És ebben teljesen igaza van. Még csak azt sem mondanám, hogy egy tipikus, önbizalomtól duzzadó skandináv nyilatkozat (ami szerintem nem feltétlen jelent nagyképűséget), ezt szinte bárki nyilatkozhatta volna.
  • Zóanagyvarázsló
    #48097
    Bennem is hasonló gondolatok fogalmazódtak meg: ha Ő úgy érzi, hogy megérte visszatérni, és örömmel lép pályára, akkor nincs miről beszélni. Persze azon lehet vitatkozni, hogy ez mekkora lemondást követel, de ezt nem másoknak kell eldönteni.

    Mint szurkoló, úgy vagyok ezzel, ha kifut a magyar pályákra, azzal igenis emeli bajnokság rangját, és ez jó dolog. Az idei Fradi-Újváros - illetve a "visszavágó" első félideje - mondhatni nem is az idei vagy az elmúlt évek bajnokságát idézte, hanem a régi nagy összecsapásokét, amikor ez volt a bajnokság szuperrangadója. A szép játékot pedig mindig jó nézni.

    Ugyanakkor van bennem is egy csipetnyi rossz érzés. Nem tudom, hogy most a Kohásznál mi is valójában a cél. Korábban a csapat megmentéséről lehetett hallani, de a nyilatkozatok alapján nem viselik jól a vereségeket, és míg az érthető, hogy a sportolók, az edző győzni akar, alighanem hozzá is szoktak a magyar bajnokság és az európai mezőny végigveréséhez, de mintha túl komolyan vennék, a kelleténél nagyobb eredménykényszert vennének magukra. Ez pedig nem biztos, hogy szerencsés. Én azt mondom: Boki játsszon, de ha van hadra fogható fiatal, akkor 20 percnél többet nem biztos, hogy kéne kapnia a mérkőzéseken.

    Persze mindezt külső szemlélőként mondom, talán rosszul jöttek le nekem az Újváros háza táján közelmúltban történtek.
  • kaloz174
    #48096
    Az ő szempontjából: játsszon addig, amíg az örömet okoz neki, amíg úgy gondolja, hogy bírja.
    A mi szempontunkból: nagyon sokan nem, én sem, gondoltuk volna, hogy még most is ennyit tud hozzátenni a játékhoz. Miből gondolod egyébként, hogy nélküle is bent maradt volna a csapat? Ennek nagyon sok összetevője van. Másrészt nem azért, vagy inkább nem csak azért jött vissza, mert hiányzott neki a játék. Hanem azért, mert a volt csapattársak kérték erre.
    A magam részéről egyrészt féltettem, másrészt azóta nagyon örülök, hogy visszatért. Nem vártam tőle azt, hogy ő legyen újra a világ legjobbja. (Józanul senki sem várta és gondolta.) De pontosan a tegnapi meccs mutatta meg újra, hogy az újvárosi csapatnak mennyire sokat tud (tudott volna tegnap este különöesen) segíteni. Még mindig.
    Pedig ott voltak a fiatalok. Lehetőséget is kaptak. Sajnos, még mindig nem tartanak ott, hogy ebben a helyzetben segíteni tudtak volna.
    Arra pedig, hogy játékosokat igazoljon a csapat, ma sem látszik reális lehetőség, pedig több volt újvárosi nagyon szívesen tért volna (térne) vissza abba a csapatba, ahol annakidején nagyon is jól érezték magukat, köszönhetően a családias hangulatnak.
    Amit tud ez a csapat - így, együtt - azt a szép kézilabdát pedig, sokan csodálják. Csak meg kell hallgatni a nyilatkozó szakembereket, vagy azokat a drukkereket, akik a kedvükért mennek ki idegenbeli meccseinkre is. (Szomorú egyébként, hogy pontosan hazai környezetben nem értékelik úgy a csapat helytállását, mint ahogy azt megérdemelnék. Sokan nem járnak meccsekre olyanok, akik a nagy sikerek idején bezzeg ott voltak.)
  • [HUN]FaTaL
    #48095
    A BL döntőt sajnos nem láttam, mostanában kezdtem el kézilabdát nézni, korábban csak az Olimpiát és a válogatott tornákat (VB,EB) néztem. Sok minden új még nekem. :)

    A szakkommentátor nekem sem, de Hajdú B sokkal jobb, mint bármelyik kommentátor a Digin..

    Nem is értem, hogy ő miért csak a TV2-n és a Viasaton van. :(
  • Isthy
    #48094
    Konkrétan melyik mondatára gondolsz a 3-ból?
    Mert az utolsó az sztem helytálló, tényleg ők az egyik esélyesek a 3 csapatból. Az első 2 mondata az tényleg kissé irritáló... Remélem a Buducnost majd megfékezi a nagy sebességű rohangálásaikat.
  • Gabess8
    #48093
    Egyébként az SG reklámozza a Facebook nevezetű..., mert nálam mindig bejön ha ide jövök?
  • Gabess8
    #48092
    Engem ez a visszavágó a BL döntőre emlékeztet, ott is így volt kint szuper volt minden, itthon esélyünk sem volt. Mit is mondott a szakkommentátor reméljük időben jött a vereség. Mondjuk a szakkommentátor személye nem fog hiányozni a Digin...
  • [HUN]FaTaL
    #48091
    Ugyan, legkésőbb a döntőben elveri őket a győr és mehetnek haza sírni :D
  • Gabess8
    #48090
    Larvik nyilatkozat

    Azért az utolsó bekezdésben van arc rendesen...
  • Gabess8
    #48089
    Sokat köszönhet neki a klub és szerintem fel is van adva a lecke, ami pokoli nehéz lesz ha egyátalán lehet a helyére találni valakit.
    Rólam itt sokan tudják, én akkor sem értettem vele egyet mikor megmentette a csapatot (nélküle is bent maradt volna) és azóta is sokat köszönhetünk neki, de én a helyében elgondolkodnék a bajnokság végén, hogy van e értelme tovább.
  • Gabess8
    #48088
    Marian Cozma, folytatódott a tárgyalás
  • kaloz174
    #48087
    A kérdésedre a választ még nem lehet tudni. Sajnos, még ő maga sem tudja.
    (Bár nagyon jó lenne újra a pályán látni, a józan ész amellett szól, hogy inkább gyógyuljon meg rendesen a rájátszásra.)
  • kaloz174
    #48086
    Bokinak, sajnos, még mindig nem jött rendbe a sérülése. Ma nagyon hiányzott, több csapattag mérsékelt teljesítménye miatt.
    A Veszprém célja ma a középház biztosítása volt. Ezt el is érték, vagyis ma tudtak akarni, amit nem mindig, bár ehhez hozzájárult az Újváros kissé érthetetlen visszaesése is az utolsó negyedórára. (Nem ez döntött, de a 2 spori is besegített ebben.)
  • Zóanagyvarázsló
    #48085
    Bokival pontosan mi a helyzet? A rájátszás előtt már nem várható a pályára lépése?

    Amúgy a középházban szinte még bármi lehet, ha nem is ezt ígéri a papírforma, számolni vele nem is érdemes, a Fehérvár könnyen kikaphat a Veszprémtől odahaza is, eléggé szeszélyesek, a Veszprém pedig talán éppen ellenük mutatja meg, hogy a mostani helyezésüknél elérhettek volna jobbat is.
  • Zóanagyvarázsló
    #48084
    Őszintén szólva nem terveztem mélyebb elmerülést a témában. Azt viszont nem állítanám, hogy a véleményed nem érdekel. Ha úgy gondolod, hogy a témára való rálátásomat tudod bővíteni, akkor szívesen elolvasom privátban a kifejtést.
  • Zóanagyvarázsló
    #48083
    Pff... ez szánalmas. Még jó, hogy nem néztem, csak felhúztam volna rajta magam. Azt mondjuk tudtam, hogy a regionális műsorrendjük eltérő, és mivel a Diginél vannak a regionális jogok..
  • Isthy
    #48082
    Az ES2-n ma sem adták végig az elejétől a meccset, mert ugye a magyar ES2-n a Bundesliga összefoglaló fontosabb volt. Mert a magyar ES2 nem egyezik meg a nemzetközi ES2-vel a német foci miatt. Ennek következtében már eddig is lemaradtunk itthon több BL meccsről, amit a nk-i ES2-n adtak élőben. Attól félek ez továbbra is így lesz, ezért nem biztos, hogy látni fogjuk az elődöntőket még ha közvetíteni is fogják.
  • Zóanagyvarázsló
    #48081
    Azt hiszem, ezt a hétvégét kétféleképpen tudom nézni. Egyrészt szomorú a két magyar vereség, hiszen két nehéz, de előzetesen a hozható kategóriába sorolt meccsről volt szó, míg a Fradi továbbjutása az első meccs képe és eredménye alapján illendő volt - ami nem jelenti azt, hogy szégyen lett volna a Toulon ellen kiesni, de meglepetés lett volna.

    Másfelől viszont csapatom teljesítménye és következő körbe lépése miatt nehezemre esik bánkódni bármi miatt is, az ETO csoportelső lett (ugye kis híján ez is veszélybe került), és ahogy vártam, az elődöntőben elkerüli a Győr-Larvik tandemre egyedül igazán veszélyes Podgoricát, a pofon pedig ezúttal tényleg a lehető legjobbkor jött, akár profitálni is lehet belőle. Őszintén szólva már a larviki találkozó után is bennem volt, hogy nem biztos jó előjel az ellenük való diadal, elvégre világversenyeken is jellemző, hogy hasonló tudású ellenfelek többszöri összecsapásából nem mindig ugyanaz kerül ki győztesen. A Vác kihullása sem tragédia, mert a három csapat közül az ő esetükben tudtam a legkevésbé elképzelni, hogy megnyerhetik a kupát, vagy egyáltalán még egy fordulót mennek. Az idei nemzetközi szereplésükre összességében így is büszkék lehetnek - ha a csapat jövője miatt nagyon is jól jött volna pár további, rövid távon roppant költséges bravúr.

    Sajnos - részben azért, mert más dolgom volt, de figyelmetlen is voltam - a podgoricai közvetítésnek csak a végére kapcsoltam oda, de jól hallottam, hogy az elődöntők közvetítését emlegetik a Eurosport 2-n? Mondjuk annál többen semmiképp nem reménykedem, ahogy az eredetileg is benne volt a pakliban, miszerint a "másik" elődöntőt élőben adják, a miénket pedig ismétlik. Már csak az a kérdés, hogy ez esetben mégis miért tettem fel a kérdést? :)
  • Zóanagyvarázsló
    #48080
    Na igen, ezzel nekem is szokásom humorizálni :)
  • primavis
    #48079
    Kiváncsi vagyok, hogy oldják meg a norvégok a montenegróiak átlövőinek a semlegesitését! A győrnek Turrey-t, Martin-t és a Canaro-t (vagy hogy hivják) kell lefogniuk s nem lehet baj!