61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Gabess8
    #48920
    Szerintem gondolkodj egy kicsit után kérdezz ekkora baromságot.
  • primavis
    #48919
    hát ezzel csak még rosszabbat, ha ez kihat a válogatott játékára!
  • primavis
    #48918
    és miért nem várt a dumával még két hétig? mi volt ennyire sürgős? mellesleg, mivel csak Bullath-nak van komolyabb esélye játszani, s + Juhásznak a 16-ban lenni, mire való az egész?
  • Gabess8
    #48917
    Szerintem Ő ezt átgondolta, és pont azért időzítette, hogy minél nagyobb balhé legyen belőle, hátha így elérhet valami változást, ami persze kérdéses hogyan lehet itt változást elérni...
  • Gabess8
    #48916
    Azt már ezelőtt megették, most csak megy a szokásos duma.
  • Gabess8
    #48915
    "de a fizetéssel mi baja van?"
    Szerintem te sem fizetnél valakinek aki nem neked dolgozik, vagy igen???
  • primavis
    #48914
    rendet nem lehet zsarolással kicsikarni! pláne egy olyan helyzetben, amely évekre meghatározhatja a magyar női kézilabda helyzetét!
  • Gabess8
    #48913
    Én meg elsőre mondom, hogy igen NORMÁLIS!!!!! Na nehogy már a Gellén legyen a hibás, a szart nem csináló csak pénzt lenyúló senkiházi MKSZ és Sinka bandája miatt?????
    Tudod mit én sem engedném, és leszarnám mit játszunk a németek ellen, a másik oldalról könnyű úgy pofázni, hogy majd a munkáltató fizeti a játékosokat míg a válogatottban vannak, meg az adókat!!!
    Ja és ezt a magyarkodással nagyon nem kellene keverni, csak éppen rendet kellene tenni a sportágban, csak éppen a kutya sem figyelt eddig rá, így gondolom megunta és most balhézik.
  • primavis
    #48912
    látom, a szakosztályvezető már visszakozott!
  • primavis
    #48911
    OK, igaz a Bradeanuét is elírtam!-:))
  • Isthy
    #48910
    Jaj szegény éppen hogy csak érintett MKSZ...
    Az MKSZ vastagon okozója ennek az egésznek az elmúlt években folytatott "tevékenységével" a válogatottal kapcsolatban. Mert Gellén alapvetően arról beszél, hogy akkor nem akarja fizetni a játékosokat, amikor nincsenek nála, hanem a válogatottban.
    Mindettől függetlenül a játékosok fenyegetése, a megnyilvánulásának formája és ideje egyértelműen elítélhető. Nem így kellett volna.
  • Isthy
    #48909
    Én tudom, de nem az ő nevét írtad le, ezért pontosítottam a dolgot.
  • primavis
    #48908
    nos Sanela érkezett! ergo a kapus!
  • Isthy
    #48907
    Kicsit pontosítok: Knezovics, nem Knezevics. Előbbi kapus, utóbbi irányító a Buducnostnál.
  • primavis
    #48906
    hagyjuk Gellent, remélem a válogatottra nem lesz hatással a kavarása! Erdekes hír Valceaból! Leigazolták/megegyeztek a Knezevics, Bradeani, Soit trióval! igaz mind 30-as, de maradt Pidpalova és Ozel is. Kiváncsi vagyok, milyen csapat lesz belőlük! Hogy hosszú távú nem, az viszont fix!
  • Zóanagyvarázsló
    #48905
    Csak most éppen nem az MKSZ-ről van szó, ha érintettek ők is. Persze akár minden baráti emailem, SMS-em végére odabiggyeszthettem, hogy mit gondolok Sinkáékról, de jobb szeretek a témánál maradni. Sőt, éppen az baj, hogy az efféle kavarásokra majd jól rá lehet fogni az esetleges selejtezőbeli kudarcot is, és Gellén éppen átveszi a felelősség egy részét a valódi felelősökről, tehát bizonyos megközelítésből az MKSZ vezetését segíti.

    A motivációját megértem, olyannyira, hogy fel is akartam hozni a témát, éppen Gellén által ihletve. De ez így ebben a formában nem egy "talán nem így kellett volna" kategóriájú mellényúlás, hanem egy óriási butaság, végeredménytől függetlenül. Csak azért, mert látszólag Sinkáék állnak a másik oldalon, nem fogom kisebbíteni kedvenc mágnásunk bűnét.

    Az érvrendszerére pedig már kitértem, tényleg nem tudom, hogy miért nem képes koherens, értelmesen megfogalmazott gondolatokkal előállni (egyáltalán konkrétabb javaslatokkal), de egész egyszerűen alacsony szinten vitatkozik. Márpedig a téma komolysága és a jelenlegi asztalborítás mindenképpen vitaképes partnereket igényelne.
  • Isthy
    #48904
    Az utolsó bekezdésben én is leírtam a véleményem, ami nem igazán más mint amiről te beszélsz. Nem helyeslem ezt amit elkövetett.

    De azért megkérdezem tőled mindettől függetlenül: Szted az MKSZ tele van úriemberekkel, akiknek nincsenek tisztességtelen húzásai? Mert az én szememben bebizonyították az elmúlt években, hogy semmivel sem jobbak...
  • Zóanagyvarázsló
    #48903
    Az teljesen rendben van, ha valaki kiáll az igazáért, tesz a változásért. Az viszont nagyon nem, ha valaki az átgondolatlan - nem is hitelesen megindokolt! - dührohamaival rombol. Nem mondom, hogy nem számít a motivációs bázis, mert annyi haszna tényleg lehet ennek, hogy ráirányul minderre a figyelem, de aki ilyen módszerekkel él, az nem úriember, hanem közveszélyes a sportra nézve, akkor is, mert ez elfogadhatatlan. És ez lesz a véleményem akkor is, ha mostantól minden tökéletesen alakul, kijutunk vb-re, emellett a kifogásolt dolgok tekintetében is beindul valami. Mert mindentől függetlenül ez a stílus, módszer és időzítés védhetetlen. Eddig minden elszálltsága ellenére tiszteltem Gellént, de most csak megvetni tudom, mert ez egész egyszerűen tisztességtelen húzás volt.
  • Isthy
    #48902
    Elég sokrétű ez a dolog.
    GA már többször jelezte, hogy változtatni kell a válogatottal kapcsolatos jelenlegi dolgokon. Ahogy most írta, erre mostanáig semmilyen választ nem kapott az illetékesektől. Én először tavasszal olvastam erről tőle. Azt sajnos nem tudni, hogy volt-e más klubokkal összefogva valamiféle közös megkeresés az MKSZ felé. De gyaníthatóan nem volt, mert talán hallottunk volna róla. Gellénnél mostanra kiborult a bili és ennek ez lett a következménye. Úgy gondolta felvállalja a dolgot, mert úgy érezte, hogy csak egy botránnyal lesz képes felkavarni a posványt.
    A tisztelt szövetségnek is lenne miért magába néznie már évek óta, mert ami megy a sportágban és a válogatott körül az már gyalázatos. Amíg nem lesz nagytakarítás addig ez is marad.

    Azt gondolom azért mégsem most kellett volna ezt ebben a formában előadni. Mindenesetre a szövetségnek megvan a lehetősége a szankcionálásra, ha mégis végigmennek a dolgok.

  • Zóanagyvarázsló
    #48901
    "Ha átmennénk sportegyesületbe, az ekhos kulcsok, bérek utáni járulékok ugyan azok lennének. Nem fizetnénk társasági nyereségadót. Az adókötelezettség a mostani 98%-a lenne, tehát tényleg jól járnánk.
    Bele vagyunk kényszerítve a gazadasági társaságba, mivel van egy kisebbségi tulajdonos, nélkülük nem tudnánk átmenni SE-be. Abba is beleszólnak, hogy én milyen formában finanszírozom meg a DVSC működését.
    Lehet nemzettudatról beszélni, de ilyen adóterhek mellett NEM akarom megfinanszírozni alkalmazottaimat, amikor nem nekem dolgoznak! Milyen alapon kellene? A pofátlanságnak is van határa!"

    A hivatalos honlapon írta Gellén, nem is olyan rég. Ez már kezd ostobaságnak tűnni, az rendben van, hogy a sérülésektől fél (arra kellene a normális biztosítás), de a fizetéssel mi baja van? Aki nem válogatott, annak is jár. Ezzel csak erősíti a lépésének pitiáner és következetlen mivoltát. Találnia kellene valakit, aki kommunikál és cselekszik helyette, mert ez így tragédia.
  • kaloz174
    #48900
    Nem kellene kiönteni a fürdővízzel a gyereket is...
  • Zóanagyvarázsló
    #48899
    A legnagyobb baj, hogy ezzel a kilépésével az esetleges kudarc az ő lelkén is fog száradni (attól függetlenül, hogy lesz-e visszakozás, ott lesznek-e a debreceni lányok Balingenben és Győrben), akkor is, ha nem ezen múlt, ezzel közellenséget csinált magából. Ehhez pedig nagyon meggondolatlannak kellett lenni. Józan gondolkodással védhetetlen a tette.

    Az adós dologban pedig hiába van igaza, ezt nem így, nem most kellett volna meglépnie. Félreértés ne essék, ha egy hónappal ezelőtt jelenti be (egyébként pedzegette már korábban az ötlet nem új, sőt nyilván sokat gondolkozott rajta), ha akkor is ugyanúgy sértené az általuk is vállalt Versenykiírást. Visszhangja akkor is lett volna. Jó kérdés, hogy próbálkozott-e az egyszemélyes harcon kívül a többi klubbal együttműködni, közös állásfoglalást létrehozni. Egyelőre még csak utalást sem találtam arról (mármint a témát illető korábbi megnyilatkozásait és ezt a mostanit ideértve), hogy erre tett volna lépést. Más szempontból is kérdéses a tette: mintha megvárta volna az aláírásokat és a távozókat a balhéval (Juhász Gabi vajh aláírt már, ő volt a kérdéses pont?), hogy jobban tudja irányítani az ügyet, ez viszont tudatos inkorrektségnek tűnik. De ez csak feltételezés.

    Szóval sok kérdés tisztázatlan a lépése körül, és ez nem vet rá jó fényt. Másrészt lehet azon vitatkozni, hogy valakinél előbb-utóbb elszakadt volna-e a cérna az amúgy jogos problémák miatt, de én ezt a lépést ebben a formában csak egy emberből néztem volna ki: Gellén Andrásból. Én becsülöm azért, amit a sportágért tesz, és nagyon szeretném, hogy ebből jól jöjjön ki a válogatott, a sportág, a Loki és Gellén is, de ha továbbra is ilyen szinten kelti a feszültséget (ha fontosnak is tartom a karakán kiállást, ami sajnos hiánycikk, a kavarást elítélem), akkor nem biztos, hogy az ő szerepvállalása jót tesz a magyar kézilabdának. Pedig erős Lokira, egyáltalán minden komoly kézilabda-fellegvárra nagy szükség van.
  • Duby
    #48898
    Én azért vitatkoznék ezúttal, és megszemélyesíteném a másik oldalt.
    Csak idő kérdése volt, hogy kinél mikor pattan el a húr, és mikor tör ki a feszültség ebből a tarthatatlan helyzetből. Itt baromi sokan élnek ebből a sportágból, és piócaként szívják a vérét, pedig már az utolsókat rúgja. Vannak páran, akiknek azonban nagyon is a zsebükre megy a játék, és saját megtakarításukat, egzisztenciájukat teszik kockára, és mind jól felfogott saját-, és ezáltal mind az egész magyar kézilabda érdekében tevékenykednek. Legalábbis tevékenykednének, de a piócahad ellenében ez szélmalomharc.
    Gellénnél elpattant a húr, ledobta az agya a láncot, és felindultságból hozott stratégiai döntést. Én megértem. Tulajdonképpen még tiszteletreméltónak is tartom a határozott kiállását. (Az adókedvezmény, vagy bármilyen kedvezmények jogosságát most nem firtatom, pedig az sem egyszerű kérdés.)

    A másik állítás, amivel vitába szállnék, hogy vajon az szolgálná-e a válogatott érdekeit, hogy ha Gellén visszakozna, Lokisták ott lennének, és kijutnánk, vagy Lokisták letiltva, és velük/nélkülük elbukja a válogatott a selejtezőt. Véleményem szerint az előbbi csak a mostani álomvilágban való ábrándozást hosszabbítaná meg, míg az utóbbi okozat végre talán felkavarná ezt a romlott posványos ganélevet, és megmozdulna valami.
  • Zóanagyvarázsló
    #48897
    A várostól is kevesebb pénzt kapnak, és nyilván ők is kevésbé noszogatják a helyi cégeket, Kósától legalábbis alig hallottam még a kézilabdát illető megnyilatkozást, szemben más polgármesterekkel. (Külön nem figyeltem, de ha más városoknál anélkül is feltűntek...) Ez pedig Gellén előtt is így volt.

    Egyébként jött volna a Hell mezszponzornak, de Gellén erkölcsi aggályokból elküldte őket (ezen lehet vitatkozni, de ha így volt, akkor ez a kiállás nekem inkább rokonszenves, de legalábbis elfogadható), jövőre valószínűleg DVSC-Fórum néven fog szerepelni a csapat, tehát alighanem lesz új szponzor.
  • Zóanagyvarázsló
    #48896
    ha előre egyeztet hivatalos programtól igazolatlanul távolmaradó a játékos.

    ha előre egyeztetett hivatalos programtól igazolatlanul távolmarad a játékos.

    Nyilván kivonatolva írtam, amúgy a Versenykiírásban szerepel, a büntetési tételek, pedig a Fegyelmi Szabályzatban.
  • Zóanagyvarázsló
    #48895
    A Fegyelmi Bizottságnak el kell járnia a sportszervezet ellen, ha előre egyeztet hivatalos programtól igazolatlanul távolmaradó a játékos. (Ugye egy ilyen levél után a sérülést vagy egyéb okokat senki nem hinné el, marad tehát az igazolatlan távolmaradás.) A büntetési tételek nincsenek kifejtve, lényegében a sportszervezetek büntetésére vonatkozó tételek közül válogathatnak, tehát írásbeli figyelmeztetéstől a nemzetközi sportrendezvényektől való kétéves eltiltáson át egészen 50 milliós büntetéséig vagy a Szövetségből való 1 éve kizárásig papíron bármi lehet. Nyilván a rendezői létszám emelésére kötelezés, mint büntetési tétel nem erre van :) (Mindemellett a bajnokság céljai között szerepel a versenykiírás szerint válogatott eredményes szereplése, szóval a szövegből következik, hogy illendő komolyan venni, nem lehet csak úgy elválasztani a klubok érdekét a válogatottétól.)

    Szerintem lesz itt még visszakozás (józan belátás vagy viszontzsarolás hatására), de ez a kavarás akkor sem tett jót a felkészülésnek. Ha nem lesz, nyilván kapnak valami köztesebb büntetést. Az MKSZ-nek most illene a sarkára állni, és az eszközeik adottak is hozzá. Más sportágakban hasonló esetben kíméletlenül odacsaphatnak, ez teljesen bevett.
  • kaloz174
    #48894
    Debrecen nagy város. A kézilabdának hagyományai vannak. Lehet, hogy azért nem jelentkeznek más támogatók, mert csak a pénzük kellene, beleszólásuk nem lenne?
    Lehet, hogy ez nem is egy "sajnálatos helyzet", hanem maga a cél?

    (Van ilyen máshol is, na és volt is.)

    Csak azért jut mindez eszmbe, mert akik védik a lokista tulajt, azzal jönnek, hogy ő legalább támogatja a csapatot...
  • kaloz174
    #48893
    "hogy egyáltalán van-e erre a lépésre jogi alapja jelenleg egy klubnak egy ilyen lépésre,"= hogy egyáltalán van-e erre a lépésre jogi alapja jelenleg egy klubnak,

    (Bocs! Kicsit "túlfogalmaztam".:))
  • kaloz174
    #48892
    Engem az első elképedés után az foglalkoztat, hogy egyáltalán van-e erre a lépésre jogi alapja jelenleg egy klubnak egy ilyen lépésre, vagy csak a figyelemfelkeltés a célja a lokista kiskirálynak?
    A cél, ebben az esetben, nem szentesíti az eszközt. Szemellenzős politika.
    Ha nem jutunk túl ezen az összecsapáson sikeresen, az az egész sportág hazai helyzetét károsan befolyásolja. (Akár még az országgyűlésben és akár még a többi sportággal szemben is.)

    (Mellesleg kis magyarázatot is kaptunk arra, miért is távoztak ilyen nagy számban a játékosok Debrecenből...)
  • Zóanagyvarázsló
    #48891
    A felvetése jogos,a válogatottból való letiltás már önmagában véleményes, azonban most és így szégyenletes. Ráadásul más szempontból is szerencsétlen: még inkább céltáblává teszi más csapatok szurkolói között saját magát és a csapatát, és nyilván a saját szurkolóit is kellemetlen helyzetbe hozza. Már ha a "Sieg Heil"-ezős bagázs a magyar válogatottnak szurkol...
  • kaloz174
    #48890
    Eltilltották a loki játékosokat...

    Azt gondolom, hogy úgy általában lehet igaza a fura tulajnak, de most azt kérdezem elsőre: "normális???..."
    Mert akkor már eleve mondta volna meg időben, hogy milyen feltételekkel engedi el a játékosait, ne most, amikor már több edzőtábor, felkészülés van a gárda mögött.
    Egy egész kézis társadalommal szúr ki jelenleg ez a túlzott önbizalommal rendelkező illető. Nem a szövetséggel.
    Na és még ő magyarkodik!
  • kaloz174
    #48889
    17:30
    Férfi Bajnokok Ligája, Final Four, döntő (élő)
    Akit tudja, nézheti...
  • kaloz174
    #48888
    Az újvárosi jövőről
  • kaloz174
    #48887
    Neked is nagyon szépen köszönöm!:)
  • Zóanagyvarázsló
    #48886
    Csatlakozom, Isten éltesse topiktársunkat!
  • kaloz174
    #48885
    Köszi!
  • Gabess8
    #48884
    Győri nyílt levél

    Nem tudom, a lényegét értem, de szerintem ennek nem sok értelme van...
  • Gabess8
    #48883
    Szintén csatlakozom!
  • kaloz174
    #48882
    Nagyon szépen köszönöm nektek!
  • Isthy
    #48881
    Elek Gábor értékelése

    Nem is 6 hanem 7 távozó játékos, közöttük 4 saját nevelés... De ha nem kapnak - illetve valószínűleg nem fognak kapni - elég játéklehetőséget akkor valahol érthető a távozásuk.