61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #48880
    Csatlakozom a jókívánságodhoz:

    Boldog Születésnapot Újváros szurkolótársam!
  • Breki33
    #48879
    Eta-nak Boldog Szülinapot !

  • kaloz174
    #48878
    Azért legalább még mondjuk a Fehérvárt meg lehetett volna hívni, ha minket nem is. Ha már ezt az elnevezést választották.
  • Isthy
    #48877
    Itt a torna amiről beszéltem:

    [URL=http://handball.hu/2011/05/26/vilagszintu_gyori_szabella-kupa_mezony/]a győri "emléktorna"[/URL]

    Szinte egy európai Szuper Kupa mezőny. Jó kis felkészülés lesz a csapatoknak az idény kezdete előtt.
  • Isthy
    #48876
    A régi időket idéző szobatársak. Biztos lesz nosztalgiázás
  • Isthy
    #48875
    Köstner Vilmos szezon értékelése

    Ezt egy sokkal komolyabb és tartalmasabb értékelésnek tartom. Közben kiderült, hogy Damjanovics nem jön a Lokiba. Szűcs Gabinak pedig sztem meg kellene ragadnia a - talán utolsó - lehetőséget.
  • kaloz174
    #48874
    Arccal a Válogatott felé:)

    Egy helyi újság, szerintem most kivételesen jó színvonalú, írása
    (a "szobatársak":))

    Na és egy "országos" oldal írása:
    Edzőtáborban a női kézilabda válogatott

  • kaloz174
    #48873
    Azt gondolom, bár nem érdemtelenül, de fiatalon, kevés tapasztalattal került azért ő ebbe a pozícióba. A megfelelő kommunikáció egyébként is keveseknek megy - széles e hazában, sajnos.
  • Zóanagyvarázsló
    #48872
    Az utolsó bekezdésen kívül a többivel nem is nagyon van értelem foglalkozni, mert sajnos olyan érzésem volt a szöveget olvasván, hogy a kötözködőbb hozzászólásokra válaszol indulatosan elemzés címén, a lényegi kritikákra kevésbé - illetve a saját konkrét felelősségét felvető tényezőknél is a mosakodás megy. Ezzel az erővel jobb lett volna, ha szárazon szakmázik, akkor nem lógna ki ennyire a lóláb emiatt.

    Félreértés ne essék, ír jó és jogos dolgokat is, érthető a hozzáállása, de számomra így összességében kissé csalódás az iromány. Remélem, hogy látunk még tőle szezonértékelőt, mert nem annak a létével van a baj, viszont mind a stílus, mind színvonal fokozható lenne.
  • Isthy
    #48871
    Ha már a focinál tartunk, bár ez brutálisan más színvonal: az MU-Barca BL döntőt Kassai Viktor fogja vezetni.
    Gratulálok neki ehhez az elismerő feladathoz!
  • Isthy
    #48870
    Kiegészítés:
    Ebben a lebonyolítási tervben 20-as sorszámmal található meg a címvédő (Larvik) helye. Ugye elvileg ez a norvég 3. helyezett lenne. De erről a heylről az EHF dönt majd, oda is van írva (EHF decision). Ugye emlékszünk rá, hogy annak idején Anja killobbizta csapatának (FCK) ezt a helyet az oroszok elől. Nem lennék meglepve, ha most sem a norvég 3. helyezett kapná ezt a helyet. Hanem mondjuk pl. a Viborg
  • Isthy
    #48869
    Elnökségi közlemény

    Kíváncsian várom, hogy milyen tartalmú lesz a változás/megújulás.
  • Isthy
    #48868
    Ha valakit érdekel, itt a jövő évi női BL kiemelési és lebonyolítási terve

    2011/12-es BL lebonyolítás
  • Gabess8
    #48867
    Teljesen egyet értek, de én kicsit megfordítom. A vezetésnek, és főleg a szponzoroknak (MKB) az eredmény a fontos.
    A távozók persze nagyon hozzánk nőttek, de reméljük jönnek helyettük ugyanolyan szerethető játékosok.
    Természetesen szép volt fiúk az örök élményeket pedig KÖSZÖNJÜK SZÉPEN!
  • Gabess8
    #48866
    Persze értem, én hogy próbálod reálisan bemutatni az egyik kedvenc sportágadat, ez szép dolog! Engem azonban marhára nem érkel, hogy 3500, 2990, vagy éppen 2828-an látják a nagy semmit mint ahogy az sem, hogy éppen 50000 ezere, vagy nem tudom én hányan férnek a Puskás (szegény szebbet jobbat érdemelne) stadionban.
    Egy érdekel, hogy az én pénzemből is szórják a semmire a milliárdokat, még ki tudja hány évig, csak azért mert valakik nagyon szépen élnek ebből a semmiből.
    A vidire pedig persze, hogy lesz pénz tudtommal állami érdekek állnak mögötte, tehát megint valakik jól járnak, a vidi pedig egy év múlva (ne legyen igazam) ugyanúgy eltűnik a süllyesztőben mint a többi, ja hogy az új külföldi edző nem fél a magyar közegtől, szerintem annyiért egyikünk sem félne!
  • Isthy
    #48865
    Nyilvánvalóan én is, de az illetékesek ezt másként gondolták Veszprémben.
  • Isthy
    #48864
    Éppen most olvastam végig és csatlakozom hozzád, hogy az utolsó bekezdésben leírtakban maximálisan igaza van.
    Nem vesézném ki, mert mégsem az én csapatom, de egy megjegyzést azért fűznék hozzá: A szélsők értékelése nagyon szűkszavúra sikeredett és az okokról, a miértekről egy szó nem esik benne. Pedig egyértelműen látszott, hogy mennyire ki vannak hagyva a csapatjátékból, leginkább a balszél.
  • kaloz174
    #48863
    Szezonértékelés Konkoly Csabával

    Még nem volt időm a teljes nyilatkozat végigolvasására, de az utolsó bekezdésben nagyon igaza van.
    Mellesleg szimpatikus, hogy nincs csőlátása. (igaz, ennek természetesnek kellene lennie, de a mai világban, ahol csak az eredmény számít, mégis értékelem)
  • Zóanagyvarázsló
    #48862
    Én azért jobban örültem volna, ha marad, és egy harmadik címmel vonul vissza.
  • Isthy
    #48861
    Lehetővé tették neki, hogy onnan vonuljon vissza, ahol az első BL címét nyerte.
  • Isthy
    #48860
    Akik távoznak hosszú évek után, azok valóban sokat jelentettek a csapatnak és megszerették őket teljesen megérdemelten.
    Kornélnak meg már eleve oda se kellett volna menni, hanem olyan csapatba, ahol játszhat is.
  • Isthy
    #48859
    Egyetértek!
    Érdemtelenül tűnnek el a milliárdok 20 éve a süllyesztőben, miközben arányos teljesítmény messze nincs mögötte.
  • Zóanagyvarázsló
    #48858
    Ami engem illet, külön sajnálom - többek között - azt is, hogy így Peric nem a Veszprémből, hanem a Celjéből vonul majd vissza. Kár érte.
  • kaloz174
    #48857
    Veszprémi búcszúzók

    Profi sport ide, profi sport oda, a most távozók nagyon sokat jelentettek Veszprémben. Én azok közé tartozom, akik azt mondják, miattuk is volt olyan "szerethető" csapat a Veszprém.
    Azt gondolom, inkább legyenek szerényebbek az eredmények, de legyen egy csapat Csapat! (jó, tudom, szurkolóként másképp látom, élem meg)
  • kaloz174
    #48856
    Hosszú évek élményei mondatják velem azt, hogy a mai magyar foci nem érdemli meg a kiemelt támogatást. A mutatott teljesítmény alapján semmiképpen.
    Még akkor is ez a véleményem, ha tudom, hogy még ma is a legnépszerűbb sportág az országban.
  • Zóanagyvarázsló
    #48855
    Persze, hogy kevesebben voltak kíváncsiak, hiszen az előző szezonban kiesett az egyik legnépszerűbb csapat, a DVTK (az ő szurkolóik ráadásul idegenbe is hajlandók elutazni), az újak (Siófok, Szolnok) pedig nem tudnak komoly szurkolótábort felmutatni. Jövőre újra lesz Diósgyőr, és talán a Pécs is, a "nézőtlen" Szolnok és MTK helyett. A többi csapatnál az aktuális szerepléstől is függ a látogatottság, lám a Fradinál a dobogóért való harc megdobta a tavalyihoz a népszerűséget (egy esetleges, álomszerű Európa-liga csoportkör sokat hozhat a bajnokságban is), a Lokinál és az Újpestnél viszont a botladozás visszanyeste.

    Elnézést az offért, értem én a mondanivalót, de óva intek mindenkit attól, hogy felületes szemlélődés alapján vonjon le tanulságokat!
  • kaloz174
    #48854
    Kell is támogatni a magyar focit! Nagyon megérdemli:

    Egyre kevesebben kíváncsiak a magyar bajnokságra

    Ma olvastam, hogy a fehérvári csapat valami 1 milliárdot akar arra költeni, hogy BL-csapattá váljanak...Ha jól emlékszem, a győri költségvetésről azt mondják: 600 millió (női kézisek).
    Fura dolog, mert mindenhol azt olvasni, a települések szegények, adósságuk van, nincsenek támogatók, mert válság van. Aztán még kerül 1 milliárd (na meg 150+200 millió, hogy a helyi példánál maradjak!)
    Nehéz elviselni, hogy vannak, akiknek folyamatosan takarékoskodni kell, míg másokra ez valahogy mégsem vonatkozik...
  • Gabess8
    #48853
    Sajnos! Szlovák rendszám, Ciprusi, vagy Svájci Offshore cég...
  • Isthy
    #48852
    Legalábbis nálunk nem...
    Mert ha jól emlékszem a sorrendben harmadik (augusztus 27-i hétvégén rendezendő) Szabella Kupa lesz kinevezve Kulcsi Emléktornának Győrben. Valahol már olvastam erről, de most nem emlékszem, hogy hol.
  • kaloz174
    #48851
    Kicsit szomorúan veszem tudomásul, hogy az Emléktorna nagy valószínűséggel nem kerül megrendezésre az idén sem.
    Igaz, a tavalyi is elég méltatlan körülmények között zajlott, így talán jobb is. (Bár fura módon, a vereségek ellenére úgy éreztem, hasznos volt a felkészülésünk szempontjából. Ősszel, amíg tartott a lendület, és teljes volt a csapat, mindenkinek megfelelő vetélytársai tudtunk lenni. Na és legalább kedves vendégek érkeztek...)
    Szabellának meg legyen hálás, aki akar... Idén megtalálta "méltó" partnerét, az egyik helyszínen, az biztos.
  • Isthy
    #48850
    A népligeti Szabella Kupa

    Jó kis torna lesz egymás után a 3 Szabella Kupa augusztusban.
  • Isthy
    #48849
    A vastagon szedett bevezetés első mondata mindent elárul. Ez a mai értékrend... De én még megkérdezem, hogy hol vannak a "nagy magyar" szupermilliárdosaink?
  • kaloz174
    #48848
    Tanulságok a sporttámogatásokról
  • Zóanagyvarázsló
    #48847
    Ha minden magyar csapat csak annyira kihasználná az összes pozíciót, mint a Fradi, ez az amúgy jogos közhely talán nem is létezne. Szélen játszani, védekezni egyszerűen kevésbé megerőltető, részemről erre gondoltam. Azt pedig nagyon remélem, hogy Such Nelly nem csak akkor léphet pályára jövőre, ha Mónit kiállítják. (Tudom, idén is kapott már ő is korrekt játékidőt az Újbuda ellen, de nem erre gondoltam.)
  • Gabess8
    #48846
    "Szélre nincs értelme igazolni, azon a poszton lehet akár hatvan perceket is játszani,"

    Ez tetszik, főleg úgy ahogy a magyar csapatok játszatják, akarom írni nem játszatják, a széleket, így akár többet is lehetne, de ugyebár 60perc egy meccs.
  • Isthy
    #48845
    Megmondom őszintén már egyáltalán nem emlékszem, hogy miként történt a dolog.
  • kaloz174
    #48844
    Léránt Vivien a Lokihoz kötelezte el magát, 2 évre.
    Tudsz Te arról valamit, hogyan került ő Újvárosból az osztrákokhoz?
  • Zóanagyvarázsló
    #48843
    Szélre nincs értelme igazolni, azon a poszton lehet akár hatvan perceket is játszani, ráadásul ott van Such Nelly, és akár még Zsigmond Fruzsi is visszatérhet. Minőségbeli ugrást így nem tudnánk elérni, legfeljebb a beépítendő fiatalok helyett jöhetne egy rutinosabb kispadozni, vagy legalábbis elvenni előlük a helyet. Egyértelműen balkezes lövő kéne, majd elválik, hogy lesz-e.

    A dominikai lánnyal semmi nincs a másodosztályú ifibajnokságban már pályára lépett két meccsen, többet nem tudok róla nyilatkozni, mert vidékiként nem láttam. De legalább kapott érmet olyanok helyett is, akik pályára léptek a felnőtt csapatban. Nem tudom, hogy ki tolja a szekerét és kiért. Talán ő lesz a jövő klasszisa, de én szkeptikus vagyok.
  • Isthy
    #48842
    Akkor felvetődik a kérdés, hogy ki is marad posztonként a csapatban jövőre? Mennyien is lesztek? Nem vagyok annyira tisztában a Fradi keretével. Mert összesen 2 érkezőről beszélnek, amiből az egyik már meg is van. A másik vajon hová érkezik? Jobb szélre? Netán belső posztra? Mi van a dominikai csajjal? Vele vajon mi lehet a terv? Mert látni leginkább a lelátón lehet...
  • Zóanagyvarázsló
    #48841
    Ne is mondd, én el vagyok keseredve! Már régóta kritizálom a csapatépítésünket, de jelenleg csak annyit tudok mondani, hogy rombolásnak tartom. Amennyire büszke vagyok a KEK-győzelem miatt, ugyanannyira hat át egy másik érzés ennek kapcsán, ez pedig a SZÉGYEN.

    Elek Gábor szavait, mely szerint zömében saját nevelésekre építünk, megbecsüljük őket (igen, többször kimondta, egyszerűen nem is értem) nem tudom másnak tartani, mint hazugságnak. Tényleg tisztelem és becsülöm Gábort, de ezzel nehéz mit kezdeni.

    Elnézést a keményebb szavakért, de mint mondtam, kétségbe ejt ez a helyzet. Jelenleg csak azt tudom mondani, hogy ami a (saját nevelésű) kispadot illeti, a Loki ezerszer (milliószor, milliárdszor?) jobban megérdemelte a BL-selejtezőt.