61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #48278
    Az eredmény elfogadható, de a játékban tényleg sokat kellene javulni az ETO-nak.
    Mintha kicsit nyomta volna őket a tét.
    Itthon mindez javítható, szerintem.
  • Isthy
    #48277
    Köszi a beszámolót és ma déli híreket!
  • Isthy
    #48276
    Itxako-Győri Audi ETO 26-21 (13-11)

    Azt kell mondjam, hogy elsősorban a támadójáték gyengesége jelentette ezt a vereséget. Nagyon hiányzott Amorim, alig volt átlövőjáték, úgy pedig nehéz. A gyorsabb lábú embereink nem tudtak érvényesülni elöl a szintén gyors lábú spanyolok ellen, akik jól követték a mozgásukat. A védekezésben is voltak hiányosságok, amit a spanyolok jól kihasználtak.
    Itthon a visszavágón elöl nagyon sokat kell javulni és hátul egy kicsit jobban figyelni, akkor meglesz a döntő. Ez egy jó figyelmeztetés, amit értékelni kell és tanulni belőle.
  • kaloz174
    #48275
    Bár majd jön szakértőnk és elmondja, hogyan látta, de egy keveset és is néztem a meccsből (Larvik-Buducnost: 25-20). Nagyon sok technikai hibát követett el a vendégcsapat. Elképesztően sokat abban az időszakban, amit láttam. (II. félidő második fele.)
  • Zóanagyvarázsló
    #48274
    Nyilván az is benne van ebben, hogy Sinkáéknak férfi világverseny(ek)re is fáj a foga, ahhoz pedig talán tényleg kellenek a horvátok. Nyilván jobb, ha egyedül rendezünk, hiszen több magyar várost is lefedne a rendezvény, de vannak más szempontok is.

    Illetve van egy még aktuálisabb szempont. Gondolom, a szavazati arány nem publikus, így örökre kérdés maradhat, hogy vajon a magyarok és horvátok (akik tudtommal harcba szálltak volna külön is) kiütötték-e volna egymást Törökország javára, melynek a szekerét mint sportágba jobban bevonandó régiót tolhatták volna (hogy egyéb lobbiérdekekről ne is beszéljünk). Összességében nem tudom egyértelműen megítélni, hogy jó döntést hozott-e az MKSZ, de megkaptuk a rendezést, a négyes döntő pedig nálunk lesz - és ez azért nem hangzik rosszul.
  • kaloz174
    #48273
    Ez meglepő döntés számomra. Nem szoktuk megnyerni a sportdiplomáiai csatákat.
    Alapvetően örülök a hírnek, bár nem tudom, mivel jár a közös rendezés.
  • Zóanagyvarázsló
    #48272
    Nos, már a két meccs közötti rövid idő sem ígért sok jót, sem az edzéslehetőségeket, sem a csapat mentális összekaparást illetően. A körülmények miatt most tűnik csak igazán rossznak a sorsolásunk...

    Amúgy tartom a korábbiakat, mi is tettünk róla, hogy Szanin és Piroson legyen a nagyobb teher, és kevesebb lehetőséget adtunk a cseréknek. Ha lehangoló lesz az idény lezárása, azt bizony magunknak is köszönhetjük, nem csak a rossz szerencsének. (Bár a fiatalok komolyabb sérülései egyenesen a tragédia kategóriába tartoznak, hiszen ha sikerül is a csoda idén, nekik akkor is hiányozhat jövőre a játékidő, másrészt az alig pihenő első sorra még a válogatottnak is szüksége van.) Természetesen bízom csapatban, nem temetem őket, de tudom, hogy nagyon nehéz dolguk lesz, pillanatnyilag nem mi vagyunk egyik párharc esélyesei sem.
  • kaloz174
    #48271
    Nagyszerű, imponáló győzelmet arratunk a kissé tompa Csaba felett.
    Ez volt az a játék, amikor nem érződött görcs a csapaton, végre bátran játszottunk, hiszen nem is volt értelme foglalkozni az eredménnyel, mi csak nyerhettünk ezen a meccsen.
    A Csaba, szerintem, nagyon elhitte, hogy ezen a meccsen csak ők nyerhetnek. Pár embert leszámítva nem pörögtek igazán, nem volt kapusuk sem, szemben velünk.
    Azt mondják többen, azétr, mert a fejekben már a távozás a téma. Lehet, de akkor akire ez érvényes, nem profi mentalitású játékos. Ha ez így lenne, akkor a Lokinak sem lett volna esélye a Fradi ellen.

    Gyorsabbak voltunk, főleg gyorsabban gondolkodtunk, mint az ellenfél.
    Szép győzelem volt.
    A szövetségi kapitány most meggyőződhetett róla, hogy akár az újváros csapatban is van, Dettin kívül is, olyan játékos, akit számításba lehet venni a válogatott keretnél.
  • Zóanagyvarázsló
    #48270
    Elvileg itt lehet.
  • [HUN]FaTaL
    #48269
    Lehet majd valahogy nézni a holnapi FTC KEK meccset? TV nem adja :(
  • Isthy
    #48268
    Sinka szavai:
    "Sokat tapasztalt, nagyszerű szervezőgárdánk van és biztos vagyok abban, hogy kiválóan együtt tudunk működni horvát barátainkkal, csakúgy, mint a most lezárult pályázati szakaszban."

    Ez a sokat tapasztalt nagyszerű gárda miért is nem tudja egyedül megrendezni az EB-t? Ahogy 2004-ben kiválóan megtette. Persze így kevesebbet kell dolgozni és többet lehet "parádézni" és "reprezentálni" meg hasonlók...
  • Isthy
    #48267
    Nem jó előjelek...

    Remélem azért sikerül jó eredményt elérni, amivel lesz esély a visszavágón.
  • Isthy
    #48266
    Megkaptuk az EB rendezést

    A Győrben rendezendő középdöntőket már az újonnan elkészült Győr Arénába tervezik. Az elődöntők és az éremmeccsek Budapesten lesznek. Gondolom itt az is szerepet játszott, hogy a női szakág nálunk azért népszerűbb. Ez végre egy értelmes döntés.
  • Isthy
    #48265
    DUNAÚJVÁROS REGALE KLÍMA–BB BÉKÉSCSABAI ENKSE 34–23 (20–12)

    Szép volt lányok és nagyasszonyok!

    Örömmel hallgattam a telefonban Tomi beszámolóját a meccsről. Remélem azért itt is kapok majd hasonlót Valamint nagyon bízom benne, hogy a jövő héten vissza tudom majd nézni a meccset a Cunderen.
  • Isthy
    #48264
    Na ez az amit már én is ezerszer megjegyeztem itt és máshol is...
  • Zóanagyvarázsló
    #48263
    Ma nagyon visszaütött, hogy egysoros csapat vagyunk, Zizi visszafogottabb játéka, Piros időleges kiválása és Szani totális betlije a harmatgyenge védekezésünkkel együtt csak ezt az eredményt hozhatta - a kapusteljesítményt nem mondom, az sajnos mostanában konstans, ha meg is jött végül pár védés, már későn. Úgy vélem ez viszont nem csupán a képességekről szól, hanem arról is, hogy Piros és Szani mögött a kiegészítő embereknek nem adtunk idény közben kellő lehetőséget, tehát talán nem is volt jogos elvárni, hogy most majd villognak. Amúgy kár bárkit is hibáztatni, Szani eddig is sok örömet szerzett nekünk (most nem jött oda a szurkolókhoz, nyilatkozni sem láttam, amikor figyeltem), és még fog is, de aggasztó, hogy támadásban kétszer egymás után ennyire gyenge teljesítményt nyújtott.

    Persze nem csupán mi voltunk gyengék, a Loki is jó volt, és ez a hétvége után várható volt: már Győrben is megmutatták, hogy jó formában, tudnak küzdeni, ráadásul onnan lelkileg megerősödve térhettek haza. Tagadhatatlan, hogy a vendégcsapat volt a jobb, és megérdemelték a győzelmet. Nincs veszve semmi, mi is képesek lehetünk idegenben győzni, de tény, nem jött jól ez a vereség, már csak a Metz miatt sem, ráadásul így kénytelen a csapat 100%-ig készülni a következő három meccsre, véletlenül sem merülhet fel, hogy egy debreceni vereség belefér.

    Ami a nemzetközi kupaszereplést illeti, én fontosabbnak tartom a KEK-győzelmet a bajnoki döntőnél, bár a biztos BL-selejtező fontos dolog, sokat segíthet egy csapatnak, ha azon a szinten edződhet - itt már inkább a főtáblára gondolok :) Ezzel együtt sajnos nem tudom, hogy mit akarunk egy sorral két fronton keresni. Nagyon úgy néz ki, hogy a Debrecenhez és a Békéscsabához hasonlóan mi sem nagyon tudunk igazolni az aktuális pénzes csapatokhoz képest. Persze a BL-indulás legalább szakmailag erősítené a pozíciónkat, így már most azon drukkolok, hogy a következő idény után is sikerüljön a lejáró szerződésű játékosokat - gondolok itt a szinte pótolhatatlan Tomorira - megtartani. Mert még jön az Őrbottyán megfelelő pénzügyi hátszéllel, és jól felveri az árakat...
  • Andreeew
    #48262
    Nem tudom miért jó, hogy a horvátokkal közösködünk.. Egy EB-t egyszer már simán megrendeztünk egyedül.
  • Isthy
    #48261
    Azóta kiderült, hogy a közös rendezési pályázatunk (magyar-horvát) már csak a törökökkel versenyez és a döntés szombaton lesz, nem pénteken.
  • kaloz174
    #48260
    Igen, ez nekem is eszembe jutott meccs közben.:)
  • Isthy
    #48259
    Ma nagyon rossz volt a főpróba, reméljük az előadás vasárnap a szállóige szerint alakul.
  • Isthy
    #48258
    Mivel nem leszek holnap, így már most beírom a hétvégi menüt:

    2011.04.08. 18:00 cunder.hu
    Dunaújvárosi NKKSE - Budapest Bank-Békéscsabai Előre NKSE
    Női NBI Rájátszás 1.forduló

    2011.04.09. 17:15 DigiSport
    HK Larvik - Buducnost T-Mobile
    Női BL elődöntő 1. mérkőzés

    2011.04.09. 19:00 DigiSport
    Itxako Reyno de Navarra - Győri Audi ETO
    Női BL elődöntő 1. mérkőzés
  • kaloz174
    #48257
    Gratulálok a Lokinak! Jó volt látni, hogy igazi sportemberek játszanak a csapatban, vagyis függetlenítették magukat az ismert helyzettől.
    A Fradi meglepően gyenge volt abban az időszakban, amikor láttam a meccset. (II. félidő) Tomori azonban jó formában játszott, de Zácsik formája, remélem, javulni fog, tekintettel a következő kiemelt feladatokra.
  • loki61
    #48256
    Köszönöm a gratulációt a Loki drukkerek nevében!! Reménykedtünk az idegenbeli győzelemben de biztosra nem mehettünk!
    Itt is irtok róla és másutt is, hogy ez a Loki nem marad így jövőre együtt. De az biztos, hogy ma minden maradó és távozó játékos profi mentalitásról tett bizonyságot! Persze ez a mai győzelem akkor ér valamit, ha a jövő héten is győzünk! És jól láttad: a Lokinál most nem egy ember, hanem majdnem az egész csapat vívta ki ezt a győzelmet!
    Kiváncsi leszek? A sportklubnak jövő heti meccs sem lesz fontos??
    A Fradi oldalnak meg gratula!! Végig nézhető volt a meccs!! Köszi!!
  • Gabess8
    #48255
    Engem ezek a hírek már meg sem lepnek. Az egész sportot új alapokra kellene helyezni. Én most is azt mondom EU tól függetlenül ha akarják meg tudják oldani, kérdés mennyire akarják és milyen tempóban...
  • Isthy
    #48254
    FTC-DVSC 32-38 (15-15)

    A szünet után még tovább romlott a Fradi védekezése, a Loki pedig ezt kihasználva fokozatosan ellépett. Hiába kért időt Elek Gábor 17-21-nél, semmi sem változott utána sem. Tovább nőtt a DVSC előnye egészen 9 gólig. A szünet után feljavuló Tomori egyedül cipelte a hátán a csapatát amiben Szádvári segített neki elöl, más nem nagyon. Még volt egy fellángolása a Fradinak amikor visszajöttek 9 gólról 4 gólra, de ennél közelebb nem jutottak. A végjátékban újra 6-7 gólos előnye volt a Lokinak, amit meg is tartottak.
    A Fradiból Tomorit és Szádvárit lehet kiemelni, a többiek nem nagyon tudtak érdemben hozzátenni a meccshez. A kritikán aluli védekezés mellett nem bírták el Zácsik totális betlijét és Zizi gyengébb játékát. A Lokinál 4-5 játékos is nagyon jó teljesítményt nyújtott, a többiek is jól kiegészítették őket.

    Gratulálok a DVSC-nek a győzelemhez, jól kihasználták a borzasztóan gyengén védekező Fradi hibáit és megérdemelten nyertek. Nagy lépést tettek a bajnoki döntő és a BL szereplés felé.
  • Gabess8
    #48253
    Egyetértek, bár én nem vagyok meggyőződve arról, hogy ezt olyan gyorsan meg akarják oldani. Szerintem nekik most kisebb gondjuk is nagyobb.
    Mondjuk nekem lenne egy két ötletem...
  • Isthy
    #48252
    Félidőben: FTC-DVSC 15-15

    A Fradi kezdett jobban és vezettek is 4-2-re, de gyorsan egyenlített a Loki. Majd át is vette a vezetést és egészen a félidő végéig 1-2 gólos előnyük volt, amit a legvégén a Fradi egalizált. A Loki inkább átlövés gólokkal operál, a Fradinál a szélsők eredményesek. A védekezés mindkét oldalon elég halovány. Az utolsó 5-6 percben meg rengeteg volt a technikai hiba támadásban mindkét oldalon. A Fradinál egyelőre nagyon hiányzik Zácsik és Tomori eredményes játéka.
  • kaloz174
    #48251
    Vegyes érzéseim vannak. Mert nagyon kellene a magyar sportnak, hogy esélye legyen a feltételek pozitív változására, ugyanakkor nem vagyok biztos benne, hogy a döntés megfelelő lesz számunkra. Legalábbis az előzetes hírek szerint...

    Egy példa, mennyire tenni kellene valamit: Megszűnhet a Dunaferr SE
  • Zóanagyvarázsló
    #48250
    Azóta már kiderült, hogy nem fog még egyhamar kiderülni. Be kéne vezetni önhatalmúlag, akkor gyorsabban reagálnának (értsd: sopánkodnának) a sóhivatalok.
  • Zóanagyvarázsló
    #48249
    Abban biztos vagyok, a lényeg, hogy többet ne.
  • Isthy
    #48248
    Eddig nem mondtam, de most már megjelent hivatalosan is a Buducnost edzőjének szájából, hogy Katarina Bulatovics nem fog játszani a BL elődöntőben... A Larvik dolga nagyon sokat könnyebbedett, mert így nincs már komoly veszély mindkét oldalról (ballövő és jobblövő poszt). Sokkal könnyebb lesz védekezniük, mert komolyan már "csak" Popovicsra kell figyelniük. Pedig a Buducnostban megvolt a lehetőség a 2 komoly lövővel a Larvik védelmének feltöréséhez, mert úgy Dokicsnak is több tere lett volna. Biztos, hogy oroszlánként fognak küzdeni Gabiék, de a továbbjutásukhoz így kisebbfajta csoda kellene. Csak reménykedni tudok benne...
  • Isthy
    #48247
    Pedig lehet fog 1-2-t magával vinni...
  • Isthy
    #48246
    Pénteken kiderül, hogy rendezünk-e EB-t.

    "2011. április 8-án hoz döntést az EHF Végrehajtó Bizottsága a 2014-es női Európa-bajnokság rendezéséről. Mint ismert, Magyarország és Horvátország közös pályázata mellet még Szlovákia, és a korábban egyszer már visszalépett Törökország van még versenyben."
  • Zóanagyvarázsló
    #48245
    Németh András a Hypót választotta

    "Itthonról azért nehéz igazolni, mert vannak olyan csapatok, amelyek nem a hazai gazdasági állapotnak megfelelően ígérgetnek pénzeket, velük pedig nehéz versenyezni."

    Ez esetben ennek valahol örülök is, elég baj az is, ha egy szakembert elveszít a magyar bajnokság, még csak az kéne, hogy 3-4 játékost is magával vigyen!
  • Isthy
    #48244
    Ma olvastam egy ilyet:

    "Bánki Erik fideszes politikus végül beszélt arról is, hogy az Európai Unió illetékes bizottsága csütörtökön mondhatja ki a végső szót a sportszervezeteknek nyújtott támogatás után igénybe vehető társaságiadó-kedvezmény ügyében. Amennyiben ez pozitív lesz, akkor a kormány két hónapon belül benyújthatja a módosított törvényt a parlamentnek."
  • Isthy
    #48243
    Mse!
    Ha már szerencse, most gondolj bele:
    A Hamburg csoport harmadikként először Valladolid, most meg az oroszok. A Montpellier csoport elsőként először Schaffhausen és most a Löwen.
    Sztem mindkét esetben benn vagytok a FinalFourban. Sajnos nektek ismét pont az egyetlen rossz jutott...
  • Isthy
    #48242
    Így van, olyan nem volt, hogy annyira vezessünk az elején.
  • Isthy
    #48241
    Nem kicsit vagy optimista, persze álmodozni jó Én egyelőre azért szorítok, hogy egyáltalán legyen 3 csapatunk.

    Eléggé össze-vissza van alkalmazva ez a dolog még a BL-ben is. Lásd anno a Zvezda BL győzelme után sem indulhatott 3 orosz csapat. Követhetetlen az egész...
  • Isthy
    #48240
    Akkor nézni fogom, de nem a csapat honlapján, hanem a másik helyen. Ott rendben szokott lenni a közvetítés.
  • Isthy
    #48239
    A sorsolás eredménye (az első meccsek az elöl állók otthonában):

    SG Flensburg-Handewitt (GER) vs. Renovalia Ciudad Real (ESP)
    F.C. Barcelona Borges (ESP) vs. THW Kiel (GER)
    HSV Hamburg (GER) vs. Chekhovskie Medvedi (RUS)
    Rhein-Neckar Löwen (GER) vs. Montpellier Agglomeration HB (FRA)

    Hehe, bejött a jó kis csemege amit vártam Remélem a Kiel elrendezi a Barcelonát A Ciudad és a Hamburg sztem bejutnak és valszeg a franciák is. Bár a galloknak lesz a legnehezebb dolguk.