61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Mse
    #48720
    jó kép :) jobb oldalon a szemüveges úriembert nem ismerem, melyikőtök Ő? :)
  • Andreeew
    #48719
    Valóban nagyon kell egy ilyen személyiség a kicsit belefásult "régiek" közé. Lundétól is azt vártam, hogy majd az ő fanatizmusa átragad a csapatra, de a végére inkább a csapaté ragadt rá... Hátha vele nem így lesz.

    "persze használni is kéne őket majd..." Ez nagyon igaz. Reméljük Konkoly is így gondolja..
  • Isthy
    #48718
    Ilyen messzire még nekem sem ér el a kezem
  • Zóanagyvarázsló
    #48717
    Az biztos, hogy nem ez volt sem a legjobb, sem a legegyenletesebb meccsünk az idényben. A megjegyzésem inkább a hajrák kezelésére vonatkozott (talán az ETO elleni rangadó volt az, ahol a végén mintegy gombnyomásra kapcsolt ki a csapat az ellenfélhez mérten), pedig lett volna még miért játszani), hiszen 50 perc jó játék az önmagában nagyon jónak lenne mondható. Az persze nagyon fontos, hogy akkor is tudjon harcolni a csapat, ha már csak kúszni-mászni tudnak, tudjon nyerni gyengébb játékkal és komolyabb összecsapást, illetve a hullámvölgyekből is jól tudjon kijönni - főleg ez utóbbiban kellene jobbnak lennünk. Elvégre a "hullámhegyén" minden csapat képes jól játszani, és úgy nem is nagy kunszt jó eredményt elérni.

    Ami a visszavágót illeti, az is jó kérdés, hogy kinek kedvez az első meccs tapasztalata. Mi ismertük ki jobban Ortunót, vagy ők találnak ki az emberfogás helyett más, hatékonyabb ellenünk taktikát, netán kevésbé tudja őket meglepni Trufi? De még folytatható lenne a sor, abban bízva, hogy Tomori addigra jobb állapotban és formában lesz, őszintén remélem, hogy mi tudunk nagyobbat lépni előre, és akkor már elérhetjük a kupát is, mindkét kezünkkel.
  • Gabess8
    #48716
    Sok fradi meccset nem láttam, így nem tudom hány percesek vagytok. Tegnap szerintem volt kb 30 perc jó játék a meccsen, persze a Spanyoloknak sem volt több még ennyi sem, de többször volt szerencsés góljuk. Szerintem jól helytált a csapat, ezért az egy félidőnyi jó játék is elég volt.
    Reméljük sikerül kint is behúzni, illetve 1-2 gólos vereséggel nyerni a kupát!
  • Gabess8
    #48715
    Nyugodtan valld be, hogy előtte lezsíroztad a kameramannal...
  • Isthy
    #48714
    Hogy teljes legyen a kép, itt egy nem sportos kép róla:



    Lehet, hogy a macin a sál átváltozik majd egy ETO sálra?
  • Zóanagyvarázsló
    #48713
    Míg a (naptári) év elején az volt a jellemző, hogy Fradi-siker esetén a belső hármast kellett magasztalni, addig az utóbbi időben inkább az vált közhellyé, hogy csapatként sikerült győzni, és mindenki hozzátette a magáét a sikerhez. Ez így volt tegnap is. A mérkőzés elején például Szani góljaival fordítottunk 0-1-ről (és a spanyolok védelmének összességében azt sem tett jót, hogy utána emberfogással kivették a jártékból), később Móni találatai kellettek, és időközben beindult a nap meglepetésembere, Trufi is. Az utóbbi meg is lepett, olyannyira, hogy a meccs után még nem is mertem neki 7 gólt megítélni. Nálam mondjuk talán Piros volt a mezőny legjobbja (ahogy beszéltük is Isthyvel), de alighanem szőrszálhasogatás lenne elemezni, hogy ki bizonyult hasznosabbnak, és nem szívesen fosztanám meg a remeklő jobbátlövőnket sem a címétől. Örülök, hogy végre egy elvben kiegészítőember is tudott ezúttal bizonyítani, talán ez Elek Gábor számára is megmutatja, hogy meg lehet hosszabbítani a kispadot a meglévő emberanyagból is, a sérültek ellenére is. Az viszont meglepett, hogy Szarka emlékeim szerint egyetlen percet sem játszott. Értem én, Krisztának voltak nagyon jó meccsei az utóbbi időben, valamivel gyorsabb, és az ejtései is sokszor működtek az utóbbi időben. De ettől még luxus Adri korábbit válogatottba szóló behívója "miatt" büntetni, és érdekes, hogy miért nem építettük be jobban védekezésbe, akár Zizit is pótolhatná így az ellenfél pár támadásának erejéig. Persze ezt nem most kellett volna kitalálni, hanem már jóval régebben. Egyáltalán van olyan csapat, mely két hasonló tudású szélsővel rendelkezik, de rotáció alig van? Na mindegy, unalmas már ez a téma, engem untat a legjobban, most különben sem illik morogni, ha a további ünnepléssel már illő kivárni a vasárnapot, amikor remélhetőleg lesz rá nyomós okunk.

    Részemről nem vagyok elégedetlen az eredménnyel, lehetett volna több is, kevesebb is, ha reálisnak inkább az előző tűnt volna. Érdekes, hogy újfent a végét sikerült elrontani. Ebben egészen biztosan benne van a fáradtság is, mégha a helyszínen már-már úgyis tűnt, mintha a szurkolók ünneplése átragadt volna a lányokra, megkönnyebbültek volna. Ezzel együtt nem tartom 50 percesnek a csapatot, az utóbbi mérkőzéseken amikor kellett, mindig odatettük magunkat a végén is, inkább akkor engedtek ki a lányok, ha már kellőképp jól álltunk, nyilván nehezebb ilyenkor 110%-on pörögni, a 90% viszont nem mindig elég. Mindenesetre éppen emiatt bízom abban, hogy nem fog bekövetkezni egy sokak által magyar betegségnek tartott hajrávereség Alicantéban. Szoros összecsapást várok, ahol a Fradit tartanám esélyesebbnek, de éppen az említettek és a meglévő előny miatt valószínűbbnek tartom, hogy amennyiben már eldőlt a kupa sorsa a javunkra, egy-két góllal elveszíthetjük kint a végjátékot. Mindenesetre nem becsülném le az ibériaiakat, ha nyilvánvalóan találkoztunk is már erősebb gárdákkal a sorozatban, azért nem véletlenül jutottak el idáig, ezt láthattuk. Biztos vagyok benne, hogy a csapat sem lesz így, és akkor nagyon jók az esélyeink, de újfent nagyot kell küzdeni. Majd elválik, hogy a játékvezetés milyen lesz kinn (a szlovén Vodopivec, Krasna páros lesz a két sípmester, ők vezették idén a Volgográd-ETO BL-meccset), egyelőre nem aggodalmaskodnék, aligha ezen fog múlni. Mindenképpen jó lenne begyűjteni a kupát, már csak azért is, mert így valószínűleg jövőre is a KEK-ben indulhatnak, amely nem a BL, de az EHF-kupához mérten komolyabb színvonalt jelent, a legjobb 16 között számos BL-főtábla szintű együttes fordult meg idén is, számottevően komolyabb játékerőt csak néhány csapat képvisel Európában. Azt nem tudom, hogy ezúttal mit jósolt Pirosnak Isthy, remélhetőleg hasonlóan szép és pontos előrejelzéssel állt elő, mint tavaly, bár gondolom, egyelőre még a futó idény a téma.

    Még annyit fűznék hozzá, hogy szurkolói szempontból végül mindenképp jól sült el az egyik kapu mögötti szektor széktelenítése, végül sikerült elég jó hangulatot varázsolni a csarnok egyéb hiányosságai ellenére. Annak is örülök, hogy a topikbeliek többségének sikerült eljutnia a mérkőzésre, őszintén remélem, hogy számos kupadöntőn lesz még alkalmuk itthon szurkolni - ha nem is feltétlen Dabason.
  • Isthy
    #48712
    Mondjuk gondolj pl. Bokira, azt hiszem jó példa neked A mindent lebíró, mindenen áttörő, mindent felülmúló feltétlen, elkötelezett győzni akarás. Olyan szlávos-szerbes partizános, ahogy ezt ZSGY emlegette anno. Ami nem öncélú és egyénieskedő, hanem a csapatba illeszkedő. Ráadásul csak úgy süt belőle az energia a pályán, olyan mint egy energiabomba. Féktelen öröm a góljai után, magasba emelt két kézzel és közben kiabálva. Ezzel hajtja tovább magát, ugyanakkor ideiglenesen ki is engedi a "gőzt". Persze van akiknek nem tetszik ez a gólöröme, de ő ilyen. Brutális amilyen dinamikával játszik és nemcsak a szélen. A többi csapattársát is hajtja végig a meccsen. A közönséggel is kommunikál a gólöröme közben, mintegy hergelve őket is. Beállósban is jól elboldogul, ezt már a Buducnostban és az EB-n legutóbb a válogatottban is bizonyította. A viszonylag alacsonyabb termete ellenére is nagyon erős és szinte nem lehet "elnyomni", ezért is bírja el a beállós posztot is, ahonnan eredményes is tud lenni éppen a dinamizmusa miatt a nagyobb védők között. Persze néha túlpörög, elviszi a hév, de sohasem durva. Alig állítják ki, nem is nagyon emlékszem 1-2 esetnél többre az egész BL szezonban. Jól védekezik és villámgyorsan indul, a felállt fal ellen is képes helyzetbe kerülni. Jó a helyzetkihasználása, ritkán rontja el a helyzeteit. Nem véletlen, hogy szélső létére a BL góllövőlistán a legjobb 10-ben van, pedig 7-est nem nagyon szokott lőni. Sztem Orsival ideális páros lennének a két szélen, persze használni is kéne őket majd...
  • kaloz174
    #48711
    Ne is említsd! Annakidején nekünk volt 4 gól előnyünk az EHF-ben, a spanyolokkal szemben. Azért magunkra vethettünk, hogy miért nem nyertünk az akkor még nem a legszebb, legkulturáltabb kézit játszó ellenfél ellen itthon többel. Viszont állítólag kint eszméletlen hazai pályát kaptak, mindent megengedtek maguknak. Ezért azt gondolom, nagyon meggyőzőnek kell lennie a Fradinak idegenben ellenük.
    Egyébként az a véleményem, hogy a tegnapi bírókra sem lehetett a vendégeknek egy rossz szavuk sem.
  • kaloz174
    #48710
    Tényleg nem komiszkodás, mivel nem ismerem őt:
    - milyen mentalitású is tul.képpen?
    - másrészt mi az, ami még hiányzik ilyen téren az eto-nál, szerinted?
  • kaloz174
    #48709
    Akkor ismét, már javítva, a #48701.

    Jó volt újra együtt szurkolni, még akkor is, ha most ez csak azt jelenthette, hogy egy csarnokban voltunk, egy magyar csapatért. Még így is jutott azonban kedves társaság.
    Az előző ilyen alkalommal csak 1 gól volt az előny, most azért valamivel jobb a helyzet.
    Én is abban reménykedem, hogy az 5 gól még jobban ébren tartja a figyelmet, mintha marad a 8. A Fradi jól teljesített, összességében, véleményem szerint. Tomori talán kicsit haloványabb volt, de ennek is sérülés volt az oka, legalábbis az egyik biztosan. Trufán Noémi pedig kellemes meglepetés volt.
    Köszönöm azt, hogy előttem nem álltak fel a szurkolók, és láthattam a meccset. Köszönöm, hogy akkor, amikor valaki bekiabálta, álljatok fel, valaki megtartott a korláton, így az utolsó 2,5 percet is követni tudtam.
    Köszönöm a barátságos rendezést. (Még a biztonságiak is mosolyogva üdvözöltek.)
    Köszönöm Babának az összes aláírást! Na és köszönöm a finom kávét.
    Köszönöm kedves fórumtársunknak, hogy egészen kulturált körülmények között utazhattam oda-vissza.

    (Hogy értsétek, Breki kitörölte - kérésemre - az eredetit.)
  • Isthy
    #48708
    Most már hivatalos a 3. igazolás is

    Olyan mentalitású játékos érkezik, amilyenre most nagy szüksége van a csapatnak.
  • Breki33
    #48707
  • Breki33
    #48706
  • Breki33
    #48705
    Saját video

  • Isthy
    #48704
    Beszélgetés Elek Gáborral és Trufán Noémivel

    Én is úgy gondolom, hogy jóval több ez már, mint 50 %-os esély
  • Isthy
    #48703
    Nemrég visszanéztem a meccset az ehftv.com-on és ott elhangzott a meccs utáni interjúkban, hogy Trufán játéka Elek Gábornak is kellemes meglepetés volt. Ott szinte végig fenn van a meccs csak kb. 1 perc hiányzik belőle (6-7 és 7-8 között). A végén ott vannak még magyarul az interjúk is (Elek, Zizi, Trufán).
    Meg kell állapítanom, hogy tudunk helyezkedni, mert - főleg az első félidőben - rengetegszer mutatták a gólörömeinket Sőt, egyik még az esti m1 híradó sporthírek összefoglalójába is bekerült. Nincs mese, médiasztárok lettünk
  • Breki33
    #48700
  • Breki33
    #48699
    Szerintem is jól sikerült két kép innen gyorsan

    Köszönjük az oda és visszafuvart is !



  • Isthy
    #48698
    Jó volt a "fórumtalálkozó" és örülök, hogy sikerült összefutnunk újra és még képek is készültek Brekinek köszönhetően. Remélem nemsokára láthatjuk is őket itt a fórumban
  • Isthy
    #48697
    Szerencsére a helyszínen az első 18 percet is lehetett látni

    Mindkét félidő elejére elmondhatjuk, hogy a védekezés nagyon nem volt rendben. Szerencsére az első félidő második fele már hátul is jól sikerült, így 5 gólos előnyre tett szert a Fradi.
    A 2. félidőben is bekövetkezett ugyanígy a változás és egy kiváló 10 perc következett elöl és hátul is. Sajnos az utolsó 5 perc - talán a fáradtság okán is - most gyengébbre sikerült, mint a szünet előtt, így a spanyolok -8-ról visszajöttek -5-re.
    Trufán nagyon élt, sztem a spanyolok nem nagyon látták őt játszani és nem figyeltek rá annyira és ezt ő kiválóan kihasználta a meccsen végig. Szintén kiemelhető még Zizi és Móni, valamint Piros játéka. Utóbbi - mint ahogy a meccs után elmondta nekem - 2 napja betegséggel küzd, így még inkább elismerésre méltó ahogy teljesített. Szerencsére az orrának nem lett különösebb baja, rendben lesz a következő meccsre. Szanin nagyon látszott a betegség nyoma, úgy tűnt nem is erőltette EG nagyon a játékát az emberfogás ellen, majd a visszavágón remélem másként lesz.
    A spanyoloknál Ortuno kiemelkedett, ahogy várni lehetett. Neki a visszavágóra kijárna egy követő emberfogás, ha nem is végig, de egy jó ideig. Az sokat gyengítene a spanyolok játékának eredményességén.

    Talán valahol nem is baj, hogy nem lett 8-10 gól közte, így jobban kell majd figyelni a visszavágón. Sztem meglesz a kupagyőzelem és benne van az is, hogy kinn is nyer a Fradi. Egyetlen problémának azt látom, hogy még előtte csütörtökön lesz a Váccal egy bajnoki bronzmeccs, ami tovább fárasztja a csapatot.

    Gratulálok a szurkolóknak, elég jó hangulatot teremtettek a csarnokban!
  • primavis
    #48696
    Kár az elpuskázott helyzetekért, de így is megmarad az esély mert sokkal jobb csapat a fradi! Kérdés, hogy mennyivel több hazai pályát kapnak a spanyolok otthon, mint amennyit a fradi kapott itt! Ha a mai 4 húzóember (Zizi, Piros, Móni és Trufán) mellé felzárkóznak a többiek is (elsősorban a két kapus, Zácsik és Tomori) akkor nem lehet baj! Pláne, ha abból indulunk ki, hogy az eddigi 3 itthoni kupameccsen rosszabbul játszott a fradi mint az odakinti hárman.....
  • [HUN]FaTaL
    #48695
    18.percben megjött a kép, szánalmas
  • [HUN]FaTaL
    #48694
    Miért ilyen amatőr a magyar TV? Már a fél félidő lement gondolom, de kép az még mindig nincs a digin...
  • Isthy
    #48693
    Éjjel visszanéztem a meccset. Jól védekeztek a spanyolok és türelmesen, viszonylag kevés hibával támadtak. Ezért a norvégok csak 2 lerohanás gólt tudtak lőni. Az első félidőben szinte végig a spanyolok vezettek és az ő akaratuk érvényesült. A szünet után még egy ideig maradt ez a felállás (12-12), de ezután kicsit megindultak a norvégok (15-12 majd 19-15) elsősorban Tonje Larsen átlövéseivel. A spanyolok azonban nem ijedtek meg és visszakapaszkodtak 20-19-re. 3 perccel a vége előtt 22-20-nál Hammerseng kiállításával emberelőnybe kerültek és nagy lehetőség előtt álltak. Azonban 2x is eladták előnyben a labdát és az egyikből gólt is kaptak lerohanásból. A végén még lőttek 1 gólt, így lett 23-21 a vége.
    A Larvikban Tonje Larsen nagyot játszott és Lökével ketten vitték a csapatot a hátukon. Mintha a szokottnál többet hibáztak volna a norvégok, ziccereket és 7-est is többször, meg voltak elrontott passzaik is rendesen. A spanyolok kiváló lábmunkával védekeztek és hosszú lefolyású, szinte ziccerig menő támadásokat vezettek. Párszor ugyan elszórták a labdát és hagytak ki ők is ziccereket, de viszonylag keveset hibáztak. Sikrült kihúzniuk a Larvik méregfogát, ezért lett ilyen szoros az eredmény.
    A visszavágó nem lesz egyszerű a norvégoknak, de meg fogják oldani. Mert azért most már a szűk vereség miatt lesz némi nyomás a spanyolokon is. Meg sztem ha kell az EHF is besegít a norvég BL győzelembe.
  • Isthy
    #48692
    Köszi!

    Remélem a Cunder fogja majd ismételni a meccset.
  • Isthy
    #48691
    Ha Gábor is jön akkor öten leszünk.

    Remélem az eső eláll délutánra, mert a csarnok nem éppen vízálló. Hacsak nem hozták helyre azóta.
  • primavis
    #48690
    A Larvik csak két góllal verte az Itxakót. De annyira bénán nem játszottak mint az ETO ellen. Gondolom Spanyolországban próbálják meg összeszedni magukat, mint Győrben. De ha a spanyoloknak kijön a lépés ráfizethetnek!
  • kaloz174
    #48689
    Ma este, sajnos, 2 góllal nyert a Fehérvár Újvárosban. Nagyon sajnáltam a csajokat, nagyot küzdöttek.
    A vélemények megoszlottak, mi volt a vereség oka. Szerintem leginkább az, hogy a Fehérvárnak jobbak a lehetőségei, több hadra fogható játékosa van.
    Így aztán lehet mondani, hogy a védekezésben voltak a hibák, vagy a játékvezetők nem nekünk fújtak. Biztos mindegyikben van igazság. Én az első okot éreztem döntőnek.
    Nagyon becsülöm az újvárosi csajokat, hogy szinte erejükön felül küzdöttek.
    Egy dolog azonban most nem volt olyan jó, mint Veszprémben, vagy a Csaba elleni meccsen. Nem sikerült Dettihez senkinek igazán csatlakozni, így nagyon kevés volt a támadásbeli varicáció.
    Ez már egy ilyen szezon. Boki sérülése nagyon nem hiányzott.
  • kaloz174
    #48688
    Igen, jövök.:)
  • Breki33
    #48687
    Csatlakozom.

    Mióta én is próbálok kézi meccseken fotózni, rájöttem, hogy nemis olyan egyszerű mint amilyennek az ő képein tűnik.
  • Breki33
    #48686
    Akkor te is jössz?

    Most akkor hányan jövünk a fórumról pontosan? )

  • Breki33
    #48685
    Szia Gábor örülök,ha jössz és szívesen is csatlakoznék Szekszárdon, csak én most már pesten vagyok. :-)

    Ahogy Isthy is írja én pont pestről keresek fuvart, szval ha erre jössz megbeszélhetnénk a talit, a telefonszámom megvan még?

    Hazafelé is Szekszárd felé mész?
    Mert akkor szívesen beszállnék a visszaút költségeibe is !
  • Isthy
    #48684
    Győri Audi ETO-DVSC 34-26 (16-12)

    Az első 20 percben egyenrangú ellenfél volt a Loki (10-10). Azután az ETO a szünetre 4 gólos előnyre tett szert a feljavuló védekezésének köszönhetően. A szünet után 10 percig még maradt a 4 gólos különbség, azután fokozatosan ellépett az ETO és simán behúzta a meccset.
  • kaloz174
    #48683
    Nacsak! Ez szuper.
    Azonban szervezni mégis kell, mert nekem még holnap van egy nagyon fontos meccsen, ha nem is nk.kupa, Újvárosban. Annak viszont nagyon örülök, hogy mégis tudsz jönni.
  • Isthy
    #48682
    Bocsánat hibáztam, lemaradt egy tv-s közvetítés:

    FC Midtjylland - Team Tvis Holstebro
    Női EHF döntő, 1. meccs - Ikast
    2011.05.08. 17.00 DigiSport Plus
  • Gabess8
    #48681
    Szerintem ő megunta és bevállalta, hátha így tud segíteni a többi játékosnak, bár ebből nem az derül ki, hogy sikerül..., ugyan mit is mondhatna Tilinger Tamara és Siti Bea...
  • Isthy
    #48680
    Kis felvezetés a KEK döntőre a régiekkel
  • Isthy
    #48679
    Elek Gábor video

    Most nem azért, hogy fényezzem magam, de én is megjósoltam tavaly Podgoricán Pirosnak a KEK döntőt. Sőt, egy kicsit többet is.