61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #48318
    Csatlakozom: Ne fogyjatok el!
    Most írhatnék valamit, de inkább kussolok, talán majd hétfőn visszatérek rá.

    Helyette inkább, ha már a vasárnap szóba került, a hétvégi menü:

    Cunder.hu

    2011.04.15
    18:00
    Alcoa FKC Rightphone - Dunaújvárosi NKKSE
    NB I. Rájátszás - II.forduló
    18:00
    ÉTV Érdi VSE - Újbuda TC
    NB I. Rájátszás - II.forduló

    Sportklub

    2011.04.16.
    14:00
    PLER-Vác
    MK elődöntő
    16:00
    MKB Veszprém-Tatabánya
    MK elődöntő

    2011.04.17.
    12:45
    MK bronzmeccs
    15:00
    MK döntő

    m1

    2011.04.17.
    14:30
    FTC-Metz
    KEK elődöntő visszavágó

    DigiSport

    2011.04.17.
    17:15
    Győri Audi ETO-Itxako Navarra
    BL elődöntő visszavágó
    19:30
    Buducnost-Larvik
    BL elődöntő visszavágó

    Nem fogunk unatkozni, az biztos! Elfáradtam mire beírtam...


  • kaloz174
    #48317
    Nem láttam a meccset, de úgy tűnik, tart a "francia" lendület a Fradi esetében.
  • Zóanagyvarázsló
    #48316
    Ha elfáradnak a végjátékra, akkor lehet esélye a Lokinak.

    De rettegtem ettől végig! Amikor hárman védekeztünk hat ellen... igaz, Szani elég gyorsan csatlakozhatott, és meg is úsztuk. Ott dőlt el végleg. Ne fogyjunk el vasárnapra sem!

    Mindenesetre az alapszakaszban felállított tézist, mely szerint ha döntőt akarunk játszani, egyszer győzni kell Debrecenben, múlt csütörtökön újra érvénybe helyezte a Loki, most pedig bebizonyítottuk, hogy képesek vagyunk rá. Mondjuk ha Pasi védései, Szádvári Kriszta biztos keze (hogy másokat ne is emlegessünk), vagy éppen a Debrecen töménytelen kihagyott helyzete közül bármelyik is hibádzik... Ugyan versenyben maradtunk, sőt most már újra mi vagyunk az esélyesek, ezzel azt nyertük, hogy május 1-jén egy hihetetlen komoly, alapvetően kétesélyes csata vár ránk.

  • Isthy
    #48315
    DVSC-Fradi 29-34 (17-22)

    Gratulálok a Fradinak a győzelemhez!

    A szünet után tartották végig a megszerzett előnyüket, ha kellett lassítva a játékot, okosan játszva. Még Zácsik 5-6 perces teljes pihentetése is belefért. Az utolsó 5 percben a Loki megkapta a lehetőséget a sorozatos kiállításokkal, de nem tudtak élni vele, 3 gólnál közelebb nem kerültek. A második félidőben a Fradi kapujában Pastrovics elévülhetetlen érdemeket szerzett abban, hogy nem tudott zárkózni a DVSC. Igazából mégis azt kell mondjam, hogy ez igazi csapatmunka volt a Fraditól, mindenki hozzátette magáét. Ezzel visszaszerezték a pályaelőnyt és újra az esélyt a bajnoki döntőbe jutásra.
    Hasonlóan eredményes játékot kívánok vasárnapra is!
  • Isthy
    #48314
    Félidőben: DVSC-Fradi 17-22

    Na ez a meccs megint nem a védekezésről szól. Az időkérés jót tett a Fradinak, és gyorsan elmentek újra 5 góllal, amit a szünetig szépen tartottak is. Egyelőre úgy fest a Fradi a KEK formáját hozza, bár a védekezésük nem olyan, mint Metzben, viszont elöl meg eredményesebbek. Ahogy nézem most az egész kezdőcsapat szépen termeli elöl a gólokat, többen dobtak 3-4 gólt. Úgy fest azon dől el a dolog, hogy meddig bírja a Fradi a tempót. Ha elfáradnak a végjátékra, akkor lehet esélye a Lokinak.
  • Isthy
    #48313
    A 16. percre feljött a Loki 12-10-re, Elek időt is kért. Tetsik a közvetítés, fel van írva az eredmény és van lassítás is!
  • Isthy
    #48312
    Már vége is, tetszett a meccs

    A Fradi meg jól kezdett az első 10 percben és 9-3-ra vezet.
  • Zóanagyvarázsló
    #48311
    Megvan a Batta Kupa kerete - Szekeres nélkül, de Tomorival.

    A magyar válogatott kerete:
    Kapusok: Herr Orsolya (SYMA-Váci NKSE), Pálinger Katalin (Győri Audi ETO KC), Triffa Ágnes (DVSC-KORVEX)
    Jobbszélsők: Bódi Bernadett (Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE), Kovacsicz Mónika (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Jobbátlövők: Herr Anita (Frisch auf Göppingen, német), Hornyák Ágnes (Győri Audi ETO KC, Rédei-Soós Viktória (SYMA-Váci NKSE)
    Irányítók: Görbicz Anita (Győri Audi ETO KC), Kovacsics Anikó (Győri Audi ETO KC), Szucsánszki Zita (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Beállók: Kisfaludy Anett (ÉTV-Érdi VSE), Szabó Valéria (DVSC-KORVEX), Szamoránsky Piroska (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Balátlövők: Ferling Bernadett (Dunaújvárosi Regale Klíma), Tomori Zsuzsanna (FTC-Rail Cargo Hungaria), Zácsik Szandra (FTC-Rail Cargo Hungaria)
    Balszélsők: Juhász Gabriella (DVSC-KORVEX), Vérten Orsolya (Győri Audi ETO KC)

    Ha rosszmájúskodni kívánnék, mondhatnám, mintha a szövetségi kapitány a fórumok alapján állítaná össze, de alighanem nem nagyon lehet ebbe a névsorba belekötni. Személyes preferenciák alapján nyilván lehetne kozmetikázni, de alapvetően azok szerepelnek benne, akikkel el lehet utazni egy világversenyre is (és akár így is tettünk), a szokásosok mellettiek pedig tipikusan azok, akiknek rövid időn belül nagyobb szerep juthat. Három balszélső valószínűleg sok lett volna a három irányító mellé, ha valamely poszton bővítettem volna a keretet, az inkább egy további lövőjátékos lett volna (Tóth, Sopronyi vagy éppen Bogdanovics, Buli ugye sérült), de ezt is elsősorban az EB miatt mondom, és mert nincs igazán stabil formát nyújtó klasszis lövőnk, Szani pedig betegeskedik - játék és kerettagság mellett.
  • Zóanagyvarázsló
    #48310
    Nem egy rossz meccsről van szó az ETO esetében, a Győr-Larvik óta nem játszottak magukhoz képest igazán jól (jó, Siófokon nyertek nagyon, azt amúgy nem láttam), de talán már a norvégiai találkozó óta nem mutattak önmagukhoz képest igazán komoly teljesítményt, itthon mégis elég, hiába erős a mi bajnokságunk. Ezzel minden egycsapatossá vált bajnokság élklubjának meg kell küzdenie - nem könnyű, de aki BL-t akar nyerni, annak többnyire ez az egyik feladata. Persze nyilván nem véletlen, hogy az elmúlt 10 évben hatszor dán klub nyert, és többire még abból az érából, amikor több a BL-ben is meghatározó szerepet játszó csapatuk volt.

    Szóval szerintem a Metz bár jó csapat, a Fradival egyenrangú, más szint, mint amit az Itxako vagy a Győr képvisel, ráadásul gyengén játszottak odahaza, a döntő szituációkból pedig mindig ők jöttek ki rosszul. Persze ezzel a mi lányaink teljesítményét sem kívánom bagatellizálni, mert az elsőrangú volt, de éppen úgy kellett hozzá az ellenfél játéka, ahogy a mi játékunk kellett ahhoz, hogy olyan legyen az övék. Minden ok és okozat is egyszerre. Ezzel együtt úgy érzem, hogy Elek Gábor valóban jól tudja kezelni a lányokat, jól fel tudja tüzelni őket, és ugye a csapatunk lelke, a csapatkapitányunk is hatalmas küzdő.

    A Győrnél az is gond lehet - éppen az említett egycsapatosság miatt is, ráadásul Európát is újra végigverték idén -, hogy a győzelmek sokkal maguktól értetődőbbnek tűnnek, így könnyebb lehet belefásulni az "úgyis behúzzuk" szintre, míg nekünk a legkisebb eredményekért is kapaszkodni kell, és egy rossz meccsünkre rámehet az idény. Ezzel nem a győrieket kívánom áztatni, csak azt mondom (okoskodom?), hogy kívülről nézve pszichológiailag nekik nehezebb dolguk van, és a nyilatkozatokból most is az jön le, hogy csak magukat okolják a vereségért. Ez viszont csak részben igaz, el kellene kezdeni okolni az ellenfelet is, el kellene hinni, hogy veszíthetnek is - ez éppen annyira fontos, mint a győzelembe vetett bizalom. Nyilván pontosan tudják az illetékesek, hogy mi a teendő, tulajdonképpen "csak" arra van szükség, hogy ezt a pályán is viszontlássuk. De automatikus továbbjutást még azt sem jelent, ha a spanyol csapat ismét jól játszik, és annyira akarja a továbbjutást, mint múlt héten a győzelmet.

    Ezzel együtt is azt mondom, hogy egy hajszállal - de nem többel! - az ETO az esélyesebb még mindig, de kiütéses hazai győzelemtől a vendégcsapat sikeréig itt bármi lehet, majd elválik, melyik csapat mennyire hagyja játszani a másikat. A Vác elleni mérkőzésből túl sok tanulságot nem érdemes levonni, ha a támadójátékban elkövetett hibák valóban aggasztónak tűnhetnek is. Személy szerint egy 6-8 gólos ETO-győzelmet várok, és bízom benne, hogy ez is meg is lesz. Egyelőre még van két izgulnivalóm is a győri lányok nagy ütközete előtt, utána jöhetnek ők :)
  • kaloz174
    #48309
    Beleolvasva a fórumokba, kiváncsi vagyok, melyik előérzet jön be. Van, amelyik drukker azt gondolja, a Fradi-szisztéma fog működni (rosszul sikerült főpróba, kiváló előadás), van, aki teljesen rossz előjelnek tartja az ETO Vác ellen mutatott játékát.
    Hogy is mondta Elek Gábor? 'Szégyenünkben nyertünk'? Valami ilyet olvastam valahol. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #48308
    Én bánom, ismét sikerült, egy Fradi-meccsre rászervezni az ismétlést, amelynek az eredetijét nem láttam. De nyilván megvan az oka a választott időpontnak, ha én nem is értem.

    Az ETO-Vác elődöntőn inkább az fájt, hogy milyen langyos volt a hangulat a Magvassyban - ez sem segített a színvonal emelésében. Mégiscsak a döntőbe jutásról van szó, a világ egyik legerősebb bajnokságban, ha reálisan nézve rég' lefutott is a párharc. Persze értem én, hétköznapi összecsapásról van szó, nyilván mostanság a meccsekre sem csak Győrből járnak, akkor pedig különösen macerás. Legalább játszhattak a fiatalok is. Csak valahol szomorú volt ezt látni. (A félreértések elkerülése végett: tudnék álmosabb közönségű Fradi-meccset is említeni a hétközi sorból, a Fehérvár ellen az első félidő például azt a hangulatot idézte, mint a Szekszárd vagy az Újbuda elleni - az utóbbi elleni találkozón hétvégén sem volt túl nagy az érdeklődés a "csarnokba születetteken" túl, de ez már más kérdés, a jegyár miatt nem is volt csoda.)
  • Isthy
    #48307
    Igazából nem is várhattunk nagyon mást.

    Viszont van egy örömteli hír: a Cunder ma leadja 17.00-tól a pénteki Békéscsaba elleni meccsünket! Igaz, így kicsit belecsúszik a Loki-Fradiba, de nem bánom. Persze az meg elég érdekes, hogy a Sportklub mégsem adja a meccset, így marad a net.
  • kaloz174
    #48306
    Eredmény: 24-18.
    Olyan kötelező hf. volt mindegyik csapatnak, a játék képe alapján. Nekem nem tűnt egy színvonalas meccsnek. (Nem láttam az egészet, az igazsághoz ez is hozzátartozik.)
  • kaloz174
    #48305
    Mai programajánló:
    "011-04-13, Szerda
    Kezdés
    17:50
    Győri Audi ETO KC - Syma Váci NKSE
    Nemzeti Bajnokság I.osztály Rájátszás - Elődöntő"

    Cunder.HU
  • kaloz174
    #48304
    Talán majd a későbbiekben lesz rá alkalom.
    (Remélem! Mivel én is nagy örömmel nézném vissza, természetesen.:))
  • Isthy
    #48303
    Én is.

    Más: sajnos úgy látom a Cunder nem ismétli a pénteki meccsünket...
  • kaloz174
    #48302
    A legszebb az lenne, ha mindenki ott lenne, aki akkor ott volt.
    Szívesen találkoznék az akkori csapattal újra!
  • Zóanagyvarázsló
    #48301
    Maga az ETO-Vác azért eléggé más párharc, szerintem ott mindkét fél reálisan kezeli az esélyeket, és bár odateszik magukat, más az íze az egésznek. Ráadásul a Győr jobban tudja forgatni az embereit, a Vác pedig már (sajnos) nem szerepel nemzetközi kupában, a válogatottba pedig nem ad sok embert - mellesleg nálunk még hosszabb is a kispadjuk.

    Persze tudom, a dátum miatt mondod, nem a két párharc közé tettél egyenlőséget, de mivel előtte lesz nem sokkal a válogatott torna, a mi első sorunk számára nincs már igazán jó időpont. Debreceni szemszögből pedig tényleg csak a gesztus sportszerűsége szólna a halasztás mellett, más semmi. Hogy beleegyeznék-e én a az általad javasolt dátumba? Igen, de mégsem vagyok biztos benne, hogy ez jó döntés lenne. Tulajdonképpen még utólag sem tudhatjuk biztosan, hogy az ütemterv a javunkra szolgált vagy a hátrányunkra. Ugyebár nemrég még úgy tűnt, hogy Fradi-Loki nagyon rosszkor a KEK szempontjából, csütörtök este pláne, erre most úgy tűnik, hogy az is kellett a sikerhez. Persze lehet azon okoskodni, hogy különben nem fáradunk el a végére, és többel nyerünk, de én mégis inkább azt tartom valószínűnek, hogy a mai siker részben a csütörtöki blamázsnak volt köszönhető. Szóval, hogy az elkövetkező hét mit hoz, netán éppen most tudnánk a hullafáradt, de csodatévő formát átmenteni a hétközi derbire... Egy objektív szempont azért szólhat 28-a mellett: a legfontosabb a sérülések elkerülése, és - hangsúlyozom - talán az az időpont a terhelés eloszlása szempontjából jobbnak tűnhet.

    A francia edző húzását én már direkt nem említettem, mert szalonképesen aligha sikerült volna. Magamra is haragszom, mert terveztem a meccs felvételét, de végül meg sem próbáltam. Az igazsághoz hozzá tartozik, hogy nem mentettem le még soha hasonlóképp video streamet, tehát valószínűleg úgysem sikerült volna elsőre, mivel bármi probléma lépett volna fel, inkább a lányok játékát csodáltam volna tovább, nem a probléma elhárításával foglalkoztam volna. (Eleve ugye egyszer az eleje felé meg is szakadt az adás.)
  • Isthy
    #48300
    Jól emlékszel!
  • SomogyiG
    #48299
    Ha jól emléxem, akkor az EHF döntőnk hazai meccsén is ott voltál, akkor megnyertük a kupát. Lehetne belőle hagyomány... :)
  • Isthy
    #48298
    Ha már az ETO-ra hivatkoztam, akkor pl. április 28-ra. Az ETO-Vác második meccse is akkor lesz. Így egy napon lenne mindkét elődöntő meccs.
    Most olvasom, hogy milyen "szimpatikus" tettet hajtott végre a franciák edzője. Mondjuk nem csodálkozom nagyon rajta...
  • [HUN]FaTaL
    #48297
    Szép volt Fradi!

    Elfelejtettem nézni, és utólag sem lesz rá mód, mert nem adta a tv. :(
  • Zóanagyvarázsló
    #48296
    Nagyon hova nincs tologatni, ha a válogatott programot és a jókora lépéssel közelebb került KEK-döntőt is belevesszük, bár az biztos, hogy most nem a legjobb helyen van - legalábbis úgy tűnik, erre még rácáfolhat az élet. Továbbá őszintén szólva abban sem bíznék, hogy debreceni részről lenne erre hajlandóság...
  • Isthy
    #48295
    Ez a csütörtöki meccs nagyon nem hiányzik most nektek... A kezdősor egyre fáradtabb, vannak betegek is. Nem lehetne valahogy "megbulizni" hogy csak a KEK vissszavágó után játszatok? Azt gondolom ez valahol a magyar női kézi érdeke is lenne. Az ETO simán megoldotta a Vác elleni elődöntőket a BL figyelembe vételével.

    Amúgy kicsit felemás lett nekem ez a hétvége. Pénteken jól kezdődött egy szép újvárosi győzelemmel. Azután 2 rossz eredmény szombaton este... Majd ma este újra egy szép eredmény. Remélem a jövő hétvége kiegyensúlyozottabb lesz a jó irányba.

    Elvileg a KEK döntő itthoni meccsén nekem is ott kellene lennem. Tavaly májusban Podgoricán megegyeztünk Pirossal, hogy ott kell lennem a címvédésénél.
  • Zóanagyvarázsló
    #48294
    Lemaradt, hogy a végén a fáradtság a pakliban sajnos nagyon benne volt a közeli előző meccsünk, a kiállítások és pár közel 60 perező játékosunk miatt. Ezért is törődtem bele oly könnyen, hogy megúszták a franciák -10 alatt :)
  • Zóanagyvarázsló
    #48293
    Kemény lesz, de a debreceni pofon után attól sem félek, hogy a CSAPAT ne vennék maximálisan komolyan a következő meccset. Viszont azt is nehezen tudom elképzelni, hogy a franciák csak ennyire képesek, és valóban erősek idegenben. De megcsináljuk!

    Amúgy lehetne sopánkodni amiatt, hogy végül úgymond nem döntöttük el az első meccsen a továbbjutást, de hiba lenne, a lényeg, hogy felálltunk, és csodát tettünk. Tényleg mindenki hozzátette a magáét, működött a védekezésünk, és sikerült megoldanunk, hogy az ellőtt labdáink ellenére se indítsanak szét minket. Ez csapatmunka volt! Persze azért akad néhány valóban kiemelkedő egyéni teljesítmény (szinte már látom magam előtt a "Szádvárit a válogatottba!" mozgalmat :), de a lényeg, hogy a három belső kulcsemberünk közül egyik sem nyújtott kiemelkedőt támadásban, mégis lőttünk 31 gólt, és ez ez elégnek is bizonyult. Páran azért kaphattak volna több pihenőt, akár Tomori is irányíthatott volna Zizi helyett egy ideig, addig pedig bejöhetett volna a részfeladatait ezúttal is jól megoldó Trufi, de túl sok felállást aligha volt idő gyakorolni. Viszont hiszem, hogy csütörtökön egy jóval keményebb ellenfél vár ránk, Debrecenben is legalább ennyi kell, de inkább több.

    Egy komoly hibát azért mégis találtam a ma késő délutánban: sajnos nem lehettem ott. A reménybeli döntőt tekintve ezt mindenképp szeretném máshogy intézni, ha a Mariana-árok fenekén játszunk is.

    Köszönöm csajok! Hajrá Fradi!
  • Isthy
    #48292
    Biztos, hogy küzdeni fognak, oda kell figyelni a visszavágón. Nem szabad elfelejteni, hogy a franciák a negyeddöntőben idegenben nyerni tudtak a Zvezda otthonában 3 góllal és utána otthon meg kikaptak eggyel. Előtte meg a Hypo otthonában is nyertek a nyolcaddöntőben, tehát idegenben is jók, talán még jobban megy nekik mint otthon. Tehát nem szabad elhinni, hogy innen már megy minden, mint a karikacsapás. A visszavágón is végig koncentráltan és odafigyelve kell játszani.
  • Isthy
    #48291
    Metz-FTC 27-31 (12-17)

    Szép volt Fradi!

    A meccs elején még 1-2 góllal vezettek a franciák. Azután 6-8-ról jött egy csodás fordítás 13-9-re. A szünetig sikerült tartani az előnyt, sőt még növelni is 1 góllal. A szünet tovább robogott a Fradi és 27-17-nél már számolt a Fradi tábor. Azután volt egy kis rövidzárlat és 20-27-nél időt kért Elek Gábor. Ez 2-3 percig hatott is, azután megint jöttek a hibák és gólra visszajöttek a franciák. Látszott, hogy fárad a csapat, de ennél közelebb már nem engedték őket, végül maradt a 4 gól.
    Pasi nagyon jól védett és Szádvári nagyon nagyot játszott.
    A többiek is hozzátették a magukét amikor kellett, tulajdonképpen csak a győzelem aránya volt kérdéses. Ez az eredmény nagyon biztató a visszavágóra nézve, de itthon is figyelni kell és közönség támogatásával meglesz a döntőbe jutás.
  • kaloz174
    #48290
    27-31, vagyis a Fradi 4 gól előnnyel várhatja a hazai visszavágót.
    Mindig jó ilyeneket olvasni, francia ellenféllel szemben.
    Nagyot hajráztak a végén a franciák, azt hiszem, volt +9 is, a Fradinak.
    Gratulálok az első meccshez, nem lehet gond a hazai győzelem, na és a továbbjutás.
    Igaz, lebecsülni sem szabad a franciákat. Küzdeni fognak nagyon, az biztos.
  • kaloz174
    #48289
    Kellemes ellenfél ez a francia csapat.
    Imádom, amikor a riporter azt kiabálja, hogy "oh la la". :) A franciák akkor biztos eladták éppen.
    (12-17, félidő)
  • Isthy
    #48288
    Tegnap esti bajnoki meccsen:

    Veszprém-Alcoa FKC 19-33 (11-19)

    Azért a győzelem aránya elég durva... Úgy fest az idény végére egyre jobban összeállt a Fehérvár. Nem jó előjel ez nekünk péntekre. Azért remélem egy jó kis szoros meccsre tudjuk majd kényszeríteni őket.
  • Isthy
    #48287
    Az utolsó bekezdésben én is ezt írtam, hogy sajnos nem nagyon tudok hinni benne...
  • Zóanagyvarázsló
    #48286
    Mármint a meccset nem láttam - ha esetleg félreérthető lettem volna.

    Viszont az is igaz, hogy Amorimmal még sokat erősíthet addig a Győr, és bennük az első meccsen több maradt. Elsősorban erre "építek".
  • Zóanagyvarázsló
    #48285
    Azt sajnos nem láttam, de azért az elődöntő visszavágójának más lesz a lélektana, ezúttal az előny megőrzése egy álom újabb lépcsőfokát jelentheti, és a Győrt is jobban nyomhatja a teher, hogy van mit ledolgozni. Ebből pedig már sokszor jöttek ki rosszul a csapatok, magyarok is, az ETO is. De mint mondtam, bízom bennük, csak nagyon nehéz lesz.
  • [HUN]FaTaL
    #48284
    Úgy legyen, elgyepáljuk őket idehaza. :)
  • Zóanagyvarázsló
    #48283
    Nem hiszem, hogy Bulatovic nélkül le tudják dolgozni a hátrány, Moraca ide vagy oda. A Larviktól kevesebbet várni semmiképp nem lehet (akárhogy is védett Leganger, ő képes megismételni, és ott van Rantala is), tehát a Podgoricának kellene sokat javulnia. Egy klasszis lövővel ez nagyon nehéz ezen a szinten, ha Popovic némi túlzással csak eredményesebb lehet.
  • Isthy
    #48282
    A Buducnost is verte őket 8 góllal, miután idegenben 5 góllal kikaptak. Az a meccs sem volt tét nélküli, mert a csoport elsőségről döntött.
  • Zóanagyvarázsló
    #48281
    Ez már a sokadik figyelmeztetés, kezdem úgy érezni, hogy mégsem jött jókor a Larvik elleni pofon, hanem bevezetett egy sorozatot... Persze nem írom le a győri lányokat, továbbra is őket tartom esélyesebbnek, tudtuk, hogy az Itxako nagyon nem ízlik nekik, egyáltalán nehéz is ellenük szépen játszani.

    Ezzel együtt régen láttam komoly meccsen villogni az ETO-t, és ez már kezd jobban aggasztani, mint mai eredmény. Az öt gól nem tűnik kevésnek, mert az lehet, hogy ötből négyszer meg tudja verni a Győr az Itxakót, de őket nagyon megverni már igencsak komoly feladat. Jó jel, hogy ez a Podgoricának már sikerült - annak a montenegrói csapatnak, mely Bulatovic nélkül talán könnyebb ellenfél lett volna a spanyoloknál, de sose lehet tudni. Nagyon nehéz meccs lesz a jövő heti, nagyon remélem, hogy tudom majd nézni. Azt pedig még jobban remélem, hogy kisimult arccal ülök le elé, mint akinek mindegy az eredmény.
  • Isthy
    #48280
    Larvik-Buducnost 25-20 (13-10)

    Nagyon meglátszott a Buducnoston Bulatovics hiánya. Elöl is és hátul is. A támadásaik elég féloldalasak voltak nélküle, jobbról alig voltak veszélyesek. Viszont Radicsevicset sikerült többször helyzetbe hozniuk amit ő elég jól kihasznált, messze csapata legjobbja volt. Popovicsot Leganger nagyon jól "hatástalanította" és így még szembetűnőbbé vált mennyire hiányzott Kaca a támadásokból. Hátul is ugyanez volt a helyzet, a J3 pozícióban nem tudták megfelelően helyettesíteni. Mivel Lökét jól megfogták, így norvégoknak sokat kellett "kintről" lőni és ezt eredményesen tették a J2-J3-as pozíció mellett-fölött, ahol kisebb emberek voltak Bulatovics hiányában. Ha ő ott van nincsenek ilyen könnyű átlövésgólok, simán blokkol belőlük párat. Amit viszont egyértelműen dícsérni kell, az a visszafutásaik. Talán 3-4 gólt kaptak lerohanásból. A norvégok lerohanásaiba többször szépen visszafutva "belezavartak" és el is hibáztak a larvikiak több passzot is, ami nem jellemző rájuk.
    Sajnos a Buducnost is sok labdát rontott el a szünet után elöl, így nem lett szorosabb a vége. Radicsevics mellett még Sanelát tudnám kiemelni. A norvégoknál Hammerseng és Larsen emelhető ki Leganger mellett.
    Azt kell mondjam a Larvik szépen kihasználta Bulatovics hiányát, de még így is elsősorban Legangernek köszönhetik a győzelmet. Meg a 2 orosz hölgynek is, akik megfújták nekik a "hazai pályát".
    Azt mondanám a Moracsában semmi sem lehetetlen, de ahhoz sokkal kevesebbet kell hibázni Gabiéknak, fel kell javulnia Popovicsnak és a többieknek is. A norvégok azonban nagyon profik, nehezen tudom elképzelni, hogy ez az előny ne lenne elég nekik a döntőhöz. Ráadásul ott van még a ma is "működő" sportdiplomáciájuk. A két francia hölgyet ismerve (Bonaventura ikrek) meg fogják oldani a dolgot, ha netán szükség lenne rá. Bár ne lenne igazam...
  • [HUN]FaTaL
    #48279
    Ez az öt gól nagyon soknak tűnik a visszavágóra, de ne legyen igazam.