61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #48358
    Gratulálok a csapatomnak, összejött a hőn áhított KEK-döntő! Nem játszottunk igazán jól, míg a Metz nagyon is, láthatóan felkészültek belőlünk, minden dicséretet megérdemel tehát az ellenfél is, a teljesítményével csak emelte a kupa rangját és a továbbjutásunk értékét. Nagyot küzdöttünk, bár a visszafutásoknál többen odatehették volna jobban magukat, a lényeg, hogy végül is a továbbjutásunk nem forgott veszélyben, és akaratból megvalósítottuk a célunkat. Különösen biztató, hogy az egyenletes formájáról kevésbé híres Pasi az utóbbi három meccset milyen szinten hozta (egy kevésbé jó periódusa során meg is jegyeztem, hogy hullámzó tud lenni a teljesítménye, talán meghallotta, mert utána folyamatosan cáfolt :), Zizi pedig sokadszor bizonyította, hogy Ő maga a Fradi-szív. Szani vegyes képet mutatott, voltak hibái és nagyszerű megoldásai is, de amit betegen nyújtott az elmúlt három meccsen az maximálisan elismerésre méltó, én mondjuk biztos több pihenőre kárhoztattam volna, már kíméletből is. De nem fogok mindenkit felsorolni, az elismerés és a gratuláció úgyis kijár mindenkinek, és jó látni, hogy szenzációs egyéni teljesítmények híján, csapatként is tudunk érvényesülni - ha ez a megérdemelt továbbjutás nem kis részben kapusposzton is lett meg.

    Szádvári az utóbbi időben gólerős volt, de azt nem értem, hogy miért kell ennyit játszatni, ha ott van Szarka Adri is, aki pihentebb, mellesleg védekezésben erősebb is. Persze értem én, hogy addig ütjük a vasat amíg lehet, Kriszta nagyon gyors, mostanában biztoskezű is, de ez így túlzás. Egyébként is probléma rövid kispad és a fiatalok sérülése, de ha a kiegészítő emberek kevesebb lehetőséget kapnak, akkor nem is értem, hogy miért igazolna valaki hozzánk az első sor mögé. Na jó, ebben van némi túlzás, mert a bajnokságban sok meccs van, amikor kaphatnak a játékosok bizonyítási lehetőséget, de ezt - így kívülről nézve - keveslem.
  • Isthy
    #48357
    Szóba került Dabas és a SYMA csarnok is egyes fórumokon.
  • Zóanagyvarázsló
    #48356
    Később amúgy már csak az egyik sávon futott a fehérvári meccs, és szerencsére átlag feletti színvonalon. Persze azzal nem vitatkozom, hogy a helyszínen jobb élményt nyújthatott :)
  • Zóanagyvarázsló
    #48355
    Én úgy értelmeztem a témában olvasottakat, hogy a szerződést a munkaadó felbonthatja, ha bizonyos eredményt nem érnek el. A BL-t tekintve pedig valóban a döntő volt az írásban rögzített elvárás. Mindenesetre ez csak egy lehetőség, nem hiszem, hogy az ETO élne vele, különben is kijelentette nemrég Vanyus, hogy hosszú távra terveznek Konkollyal. Más kérdés, hogy ha ezek után elbukná a bajnoki címet is a Győr (nem túl valószínű), akkor már más lenne a leányzó fekvése.

    Én sem tartanék jó döntésnek egy esetleges edzőváltást Győrben, de tény, hogy a trénerük még nem "világklasszis".

  • Breki33
    #48354
    Hol ha nem ott?
  • Isthy
    #48353
    Semmilyen jó hagyománynak nem lennék elrontója

    Olvasom, hogy netán nem a Népligetben lenne a meccs? Sztem hiba lenne elvinni a csapatot és a szurkolókat máshová. Le kell rakni a borítást és kész.
  • SomogyiG
    #48352
    Nem mondom, hogy nem érdekelne egy veszprémi BL döntő, de azért szeretnék ragaszkodni a mi BL döntőnkhöz is. :)
  • Mse
    #48351
    jó kabalának bizonyultunk akkor, legyen így idén is. :)
    többiek, szándék? :)

    BL döntő oké, de ne legyen 5 év, legyen egy Vp-ben, úgyis tartozom még egy veszprémi döntővel neked ;)
  • SomogyiG
    #48350
    Én ott leszek, az már szinte 100%. Az EHF döntőn voltunk elegen innen is, arra emléxem, nem lenne baj, ha ugyanez bekövetkezne a KEK döntőn is.
    Esetleg hagyományt is csinálhatnák belőle, s újabb 5 év múlva a BL döntőn is. ;)
  • Mse
    #48349
    gratulálok a Fradinak, sajnos nem láttam a meccset, mert valamiért azt vizionáltam, hogy nem adja semmi a meccset és teljes nyugalommal elmentem cangázni. Aztán mikor beültünk balatoni ;) hekkezni épp kezdődött az ETO meccs és volt sport24 vagy mi hírműsor, ahol játszottak be képeket az FTC meccsről. :( akkor már sejtettem, hogy adta valami, hát az m1-re nem gondoltam, pedig délelőtt megnéztem a sportcsatornák műsorát :( (így jár az aki mostanában nincs képben kézilabdát illetően :S)
  • Mse
    #48348
    ja, igaz, két meccs van :D
  • Breki33
    #48347
    Igen megvan

    Az FTC hihetetlen sorozatot produkált, két fordulóval korábban kiejtette a dán Viborgot, majd következett a francia Toulon, most pedig Metz. A Fradi 2006-ban megnyerte az EHF Kupát.

    A döntő másik résztvevője a spanyol C.B. Mar Alicante lesz, amely a svédországi, kétgólos vereség után hattal verte a Lugit.

    Jövő kedden sorsolják ki, hogy a döntősök otthon vagy idegenben kezdenek. A sorozat döntőjének első mérkőzésére május 7-én vagy 8-án, a visszavágóra pedig május 14-én vagy 15-én kerül sor.
  • [HUN]FaTaL
    #48346
    Köszi. :) Na kicsit megkésve, megnézem a mai meccset. :)
  • Isthy
    #48345
    Május 7-8. illetve 14-15. Keddre kiderül, hogy ki játszik először otthon. Azután leszünk igazából képben.
  • Mse
    #48344
    május 8. a handball.hu naptára szerint! :)
  • [HUN]FaTaL
    #48343
    Na közben lejött. :)


    Mikor lesz a döntő?
  • Breki33
    #48342
    mi a pontos dátum?
  • Isthy
    #48341
    Én már korábban is írtam, hogy nekem egy jóslattal megtoldott ígéretem van Piros felé még tavalyról. Mivel a Podgorica nem jutott tovább, így a montenegrói kirándulásom kútba esett, ami ellene szólhatott volna ugye az azonos időpont miatt. Mostanra ez az akadály elhárult, beválthatom az ígéretem és remélem a jóslatom is rendben lesz.
  • Mse
    #48340
    egy SG találkozó a döntőre? ;))))
  • Isthy
    #48339
    Amikor nyilvánvalóvá vált, hogy Bulatovics nem játszhat az elődöntőkben, akkor előttem már nem volt kérdéses, hogy ez lesz. Vele komoly esélyeik lettek volna nagyon megizzasztani a norvégokat. Így elég egyértelmű lett, hogy ki jut a döntőbe. Egy összeszokott, jól begyakorolt támadó és védekező játék bomlott meg, nem lehetett más az eredménye.
    Gabinak gratulálok a védekezéséhez és a 2 góljához! A második szép nagy dugó volt Legangernek a rövid felsőbe
  • [HUN]FaTaL
    #48338
    Valaki le tudta tölteni az első fájlt? Nem akarja valahova feltenni? Az összes többi lejött de ez meg temporarily unavailable, kitudja mikor lesz elérhető újra.
  • Isthy
    #48337
    Valahol én is olvastam, hogy ha nem jutnak döntőbe, akkor nem maradhat.

    Sajnos a mai mérkőzés képe nagyjából az volt, mint a kinti 2. félidőé. Igazából a spanyolok végig kézben tartották a továbbjutást. Az ETO védekezése nem volt igazán megfelelő határozottságú, a támadójáték pedig még haloványabb. A 2 meccsen lőtt 45 gól borzasztóan kevés...
  • kaloz174
    #48336
    Végül a Larvik is biztosan jutott a döntőbe. Talán biztosabban, mint amire számítani lehetett.
  • kaloz174
    #48335
    Azért a forma változhatott volna. A mai meccsel pl. egyértelműen az volt a gondom, hogy szerintem nem sikerült a formaidőzítés minden játékosnál. Ennél sokan többet tudnak és mutattak eddig a csapatból.
    Pedig Konkoly jobb taktikus, szerintem, mint az elődje. (Igaz, nála ezen a téren nem nehezebb jobbnak lenni.)
  • primavis
    #48334
    Mellesleg, nekem nem hiányzott volna még két meccs a Larvik ellen! nem valószinű, hogy ismét sikerült volna csodát tenni idegenben, amilyen formában játszik mostanában a Győr.
  • primavis
    #48333
    Az az igazság, hogy sem az ETO-nak sem a Fradinak nincs második sora, az ami van az ellenfeleknek! A két magyar csapat első sorra együtt mindenkit simán verne, de külön -külön már felemás eredmények születhetnek. A Larvik is bekerül láthatóan a döntőbe!
  • kaloz174
    #48332
    Amilyen nem várt, nagyszerű, elismerésre méltó teljesítményt nyújtott a Fradi, annyira hidegzuhany a győriek kiesése.
    Így A Fradinak gratulálok. Az ETO-nak pedig marad a reménykedés - változatlanul.
    Lesz-e a sok jó játékos végre igazi csapat. Mert mintha ez nem jönne össze Győrben, na és nem egészen értem, miért, amikor minden adott hozzá.
    Kérdés, mi lesz Konkoly sorsa? Mintha azt hallottam volna egy közvetítésben, hogy ez a kiesés szerződés-bontással jár számára. (Szerintem nem lenne jó ötlet.)
  • Breki33
    #48331
    Hát egyenlőre a hazai győzelemért küzdünk...........
  • [HUN]FaTaL
    #48330
    Hajrá Győr, remélem megverjük a kiscsákót :D
  • [HUN]FaTaL
    #48329
    Danke :)
  • Breki33
    #48328
    HAJRÁ GYŐR
  • Breki33
    #48327
    http://www.megaupload.com/?d=HP3LPSO4
    http://www.megaupload.com/?d=FQIX1XUA
    http://www.megaupload.com/?d=XTARN5BL
    http://www.megaupload.com/?d=O9WAA1AY
    http://www.megaupload.com/?d=Q1GDMSO4
    http://www.megaupload.com/?d=1CIZQDIZ
    http://www.megaupload.com/?d=BXKDPP6A
    http://www.megaupload.com/?d=0BVK0RCP
    http://www.megaupload.com/?d=CTN7NH49
    http://www.megaupload.com/?d=PF2T6J1V
  • [HUN]FaTaL
    #48326
    Le lehet tölteni a mai meccset valahonnan? Sajnos nem voltam itthon :(
  • Isthy
    #48325
    Mivel nemrég értem haza, így nem láttam a meccset, de gratulálok a Fradinak a KEK döntőbe jutáshoz!
    Nem semmi amit elbírtak az elmúlt 1,5 hétben a 4 sorozatban megvívott tétmeccsen, miközben szinte nincs is cseréjük. Szép volt lányok!
    Most nyerjétek is meg!
  • kaloz174
    #48324
    "szerencsére"=szerencséje
  • kaloz174
    #48323
    Köszi!
    Tegnap megnéztem a Siófok-Szekszárd alsóházi "rangadót". Hagyományosan nagy csaták voltak még akkor, amikor mindkét csapat ott szerepelt, ahol ma is a helyük lenne, tegnapi formájuk alapján.
    Legalábbis a tegnapi meccs azt mutatta, hogy jelenleg mérsékelt színvonalat képviselnek. A Szekszárdnak még lett is volna keresnivalója, ha nem teljesen hobbicsapat szinten adja elő ezt az "előadást". A vége 26-21. Ez volt kb. a legnagyobb különbség, egész meccset tekintve, bár a Siófok győzelmét igazából egész meccsen valószínűsíteni lehetett.
    A hazai csapatot sokszor látom. Tekintettel arra, hogy Szekszárdon nagyon dicséretes utánpótlás nevelés folyik, úgy tudom, érdeklődve figyeltem, mire lesznek képesek a tehetséges fiatalok. Szekerczés Luca most csalódást okozott. (Mint hozzátartozói elmondták, nagyon fáradtan érkezett az összecsapásra. Nem tudom, mi volt az oka, de ezt mondták, hogy Pécsett játszik kettős igazolással. Na és szerintük a Pécs nem szeretne feljutni... Ott sincs pénz.)
    Kopecz szélen kapott szerepet, tényleg technikás játékosnak tűnik. A többieket ismertem, nem egészen értettem, miért kap Fauszt Éva helyett Jenőfi több lehetőséget. (A játék képe nem ezt igazolta. Fauszt Éva ma is nagyon jó, ha komolyan veszi önmagát.) Meg kell említenem még a szexárdi kapust (Kurucz), aki kiválóan látta el feladatát.
    Az eredmény a Siófokra nézve hízelgő, ami elég meglepő egy olyan csapattól, amelyik nem kis neveket igazolt, na és amelyik tavaly biztosan végzett a középházban. Lehet ezt az edzőváltás zavaros körülményeire fogni, de azóta már eltelt pár hónap. Nem biztos, hogy valóban csak ez, na és nem ez a meghatározó ok, véleményem szerint, és minden tiszteletem ellenére.
    (De majd köv. szezon -> 200 millióval, új játékosokkal.)
    Egyébként azon gondolkodtam, látva a Siófok gyenge teljesítményét, a csapatjátékot nélkülöző, véletlenszerű produkcióját, hogy azok a játékosok, akik nem kaptak, kapnak szerződéshosszabbítást, tudnak-e küzdeni ebben a helyzetben egy olyan jövőért, aminek ők várhatóan nem lesznek részesei.
    Tudom, profi játékosok, stb... De az a légkör, aminek nyomán úgy kerülnek ki a csapatból játékosok, mint pl. Valovics, vagy említhetnék több nevet is, nem arról szól, hogy küzdjünk hálásan az utolsó percig, azt hiszem.

    A Siófok helye ezzel még stabilabbnak tűnik az első osztályban. Ígértek egy 2000-es csarnokot. Érdeklődve várom, mikor kezdődik az építkezés. Végül is az szakmai háttér adott. (A Siófok főszponzora, tudomásom szerint, egy építőipari nagy cég.)
    Ha a Szekszárdnak szerencsére(?) van, nem lesz feljutó, és helyezésük ellenére ők is maradhatnak a legjobbak között.
  • Isthy
    #48322
    De jó annak, aki a csarnokban a helyszínen láthatta. Ott tényleg nem szaggatott.
    Sajnos olyan felállásban kellet kezdenünk a meccset egy szomorú esemény miatt, amilyet még nem láttam. Ivett balszélsőként jobb lövőben... Sajnos a szükség törvényt bontott... Meg is látszott a támadójátékon, hogy így még nem nagyon játszottak. Egyrészt ugye Nóri kiválásával Detti egyedüli lövő maradt (Boki már rég nincs), másrészt meg az összeszokottság nagyfokú hiánya miatt, sok volt a hiba elöl, amit a Fehérvár kegyetlenül kihasznált lerohanás gólokkal. Ráadásul a "kényszerűségből" szélre kidolgozott helyzetekből sokat rontottunk... Ennek volt köszönhető a félidei 9 gólos hátrány.
    Szünet után BB ment be jobb lövőbe - neki már nem volt idegen ez a poszt - ami sokkal jobbá tette a támadójátékunkat. Látszott, hogy ezt már gyakorolta a csapat, eredményesebbek is voltunk. Kevesebb volt az elszórt labda elöl, így lerohanás gólt is alig kaptunk. Ennek köszönhetően szépen fokozatosan csökkentette a csapat a hátrányt, ami a végére egy elfogadható mértékűvé vált.
    Az előzmények és a helyzet ismeretében ez egy jó eredmény a csapattól, gratulálok nekik a szünet utáni játékhoz. Azt gondolom, hogy ebben több tegnap nem igazán volt.
  • kaloz174
    #48321
    Akkor ugyanazt a meccset láthattuk. De a csarnokban nem szaggatott. Viszont 2 ellentétes félidőt láttunk, amikor is megnyertük a 2. félidőt, amire sok esélyt nem adtam volna az első után.
    Sajnos, több kedvezőtlen körülmény akadályozta a még szebb eredményt.
    De a második félidő jól sikerült, ami nem volt kis teljesítmény, ezen a meccsen, az újvárosi csapattól - szerintem.
  • Zóanagyvarázsló
    #48320
    Ez tetszik Cunderen a Fehérvár-Újváros akadozik, de ugyanaz a meccs megy probléma nélkül az Érd-Újbuda helyett is :)
  • kaloz174
    #48319
    Reményeim szerint holnap csak 1 meccset láthatok. (max. ifit is:))
    Azt viszont a csarnokban szeretném nézni.