61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • smith09 #60384
    Pedig ez a realitás. Az északi csapatok mindig jók voltak, de most mi is gyengék vagyunk az elit csapatokhoz képest.

    Nem tudom hogy a balatonboglári kézilabda akadémia mostani képzésében résztvevők utolérik a korukat. Majd megtudjuk.
  • kaloz174
    #60383
    Teljesen igazad van. Nagy kár a pocsékba ment évekért, tehetséges játékosokért! Pedig ott voltak a különböző külhoni példák...Csak követezetesen választani kellett volna egy utat, de már vagy 10(?) évvel ezelőtt...Igen. Kellett volna, kellene egy MKSZ, amelyik nem a kéziből, hanem érte él - ráadásul ért is az irányításhoz...Jelenleg a trend minden, csak nem ez...
  • kaloz174
    #60382
    Egyáltalán nem vártam csodát. Sőt! Ennél azért mégis többet vártam.
  • Gabess8
    #60381
    De most tök ősszintén, ugyan mit vártál ennyi idő alatt, hogy minden tök jó lesz??? Ráadásul úgy hogy elég jól ismered a közeget is?? Ehhez baromi sok időre lesz szükség, feltéve hogy nem rúgja picsán valamelyik nagy okos félisten.
  • Isthy
    #60380
    Előrelépést a magyar kézinek egy komoly szemléletváltás hozhatna.
    Vonatkozik ez az edzői kar nagy részére, főleg a címhalmozó által fémjelzett elveket vallókra. Az edzőinket a korszerű kézilabdára kellene nevelni, oktatni, megtanítani, akik azután azt alkalmazzák majd a gyakorlatban. Na ehhez - az elmúlt évtized alapján úgy fest - Mocsait (meg a "klubját") el kellene örökre távolítani a sportág közeléből, vagy 10 évvel le vannak maradva. Az alapoktól kellene újraépíteni az utánpótlásnevelést is, ezen új és korszerű elvek mentén. A játékszemléletnek és a sportágat körülvevő közegnek is változnia kellene ebbe az irányba. A korosztályos tornákon még a világ élvonalában szereplő játékosainkat megfelelően átvezetni a felnőtt közegbe 18-22 éves korban. Persze ehhez egy megfelelő szemléletű és tenni akaró MKSZ is kellene. Ez a folyamat több évet venne igénybe még jó végrehajtással is, 7-8 év múlva azután kezdene beérni a munka gyümölcse.
    Tudom, ha ébren vagyok ne álmodjak...
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.12.04. 11:02:39
  • kaloz174
    #60379
    Kezdem elveszíteni a hitemet abban, hogy a magyar női kézinek Rasmussen elképzelései, megoldásai, csapat-menedzselése eredményt, előrelépést hoznak. (Még akkor is, ha messzi még az olimpia...)
    Remélem, csak nem látom át, laikusként a lényeget. Most azonban nem vagyok optimista. Nem a vereségek, hanem a csapat részéről mutatott játék, a meccselés (szakmai stáb) miatt.
  • Isthy
    #60378
    A szünet után sikerült összehozni egy még gyengébb támadójátékot, amit a svédek ki is használtak és elmentek 3 góllal. Ezt meg is tudták tartani a meccs végéig. Amikor egy kis esélyünk lett volna, akkor hibáztunk. A kapuban Bíró megtette a mait tudott, a mezőnyben viszont sajnos nagyon gyengék voltunk.
  • primavis
    #60377
    A második félidő még gyengébb volt! Jobbszél, beállók, jobb átlövés - de a bal is Zácsikkal - egyenlő a nullával. Mennyivel jobb ez a csapat mint az előző világversenyeken akárkivel (kivéve EKB-t)? Felébrednek-e az utolsó két meccsre (az argentint nem számitom)?
  • Isthy
    #60376
    Döntetlen a félidő, két sokat hibázó csapat meccsén.
    Az elején Klivinyi vitte a csapatot, később Anna büntetői és gólja tartotta a csapatot. Nem értem miért nem ő lőtte az elejétől a heteseket, így kimaradt mindjárt kettő a meccs elején. 7-7- nél két kihagyott ziccer és egy mellélövés üres kapura, ott elmehettünk volna 3 góllal emberelőnyben. A jobbszélünk teljes csőd, kihagyott helyzetek, gyenge védekezés és rossz csere miatti kiállítás...
    Blanka szerencsére jól véd, komoly szerepe van az eredményben.
  • Isthy
    #60375
    A lengyelek - a tegnapi meglepetés győzelem után a svédek ellen - ma megkapták a maguk "tasliját" a csehektől. Sokáig ők vezettek, 40 percen keresztül több góllal is. Azután 19-15-ről sikerült a cseheknek egy 8-1-es szériával fordítani 23-20-ra és onnan behúzták a végén a győzelmet. Folytatódnak a meglepetések, a brazilok is majdnem beleszaladtak egy újabb pontvesztésbe, de végül nagy nehezen nyerni tudtak 1 góllal Tunézia ellen.
  • Zóanagyvarázsló
    #60374
    Szerintem lehet másokat is...
  • Isthy
    #60373
    Amit kihagytam: Két játékost lehet a mai teljesítményéért megemlíteni, Háfrát és Janurikot.
  • Isthy
    #60372
    Csak az eredményeket követtem, nem néztem egyik meccset sem (férfi BL volt közben, a veszprémiek meccse).
  • Isthy
    #60371
    Sajnos nem mi folytattuk a meglepetéseket...
    Az első félidő gyalázatos védekezésével el is dőlt mindet. Mintha az oroszok elleni felkészülési meccset játszottuk volna újra. Csak a norvégok most jobban védekeztek, mint anno az oroszok és volt kapusuk is a kapuban. A szünetre meglett a 10 gól közte, a második játékrész már csak arról szólt, hogy le kell játszani. A norvégok nem erőltették nagyon, így nem nőtt tovább a különbség és végül 8 góllal nyertek. Egyetlen percig nem volt esélyünk a meccsen, köszönhetően a hátul mutatott "teljesítményünknek"...

    A meglepetések sorát a montenegróiak folytatták, simán verték a dánokat a megfiatalított csapatukkal.
  • primavis
    #60370
    Hol nézed? mert amire kaptam linket az nem működik nálam.
  • Isthy
    #60369
    A vb délutáni meccsein papírforma eredmények születtek, viszont a kora estieken komoly meglepetések. A hollandok kikaptak a koreaiaktól, a franciák meg a szlovénektől, a svédek pedig a lengyelektől A braziloknak is csak nagy nehezen sikerült a legvégén döntetlenre hozni a japánok elleni meccset.
  • Isthy
    #60368
    A veszprémiek megverték a Kielcét, ami nagyon kellett az idei utolsó fordulóra. A szegediek viszont ismét kaptak egy pofont hazai pályán, most a másik lengyel csapattól...
  • Isthy
    #60367
    Siti Bea

    Érdemes elolvasni.
  • Zóanagyvarázsló
    #60366
    Az erős bajnokság jó dolog, és a légiósoknak is megvan maguk helye, de azért nem csak ennyiről van szó. A játékoskeringő, az utánpótlásra járó milliárdok törvénysértő módon légiósokra nem építkezés, ha pedig egyszer elapad a forrás, akkor a bő esztendőket annál szűkebbek követik. Ez lehet gyümölcse annak, ha a többség ész és koncepció nélkül csinálja.

    A klubok eredményessége pedig szép szempont, kár, hogy a kisebb kupákban versenyző légióskoronák rendre lebőgnek, vagy jobb esetben hozzák a kötelezőt. Érdemes megnézni hány légiós volt az utolsó X darab megnyert KEK- és EHF-kupánál. Nem voltak azok még olyan régen.

    Őszintén szólva én férfi kézilabdát már nem is nézek, a válogatottat is csak elvétve.
  • primavis
    #60365
    Köszi!
  • ToCsEk
    #60364
    én itt szoktam
  • primavis
    #60363
    Hol lehet nézni a VB meccseket szabadon, mert regisztrálni nem óhajtok.
  • primavis
    #60362
    Cél, cél, de elérték már azt? Látható az idei kizúgás az EHF kupából, mind a nőknél, mind a férfiaknál....
    A probléma a hiányposztokra való nevelésben gyökerezik (jobbátlövő, irányitó, beállós valamint a védekezés megtanításában.
    2005-óta nincs Kulcsárnak utóda, Görbicz és Szucsánszki mellé nem nőtt fel egy igazi irányitó (Kovacsics, Tóth, stb. jók de nem azonos kategória), az átlövők nem tudnak/mernek távolról kapura lőni felugrásból, nincs olyan fiatal kapusunk aki a távoli lövéseket képes lenne legalább harmadában hárítani (Biró, Janurik, Szikora, de Kiss is inkább bravúr kapus, ziccereket fognak, de 9-ről szinte minden erősebb labda bemegy). Nos ezért hozunk légiósokat ezekre a posztokra. Ez kiknek a felelőssége?
  • smith09 #60361
    Ne gondold azt, hogy bárhol az a cél hogy helyi, vagy bárhonnan jövő fiatalok játszanak. Még Kisvárdán is van vb - t nyert játékos. A győriek edzője pedig lenyilatkozta, hogy ezentúl óvatosabban fog a fiatalokhoz nyúlni.
    Az értelme az hogy az emberek pénzt keressenek, legyen befektetők, minél több kört menjenek a bl - ben vagy nemzetközi kupában, és forogjon pénz.
    Ne gondold hogy az a cél hogy azért mert valaki fiatal magyar akkor őt fogják jászatatni nem a külföldről hozott ismertebb játékost.
    Aztán az idő múlásával a befektetett energia meghozza a gyümölcsét.
  • primavis
    #60360
    Ha megnézzük az utánpótláskorú válogatottak eredményeit az utóbbi időből, akkor nem mondhatjuk, hogy nincsenek tehetségek kinevelve! De nem kapnak helyet a felnőtt csapatokban s ezért nem a nevelő edzők a felelősök! Ha van pénz légiósokra, akkor kellene legyen a hazai fiatalok felfuttatására is. De jellemzően az utóbbi években nemzetközi szinten jó eredményt elérő csapatok közül csak az ETO tekinthető légiós csapatnak, mert sem az FTC sem a Dunaferr nem az! S akkor mi értelme van az egésznek? Miért nem limitálják a légiósaikat a Siófok, Érd, Vác, Debrecen, Kisvárda, Fehérvár?
  • Gabess8
    #60359
    Gyálon vajon kik vannak közel a tűzhöz, vajon csak a város első embere...??
  • Gabess8
    #60358
    Te, vagy ti akik nem csak szeretitek a sportágat, de tőlem sokkal jobban tájékozottak vagytok, ugyan írjatok már egy-két nevet akik alkalmasak lennének kinevelni a játékosokat. Mert szerintem nincs normális szakember, amiben vastagon benne van az MKSZ. és ez így is marad ebben a rendszerben.
    Az szerintem egy szövetséget vastagon minősít, hogy nem fogalmaz meg cél egy világ versenyen, persze mindannyian tudjuk miért...
    Gyakorlatilag ez a sportág is a falábúak útján halad...
  • Isthy
    #60357
    Ahogyan már korábban is írtam, a 8 közé jutással én is elégedett lennék a jelen helyzetben.
  • Isthy
    #60356
    Nyilván, ez is belejátszik. De Kim is besegített magának a problémában.
    Hihetetlen, hogy egy évtizede képtelenek bárhol kinevelni egy komolyabb beállóst az országban... Azután rendszeresen ennek isszuk a levét a többi posztokon.
  • smith09 #60355
    " A magyar szövetség (MKSZ) szerdai sajtótájékoztatóján nem hangzott el számszerű elvárás a csapattal szemben., Teher nélkül játszhat a világbajnokságon a női kéziválogatott " A 8 közé jutást is bravúrnak tartanák.

    Talán az általad felsorolt problémák miatt gondolják hogy kb. bárhol végzünk panasz nem lehet. A beállós poszt hiányával egyetértek, meghatározó lesz az egész tornán. Na mindegy vallatáskor kiderül.
  • Zóanagyvarázsló
    #60354
    Szerintem az fontos különbség, hogy erről most a játékosállomány is tehet, mert túl sok a "féljátékos". Nincs nemzetközi szinten komoly beállósunk, Háfránál számolni kell a korával, többeket cserélni kell védekezésben, Szekeres csak védekezik, Szani hosszú évek óta nem 100%-os, Zizi és Tomori sérülés miatt csak tartalék. Triscsuk pedig nyilvánvalóan körön kívül került. Ez így megnehezítette, hogy más maradjon ki, ráadásul Gávainál így is jobb balszélsők vannak a keretben.

    Én szívem szerint valamelyik beállóst hagytam volna ki, de nehéz kérdés, hogy melyiket, annyira ingatag a poszt.

    Hogy mennyire tudunk középen pihentetni, az attól is függ, hogy a tartalékokat behívjuk-e, illetve mennyire tudjuk hasznosítani. Elsősorban az argentinok, másodsorban a csehek ellen a csoportkörben illene lehetőséget találni "unortodox" felállásra is.
  • Isthy
    #60353
    Úgy lett ahogy vártam, Németh és Gávai a kimaradók, a szélső probléma előállhat. Ugye Kim arról beszélt, hogy egyenletes terhelés lesz a keretben, hogy a kiesés meccsekre ne legyen fáradtság. Nadine egyedülisége miatt erre kíváncsi leszek, mert ugye a cseréi meg középen kellenének és a pihenés helyett mehetnek balszélre. Ez a Mocsai féle egy balszélsővel megyünk dolog már sokszor betett nekünk, akkor sem tetszett és azóta sem.
  • Isthy
    #60352
    Sterbik visszatér Veszprémbe, Alilovics megy Szegedre.
  • Isthy
    #60351
    Sajnos a veszprémiek és a szegediek is csatlakoztak a szerepléshez... A bakonyiak veresége a csoport utolsó helyezettjétől kiábrándító. A szegedieknek is illett volna nyernie, de sajnos bukták a végjátékot.
  • smith09 #60350
    Egyetértek azzal amit írsz.
    Ez egy felkészülési torna. Itt lehet próbálgatni, talán kísérletezni ezzel azzal. A csoport minden meccse fontos lesz a vb -n muszáj a Norvégia ellen is megtenni minden pontra szükség van rá.

    A Norvégia elleni meccsen pont annyival voltak jobbak - legalább - amit Löke a beállóból könnyedén megjátszott.
  • Isthy
    #60349
    Naja, a mai is egy érdekes meccs volt, néha eléggé kaotikus. A szünet után Görbe hozta a győzelmet, meg volt ehhez 1-2 segítője is.
    Valóban nem ártana ha Szani azt csinálná amit kellene és lőne 9-ről felugorva. De sajnos ebből az elmúlt 1-2 évben keveset láttunk, inkább rendszeresen be akar törni a falba. Ha ez most valamiért változna annak nagyon tudnék örülni. Persze ehhez zárások is kellenének, na ebben sajnos Mayerre abszolút nem számíthat...
    Annát látványosan nem játszatta Rasmussen, remélem szándékosan. Egyrészt talán azért mert kereste mellé a másik játékost a posztra a tornán, másrészt talán pihentette is, hogy takarékoskodjon az erejével. Az ősze ráment a felépülésére, sajnos alig volt 1-2 jó meccse.
    A beállós poszt hatalmas lyuk a csapat testén. Sajnos Kisfaludy is gyenge, viszont ő legalább képes zárásokra a lövőknek. Mészáros pedig szinte szerepet sem kapott elöl az egész tornán és hátul is keveset.
    Kik lesznek a kimaradók? Németh Csilla szinte biztosan, a másik a nagy kérdés. Gávai lehetne igazság szerint a másik. De így meg előáll az a helyzet, hogy akkor csak egy balszélsőnk lesz a vb-n és időnként Görbének vagy Misinek kellene ott játszania. Na az megint nem lenne jó az irányítójáték rovására. A keretével jó hülye helyzetbe hozta magát a KR. Gyanítom Kim a kieséses szakaszra szeretné Tomorit behozni 3-as védőnek valaki helyett. Ezért lehet Gávai marad és majd csak ekkor cseréli le őt Tomorira. Ha Gávai mégsem megy, akkor a 3 beállóból (Mayer, Kisfaludy, Mészáros) valamelyiket cseréli majd Tomorira.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.11.26. 18:34:36
  • primavis
    #60348
    A mai meccs sem volt biztatóbb, sőt! ma szerencsére kijött Görbicznek, s Kovacsics betlizett. Mi lenne ha Zácsik nem csak 2-3x akarna felugorva lőni, hanem vagy 10x mint pl. Neagu? Beálló továbbra sincs, ellenféltől függetlenül. Csak azt nem értem, hogyha egy rossz, de magas átlövőből mint pl. Cozma volt, lehetett kiváló beállót faragni, akkor pl. Planétából miért nem lehet? Mert jó átlövő az soha sem lesz! Kulcsárhoz hasonló meg láthatóan nem nevelkedett az elmúlt 12 év alatt.
  • Isthy
    #60347
    Nem volt semmiféle baj a kiállításokkal, a segítség más ítéleteknél jött a szünet előtt. De összességében semmi ok nincs a bírókkal foglalkozni, nem rajtuk múlt.
    Ahogy írtam is, nem csak a végén rontottunk, hanem előtte is egy másik 5 perces periódusban ugyanúgy, csak akkor volt előnyünk, a végén meg döntetlenről indult az eredmény. Az első rossz 5 perces etapot 1-5-el zártuk (40-45. perc), a másodikat 1-6-al (56-60. perc). Mindkétszer az elöl elszórt labdák illetve 1-2 kihagyott ziccer miatt alakult így, lerohantak minket. Ez a norvégok kedvenc fegyvere és tökélyre fejlesztették. Persze ha nem adjuk a kezükbe a labdát, akkor felállt fal ellen jobban szenvednek, meg is látszott ez a maradék 50 percben. Az első félidőben talán 2 eladott labdánk volt, a másodikban legalább 9 az említett 2x5 percben, na ez volt amiatt kikaptunk. Ha ezt a két periódust minimálisra tudjuk szűkíteni, akkor jövő szombaton komoly csatára fogjuk késztetni őket és lehet esélyünk a bravúrra.
    A kérdés, hogy belemegyünk-e már a csoport legelső meccsén a csatába, ha lesz esélyünk vagy az energiákat a későbbi nyerhetőbbnek tűnő meccsekre tartogatjuk. KR elvileg minden meccsen a győzelemre játszik - utál veszíteni - most kiderülhet, hogy tényleg ez lesz-e vagy más.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.11.26. 11:47:16
  • Isthy
    #60346
    Sajnos a férfi csapataink is elbúcsúztak a 3. körben az EHF kupától, ugyanúgy mint a nők. Mondjuk mindegyiküknek elég komoly ellenfeleik voltak. A Tatabánya nagyon közel volt a bravúrhoz. Itthon 25-24-re nyertek és idegenben Chambery ellen 21-22-re álltak szűk fél perccel a vége előtt és támadhattak az egyenlítésért (továbbjutásért). Időt is kértek, megbeszélték a támadást. Azután szépen támadtak kapus nélkül és a beállónak akarták ziccerbe bejátszani a labdát. Az egyik francia védő lábában azonban elakadt a labda, a sporik ezt valahogy nem vették észre és a franciák a hozzájuk pattant labdát az üres kapuba lőtték a legvégén. Óriási reklamálás kezdődött a láb miatt, de nem változott semmi, maradt az eredmény (21-23) és így a kiesés.
  • smith09 #60345
    Beállós és jó kapusteljesítmény nélkül nem fogunk tovább jutni még a 8 ból sem. a négy között pedig norvég - holland - francia közül valaki biztosan ott lesz velünk szemben.

    Beállósunk kb. nincs , az pedig hogy valamleiyk kapusunk elfogadható teljesítményt nyújt nemzetközi szinten az kevés itt már.
    Én elhiszem hogy mindenkinek fáj a kiállítások és az hogy 52 percig vezettünk, de utána kijött az egyetlen fontos dolog a különbség.