61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • bakkerman
    #48398
    ugye ezt csak viccnek szántad hogy itthon egy kézilabdázó NŐ keres 4 milliót havonta? ezt nem mondod komolyan,vagy most megfejelem a monitort
  • Isthy
    #48397
    Sztem idén kb. 3 körül kapnak mindhárman (Görbe, Kati és Lunde).
  • Isthy
    #48396
    A csúcsfizetésesek: Görbe, Kati, Lunde és jövőre Löke, Lekics és kb. hasonló szinten lehetnek.
  • Isthy
    #48395
    Beszélgetés Böbével

    Persze elsősorban nekünk idéz csodás emlékeket, de sztem másoknak is érdemes megnézni. Mondjuk leginkább amiatt is, hogy miért is nyertek ők anno 4 nk-i kupát (BL, KEK, EHF és Európai Szuper kupa).
  • Mse
    #48394
    Görbe 4 körül? szerintem nem keres annyit, még az audis pénzekkel együtt sem.
  • Andreeew
    #48393
    Ahogy hallani Görbe kap 4 körül, a két kapus meg 3 körül. Gondolom Löke is 3 körül kap majd, a többek kevesebbet. De gyanítom, hogy Görbe pénze se lesz több a mostaninál ha hosszabbít, sőt..
  • Isthy
    #48392
    Ugyanez volt anno az EHF kupánál. Első meccs itthon, elmentünk fórumtalira a meccsre és meglett a kupagyőzelem. Nincs itt semmi probléma
  • Mse
    #48391
    egy menő NB I-es focista megkeres annyit :D de szerintem kéziben még Peric se :D
  • Isthy
    #48390
    Amikor megláttam, hogy hol jelent meg a cikk, biztos voltam benne, hogy lesz valami ilyesmi beleszőve. Azért kíváncsi lennék rá, hogy szerintük ki rendelkezik 5 millió/hó fizuval...
  • Isthy
    #48389
    Nem hiszem, hogy ez problémát jelentene. Ráadásul ugye ez legutóbb is így volt az EHF kupa megnyerésekor.
  • Isthy
    #48388
    A bukott BL elődöntőkről Podgoricán tudnának mesélni, mert ők már 6-ot buktak el és egyszer sem jutottak döntőbe. Mondjuk nekik annyi vigaszuk van, hogy másik nemzetközi kupát már többször nyertek.
    Ha a szükséges változásokat képes lesz megoldani és végigvinni akkor nyilvánvaló, hogy maradjon. Sztem maradni is fog és a következő idényben bizonyíthat.
  • Isthy
    #48387
    Az itthoni viszonyokon én leginkább bizonyos emberi viszonyokat és mentalitást értettem a Győr esetében.
  • Mse
    #48386
    megérzés? :( de ha minden úgy alakul, mint az EHF döntőnél, akkor nincs ok keseregni az itthoni kezdés miatt :D
  • Andreeew
    #48385
    A végére azért egy kis hangulatkeltést csak odatettek. 1 milliárdos költségvetés meg 60 millát kereső játékosok..
  • kaloz174
    #48384
    Ez nem szokott a legjobb lenni, de azt hiszem, a Fradi eddig már olyan szintre jutott, amit kevesen vártak, így már csak nyerhetnek ebben a sorozatban, így remélem, nem görcsölik el. Sajnos, spanyol példának ott az ETO, ami a figyelemnek jót tehet.

    Görbe interjú
    Mindig mondtam, hogy kicsit későn született. :))) (Na, mit kapnék én ezért Győrben.:)))
  • Zóanagyvarázsló
    #48383
    Itthon kezdünk.
  • Zóanagyvarázsló
    #48382
    Nekem is ez a kiindulási alapom, sőt részemről bár szintén a szép, kombinatív támadójáték híve vagyok, jó látni, ha egy magyar csapatnál a védekezés alapjai rendben vannak, ahogy Mátéfi Esztert is megdicsértem érte. Az eredmény is egy dolog, el lehet bukni egy BL-elődöntőt, sőt ötöt is (bármennyire is keserű is), de a taglalt messzebbre mutató jelek viszont zavarnak, szakmai hibákat sejtetnek. Ebből pedig az illetékeseknek - akik mellesleg velem ellentétben értenek is hozzá - le kell vonniuk a tanulságot, hogy ez Konkoly menesztésével jár-e, az más kérdés. Részemről szintén azért szorítok, hogy maradjon még, és tudja bizonyítani, hogy tanult belőle.

    Persze ha összejön a hőn áhított Fradi-ETO döntő, akkor aligha a győri edző állásáért drukkolok.
  • kaloz174
    #48381
    Magam részéről változatlanul hagynám dolgozni még Konkolyt. Sajnos, tapasztalatlansága visszaütött, de alapvetően jó szakvezetőnek gondolom.
    Viszont:
    "Bár ezt elég fura elképzelnem,..." Na igen, ha ő nem, bár fura elképzelni, de amilyen fura, olyan logikus megoldás lehetett volna. Azt hiszem, többeknek, így nekem is ez jutott eszembe. De ez már csak ötlet marad most.
  • Zóanagyvarázsló
    #48380
    Én nem tudom, hogy Németh András mit reagálna a felkérésre, de szerintem a Győr éppen nem az itthoni viszonyokat képviseli, mondhatni, ebből a szempontból csak földrajzilag Magyarország része. Ha meg már földrajz, sokkal közelebb nincs is Südtstadtnál. Zsiga esetében jogos az ellenérv, de én látok benne még potenciált, bevallom, kifejezetten szeretném is látni, ahogy komoly csapat élén bizonyít újra, bármennyire is elismerésre méltó, ha valaki szeretetre méltó bravúrcsapatot treníroz - bár meglehet, neki inkább a Loki feküdne. Ha fogalmazhatok így, a magyar mezőnyből Németh az, akit biztosan alkalmasnak látok a feladatra, Zsiga pedig az, aki egy próbát megér - és személy szerint bíznék is benne. Más nemzetközi kupát nyert edzőket (Mocsai, Köstner) viszont kevésbé tartanék jó alternatívának, ha tisztelem és elismerem is őket.

    Persze mindez csak játék, szerencsére nem mi döntünk és hivatalosan nincs edzőkérdés, amúgy sem helyes egy ilyen döntést lincshangulat idején fejetlenül meghozni. Én is azt mondom, hogy Konkoly marad, de ha már döntöttek volna is a távozásáról, arra úgysem kerülne sor az idény vége előtt, szerintem bejelentés szintjén sem. Személy szerint inkább inkább adnék neki még egy évet, de megingatható vagyok, az ETO formája nemzetközi mércével folyamatosan aggasztó, és a győri játékosok közül egyre több teljesít egyre gyakrabban a tudása alatt - Hornyák az egyetlen, aki saját magához mérten jó formában van. Nem tudom ezt mire vélni, de a véletlenekben nem hiszek, ez nem egyszerű baleset vagy pech. A kiesés egy dolog, annak a módja és az okok már annál érdekesebbek lehetnének. Eddig minden kritika mellett már csak a pozitív hozzáállás miatt is kincstári optimizmussal fordultam a Győr nemzetközi szereplése felé, ez pedig nem bizonyult racionálisnak. Hozzáteszem, korábban erre azért sok okot adott a többi magyar klubcsapat, ha nem is alakult mindig minden a terv szerint, elvétve csalódtam, és nem a "mi vagyunk az örök vesztesek" kezdetű népszerű magyar elégiának megfelelően dolgoztam fel a történteket.
  • Andreeew
    #48379
    A győri része elég általános volt.. A riporter nem nagyon kérdezett bele az érdekesebb dolgokba, mármint hogy miért ilyen gyenge a támadójáték, miért lett ilyen fásult a csapat a szezon legfontosabb részére, milyen játékot tervez jövőre, változtat-e valamit a felkészülési módszereken, stb..
  • Isthy
    #48378
    Természetesen a visszanézést a vendégek miatt értettem, mert a riporterek néha elég meredek dolgokat mondtak (kérdeztek)...
  • Isthy
    #48377
    Sztem NA nem is vállalná, mert már többször kijelentette, hogy ő már egyre jobban belefáradt az itthoni viszonyok közepette vívott állandó küzdelembe. ZsGy pedig nem biztos, hogy elbírna ezzel a feladattal. Azért anno nálunk kicsit mások voltak a körülmények.
    De én most nem is foglalkozom ezzel, mert a Digi ma reggeli műsorában azt mondta Konkoly, hogy egyelőre ő marad edző.
  • Isthy
    #48376
    Mit is mondhatnék mást, mint hogy egyetértek. Az utód kérdésre én sem tudnék megfelelő választ adni. Sok sztárral dolgozni nem könnyű feladat, összerakni őket egy kiválóan funkcionáló CSAPAT-tá pedig komoly kihívás. Amihez az ő segítségük is nagyban szükségeltetik és ebben bizony rejlenek buktatók...
  • Isthy
    #48375
    Ma reggel a DigiSporton volt egy negyedórás beszélgetés Konkollyal és Elekkel, érdemes visszanézni a Digi weboldalán. Most nemrégen pedig a Duna TV Sportaréna című műsorában Elek és Pasi voltak a vendégek. Szintén ajánlom visszanézésre.
  • Zóanagyvarázsló
    #48374
    Bár lövésem nincs ki lehetne a megfelelő utód.

    Talán jobb lett volna, ha a Vácnál kicsit tovább lehetett volna reménykedni, akkor Németh András mehetne Győrbe. Bár ezt elég fura elképzelnem, egyébként pedig nem tudom, hogy a kapitánysága idejéből maradtak-e tüskék, de az régen volt. Mindenesetre ha van magyar edző, aki abszolút alkalmas a feladatra, nyilvánvalóan győztes típus, az ő. Vagy Zsiga Gyula, ő talán a Vác férficsapatának az éléről nem is elmozdíthatatlan. Anélkül, hogy bántanám Konkolyt, rájuk bármikor gondolkodás nélkül elcseréltem volna, pedig én aztán nem szeretem a variálást.
  • Andreeew
    #48373
    Nah igen.. Konkoly most is valami olyasmit nyilatkozott, hogy jövőre még többet kell edzeni. Pedig ugye Lunde már most is furcsán nézett, hogy minek kell ennyit medicinlabdázni meg futni... Aztán láthattuk mire mentünk a sok kondizással.. A spanyolok mosolyogva nyomták végig a 120 percet, mi meg alig bírtuk követni őket olyan gyorsak voltak.. Talán jobb lenne, ha kevesebbet gyúrnánk s a felszabaduló időben a támadójátékot gyakorolnánk.

    Reméljük a vezetőség is látja azt amit mi látunk, és elbeszélgetnek Konkollyal a jövő évi terveiről, s ha nem látni változást akkor megteszik a szükséges lépéseket. Bár lövésem nincs ki lehetne a megfelelő utód.
  • Zóanagyvarázsló
    #48372
    Természetesen arra véletlenül sem gondoltam, hogy az ETO sikereinek gátjai anyagi természetűek lennének.

    Érdekes dolog ez, hogy mikorra lesz kész a jövő évi csapat, ha a BL-hajrára nem lesz rendben mind a támadás, mind a védekezés, mert nem volt elegendő addig az idő, az igencsak rossz fényt vetne Konkoly Csabára. Ahogy az is, ha Gros nem tud előbbre lépni, mert benne azért sok van, nagyon jó igazolás volt, csak mindezt ki is kell hozni belőle - kiordítás helyett.
  • Isthy
    #48371
    Igen, ráfér a vérfrissítés. Ráadásul olyan mentalitású játékosok jönnek, akikre most szükség van. De a nagy kérdés, hogy mire mennek majd... Mert ugye Lundétól is hallottunk már érdekes véleményeket...
  • Isthy
    #48370
    Igen, akik jönnek azokból a mostaniakkal ki lehetne hozni egy igen jó "támadógépezetet". De nekem ezzel kapcsolatban aggályaim vannak és most leírom azt amire kettővel lentebb utaltam Zónak. Ahogy te is írod KCS védekezés központú világában ez számomra eléggé aggályosnak tűnik. Mert azért én azt gondolom ő marad még az edző. Akik most távoznak a védelem meghatározó emberei voltak és a védekezést is újra fel kell építeni velük. Ez lesz a fő csapásirány megint ismerve KCS védekezés szemléletét. Tehát megint arról fog majd szólni túlnyomórészt a dolog, hogy hátul menjenek a dolgok. A támadásra meg majd nem fog elég idő jutni és nem történik meg elöl az a változás ami kellene. Na emiatt nem érzem én elégnek az időt január-februárig... Sztem Gabesz is erre gondolt, mikor azt írta, hogy mindennek idő kell (#48366). Mindkettőt újra össze kell rakni és az eddigiekből gyanítom nem a támadójáték lesz az elsődleges. Bár ne lenne igazam...
  • Isthy
    #48369
    Mindenben egyetértek veled amit írtál a támadásban megvalósított játékról. Abban is, hogy én is sokkal jobban örülnék egy támadóbb szellemű csapatnak. Persze nálam ez érthető, hiszen a Dunaferr szinte mindíg a támadójátékáról volt inkább híres, mint a védekezéséről. Persze azért a nyitottunk nem volt rossz, de mégis
  • Isthy
    #48368
    Igen, valóban megvan a dinamikus támadójáték ígérete, kérdés, hogy mi lesz belőle a valóságban. Erre majd egy következő hozzászólásban ki fogok részletesebben térni. Pont Konkoly miatt is, akinek sztem ez a csapat és a kihívás meghaladja a képességeit.
    Azért van rajtuk ekkora nyomás, mert jelen helyzetükben a céljaik nyilvánvalóan nem a hazai bajnoksághoz vannak méretezve, hanem a BL-hez. Az anyagi hátterük is szinte megvan hozzá, mégsem sikerül nekik már évek óta. A pénzt azért Győrben sem sajnálják, tehát erre ne nagyon fogjunk dolgokat. Más kérdés, hogy hogyan használják fel. Azért egy dologban tényleg van igazságod. Anno a mi vezetésünk a 2 csodálatos év során minden segítséget megadott a csapatnak. Amikor kellett akkor nem sajnáltak semmit sem megtenni a BL győzelemért. Nem részletezném a dolgokat, sztem sokan tudják miről beszélek. A csapat pedig tudott élni ezzel és megtette ami az ő feladata volt.
  • Andreeew
    #48367
    Jövő tavaszig bőven van idő. A vérfrissítés meg már nagyon ráfér a keretre.
  • Gabess8
    #48366
    "A jövőévi keretből igen komoly "támadógépezetet" lehet kihozni."
    Ez így van csak nehogy marha nagy pofára esés legyen belőle, mert ugyebár mindennek idő kell...
  • Andreeew
    #48365
    Sztárokat? Lundén kívül ki az? Amorim igen messze volt a sztárságtól amikor ide került, Gros meg pláne.. Akik most jönnek valóban sztárok. Ők elsősorban támadásban jók.. Nem tudom Konkoly védekezés központú világában mire mennek majd. Feltéve ha Konkoly marad az edző..
  • Andreeew
    #48364
    Valahogy én is így látom. A támadójátékunk siralmas szintre esett vissza. Van egy pár régi figura amit már a szurkolók is betéve tudnak nemhogy az ellenfelek, emellett meg csak az improvizáció, egyéni próbálkozások mennek. Gros lassan egy éve itt van, de nem nagyon látom, hogy lenne rá valamilyen értelmes figuránk. Folyamatosan a ballövő posztjára átsodródva lő, ahonnan nagyon nehéz ilyen szinten gólt lőni..
    Spiridon is egyre kevesebb labdát kap, nameg ugye a szélek.. A jobbszélre néha napján lemegy pár húzás, de a balszélt évek óta nem használjuk támadásban. Vérten csak indulásokból lő gólt, illetve ha csinál magának helyzetet.

    Nagyon fontos a védekezés, de a támadójátékra is komoly figyelmet kellene fordítani. Valamint szerintem a játékosokon is komoly fásultságot lehet észrevenni, ami szerintem nagyban köszönhető annak is, hogy folyamatosan a védekezést erőltetik velük, hiszen a kézilabdában is csak támadójáték adja meg igazából a játék örömét a játékosoknak.

    A jövőévi keretből igen komoly "támadógépezetet" lehet kihozni. Részemről jobban örülnék egy támadóbb szellemű csapatnak, amely nem ennyire csak a védelemre épít.
  • Gabess8
    #48363
    Az ETO szerintem kezd, illetve már bele is esett a Reál Madrid hibájába, igazoljuk a sztárokat és nem érünk el semmit, mert ez most egyértelmű kudarc, hisz év elején kimondták BL trófea, de minimum döntő.
    Én nem tudom hány éve nem láttam olyan magyar csapatott amelyik nem bent középütt töketlenkedne, ez valahol az összes edzőt is minősíti.
    Ez a Bl egyébként szerintem Larvikban ment el, ott szerintem egy minimális vereség, esetleg győzelem jobb lett volna. Ott szerintem elhitték, ők a legjobbak s mint tudjuk formát időzíteni nem könnyű.
  • Zóanagyvarázsló
    #48362
    Az átlövőjáték nyilvánvaló probléma, bár ha támadásban nem megy a szekér, akkor gyakran keresi az ember itt a hibát. Az sem tett jót, hogy Amorim csak most tért vissza a sérülésből, a héten pedig Spiridon hagyott ki edzéseket. A csapat pedig nagyon régen játszott jól, a larviki meccs óta szinte folyamatosan szenved, és bár korábban úgy tűnt, hogy Görbe megtalálta magát, ha jól is megy neki, akkor is sok hibával játszik, Vérten Orsi az EB óta mélyen a megszokott tudása alatt játszik (új emberként talán be sem férne a válogatottba), Misi, aki korábban nagyszerű beugró volt, ebben a szezonban elsikkadni játszik cserejátékosként, Gros pedig az ígéretes szezonkezdet után visszaesett, és fejlődés helyett egy a többieknél több lehetőséget kapó junior játékosnak tűnik. Bradeanu ugyan szívből több találkozón tudott lökni nagyot a csapatán, de a klasszis átlövőjáték nagyon hiányzik, ő sem a régi már. Bár továbbra is sajnálom a két román játékos távozását, már csak azért is, mert az állandóság híve vagyok, te a jövő évi erősítések valóban egy dinamikusabb támadójátékot ígérnek, a frissítés talán éppen jókor jön.

    Összességében az ETO egy kicsit magyar sport állatorvosi lovának tűnik: el lehet ugyan veszíteni töménytelen párharcot, hiszen lehet jobb az ellenfél, de nekik rendre sikerült ez esélyesként, sőt nyert helyzetből is. Ez sokkal dühítőbb, mint az ezüstérmek vagy az elődöntők, mert maguk az eredmények szépek, ha idehaza illendő is mindent behúzni, és a BL-ben a négy közé jutás is erősen áll egy ilyen keretnek. Sajnos a hazai mentalitás nyilván nem tesz jót a helyzetértékelésnek, ha nyernek, az a kötelező kategóriába esik, ha nem, az szégyen, és akkor kapnak hideget-meleget. Nem irigylem őket, a mi helyzetünk sokkal kedvezőbb, hiszen számunkra sokkal kisebb sikerek is jóval értékesebbek, a vereségek pedig vállalhatóbbak, így nincs a nyomás, mely szerint BL-trófea nélkül egy szezon félig kudarc - és véletlenül sem félig siker. A Győrben talán jobban kéne tudni tudni skandinávul gondolkozni, minden részsikernek különösen örülni, ugyanakkor a helyén kezelve ezeket, mindig előrenézni, a kudarc esetén pedig ugyanígy - az öröm nélkül persze. Persze szavakban biztos így állnak hozzá (úgy könnyű is, ahogy nekem is megfogalmazni), de valahogy mégis úgy tűnik, hogy a a gyakorlatban nem működik. Jó kérdés, hogy Konkoly mennyire tudja kezelni a lányait, nekem sajnos úgy jön le, hogy nem éppen a legjobb pszichológus, nem érzi mikor van szükség biztatásra üvöltözés helyett, és talán a terhet és a sikerélményt sem a legjobban közvetíti a játékosai felé. Ez pedig komolyabb válóok lehet idővel, mint a nyers szakmai oldal. De ezt más nyilván jobban meg tudja ítélni, ezek az én benyomásaim, a tévén és a különböző nyilatkozatokon, interjúkon keresztül.

    Az viszont semmi esetre sem rémlik, hogy az elmúlt 16 év magyar sikercsapatain valaha volt ekkora, már-már szőrszálhasogató - nem ritkán rosszindulatú - nyomás a közvélemény részéről, akkor sem, amikor idehaza domináltak a külföldön vitézkedő csapataink, bár igazán hosszú távú uralkodásokról nehéz beszélni, a 2000-es években a Győr kiemelkedésig inkább váltogatták egymást a csapatok. El kell ismerni, a Fradi és az Újváros eredményei többnyire túlmutattak az elvárásokon, ha volt is néhány kellemetlen vereség. talán még az 1998-as EHF-kupára lehet ráfogni, hogy már-már elvárható volt, de az is inkább a Byasen után - és az meg is lett; illetve az is igaz, hogy azért az acélmű nem sajnálta a pénzt. Meglehet, nálunk a megszokott mentalitás miatt az egycsapatosság kellemetlen velejárói jobban visszaütnek, mint máshol.
  • Isthy
    #48361
    Az ETO eredményével kapcsolatban pár gondolat (akár vitaindítónak is):

    Azt gondolom, hogy ilyen támadójátékkal nem lehet továbbjutni. Mintha annyira a védekezésre helyeznék az utóbbi időben a hangsúlyt, hogy teljesen elsorvadt a támadójáték. Amúgy a védekezés sem volt jó, de egy normális játékkal elöl ez ellensúlyozható lett volna. Már időtlen idők óta nincsenek szélekre kijátszott figurák, csak erőlködés középen. Ráadásul ott meg az átlövők nem nagyon teljesítenek az utóbbi időkben, így szinte törvényszerű volt, hogy előbb vagy utóbb baj lesz. Nem látom, hogy lennének normálisan megkomponált és végigvitt támadás variációk. Hatékony átlövések sincsenek vagy csak elvétve. A beállós játék is nagyon visszaesett. Ennek ellenére a szélsők nincsenek rendesen bevonva a játékba... Bezzeg a spanyolok rendszeresen megjátszották őket eredményesen. Persze minden csapat annyit játszik, amennyit az ellenfél hagy neki. Mondjuk itt jön ki az, hogy melyik is a jobb CSAPAT... Persze nem árt belőni a helyzeteket sem elöl, de ez meg mentális dolog. Ha a kapus "lenn" fog, akkor nem oda lövöldözünk neki 2 meccsen keresztül...
    Az átlövőjátékban és beállóban fejlődni kell, nincs mese. Mondjuk Löke és Lekics érkezése segít ezen, de a nagy eredményhez Grosnak jövőre sürgősen meg kell találnia a góllövő formáját. Akkor lenne az Amorim, Lekics, Gros hármassal megfelelő átlövőerő és Lökével kiváló beálló is, ami nagyon nehézzé tenné az ellenfelek dolgát. Nem beszélve arról, hogy Orsi és Joka is két pazar szélső a két oldalon, nagyon erős szerkezet lenne. De ha az átlövők nem nőnek fel a feladathoz akkor megint problémák lehetnek, hiába erősödnek támadásban.
    A Buducnost esete jól mutatja, hogy mit jelent egy jó támadó átlövősor (Popovics, Bulatovics, Jovanovics) egy jó beállóssal (Dokics) és jó szélsővel (Joka). Pazarul játszottak a BL-ben, azután Bulatovics kiválásával elszálltak a BL esélyeik. Pedig vele a Larviknak is komoly gondot okoztak volna, hiszen mindenhonnan nagy veszélyt jelentettek volna a védelmükre. Így a megbomlott, féloldalassá váló szerkezettel esélyük sem volt... BL-t csak komplett, jól felépített CSAPATTAL lehet nyerni, ahol vannak megfelelő helyettesek is. Valamint mentálisan nagyon egyben kell lenniük. A miénk ilyen CSAPAT volt anno a 90-es évek legvégén és végig is vertük Európát 2 éven keresztül. Még Boki kiesését is elbírtuk a BL elődöntőben az akkor fénykorát érő Hypo ellen. Mostanra ez a komplettség és több komoly csere már még inkább követelmény. Enélkül nem lehet nagy célokat elérni a BL-ben.
    Remélem jövőre már tényleg sikerül ezeknek a követelményeknek megfelelni és végre megnyerik a BL-t.
  • Isthy
    #48360
    Közben az mtv videótárból megnéztem a Fradi meccset.
    Az elején nagyon ment minden 10-5-ig. Ez nagyon jó volt, mert a franciáknak még jobban kellett kapaszkodni. Az időkérésük után azonban minden bejött nekik, a Fradinak meg szinte semmi és ennek következtében kiegyenlítettek, sőt 1 góllal vezettek is (12-13). Szerencsére a szünetre helyreállt a rend és 1 gólos Fradi előny volt az eredményjelzőn. A szünet után átvették a franciák a vezetést, de mindig tudott egyenlíteni a Fradi, sőt vezettek ők is többször. Nagyon látszott a fáradtság a játékosokon de kitartottak és a franciáknak esélyük sem volt a továbbjutásra. A vége felé megnyitották a falukat, de ez sem vezetett igazán eredményre. Végig döntetlen körüli eredmény volt, a franciák győzelme is csak az utolsó fél percben lett meg. A 2. félidőben ismét elévülhetetlen érdemei voltak Pastrovicsnak abban, hogy a franciáknak nem sikerült még egy halvány reményt sem elérni.
    Valóban nem játszottatok jól, nagyon látszott az előző 3 meccs "terhe". A franciák viszont hozták a tudásukat, ezért lett végig ilyen szoros a meccs. De a csapat bátran játszva és a végsőkig küzdve kiharcolta a továbbjutást, amit maximálisan megérdemelt.
    Szádvári idén nem hiszem hogy fog kapni pihenőt, mert most már minden meccs nagyon éles és fontos lesz. Bár lehet az ETO elleni meccseken kap majd szerepet, ha már nyilvánvalóan eldőlt a meccs.
  • Zóanagyvarázsló
    #48359
    Annyit tennék még hozzá, hogy tényleg fantasztikus ez a menetelés, akár azt nézzük, hogy a KEK-ben milyen csapatokat vertünk ki - a Viborg óta csupa olyan csapatot, amely a BL-főtáblán is tényező lehetne, illetve az is volt. Más megközelítés szerint pedig elképesztő 8 napon vagyunk túl, három kőkemény elődöntőt játszottunk, ráadásul a fiataljaink eközben megnyerték az Országos Ifjúsági Kupát - ha ehhez nyilván kellett a Loki-ETO elődöntő is. Viszont az is látszik, hogy a kinti remek eredmény nélkül valóban nagyon visszaüthetett volna ez az idény végi erőltetett menet - ha úgy nyilván egy más meccset láthattunk volna itthon is.

    Ha már ETO, nagyon sajnálom a kiesésüket (egyrészt mert önzetlenül szorítottam nekik, másrészt mert önző módon, a BL-helyek miatt is), de a két mérkőzés képe alapján vitán felül áll, hogy riválisuk megérdemelten jutott tovább - egyszersmind ismét beigazolódott, hogy a sportban csínján kell bánni az esélyekkel, a Bulatovic-ügyig úgy tűnt, hogy az Itxako lesz a kedvezőbb ellenfél (részemről két szoros győzelmet vártam), erre minden a feje tetejére állt. Persze azt lehetett tudni, hogy a baszk csapat nagyon kellemetlen stílust képvisel, és alapvetően igaz minden spanyol csapatra is. Nagyon oda kell figyelni az Alicantére, de ez nyilván igaz lenne a svéd juniorcsapat Lugira is.