61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Breki33
    #48518
    de mi jön elő pontosan?

    lehet vmi kép volt berakva onnan, script nem nagyon van
  • [HUN]FaTaL
    #48517
    Mostanában nekem se jött elő, de Chromeban tapasztaltam ilyet.
  • Breki33
    #48516
    kéne kicsit pontosabban milyen oldal milyen böngésző, hogy jelenik meg pontosan stb.

    nálam semmi ilyen nincs firefox-el most próbáltam ki
  • Isthy
    #48515
    A senkiházi falábú golyókergetők fizetéseit nem sokallják? Nem itt kellene elsősorban kutakodni és az okokat keresni "tisztelt média"... Persze ez is egy szelet, de nem ettől vannak igazán a problémák.

  • Isthy
    #48514
    A válogatott meccsekhez nem tudok érdemben hozzászólni, mert szombat kora reggel óta nem voltam itthon és tv elé sem nagyon kerültem.
  • Isthy
    #48513
    Ne is, várjunk még vele, hogy egyáltalán mikor lesz belőle valami.

    Másrészt meg szinte már látom előre, ahogy - ismerve a hazai viszonyokat - a semmitérő falábúakhoz ömlesztik majd a pénzt...
  • Gabess8
    #48512
    Irreális igéretek

    Nem tudom igaz e, de engem a középcsapatoknál az a 400-600 ezer forint, már ha megkapják,és gondolom nem mindenki nagyon meglepett, én marhára sokallom.
  • primavis
    #48511
    A problémát csak abban látom, hogy nincs aki fanatizálja egy kissé a csapatot s ettől igencsak túl halvérüekké, sőt indolensekké váltak. Márpedig az "azértis" hiánya sokat számit! Ez az ami megvolt a Fradiban 6 mérkőzésen is, erősebb ellenfelek ellen, gyakorlatilag egy sorral, s hiányzott a többi csapatból az esetek többségében.
  • kaloz174
    #48510
    Lehet, hogy általánosságban van igazságod, de konkrét esetben nagyon is fontos lenne a magyar kézilabda szempontjából, hogy ez a válogatott eredményes legyen.
    Mert...na és ezt inkább nem írom tovább. Elég régen nézem már ezt a történetet.
  • Gabess8
    #48509
    Ezzel lehet nem leszek szimpi, de leírom. Nem néztem semelyik meccset, sem időm nem volt rá, sem kedved, de ha van időm és találok jobb műsort, programot akkor lehet inkább azt nézem/csinálom.
    Fontosak ezek az összetartások, meccsek, de mindig a következő meccsre nézünk csak, és ez a koncepció nélküli válogatott egyre kevésbé érdekel, évente két évente új kapitány közben nem történik semmi. Természetesen ebben nem az aktuális kapitány és a játékosok a hibásak, úgy szar az egész ahogy van.
  • primavis
    #48508
    sajnos, bár Mátéfi szorgalmas, kisujjában van a kézilabda, de hiányzik belőle is a spiritusz! A vagányság! Túl óvatos duhaj s ezt sajnos átviszi a lányokra is. Ez a baj!
    Ami meg a fiatalitást illeti, szerintem az igazi tehetség a mélyvízbe dobva is teljesít, csak a középszerűnek szükséges a hosszú akkomodáció!
  • Zóanagyvarázsló
    #48507
    Csak a szurkolói divatok természetére céloztam. Kriszta jelenleg rizikó, de ha Vérten úgyis 50 percezik, mint az EB-n, illetve van egy regiment szélsőt is játszani képes irányítónk, akkor az biztos, hogy ezen a poszton lehet a leginkább kockáztatni - ahogy azt Szarka kapcsán is írtam nemrég. Viszont nem szükségszerű, és nincs beépítve még semennyire a csapatba, csak sok a csapattárs. De kár ezt tovább ragozni, te azonnal fiatalítanál, én pedig fontolva haladnék. Számomra az a fontos, hogy a szövetségi kapitánynak legyen végül igaza, akárhogy is dönt.
  • primavis
    #48506
    szerintem nem ártott nekik ez a pofon! a tegnap láthatóan nem vették észre, hogy főkép Pállingeren függött, hogy nem kaptunk ki a hollandoktól! Igencsak elégedettek voltak magukkal.
  • primavis
    #48505
    háát, azért a Viborg, a Toulon és a Metz ugyebár nem Kozármislény! Semmiféle garancia nincs rá, hogy Juhász vagy Vincze képes a legjobbját hozni, Vérten tényleg biztatóbb formában van mint pl. az ETO utolsó három BL meccsén, nem is vitatom a helyét, viszont kritizálom a védelemben végzett munkáját. A második balszélsőről irtam.
  • Zóanagyvarázsló
    #48504
    Egyébként pedig ugye örök kérdés, hogy mi lenne, ha Görbicz Anita újra gyakrabban megfordulna szélen. Hogy mennyire lenne jó, nem tudom, a védekezéséről ő sem híres mostanság, de megnéztem volna. Jó lenne, ha 21 naposak lennének a hetek, és 2-2 felkészülési mérkőzés beleférne :)

    Egyébként azt sajnálom a legjobban, hogy most a válogatott játékosoknak keserű lehet a szájíze, kapnak hideget-meleget, és ugye ők most nem tudnak gyorsan dacból törleszteni, mint - utólag kiderült - a Fradi Metz ellen. Persze ott a rájátszás, de akkor is.
  • Zóanagyvarázsló
    #48503
    Ezt nem igazán értem, a ziccereket a hétvégén kivételesen jól lőtte Vérten (vagy már nem vártam tőle sokat, hogy így tűnt), Juhászt és Vinczét pedig főleg a bajnokság alapján tudjuk megítélni, és ott ez róluk is elmondható. Másrészt vannak egy páran erre a posztra (igen fiatalok is), tény, hogy mostanában kifejezetten jól megy neki a Fradiban, de csak ezért azt mondani, hogy biztos jó lesz a németek ellen úgy, hogy a válogatottnak a közelében nem volt eddig, hát... Én inkább nem ülnék még fel a "Fradi-sort a válogatottba!" és az "XY jól megszórta magát a Kozármisleny ellen, ő az új magyar világklasszis!" hintókra. Természetesen sarkítottam, nem kívánom ezeket a szádba adni, de ezt sokan követelik mostanában, meggyőződésem, hogy részben a klubszíneik, részben Kriszta külalakja miatt is.

    Mondom ezt annak ellenére, hogy az összetartásra behívásának nem lennék ellene, ahogy Szarka esetében sem voltam, de nem hiszem, hogy most tényleg ebbe kell kapaszkodni. Személy szerint az egész bajnokságban elégedett voltam a teljesítményével, és örülök, ha a klubomat minél több játékos képviseli a nemzeti válogatottban, de nem rendelem alá ennek a "válogatási elveimet".
  • primavis
    #48502
    háát pont erről van szó, ha se javitani, se rontani nem lehet rajta, akkor legalább legyen egy agilis, gyors balszélsőnk, aki megfelelő százalékban képes a helyzeteit értékesiteni! mert ez Vértenre nem igazán jellemző mostanában, a többiekre meg pláne nem!
  • Zóanagyvarázsló
    #48501
    Nem is dicsértem a védekezésüket, de erre éppen nem Szádvári Kriszta a megoldás jelenleg - hogy rontani nem sokat lehet rajta, az viszont igaz. Ez a mostanában egyes helyeken dívó feladjuk a széleket kapusnak taktika nem mindig nyerő. Főleg nem Pálinger nélkül, és főleg akkor nem, ha arra is ügyelünk, hogy jó szöget kapjon az ellenfél szélsője. Azért bízom abban, hogy ezt a játékosok kilététől függetlenül sikerül valamennyire összerakni, ez nem kis részben edzői feladat.
  • primavis
    #48500
    ez a keret csak Zácsikkal és Bullath-al egészülhet ki! más nincs a halpiacon!-:)Semmi kifogásom a kisérletezés ellen, de akkor legyen is az! ,mert az hogy Rédei -Soós játszik a két meccsen összsen ha 5 percet, mig Herr csak az egyiken de jobbszélsőt is (mi a fenének????), az nem számit kisérletezésnek, csak packázásnak! Ha amúgy is elment a hajó, akkor miért nem kaptak több bizonyitási lehetőséget?
  • primavis
    #48499
    bocsi, de az ellenfelek jobbszélsői számolatlanul dobják a gólokat , semmit sem zavartatva az éppen ott lébocoló maygar balszélsőktől. legyen az Vérten, Juhász vagy akárki! Ha jobbszélen lehet látni Kovacsicztól, Bóditól, de még Csákitól is akadályozást, a mások oldalon ez =0-val, vagy ha van 7-es a vége!
  • kaloz174
    #48498
    Ami még nekem feltűnt, hogy gyakorlatilag nem hallottam szurkolást.
    Lehet, hogy csak a zajmikrofon volt rossz helyen? Bár ezt igazán nem hiszem.
  • kaloz174
    #48497
    Teljesen laikus volt. KB. azt éreztem, hogy nagyon felületesen követi a sportág eseményeit, miközben klisékben gondolkodik, amiket elfelejtett aktualizálni.
    Engem is idegesített.
    Viszont legalább közvetítették a meccset. (Bár a mai nem szerzett túl sok új hívet a kézinek, sajnos.)
  • Zóanagyvarázsló
    #48496
    Még valamivel ingerelt, amikor megjegyezte, hogy Nascimento hiányzik, de hogy nekünk ez jó. Milyen gondolkodás szerint jó az, ha egy felkészülése meccsen hiányzik az ellenfél egyik legnagyobb sztárja? Szerencsére azért valahogy megoldották a brazilok a széleket. Amúgy értem én, hogy sportújságírói közhelyről van szó, de elég rossz helyen és időben lett elsütve. Ezzel befejeztem, nem bántom most többet, tényleg nincsenek heveny ellenérzéseim az irányában, de ezek számomra bosszantóak voltak.
  • Zóanagyvarázsló
    #48495
    Így akartam eredetileg:

    "Én sem mondom, hogy most válogatott szint vagy világklasszis lesz valaha,"
  • Zóanagyvarázsló
    #48494
    Kovacsicz és Bódi mögött ki van még? Én sem mondom, hogy most válogatott szint vagy világklasszis, de ő legalább bajnokságban stabilan jól teljesít mostanában, ez pedig magyar szinten már jónak számít. Such Nellyre például még várni kell pár évet, mire stabil felnőtt játékos lehet, az pedig nem megnyugtató gondolat, ha két magyar játékos van egy poszton. Ha már beállóban és jobblövőben kényszerűségből leadtunk az igényeinkből a '90-es évek és a 2000-es évek eleje után...
  • kaloz174
    #48493
    Ha így van, akkor annak örülök. Valahogy nagyon kialakulatlan még ez az egész válogatott-történet, úgy érzem.
    Ebben a helyzetben csak a lehető legtöbb és céltudatos munka segíthet, szerintem.
  • Zóanagyvarázsló
    #48492
    Személy szerint nem vagyok Léderer-gyűlölő, tény, hogy szakmailag nincs a topon, ízléstől függően pedig olykor vagy mindig irritáló tud lenni. De most kénytelen vagyok foglalkozni vele. Erősen zavart, hogy legalább háromszor hivatkozott az utóbbi idők kiváló hazai mérlegére, meg sem említve, hogy milyen ellenfelek ellen játszottunk. Valószínűleg más sportriporter is így tett volna, és nem várom el, hogy Sinka nyakára tegye a kötelet élő műsorban, netán a Telenor elleni bojkottra szólítson fel, de ez nagyon dühített. Tulajdonképpen a szavaival szándékán kívül is azt a hevületet táplálta, hogy jobbak nekünk a kamutornák. Persze a mostani viszonylag erősebb mezőnyhöz is kellett az, hogy mi kissé lecsússzunk az élmezőnyről, a hollandok és a brazilok pedig közelebb kerüljenek.

    Most viszont az a legfontosabb, hogy Zizi, Móni és Szani mihamarabb tökéletesen egészséges legyen!
  • kaloz174
    #48491
    Azariban én nem gondolkodnék...Egyáltalán.
    Ahhoz forradalmi változások kellenének. De lehet, hogy csak az előítéleteim.
  • Zóanagyvarázsló
    #48490
    Osztrákokkal lesz még zártkapus meccs, ha nem arra gondoltál. Bízom benne, hogy valami serdülő fiúcsapattal vagy élvonalbeli (női) klubcsapattal lesz közös gyakorlás.
  • Zóanagyvarázsló
    #48489
    Szádvárival a védekezése baj (a Fradiban úgymond Zizi teljesítményét is lehúzza), és ezen túl is rizikós lenne bedobni a mélyvízbe. Amúgy nagyon kedvelem, és a (közel)jövő egyik embere. Vérten Orsi a tornán lehetőségeihez mérten úgy ahogy elment, de az idei produkció alapján vele szemben nincsenek is már túlzott elvárásaim. Ha nem javul, a selejtező után mindenképp fiatalítani kell a poszton mihamarabb, de a németek ellen én még benne, Juhászban és Vinczében gondolkoznék. Emellett azért úgy tűnik, hogy a balszélt gyengébben is játsszuk meg, de tény, hogy Móni mérkőzés eleji gólja sem volt abszolút ziccer, és Bódi is betalált nehezebb helyzetből. Azari pedig kezd több mint biztató lenni a bajnokságban, így talán nem lesz reménytelen a következő pár évben egyik szél sem, a bal oldalon képességeik alapján sorban állnak a fiatalok.

    A ? egyértelműen Bulath, nem klasszis játékos, de jó védekezésben is, és az ő harcossága hatalmas plusz, emellett Eszter bizalmát nyilvánvalóan élvezi. Kiemelném Hornyákot, aki a győri küzdőszellemét sikeresen átemelte. Nyilván nem a megoldás nehéztüzérségnek, de számomra egyértelművé tette, ami eddig is valószínűsíthető volt: ott a helye a keretben.

    Magából a meccsből azért sok tanulságot nem vonnék le, legalábbis apokalipszist nem vizionálnék, egy nagyon fizikai állapotban lévő, hatalmas akarattal küzdő, motivált brazil csapattól kaptunk ki, sok próbálgatás során, kényszerű kiválásokat és aspiránsok gyengébb egyéni teljesítményét megszenvedve. Megkockáztatom: Pálingerrel ez egy szorosabb meccs lehetett volna, bár a brazilok jobb lövők a hollandoknál. Mindenesetre tétmeccsen nem ezt játszottuk volna, és nem ezekkel az emberekkel. Ettől függetlenül hurráoptimizmusra sincs ok.
  • Vaxi
    #48488
    sajnos már az első félidőben 5 gólos különbség volt, aztán a másodikban még kaptunk párat. a brazilok nagyon jók voltak.
  • [HUN]FaTaL
    #48487
    Na ne már :(
  • Vaxi
    #48486
    kikaptunk :(
  • [HUN]FaTaL
    #48485
    Mennyi lett a Magyar - Brazil? Aludtam, úgyhogy nem láttam :(
  • kaloz174
    #48484
    Nekem leginkább az volt a véleményem, hogy ennek a gárdának, kiegészülve a jelenleg hiányzó kerettagokkal, feltétlenül kellene még együtt játszania, ha lehet, az említett, meccset megelőző, összetartás előtt.
    Eszter a mai meccsen, háttérbe szorítva az eredményesség fontosságát, inkább kísérletezett, kipróbált. Ez rendben is lenne, persze az eredmény azért elég bántó, viszont mikor fogunk úgy gyakorolni, hogy tudjuk, mit és kivel akarunk játszani?
    Márpedig, mivel nem 1 csapatra épül a válogatott, erre feltétlenül szükség lenne, szerintem.
  • primavis
    #48483
    Várhattál volna egy fél napot és az elemzésed aktuálisabb lett volna! Ma még jobban kiderült, hogy az új kerettagok közül max. Ferling, illetve a védekezésben Kisfaludy az akire számítani lehet. Rédei-Soos, az eddigi teljesitményei alapján csalódás, Herr Anitától nem vártam többet,Szabó nem képes átlépni az árnyékát, Trifa meg ismét bizonyitotta, hogy kiszámithatatlan teljesitmányekre képes, Juhász helyett meg Szádvárit kellene kipróbálni. A nagyobb gond, hogy Görbe, de Vérten is jóideje képességei alatt szerepel, de ezt Misikéről is el lehet mondani.
    A kapusok (Pállinger, Herr) adottak, akár a jobbszélsők is. Hornyák, Tomori, Szucsánszki, Szamoránszki és az egészséges Szani, kiegészülve Ferlinggel +? nem hiányozhatnak a keretből a németek ellen. Kérdés, hogy ezen a két mérkőzésen melyik arcát fogjuk látni a csapatnak. Egyetértek, hogy a balkezes jobbátlövőről le kell mondani, sem Sopronyi, sem Heer, sem Soos nem számit komoly igéretnek ezen a poszton. A többi meg kiderül menetközben.
  • Zóanagyvarázsló
    #48482
    Én kezdem azt érezni, hogy nincs szükség balkezesekre a keretben. Ha úgyis cserélni kell őket védekezésben, ha nem bízik bennük a kapitány, és ha eleve ott lesz majd Bulath, Tomori és Hornyák, akkor sok babér úgysem terem nekik. Az az igazság, hogy egyikük sem annyira jó, hogy az egyéb hiányosságaikat ez ellensúlyozná, és megérné a németek elleni meccsig rohamtempóval beépíteni őket. Persze nem kívánom a játékosokat leírni a ma látott kevés játékperc alapján, viszont Mátéfi Eszter elképzelései jól látszottak a mérkőzésen, így csodálnám, ha minőségi, már beépített vagy nyilvánvalóan beépítendő játékosokat cserélne le rájuk kényszerűség (pl. sérülés) híján.

    Juhász Gabi pedig szerintem kiszolgáltatottabb helyzetben volt a szélen labdák szempontjából, mint Ferling, nehéz az ő beilleszkedésüket egyenlő mércével mérni, személy szerint mindkettejükkel elégedett voltam. Szani egyelőre nagyon hiányzik, nem csupán a bombái miatt, de őt nagyon is sürgető lenne beépíteni, márpedig a védelembe nem biztos, hogy egyszerű lesz. Számomra amúgy Szabó Vali a talány, alapból nem a támadójátékáról híres, de mostanában némi túlzással csak védekezése NB I-es szint, vagy neki kéne összekapnia magát, vagy találni kell a posztra még valakit, mert az nem járja, hogy elöl Piros ér csak valamit. (Támadásban használható játékosokat tudnék is a poszton, de náluk meg a védekezés bukik.) Tomori a gyengébbik formáját hozta, azaz "csak" támadásszervezésben és védekezésben volt vezéregyéniség, a lövései sajnos nem jöttek be, kicsit peches is volt.

    Megnéztem volna ezt a meccset úgyis, hogy mindkét csapat friss, mert gyanús, hogy az ellenfelünk ennyire nem tudott indulni, csak akkor, ha mi magunk jól felépítettük nekik a helyzetet. Felkészülési meccsnek jó volt ez, néhány biztató momentummal, de ha mondjuk Pálinger a holland csapatban véd, akkor talán ők nyernek néggyel, ha amúgy végig kézben is tartottuk a meccset. A lényeg, hogy sok (még) a hiba, a támadójáték pedig (még mindig) kevés. Egy jó Szani úgy kell ide, mint egy falat kenyér, hiába ígéretes a többirányítós játék.
  • Zóanagyvarázsló
    #48481
    Talán ez a legújabb (angol, PDF).

    Itt pedig össze vannak foglalva valamilyen szinten.
  • Zóanagyvarázsló
    #48480
    Szerintem a KEK-szereplésünk gazdasági mérlegéről van szó. Innentől pedig ez nem a költségvetésről szól, hanem arról, hogy az EHF által mostohán kezelt kupasorozatoknak csak éppen a döntőjét nyúlja le, ami a reklámokat és a közvetítést illeti, cserébe pedig még dirigál is, jegyek is kellenek nekik. Ezért szeretjük őket oly nagyon.

    Mondjuk azt nem tudom, hogy díjként ilyenkor mennyit osztanak vissza a végén, de valamennyi elvileg jár, az más kérdés, hogy ez mennyire fedezi utólag egy hosszú széria összes járulékos költségét.
  • JoeFromHun
    #48479
    Sziasztok!

    Szeretném kérdezni,hogy valakinek nibcs e bírtokában kézilabda szabálykönyv? vagyis nekem a módosítások kellenének (2010-2011)...
    Ha valakinek van ilyesmi vagy tudja hol találom meg .. az kérem linkelje már nekm be.

    Segítséget előre is köszönöm!

    Üdv:Joe