61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #49440
    Köszi a beszámolót!
  • Isthy
    #49439
    Örvendetes hír:
    A Cunderen látható lesz a hétvégi Szabella Kupa összes magyar érdekeltségű meccse. Nagy köszönet érte!
  • kaloz174
    #49438
    Ma vendégszerepelt Varga Józsi csapata Siófokon. Az "nagy" meccsen 10 gólos győzelmet arattak a hazaiak, bár ez az eredmény elég csalóka, mert a Halas 50 percen keresztül "meccsben volt". Többször vezettek is. A siófoki "sztárok" nem tudtak igazán felpörögni, igaz, nem játszott még változatlanul Bogdanovics Anna.
    Meglepetéssel nyugtáztuk, hogy szinte végig ugyanazok a játékosok játszottak a Siófokban, pedig az ember azt gondolná, hogy +8 után azért azoknak is lehetőséget lehetne adni, akik általában nem kezdők. Ez még akkor is igaz, ha kiderült a meccs végén, hogy lesz még 20 perc ráadás. Ekkor a Siófok addig kispadon ülő játékosai voltak pályán, a vendégek pedig megint a kezdősorukkal álltak fel. ( A második félidőben ők pihentették legjobbjaikat.)
    Ezt a játékrészt a halasiak nyerték, kisebb meglepetésre. Érdekes csapat a Kiskunhalas. Elég alacsony az átlagmagasság, így nincs más lehetőségük, esélyük, mint lehetőleg felgyorsítani a játékot, amit sokszor sikerrel meg is oldottak.
    A Siófokban dícsérhető Szalai Babett, Bódi Berni, Herr Orsi, a vendégeknél Barna Éva, Sterbik Andi, na és mindenképpen a 2 kapus. A második félidőben pályára kerülő fiatal hálóőr is figyelemre méltóan jól teljesített.

    A találkozó tipikus edzőmeccs - lett volna, ha mindkét edző forgatta volna kellőképpen a csapatát. Természetesen ez csak egy laikus szurkolói vélemény.
    Szombaton a Veszprém fog átrándulni a déli partra. Érdeklődve várom az összecsapást, ami hagyományosan presztizs csata szokott lenni a 2 régi nagy ellenfél között. (Bár már nem sokan vannak a régi csapattagok közül egyik csapatban sem.)

    ps: a vendég edző önmagához képest meglepően csendben tűrte a történet alakulását.
  • Gabess8
    #49437
    Magyarul kellett egy ember a kirakatban akinek van dumája, hogy a többiek a háttérben ugyan úgy csinálják azt amit eddig, a nagy semmit, különböző érdekek mellett szétlopják a szövetséget, illetve züllesszék a sportágat.
    A játékosoknak simán össze kellene fogni és lemondani a válogatottságot,(úgysem ér fabatkát sem) na akkor lenne meglepetés, csak hát ismerünk egy-két történetet mennyire egységes is a válogatott...

    Összefoglalva: kedves szurkolók és játékosok, nesze semmi, fogd meg jól...
  • Isthy
    #49436
    Interjú az új elnökkel

    Annyit tennék hozzá, hogy az a bizonyos MKSZ elnökség most is 90 %-ban ugyanaz, mint a hivatkozott EB és VB helyeknél és a brazil meccsnél. Először a szövetségben kellene rendet tenni, de gyorsan és alaposan...
  • Isthy
    #49435
    Igen, rájuk gondoltam és olvastam én is.

    Így van, a gyakorlás a lényeg és hogy minden formációban minél többet szerepeljen a csapat.
  • kaloz174
    #49434
    Megírta.
    A mai Vác elleni meccsről kevesebbet lehet tudni, de külön tudósítom elmondta (köszi neki!:)), hogy ma nem ment olyan jól a csapatnak, mint tegnap, így a Vác biztosan nyert.
    Ehhez azért hozzátartozik, hogy új edzőnk próbálgatta a csapatot. Detti pl. csak 1 félidőt játszott. Nem is baj, sok lehetett ez a 3 meccs, ebben a melegben, egymást követő napokon.
    Változatlanul a gyakorlás a lényeg. Van mit bepótolni.
  • primavis
    #49433
    Köszi. EZ a vélemény alakult ki nálam is, a NS-ban fröcsögőkkel szemben, akik szerint nem ez volt az oka az aránytalanságnak a szélső pályákon, hanem a magyarok rossz felkészültsége/gyengesége.
  • kaloz174
    #49432
    Talán a DO legalább megírja, az elsőről volt tudósítás...
  • Isthy
    #49431
    A gyakorlás megvolt, ráadásul 2 győzelemmel és ez így volt jó Jó lenne majd tudni részleteket is...
  • kaloz174
    #49430
    Felk. meccsek ma:
    Újváros-Halas: de. 30-29, du: 36-25;
    Győr-Siófok: 36-27

    A gyakorlás a lényeg.
  • Isthy
    #49429
    A lelátók ugyanott voltak most is, mint 2006-ban és ugyanakkorák voltak. Tudom, mert direkt figyeltem, hogy nagyobb lett-e a nézőtér. A pálya átépítése nem a versenyrésznél zajlott, hanem a cél utáni kiszolgáló épületeknél, tehát ez a versenyzést nem befolyásolta, mert nem lettek magasabbak az épületek, ami szél problémát okozhatott volna a pálya felé. Az elválasztó szigeten is ugyanúgy 2 kivetítő volt, szinte ugyanott és ugyanakkorák. Ez biztos, mert az előbb visszanéztem az akkori képeimet, hogy válaszolni tudjak neked.
    Az tény, hogy bizonyos szélviszonyoknál az alsó pályák előnyösek, máskor meg a felső pályák. Ez függ a széliránytól és annak sebességétől. 2006-ban például az alsó pályák voltak jók az 500-as döntők napjának kezdetén (vasárnap reggel), emlékezzünk csak a mexikói meglepetés győzelmére a 9-es pályán és utána rögtön a svédére, aki szintén a 9-es pályán nyert. Akkor még ő sem volt igazán esélyes. Azután a szél csendesedett és rendre a középső pályák nyertek. Az 1000-es döntők napján (szombaton) meg ugyanolyan gyenge szembeszél volt, mint most pénteken és nyertük is sorban az aranyakat akkor is.
    Most pénteken szinte totális szembeszél volt délután, bár nem túl erős, ami kedvezett nekünk. Szombaton délután erősebb balos hátszél, ami nem feküdt a mi versenyzőinknek és az alsó pályáknak. Vasárnap semmi szél nem volt, így nem befolyásolt semmit. Mivel minden nap korán kinn voltam (már reggel 8-tól) így jól érzékelhettem, hogy reggelente mindig van szél, ami idővel lanyhult. Majd néha délutánra feltámadt újra. Bár vasárnap ez nem történt meg, délután is szélcsend volt.
    Amit kiolvasok a statisztikádból az jól mutatja a szombati szélviszonyokat, hiszen akkor szerepeltek nagyon jól a fenti pályákon lévők. Pénteken a 2 győzelem a 3-as pályán született, ami legalul van és ráadásul kiváló versenyzők mentek ott.
    Azt gondolom, hogy a szél és a pályákra történő beosztás együttesen eredményezte leginkább ezt a kiegyensúlyozatlanságot.
  • primavis
    #49428
    Ha már a kajak-kenuról van szó s ott voltál, hadd kérdezzem meg, tudsz valamit arról, hogy mi okozhatta azt a nagy eredményeség különbséget ami a tribün alatti (jobb oldali ) pályák (7-9) és a baloldali (1-3) pályákon versenyzők közt jelentkezett? Vettem a fáradságot és a startlisták valamint az eredmények alapján a 27 döntő (5000 m-en kivül) után az derült ki, hogy a 81 éremből a 7-9 pálya összesen 3 bronzot termet ( s a magyar hajók javarésze, köztük a rosszul szereplőké is, ezeken ment), mig az 1-3 pálya közel 20 (19?) érmet, közte 6 aranyat is! (ott pechünkre nem volt magyar döntős!). A 200-on ez nem annyira volt evidens (érthetően) de az 500-1000 m-es versenyeknél nagyon: (500 m: 4 A, 4 E, 3 B; 1000 m: 2-6-2). Ha hozzávesszük, hogy Szélesék és Bozsik is ezeken bukta el döntőt, akkor nem igazán tekinthető a dolog véletlennek! Erre egyes versenyzőink utaltak-is az interjúikban, a szélviszonyokra panaszkodva. Mivel ez 3 napos jelenség volt (péntek-vasárnap) s 2006-ban ilyenre nem emlékszem, vajon a pálya és a lelátók átépitése miatt alakult-e így s erről a szervezők miért nem tudnak/akarnak tudni? (legalábbis én egyikük esetében sem hallottam6olvastam erről).
  • kaloz174
    #49427
    Köszi a megosztott élményeket és beszámolót. Gratulálok a kajak-kenu válogatottnak, na és neked is, mivel jól szurkoltál, a jelek szerint.
  • Isthy
    #49426
    Ahogy az eredményeket látom, a Fradi meg is nyerte a tornát. Gratula nekik hozzá! Remélem Zó ma este vagy holnap majd fog írni a tapasztalatairól.
  • Isthy
    #49425
    A Buducnost eredményein nincs mit csodálkozni, ők augusztus elején kezdték a felkészülést, így más fázisban tartanak, mint a többiek.
  • Isthy
    #49424
    Állítólag kétszer látszottam az Eurosporton az ismerősök szerint

    Ági? Ha engem kérdezel, akkor véleményem szerint nem igazán és műtét nélkül esélytelen a dolog. Mondjuk többen is vannak hasonló véleményen...
  • Isthy
    #49423
    Akkor egy kis off az elmúlt 5 napról:

    Szerencsére végig jó idő volt (30-32 fok), sőt néha túl jó is (pénteken brutál meleg volt). Akkor kellett is több ezer palackos pótrendelést is leadni a szervezőknek, mert nagyon fogyott a készletük már kora délután.
    Jó helyünk volt, közvetlenül a vízparton, a céltól kb. 20 méterre, mindjárt az eredményhirdetés helyszíne mellett. Minden magyar érmest sikerült is lefotóznom a dobogón.
    Szurkolásban nem volt hiány, a hírek szerint a 4 nap alatt negyvenezren voltak kinn. A hangulat is jó volt, a szereplés összességében elfogadható, voltak csalódások és voltak nem várt sikerek. Sok hírességgel találkoztunk magyar és külföldi versenyzőkkel is. Birgit Fischer-Schmidtet elnézve sztem nem lehetetlen, hogy ott lesz jövőre Londonban. Pénteken és vasárnap együtt szurkoltuk ki Csipes Tamara mindkét aranyérmét az anyukájával (Orosz Andrea úszónő) és a barátjával. Ittunk is mindkettőre 1-1 hűsítő nedüt utána
    Esténként meg a fárasztó nap után mindig jól esett a finom vacsora és folyadékveszteség pótlása a 7 fős társasággal
    Szuper 5 nap volt, maximálisan megérte!



    A pofakönyvbe majd később teszek fel képeket.
  • kaloz174
    #49422
    Megkezdődött a soron következő felk. torna a Népligetben.
    Sokakkal együtt nem értem, miért nincs közvetítés, legalább neten. Mi van a Fradi-tv-vel?

    (Ha esetleg illetékesünk erre járna...:))
  • kaloz174
    #49421
    Mai eredmények:
    Siófok-Vác: de: +6, du +5 a Siófoknak. A második meccset láttam. Elég laza volt, a váciak különösen nem foglalkoztak az eredménnyel. A Siófokban még nem játszott B.Anna, de már ott ült a padon. Nélküle is nyertek a hazaiak, gond nélkül.

    Az Újváros az első két félidőben magabiztosan nyert a Fehérvár ellen. (32-25) A ráadást (a fiatalabb korosztály meccsét) a Fehérvár nyert 4 góllal. Grat!:)
  • kaloz174
    #49420
    Mint kiderült tegnap este az egyik fehérvári szurkolótárssal folytatott beszélgetésből (kommunikáció ó!!), ma Újvárosban 3 félidőt játszik a 2 csapat.
    Talán elmentem volna - ha ezt tudom. Így azonban maradok. (1 félidő kedvéért semmiképpen nem láttam érdemesnek.)

    Meglepően gyenge eredmények produkálnak Dokicék a felkészülési meccseken. (Kár, hogy "szakértőnk" mással van elfoglalva.:)) Igaz, emlékszem, pl. Popovic tavaly sem nagyon strapálta magát, hasonló időszakban.:))
    Bár nincs jelentősége ilyenkor az eredményeknek...Majd "éles"-ben.
  • Gabess8
    #49419
    Lehetséges külföldi kapitány

    Azért az első bekezdés első fele az nagyon jó, de kérdés, meg akarja e ismerni a viszonyokat..., lehet jobb neki ha nem ismeri meg...
  • Mse
    #49418
    én Bogdanovics játékát kifejezetten szeretem, vele jó vásárt csinált a Siófok, annak idején többször hiányoltam őt a válogatottból, sajnos sokszor szerencsétlenül alakultak szezonjai, sérülés, stb. miatt, na de majd most, kár hogy nem Veszprémbe jött ;)
  • kaloz174
    #49417
    A Siófok utóbbi 2 meccsét követve egyértelműnek tűnik, legalábbis most, hogy Bogdanovics igazolása kulcsfontosságú volt.
    Nélküle (sérült) nem is hozták azt a játékot, illetve ereményt, amit pl. én vártam volna tőlük.
  • Mse
    #49416
    pedig nem haraptuk le eddig se senki fejét :D
    jó szurkolást, majd figyellek a közvetítésekben :))

    (off: Ági hogy van, javulgat?)
  • Mse
    #49415
    én is erre gondoltam, hogy már ez sem lehet indok... csakis arra tudok gondolni hogy a csapat tagjai örülnek a szabad hétvégének... ami persze nyilván nem elhanyagolható szempont, csak hát jegybevételi szempontból egy péntek délutáni meccs értékelhetetlen, főleg hogy korábban is jórészt nem dunaújvárosiak jártak meccsekre... bár az is igaz, sajnos manapság szombaton sem járnak annyian meccsre, hogy ez komoly kiesést jelentene..persze azért ha vissza szeretnék csalogatni a közönséget a lelátókra, ahhoz a szombati meccsek ideálisabbak lennének szerintem.
    :( de van azt hiszem 2 meccs szombaton talán :D majd az idegenbeliek :)
  • Gabess8
    #49414
    Más csapatoknál mikor vannak a meccsek, vagy mindenkinél péntek? Nekem egyébként ez teljesen belefér a csapat, illetve a bajnokság teljes szét züllesztésébe, nem kell azt gyorsan csinálni... Csupán szervezés és érdekek kellenek a szombati meccsekhez...
  • Isthy
    #49413
    Igen, ez nekem is eszembe jutott, mert ezt is az egyik indokként hozták fel.
  • kaloz174
    #49412
    Pedig, sajnos, már másik csapat nem foglalja a csarnokot.
  • Isthy
    #49411
    Én sem értem és már tavaly sem értettem. De lassan már semmin sem tudok csodálkozni...
  • Isthy
    #49410
    Ahogy látom Breki visszatette a számlálót. Leteszteltem az oldalt és most mindent rendben találtam. Ezek szerint a tippem helyesnek bizonyult. Remélem a többieknél is eltűnt a felugráló ablak probléma.
  • kaloz174
    #49409
    Nem értem én ezt. Kinek és miért jó így?
    Ok, hogy a játékosok többet tudnak pihenni, de talán lehetnének más szempontok is.
  • Isthy
    #49408


    Azért én még mindig remélem, hogy eljön az az idő, amikor újra írott formában is olyan aktív leszel, mint hajdanán

  • Isthy
    #49407
    Sajnos ez a meccsidőpontokkal is lassan így lesz. Az tud ott lenni aki helyi vagy éppen ráér...
  • Isthy
    #49406
    OK, gondolok. Majd beteszem ide a sörözős fotókat
  • kaloz174
    #49405
    Nekünk se szoktak szólni. Vagy tudjuk, vagy nem. Szerencsére többnyire igen, pl. neked köszönhetően.
  • kaloz174
    #49404
  • SZT
    #49403
    Kedves Fórumozók!

    Számomra, mindíg megható, hogy az ezen fórumon lévő emberek, nem feledkeznek meg, egy rég nem jelentkező, fórum társukról. Ez a mai világban, bizony nagy dolog!
    Ahogy Mse írja "olvasni sokan járnak ide", hát járjanak is, mert itt, láthatják, hogy emberi, kultúrált hangon is lehet eszmét cserélni.
    Kívánom nektek, hogy maradjatok meg ilyennek, és őrizzétek meg ennek a fórumnak a jó hírnevét!
    Köszönöm a megemlékezést, és mindannyiótoknak jó egészséget, és sok sikert kívánok!

    Üdv: Payer Tamás
  • kaloz174
    #49402
    Nekem is kimarad. Megint a szervezés magasiskolája, sajnos. Bár lehet, hogy azt szeretné a csv., hogy csak a helyiek legyenek ott, na és aki éppen ráér.
  • Gabess8
    #49401
    Igen akinek bejött az élet... Azért fotózáskor na meg sörözéskor gondolj ránk is!!!