61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • Isthy
    #49480
    Én úgy gondolom, hogy majd a Byasennel kell csatázniuk a csoport 2. helyéért. Úgy érzem a norvégok jobbak, mint az Elda és ők nyerik majd a Q2-es csoportot. Meg erősebbnek gondolom a norvégokat a németeknél is. Persze ha Linea kiesik, akkor a dánoknak nehezebb dolguk lesz.
  • Zóanagyvarázsló
    #49479
    Igen, a papírforma ezt ígéri, egyébként körülbelül Fradi-szintre teszem őket. Viszont ha Torstensont műteni kell, akkor őt a csoportmeccsekre elfelejthetik. Persze még nélküle is adok nekik legalább annyi esélyt, mint a Thüringernek, most is csak azért "szóltam le" őket, mert az ide nevezett csapatukról beszéltem.
  • Isthy
    #49478
    Én úgy gondolom, hogy az FCM teljes csapattal a Buducnost mögött bekerülhet a 8-ba. Azért Torstensonnal, Möllerrel, Jörgensennel és Kviesgaarddal kiegészülve ütős lehet ez a csapat.
  • Zóanagyvarázsló
    #49477
    Én láttam már ezt a Népligetben is, egyszerűen csak szerettem volna jobb lezárást. Nem mintha okom lenne panaszkodni, de nem ez volt a torna legjobb, legérdekesebb meccse, és nem is most mutattuk meg igazán a biztató jeleket. De ez egy felkészülési torna utolsó, kötelező, megoldott meccse volt, szóval azért véletlenül sem vagyok magam alatt :)
  • Zóanagyvarázsló
    #49476
    Nem volt meg a fejemben a Dinamo csoportbeosztás, de annak alapján valóban alig van sanszuk az oroszoknak a nyolc közé jutásra. Más csoportokból talán lenne, az említett, szerintem öt legerősebb gárda mögött szerencse, sorsolás és pillanatnyi forma kérdése is, hogy ki lehet még ott.

    A Rosztov Donnak viszont ugye elég érdekes a selejtezőcsoportja, szinte elmennének BL-főtáblás csoportnak is. Mivel sikerül "otthon" rendezniük, nyilván a Viborg az egyértelmű esélyes, de azért nehéz dolguk lesz, ha nem veszik nagyon komolyan.
  • Isthy
    #49475
    Azért ezen a tornán már jól látható volt, hogy mennyivel több variációs lehetőségetek lesz a jelenlegi kerettel, mint a tavalyival volt. Vannak hasznos és bátran bevethető cserék, akik hozzátesznek a játékhoz. Azt gondolom a bajnokságban a tiétek lesz a 2. hely és utána indulhattok majd a BL-ben. A KEK címvédést is elérhetőnek látom. Persze ehhez az kell, hogy ne legyen sérüléshullám és megfelelően elosztott legyen a keret terhelése.
  • Zóanagyvarázsló
    #49474
    Talán ez volt a leggyengébb meccsünk, a védekezésünk sem volt jobb, mint eddig, de valami hihetetlen gyatra lehetett ezúttal a lövőszázalékunk, valamint eddig fineszesebbnek is éreztem a csapatot, most mintha hoztuk volna játékban is a kötelezőt. (Amit az első, jól sikerült félidőt nézve nem csoda, hiszen akkor jobbára a tavalyi első sor játszott, és produkálta a retinámba égett tavalyi játékot.)

    Úgy érzem, hogy nagyobb különbség van a Fradi és az FCM erre a meccsre nevezett kerete között, mint amit az eredményjelző szerint sikerült összehozni, anélkül, hogy lebecsülném az amúgy így is dinamikus, tehetséges lányokból álló ellenfelet. Most egy kicsit csalódott vagyok a játék miatt, de örülni kell, hogy újfent egy ilyen rangos tornán szerepelhettünk, hoztuk az elvárhatót eredményekben, és a védekezés leszámítva játékban is. Jelena kihagyott heteseit elsősorban azért sajnálom, mert jó lett volna, ha ebben a műfajban 100%-kkal zárjuk a győri Szabella-kupát :)

    Egyébként az ETO ellen is lehetett olyan apróságokat látni, mint az emberhátrányban a falba hirtelen befutó, és jól helyett csináló Cifrát, máskor ezt két játékossal csináltuk meg, az említett játékosunk befutott a falba, Szakra kapta a szélen a labdát, majd passzolt vissza Szaninak, miközben egy helycsere után ő állt falba, így az átlövőnknek bőven lett helye, hogy messziről befejezze a ziccert.
  • Isthy
    #49473
    FTC-FCM 21-19 (12-8)

    Csak 25 perces félidőket játszottak. Az első félidő első felében még tartották magukat a dánok, azután a Fradi elhúzott 8-4-re és ezt az előnyt a szünetig meg is tartották. A fordulás után megváltozott csapattal ezt növelték 15-9-re, ám egy négyperces hátrányt kihasználva a dánok visszajöttek 15-13-ra. Egyenlő létszámban 4-re nőtt a Fradi előnye, majd a dánok feljöttek 18-17-re, de egyenlíteni nem volt esélyük. Végül a Fradi behúzta a meccset és megszerezte a 3. helyet.
    Elek Gábor mindenkit bevetett, különböző összeállításokban. Czifra ma sok lehetőséget kapott elöl, Piros többnyire csak védekezett, de így is lőtt 3 gólt. Jelenának ma nem mentek a büntetők, 3-ból csak 1-et lőtt be. Tomori volt a csapat legjobbja és még talán Zizit lehetne kiemelni.
  • Isthy
    #49472
    Nagyjából egyetértek azzal amit írtál, talán az orosz csapatokkal kapcsolatban van más véleményem. Sztem most sem fognak bejutni a legjobb 8-ba. Sem a Rosztovot, sem a Dinamot nem érzem elég erősnek hozzá.
  • Zóanagyvarázsló
    #49471
    Én úgy látom, hogy az Itxako némileg gyengült, és az is kétséges, hogy még egy szezon kijöhet-e ilyen jól nekik, illetve komolyabban veszik-e, jobban ismerik-e már őket. A Larvik pedig Hammerseng és Löke nélkül csak más. Ott vannak a BL4-re legesélyesebb csapatok között, de nehezebb lesz megismételniük a tavalyi teljesítményt. Az ETO és a Valcea valószínűleg jobb lesz, mint tavaly (utóbbinál sokat számíthat, hogy Neagu, illetve Ungureanu hogyan tud visszatérni, bár a kispad hossza náluk legfeljebb ellentétes értelemben okozhat gondot), a Podgorica pedig újabb Bulatovic-balhé nélkül szintén egy szinten lehet velük, és talán a dán és orosz csapatok sem szerepelnek annyira gyengén, mint legutóbb, ha nem is ők jelentik jelenleg a legszűkebb elitet.
  • Zóanagyvarázsló
    #49470
    Bizonyára, mindkét magyar csapat számára a következő ellenfél jelenti a helyosztós partnert, minden erre utalt előzetesen is. Mondjuk mivel az FCM nem teljes csapattal áll fel, így mindenképpen illene behúznunk, papíron az ETO-Larvik csatának kellene a szorosabbnak lennie.

    Amúgy Deka sántikálva ment le a pályáról hajrában, nagyon remélem, hogy semmi komoly. Szanihoz képest úgymond egyszerűbb játékosnak tartom támadásban, de azért ő még elöl és hátul is nagyon hasznos lehet, ha végre nem hátráltatja semmi a beépítését.
  • Isthy
    #49469
    Valóban, a románok kerete tényleg erős még Neagu nélkül is. A BL elődöntő most Voinaval simán kinéz nekik.
  • Isthy
    #49468
    Köszi a választ!

  • Isthy
    #49467
    Köszi a beszámolót!

    Talán a langyosabb játék a délutáni meccsekre történő tartalékolásnak volt köszönhető.
  • Zóanagyvarázsló
    #49466
    a játékból kiszállt Jelena helyén pedig Deka szerepelt jobbátlövőben

    A J2 pedig Cifra lett. Csak a teljesség kedvéért.
  • Zóanagyvarázsló
    #49465
    Győri Audi ETO KC - FTC-Rail Cargo Hungaria 36-35 (18-15)

    Az első félidőben a borítékolható, előzetesen talán legerősebbnek tűnő Pastrovics - Kovacsicz, Zivkovic, Szucsánszki, Szamoránsky, Tomori, Szádvári összeállításban kezdtük a játékot, védekezésben pedig Jelena-Cifra cserével éltünk. (AZ ETO szintén a papírformának megfelelő Lunde - Radicevic, Lekic, Görbicz, Löke, Amorim, Vérten felállásban kezdett.) 2-2-ig tartott a gólváltás, ezt követően előbb a házigazdák húzták el 5-2-re, majd innen a Fradi fordított (5-6), és sikerült többször három góllal is elhúzni (6-9, itt Konkoly időt is kért, majd 8-11). Sokáig tehát egyenlő erők küzdelme folyt, mérsékeltebb védekezéssel, és eredméynesebb támadójátékkal, nálunk Tomori és Szádvári, a Győrben pedig Löke felet a gólgyártásért. Az ETO végül 13-13-nál érte be a vendégcsapatot, majd innen lett 18-13 is, ugyanis Cifra és Kovacsicz kiállításai után hibát hibára halmozott a csapat rendre sikerült eladni a labdát, jobbszélen rövid időn belül háromszor halt el a támadás (kétszer sikerült kipasszolni a játéktérről, egyszer pedig Such belépett). Végül azonban sikerült kozmetikázni az eredményt, előbb Nelly szerzett szép gólt, majd Görbe kihagyott büntetője után (Pasi védett) Tomori szerzett gyors gólt. Ami a kapusokat illeti, Lunde elég jól védett, de Pasi is rendben volt.

    A második félidő kezdetén a Ferencvárosnál volt nagyobb változások, Tomorit védekezésben Deáki, támadásban Szani, Zizit Dajka Betti, Szádvárit Szarka (aki védekezésben szokás szerint helyett cserélt Bettivel), Pasit Léna, Mónit pedig Nelly váltotta immár véglegesen. Támadásban Piros helyett Cifra kapott lehetőséget, míg Jelena lett a jobb kettes védő. Az ETO-nál kezdetben Orbán, Hornyák és Palkó kapott több lehetőséget, a kapuban pedig maradt végig a norvég. MIndjárt az elején sikerült összehozni egy újabb győri hetest, fehérorosz hálóőrünkön pedig bosszút állt a győri csapatkapitány, ezután viszont mi perceink következtek, 21-21-nél Such Nelly góljával sikerült is utolérni a vendéglátókat, a felzárkózáshoz vezető hát gólunkat öt különböző játékos szerezte. Ezután viszont Dajkának sikerült egyből piros lapot szereznie az Orbán ellen elkövetett bűnéért, így Zizi állt vissza a helyére támadásban és védekezésben is. Szoros küzdelem folyt a pályán, sok kiállítás (Jelenának össze is gyűlt a három hiba, egy kiállítást amúgy még az első játékrészben szedett össze, és mindegyik mellé "kiharcolt" egy hetest is; a másik oldlaon Palkó szedett össze két kiállítást, utána ismét a norvég klasszis kapott nagyobb szerepet), rengeteg győri hetessel (és többet is kaphattak volna, ha nem megy be a szabálytalanság után rendre a labda), viszont többet nem lett egál az állás, végig futott az FTC az eredmény után, és bár sikerült a lehető legszorosabbá tenni a mérkőzést, a hazai győzelem nem forgott veszélyben. Talán érdemes megemlíteni, hogy nálunk a mérkőzés végéhez közeledve visszatért Tomori is ballövőben (előtte Szani és Deáki játszottak ott ebben a félidőben), a játékból kiszállt Jelena helyén pedig Deka szerepelt jobbátlövőben, sikerrel. A végén a Zsuzsinak kellett vállalnia még két hetest, az elsővel flegmán átejtette hazai kapust, a másodikat pedig egyszerűen kíméletlenül belőtte. Ismét kapusokkal zárnék: Lunde még jobban védett mint az első félidőben, de Léna is a felkészülési szezonbeli legjobbját nyújtotta.

    Abszolút pozitívak a tapasztalatok (bár a kiállított játékosokért kár, Bettinek a Larvik ellen voltak azért szép momentumai), a cseresor szinte jobban szerepelt a kevesebb változáson átesett ETO-sor ellen, mint az első. Nálunk tetszett Tomori, Szádvári is végre megtalálta a lövőformáját (és hozzájutott pár labdához), Nelly külön dicséretet érdemel, ma ő volt a legjobbik szélsőnk, Szani ha szinte észrevétlenül is, de hozott egy félidő alatt négy gólt, Deáki meglepően jól teljesített, és Jelenának is siekrült a hibái mellett szép akciógólokat - és pár jó passzot - is termelnie. A kapusainkkal szintén elégedettnek lehet lenni, és időnként már valami védekezésfélét is lehetett látni, látszik a fejlődés. Mindenesetre érdekes volt olyan Fradi-meccset látni, hogy sem Zizi, sem Piros nem lőtt gólt (a csapatkapitányunk pedig sokat próbálkozott az elején, de nem jött össze semmi, és később sem). A másik oldalon főleg Lekic és Löke varázsolt, per pillanat azt mondanám, hogy a klasszisok sorából is a szerb lányt tartom a legértékesebb győri játékosnak, míg posztján a norvég emelkedik ki a legjobban - világszinten, és ezt szinte minden adandó alkalommal bizonyítja. Azt mindenesetre nem lehet figyelmen kívül hagyni, hogy az ETO a végén nem adott ki mindent magából, és bár színvonal a hibák ellenére sem volt rossz (sőt), volt egy langyosabb hangulata. Nagy meglepetés lenne, ha két hét múlva sikerülne hasonlóan szoros meccset játszanunk ugyanitt, de nemcsak a hazaiknál, hanem nálunk is látszik lehetőség a játékban való további előrelépésre - és mindkét csapatnál a védekezésre gondolok elsősorban. Azért arra van sansz, hogy lesz kiélezett találkozó, igazi rangadó a két csapat között a szezonban, kis szerencsével akár több is.
  • kaloz174
    #49464
    Na, megvolt a "matiné". Az ETO arra azért vigyázott, hogy ne kapjon ki. A Fradinak pedig tényleg edzőmeccs volt ez az összecsapás, valahol igaza is van Elek Gábornak.
    Gros sérülése, annak ellenére, hogy igazából elég hullámzó teljesítményt nyújtott, szerintem nem jött jól a BL-sorozat előtt a jelenlegi magyar bajnoknak.

    Balkezesek: tegnap a Veszprém is próbálgatott egyet, Ibi helyén. Inkább mozgékony lány, nem túl acélos lövőerővel. (igaz, első ránézésre)
    A zuhanyhíradó szerint Herr Anita érkezhet Siófokra, de talán ezt olvastátok.

  • Zóanagyvarázsló
    #49463
    Persze én is úgy értettem, hogy az előző évi kritikákra válasz, idén még korai lett volna bármi, még nálunk is. A románoknál talán nem, ha minden igaz, már a győri kétgólos vereség után is voltak Voina leváltását követelő hangok. Remélem, hogy csak vicc, borzasztó erős a keretük Neagu nélkül is, de a legfontosabb láncszem szerintem az edzőjük, a legjobb dolog, ami történhetett velük az az ő visszatérése, ha távozik, akkor megint szétesnek.

    Egyébként igen, a védekezés feljavulásához két csapat kellett tegnap is, de ugye mindkét műfajban szokás fáradni, szóval kellemes volt a meglepetés, ráadásul a fiatalok is helytálltak. Palkó tetszett támadásban is, de hátul is voltak határozottan jó kilépései. Orbánnak - jó, ő azért persze van a juniortól már - volt egy olyan ejtésgólja (amúgy természetesen nem az egyetlen momentuma volt a meccsen), hogy először azt hittem, Joka állt vissza :)
  • Zóanagyvarázsló
    #49462
    Rendben, nem hátrálok meg :)

    Jelena inkább a korábbi meccseken maradt benn védekezni, de Trufihoz képes mindenképp előrelépés ebből a szempontból is, idővel beépíthető. Cifit egyértelműen védekezésbe igazoltuk (elsősorban J3-ban használjuk, de korábban J2-ben is több lehetőséget kapott, Békéscsabán elsősorban ott szerepelt, ezeken posztokon szerepel a szerb lövőnk is), ő ebben a műfajban azért jobb, na meg mivel támadásban Piros az első számú beállós, így gondolom adja is magát a terhelés elosztásánál. A mostani meccset leszámítva kapott támadásban is lehetőséget, nem volt rossz, de nem Piros, sem játékstílusra, sem gólerősséget tekintve, inkább zárni igyekszik a lövőknek, mint gólpasszra helyezkedni, ha lehet így leegyszerűsítve fogalmazni. Tegnap a csapat forgatásában sokkal jobban lehetett érezni a győzelemre törekvést a játéklehetőségek kiosztásával szemben, mint a felkészülés korábbi szakaszában, még a Podgorica elleni "döntőhöz" képest is (persze az már a második meccs volt rövid időn belül).

    A kezdősor nyilván attól is függ, hogy ki kezdi a játékot, ha az ellenfél, akkor nyilván pályán lesz Zsuzsi, Zizi és Cifra is. Utóbbi ugye elég mozgékony is, tehát a gyors labdaszerzés utáni labdafelhozatalban is lehet benne perspektíva. A támadósor az pedig úgyis a pillanatnyi formától fog függeni, jelenleg Szaninak van egy kis lemaradása, de őszintén remélem, hogy ma már sokat fog játszani, méghozzá eredményesen is. Úgy érzem, hogy gyengébb védelmek ellen fogunk szerepelni, bár az ETO kapusai jobb formát hozhatnak, mint tegnap Rantala.
  • Isthy
    #49461
    Még egy dolog: a norvégok szövetségi kapitánya itt van végig a tornán és figyeli a meccseket és a játékosait. Talán észre kellene venni a követendő példát a tisztelt illetékeseknek az MKSZ-ben, hogy miként is kellene ezt csinálni.
  • Isthy
    #49460
    Holnap délben légyszi ne légy lusta, mert én sajnos nem fogom látni az ETO-Fradi meccset, rád vár egy nemes feladat

    Ahogy látom Czifra váltja Jelenát védekezésben. A mai meccsen ő nem nagyon kapott szerepet támadásban, de gondolom azért ennél többet fog majd a későbbiekben. Arra vagyok kíváncsi, hogy milyen lesz a Fradi kezdő belső hármasa? Szani-Zizi-Jelena? Szani-Zizi-Tomi? Tomi-Zizi-Jelena? Mert a védekezés szempontjából nem mindegy...
  • Isthy
    #49459
    Igazad van, tényleg volt közte 19 is, de legalább volt miről írnod

    Azért az a kritika a tavalyi csapatnak szólt, ez a mostani keret sokkal támadóbb jellegű és ez meg is látszik. Mondjuk a védelem javulásában a dánok fáradása is belejátszott szerintem, mert ők hiányosak és kevesebben voltak.
  • kaloz174
    #49458
    A Siófok-Veszprém összecsapás, bár edzőmeccs volt, még mindig magán viseli a régi idők emlékeit, hiába változott mindkét csapat összetétele jelentősen.
    (Kicsit rezignáltan állapítottam meg, hogy edzőstől, játékoskeretestől együtt nyugodtan ki lehetett volna állítani egy teljes újvárosi sort szinte, a pályára lépő játékosok közül, de egyébként is sok volt csapattárs találkozott a mai napon Siófokon, gondolok itt akár a volt lokistákra, pl...Változnak az idők.)

    A meccs elején, de csak tényleg az első 10 percben inkább a Veszprém vezetett. Akkor Buli kisebb sérülés következtében elhagyta a játékteret. Nem tudom, ennek köszönhetően-e, de a játék képe megváltozott, magára talált a hazai csapat és a változatlanul kiemelkedő formában kézilabdázó Bódi Berni vezérletével egyre jobban elléptek a veszprémiektől.
    A Siófoknak egyébként már eléggé kialakult állandó sora van. Talán kicsit túlzottan is ragaszkodik ehhez Imre Vili, de ő ennek biztosan tudja az okát, majd kiderül, mennyire jön be az elképzelése.
    Ma már pályára lépett Bogdanovics Anna, aki nagy kedvvel és változatlanul nagyon okosan játszott. Amikor ő irányított, egyértelműen fölényben voltak. Kezdi meghálálni a brazil légiós (Karoline de Souza) is a bizalmat, mert egyre kulturáltabb játékot látunk tőle, lendülete, bátorsága viszont megmaradt. (Kiss Éva, valamint Lengyel Edit tudna erről mesélni.)
    A Veszprém elég sok jó képességű játékossal rendelkezik, hasonlóan a Siófokhoz. Náluk azonban nem éreztem még, hogy 1 csapat lennének. Nem tudom, ennek köszönhetően-e, de Gyurka János elég gyakran változtatott a felálláson. Náluk nem érzékeltem, hogy megvan már az a csapat, amelyikre igazán lehet építeni.
    Az eddig leírtakkal összhangban a Siófok magabiztosan őrizte előnyét, közel voltak a +10 gólhoz is. Azt gondolom, ez a magabiztos győzelem azt igazolta, hogy ahogy gondoltam is, esélyük van a sok hasonló képességű együttes közül kiemelkedni és a legjobb 4-be jutni.
    Ha még a védekezésen sikerül csiszolni, akkor most ebben egészen biztos lennék.
    A hazaiaknál Bódi Berni, Bogdanovics Anna, míg a Veszprémben Bulath Anita, Kiss Éva teljesített legjobban, véleményem szerint.
    Bár felk.meccs volt, végig kiélezett küzdelem folyt, igazi presztizscsatának megfelelően.

    Eredmény: 37 - 32
  • Zóanagyvarázsló
    #49457
    Amúgy csak arra gondoltam, hogy ha már a mérkőzés forgatókönyvét egyszer leírtad kellő alapossággal, kár ismételni. Na meg lusta is vagyok hozzá :)

    Annyit tennék még hozzá a Fradi forgatásához, hogy nagyjából azt láthattuk, ami a szezon folyamán élesben is várható ebből a szempontból (az Érd és a Debrecen ellen még változatosabb felállások voltak próbálgatva, persze valami azokból is visszatérhet), legfeljebb az éppen csúcsformában lévő játékos helyére nem fog más beállni szoros helyzetben.
  • Zóanagyvarázsló
    #49456
    46-27-nél volt 19 gól közte is, meg egy kicsivel később is. Ha Konkoly nem erőlteti azokat a csúnya fiatalokat, meglett volna a húsz! Persze csak viccelek, de az mókás, hogy a játékban benne volt még nagyobb különbség is.

    Az első félidő már-már túlságosan is csattanós válasz volt a korábbi kritikákra, mely szerint csak védekezni tud igazán jól a csapat, az viszont már engem is meglepett, hogy a folytatásra sikerült komolyan javulnia a védelemnek, miközben a támadójáték semmivel nem esett vissza, cserélgetés ellenére sem. Igazi gálameccs volt.
  • Isthy
    #49455
    ETO-FCM 47-29 (24-17)

    A szünet után átalakult az ETO. Balszélre lement Görbe Orsi helyére, Kovacsics irányított helyette, Lunde jött a kapuba és Orbán a jobbszélre. Amorim volt a ballövő, Löke a beállós és Hornyák a jobblövő (utóbbi Lekicset váltotta az első félidő közepén). Ez a csere nem rontott semmit az ETO játékán, mert ők tovább növelték az előnyt és a 38. percben meglett a 10 gól közte (29-19). Azután 1 perc múlva 30-19-nél a dánok edzője időt kért. Majd 2 perc múlva 31-20-nál újabb cserék következtek, Amorim és Löke lementek, helyükre visszajött Lekics és Palkó. Így is tovább robogott a csapat és 36-23-nál újabb cserék jöttek, Görbe helyére visszajött Orsi, Hornyák helyére jött Planéta és Kovacsics helyére irányítani Schatzl. De ez a csapat is tovább vitte a lendületet, Lunde jól védett, a fiatalok is jól védekeztek és támadtak. Az 54. percben 42-24-nél alakult ki a legnagyobb előny amit ez a fiatal csapat végig szépen meg is tartott. Igaz, azt meg kell jegyezni, hogy a dánoknál 3 alapember nem játszhatott sérülés miatt, de ez így is nagyon szép volt.
    Gratulálok az ETO-nak ehhez a szép győzelemhez! Végig pazar támadójátékkal, a szünet után már jobb védekezéssel és a fiatalokat is bevetve, imponáló győzelmet arattak.
  • Isthy
    #49454
    Félidőben: ETO-FCM 24-17

    Na ez a meccs sem a védekezésről szól... Az elején 5-5-ig a dánok vezettek 1-1 góllal, azután 6-5-nél már az ETO-nál volt az előny. Innen elkezdett pörögni a csapat és fokozatosan elhúztak, előbb 9-6-ra, majd 13-7-re. A félidő közepe után 16-9-nél jött egy kis zavar és a dánok feljöttek 18-14-re. De rögtön sikerült javítani és 20-14 után már maradt az előny a szünetig. Borzasztóan pörgős, rohanós meccs kevés védekezéssel. Az ETO támadójátéka kiváló, a védekezés már nem annyira. Elöl szinte mindenki jól játszik, megosztoznak a gólokon.
  • Isthy
    #49453
    Azért ne fogd vissza magad, olvasni akarunk minden véleményt A sok kenyér amúgy is hízlal
  • Zóanagyvarázsló
    #49452
    Azt hiszem, ha van csapat, amely ellen legkevésbé számíthattunk arra, hogy pusztán támadójátékkal nyerhetünk, az a Larvik. Ez be is igazolódott, ráaádsul a távoli átlövésekkel sem indultunk be annyira, ami kellett volna a védelmük elbizonytalanításához, már ha lehet velük ilyet tenni egyáltalán. Ha az első félidő közepe táján nem jövünk ki oly rosszul egy emberhátrányból, akkor akár végig -2 gól körül maradhattunk volna, ami ilyen védekezés mellett nagy szó. Voltak hibák, bizonytalanságok, a balszélünk még nem hozza a tavaszi szintet, Szaninak is meg kell találnia még a formáját, de a látottak bizakodásra adnak okot, az eredményen pedig nincs mit szégyellni. A BL-címvédő előrébb járt most, mint az Itxako és a Buducnost a múlt héten. Mindemellett Jelena hetesei nélkül ez csúnya zakó is lehetett volna.

    A részletes krónikázást pedig meghagyom Isthynek, nem veszem el a kenyerét :)
  • Isthy
    #49451
    FTC-Larvik 30-34 (14-19)

    A szünet után az első 10 percben maradt az 5 gólos norvég előny (20-25), majd a félidő közepére ezt 7-re növelték, de a Fradi az 50. percre visszajött -5-re (25-30). A záró 10 percben felváltva estek a gólok, végül a norvégok 4 gólos győzelmet arattak.
    Összességében azt mondanám, hogy a védekezésen kell javítania a Fradinak. A középső védőpárosban a szünet után a Tomi-Deáki páros egész biztató volt és Pasinak is jobban ment a védés, mint Alenának.
    Elöl Piros volt a legjobb és Tomi is jót nyújtott. Szaninak nagyon nem ment, Zizi is haloványabb volt. Jelena a büntetőket kiválóan lőtte, volt 2 átlövésgólja, de sok labdát eladott, amiből a norvégok 4-5 lerohanásgólt lőttek. Még szoknia kell a csapatot, de lesz ez jobb is. A szélsőket kevesebbet foglalkoztatták, bár a szünet után már jobban megtalálták őket.
    A norvégoknál szinte mindenki játszott ( még Nyberg is), csak ugye Gro hiányzott és a sérült Nora Mork. Nem rossz csapat így sem a Larvik, van bennük potenciál.
    A Fradi jól helytállt a BL győztessel szemben, gratulálok nekik!
  • Isthy
    #49450
    A félidőben: FTC-Larvik 14-19

    A meccs elején együtt haladtak a csapatok és 10 perc után 4-4 volt az állás. Ezután a norvégok jobb védekezése és sokkal jobb kapusteljesítménye következtében 20 perc után 4 gólos előnyre tettek szert (8-12). A záró 10 percben 2-3 rossz bejátszás után lerohanásból tovább növelték az előnyüket, de a végén Móni 5 gólosra csökkentette a hátrányt. Jelena a 7-eseket jól lövi, de mezőnyben még látszik, hogy újonc a csapatban. Sajnos a bejátszásait Piros felé többnyire lefülelték a norvégok. Elek Gábor többet cserélt, forgatta a csapatát, kereste a jó összeállítást. A norvégok emberhátrányaikban lehozták a kapust, ez többnyire eredményes is volt, vagy 7-est harcoltak ki vagy gólt szereztek. Egyszer azonban eladták a labdát és Tomori a saját 7-es vonaláról lőtt gólt az üres kapuba. A Fradinál a védekezésben vannak hiányosságok és a kapusteljesítmény is halovány. Támadásban is vannak problémák, de ott néha a kapufa is segített Rantalának.
  • Isthy
    #49449
    Arról a meccsről helyszíni tudósítónktól minden lényegeset meg fogok tudni
    Természetesen átadom a jókívánságaitokat.
  • kaloz174
    #49448
    Akkor nem Siófok lesz a köv.heti program?
    Mindenesetre el ne felejtsd átadni jókívánságainkat.
  • Isthy
    #49447
    Majd igyekszem minél többet írni. Nekem most ez a hétvége "pihenős" a kajak-kenu VB után és Montenegró előtt
  • kaloz174
    #49446
    Helyes! Annyit én is, de vannak más elfoglaltságok is.
    Így viszont legalább majd megírod, amit láttál.
    Ígérem, én is, mivel az egyik "más elfoglaltság" a helyi derbi, amire 17,00-kor kerül sor.
    Érdekesnek tartottam volna a 2 skandináv összecsapását, de valamikor a Cundernek is pihenni kell. Így is köszönet és hála nekik.
    (Vajon a Fradi-TV-vel megint mi lehet a gond? Az előző tornát nem közvetítették.)
  • Isthy
    #49445
    Én szakítok rá időt, amennyit csak tudok
  • Isthy
    #49444
    Köszi a részletes beszámolót!
  • kaloz174
    #49443
    Köszi a beszámolót.
    Gratulálok a Fradinak a győzelemhez. A leírtak és az eredmény alapján erős formajavuláson ment át a héten az együttes. Siófokon még elég tompák voltak a csajok, na és azért az is biztosan számított, hogy nem játszott Szucsánszki.
  • kaloz174
    #49442
    A program, annak, aki érdeklődik és lesz rá ideje:

    "Szombat, 2011-08-27
    16:30: Ferencvárosi TC - Larvik HK
    18:25: Győri Audi ETO KC - FC Midtjylland

    Vasárnap, 2011-08-28
    11:55: Győri Audi ETO KC - Ferencvárosi TC
    16:30: Ferencvárosi TC - FC Midtjylland
    18:25: Győri Audi ETO KC - Larvik HK"
  • Zóanagyvarázsló
    #49441
    Törlesztem adósságomat, ami az előző hétvégi Szabella-kupát illeti. Igazság szerint írtam hétfőn vagy kedden egy terjedelmes hozzászólást, de végül nem küldtem el. Ezúttal igyekszem viszonylag rövid lenni.

    Szóval tetszett a kupa, tényleg. Akár elfogultság nélkül is mondhatnám, hogy a magyar csapatok voltak az érdekesebbek, hiszen az ő játékuk közelebb volt a tétmeccseken várhatókhoz, mint a nagynevű sztárcsapatoknak. A Podgoricán például erősen látszott, hogy még más sebességen játszanak, legalábbis ez a vasárnapi Fradihoz képest szembetűnő volt :) Pedig szó nem érheti a ház elejét, az addig tartalékoló montenegróiak szinte ellenünk pihentették Popovicot és Bulatovicot, látszott a "döntőn", hogy mindkét csapat meg akarja nyerni, de erre kezdettől fogva csak a házigazdának volt esélye, Zácsik és Dajka hiányzása, illetve a kevés pihenő ellenére. (De még egyszer hangsúlyozom, amit az ittenieknek aligha kell: a Buducnost máshol tart még a felkészülésben.)

    Van miért örülni, és nem csupán a komoly ellenfelek legyőzése, illetve a Szabella-kupa bezsebelése okán, hanem a látottak alapján, amelyek bizakodásra adnak okot. Végre igencsak komoly kispadja van a Fradinak! Természetesen a távozókat nem kívánom bántani, lehet azon morfondírozni, hogy ki mit tudott volna produkálni, ha több lehetőséget kap, egészségesebb, de látszik, hogy komolyan erősödtünk. Zivkovic nagyon jó volt, a közönség lelkes támogatásával szárnyalt végig, kiváló a lövőrepertoárja, védekezésben sem tűnik éppen inkompetensnek, és ítéletvégrehajtónak is magabiztos. Cifra is jó lesz, bár támadásban más stílusú, mint Piros, és kevésbé gólerős, de hasznos. (Babát csak szeretni lehet, aki tavaly alaposan kivette a részét a sikerekből, nagyon lelkes, pozitív, csapatát biztató személyiség, de a csere szakmailag egyértelműen indokoltnak tűnik, már csak a térde miatt is.) Egyszóval: van heteslövőnk, van balkezes lövőnk, végre vannak különböző variációs lehetőségeink támadásban (ezt szó szerint öröm nézni) és védekezésben (Deka is kezd alakulni), elbírjuk a komoly hiányzókat is, már csak a védekezést kellene helyrerakni, illetve a kapusainknak sem ártana megtalálniuk a formájukat. Eddig is tudtuk, hogy a sok távozó ellenére erősebbek leszünk, most már az is látszik, hogy két jó igazolás milyen sokat jelent. Már "csak" élesben kell ennek visszaköszönnie :)

    A Loki sem volt rossz, ellenünk sokáig tartották magukat, a másik két csapat ellen pedig jó darabig egyenesen vezettek a tornán. Az utóbbi időben történtek után azért már semmiképp nem mondanám, hogy bérelt helyük van a felsőházban, de ígéretes és rokonszenves ez az út, a klubhoz kötődő fiatal játékosokból való építkezéssel. A BL-csoportkörbe nehéz lesz bejutniuk, már nem is ők az esélyesek, de mivel egy igazán rázós meccsről van szó, nem tűnik reménytelennek sem a helyzet.

    Úgy vélem jó bajnokság elé nézünk, mondhatni az a kérdés, hogy a Ferencváros és a többi, nem győri illetékességű csapat között lesz-e annyi különbség, mint az ETO és köztünk. Az biztos, hogy Konkoly Csaba csapatának könnyebb a dolga 100%-ra hozni a bajnokságot, mint nekünk a várhatóan utánunk jövők ellen, hiszen ők legfeljebb ellenünk futhatnak bele rázós meccsbe, addig mögöttünk sűrűbb a mezőny. Persze nem kívánok elbizakodottnak tűnni, a sportban bármi lehet, de a papírforma alapján az első két hely előre kioszthatónak tűnik. Persze a papírforma is azért van, hogy boruljon, így szép az élet.

    Ha már Fradi és Győr, úgy érzem, hogy ezúttal mindkét csapat az első számú esélyese a nemzetközi kupának, amelybe leadta a nevezését (szerintem a KEK-be is verhető, vagy velünk hasonló szintű csapatok fognak átkerülni, és idesorolom a dán csapatokat vagy az erősödni látszó, tavaly az Alicantén meglepetésre fennakadt Rosztov Dont is). Ez persze nem jelent automatikusan újabb kupasikert, pláne nem kettőt, de a realitások talaján állva mindez bátran kijelenthető, csak érdemes a helyén kezelni.