61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Zóanagyvarázsló
    #60424
    A 2003-ban berobbanó Görbével (a vb-döntő utolsó mozzanata ide vagy oda) talán még át is mehettünk volna a franciákon, a mai már egészen más szint. Egyrészt jóval kevésbé engedhetünk meg védekezésben gyengébb játékosokat, mint klasszis támadókkal teletűzdelt csapat mellett, másrészt ő sem tudja már elöl azt hozni (néha brillírozik még irányítóként, de már nem is feltétlen ott játszik). Talán a térde miatt sem jó ötlet erőltetni.

    Minden elismerésem az eddigiekért, de ha nem tudjuk pótolni, az csak azt mutatja, hogy nagy a baj, hiszen éppen hasonló alkatú irányító-átlövőkkel vagyunk tele, ez nem hiányposzt. Az más kérdés, hogy játékot szervezni magas szinten és zseniális passzokat adni nem mindegyikük képes.
  • Zóanagyvarázsló
    #60423
    Egy kicsit úgy érzem, hogy a csehek kárpótoltak a tegnapiért :) Úgy gondolom, a románok nekünk is jobban feküdtek volna, de azt azért nem állítanám, hogy nekünk is biztosan összejött volna. Mindegy is.

    A hosszabbításos orosz-koreai meccs sem volt rossz, azt szimultán néztem a másik meccs mellé. Megérte mindkettő mellett kitartani.
  • primavis
    #60422
    Mintha a legidősebb utánpótlás csapataink ott lennének az élvonalban, nemde? 18-21 évesek, mikor bizonyítsanak ha nem ebben a korban? Tessék lehetőséget adni nekik! 27 légiós aki nálunk játszik van/volt jelen ezen a Vb-n! A svédeknek, hollandoknak, szerbeknek, montenegróiaknak, cseheknek, szlovénoknak gyakorlatilag alig van értékelhető bajnoksága (s csapataik a BL-ben vagy EHF kupában), de van válogatottja!
  • Gabess8
    #60421
    Teljesen jó és reális döntést hozott. Sosem volt a kedvenc játékosom, sőt nem is szerettem, de azt el kell ismerni, hogy mind klub mind válogatott szinten sokat tett az asztalra, Ahogyan tegnap Elek és sopi fogalmazott kérdés tudják e pótolni van e felhozatal...
  • primavis
    #60420
    Bejött a várakozásom, a csehek kiverték a románokat!
  • Isthy
    #60419
    Görbe helyes döntést hozott. Az ETO-ban még minden bizonnyal letölti a 1,5 évét azután abbahagyja.

    Elmondhatjuk, hogy az utolsó játékos is abbahagyta a válogatottban, aki anno annak a csapatnak volt a tagja, amelyik a fórum megnyitását ihlette.
  • primavis
    #60418
    A montenegróiak megmutatták, hogy mindössze 4-5 tapasztaltabb játékossal is lehet eredményt elérni Amikor az U 19 és 21 jó eredményeket ér el, talán kellene őket játszatni és beépíteni a válogatottba, ahogy Háfrával sikerült..
  • Isthy
    #60417
    Elnézve a svéd-szlovén meccsen a szlovének teljesítményét, igazolást nyer amit gondoltunk, ellenük lett volna esélyünk. Persze ha ellenük továbblépünk, akkor azt gondolhatták volna az illetékesek, hogy rendben vagyunk és ott a helyünk. Pedig ez sajnos jelenleg nagyon nem így van és ezért jobb is lenne ha minden illetékes komolyan elkezdene dolgozni.
  • primavis
    #60416
    Mivel ennek a keretnek csak kb. a fele alkalmas arra, hogy az EB-n, VH-n jól szerepelhessünk, Olimpiára kikerüljünk, a szövetségnek átkellene az egész naptárát szerveznie és egy új játékos keretnek minél több alkalmat adnia válogatott meccsek szervezésével. Évi két-három összetartással ez lehetetlen.
  • Zóanagyvarázsló
    #60415
    Kevés volt a lőtt gól, és sok a hiba elöl, de végig azt éreztem, hogy alig tudtunk normálisan kidolgozott francia támadást kivédekezni.

    Tudjuk, hogy elöl ezzel a kerettel vegyes teljesítményre vagyunk képesek, lutri, hogy éppen működünk-e. Én stabil védelem nélkül nagyon nehéz innen előrelépni. Az adhatná meg az alapot is ahhoz, hogy ne húzzanak el, hogy ne tűnjön hitet vesztően reménytelennek futni az eredmény után, hogy indulhassunk stb. Mára nyilván nem ebben vártam csodát, éppen ezért fogalmaztam úgy, ahogy.

    Sajnos a folyamatos lecsúszásunk tükrözi a realitást.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2017.12.10. 19:14:06
  • Isthy
    #60414
    Ma is így történt, vereség lett a vége.
    A szünet után egyszer még visszajöttünk a meccsbe (14-18-ról 17-18 lett), de azután a franciák újra elléptek 4 góllal, majd 5 lett közte. Ezt az előnyüket a meccs végéig tartani tudták és tulajdonképpen simán nyerték a meccset. Legyünk őszinték, ez a csapat jelen helyzetében nem is való a legjobb 8 közé. Ahogyan a vb előtt is írtam, ha a 8 közé jutnánk az már nagyon szép eredmény lenne.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.12.10. 19:05:22
  • primavis
    #60413
    Mivel nem vagyok mazo, megkiméltem magam a nézéstől! Jól tettem, sajna.....
  • Isthy
    #60412
    Amikor 11 gólt lőttünk az első félidőben, akkor mindig kikaptunk. Ha nem lesz érdemi változás elöl, akkor most is így lesz.
  • Isthy
    #60411
    Nem lenne ez reménytelen, mert a franciák sem valami acélosak.
    Többször visszajöttünk 3 gólról és egyenlítettünk. Azután 11-11-nél az utolsó 3 percet megint elbénáztuk elöl és ismét 3 gól lett a szünetre a francia előny. A 11 elszórt labda elöl rengeteg, ennyi hibával nem lesz esélyünk, pedig a franciák is elég haloványak. Sajnos a két kihagyott büntető is nagyon hiányzik.
  • Zóanagyvarázsló
    #60410
    11-11-nél mondtam azt, hogy az eredmény remek, de ezzel a védekezéssel csoda és Bíró Blani kell. 11-14 után nem dőlt el semmi, de az említett recepthez képest képest még +3 gól kell.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2017.12.10. 18:08:58
  • Zóanagyvarázsló
    #60409
    A franciák jó párszor javultak már sokat menet közben, ezért is szerepeltek korábban rendre jobban vb-ken, mint Eb-ken. Én veszélyesnek tartom őket játékerőt és játékstílust tekintve is, a szlovénokhoz képest pláne. Verhetőnek meg verhetők, voltak már erősebbek, de az alapján, hogy mi kiket vertünk, és mit mutattunk eddig, nekünk ehhez akkor is sokat kellene javulnunk, ha ők semmit nem lépnek előre. Láttunk persze sok csapattól ilyet, a sajátunktól is, hogy egy-két éles meccsre tényleg felszívták magukat. Az előző Rasmussen-válogatottól sajnos túl közelről nézhettük ezt.

    Jó ágra kerültünk, de nekünk minden meccs nehéz, egyedül Szlovénia és Montenegró ellen érezném magunkat esélyesnek.

    A Sport 1 pedig sajnos nem erőlteti meg magát, a dán-német érdekesebbnek ígérkezik a svéd-szlovénnál, de mégis az utóbbit adják. Lehet maradok náluk ezúttal, a streamnél sokkal jobb a képminőség.
  • smith09 #60408
    Erre a meccsre kiváncsi vagyok, szerintem a norvégok hozni fogják.

    A mi meccsünk pedig tényleg nehéz lesz, szoros eredményt várok.
  • primavis
    #60407
    Három csapat kitolt magával: a spanyol, a román meg a norvég.
    - a spanyolok mindenáron elakarták kerülni a norvégokat, ráfizettek, mert mégis megkapták őket;
    - a románok, mert mindenképpen megakarták nyerni a csoportjukat s így a nehezebb ágra kerültek;
    - a norvégok, mivel lebecsülték a svédeket és elhülyéskedték a második félidő második részét.
    A mi szempontunkból, eddig jól alakulnak a dolgok. A franciák nehéznek tűnnek, de eddig csak a két betli csapatot (Angola és Paraguay) valamint a román tartalékokat tudták legyőzni. Verhetők, ezt megmutatták a szlovénok és a spanyolok is.
  • Zóanagyvarázsló
    #60406
    Néztem a spanyol-franciát és a spanyol-szlovént is (a francba, így lemaradtam a norvég kurdarcról!) és nagyon jól látszott, hogy a franciák villámgyors támadásokkal és középkezdésekkel operálnak, melyek nem fekszenek nekünk a lassabb és helykeresős visszarendeződésünkkel vagy a lábbal olykor lassabb védőinkkel. A lomhább, régiesebb kézilabdát játszó szlovénoknál van még egy-két ügyes lövő Groson kívül, de ahhoz azért nem elég jók, hogy ezzel a legkomolyabb csapatok közé számítsanak. Jobban feküdtek volna nekünk ezzel sokkal.

    Magyarul egyetértek :)

    Én szurkolok azért, hogy a negyeddöntőben inkább spanyol-orosz legyen, de valóban nem az a papírforma, nincs mindenki Pena és Barbosa (és Martín) szintjén, a norvégok keretében több a topjátékos a maga posztján.
    Utoljára szerkesztette: Zóanagyvarázsló, 2017.12.08. 22:23:03
  • Isthy
    #60405
    Annyiban, amit a spanyolok is megcsináltak. Kivették Grost a szünet után, meg is haltak a szlovénok. Nekünk is ezt kellett volna csak megcsinálni és meglett volna az esély. A franciák ellen komoly fizikai meccs várható, ami nekünk nem fekszik. Ellenük gyorsan és dinamikusan kellene támadni, na ez nem a mi erősségünk.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.12.08. 22:11:15
  • Isthy
    #60404
    A svéd győzelem azt jelenti, hogy minden bizonnyal lesz egy norvég-orosz negyeddöntő...
  • primavis
    #60403
    A spanyolok viszont elkurták, gondolom elakarták kerülni a norvégokat, erre fel tálcán adták nekik a svédek! Most azután vakarózhatnak!
  • primavis
    #60402
    Tehát a franciák! Nem tudom mit mondjak, mennyiben lett volna jobb a szlovénekkel?
  • Isthy
    #60401
    Megkaptuk a franciákat, a legnehezebb ellenfelet számunkra.
  • primavis
    #60400
    Spanyol győzelemnél a franciákkal, más eredménynél a szlovénekkel.
  • Isthy
    #60399
    A csoport 3. helye megvan a csehek elleni győzelemmel.
    Hullámzó volt a játékunk, ettől függetlenül a meccs 3/4-ed részében mi voltunk elöl és többször több góllal is. A végét megint elszórakoztuk és így csak 1 gólos győzelem lett belőle. A románokkal biztos nem játszunk, a másik három csapatból kerül ki a nyolcaddöntős ellenfelünk.
  • primavis
    #60398
    Megvan a 3-ik hely. nem volt túl sima, sok volt a hiba, de összejött! Ha a románok kizökkentek, akkor ez a cseh csapat borsot törhet az orruk alá! Pláne, ha még kapusaik is lennének.
  • primavis
    #60397
    Félidőben 17-7 a franciák javára a románokkal szemben! Nem mondhatnám, hogy Ambros Martin t érdekli is valamennyire a spanyolok sorsa!
    S remélem a románok vasárnapra is ebben a formában maradnak! Megérdemlik.
  • primavis
    #60396
    Nem verték meg (döntetlen) és ezzel a románok elsők! Viszont rendkivül érdekesé válik a holnapi program!
    - ha kikapunk akkor a románokkal játszunk, ha nyerünk vagy döntetlen, akkor akárkit kaphatunk a többi háromból.
    - ha nyernek a szlovénok a spanyolokkal, akkor velük játszunk; ha a spanyolok nyernek akkor velük feltéve hogy a franciák nem nyernek a románok ellen; ha döntetlen a szlovén-spanyol és nem nyernek a franciák, akkor megint a szlovénokkal; stb, stb.....
    A magyar-cseh és a román francia egyszerre lesz, mig a spanyol-szlovén már utánunk.
  • Isthy
    #60395
    Feltéve, hogy a franciák ma megverik a spanyolokat.
  • [HUN]FaTaL
    #60394
    Nincs körbeverés, mert a lengyelek tőlünk is és a csehektől is kikaptak, a svédek pedig már továbbjutottak.
  • primavis
    #60393
    Nem körbeverés, mert a lengyelek már kiestek, a svédek meg miután a cseheket és minket is megvertek,ma jól megverték az argentinokat is, a románok nagy nehezen nyertek Angola ellen és a franciák elleni meccsen dől el, hogy ki az A csoport első helyezettje.
  • Zóanagyvarázsló
    #60392
    Matematikailag is megvan? Ha a svédek a maradék két meccsen kikapnak, még lehet hármad körbeverés, és az egymás elleni eredmények alapján is egálra állnánk velük és a lengyelekkel. Persze ha az egymás elleni eredmények után az összgólkülönbség jön (nem tudom, mert úgy eldugták a versenykiírást, hogy még nem találtam meg), akkor nagyon ki kéne kapnunk a csehektől, reálisan nézve tehát tehát nagyon nehéz már kiesni.
  • Isthy
    #60391
    A lengyelek legyőzésével a továbbjutás megvan, holnap eldől, hogy a csoport melyik helyén.
    Az első negyedóra kiegyenlített volt, azután sikerült 2-3 góllal meglépnünk és a szünetig ez maradt. A második félidőben fokozatosan távolodtunk el a lengyelektől és elég simává vált a meccs, a vártnál biztosabb lett ez a győzelem. Mondjuk 29-21 után az utolsó 8 perc kicsit rontott a képen, de alapvetően nem volt gond a szünet után.
  • Zóanagyvarázsló
    #60390
    Ha Tóth Gabinak nem megy és nem bízik benne eléggé Rasmussen, akkor végül is mindegy. Én mondjuk őt is és Háfrát is többet használtam volna balátlövőben (több Kovács Anna-perccel az első két meccsen), hogy messzebbről is lövöldözhessenek az önbizalomért. Na jó, ez Noninak annyira nem kell, de ráférne hozzászoknia, hogy távolról is jobban tüzeljen, mert arra is szükség lehet. Persze ez védelemben gyengülést hozott volna, de nem tetszik az átlövések nélküliségének konzerválása. (Az argentinok elleni meccset még nem láttam, mert dolgoztam.)

    A mutatott játék pedig nem tetszik, de Rasmussen a lengyelekkel is a fontos meccseket húzta be inkább, ezért működött az egyenes kieséses vb-n a lengyel válogatott vele, az Eb-ken meg nem. És KEB-bel is kellett a rossz kezdés után a mázli. Meglátjuk mi lesz ebből. Csoda persze aligha, már mások a realitások, mint a Mocsai-érában, amikor marha erős keretünk volt. Most középcsapat vagyunk egy jóval szélesebb mezőnyben.
  • smith09 #60389
    Na szép, Görbicz gondolom két éven belül kiszáll, a többi játékos pedig marad nemzetközi viszonylatban a futottak még kategória. Mindenesetre nagyon sajnálom.
    Pár meccset látva, úgy gondolom hogy a tőlünk erősebb csapatoknál is simán vannak olyan játékosok akik nálunk jónak számítanak, mellé jön 1 - 1 ma klasszisnak számító játékos.

  • Isthy
    #60388
    Tóth Gabi helyett lesz Zizi

    Sajnos várható volt ez a verzió, pedig simán lehetett volna más (leginkább Mayer).
  • Isthy
    #60387
    Nem láttam a mai meccsünket, csak az eredményt tudtam követni (az M4-et tudom ingyen nézni a mobilomon, mást sajnos nem). Látszólag sikerült fejlődést felmutatnia a csapatnak. Aki látta legyen szíves írjon a meccsről részleteket.
  • Isthy
    #60386
    Sztem attól ne várj sokat, a NEKA pont azoknak a gyűjtőhelye akikről megemlékeztem.
  • Isthy
    #60385
    Igen, nagyjából 2007-ben már látszott, hogy milyen lesz a korszerű kézilabda a jövőben. A norvégok ugye anno 2004. decemberében mutatták be éppen nálunk, hogy mi várható.
    Annyit még hozzátennék, hogy természetesen a játékosok szemléletében is komoly változásokra van szükség. Pl. megfelelő életmód és táplálkozási szokások, az edzettségi szint fokozásához szükséges munkához való megfelelő hozzáállás stb.