61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #60344
    Helyesen: "A szünet után 10 percig rendben ment a játék és 17-14-re vezettünk"
  • Isthy
    #60343
    5 gólos (24-29) vereség lett a vége két gyalázatos 5 percnek köszönhetően.
    A szünet után 10 percig rendben ment a játék és 14-14 -re vezettünk. Ezután jött egy 5 perces borzalom, 5 elszórt labdával és egy kihagyott beállós ziccerrel, a norvégok máris fordítottak 19-18-ra. Szerencsére összekapta magát a csapat és tartotta a lépést a norvégokkal. 5 perccel a vége előtt 23-23-nál a vezetésért támadtunk és Mayer ismét kihagyta a beállós ziccert. Ezután megint 3 eladott labda elöl és a norvégok simán nyerték a meccset. 50 perc jó teljesítményt sikerült tönkre vágni 2x5 perc fegyelmezetlenséggel. Nagy kár, pedig ma lett volna esélyünk egy szép eredményre. Sajnos beállóban még mindig komoly bajok vannak... (Mayer kihagyott 4-5 ziccert és 3x elvették tőle a labdát vonal miatt. Emellett sikerült 2 gólt szereznie, de ez így összességében nagyon kevés)
  • Isthy
    #60342
    A félidőben 12-11-re vezetünk a norvégok ellen.
    A védekezés és a kapusteljesítmény sokkal jobb és norvégoknak nem is tetszik, az első 20 percben 5 gólt lőttek csak. Kétszer is vezettünk 4 góllal, a végén sajnos a két tunéziai rigó belenyúlt és így feljöttek a hazaiak. Háfra kiválóan játszik, a szélsőink ismét belövik a helyzeteiket és Zácsik is lőtt átlövésgólt. Jobban mutat ez a félidő mint az oroszok elleni bármelyik. Beállóban sajnos viszont továbbra sem megy.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.11.25. 19:02:28
  • kaloz174
    #60341
    Itt egy írás. Szépen összefoglalja a siófoki történetet. Azt, amit mindenki tud, aki kicsit is figyel. Van, aki megalkuszik, van, aki már inkább nem jár meccsre. Csarnok, az lesz. Kérdés, milyen áron?
  • Gabess8
    #60340
    Most mért, hát azt mégsem írhatják le, hogy tudtak az egészről. Meg hogy milyen szövevényes úton részesültek az összegekből!! Kíváncsi lennék hány helyen működik jól a TAO rendszer, mert az elgondolás egyébként nem lenne rossz, de lassan szerintem kifejezetten káros a TAO!
  • smith09 #60339
    Ugyanaz jellemző mint a focira itthon.
    Jól elvannak egymással csapaton belül, senki nem bántja a másikat.
    Csak pont úgy járunk mint a fociban, hogy eljár felettünk az idő.
    A fradi és a győr kis sziget a kézilabdában, de a többi kb majdnem ugyanaz.
    Kecskemét, Vasas, Kisvárda, MTK talán picit gyengébb.
  • Isthy
    #60338
    TAO szálloda

    Még lehet pár ilyen és hasonló az országban szerteszét. Annyira bájos ahogyan a szövetség mutogat, mintha ő nem tudtak volna erről (meg másokról is).
  • smith09 #60337
    Rasmussen pár hónapja nyilatkozott , talán a nemzeti sporton. Ami nekem megmaradt a cikbből azaz hogy hiányzik a játékosainkból az északiakra jellemző fanatizmus és profizmus. A mi válogatott játékosaink elvégzik a melót, de hát az kevés, Korábban talán az evésre sem figyeltek annyira oda, Meg hát többen is dohányoznak az biztos nem segít a teljesítményben. A norvégok és hollandok a szabadidejükben is kondiba járnak, ebben is utol kellene érni őket, meg hát keményebb is kellene játszani, nem csak a szép játékra rámenni. Kicsit aggasztó h még mindig Görbiczet keresik minden játékban.
    Reméljük a vébén kijön a csapatból a legjobb teljesítmény.
  • Isthy
    #60336
    Megvolt az első meccs az oroszok ellen, 2 gólos (33-35) vereséggel.
    A védekezés borzasztó volt, nagyon sokat kellene még gyakorolni. Nincsenek megállító faultok és sok az elváltás középen, kettesben rendszeresen megvernek minket egy-egy ellen lábbal. A kapuban is borzasztó teljesítmény, pont amilyen a védekezés. Elöl voltak biztató dolgok, különösen szélsőjáték tetszett, ami szinte hibátlanul eredményes volt. Középen Kovacsics szinte végig és Háfra az első félidőben jó voltak. Átlövőjáték nem volt, a beállósaink is észrevehetetlenek voltak. Rengeteg munka vár a csapatra, reméljük sikerül majd előrelépni, mert bőven van hová.
  • Gabess8
    #60335
    Na ja a közönség a kutyát nem érdekli, annyira jók hogy nem visszhangzik a csarnok az ürességtől, és ezt több csapatról is lemondhatnák. Ahogy egy ismerősöm mondja úgy szar a rendszer ahogy van...
  • Isthy
    #60334
    Rasmussen

    A kanapé azért jóval esélyesebb Hamburg tekintetében. De a női kéziben bármi megtörténhet, ezt rengetegszer láttuk már.
  • Isthy
    #60333
    Be vannak ott betonozva a helyek és ez nem csak a Borsosékra igaz. Jó kis vállalkozás a klub és többen nagyon jól elvannak benne, minek bolygatni. Mindenki elégedett mindennel, a teljesítmény és a közönség meg nem tétel, majd lenyugodnak ismét a kedélyek (de meghallgatnám mondjuk Németh Helga véleményét).

    Ahogy Gábor írta, nem kell hátrafelé néznie a Fradinak, elég ha a győriekkel foglalkoznak.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.11.23. 09:24:34
  • smith09 #60332
    Ez a nemzetközi kupa azért is hasznos mert végre elitebb csapatokkal játszunk mint a futottak még kategória.
    Este az oroszok elleni meccsre kíváncsi vagyok, mit tudnak kihozni belőle. A kapusteljesítmény szerintem különösen fontos lehet, mert ezek a csapatok támadó játékban szerintem előttünk járnak.
    Norvégia is veri szerintem ma Koreát.
  • kaloz174
    #60331
    Nem is lett. :) Szerintem az érdi csv. felmérte az esetleges járulékos következményeket...
  • SomogyiG
    #60330
    Bevallom töredelmesen, nagyon kellemes az a tudat, hogy nem kell magunk mögé néznünk a tabellán. Logisztika Hiszterika a keret összeválogatásával megalapozta ezt, így bárki kerülne a helyére, "hozott anyag"-ból kellene dolgoznia.
    Klivinyi úgy-ahogy elmegy támadóként, időnként képes egy jó közepes teljesítményre, de hátul bent tartani öngyilkosság. (nagyon tartok tőle, hogy hozzánk akar/fog igazolni, mert meggyőződésem, hogy sokkal több kárt, mint hasznot hajt egy ilyen primadonna) Janurik még, aki említésre érdemes, Krpez viszont még az ETO-ban is simán megélne, a többiek tucatemberek.
  • Isthy
    #60329
    A meccs után a pálya szélén pont arról beszélgettünk Dettivel, hogy nem látni a mostani csapatban az a mentalitást, érzelmi töltést, mindent legyűrni vágyó akaratot ami a régiekben megvolt.
  • kaloz174
    #60328
    A szegediek végre példát mutatattak küzdeni tudásból. Nem úgy, mint a hétvégén több csapat.
  • kaloz174
    #60327
    Végre nem "pannon kupa" lesz a felk. torna.
  • kaloz174
    #60326
    Adnék én erre a szünetre +feladatot is a társaságnak, ami még sajnos közel sem csapat. Tegyenek rendet a fejekben, tanuljanak meg jobban küzdeni - együtt. Mert ezek a dolgok nagy hátrányt jelentettek a szinte "tervszerűen", precízen "működő" dánokkal szemben. Mentálisan buktunk leginkább. Én úgy éreztem.
  • Isthy
    #60325
    Mit látok? Szinte el sem hiszem...
    A Sport1-2 közvetíteni fogja élőben mindhárom (csütörtök-szombat-vasárnap) felkészülési meccsünket a Möbelringen kupáról.
  • Isthy
    #60324
    Gratulálok a csapat őszi eredményeihez!
    Nem lehettek elégedetlenek, főleg a szeptemberi állapotok (borzasztó védekezés, sérültek) után. Szinte kihoztátok a maximumot az őszi idényből. Talán ha még a Vardartól is csentek pontot az lett volna a habok habja a tortán. Mintha Elek fejlődött volna több szempontból is és ráadásul kezdi használni a fiataljait is. Azért ezt az őszt felülmúlni januártól jó kis kihívás lesz. Bár a csapat erősödni fog a várhatóan teljesen felépülő Zizivel és Dodoval, így nőnek a lehetőségek. A BL negyeddöntős cél simán megvalósíthatónak látszik, a FF viszont a másik ág miatt kemény diónak. De női kéziben minden megtörténhet
  • Gabess8
    #60323
    Ugyan már nem volt ez fekete szombat, az Érd kivételével (kéziben minden megtörténhet) a többi csapat még nem EHF kupa szintű. Két lehtőség volt, vagy bravúrok és bukják a bajnokségot vagy tisztességel helytálnak és marad a bajnokság.
    A Szeged viszont bravurosan szerepelt, sikerült nem akárhogy visszajönni a meccsbe!
  • Zóanagyvarázsló
    #60322
    Sztem ezzel az itteni szurkolóik - SomogyiG és Zó - sem vitatkoznak

    Szerintem sem.
  • Isthy
    #60321
    A debreceniek 2 góllal nyertek, így győzelemmel búcsúztak a nk-i kupaszerepléstől.
  • Isthy
    #60320
    Szabó Edina felajánlotta a lemondását. Nagy a gyanúm, hogy nem lesz elfogadva
    Mondjuk a Fradi addig abszolút biztonságban van amíg ő az edző Érden. Sztem ezzel az itteni szurkolóik - SomogyiG és Zó - sem vitatkoznak
  • Isthy
    #60319
    A debreceniek a jó kezdés (5-2) után megtorpantak és a románok egyenlíteni tudtak, onnan végig kiegyenlítetté vált a meccs a szünetig. De a félidőben sajnos a románok vezetnek 1 találattal és annyi a gól (13-14) hogy most már hattal kellene nyerni a továbbjutáshoz. Innen már csoda kellene, amire nagyon pici az esély.
  • Isthy
    #60318
    Szerencsére sikerült a kimászás, a végén egy időn túli szabaddobás gól tette fel a pontot a meccsre és lett 3 gólos a győzelem.
  • primavis
    #60317
    Rám cáfoltak a szegediek s visszajöttek a meccsbe s győznek is Elég volt a 4 gólos előny az utolsó két percre, még ha csak kettő is maradt belőle. Gratula!
  • primavis
    #60316
    A második félidő viszont már nem ezt mutatja!
  • primavis
    #60315
    Nem hinném, hogy a Debrecen 6-tal tudna nyerni. Így kb. EHF csoportkörösök nélkül maradunk az idén.
  • Isthy
    #60314
    Az első félidő alapján úgy látszik a szegediek kezdenek kimászni a gödörből, maradjon is így.
  • Isthy
    #60313
    Információim szerint a váciak 36-29-re kikaptak, így ők is búcsúztak a nk-i kupaszerepléstől.
  • Isthy
    #60312
    Jó védekezés és kapusteljesítmény, elöl eredményes játék, a vártnál tényleg sokkal simább meccs lett. Az első félidőben a dabasi meccsen eredményes norvég átlövőjátékot sikerült szinte lenullázni, ott szinte el is dőlt minden.
  • primavis
    #60311
    Na nem sokan fogadtak volna ilyen sima győzelemre Larvikban (30-21)! Féltem én is ettől a meccstől, de rendkivül sima volt. A németek meg képzelem, hogy milyen boldogok!
  • Isthy
    #60310
    "Fekete szombatja" az érdieknek volt, de nagyon durván. Mi a dán listavezető ellen 4 góllal maradtunk alul összesítésben, úgy hogy 100 percig abszolút partiban voltunk velük. Ez egy papírforma eredmény volt, semmi más.
    A debreceniek az elmúlt két meccsükön elég haloványak voltak eredményességben, nem sok reményt látni az ő továbblépésükre sem. A váciaknak is a fiatal csapatukkal a hazai vereség után szintén nagyon kevés esélyük van idegenben.
  • primavis
    #60309
    Ez a magyar EHF csapatok "fekete szombatja" volt! Sajna....Ma következik a Debrecen...a Vác már elúszott...
  • Isthy
    #60308
    Most látom, hogy kiesett az Érd...
    Ez hihetetlen, már nem először képesek ezt megcsinálni, hogy nagy előnyből képesek kizúgni idegenben.
  • Isthy
    #60307
    Nem sikerült továbbjutnunk a dán listavezető ellen. Persze igazából ez volt a papírforma, de lehetett volna esélyünk és voltak lehetőségeink.
    Lassúak és körülményesek voltunk támadásban illetve ismét hoztuk az őszi formánkat a rengeteg kihagyott ziccerrel. Szerencsénk sem volt, szinte minden a dánokhoz pattant folyamatosan. Nem nagy durranás ez a csapat, én a nevek alapján többet gondoltam róluk. Viszont nagyon jól védekeznek - gyorsan és erőszakosan, sokat ütközve, fárasztva az ellenfelet - és amiben nagyon jók, az az ellenfél hibáinak kihasználása. Megérdemelten jutottak tovább, igazából a 40-45. perc között dőlt el minden, ott léptek el 4-5 góllal. Addig teljesen kiegyensúlyozott volt a meccs, ebben a periódusban viszont sorra rontottunk és ezt ők kegyetlenül büntették, amivel el is döntötték a párharcot.
    Ki kell használnunk a pihenőt, a sérültek gyógyuljanak meg és januártól koncentrálhatunk a hazai meccsekre, ott is lesz feladatunk bőven, ha az 5. helyért versenyben akarunk lenni.
  • Isthy
    #60306
    Közben kiderült, hogy a Storhamar elnökét semmilyen megoldás nem érdekelte, nem engedi el Lökét.
  • primavis
    #60305
    A már a BL-ben s Érddel is bizonyító Szucsánszki viszont nem kell.....érdekes!