61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #48158
    Meglátjuk a Lokitól elmenő játékosok merre kötnek ki, de több csapatnál erősítést jelenthetnek. Sajnos azt gondolom, hogy lesz olyan csapat is, amelyik komolyan visszaeshet, pár hét múlva lehet ebben is okosabbak leszünk. Jobb lenne ha nem, egyelőre reménykedjünk...
  • Isthy
    #48157
    Köszi neked is!
    Mi bajod Kacával? A világ legjobb balkezes lövője. Persze a "háttere" kissé zűrös
    Franicról már több helyen írnak a Lokival kapcsolatban, de semmi megerősítés nincs sehonnan.
  • Gabess8
    #48156
    Te Digis vagy egyébként?
    Nem néztem utána, így nem biztos,(de az, hogy volt ilyen szabály az az)úgy tudom minden ilyen döntés előtt az előfizetők között felmérést kell végezni, van e szükség az adott csatornára, gondolom erre lenne. Jó tudom kis országunk neve Magyarország...
  • Zóanagyvarázsló
    #48155
    Hmm, úgy látszik ez nem vicc, április 24-től a hivatalos csatornakiosztás szerint tényleg kikerül a Digi kábeles csomagjaiból a Sportklub, márpedig akkor alighanem a műholdasakban sem marad. Persze ez alapján lehet spekulálni még különböző fejleményekre, de abban nem merek bízni, hogy aza nézőknek kedvező lesz.
  • Zóanagyvarázsló
    #48154
    Őszintén szólva a Veszprém számomra is találgatásnak tűnik, ha logikátlan lépésnek nem is. Majd elválik, én elsősorban a Lokinál maradásának örülnék, másodsorban pedig annak, ha hozzánk igazolna. Összességében abban reménykedem, hogy az szezon utáni jövés-menés inkább az NBI megerősödését hozza magával. Mind a Veszprém, mind a Békéscsaba, mind a Fehérvár képes lehet 2-3 jó igazolással a legjobb négyet megcélozni, a Debrecen a felmerült külföldi játékosokkal és Gabicával valóban fel tudna állítani egy az ideihez hasonló erejű első sort, a Vác esetében bízom Németh Andrásban, ha valaki távozik is (de exodus nem lesz), ő képes lehet egy nem várt frissen igazolandó vagy már meglévő játékossal pótolni, nála mindig az egyéni képességek fölött teljesít a csapat. A Siófok az ideinél szinte csak jobban szerepelhet, az Érd fiataljai pedig sokat tanulhattak idén, ha együtt marad csapat, esetleg más Pest-közeli alternatíva híján marad Sopi is, aki a középházba jutásnak neki lehet futni jövőre is. Az Újvárosnál kellene egy kisebb fordulat, hogy egy erősebb középmezőny mellett is hasonlóan szerepelhessen, végül is, ha a felépülő Boki jövőre is tud annyit nyújtani, mint idén, akár egy jó lövő is jelenthetne annyi tehermentesítést és repertoárbővítést, hogy jóval előrébb tartson a csapat - bár pár posztot illetően még lennének ötleteim... Sajnos egyelőre úgy tűnik számomra, hogy a felnőtt keret fiataljai bár nem ügyetlenek, de a korosztályukban legtöbbüknél akad legalább 2-3 ígéretesebb vagy készebb játékos. Már amennyit idén láttam belőlük, ítéletem talán felületes. Mindenesetre többeknek kéne közülük előbbre lépni, ez aligha vitás.

    A feljutók is érdekesek lehetnek (egyúttal ha csak nem történik valami rendkívüli, a bennmaradó 10 csapat közül akár egyet is nehéz lesz fogni jövőre), szerintem keleten már eldőlt, bár látszólag szűk a Kiskunhalas pontelőnye az azonos mennyiségű játszott meccs ellenére, csodaszámba menne, ha nem ők lennének a feljutók, köszönhetően a hátralévő összecsapásoknak és az egymás elleni eredményeknek. A nyugati csoport izgalmasabb, de Pécsen kívül más csapatra nem tennék, mindenesetre a következő fordulóban Mohácson a riválisok közül legalább az egyik még jobban lemaradhat, illetve az ETO-ka akár teljesen elszállhat.

    Talán egy kicsit korai volt belemennem, de az optimista képzelgéseim egyelőre még reálisnak is hathatnak, így igyekeztem kihasználni az alkalmat :)
  • kaloz174
    #48153
    Köszi az értékelésedet. Teljesen azonosulni tudok velük, már amelyik meccset én is láttam.
    Bogdanovics távozása biztosnak tűnik, de a megnevezett klubbal ellentétben én másról hallottam. Viszont a tény, hogy ő távozik elég beszédes és elgondolkodtató - valamint sajnálatos, Loki szemszögből. Egyre jobb lett egyébként, szerintem, kislánya születése után, így pl. ő az, aki formája alapján, szerintem ott lehetne még a válogatott keretben.
  • Zóanagyvarázsló
    #48152
    Na ha már felmerültek a hétvégi meccsek, én is megosztom a hézagos foteltapasztalataimat.

    Én a Veszprém meccséből csak az első félidőt láttam, az alapján nem tudom megítélni az egész mérkőzést, de meglepőnek biztosan nem tűnik a végeredmény. Az elején mindkét csapat rohant, kapkodott, és ebben a műfajban a vendégek voltak a jobbak, el is mentek négy góllal, majd a Fehérvár lenyugodott, és elkezdett normálisan játszani. Ez egy fokkal jobb kapusteljesítménnyel, egy "szokásos" Triscsukkal és Mehlmann kiállításaival nagy különbséget jelentett. Érdekesnek ígérkezett így a második félidő, hogy lesz-e újabb fordulat, összekapják-e magukat vendégek, de annak az elején dolgom volt, aztán pedig átkapcsoltam az újvárosi derbire. Horváth Bettivel amúgy mi a helyzet? Nem súlyos a sérülése, ugye?

    Az Újvároson pedig nagyon meglátszott a Boki-nélküliség. Így az egész támadójáték arra épült, hogy majd Detti befejezi, vagy ha lehetőség van rá, akkor a szélsők. Egy lövőjátékossal nem lehet meccset nyerni. Ugyan Jókai is lőtt talán három gólt, de sokat mellé is dobált, Gáspár Gabi eleve inkább a védekezéséről híres, ezúttal sem bombákkal vagy betörésekkel hívta fel magára figyelmet, hanem a passzolgatás után (ha nem volt gól, de megvolt még a labda), beszaladt a falba. Balogh Bea lövőben megint csak nem tudta átlőni a magas csabai falat, igaz sokszor nem is próbálkozott ezzel fölöslegesen. Az az igazság, hogy mindez az első félidőben még így is elég volt a kiegyensúlyozott küzdelemhez, mert nem léptek ki eléggé határozottan Dettire, aki így jól megszórta őket, de a másodikra már fáradt a hazai csapat, és a hosszabb kispadú Csaba is tudatosabban rákészült erre a támadójátékra, így Detti sem tudott eredményes lenni, ráadásul Ivett is kidőlt legalább 20 percre. Bár Erdősi Ildi nem volt rossz, azért Ivett veszélyesebb volt nála ezúttal is. A sok hiba szerintem már jórészt az eddig taglaltak, és a gyűjtögetett hátrány miatti görcs folyománya volt, gyakorlatilag már 20 perccel a lefújás előtt is úgy kapkodtak a hazaiak több támadásnál, mintha a hajrá következne. Szóval ahogy kezdtem: ez egy jó Bokival nyerhető találkozó volt, így nélküle, a látottak alapján viszont nehéz mást elképzelni utólag is, mint vendégsikert. Az említetteken kívül a hazaiaktól tetszettek még Balogh Bea hetesei, és Pisáknak is volt néhány szép védése. A vendégeknél Olcsa villogott (más kérdés, hogy ő már 18-20 évesen tudta azt a szintet, amit most a Csabában nyújt), Kelemen szerzett indításgólokat, illetve Drávai személyében megtalálták menetközben a heteslövőjüket, mert a többieknek az nem igazán ment. Futakinak is voltak védései a második félidőben, hogy az Újváros még bizonytalanabb legyen.

    Jó lenne újranézni a mérkőzéseket, mert fránya telefonhívások miatt nem tudtam tökéletesen követni őket, a fehérvári meccs második félidejét ugye egyáltalán nem, de a Cunder is mikorra tenné az ismétlést, ha nem meccsnapra... Na jó, nem sopánkodom, így is sokat köszönhetünk nekik, és ezúttal nézhető is volt a két közvetítés, csak a Fehérvár-Veszprém volt egy kissé diavetítésszerű.

    Napi hír: Szádvári is hosszabbított egy évvel a Fradival, így már csak Németh Csilla a kérdés. Na meg persze a krónikusabb sérült fiatalok, más okokból. Kíváncsi vagyok, hogy érkező lesz-e, egy jó balkezes elkélne, de az biztos, hogy nem csatlakozom a Bulatovicot saját csapatukba vizionáló ETO- és Loki-szurkolókhoz :)

    Napi pletyka: Bogdanovics szóban elígérkezett a Veszprémhez. Nekem legalábbis ebben a formában új, nem tudom, hogy mennyi az igazságtartalom ebben, de kevés a maradására utaló jel, az új állomáshely pedig logikusnak tűnik. Mindig szomorú, ha egy csapat egy régi hűséges ikonját veszíti el. Egyébként állítólag megállapodott valakivel a minap a Loki, a sorok között olvasva aligha jelenlegi játékossal. Franic?
  • Isthy
    #48151
    Köszi a beszámolót!
    Azért holnap megnézem az ismétlést, hogy lássam miként is alakult.
  • kaloz174
    #48150
    Köszi, hogy szóltál. Hírlevél még nem érkezett.
    Ott voltam a meccsen, természetesen. Titkon számítottam a győzelemre, végül is a csapat már nyert az idén Csabán is, Boki nélkül.
    Realitása kevés volt ugyan, de az első félidőben még jól tartották magukat a csajok, így tovább nőtt optimizmusom. Azonban most is az történt, hogy valamiért a második félidőre leült a csapat. Igazából persze a Csaba 2 teljes sorral rendelkezik, szinte, mi meg nem éppen, ez a meccs is mutatta.
    Az igazán bosszantó az volt viszont, hogy fejben nem voltunk eléggé ott. Sok volt a technikai hiba, eladott labda, kihagyott ziccer.
    Így aztán vereség lett a vége, Bohu nagy örömére. Sajnos, most az ő öröme nem volt a miénk is.

    A Veszprém meccsét neten néztem, nem az egészet. Pont a végét nem láthattam, így csalódás volt az eredmény. Pedig nagyon biztatóan alakultak a dolgok.
    A többi kézis eseményről nincsenek infóim.

    Vagy inkább mégis? (Köszi Viktor!)
    Fent vannak a Szövetség stat.oldalán a rájátszás meccsei: Itt
  • Isthy
    #48149
    Közben felkerült a Cunderre, hogy holnap 5-től ismétlik a meccset. Szerencsére így láthatom majd.
  • Gabess8
    #48148
    Egy perccel előztél meg! Én úgy gondolom a Szeged körülbelül kihozta amit tud, de szerintem esélytelenek.
    A Veszprémről nehéz mit mondani 13 percig nem lőttek gólt, az elején jól tartották magukat, de ez a kutyát nem érdekli, szerintem itt is eldőlt a továbbjutás.

    Ez van ha nem vagy itt!
  • Isthy
    #48147
    Micsoda punnyadás volt itt a hétvégén...
    Péntek reggel óta nem voltam itthon, nemrég értem haza. Nem láttam egyetlen meccset sem és reméltem majd itt olvashatok róluk. De sehol egyetlen beszámoló, se vélemény...

    Az eredmények alapján nagyon úgy fest, hogy a férfi csapatainknak most hétvégén véget ér a BL idény... Mérhetetlen nagy bravúrra lenne szüksége mindkét gárdának.

    Sajnos Újvárosban sem úgy alakultak a dolgok, ahogy szerettem volna. Boki hiányát most nem sikerült pótolni. Így a 7. hely lett a csapaté az alapszakaszban. Ahogy látom a Cunderen sem lesz ismétlés, véglegesen lemaradtam a meccsről...
  • [HUN]FaTaL
    #48146
    Hú köszi, majdnem elfelejtettem.

    Viszont tegnap nem láttam a Szegedet. :(
  • banok
    #48145
    17.30 Barcelona-MKB Veszprém
    tv : Digisport hu

    streamek:
  • kaloz174
    #48144
    Női NB I. alapszakasz, záró forduló:

    2011.03.11. 18:00: Szekszárd-Siófok 22-23 (11-12)

    2011.03.26. 18:00: Alcoa-FKC-RightPhone-Veszprém-Barabás
    2011.03.26. 18:00: Dunaújvárosi Regale Klíma-Budapest Bank-Békéscsaba
    2011.03.26. 18:00: ÉTV-Érd-DVSC-Korvex
    2011.03.27. 18:00: Győri Audi ETO-Újbuda
    2011.03.29. 18:00: FTC-Rail Cargo Hungaria-SYMA-Vác
  • Gabess8
    #48143
    Egész hét Barcelona jegyében

    Reméljük a legjobbakat, mindent bele Veszprém!!!
  • kaloz174
    #48142
    Csatlakozom!:)
  • Gabess8
    #48141
    Köszönöm szépen!
  • Isthy
    #48140
    Boldog Névnapot kívánok a két Gábor nevű fórumtársunknak!
  • Isthy
    #48139
    Erről írtam a #48115-ben én is, amikor a győri igazolásokról szóló információkra válaszoltam. A cikkben pedig ismét alkottak... Többször is leírják az újságcikkben, hogy EHF kupát nyert és éppen a Győr ellen. Még az újságkép alá is ezt írták. Csak az a probléma, hogy KEK-et nyert az ETO ellen 2006-ban. Szánalmas NS újságírás...
  • Breki33
    #48138
    Újabb klasszis érkezik Győrbe

    Győrbe szerződik Jovanka Radicsevics – pletykálta néhány szerb és montenegrói forrás, majd a podgoricai jobbszélső a Nemzeti Sport kérdésére megerősítette: a végéhez közelednek tárgyalásai az Audi ETO KC-vel.

    http://www.nemzetisport.hu/kezilabda/ujabb-klasszis-erkezik-gyorbe-2070026/
  • Isthy
    #48137
    Sajnos úgy látszik mégis az lesz, amit először mondtam rögtön a meccs után... Sürgősen meg kell tanulnia a csapatnak játszani Detti emberfogása esetére.
  • kaloz174
    #48136
    Na ja. Csakhogy: a hírlap írása

    Rossz hír ez nekünk, különösen elszomorító a mai napon.
    (Ennek ellenére minden szépet és jót Bokinak, szülinapja alkalmából!)
  • Isthy
    #48135
    Na igen, oda az MKSZ-es lóvé, valahogy pótolni kell...

    Te kinek szurkolsz majd az FKC-Veszprém meccsen? Mert ha belegondolok 2-1 az okok aránya a Veszprém mellett.
  • Mse
    #48134
    én is más oldal fórumán találtam :))
    mostanra a hozzászólásokat már letiltották, mert sokan érdeklődtek hogy a korábban elutalt pénzük, amiért prémium tartalmat ígértek, vajon hova tűnt, mert hogy szolgáltatást érte cserébe nem kaptak... a hozzászólok másik fele pedig irreálisan soknak tartotta a 750ezret.

    én a feléért is csinálnám főállásban, és mégcsak nem is lopnám össze a cikkeket, mint ők :))

    Bandi kiszorult a zsírosbödön mellől? brühühü
  • Isthy
    #48133
    Ha az FKC kikap és mi nyerünk a Békéscsaba ellen akár csak 1 góllal is, akkor az 5. helyen végzünk Csak sajnos a Fehérvár nem hiszem, hogy ki fog kapni... De nyerjünk és akkor a 6. hely meglesz, ami nagyon szép lenne. Én az év elején a csapatot a 6. helyre reméltem. Jó lenne ha a csajok igazolnák a várakozásaimat.
  • Isthy
    #48132
    Nem olvastam el, mint ahogy az oldalt sem szoktam. De olvastam róla más fórumokon. Nem csodálkozom rajta, mindig van lejjebb...
  • Isthy
    #48131
    Nem lennék meglepődve, ha az utóbbi időben lemondott játékosok hirtelen visszakerülnének a válogatott keretbe.
  • kaloz174
    #48130
    Egy jó kis előzetes a rájátszásról

    Időpontok és esélyek.
  • Gabess8
    #48129
    Most mi lesz velük??

    Na nekem eddig sem hiányzott, de az utolsó vastagon szedett rész az nem semmi..., ehhez baromira nem értek, de mi kerül ebben ennyibe????
    Egyik ismerősöm mondása jut eszembe, oké, hogy ennyi a hiány, de azt mondja már meg valaki, hol a többlet...
    Azt tudja itt valaki, hogy kiknek a kezében van, az egyiket tudom...
  • Mse
    #48128
    kézi.hu lehúzná az olvasókat

    hahaha :)
  • Zóanagyvarázsló
    #48127
    Osmann távozik. Ez nekünk szerintem nem jó hír, főleg ha tényleg Jensen lesz az utód. Vajh mégis játszani fog ellenünk Jurack is?
  • Zóanagyvarázsló
    #48126
    Nem csupán várt, de nagyon fontos is az a hír. Alighanem ez mind a játékos, mind a klub érdekeit szolgálja, ahogy a válogatottét is. Nagyon remélem, hogy idővel jóval több is lesz belőle egy évnél.

    Tudom, NSO.tv, de bezsél benne Mátéfi, Ferling és Hornyák is, mondjuk bombasztikus újdonságokat nem tartalmaz.
  • Isthy
    #48125
    Igen, kemény menet lesz. Annyiban igazad van, hogy a Toulonnál erősebbek, több komolyabb játékossal. Azért lesz valaki a Fradiban aki tavaly a KEK elődöntőben már szembekerült velük és kettős győzelemmel lépett túl rajtuk (Buducnost-Metz 28-21 és 28-27). Sztem Piros most is kiegyezne ezzel velünk együtt Meg a folytatással is, mert ugye ő tavaly KEK győztes lett Mondtam is neki a Moracsában közvetlenül a döntő után, hogy jövőre ezt meg kell védenie a Fradival

    A várt hír megérkezett:

    Tomori hosszabbított
  • Isthy
    #48124
    Csatlakozom a véleményedhez.
  • kaloz174
    #48123
    [URL=http://sportgeza.hu/kezilabda/hirek/2011/03/22/matefi_eszter_mindenki_aterzi_a_helyzetet/]"Válogatott" hírek[/URL]
  • Zóanagyvarázsló
    #48122
    Ugyan, mit mondana félig látatlanban egy sportolótársáról, akivel esetleg még (gyenge) párhuzamba is állíthatják egyesek az osztrák válogatottsága okán? Másrészt maga is mondja, hogy nem követte a huzavonát, és ugyebár Nagy Lacit is inkább a meddig és a hogyan miatt lehet elmarasztalni.
  • Gabess8
    #48121
    Interjú Szilágyi Viktorral

    Nekem eddig Ő teljesen ismeretlen volt, nem tudtam, hogy ekkora sztár. A riport egyébként szerintem jó, de a Nagy Lacival kapcsolatos véleményével nem értek egyet, bár lehet betudható a véleménye annak is, hogy keveset hallott a szappanoperáról.
  • Zóanagyvarázsló
    #48120
    Mondjuk a hosszabb a kispadot eleve csak a Toulonhoz képest értettem, de elnézve a honlapjukon a játékosokat valakivel pluszba számoltam. Mindenesetre van egy igencsak ismerős és izmos első soruk (Leynaud - Piejos, Horvat, Pineau, Kamto, Franic, Ognjenovic), egy jó cserekapussal (Darleux), valamint a beálló-balátlövő Mendyvel. A többi név nem ismerős, és a statisztikájuk alapján támadásban nem is építenek rájuk.

    Ez egy jó "kis" párharc lesz!
  • Gabess8
    #48119
    Semmi, azaz nagy nehéz a cél! A középházban bent maradni és valahogy túlélni pénz és mindenféle támogatás nélkül ezt hosszú időszakot, illetve a fiatalokat beépíteni a csapatban úgy, hogy elhiggyék a nagyok nélkül is képesek nyerni, mert most fejben biztos ott van bennük, majd Ők megoldják. Ez nagyon kemény feladat elhinni igen is képesek rá, tudom én is valami hasonlóval küszködök most.