61665

udrvcsn9.jpg



Vélemények egyik legsikeresebb

csapatsportunkról.


  • kaloz174
    #49520
  • kaloz174
    #49519
    Igen, láttam őket. Ezért tartottam furcsának, hogy olyanok alkottak markáns véleményt, akik viszont nem. Na de a szó szabad.

    Megmondom őszintén, féltettem a csapatomat a szombati összecsapástól. Ezzel szemben érdekes módon a Siófok volt olyan, mintha önbizalom-hiányban szenvedne. Nem ismertem rájuk szinte, annak alapján, amit előzőleg tapasztaltam. Nem egészen értem ma sem ezt a jelenséget, amit Imre Vili "görcsösség"-nek mondott. (Ennél jobb felkészülési feltételek nehezen teremthetők.) Rutinos játékosokról van szó, na és nem véletlenül gondolják sokan (én is), hogy a legjobb 4-ben lehetnek, tudásuk is megvan hozzá. Érdeklődve várom, mit alakítanak ezt követően. Pl. a köv.meccsen, Csabán.
    Az Újváros viszont bizonyította, hogy igazi csapat. Jó volt érezni a tartást bennük. Mondhatnám: evidens. De mégis, az ember, különösen ennyi változás után, elbizonytalanodik kissé.
    Egyébként meg, lehet, hogy a papírforma a 10. helyet adná ki, a jelenlegi helyzetben, de éppen én is azt mondtam, hogy nagyon messzi még a szezon vége. Abban viszont biztos vagyok, a látottak alapján, hogy minimum a 10. hely meglenne a csapatnak. Ha a mostani helyzetet veszem. Aztán hogy mi lesz hónapok múlva, azt én nem merném megjósolni. Drukkolunk és meglátjuk. #vigyor2]

    Akit érdekel:
    Új beszámolók, blogok a Cunderen
  • Gabess8
    #49518
    Amennyiben rajtam múlik, remélem máson sem!! Én teljesen értem, a véleményedet és remélem nektek lesz igazatok, bízunk benne, hogy ez a szépen hangzó duma nem csupán a PR duma.
  • Zóanagyvarázsló
    #49517
    Ez tipikusan olyan megoldás, hogy első, felüeltes olvasatban nézve nagyon jól hangzik, második nekifutásra pedig megijed az ember az esetleges negatív következményektől, a két szék között a pad alá eséstől. Összességében mindkét megközelítést leegyszerűsítőnek tartom, a gyakorlat fog nekünk választ adni, ráadásul ez csupán egy ajánlat. Jó kérdés, hogy külföldi székhelyű társaságok ellen mit lehet kezdeni, de éppen az Európa Tanács egyik (ez nem az EU-s szerv, hanem a "velencei bizottságos"), nálunk már tizenéve törvénybe iktatott jegyzőkönyve tartalmazza, hogy bizonyos kiemelt eseményekhez hozzá kell jutni a lakosságnak (erre hivatkozik a médiatörvény is a kizárólagos közvetítések kapcsán). Tehát nem valamiféle friss magyar találmányról van szó. Szóval meglátjuk.

    Mindenesetre részemről a Digire már elméleti szinten sem vagyok hajlandó előfizetni, hiszen kivették az NB I-et adó Sportklubot (igaz, más, kisebb szolgáltatók is hasonlóképp cselekedtek).
  • Zóanagyvarázsló
    #49516
    A hivatkozott hozzászólás jóformán a topik hivatalos álláspontját takarja, más szavak még én is megfogalmaztam Bøhn kapcsán is, szóval ezen nem veszünk össze. Én csupán azt mondom, hogy egy minimális türelem mindenkinek kijár, és lehet nézni a dolgok jó oldalát is, nem csupán a létező árnyoldalt.
  • Zóanagyvarázsló
    #49515
    Ha jól értem, volt alkalmad látnia Szekszárdot a Halast és az Újvárost idén? Én mindhárom csapatot csak tavaly láttam, de az nem túl mérvadó. Azért újvárosi részről (is) döntő lehet egy-egy sérülés, ha mondjuk Ferling kihagy egy meccset a közvetlen riválisok mellen, akkor ott bármi lehet. Legalábbis elnézve a kereteket. Én per pillanat a 10. helyre tippelném az Újvárost, de addig nagyon sok minden történhet, sok minden múlhat a szerencsén, apróságokon is. Mindazonáltal a siófoki szoros vereség látatlanban elismerésre méltó eredménynek tűnik.
  • Zóanagyvarázsló
    #49514
    FTC-Rail Cargo Hungaria - Budapest Bank-Békéscsabai ENKSE 38-26 (19-12)

    Volt szerencsém a találkozóhoz a helyszínen, majd másnap a készülék előtt is, csupán pár gondolatmorzsát osztanék meg.

    Nyitómeccsnek mindenképp megtette, bár különösebb extrát nem kellett nyújtanunk. Ha a végén az eredményre megyünk, akkor azért sanszos, hogy a +20-hoz közelebb álltunk volna a végelszámolásnál, mint a +10-hez, de emiatt aligha lehet keserű az ember szájíze. A győzelmet mindenesetre hiba lenne túlértékelni, a Csaba valami borzalmasan védekezett, még fradista szemmel és megszokásokkal nézve is. Megmondom őszintén, tőlük a jövés-menés miatt kezdetben is vártam mást, nemcsak kicserélődött a fél csapat, és gyengült a keret, de a védelmük is eredendően megbomlott (ugye Cifra Anita távozását talán fölösleges is említeni).

    Az továbbra is látszik, hogy Kovacsicz és Tomori van a legveretesebb formában, bár utóbbi később hibázgatott, ahogy nyilatkozta is, most még próbálgatott dolgokat. Azért láttam már felkészülési meccsen is elszántabban visszafutni, szóval nemcsak támadásban tűnhetett fegyelmezetlennek, de ezenkívül tényleg rendben volt a játéka, rengeteg remek (gól)passz, a vezetést megalapozó fontos gólok, és belőtte mindkét hetesét is. Ugye ez például nem sikerült Jelenának, neki összesen volt talán két jó passza, valamint egy indítást halászott sikeresen le, de lesz ez még jobb is, Elek Gábor nem véletlenül nyilatkozta, hogy az első meccsen a fiatal játékost még igencsak nyomhatja a teher. Emellett továbbra is a felkészülésen látottak megerősítését kaptuk: Zizi továbbra is jön fel a kihagyása után (meg persze Dajka Betti is az ő hosszabb kényszerszünete után), ezúttal jól játszott, és szerencsére ő tud még jobban is, Szani továbbra is roppant hasznos tudott lenni, amíg a pályán lehetett, remélhetőleg nem sérült rá komolyan a derekára. A bal szélen pedig egyelőre továbbra is Szádvári képes időszakos jó teljesítményre.

    Számomra amúgy az hatott apró újdonságként, hogy Kriszta viszonylag huzamosabb ideig B2-ben védekezett (Dajka volt a szélen), ezt eddig inkább a váltótársától szoktuk meg, nem is emlékszem (vagy inkább nem hiszem), hogy az előző szezonban vagy a felkészülés során láttam-e ilyen felállást. Támadásban is jó volt látni, hogy használtuk a széleket, széthúztuk a falat, átlőttünk, beszaladtunk zárni a falba, szóval tényleg mindent megtettünk, hogy a túlságosan is partner csabai védelemnek ne maradjon esélye. Nem is nagyon maradt, de azért időnként az irányzék rossz volt, Futaki pedig az első félidőben segített csapatának elkerülni a megalázást.
  • kaloz174
    #49513
    Mai kézis program:

    Budapest Bank Férfi Liga
    16:15 Csurgó-Balatonfüred
    18:00 Szeged-Gyöngyös

    Női NB I
    16:00 Vác-Érd
    18:00 FTC-Békéscsaba
    18:00 Kiskunhalas-Alcoa
    18:00 Siófok-Dunaújváros
    18:00 Veszprém-Győri ETO

    Cunder műsor
  • kaloz174
    #49512
    off:
    Megszületett Janics Natasa gyermeke

    szeretettel gratulálok!:)
  • kaloz174
    #49511
    A vége magabiztos Loki siker: 25:35
  • kaloz174
    #49510
    Jelentem, eléggé fű alatt, eléggé csendben, de megkezdődött a bajnoki szezon. A Loki Szekszárdon játszik éppen. 2-3 perccel az első félidő vége előtt 10-16.
  • kaloz174
    #49509
    Meglep, hogy viszonylag tájékozottnak gondolt "szakértők" milyen rosszul ítélik meg az Újváros esélyeit a bajnokságot illetően. Nem tudom, mi lesz a vége, mert az még messzi van, de az biztos, hogy a jelenlegi helyzetben, LÁTVA A CSAPATOKAT több meccsen, ez nem reális. Biztosan állítom, hogy - jelenleg - 2 csapat egyértelműen mögöttünk van.
    Na nem nagy baj, csak kicsit fura a dolog.
  • Gabess8
    #49508
    Hosszabb távon és persze megfelelően reklámozva jó döntés lenne, persze a sikerhez a rend rakás elengedhetetlen! Az pedig nem kérdés szerintem, hogy az MTV-nek lesz e rá pénze, vagy sem, mert ha állami támogatással megy akkor kap rá lóvét, ha nem akkor marad a 2 szenny csatorna.
  • kaloz174
    #49507
    ki közvetítsen...

    Lehetőség? Jó lenne, ha az lenne, elsőre azt gondolom, fontos, hogy minél jobb reklámhordozó legyen a sportág. De nem tudom megítélni, mit jelenthet ez konkrét esetekben.
  • Breki33
    #49506
    jó utat !
  • Breki33
    #49505
    "Lehet, hogy elfeledtek, de nem bánom" - interjú Csík János vb-ezüstérmes kéziedzővel

    http://www.origo.hu/sport/kezilabda/20110814-interju-csik-janos-kezilabdaedzovel-a-vac-szakvezetojevel.html
  • Gabess8
    #49504
    Na ná, hogy ezt javasolta, ugyan mit javasolt volna mikor egyik kapitányt sem hagyták dolgozni. Én is csak reménykedek hogy tud hozni valami új szelet, én nem értek vele egyet, de remélem nem lesz igazam, hátha két új söprű duplán jól söpör...
    Egyébként a lényeget Kaloz174 a #49493-ban leírta.
  • kaloz174
    #49503
    Köszi! Akkor a küldetést teljesítsd!
  • Isthy
    #49502
    Mindenkinek jó szurkolást a hétvégi első bajnoki fordulóra!

    Én holnap el Montenegróba, jövő szerdán újra találkozunk. Remélem sok érdekes meccsbeszámolót olvashatok majd
  • Isthy
    #49501
    "A magyar edzőktől olvasott megnyilatkozások amúgy nem szimpatikusak számomra. Nyilván a legfőbb hibás az MKSz volt az utóbbi években, de azért más szereplők is kivették a történésekből a részüket"

    Ezzel a véleménnyel egyet tudok érteni. Ezért írtam én is anno a közeget emlegetve, nem csak az MKSZ szerepét kiemelve.

    "Meglátjuk, egyelőre türelmes leszek az elnök és a kapitány felé."

    Ugyanezen cipőben járok én is. Az MKSZ esetében majd a tettek beszélnek, a szavak nem számítanak.
  • Zóanagyvarázsló
    #49500
    Korrigálnom magam

    Kimaradt egy "kell".

    A zárójeles utolsó mondatomhoz pedig még annyit, hogy erősen remélem: nem csupán e látszat elkerüléséért hozták ezt a döntést, hanem tényleg az az üzenete mindennek, amire várunk.
  • Zóanagyvarázsló
    #49499
    Korrigálnom magam, korábban úgy tudtam, hogy a három jelölt eleve az edzőbizottság ajánlása volt, köztük kimondottan Bøhn is (mondjuk ezen csodálkoztam is), de most úgy tűnik, hogy már az ő felvetése is vetési partizánakciója volt, ahogy az elnökségen való átverése is.

    A magyar edzőktől olvasott megnyilatkozások amúgy nem szimpatikusak számomra. Nyilván a legfőbb hibás az MKSz volt az utóbbi években, de azért más szereplők is kivették a történésekből a részüket, Bøhnnek pedig szerintem egyszerűen most nem volt alternatívája. Egyszerűen nem is értem Kovács Péter méltatását, felnőtt szinten semmiféle eredményt nem tud felmutatni (bár Gyurkával szemben vele szakmai szempontból kevesebb a fenntartásom, de éppen Mátéfi Eszter után elég szerencsétlen választás lett volna), az is kérdéses, hogy mennyire való női csapat mellé edzőnek, vagy akár újabb konfliktusforrás lehetne. Persze Bøhn is csak alternatíva, ha kap pénzt, fegyvert, paripát. Az alábbi Vetési-interjú azért már biztató, állítólag a szeptemberi tisztújítás folyamán is lesznek személyi változások. Meglátjuk, egyelőre türelmes leszek az elnök és a kapitány felé. (A másik két jelölt esetén is megadnám az esélyt, de mindkettő tipikus biztonsági, mutyifolytatós döntésnek tűnt volna.)
  • kaloz174
    #49498
    Ez így rendben van. A bizalmatlanság jelenleg, ennek ellenére, bennem él, köszönhetően a közelmúlt történéseinek. Majd meglátjuk, ténylegesen mi fog történni, én is azt gondolom.
  • Isthy
    #49497
    Előre a zavarosban

    Nem szoktam ezt az oldalt olvasni, de most felhívták rá a figyelmem. Úgy látszik az új elnöknek is vannak jó tervei a szövetségben. Ha sikerülne végigvinnie akkor élhetne a remény egy sikeresebb sportág megteremtésére. Az már biztató, hogy elég keményen megemlít dolgokat, amiket mi már egy jó ideje feszegetünk itt. Remélem sikerül neki a terveit végigvinni. Meglátjuk.
  • primavis
    #49496
    hát azért is tettem idézőjelbe! De ez is egy közeg, a kibiceké! S ők is sokat ronthatnak a levegőn, ha letámadják egy-egy meccsen az új kapitányt! S ez ki is telik tőlük!
  • Isthy
    #49495
    Na erről beszéltem én is, hogy elsősorban a körülmények lesznek a meghatározóak. Ha azok segítik megfelelően akiknek ez a dolguk, akkor eredményes lehet a munkája.
  • Isthy
    #49494
    A közegen én a szakmai közeget értettem (elsősorban a szövetségben és a kluboknál dolgozókat). Mert ők azok akiknek a támogatásán és munkájuk milyenségén múlik az új kapitány sorsa és eredményessége.
  • kaloz174
    #49493
    Látva a reakciókat, szembetűnő, hogy mindenki abból indul ki, hogy ki, melyik személy, lett (lehetett vona) a következő kapitány.
    Miközben egy dolog, hogy legyen egy megbízott szakvezető, de egy sokkal lényegesebb kérdés, hogy milyen körülmények között fog dolgozni.
    Egy új kapitány kinevezése önmagában csak tüneti kezelés.

    (Azt hiszem, utólag megállapíthatjuk, zsákutca volt a Mocsai-éra után működtetett rendszer a válogatott mellett. Ideje volt váltani. Sőt, ideje lett volna már jóval régebben. Talán máshogy alakul a nemzeti csapat sorsa.)
  • Zóanagyvarázsló
    #49492
    Úgy hírlik, hogy a magyar szakemberek krémje (edzőbizottság) is egyértelműen ezt a felállást javasolta. Ettől persze még szomorú, hogy korábban nem akart az MKSz főállású kapitányt, és lehet háborogni azon, hogy most éppen egy külföldi kap nagyobb esélyt, de jelen körülmények között ez az elképzelhető legjobb hír, pláne a segítő személyének ismeretében. A szövetségünk bűnei miatt nem kéne átmennünk ennyire negatívba, jobb lenne különbnek lenni. Vagy nemcsak a sportvezetőink, de a szurkolóink (?) hozzáállása is jó ok lesz arra, hogy Bøhn sikítva meneküljön el innen.
  • primavis
    #49491
    a "közeg" egyik képviselőjének a "véleményét" itt is olvashatod! jellemzően!
  • Gabess8
    #49490
    Ez az itthoni szakemberek teljes lealázása
    Akkor ha jól értem, most van pénz főállású kapitányra, oszt eddig mi a picsáért nem volt kedves semmit nem csináló MKSZ??? Ide nem külföldi kapitány kell, hanem az ittenieket kellett volna hagyni dolgozni, ja hogy talán bejön egy két szponzor és még többet lehet lopni, végül ez is egy szempont...
  • Isthy
    #49489
    Ha az MKSZ képes lesz megfelelően támogatni őt és a válogatottat, akkor sokra lehet hivatott. De az elmúlt évek tapasztalatai alapján egyelőre nem tudok igazán hinni ebben.

    Amiket mondott a terveiről az szimpatikusan hangzott:

    „Böhn úrnak olyan típusú kérései voltak, hogy tegyük lehetővé a csapatok látogatását – nagyon sokat szeretne járni a klubcsapatokhoz, nem csak mérkőzésekre, hanem edzésekre is, folyamatosan kapcsolatot akar tartani a női csapatok edzőivel, vezetőivel. Felajánlotta a kapcsolatrendszerét, amely alapján a jövőben a felkészülési mérkőzéseinket nevesebb válogatottakkal – mint például a norvég – tudjuk megvívni" – mondta Vetési a szakvezetővel folytatott egyeztetésekről.

    Nem rossz elképzelések, de a nagy kérdés mit szól ehhez a közeg...

    A másodedzői választása szerintem jó meglátás, kezdő lépésnek nem rossz tőle.
  • Breki33
    #49488
    Karl Erik Bøhn személyében első alkalommal lesz norvég szövetségi kapitánya a magyar női válogatottnak - így döntött az MKSZ elnöksége.
  • Isthy
    #49487
    Egyetértek, kicsit sántít ez a 10 éves dolog, mert a kupagyőztesek szinte mindig a BL-ben indulhattak a következő évben. Én úgy gondolom, hogy meg lehet a címvédés, a csapatban benne van.
    Na igen, az a Dunaferr-Slagelse EHF döntő eléggé egyedi volt. Mert a következő évben már BL elődöntőt vívtak egymással. Egyikük később meg is nyerte a BL-t. Mondjuk 1998-1999-ben a Dunaferr is megcsinálta ugyanezt, először EHF Kupát nyert, utána a köv. évben meg BL-t.
  • Isthy
    #49486
    A dánok edzője szerint 1 hónap múlva az összes sérültjük meggyógyul. Akkor októberben a teljes csapatukkal kezdhetik majd a BL csoportmeccsek első fordulóját. Erre alapozva mondhattam, hogy befuthatnak másodikként a csoportban.
  • Zóanagyvarázsló
    #49485
    A reménybeli KEK-címvédésről Elek Gábor nyilatkozata jut eszembe.

    „A KEK-ben bő egy évtizede nem volt címvédés, úgyhogy ezt reálisan nem lehetett kitűzni az együttes elé. Azt viszont igen, hogy minél tovább jusson. A BL árnyékában sokan talán lenézik a második-, illetve harmadik számú európai kupasorozatokat, de a BL-ből kiesőkkel a KEK hajrájában igencsak megnő a színvonal. Mi szakmailag is több kiváló meccset játszottunk, de a csapat körüli felhajtásból is azt érzékeltük, hogy nem kis dolog az, amit véghezvittünk. Természetesen az igazi értékmérő ettől még a BL marad, így a bajnokságban azt tűztük ki magunk elé tervnek, hogy az oda jogosító első két hely valamelyikén végezzünk.”

    Ez alapvetően jogos, kupagyőzelmet nem lehet biztosra tervezni (na jó, az ETO-t megnézném egy alternatív valóságban az EHF-kupában :) - ott se lesz már Slagelse-Dunaferr szintű döntő), azon a szinten sem vagyunk, hogy túlságosan elbízzuk magunkat, és nehéz kalkulálni a BL-kiesőkkel is. Ugyanakkor ez a 10 éves felvetés kissé sántít, ez inkább statisztikailag érdekes, elvégre igencsak ritka mostanában, hogy a KEK-címvédő nem a BL-ben vitézkedik. Kár előre inni a medve bőrére, de ha már statisztika, talán meg lehet említeni: eddig csak két olyan csapatnak sikerült háromszor megnyernie a KEK-trófeát, mint a Radnicki Beograd és a Buducnost Podgorica. Nem éppen rossz társaság.
  • Zóanagyvarázsló
    #49484
    Ezzel egyetértek, de inkább nem akartam még számolni a selejtezősökkel, sok minden történhet arrafelé, ezért bemondtam a harmadik ismert csapatot. Egyébként nem tudom jól megítélni ezeknek a csapatoknak a játékerejét, de a Thüringer, a Byasen és a Prestigio azért nagyságrendileg hasonló szinten van, és az FCM sem emelkedik egyértelműen föléjük, ha becsúszik pár nagy hiányzó. Ettől függetlenül osztom az általad vallott erősorrendet, de ezen az ágon sok minden múlhat apróságokon.
  • Zóanagyvarázsló
    #49483
    Kellett nekem Lekicet és Lökét méltatnom, máris haloványabbak voltak, illetve jobban kivették őket :) Gyengébb védelmek ellen egyébként az szerb eddig meggyőző volt jobb oldalon is, persze nyilván nem klasszikus átlövőként. Az első félidőben nekem támadásban tetszett még Hornyák is. Az ő játékát egyébként egyre jobban elismerem az utóbbi időben, de a védekezése néha irritál, nem csinálja rosszul, de valahogy gyakran benne van a két perc. Görbe is egész jó volt az első félidőben,a másodikban pedig még inkább, eleve tetszett az ötlet, és az edzőmeccseken abszolút beválni látszik, hogy csak a mérkőzés egy részében irányít, amúgy besegít szélen.

    Amúgy pedig jó volt végre védekezést és kapusfenoménokat látni. Bár Kati részéről nem lehet parádésorozatról beszélni, de nem nagyon száradt gól a lelkén, ellenben a legjobbkor mutatott be mindig bravúrokat, Rantalának valahogy többet kellett tornáznia.
  • Isthy
    #49482
    ETO-Larvik 28-23 (16-13)

    A szünet után az ETO a megváltozott összeállításban (Orsi és Joka helyett Kovacsics és Orbán játszott) tartotta a 3-4 gólos előnyét a meccs végéig. Talán egyszer jött fel két gólra a Larvik és a végén 5 lett közte.
    Most is variálta a csapatot KCS, de a fiatalok most nem nagyon kaptak szerepet. Azért Gros hiánya meglátszik a támadójátékban, mert nélküle nincs lövőerő a jobb oldalon. A Larvik ezt észre is vette és kamatoztatta a védekezésében, jobban tömörültek Löke körül. A szélek megjátszása a szünet után már nem nagyon ment, inkább középen próbálkoztak többet a győriek, amit a norvégok könnyebben hatástalanítottak. Görbe lőtt szélről kettőt és Orbán egyet, míg a szünetig 6 gólt lőttek szélről.
    Összességében teljesen megérdemelten nyert az ETO, gratulálok nekik a kupagyőzelemhez!
  • Isthy
    #49481
    A szünetben: Győr-Larvik 16-13

    3-3-ig együtt voltak a csapatok, azután az ETO szépen ellépett a BL győztestől és 5 gólos előnyre tett szert (8-3). Ezt tartotta is 11-6-ig, utána azonban támadásban kicsit megállt a tudomány és a norvégok visszajöttek 12-10-re. A végjátékban azután Amorim beállásával ismét jobb lett a támadójáték és így 3 gólos lett az előny a szünetre. Orsi, Joka és Amorim emelhetőek ki a csapatból, a Larviknál Sulland a legjobb eddig. Lökét jól fogják, mondjuk ismerik is