61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #48478
    A válogatott meccset nem néztétek? Vagy csak nincs időtök megírni, mi a véleményetek?
    Szerintem nagyon jól kezdett a csapat. Az első részben érezhető volt, hogy olyan játékosok vannak a pályán, akik ismerik egymást jól, sokat játszanak együtt.
    Később, ahogy a kapitány cserélt több poszton (volt, hogy kényszerűségből: Szucsánszki-Detti), akkor már azért érezhető volt némi zavar. Detti viszonylag gyorsan, Juhász Gabi pl. lassabban illeszkedett be a játékba.
    A balkezesek nem sokat mutattak. Talán ennek oka az is volt, hogy viszonylag kevés időt töltöttek a pályán.
    Volt, aki azt mondja, a kritikus j2-ben ennyit Sopronyi is mutatott. Sajnos, egyet kell értenem vele, a mai meccs alapján.

    Szerintem a célnak megfelelt ez a mérkőzés. Jónak tartom ezt a keretet, a lehetőségekhez képest. De azt gondolom, hogy minden alkalmat meg kell ragadni a gyakorlásra. A minél több gyakorlásra, az összecsiszolódásra.


  • Gabess8
    #48477
    Jaj nekem ez egy kicsit nagyon magas, ennyire nem vágom a témát, ha lehet írd egyszerűbben.
  • Gabess8
    #48476
    Ebből nem tudom mennyi igaz a szennylap miatt, de ha így igaz akkor meg van a nem éppen pozitív véleményem főleg az alábbi mondattal kapcsolatban:

    "Az a tervünk, hogy gazdasági téren is pozitív mérleggel zárjunk, ehhez persze szükség van a mintegy 2500 szurkoló"

    Mert ezek szerint ha nincs döntő akkor negatív a mérleg, ezek alapján ezért kellett ilyen jegy árakat kialakítani, hogy talán pozitív legyen?? Akkor hogyan tervezeték a költségvetést ??
  • [HUN]FaTaL
    #48475
    A topic scriptjében lehet valami, mert nálam a reklámok szűrve vannak. :)
  • Gabess8
    #48474
    Én a többit nem használom, nagyon ritkán beleolvasok, ezek szerint valami reklám lehet, de kíváncsi lennék Breki véleményére is, ha tud róla valamit.
  • Gabess8
    #48473
    Tényleg jó lenne, ha sikerülne, de szerintem is várjunk még vele. Nehogy jó néhány klub nem éppen megfelelő vezetője erre alapozzon.

    "Ugyanakkor amiatt bennem van a félsz, hogy végső soron még jobban nő a különbség a szponzorációs lehetőségek között, tehát ahol nincsenek vagy nehezebb támogatókat szerezni, még nagyobb lehet a lemaradás"

    Ez sajnos előfordulhat, ugyebár itt jön képbe a marketing, és hogy ki mennyire tud tárgyalni.
  • [HUN]FaTaL
    #48472
    Nekem is előfordult néha, de csak ebben a topicban.
  • Gabess8
    #48471
    Ez csak nálam van vagy másnál is, mikor be jelentkeznék ide akkor egy ismert közösségi portál regisztrációs oldala jelenik meg??????
  • Grenzjager
    #48470
    Köke Dabasról:

    - Miért éppen Dabasra esett a választásuk?
    - Szerettünk volna a fővárosban maradni, de a Budapest Sportarénában és a SYMA csarnokban már korábban más rendezvényt kötöttek le arra a napra. Vezetőedzőnk, Elek Gábor ajánlotta a Pest megyei települést, ő ugyanis még mindig az ottani NB I B-s csapatban kézilabdázik, s azt mondta, jók a tapasztalatai a létesítménnyel kapcsolatban. Így Dabason fogadjuk a spanyolokat.
    - A Fradi-játékosoknak lesz alkalmuk a pálya megismerésére?
    - A mieink közül néhányan már játszottak Dabason, a válogatottak éppen ezen a héten szerepelnek abban a csarnokban, az együttes pedig azt tervezi, hogy a döntő előtti héten három-négy edzést ott tart meg.
    - A semleges helyszín pluszköltséget ró a szakosztályra?
    - Bár a csarnokért bérleti díjat kell fizetnünk, úgy néz ki, hogy anyagilag így jobban járunk. Már csak azért is, mert a Kőbányai úton a jegybevételek 25 százalékát a létesítményt fenntartó államnak át kell utalnunk. Az a tervünk, hogy gazdasági téren is pozitív mérleggel zárjunk, ehhez persze szükség van a mintegy 2500 szurkoló
    részvételére.(Blikk)

    Végül is csak nyerjük meg a kupát, és az már mellékes, hogy hol, persze a legjobb lenne a hazai pálya, de ez van. A jegyárak meg reálisak a pl labdarúgó meccsek áraival összehasonlítva, vagy hokival, de a fizetésekhez képest meg...
  • Grenzjager
    #48469
    A KEK döntőre "felpörgető"
  • Zóanagyvarázsló
    #48468
    Én sem kiabálnám el semmiképp, amíg nem tény, na meg nálunk képes elromlani a tűzifa vagy a kovakő is...

    Viszont ez jó lehetőség lenne egyebek mellett a létesítményhelyzet rendbetételére is, például az újra előkerülő, délibábos népligeti sportcentrum megvalósulására végre hangyányi esély nyílhat a kialakuló helyzetben. Persze a gazdaság általános állapotát leszámítva :)

    Ugyanakkor amiatt bennem van a félsz, hogy végső soron még jobban nő a különbség a szponzorációs lehetőségek között, tehát ahol nincsenek vagy nehezebb támogatókat szerezni, még nagyobb lehet a lemaradás. De bízom benne, hogy nem így lesz, ha pedig mégis, az összkép akkor is egyértelműen pozitív lesz.
  • kaloz174
    #48467
    Köszi a hírt.
    Nagyon jónak tűnik, de már annyi balul sikerült "kísérletet" láttam, hogy még várnék az örömködéssel.
  • Zóanagyvarázsló
    #48466
    [URL=http://www.vg.hu/kozelet/tarsadalom/ez-oriasi-attores-lesz-kozel-mar-a-kanaan-a-latvanysportoknak-346663]"Ez óriási áttörés lesz" - Közel már a Kánaán a látványsportoknak[/URL]
  • Zóanagyvarázsló
    #48465
    Megmondom őszintén, szerintem elég meleg van nálunk is, de üsse kő, bevállalnám zokszó nélkül akár az említett mostoha körülményeket is
  • Gabess8
    #48464
    Szívesen leírnám a véleményem, de nem írom mert Breki jó házigazda lévén kapásból kiveszi...
  • Gabess8
    #48463
    Meg a nagy lófaszt a tetves médiának ide értve az EHF-t is. A szponzor kapjon 10 jegyet oszt kész!
  • Isthy
    #48462
    Látom másról is érdeklődtél nála
    Úgy tűnik vonzónak mutatkozik a szemedben egy május közepi spanyol tengerparti látogatás lehetősége
  • Isthy
    #48461
    Akkor a hétvégi tv-s menü:

    2011.04.23.
    Magyarország-Hollandia
    Női válogatott felkészülési torna
    RTL Klub 12:50

    2011.04.24.
    Magyarország-Brazília
    Női válogatott felkészülési torna
    RTL Klub 11:40

    2011.04.24.
    Barcelona-THW Kiel
    Férfi BL negyeddöntő 1. mérkőzés
    DigiSport 19:25

    2011.04.24.
    FTC-Pick Szeged
    Férfi NB I rájátszás elődöntő 2. mérkőzés
    Sportklub 20:00
  • Isthy
    #48460
    Akkor ezek szerint ez tuti infó. Továbbítom a többiek felé, hogy ennek fényében döntsenek.
  • Isthy
    #48459
    Na igen, nekünk és a Cornexinek az ETO ellen bizony anno nagyon jól jött. De ugye Budapesten a városvezetésnek 16 éven keresztül sokkal fontosabb dolgai voltak, mint ilyen semmiségekkel foglalkozni. Nem budapestiként is csak hányni tudnék attól a bagázstól...
  • Zóanagyvarázsló
    #48458
    Kökény Bea válaszolta az érdeklődésemre.
  • Zóanagyvarázsló
    #48457
    Én sem ujjongok, csak átgondolva az érveket, még talán mindig így jövünk ki ebből az egészből a legjobban - és ez már önmagában is szomorú, hogy ilyen a csarnokhelyzet az országban. Nyilván most jól jönne egy úgymond dunaújvárosi jégcsarnok a Népligetbe.
  • Isthy
    #48456
    Ezt hol találtad?
  • Isthy
    #48455
    Én már voltam 2x ebben a csarnokban. Az adatok amiket idéztem sztem helytállóak. Az "egyes helyek" szerinti 600 állóhely egyenesen röhejes...
    A másik meg a parkolás kérdése. Talán max. 50-60 parkolóhely lehet a csarnok mellett... Vagy majd a mezőn fogunk parkolni? Az érdekes lesz ha esni fog az eső... Jobb lesz terepjáróval menni... Meg ugye a csarnok is beázós fajta...
    A szurkolókhoz visszatérve... Jönnek majd "páváskodni" a senkiházi "celebek" és hasonlók, akiknek semmi közük a kézilabdához. Így majd arányaiban még kevesebb szurkoló fog bejutni... Már ismerős a téma Veszprémből a női BL döntőről és az MKB BL meccseiről...
  • Zóanagyvarázsló
    #48454
    Nem arra gondoltam, hogy 1000-nél jóval több a plusz, hanem éppen arra, hogy nem plusz emberek juthatnak ki a meccsre, hanem egyáltalán azok, akik eddig kinn voltak, így százalékos arányban igencsak szignifikáns a növekedés, ha mondjuk 800 szurkoló helyett 1500 lehet kint. Egyébként a honlapjukat én is nézegettem korábban, és az külön érdekes, hogy mostanában más számokra szokás hivatkozni. Kíváncsi leszek, de nagyobb befogadóképességgel nem számolok.

    Az más kérdés, hogy a jegyek egyedül csak a Metz ellen fogytak el egyáltalán elővételben, a bajnokikon pedig egy-két alkalmat leszámítva eleve nincsenek 1000-en se, de azért az sem lehet a cél, hogy csak bérletesek jussanak ki. (Nekem sincs bérletem, bár ott voltam az Újbuda és a Szekszárd elleni összecsapáson is.) Persze volt már arra példa BL-döntőn, hogy nekik sem sikerült, szóval...
  • Isthy
    #48453
    Az igen...
  • kaloz174
    #48452
    Köszi!
  • Zóanagyvarázsló
    #48451
    álló - 3500 Ft
    kapu mögötti ülő - 5500 Ft
    oldallelátó - 7500 Ft
  • Isthy
    #48450
    A dabasi csarnok adatai a csarnok weboldaláról:

    "A küzdőteret a kilenc szektorra osztott nézőtér három oldalról fogja közre. A mobil lelátók igénybevételével az ülőhelyek száma 1708, azok nélkül 1348 (a kapuk mögött 448-448, oldalt 812 - ebből mobil 360), az állóhelyek száma 212.
    Az ülések a lelátón háttámlával ellátott, vandálbiztos, üvegszál erősítésű műanyagból készültek. Az újságíró ülőhelyek írólappal kialakítottak, háttámlával, karfával rendelkeznek.
    A játékos kijáró felett kerültek beépítésre a VIP-ülőhelyek, amelyek emelt igényszintű, magas, háttámlás, karfás székekkel vannak felszerelve, az első sor tudósítók részére van fenntartva.
    A terem két végében, a tribünök első soraiban 22 hely került kialakításra a mozgássérültek kerekesszékeinek."

    Tehát a csarnok befogadóképessége 1920 fő.
    Ennek alapján nem tudom honnan veszitek ezt a plusz 1000 főt? Sztem max. 5-600 lehet a különbség.
  • kaloz174
    #48449
    Ma du. pedig elkezdődik a Batta kupa.
    Holnap is oda kell figyelni, hogy ne feledkezzem meg a szokatlan időpontról, amikor a meccs lesz. Bár azt még nem tudom, lehet-e neten nézni, mert a digi az nem működik nálunk, sajnos.
  • kaloz174
    #48448
    Lehet, hogy elkerülte a figyelmemet, de eddig még nem fedeztem fel sehol. Igaz, annyira nem volt időm utánanézni.
    Vajon a jegyárak hogy' alakulnak majd? (Csak hogy a "piszkos anyagiak" is szóba kerüljenek? )
  • Zóanagyvarázsló
    #48447
    A plusz 1000-nél jóval többről van szó, mert mivel az EHF-nek és a médiának is kell több jegy (általában pedig a szponzoroknak is szoktak lenni igényeik, ez esetben nem tudom, hogy ez áll-e, illetve mit jelent), a Népligetbe az sem férne be, aki eddig igen. Szomorú, de ez van.
  • Grenzjager
    #48446
    Dabason lesz a Fradi KEK döntője,
    az EHF szerint a Kőbányai úti csarnok alkalmatlan, ...röhej

    Igaz Dabason talán + ezer fő lenne.
  • Isthy
    #48445
    A szünet után a spanyolok kicsit lazábbra vették a meccset, elsősorban a védekezést, így a németek is több gólt tudtak szerezni. Ennek ellenére tovább nőtt a spanyol előny, a félidő közepére 14 gólra (31-17). A legnagyobb vezetésük az 51. percben volt amikor már 15-el mentek (34-19). Végül 38-24-re hozták a mérkőzést és ezzel tulajdonképpen már benn vannak a Final Fourban. Mocsainak a szünet után jobban ment, végül 5 góllal zárta a meccset.
  • Isthy
    #48444
    Valamivel nagyobb, kb. 2000 néző fér el benne az állóhelyekkel együtt.

    Beázott a csarnok már korábban amikor esett az eső. Az egyik oldalon ment a támadás, a másik térfélen meg törölték a padlót közben folyamatosan a meccs alatt.
  • Isthy
    #48443
    Nézem a Flensburg-Ciudad férfi BL negyeddöntőt, hát elég egyértelmű a meccs. A német edzőnek már a 11. percben időt kellett kérnie, mert 7-2 elhúztak a spanyolok. De nem sok minden változott, mert 20 perc után 12-5 lett, majd a 27. percben meglett a "10 közte" (16-6). A szünetre még rátettek egyet a spanyolok és 19-8-ra vezetnek a félidőben. Mocsainak nagyon nem megy, le is cserélték. Sterbik durván nyomja, 56 %-al véd eddig.
  • Gabess8
    #48442
    Helyezkedni tudni kell!! Dabas annyival nagyobb, és mi a baj az esővel, csak azt ne írd, hogy nyitott.
  • Isthy
    #48441
    Benne van a cikkben vastag betűvel 2011. április 28-án.
  • Mse
    #48440
    így már azért annyira nembiztos az ottlétem :S
    amúgy mikortól kezdődik a jegyárusítás?
  • kaloz174
    #48439
    Engem azért meglepett a szoros arány, de ennyi.