61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • primavis
    #60464
    Értem én, hogy pihentetni akar játékosokat, de akkor mikor fognak összeszokni, az EB-n? S mitől jó az, ha a felkészülési meccseken nagy ruhákat kapnak?
  • primavis
    #60463
    Na gyorsan elkergetni Vranjest is a francba! Mikler, Lékai, Dzsamali, Dónáth nélküli kerettel EB-re menni előre eltervezett leégés! Akár a mongolnál! Egy-egy áltövővel mindkét oldalon?
    A férfiválogatott kerete december 28-29-én
    Kapusok: BORBÉLY Ádám (Orlen Wisla Plock, lengyel), SZÉKELY Márton (Grundfos Tatabánya)
    Jobbszélsők: FEKETE Bálint (Mol-Pick Szeged), HORNYÁK Péter (Balatonfüredi KSE), ORSZÁGH Ádám (Dabas KC VSE)
    Irányítók, átlövők: ANCSIN Gábor (Telekom Veszprém), BODÓ Richárd (Mol-Pick Szeged), JUHÁSZ Ádám (Grundfos Tatabánya), LIGETVÁRI Patrik (Telekom Veszprém)
    Beállók: BÁNHIDI Bence (Mol-Pick Szeged), SCHUCH Timuzsin (Telekom Veszprém), SZÖLLŐSI Szabolcs (Grundfos Tatabánya)
    Balszélsők: BÓKA Bendegúz (Balatonfüredi KSE), FEKETE Dávid (CYEB Budakalász)
    Szövetségi kapitány: Ljubomir VRANJES
  • Isthy
    #60462
    Ez a különbség pedig egyre csak nőtt az elmúlt évtizedben. Ha csökkenteni akarjuk, akkor drasztikus változásokra lenne szükség. Ezzel kapcsolatban sajnos nem tudok nagyon optimista lenni.
  • smith09 #60461
    :-)

    Nem szabad csak a negatívumokat néznünk: a franciáknak mi lőttük a legtöbb gólt az egész tornán, a norvégoktól egy félidőn belül mi kaptuk a legkevesebb gólt, a középcsapatok szintje felett vagyunk, csak még nem az elit szintjén – vélte Rasmussen.– Van min javítanunk, például az egy egy elleni védekezésben, mert ezen a téren elmaradunk a legjobbaktól. Ehhez viszont több együtt töltött idő- re van szükség, egy-egy nap is sokat jelenthet. Még nem tudom, mikor kezdjük újra a munkát, az új évben magunk elé vesszük a versenynaptárt, aztán meglátjuk.
    - Nyilatkozta a szövetségi kapitány.

    Örülök hogy látnak mindenben valami jót. Ha norvégok komolyabban vették volna vb első meccsét akkor könnyen járhattunk volna úgy mint az oroszok.
    Nem is szabad összehasonlítani minket az elittel, mert levagyunk maradva rendesen. Nem az a baj hogy hányadik helyen végeztünk a vb - n, hanem a fontos dolog az élboly és a köztünk lévő különbség.
  • Isthy
    #60460
    Utána néztem rá, hogy mit takar a beírásod. De nem szerkesztettem már át az enyémet, lusta voltam
  • smith09 #60459
    A link amig kitettem pont ez az. :)

  • Isthy
    #60458
    Ma reggel a Digisporton megszólalt a címhalmozó félisten is a vb kapcsán és megtapasztalhattuk, hogy miért is kerültünk ide az elmúlt 10-12 évben. Nem linkelem ide, aki kíváncsi rá, megtalálja, de nem fog újat hallani.
  • smith09 #60457
    https://www.youtube.com/watch?v=y-TWQ9k14u8

    Ajánlom mindenkinek.
    Aztán rájövünk hogy hol is a helyünk.
  • Isthy
    #60456
    Kicsit furán nézett ki, hogy ez az MVP pont a döntőn betlizett, de a díj kihirdetéséig teljesen megérdemelte, én is neki adtam volna.

    Na igen, a franciáknál van alapanyag, bővebb keret, amit az edző használhat is. Nincsenek bennük akkor sztárok, de ahogy mondják, "Sok lúd, disznót győz" Meg van megfelelő szintű szakmai munka is.
    Ismét csak mosolyogni tudok azon, ahogyan a sok okostojás szurkoló most Krumbholzot követeli a magyar kispadra, hogy ő kellene. Szinte biztosra merném venni, hogy ő is beleragadna ebbe milliőbe ami itthon van és nem menne sokra.
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.12.18. 12:07:50
  • Isthy
    #60455
    Pineau sarka nem a vonalra lógott rá, hanem a vonalon belülre (közben visszanéztem a meccset). Mondjuk jelentősége nem nagyon van, mert a norvégok nem emiatt bukták a meccset. Valóban van egy kiváló soruk, egy elképesztő belső hármassal és kiváló beállókkal, de a cserék jóval gyengébbnek tűnnek. Bár én az első sort sem nevezném teljesen kiválónak, mert a jobbszélük borzasztóan lyukas. Ezt a franciák ki is használták, otthagyták és szinte teljesen középre koncentráltak a védekezéssel. A norvégok ott akartak mindent megoldani - a széleket szinte nem is használták felállt fal ellen - de ezt a franciák kiválóan akadályozták. Az edzőjük láthatóan nem is bízik a második sorukban, mert csapágyasra hajtotta a belső hármast, el is fáradtak benne, főleg Oftedal. Ráadásul az eddig kiválóan teljesítő kapusaik is elég gyengén muzsikáltak, ellentétben a francia kollégáikkal, főleg Leynaud tekintetében. Meg ott volt sok kihagyott büntető, ami szintén komolyan hozzátett a vereség okaihoz. A régebbi csapataik sokkal homogénebbek, kiegyensúlyozottabbak voltak és edzőnek volt hová nyúlnia baj esetén. Most ezzel a kerettel ez nincs így és ennek meg is itták a levét.
  • smith09 #60454
    Nekem a döntő meccs előtt az 54 es foci vb döntő jutott eszembe.
    Aztán tessék úgy is lett !
    Szerintem a franciáknál elég sok az atletikusabb adottságű színesbőrű játékos, ez nagy előnyük.Attól függetlenül nem örülök neki hogy vb t nyertek.

    Az mvp díj jogos volt a norvég játékosnak !
    Utoljára szerkesztette: smith09, 2017.12.18. 08:49:27
  • Zóanagyvarázsló
    #60453
    Már egy korábbi meccsen is felhozta, hogy beszélt a játékvezetői bizottság főnökével, és az mesélte nekik. Engem meglepett, hogy ez újdonság neki, mert kb. 2010-ben számított újnak, hogy a védőjátékos - a támadóval szemben - érintheti a vonalat. Mondjuk ma nekem Pineau nekem soknak tűnt ebben a műfajban, de mivel én is átkapcsolgattam az úszásra, nem biztos, hogy tökéletesen láttam.

    Egyébiránt próbálok nap pozitívumaira és a szomszéd tehenére koncentrálni: kikaptak a norvégok, és az eredményhirdetésnél újabb legenda foszlott semmivé, mely arról szól, hogy ők bezzeg örülnek az ezüstnek. Én ennél szomorúbb ezüstérmeseket régen láttam, és nem is biztos, hogy arra emlékezni akarok.

    Maga ez a norvég válogatott egészen elképesztő belső hármassal rendelkezik támadásban, a döntőig egészen szépen játszottak bármilyen fal ellen. De mögöttük nincs elég emberük, és védekezésben is gyengébbek egy-két korábbi válogatottjukhoz képest. A nagyarányú győzelmek a nagy csaták megnyerésében nem biztos, hogy segítenek. Kemény Dénes is megmondta még - más szavakkal - Sidney előtt/körül, hogy a szoros győzelmekből és vereségekből jobban fel tudjuk építeni magunkat a kulcsmeccsekre, mintha simán nyerjük a meccseket, aztán amikor éles a helyzet, meglepődünk. Nem mintha nem vívtak volna korábban sok nagy csatát, de azt éreztem, hogy a helyzetre nem tudtak reagálni, se a kapitányuk, se a játékosaik.
  • Isthy
    #60452
    Úgy játszott, ahogyan a csapata. Az első félidőben gyengén, a 35. perctől jól. Azután a legvégén megint gyengén.
  • Isthy
    #60451
    Csak néha kapcsoltam a meccsre, hogy lássam az eredményt. Az egyiknél Borsos éppen magyarázta, hogy ha a francia védő a vonalon védekezik az nem szabálytalan... Mosolyogtam egyet és gyorsan visszakapcsoltam. A franciáknak gratulálok a világbajnoki címhez, de nem örülök neki.
  • primavis
    #60450
    nem napon barnult...
  • primavis
    #60449
    A norvégok is kipurcantak, nem hiába akarták elkerülni a csigaevő nem napon társaságot! Azért a bíró elvtársnőknek nem ártott volna jobban figyelni a francosok vonalon és vonalon belüli védekezésére is!
  • primavis
    #60448
    Szerencséjükre, mert Brochot kiszórták, míg Grootet nem engedték játszani az orosz bírók.
  • primavis
    #60447
    Ma is csak végére támadt fel.
  • Isthy
    #60446
    Na ez a bronzmeccs igazi női kézilabdát hozott. Egyik pillanatról a másikra totális fordulat többször is a meccs folyamán. A legvégén Pohlman megnyerte a hollandoknak.
  • primavis
    #60445
    Atyaég, micsoda őrfült futam volt a svéd-holland második félideje! A hollandok a negyvenedik percig jól játszva és végig vezetve, bemutatták, hogy tiz perc alatt hogy lehet 7 gólos előnyt 2 gólos hátrányra cserélni! Utána viszont a svédek sem akartak alább maradni, ők szintén tiz perc alatt a két gólos előnyt három gólos hátrányra és vereségre (21-24) cserélték! Igaz, mindebben benne voltak a spori-nők is, akik szőkeségükben igen ravaszul használták ki a szabályok szelektív alkalmazását (faultok és kiállitások megitélésénél, sikeresnek tűnő támadások közbefújásos megakasztásával, passzív játék tetszés szerinti bemutatásával).
  • Isthy
    #60444
    Jó lenne ha valamennyire sikerülne, mert különben unalomba fullad a döntő. Látok rá esélyt, de nem szabad elöl ennyi hibázniuk mint a svédek ellen, mert akkor végük.
    (sokat nem látok majd belőle, mert úszást fogok nézni)
    Utoljára szerkesztette: Isthy, 2017.12.17. 12:03:49
  • Isthy
    #60443
    Ez volt az első rossz meccse, 21 évesen belefér. Meg nem neki a feladata a csapat hátán hordása. Isabelle viszont elég halovány szinte az egész vb-n, főleg a kieséses szakaszban. Na rajta inkább számon lehetne kérni.
  • Isthy
    #60442
    Jó kis olvasnivaló

    Ha ehhez még hozzávesszük a fizikai és egyéni képzés problémát, akkor szinte már meg is van a teljes kép.
  • smith09 #60441
    Kiváncsi vagyok a franciák mennyire tudják megnehezíteni a norvégok dolgát ?
  • primavis
    #60440
    Tegnap viszont Guldenen és rajta ment el a döntőbe jutás! A csigaevők ellen alig sikerült kapura dobnia (1 gól).
  • smith09 #60439
    Svédek nagyot küzdöttek de alul maradtak.

    Norvégia hozza a döntőt is, MVP pedig Nora Mörk lesz szerintem.
    VB előtt lelkileg is elég jól felhozták , szerintem ezért ment neki így a játék !
  • Isthy
    #60438
    Izgalmas és szoros meccs volt, ahogy reméltem. A svédek mindkét félidőben visszajöttek 4 gólos hátrányból és fordítani tudtak. De az utolsó 4 percet elrontották és a franciák jutottak a döntőbe. A svédeknél Gullden góljai nagyon hiányoztak és a kapusok közül Leynaud jobban teljesített (főleg a fontos pillanatokban), ez elég volt a franciák sikeréhez.
  • Isthy
    #60437
    Nem láttam norvég-hollandot (úszást néztem), de követve az eredményt láttam, hogy az elején eldőlt minden a norvégok javára (10-2). Gondolom utána már csak tartották az előnyüket. Remélem a francia-svéd jobb meccs lesz és izgalmasabb. Ahogy írtam is, a franciákat gondolom győztesnek, de a svédeknek szurkolok (a franciáknak túl sok van a rovásukon).
  • Isthy
    #60436
    A norvég nálam is stimmel, de sztem a francia csapat lesz az ellenfél a döntőben.
  • ToCsEk
    #60435
    +1
  • smith09 #60434
    Én norvég . svéd döntőre számítok.

    Szerintetek ?
  • Gabess8
    #60433
    Konkrétan akkor és azt csinált velünk amit akart, és amikor akart.
  • Isthy
    #60432
    Ez a holland csapat nagyon messze van a legutóbbi vb-n és eb-n szerepelttől. Nem csodálom, hogy bukdácsolva jutottak el eddig. Ha nem találnak magukra, akkor sztem ők maradnak érem nélkül a 4 elődöntős csapatból.
  • smith09 #60431
    Teljes mértékben igaza van.
  • Isthy
    #60430
    A helyünkön vagyunk

    Zsiga is egyértelműen kimondja, nem vagyunk valók a legjobb 8 közé.
  • smith09 #60429
    Bejött az hogy amire számítottunk. A kiesés szakaszban nem bírtunk a franciákkal.
    Azt mondják az eb jön majd áttörés. Remélem van pár fiatal a klubbok tarsolyában mert különben nem fog menni. Görbicz távozását tudomásul kell venni. Játszhatna még egy két meccset a nemzeti csapatban, de attól még hosszú távon az nem perspektíva.
    Egyébként nekem kifejezetten rossz nézni hogy a kieséses szakaszban is kongó lelátók vannak a meccseken.
  • Isthy
    #60428
    Na ma pont láthattuk a svéd-dán meccsen, hogy miként is kell ezt - a fiatalok átvezetését felnőttbe - csinálni Bloomstrand játékán. 21 éves és így tud játszani. De a vb szinte összes meccsén jól szállt be, mivel ő alapvetően eddig cserejátékos volt. Külön figyeltem, mert novemberben a mi védelmünket tette ugyanígy tönkre az EHF kupa hazai visszavágóján a Kobenhavn mezében. Aki látta és emlékszik tudja miről beszélek, az ő beállásával fordult meg a meccs és a szünet után is amikor pályán volt, fikarcnyi esélyünk nem volt. Vagy gólt lőtt vagy helyzetet teremtett a társainak. Nem egy manöken alkat, de gyors és dinamikus, plusz felismeri azt, hogy mit kell csinálni és végre is hajtja. Ráadásul alig ront lövést. Na ilyen játékosokat kellene nekünk is nevelni...
  • Gabess8
    #60427
    Ez mind szép és jó, de sajnos tudjunk hogy azon az úton vagyunk ahol a fiatalok átvezetése nem sikerül, valószínű nem is érdek! A rendszer alkalmatlan rá már egy ideje.
  • Isthy
    #60426
    Az utóbbi 1-2 év Görbéjét tudnunk kellene pótolni, ahogy te is írod megvannak rá az emberek a válogatottban. Még ha külön-külön nem is, de együtt igen. A nagy bajok beállóban és átlövőben vannak a keretet illetően. Meg amúgy a sportág egészében, szinte minden terülten.
  • Isthy
    #60425
    Egyik meccset sem láttam, nem voltam itthon, de volt aki felhívott egyből a románok kiesése után, hogy igyunk még egyet a románok hazaútjára is
    Azért ellenünk a románok gyaníthatóan más érzelmi töltéssel játszottak volna, persze még akkor is jobban feküdtek volna nekünk mint a franciák. Én a vb elején azt jósoltam, hogy velük fogunk nyolcaddöntőzni, többszörösen pikáns lett volna.