61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #48678
    Ha Pesten keresztül mégy, akkor beszéljetek Brekivel, mert neki fuvar kellene lefelé Pestről Dabasra.
  • SomogyiG
    #48677
    Sajnos nem 100%, s az útvonal sem biztos, lehet, hogy Bp-en keresztül lesz még is, amit szerettem volna elkerülni. Ebben az esetben Siófokon lehetne hozzám csatlakozni.
  • Isthy
    #48676
    Örülök, hogy mégis sikerült elintézned.
    Talán így lesz egy mini fóumtali és jó kabalák leszünk a csapatnak.

  • Isthy
    #48675
    Bár már nagyon régen nem láttam errefelé, de hátha még olvas bennünket:

    Boldog Születésnapot kívánok Viktor!

    Kívánom, hogy még nagyon sokáig találkozhassunk a kézi meccseken és nézhessük a jobbnál jobb képeidet!
  • SomogyiG
    #48674
    Hosszú ideig bizonytalan volt a dolog - sokáig úgy nézett ki, hogy egyenesen lehetetlen - de most még is felcsillant a remény, hogy el tudok jutni Dabasra. Értelemszerű lenne, hogy Szexárdon keresztül mennék, s aki ott tud csatlakozni hozzám, az jöhetne velem. Ez legfeljebb négy férőhelyet jelentene.
    Az útvonalam: Kaposvár - Dombóvár - Tamási - Hőgyész - Szekszárd. Onnan át a Dunán, s tovább Dabasra.
  • Zóanagyvarázsló
    #48673
    Érdekes, amit Elek Gábor, mond a handball.hu-s interjúban. Azt eddig is tudtuk, hogy a Dabasi csarnokot kedvező feltételekkel kapjuk meg, de ez alapján kevesebbe kerül, mint a sajátunk (ugye a jegyárbevétel 25%-a a Budapesti Olimpiai Központot illeti), legfeljebb a költözés költségei miatt drágább. Viszont nagyobb lesz a bevétel is. Arra már rájöttünk, hogy a Népliget sajnos ezúttal valóban nem volt opció, de így már egyértelmű a kérdés.
  • Vaxi
    #48672
  • Isthy
    #48671
    A hétvégi tv-s program:

    Győri Audi ETO KC - DVSC-KORVEX
    Női bajnoki döntő, 1. meccs - Győr
    2011.05.07. 11:00 RTL Klub

    HK Larvik-Itxako Navarra
    Női BL döntő 1. meccs - Larvik
    2011.05.07. 16:45 DigiSport

    Pick Szeged - MKB Veszprém
    Férfi bajnoki döntő, 2. meccs - Szeged
    2011.05.08. 11:35 RTL Klub

    FTC Rail Cargo Hungaria - C.B. Mar Alicante (spanyol)
    Női KEK döntő, 1. meccs - Dabas
    2011.05.08. 15.00 DigiSport
  • Isthy
    #48670
    Sztem is Amorim verziójához van közelebb. Meg máshonnan is vannak információi az emberfiának és azok segítenek jól érteni az olvasottakat.
  • Duby
    #48669
    Valahol az igazság a kettő között lehet, de kiindulva a mindenhol jelenlévő és érezhető magyarisztáni valóságból, Amorim verziójához közelebb.
    Többnyire ez a mai magyar professzionális sport.
  • kaloz174
    #48668
    Fehérvári hírek:
    Ana Amorim története
  • Breki33
    #48667
    okés pont ezt írtam priviben :)

    mi még nem tudom, hogy menjünk meg kell nézni a tömegközlekedést gondolom dél körül kéne indulni
  • Isthy
    #48666
    Terv szerint mi negyed 3 körül érnénk oda, ha telón összecsörgünk megoldhatjuk a találkozást a meccs előtt.
  • Breki33
    #48665
    na a kép félreérthető 8 sor 14,15
  • Breki33
    #48664
    Na megvannak a jegyek itt látszik hol



    Ha valaki megy innen pestről és lenne két szabad helye szóljon please betársulnánk.

    Isthy ti előtte találkoztok valahol?
  • Gabess8
    #48663
    Én nem olvastam még el, de ez így rosszul kezdődik szerintem. Ezzel az erővel ha jól értem, mondjuk a mi helyi csapatunk is kaphatna támogatást, amit még el is fogadok, de ezek alapján a senkiházi MKSZ is kapni fog, abból pedig semmi jó nem lesz szerintem, mert úgyis lenyúlják, és itt válaszoltam a #48659-re is.
  • Isthy
    #48662
    Azért ez a bekezdés megütötte a szememet:
    "A sport- és turizmusbizottság elnöke azt mondta, míg korábban úgy volt, hogy csak az öt látvány-csapatsport első osztályú klubjai részesülhetnek ebben a támogatásban, addig ezt mára kibővítették, így az érintett sportágak összes csapatai – osztálytól függetlenül –, illetve sportszövetségei is igénybe vehetik a társaságiadó-kedvezményből adódó támogatást."

    Na ez az egyik ami kétségeket is ébreszt bennem...
  • Isthy
    #48661
    Igen sztem is ezek vannak legfelül és a lelátó közepén a kapu fölött-mögött.
  • Isthy
    #48660
    Igen, de már péntek reggel a 3. sortól felfelé le volt foglalva az egész szektor "valakiknek"... Az F szektor meg teljes egészében a spanyoloknak.
  • Isthy
    #48659
    Még a végén lesz belőle valami

    Csak ismerve a hazai helyzetet, attól félek megint lesznek olyan haszonélvezői akiknek semmi közük hozzá illetve nem sokat tesznek érte.
  • Breki33
    #48658
    Mondjuk most belegondolva kapu mögötti helyeknél nem is tudom melyik a jobb ha a kapu fölött van úgymond az ember vagy kicsit a szélén, mondjuk a hangulat biztos középen jobb :P
  • Breki33
    #48657
    tehát ha jól értem akkor az általam itt bejelölt helyek vannak legmagasabban és a kapuhoz legközelebb

  • Breki33
    #48656
    Az nem alul van?

    Most hívott a hölgy

    az IBUSZ-ban neki azt mondták, hogy a 12-es a legmagasabb
  • Isthy
    #48655
    A #48643-ban már korrigáltam magam
  • Isthy
    #48654
    Mi az E szektor 2. sorában leszünk.

    Az F szektor volt a spanyoloké, de jóval kevesebben jönnek mint 200, ezért szabadultak fel ott jegyek.

    A jegyek helyre szólnak, oda kell ülnöd. Magasabbról valszeg jobban láttok majd.
  • kaloz174
    #48653
    Mintha azt olvastam volna, hogy Herr Anita sérült.

    Itt
  • Breki33
    #48652
    Ja és ha vennénk jegyet megy Pestről valaki akikhez csatlakozhatnánk?
    Tömegközlekedéssel nem tűnik egyszerűnek Újpestről odajutni.
  • Breki33
    #48651
    igen én is ezt nézem, most itt melyik számít jobb helynek az első vagy a 12. sor?

    Isthy ti hányadik sorban lesztek, vagy ez nem kell olyan komolyan venni?
  • Isthy
    #48650
    Vanyus Attila interjú

    Ugyan az elején mindjárt egy tévedéssel kezdődik, de talán érdemes elolvasni. Az ETO 2 éve volt BL döntős, tavaly az elődöntőben kiesett a Valcea ellen.
  • Isthy
    #48649
    Igen, itt jól látszik, hogy mely szektorokban van még hely és pontosan hol. Az F szektor az 5500-as, a többi 7500-as.
  • Zóanagyvarázsló
    #48648
    A Kapusokról annyit, hogy én nemrég még úgy láttam, Pálinger, Herr, Triffa a sorrend, utánuk jönnek a többiek. Az első kettőt tekintve ezt még tartom is (végül is úgyis ők lesznek ott, szóval mindegy), de Triffa ebben a szezonban nekem nagy csalódás, Pasinak pedig jobb a pillanatnyi formája, a döntő sem rajta ment el, ha már kapust kell okolni, akkor elsősorban Kiss Évával tennék így, nálam ő most veri csapatbeli kollégáját is. De a válogatott az más kávéház.
  • Zóanagyvarázsló
    #48647
    Nem rossz ez a keret, bár Hornyák Dóra hacsak nem nyújt rendkívülit, most még csak gyakorolni fog a többiekkel, mindenesetre a közeljövőben helye lesz a keretben, mást pedig nem nagyon lehetett behívni helyette a 28-hoz. Soós és Sopronyi helyzete az érdekes, az előbbi a bajnokságban jobban teljesít mostanában, és védekezésben valamicskével jobb, az utóbbi viszont jobban be van építve a csapatba, ráadásul éppen BL-ben és az EB-n bizonyított - legalábbis szerintem azok közé tartozott, aki semmiképp nem okozott negatív csalódást. Viszont ha minden a tervek szerint halad, akkor úgyis Tomori, Bulath és Hornyák lesz ott a németek ellen, már csak azért is, mert őket úgyis csak cserélgetné Eszter, ha kétmeccses keretre epizódszereplőket is érdemes lehet vinni, nincs folyamatos terhelés. Illetve a németek elleni bevetésük jelenthet mást is: nincs átlövőjátékunk, ezért kellenek ők... Bogdanovics szerintem ki fog maradni, mert bár jó formában van, a védekezése esetleges tud lenni, Misi pedig többet készült eddig a csapattal, és a nyitott védekezésben fontos szerepe van. Jó átlövőforma kéne tőle, hogy bennragadjon, az viszont akár elég is lehet, mert ezzel adós mostanában mindenki. Mayer Szabina az új Ábrahám Szilvia lehet, vagy a beállós poszt Sopronyi Anettje, támadásban lehet pár jó epizódszereplő (bár Ábrahám még erre sem kapott lehetőséget), amiatt talán megérné, majd kiderül, hogy mit mutat a felkészülés során, és a létszámba befér-e.
  • Zóanagyvarázsló
    #48646
    Konkrétan állóhely már nincs is, ülő viszont van. Persze arra is van még esély, hogy foglalások szabaduljanak fel. Jegyek pedig vagy lesznek üzéreknél, vagy azoknál, akik elbeszélgettek velük.

    Itt nyomon követhető a jegyek állása, sőt itt foglalható is.
  • Breki33
    #48645
    oppá ezek az 5500 forintosak?

    hol is van pontosan?
  • Isthy
    #48644
    Tegnap olvastam, hogy közben szabadultak fel ülőhelyek, lehet érdemes lenne megint ránéznetek az IBUSZ oldalra.
  • Isthy
    #48643
    Bocsánat, közben elolvastam rendesen a cikket és benne van, hogy Herr Anita is sérült Sopival együtt.
  • Breki33
    #48642
    Igazad van bocsi vhogy átugrottam rajta Mea C.
  • Breki33
    #48641
    Hát igazából elfelejtkeztem illetve nem tudtam róla, hogy lesz így lemaradtam, de lesz még győztes meccsünk :)

    KEK-döntő-vel kapcsolatban a hölgyet beküldtem az IBUSZ-ba Pesten megkérdezni, és ugye tényleg csak állóhely van azzal kapcsolatban kicsit megijedt mikor megmutattam amit beszéltünk én is kicsit féltem őt ugye írtam is miért.
    Aztán utánanézett, hogy hogy lehet Pestről Dabasra lejutni, hát nem semmi.
    Most jelenleg ott tart az ügy, hogy akkor Pesten kéne egy jó kivetítős helyet keresni ahol lehet szurkolni.

    Szval ha valaki tud ilyet akkor szívesen veszem.
  • Isthy
    #48640
    A németek elleni 28-as keret

    Nagyjából mindenki benne van aki számításba jöhet jelenleg. Bár a Fradisták sztem Szádvárit tuti hiányolni fogják. Érdekes, hogy Rédei-Soós benn maradt, míg Herr Anita kikerült. Vajon mi dönthetett kettejük között? Sopronyi szintén benn van, ahogy várható volt. Ami egy kicsit fura számomra, hogy Szekeres megint ott van.
  • Zóanagyvarázsló
    #48639
    Az Európán kívül direkt nem is foglalkoztam. Korea eddig is volt az élmezőnyben, a '90-es években még jobban, mint mostanában. Az ember várta volna a többi ázsiai csapatot is, de a kínaiak csalódást okoztak, a japánok pedig maradtak kellemetlen, gyorslábú ellenfelek, de ennél tovább már régóta nem jutottak, legfeljebb minket most már könnyebb megszorongatni. Angola is vert már meg minket korábban is, de azért a nemzetközi élmezőnyt tekintve nem hiszem, hogy velük számolni kell - viszont úgy érzem, hogy ők eddig is ott voltak mögötte, ez sem új fejlemény. Brazília egyértelmű, hiszen most kaptunk ki tőlük, náluk lesz a vb, ők azok Európán kívül, akik a leglátványosabban jönnek fel (ezen a szinten talán az egyetlenek), de ők sem új belépők, egyenlő feltételek között arról sem vagyunk meggyőződve, hogy előttünk járnak, más kérdés, hogy nekünk mindig van kifogásunk - márpedig ahol mindig van kifogás, ott valami nincs rendben.

    Összességében azt mondanám, hogy a 9-12. hely egy reális, de pesszimista elképzelés a következő évekre, ha továbbra sem tudunk nyolcba kerülni, az a jelenlegi keret mellett igenis gyenge teljesítmény. Engem nem lepett meg az EB végeredménye, de a 10. helyünk egy kritikán aluli meccsünknek köszönhető, ahol negatív meglepetést szolgáltattunk, ha a franciák helyett a hollandok verjük, akkor is előrébb végzünk, a csapat túlnyomó többsége pedig mélyen a klubjában nyújtott szint alatt teljesített. Szóval süllyedünk, gyakran van pechünk, ritkán állunk ki teljes csapattal, húz minket az ág is, de a 9-12. helynél előbbre kell néznünk akkor is, ha reális és nem délibábos célokat kergetünk. Mert az bizony a kötelező meccsekkel is megvan - bár ilyenekről egyre nehezebb beszélni az Elnök-kupás jelöltejet leszámítva.

    Abban én egyetértek, hogy az utánpótlás igényel központi koncepciót, de a klubok mulasztása nagyon komoly a témában, jó magyar szokás szerint ők is a tapsra vártak, és ez megbosszulta magát. Majd meglátjuk, hogy a támogatást elősegítő törvényből, a klubok erősödő próbálkozásaiból és a központi akadémiatervekből mi lesz, az utóbbinál esetleg kinek az érdekei lesznek a legfontosabbak... Egyelőre már dereng valami, mintha több jelét látnám a változásnak, mint korábban. Ez talán nem sok, de nem is tagadom le.

    Ami a közvetítős ügyet illeti, jó kérdés, hogy kinek a sara, az MKSZ-t semmiképp nem menteném fel, de itt ugye nyilván a Sportklub nem akart zsebbe nyúlni, és rontott el alapvető számtanfeladatot is, a legnagyobb lúzerek ők a témában, de talán témától függetlenül is. A szerződésben ki kellett volna kötni, hogy a felsőházi rájátszás mérkőzéseinek (esetleg rajtuk kívül X darab egyéb mérkőzésnek) mindenképp képernyőn kell lenni, így ha ezt a tévé nem tudta volna vállalni, fel lehetett volna kínálni másnak. Persze objektív véleményhez ismerni kellene a szerződést, a bajnokság iránti érdeklődést, egy viszont nagyon valószínű: vagy rossz szerződést kötött a szövetség, vagy nem érvényesítette a benne foglaltakat.